Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

én minden percét élveztem eddig :D
ajánlom, bár azért a HDR hiányzik belőle :B

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#2) Scholes9 válasza Lacielvtárs (#1) üzenetére


Scholes9
nagyúr

HDR hiányzik? Nekem azt írja a TV, hogy megy a HDR XSX-en :F

Meg a FOV állítás legalább 90-ig beleférhetett volna, ha már csak 30 fps van. Remélhetőleg megoldja majd egy mod :B

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#3) Lacielvtárs válasza Scholes9 (#2) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

én steam-on vettem meg ott nincs HDR, akkor az xbox tudja :B
gondolom ez xbox spcekó
vagy lehet ha pc game passban próbálom ki akkor lesz HDR, nah ezt ki is próbálom ha ma hazaérek

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4) Hunpriest válasza Lacielvtárs (#3) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Azt írják több helyen is hogy nincs HDR support. Ha a Windowsban be van kapcsolva, akkor átvált HDR módra ugyan (már akkor amikor bekapcsolod), de a játék nem néz ki máshogy töle. Ingame opció meg nincs külön rá.

Az meg hogy Steam-röl vagy MS store-ból telepíted nem befolyásol semmit, a játék ugyanaz mindkét helyen.

(#5) Lacielvtárs válasza Hunpriest (#4) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem, köszönöm az infót, akkor nem bántom :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#6) podtibi


podtibi
senior tag

Érdekelne hogy miért is várták olyan sokan ezt a játékot, mert hogy én nem, az tuti.
Az is sok nekem hogy kifizettem a bg3-at(+"dlc"), nem hogy még ezt is megvegyem. Egyáltalán mit kellett várni? Úgyis ingyen szórják már a játékokat. Egyes esetekben meg azzal is jobban jársz ha inkább csak dos-os játékokkal játszol.

[ Szerkesztve ]

Ezt inkább rád bízom.

(#7) Mirman válasza podtibi (#6) üzenetére


Mirman
őstag

Hát ha te nem vártad akkor nincs is miről beszélni. Topic zárható, Bethesda törölheti a kódbázist. :U

(#8) Lacielvtárs válasza Mirman (#7) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#9) tomazin válasza podtibi (#6) üzenetére


tomazin
veterán

Azt esetleg nem szeretned megosztani egy x tipusu zenerol szolo topicban, hogy te nem szereted azt a stilust, mert az is nagyon hasznos lenne.

(#10) wjbhbdux válasza podtibi (#6) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Mert van aki az 1994-es dos-os Elder Scrolls játékuk óta követi őket :K

/s

(#11) podtibi válasza tomazin (#9) üzenetére


podtibi
senior tag

Ismétlem. Nem arról van szó hogy rossz vagy jó ez a játék számomra. Az érdekelne hogy mit vártak ettől a játéktól és miért várták magát a játékot. Igen sokallom amit fizetni kell érte, de ez gondolom már leesett az előző hozzászólásomból. Igen. Manapság már ingyen szórják a játékokat hozzánk és az is tény hogy egy dos-os játék is elég tud lenni manapság is. Továbbra sem arról van szó hogy ez a játék jó vagy rossz, csak hogy én számomra nem jön át hogy kellett volna e bármit is várnom ettől a játéktól. Jó lenne tudni hogy akik várták, azok mért várták, mert már azért túl vagyunk nem egy játékon, hogy azt mondhassuk, csak a szokásos.

Ezt inkább rád bízom.

(#12) podtibi válasza Mirman (#7) üzenetére


podtibi
senior tag

:U

Ezt inkább rád bízom.

(#13) podtibi válasza wjbhbdux (#10) üzenetére


podtibi
senior tag

És 1994 óta nem kaptunk annyi játékot hogy ezt nem várnánk? Még mindig nem értem hogy ez a játék mitől lett felfújva, mitől más a többitől.

[ Szerkesztve ]

Ezt inkább rád bízom.

(#14) hogabesz válasza podtibi (#13) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Szerintem engedd el pár napig, utána úgyis jönnek majd tesztek amiből te is le tudod szűrni, hogy ez neked való vagy sem, illetve azt is meg fogod tudni, hogy miért volt körülötte ez nagy felhajtás.

(#15) Hunpriest válasza podtibi (#11) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Nem ismered a Bethesda Games munkásságát? Elder Scrolls sorozat, Fallout 3-4, stb. ? Csak mert ezeknek elég nagy rajongó tábora van, szóval emiatt biztos sokan várták ezt is. Föleg úgy 2015-ben jött tölük értelmes játék.

(#16) BusinessGuy válasza Scholes9 (#2) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Hiába írja, nincs benbe hibás. Mosott fakó képet ad, 1nit feketével,450nit max fényponttal....
Egyedül a főmenü HDR.

(#17) wjbhbdux válasza BusinessGuy (#16) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Ez designeri színárnyalat választás, mint anno a zöld Fallout 3 meg sárga New Vegas. Van rá már mod ami megszokott színeket ad. [link]

/s

(#18) Gave válasza podtibi (#11) üzenetére


Gave
addikt

Az érdekelne hogy mit vártak ettől a játéktól

Fallout 4-et vártam űrtémával, feljavított shootert, és alapvetően egy játékot amivel kipótolhatom a Destiny2-t.

Nyilván még nagyon az elején vagyok, már látni, hogy majd modok kellenek a shooter részhez, de ahogyan a Fallout4-hez is készített a közösség idővel, itt is fognak szerintem.

Egyelőre a legnagyobb bosszantó dolog, hogy bizony itt hardverrel kell kipótolni a szoftveres teljesítményt, de ezt 2002-óta igazából megszoktam tőlük. El lehet fogadni, hogy a 2023-as megjelenéshez, _ekkori_ gép is kell már, igazából a piac helyzetéért nem hibáztathatom a Bethesdát, de mondjuk az AMD adhatott volna többet, és a ha már MS a kiadó, akkor esetleg egy DirectStorage early adopterség, hogy ne érezze az ember a töltőképernyőket annyira.

Nem hivatalos DLSS moddal játszok, a látvánnyal nincs gondom. ReShadeben megy a Levels, LumaSharpen és a fakeHDR, FSR_DLSS replacer, mindegyik visszavett állapottal, a default kicsit erős, így van rendes kontraszt, szelektív élesítés. Film Grain-t és Motion Blurt kikapcsoltam, azokat lehet amúgy is kivettem volna, így nem kavarnak be annyira.

A játék eddig jó szerintem, aki jobb/intenzívebb fősztorit várt annak ott lesz idén a Cyberpunk DLC.

[ Szerkesztve ]

(#19) Döglött Róka válasza podtibi (#13) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hipszterkedj valahol máshol.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#20) podtibi válasza Gave (#18) üzenetére


podtibi
senior tag

Köszönöm. Erre voltam kíváncsi.

Ezt inkább rád bízom.

(#21) Gubu0101 válasza Gave (#18) üzenetére


Gubu0101
veterán

[link] Tessek,van kozel 700 mod a jatekhoz mar :D Jo bongeszest :DDD

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#22) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Mennyire küldi szét a vasat ez a sok mod ? Ennyi közül ki tud választani, vagy melyiket érdemes ?
Eleve megeszi az egész gépet így is, holott nem indokolná a látvány, sok esetben, de ha egy mod ezen tudna segíteni pluszban még a látvány is javulna, az nem lenne rossz.
De hibátlanok ezek ? van ilyen ?

(#23) Mr X


Mr X
veterán

Hát nem tudom, engem valahogy ez most nem kapott el. Nem hiszem, hogy a játék hibája lenne, de nem tudott megfogni. Talán majd egy későbbi próbánál.

(#24) Gave válasza Gubu0101 (#21) üzenetére


Gave
addikt

Igen, nézem azt az oldalt, shooter modok nagyon komplexek, szerintem azok majd később jönnek, amúgy meg FO4-hez képest elég nagy előrelépés van már alapból. Tegnap megvolt az első 0grav harc is, hát az nagyon poén volt elsőre :).

Mr X:
Ez egy elég chill játék, szerintem a relax hangulat jó hozzá, de nekem ezért is egyik kedvelt műfajom, mert a játékos diktálja a tempót és nem a játék. Ha csak rohan végig a todo listán az ember úgy tényleg nem nagy szám.

Az irányítás nem a legjobb, picit sok az UI lépkedés, de amúgy szerintem ha hozzá szokik valaki utána már nem zavaró, Fallout 4-et szinte minden nap elindítottam 1-1 órára a Starfield előtt, így pl; annyira nem idegen az érzés :D .

(#25) Mr X válasza Gave (#24) üzenetére


Mr X
veterán

Nem írtam, hogy rohannék. Egyszerüen nekem a hangulat nem adja, túl statikus minden. Az UI gyengeségeit direkt nem említettem, azon majd max modok segítenek.

(#26) Gubu0101 válasza Gave (#24) üzenetére


Gubu0101
veterán

Belenyomtam 10 orat,de szerintem bug van,mert nem tudok masik bolygora utazni,oda se ahol kuldetes lenne.Csinaltam egy ujratelepitest es elorol kezdem.Nekem bejott,mar vartam a jatekot :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#27) Neurotoxin válasza Lacielvtárs (#1) üzenetére


Neurotoxin
őstag

XSX-en játszom, dolgozik a HDR. Néha szerintem nagyon is, mert C1-en kiüti a szememet, pedig így is "RPG" módban használom, ami még vissza is vesz a nit-ből. Colteastwood (ha ez a YouTube csatorna és az ember mond valamit - nem mellesleg a kedvenc Xbox hírcsatornám) ki is kapcsolta, mert bántotta neki is a szemét. OLED-en azért hiányozna nagyon is. (Pl. a High on Life-ból nekem kimondottan hiányzott.) Maga a játék egyébként személy-szerint nagyon tetszik. 4.-e óta játszom vele, mert sajnos a fizikai premium upgrade-em kavargott a rendszerben. Eddig olyan 10 órám van benne, egyedül ez az űrcowboy NPC csóka verte ki nálam a biztosítékot, amúgy OK.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#28) Gave válasza Gubu0101 (#26) üzenetére


Gave
addikt

12 órám van eddig benne, leginkább csak a szokásos Creation Engine bugokkal találkoztam, néhány crashem volt már, de szerencsére mindig volt közeli mentés.

(#29) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Kikapcsoltam a motion blur-t (ezt minden játékban, a hajamat tépem tőle) és a film grain-t is levettem 0-ra, utóbbit még Blurayen és 4K Blurayen is utálom...

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#30) SkyTrancer válasza Neurotoxin (#29) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

én alapon hagytam a motion blurt, low hogy valami legyen, pedig én sem szeretem, csak nagyon csúnya itt is a microlag, ( PC )és ha nincs bekapcsolva ( és mivel magas fps-t sem lehet elérni ) így kicsit kevésbé idegesítő a "darálás" közben.
film grain az nekem is off, azt mindig utáltam mindenhol

[ Szerkesztve ]

(#31) Neurotoxin válasza SkyTrancer (#30) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Köszönöm, kipróbálom, hogy milyen vele (már az első indításnál kilőttem), XSX-en emlékeim szerint csak on/off van, majd este ránézek. :K Talán a C1 a Game Optimizerrel (Low latency+VRR) valamit javít a 30 FPS-en, a PT: Requim-nél pl. sokkal játszhatóbb volt.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#32) Gave válasza SkyTrancer (#30) üzenetére


Gave
addikt

A független teszteken mindenhol előjött a frame stabilitás, nagyon erős gép kell még a stabil 60fps eléréséhez is, ha valaki nem szeretné, hogy darálósan menjen.

Érdemes a Nexus VGA tesztjét összevetni az Unboxed CPU tesztjével, friss mind a kettő, elég jól be lehet lőni a kettővel mire lehet számítani.

(#33) SkyTrancer válasza Gave (#32) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Igen a táblázatból is látszik hogy 30-40es droppok vannak minden kártyán, szóval leves
De nem is azzal van a gond, hanem hogy általánosan vannak játékok amik "simábban" futnak, nincs ez a dara ( bár itt is még a jobb eset van ) van ennél sokkal rosszabb.
Ha 100 fölé engedem az fps-t beállításokkal, ott kezd el kicsit "rendbe jönni" de közel sem olyan mint amilyennek kéne lennie. Vannak játékok amik olyan szépen vannak megírva, hogy 60fps-nél is azt mondja az ember hogy na ez szép, ez elég és "jól fut" pl ratchet and clank pc port de sorolhatnám

(#34) Gubu0101 válasza Gave (#28) üzenetére


Gubu0101
veterán

Most,hogy ujra kezdtem meg is lett,hogy miert nem tudtam ugy haladni ahogy kellett volna :D Nem csinaltam vegig a sarah morgenes kuldit,mikor at kell nekik addni a leletet :U :D Most csatlakoztam a csapathoz,igy mar sinen van minden.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#35) BusinessGuy válasza Neurotoxin (#27) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Fura mert nincs benne működő HDR a főmenün kívül.
Menüben a nap 1000 nit fölé megy.
A játékban 400-450nit a max. Ráadásul az undoritó filtertöl mosott az egész, a fekete is 1 nitre emelkedik automatikusan oleden is.....
[link]

(#36) Lacielvtárs válasza BusinessGuy (#35) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát igen az engem is nagyon zavar hogy ilyen szürke árnyalatos az egész, nem tudom ezt mikor akarják majd javítani vagy legalább állíthatóvá tenni :U

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#37) wjbhbdux válasza Lacielvtárs (#36) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Ha PC-n játszol, már van rá mod

/s

(#38) Lacielvtárs válasza wjbhbdux (#37) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

oooo igen pc-n, köszönöm kis is próbálom :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#39) Lacielvtárs válasza wjbhbdux (#37) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát én nagyon hülye vagyok ehhez de nálam semmi nem változik, vagyis tuti nem jól csinálok valamit :W
letöltöttem amit ír, bemásoltam oda ahova írja a leírás
ehhez létre hoztam egy txt filét, amit átneveztem belemásoltam amit ír de nem látok változást

[Archive]
bInvalidateOlderFiles=1
sResourceDataDirsFinal=

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#40) Gave válasza Lacielvtárs (#39) üzenetére


Gave
addikt

Neved\Documents\My Games\Starfield

Ha még nincs akkor itt csinálsz egy StarfieldCustom.ini (nem .txt) fájlt.

Oda mehet az a pár sor.

Mindjárt megcsinálom én is, megnézem műxik e nálam a Steames telepítéssel.

(#41) Lacielvtárs válasza Gave (#40) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

okés és hogy tudok ini filét készíteni, bocsi de ennyire láma vagyok a moddolásban :D
mondjuk total commanderben a txt filét átneveztem ini filére? az jó lehet? :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#42) Gave válasza Lacielvtárs (#41) üzenetére


Gave
addikt

Simán ahogy a txt fájlt, csak végén a .txt kiterjesztést is átírod .ini-re.

szerk: Igen, úgy :D

[ Szerkesztve ]

(#43) Lacielvtárs válasza Gave (#42) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

okés hát nálam akkor sem változik, most kiprofanálom mondjuk az 50 %-ost hátha az változtat valamit

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#44) Gave válasza Lacielvtárs (#43) üzenetére


Gave
addikt

50%-ot töltöttem le hozzá én is, shadereket újra tölti, valamit csinál ez, meg lehet, hogy Akila city nem a legjobb tesztelni :D

(#45) Lacielvtárs válasza Gave (#44) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

én is abban a városban próbálgatom, de nálam nem tölti újra a shadereket, szóval tuti valamit nem jól csinálok :W

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#46) Piszmaty76 válasza Gave (#40) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Vagy letöltheti a Nexusmodról a sablont, ami az alap szükséges sorokat is tartalmazza.

[ Szerkesztve ]

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#47) Neurotoxin válasza BusinessGuy (#35) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Köszönöm a videót, egyébként bírom a csókát, szoktam nézni a videóit. Jó volt a megérzésem, már a kezdő képsoroktól kezdve furcsán szürkés volt a kép OLED-en. Remélem javítani fogják... :((

18 éve a PH! lapcsaláddal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.