Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) norbiphu válasza #65675776 (#100) üzenetére


norbiphu
senior tag

elnézést, hogy hibát mertem elkövetni.....

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#102) #65675776 válasza norbiphu (#101) üzenetére


#65675776
törölt tag

Általánosan alkalmazott hibás kifejezést használtál.

A commandó szó még a Búr-háborúból ered. A búrok az önállóan is harcolni képes kitűnő lőkészségű harcosaikat nevezték commandóknak. Tehát magát a személyt!

Amikor a II. vh idején felvetődött az irreguláris egységek felállításának gondolata, akkor az angolok 40 éves emlékeiket felhozva ezt a szót választották az egységek és azok katonáinak elnevezésére. Ebben volt ''némi'' szerepe Churchill búr-háborús veteránságának is. Mindemellett kifejezi, hogy a britek mennyire nagyra tartották ellenfelüket! Kitűnő gesztus.

Tehát a kommandó jelenti az egységet és annak katonáit is! Mondhatni a kommandó (mint egység) kommandókból (mint katona) áll. Ahogy a gyalogság gyalogosokból.

(#103) czibik válasza norbiphu (#99) üzenetére


czibik
csendes tag

Köszi mindenkinek! ;) ;)

We ride together, we die together, bad boys for life...

(#104) RAM


RAM
őstag

Volt vmi 500kilós cucc. :F

Csak tisztán

(#105) #65675776 válasza RAM (#104) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ja. tíz zsák cement. Kicsit pontosabban. :F

(#106) JagdPanther válasza #65675776 (#105) üzenetére


JagdPanther
aktív tag

überlol :DDD :DD :C

(#107) norbiphu válasza #65675776 (#105) üzenetére


norbiphu
senior tag

hát ez kész daa-raa, fekszek a röhögéstől
:R

[Szerkesztve]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#108) Kephamos válasza #65675776 (#105) üzenetére


Kephamos
addikt

:DDD :O

(#109) czibik


czibik
csendes tag

LOL :) :) :) :) :DDD :DDD :DDD :D :D

We ride together, we die together, bad boys for life...

(#110) Rommel6600 válasza #65675776 (#105) üzenetére


Rommel6600
őstag

nem rossz, én is borultam rajta :D :D :D

ROTFL :DDD


[Szerkesztve]

(#111) csibor


csibor
őstag

Egy kis hazai [link]

(#112) R3ĐßuŁŁ válasza csibor (#111) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Nem rossz! Tök jó lehet 4 kg-os fegyverrel futkorászni a fronton! :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#113) czibik válasza R3ĐßuŁŁ (#112) üzenetére


czibik
csendes tag

4kg-nál nem találsz sok fegyvert. ami könnyebb lenne. Itt a 2.világháborús fegyverekre gondolok, nem tudom, hogy most milyen nehezek a mai géppisztolyok, gépfegyverek.

We ride together, we die together, bad boys for life...

(#114) norbiphu válasza R3ĐßuŁŁ (#112) üzenetére


norbiphu
senior tag

hátha megnézed hogy az M1es Thompson tár nélkül 4.8 kg - os volt mindjárt nem tartod olyan soknak :)

igaz nem mai fejlesztés az M16 kb 3 kg-os

[Szerkesztve]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#115) Apophis válasza Calibos (#92) üzenetére


Apophis
őstag

Az MP40 hatásos lőtávolsága 200 méter volt 500 lövés/perc tűzgyorsasággal, ami a célra tökéletesen megfelelt, és a II. VH egyik legjobb fegyvere volt.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#116) JagdPanther válasza Apophis (#115) üzenetére


JagdPanther
aktív tag

kategorizálás... :F miért az egyik legjobb? mert hajlamos volt úton-útfélen beragadni(amiért a katonák sem nagyon szereték)? szerintem hagyjuk azt h kinek melyik játékban melyik fegyver tetszik az abszolút nem mérvadó(csak magamban gondolom h ezt az ''egyik legjobb fegyver'' dolgot egy játékból szűrted le ha tévedek elnézést

(#117) czibik válasza R3ĐßuŁŁ (#112) üzenetére


czibik
csendes tag

A BAR pl 8.8 kg volt, ami azért valamivel nehezebb az m1 tomzonnál, meg a 43m-nél :) Vagy pl ott van a BREN, az is 9 kg volt. :)

We ride together, we die together, bad boys for life...

(#118) norbiphu válasza Apophis (#115) üzenetére


norbiphu
senior tag

Ilyet egy fegyverről sem lehet kijelenteni, hogy legjobb. Ha meg mindenképpen legjobbnak nyilvánítanánk az MP40-et akkor a saját kategóriájában lehetne megtenni (összehasonlíthatatlan például egy nem ismétlő puskával).

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#119) Kephamos válasza mityku (#96) üzenetére


Kephamos
addikt

Nem! Csak lehetett rá szerelni. Gondolj bele, hogy a hangtompító csak pár száz lövést bír ki, ráadásul, ha jól tudom, akkor sokat változtat a fegyver egyes tulajdonságain.
--------------------------
Ez a mark II nekem olyannak hat, mintha legoból rakták volna össze. :DDD

[Szerkesztve]
Mod.: Véletlenül az egészet beoffoltam. :O

[Szerkesztve]

(#120) norbiphu válasza Kephamos (#119) üzenetére


norbiphu
senior tag

Az OFF résszel egyetértek.

Stenhez visszatérve Mark IIS és Mark VIS volt csak gyárilag hangtompítóval szerelve.

[Szerkesztve]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#121) Apophis válasza JagdPanther (#116) üzenetére


Apophis
őstag

Szakértők írták ezt szakirodalomban. Nem A legjobb, hanem egyik legjobb, nyilván a kategóriájában. Amúgy csak a lőtáv iránt érdeklődő kérdésre reagáltam.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#122) R3ĐßuŁŁ válasza norbiphu (#114) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Hát az is nehéz...... :D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#123) csibor válasza R3ĐßuŁŁ (#112) üzenetére


csibor
őstag

Egyébként 45-ben csináltak egy 2.86 kg-os változatot,még ma is megálná a helyét.Szerintem.

(#124) norbiphu válasza R3ĐßuŁŁ (#122) üzenetére


norbiphu
senior tag

neked... :P

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#125) #65675776 válasza czibik (#117) üzenetére


#65675776
törölt tag

A BAR-t és a BREN-t ne keverjük bele, más kategóriát képviselnek (könnyűgéppuska, vagy ha jobban tetszik golyószóró).

Viszont nem lenne utolsó dolog pontosan leírni egy fegyver nevét: M1 Thompson.

(#126) Frakk válasza #65675776 (#125) üzenetére


Frakk
tag

Na, muszály nekem is egy kis örömet szereznem daa-raa-nak ;] :

szpringfild, mózinagant, mauzer, lúger, sturmgevér...
:DDD

(#127) szicsu válasza #65675776 (#125) üzenetére


szicsu
őstag

a lángszórók milyen annyaggal voltak töltve?
Mert ahogy olvastam stálingrádban jelentős szerepet játszotak ;]

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#128) #65675776 válasza szicsu (#127) üzenetére


#65675776
törölt tag

Gyúlékonnyal.

Most hirtelenjében meg nem mondom neked, de az biztos, hogy létezett napalmos változat is (de nem a németeknél, mivel ők nem ismerték akkoriban ezt az anyagot).

(#129) szicsu válasza #65675776 (#128) üzenetére


szicsu
őstag

''Gyúlékonnyal.''

:P Köszi, azt hittem víz
a német lángszórók gyengébbek voltak mit az amcsiké, amit az oroszok használtak.
Milyen lángszórókat szereltek a hk-ba?

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#130) R3ĐßuŁŁ válasza #65675776 (#128) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Nem mondod! :DD :C

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#131) Kephamos válasza szicsu (#127) üzenetére


Kephamos
addikt

Ha jól tudom, akkor valamilyen egyezmény tiltotta a lángszórók használatát, ehhez képest mindkét fél használta.

(#132) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Molotov koktélt hogyan csinálták? :F

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#133) Kephamos válasza R3ĐßuŁŁ (#132) üzenetére


Kephamos
addikt

Üveg palackot megtöltöttek benzinnel, vagy valami gyúlékony anyaggal, az üveg nyakába rongyot tömtek, azt begyújtották és már lehetett is dobni.

(#134) R3ĐßuŁŁ válasza Kephamos (#133) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Kösz! A gyúlékony anyag lehet higító? :F

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#135) bandiras2 válasza Kephamos (#133) üzenetére


bandiras2
senior tag

Ez a házi módszer. Olvastam hogy az eredeti egy leforrasztott üvegcsőben levő kotyvalék volt: valamilyen benzin, abban feloldott nyersgumi + fehérfoszfordara(ami üvegtörés esetén azonnal gyulladt). A neve onnan származik, hogy Molotov és Ribbentrop külügyminiszterek koccintottak annó a magnem támadási egyezményre, és innen a név: a Molotov Ribbentrop paktum betartatására szolgáló koktél :DDD

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#136) R3ĐßuŁŁ válasza bandiras2 (#135) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Minek bele nyersgumi? :F

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#137) bandiras2 válasza szicsu (#127) üzenetére


bandiras2
senior tag

A lángszórókat is valami hasonló trutyival töltötték, tisztán a benzin nem megy elég messzire, szal kell neki vmilyen hordozócucc. ha nagyon primitívek akarunk lenni, megteszi a liszt is, de a nyersgumi is jó. A lángszórónak az épület és bunkerharcoknál kulcsfontossága van. Csak egy apró lyukat kell robbantani a bunker védtelen oldalán, és már tiszta is a terep.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#138) bandiras2 válasza R3ĐßuŁŁ (#136) üzenetére


bandiras2
senior tag

Nem fröcsög szanaszét, és tovább ég. Ahelyett hogy simán lefolyna a tank páncéljáról, olyan lesz mint a takony ;] minden páncélrésbe bekúszik, és forralja a bennülőket a páncéltesten keresztül.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#139) Frakk válasza bandiras2 (#135) üzenetére


Frakk
tag

A fehérfoszfor nem mérgező egy csöppet? :U

(#140) bandiras2 válasza Frakk (#139) üzenetére


bandiras2
senior tag

De, viszont csak lenyelve. ;]
Ha levegőt kap, azonnal foszfor pentoxiddá alakul, ami amúgy a kóla alapanyaga is ;] ;] ;] :C :Y A yenkik a csatamezőn a foszfornál 100x mérgezőbb urániummal lőnek, a foszfortól csak akkor kell félni ha a nyakadba zuhog, de az U238 az ottmarad mindenütt, lekémiát és mérgezést okoz(mivel nehézfém). Az U235 jó a bombába meg a reaktorba, az U238-ból lehet plutóniumot csinálni, de az van elég, úgyhogy sűrűsége miatt kitűnő páncéltörő fegyverbe tölteléknek: 30 Kg urántömb közlekedik 2x hangsebességgel. Mi állítja azt meg??? :Y
Jójó, itt az EU ban kifejlesztettek egy különleges reaktív páncélburkot, ami jó eséjjel megállítja még a harckocsi előtt, de ez még csak prototipus.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#141) R3ĐßuŁŁ válasza bandiras2 (#138) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Kösz az infót! :R

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#142) czibik


czibik
csendes tag

A mustárgázt használták a II.világháboróban? Mert az elsőben vetették be először, úgy tudom.

Ja, és a lángszóró miért volt betiltva?

We ride together, we die together, bad boys for life...

(#143) szicsu válasza Kephamos (#131) üzenetére


szicsu
őstag

lehet hogy tiltották, de nem sokat számított.A D anpon is használták a bunkerek ellen.A harckocsik elen is nagyon jó volt. Városban könnyű volt rábírni a személyzetet a kiszállásza ;]

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#144) szicsu válasza bandiras2 (#137) üzenetére


szicsu
őstag

az amcsi lángszórók a vh alatt 20 m -re is képesek voltak ''tüzelni''

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#145) R3ĐßuŁŁ válasza szicsu (#144) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Az igen! Az nagyon jó! :) :R

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#146) Kephamos válasza R3ĐßuŁŁ (#134) üzenetére


Kephamos
addikt

Tálán molotov koktélt akarsz csinálni? :F Nem ajánlom, szerintem igen veszélyes.
Amúgy szerintem minden éghető anyag megfelel.

(#147) Kephamos válasza szicsu (#143) üzenetére


Kephamos
addikt

Hát igen.

(#148) R3ĐßuŁŁ válasza Kephamos (#146) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Dehogy is! :) Csak érdekelt hogy hogy csiálják és hogy mik az összetevői! :D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#149) Archer válasza bandiras2 (#140) üzenetére


Archer
őstag

Azért az gyengített uránium, nem a hagyományos értelemben vett. Kivonják belőle az U235-ös izotópot így radioaktivitása elenyésző lesz. Persze ettől még nagyon egészségkárosító. A lövedék felrobbanása után a levegőbe kerülő porral keveredik és ezt belélegezve rendkívül káros a szervezetre. A másik meg, hogy becspódáskor óriási hő szabadul fel. Hogy mi történik utána, szerintem nem nehéz kitalálni...

[Szerkesztve]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#150) csibor válasza Archer (#149) üzenetére


csibor
őstag

Hát irakban böszen kilendült a mérő müszer mutatója,ahol használták :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.