Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) degu válasza #65675776 (#300) üzenetére


degu
senior tag

Valoban! Ez volt talan az elsodleges szerepe,mivel a SZU tulsagosan nagy nimbuszra tett szert,es elrettentoen hatalmas, gyakorlott hadi potencialt tudott felvonultatni a haboru vege fele,es t.k. egy birodalmat alapitott!

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#302) Eagle16


Eagle16
addikt

Hali!
Egy nagyon béna kérdésem lenne...
A T-34 Calliope Rocket Launcher nevezetű amerikai fegyver tudott harckocsiágyúból is lőni?

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#303) #65675776 válasza Eagle16 (#302) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem. Csak egy hk-ra szerelhető kiegészítő rendszer volt.

(#304) Eagle16 válasza #65675776 (#303) üzenetére


Eagle16
addikt

Ok, értem.Köszi!

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#305) macipajti


macipajti
tag

Az MP-44, es a Kalasnyikov kozti hasonlosag veletlen?
Vagy az elhurcolt nemet tudosok keze munkaja latszik benne?

Gyógyszerre inni az ugyanolyan,mint akupunktúrára talajtornázni!

(#306) #65675776 válasza macipajti (#305) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak kívűlről hasonlít a Sturmgewehr-re az AK (és nem a Sturmgewehr hasonlít az AK-ra ahogy egyes helyeken írják). Az AK szerkezete alapvetően az M1 Garand-ra alapul, azt módosította Kalasnyikov (gázelvételes, gázdugattyús, forgó zárfejes szilárd reteszelésű). A legfőbb eltérések:

-a gázelvételi rendszer felköltöztetése a cső tetejére (a Garand-nál alatta van)
-a gázdugattyú szilárd hozzákapcsolása a zárkerethez az AK-nál
-a gázdugattyú tömítés megváltoztatása
-a sorozatlövés lehetőségének megteremtése és ezzel összefüggésben a kakaskésleltető beépítése
-adogatórendszer megváltoztatása

Basszus mit találtam: [link]

A Sturmgewehr viszont gázelvételes, gázdugattyús, lebillenő retesztestes, szilárd reteszelésű zárszerkezetű volt. Ilyen megoldást az FN FAL-nál lehet napjainkban látni (Dieudonne J. Saive tervezte).

Összefoglalva: az M-14 és az AK lényegében édestestvérek, akiknek az M1 Garand az apja, míg a FAL a Sturmgewehr leszármazottja.

(#307) macipajti válasza #65675776 (#306) üzenetére


macipajti
tag

Mostmar vilagos.
A panzerV loveget (KwK 42 L/70) adaptaltak az izraeli M 50 Super Shermanbe.

Gyógyszerre inni az ugyanolyan,mint akupunktúrára talajtornázni!

(#308) #65675776 válasza macipajti (#307) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pontosabban annak módosított francia változatát (CN-75-50). Ahogy az AMX-13-ba is ez került kezdetben.

[Szerkesztve]

(#309) cskamacska


cskamacska
addikt

Engem rendkívüli módon meglepett anno ez a kép: [link] Heh, agyam eldobom, páncéltörő rakétavető magyar harckocsin. :)
Ugyan a II: vh bővelkedett a korukat megelőző fegyverekben, de olyan fura látni magyar haditechnikán.
Fórumtopik némi plusz infóval, ahol rátaláltam a képre(mutató linkre):[link]
Ez a [link] a fenti oldalon is megtalálható, de kiemelném mert szó van rajta a Toldi harkoci páncélvadász változatáról. Ritkaság lehetett, de jól mutatja, hogy a háború végén már mindent mindennel párosítottak, hogy használhatóbb harci járműveket kapjanak.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#310) cskamacska


cskamacska
addikt

Régebben láttam képeket amcsi dzsipre applikált páncéltörő ágyúról. Annyira eldobtam az agyam láttára, hogy jól elvesztettem a linket. Valakinek van infója róla?
Illetve volt kötegelt panzerfaustokkal hadakozó kis bombahordó alkalmatosság. Erről van valakinek képe?

Illetve az előző posthoz kapcsolódóan, van valakinek további infója a magyar ''szálasi róppentyűk''-ről?

[Szerkesztve]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#311) #65675776 válasza cskamacska (#309) üzenetére


#65675776
törölt tag

A II.vh idejé mindössze három ország tudott önerőből kumulatív harcirészeket gyártani, fejleszteni: Németország, USA és Magyarország. A britek PIAT-ja erős amerikai segítséggel jött létre, az oroszok lényegében csak a Bazooka-t használták (plusz a zsákmányolt német és magyar eszközöket). Egyébként a hatás matematikai leírásával Misnai és Hubert Schardin foglalkozott a legtöbbet, gyakorlatilag Ők végezték az elméleti munka döntő többségét. Ezért is nevezik Misnai-Schardin effektusnak. Persze ők sem a nulláról indultak, Charles Edward Munroe megfigyelései voltak a kiindulási alap (Munroe-effektus). Ezek azonban csak empírikus eredmények voltak, Misnay (bár leginkább Misznay néven találok róla hivatkozásokat, a keresztnevét meg sehol se látom, csak azt, hogy ezredes) és Schardin viszont már számolni is tudták a töltetet. Egy másik HT cikk: [link]

A Toldi már akkor elavult, amikor elkezdett foglalkozni vele a HTI. Nagyjából ugyanez igaz a Turánra is. A Tas már egy érdekes kérdés, de az is elkésett volna. Mire rendszerbeállt volna, addigra Centurion, T44, Pershing és hasonló hk-kkal kellett volna felvennie a versenyt.

Nem tudom mit értesz dzsip alatt. Ha általánosan érted, akkor gondolom egy M151 Ford MUTT volt a delikvens. Arra meg raktak mindent 106mm RR-től kezdve a BGM-71 TOW-ig.

106mm RR: [link]

BGM-71 TOW: [link]

Persze RR-t raktak Willis Jeep MB-re is: [link]

Sima pct ágyút viszont nem igazán viselt volna el, annak ezért elég komoly reakcióereje van.

És mielőtt megkérdezed mi az RR: Recoilless Rifle, azaz hátrasiklás nélküli löveg. Magyarul HSN. (Ebben a témában az M50 Ontos az isten, az viszont a MUTT-hoz hasonlóan nem II. vh-s cucc. [link])

Panzerfaust-ra: Inkább Panzerschreck-re lehet igaz, amit mondasz: [link]; [link] Ez viszont csak szállítókocsi.

Azért ez sem gyenge: [link]; [link]

(#312) Koszta


Koszta
tag

www.masodikvh.hu II. világháborús honlap, lehet nézegetni, regelni, fórumba írni :)

(#313) csibor válasza #65675776 (#306) üzenetére


csibor
őstag

Azért ennyire nem egyszerű a másolás kérdése szerintem.Megjelent Zicherman István:A kalasnyikov története.Érdekes olvasmány.

(#314) Kazimír válasza #65675776 (#306) üzenetére


Kazimír
őstag

Egy félautomata puskából mekkora átalakítással lesz automata?
[link]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#315) Kazimír válasza #65675776 (#306) üzenetére


Kazimír
őstag

Na ezt sem tudtam: Az eredeti BAR egy nehezebb és kisebb tűzgyorsaságú fegyver, mint azok amelyeket a filmekben vagy akárhol használnak..
[link]

[Szerkesztve]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#316) #65675776 válasza Kazimír (#314) üzenetére


#65675776
törölt tag

Faszikám biztos kiszedte az elsütőemelőt.

(#317) Calibos válasza #65675776 (#316) üzenetére


Calibos
addikt

Tudod hogy Rommel a észak- afrikai hadjárata során milyen páncélozott harci járművek álltak rendelkezésére?!

(#318) #65675776 válasza Calibos (#317) üzenetére


#65675776
törölt tag

Panzer III és IV (később Arnim parancsnoksága alatt VI-ok is, de ezekhez Rommelnek semmi köze sem volt), SdKfz 250, 251, 234, 232, 7... Szóval lényegében minden.

(#319) Calibos válasza #65675776 (#318) üzenetére


Calibos
addikt

Egész jó kis oldal. Magyar nyelvűek között, itt van a legtöbb infó! Nem vagy véletlenül az egyik szerkesztője?
[panzerkeil]

Volt egy vitám a kollégámmal, nem tudtunk megegyezni abban a kérdésben hogy a Tigris(panzer6) hol került bevetésre?!

(#320) JagdPanther válasza Calibos (#319) üzenetére


JagdPanther
aktív tag

első leningrádi bevetése után mindenhol, még a japóknak is küldtek egyet :D

(#321) mcmike válasza JagdPanther (#320) üzenetére


mcmike
őstag

Jó a Nick-ed, pont ilyen tankom van modell-ben, csak össze kellene rakni... :U

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#322) #65675776 válasza Calibos (#319) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem.

Egyébként gyakorlatilag tényleg mindenhol bevetésre került Leningrád után. Legalábbis amíg el nem fogytak.

(#323) Calibos válasza JagdPanther (#320) üzenetére


Calibos
addikt

Japánok vettek 1.db de a szállításra sohasem került sor! Hivatalosan a németek kölcsönbe kapták a Tigrist Japántól :D

(#324) nemcso


nemcso
senior tag

Dán felségvizeken megtalálták a német XXIII. hajóosztályú U-2359 -es búvárhajót.

[link]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#325) Integra


Integra
titán

vasárnap voltam a deutsches panzermuseum munster-ben.
csak ajánlani tudom, hihetetlen jó kiállítás.
rengeteg I. és II. világháborús tank, főleg ez a csapásirány. de légvédelmi ágyúk, szállító járművek, ruházat, kiegészítő, szóval minden, de főleg tankok.
meg volt egy marakev mki is mert van egy terem ahol pár modernkori tank is van, hát a makarev brutális....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#326) #65675776 válasza Integra (#325) üzenetére


#65675776
törölt tag

"marakev mki"

Ez ugye Merkava I lenne?

(#327) Integra válasza #65675776 (#326) üzenetére


Integra
titán

természetesen merkava, csak egyszerűen képtelen vagyok megjegyezni valamiért, szkúzi, van még pár ilyen szó amivel ugyanígy vagyok.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#328) #65675776 válasza Integra (#327) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mondd azt sokszor, hogy Vikramaditya. :D

(#329) Kazimír


Kazimír
őstag

A II. vh.-s kézigránátok általában mekkora késleltetéssel robbantak? Nagyon nagy volt a szórás a különböző típusok között?

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#330) Neró


Neró
őstag

Ez milyen tipusú fegyver?[link]
Tipusa,származása.

| www.diablohungary.hu

(#331) Kephamos válasza Neró (#330) üzenetére


Kephamos
addikt

Nem 2vh.-s. uzi, izrali talamany.itt ey kis info rola

(#332) #65675776 válasza Kephamos (#331) üzenetére


#65675776
törölt tag

A találmány erős kifejezés, az általad linkelt cikk is írja, hogy a csehszlovák vz.48 alapján fejlesztették ki az izraeliek.

(#333) Kephamos válasza #65675776 (#332) üzenetére


Kephamos
addikt

nem is ugy ertettem a talamanyt.

(#334) đe$|re


đe$|re
senior tag

üdv.
Miért tünt el mindenki ebből a topikból????

[ Szerkesztve ]

(#335) Winner_hun válasza đe$|re (#334) üzenetére


Winner_hun
félisten

[link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#336) #65675776 válasza đe$|re (#334) üzenetére


#65675776
törölt tag

Dobj fel egy témát, aztán meglátjuk mi lesz belőle. De még véletlenül se üzletelni akarj, arra van célrészlege az oldalnak.

(#337) đe$|re válasza #65675776 (#336) üzenetére


đe$|re
senior tag

Akkor tessék egy téma:
Miből lehet megállapítani,hogy egy Szudajev PPS43 eredeti?????

(#338) #65675776 válasza đe$|re (#337) üzenetére


#65675776
törölt tag

Először is. A Szudájev féle géppisztoly-t PPSZ-nek írjuk (eredetileg ППС).
Az eredetiséget pedig a rajta levő jelzések alapján lehet alapvetően megállapítani.

(#339) Winner_hun válasza đe$|re (#337) üzenetére


Winner_hun
félisten

Látom baromira érdekel a téma...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#340) đe$|re válasza Winner_hun (#339) üzenetére


đe$|re
senior tag

Látom vki meg bunkó..... :Y :Y

(#341) đe$|re válasza Winner_hun (#339) üzenetére


đe$|re
senior tag

Meg ha a szád ekkora akkor te miért nem írsz ide??? Miért csak másokat tudsz kritizálni???? :F ;]

(#342) Winner_hun válasza đe$|re (#341) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mert nem érdekel a téma, épp kritizálhatnékom volt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#343) @rglaaf


@rglaaf
veterán

a németek mennyire voltak közel egy atom töltetű rakéta kilövéséhez a háború befejezésekor?

PSN:BiZzare_0 ️

(#344) #65675776 válasza @rglaaf (#343) üzenetére


#65675776
törölt tag

Semennyire.

(#345) (Kolombusz) válasza @rglaaf (#343) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Nagyon messze voltak, ugyanis volt egy-két súlyos félreértelmezés a terveikben.

(#347) cyklon


cyklon
csendes tag

Cskamacska:
Voltak terepjáróra épített pc. törő löveg: Dodge Weapon + 37 mm ágyú. Csak gondolom nem vált be.
Kötegelt Panzershreck járművön: Wanze páncélvadász. Kis, gyengén páncélozott jármű, felül nyitott, rajta forgatható állványon a több Panzershreck cső.
Szálasi röppentyű: többféle is volt (Buzogány, Lidérc és más rakétaszerű holmik) Ezeket mind Szálasi röppentyűnek hívták régen. A Haditechnika c. folyóiratban éveken keresztül jelentek meg elszórtan cikkek a témáról. Hogy melyik lapszámban, arra most pont nem emlékszem, de meg tudom majd nézni.

[ Szerkesztve ]

(#348) Koszta


Koszta
tag

Ha valakit II. világháborús oldalon való cikkírás, annak az üzenetét várom PMben!

(#349) <NewL>


<NewL>
addikt

Nemhittem ,hogy van ilyen topic is :)
Akkor kar98 4eve ;)

There's an app for that

(#350) Bencom ™


Bencom ™
őstag

Hmm, fura hogy eddig elkerülte a figyelmemet ez a topic... kár hogy ennyire haldoklik, de azért eltettem a kedvencek közé.

Valaki tud valamit második világháborús magyar fegyverekről? A 39M-en és a 43M-en kívül, mert azt már több helyen is láttam, de sehol semmi mást... nem hiszem el hogy nem volt egy magyar pisztoly vagy puska, amit használtak volna... Ja igen, meg a Gebauer golyószóró, ami 8 mm-es, de semmi egyéb adatot nem találtam arról sem, még csak egy képet sem láttam. Erről/ezekről esetleg valaki?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.