Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#892) Gyantusz válasza Menahem (#680) üzenetére


Gyantusz
tag

Tudsz erről valami infót adni? Melyik két gép volt kint? (lehet nekem is vannak, csak most lusta vagyok megkeresni)

Ez egy cseppet elmaradt válaszadás (régről emlékeztem erre a hsz-re):
Egon: Ezt a "Az ales. gondolom hadnagyi rendfokozattal zár..." mondatomat úgy értettem, hogy ha nem feltétlen szükséges, nem kellene főtiszti beosztásba rakni, pláne hogy nem is volt mögötte effektíve tiszti-főtiszti előmenetel, "szaktudás" (már ha a tisztképzési éveket nézzük is).
Az ekvivalenciát (egyenértékűséget) nem értem?!
Gondoljunk bele abba, hogy van egy másik olyan korú alezredes katonanő. Ő bizony végigtaposta (jó esetben) a ranglétrát a ZMNE-étől kezdve, és jön egy civil kollegina, aki kapásból ugyanazt a rangot kapja meg egy 6 hetes képzés után, amit ő "kiízzadt" 4(hdgy.)+4(fhdgy.)+5(szds.)+5(örgy.)+5(alezr.)=23 év alatt! (már ha jó a kivárási idő számításom)
Nem értem a logikát benne.
Persze ha mindenáron főtiszti rangot szeretne mindenki (értelemszerűen a rendfokozatért és a beosztásért járó fizu a cél és a korrekt nyögdíj megszerzése), akkor legyen.
Azt tartanám korrekt elképzelésnek, hogy ne legyen mindenki egyből hadnagy, aki benevez, de kezdje a kategória legaljánál. Aki százados "lenne", az hadnagyként, aki pedig alezredes lenne az őrnagyként (tiszti-főtiszti alaprang). De igazából a kollektívan hadnagykénti rang sem lenne elképzelhetetlen. A rendfokozatért "meg kéne küzdeni" és így kivívni a társadalmi (adó) elismerést prezentáló tisztes nyugdíjat.
Pl. az SAS-nél akárki szerel fel (csak brit nemzetközösségi katona lehet - tisztes, tiszthelyettes), az kopaszként kezdi (ha átment a kiválasztáson). A tisztek/főtisztek meg hadnagyként. Igaz az "irreguláris" alakulat, nem "magyar honvéccsség", de az elv nem rossz. Mégis az "Ezredbe tartozás" miatt jelentős a túljelentkezés (és a fizetésük sem különb a többi "regulától", csak nincs idejük elkölteni), amit a kiválasztás közben ~95 %-os kihullással megrostálnak (hmm a GI Jane-ben verték magukat a SEAL-esek, hogy 30-40 %-os a kihullás, a SAS-ben meg... 500 főből jó ha 10 bent marad).

Amúgy hogy siekrült egyébként a KVNR képzésed? Summa cum laude? A 6 hét már jórég letelt.

[ Szerkesztve ]

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.