Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Brandynew válasza atee_13 (#500) üzenetére


Brandynew
őstag

Én ezt olvastam, elég jól leírja a dolgokat: Hogyan vásárolj ETF-et? Élet az állampapíron túl

(#502) zsola400 válasza kozeposztaly (#499) üzenetére


zsola400
aktív tag

A Portfolio felirat mellett van egy szem ikon, azzal tudod kapcsolni.

(#503) S-eye


S-eye
senior tag

DKJ alternatívájaként szeretném a LY látra szóló EUR/GBP számláit használni. Ez jó megoldás erre? Könnyen levehető róla így a pénz?

(#504) amargo válasza S-eye (#503) üzenetére


amargo
addikt

hogyan tud az alternatívája lenni?
(Árfolyamkockázat) vagy félreértelek?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#505) S-eye válasza amargo (#504) üzenetére


S-eye
senior tag

Legyen elég likvid. Ha akarom 3 nap múlva is kiveszem róla a pénzt és nincs - 1% kamat levonás.

(#506) Llew válasza S-eye (#505) üzenetére


Llew
senior tag

Ezt a DKJ is tudja. Eladod masnap legkesobb kint a penz a szamladon.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#507) amargo válasza S-eye (#505) üzenetére


amargo
addikt

Én csak arra akartam utalni, hogy az alternatívája nem lesz, viszont én is csinálom, hogy különböző devizában is tartok pénzt csak látraszoló kamattal. Ennek nálam egyedüli célja, hogy a devizában történő vásárlásra is használom.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#508) kozeposztaly válasza zsola400 (#502) üzenetére


kozeposztaly
csendes tag

a trukkos, hogy nem latszodott.. :)
koszonom, raboktem a semmire (ikon helyere) s megjelent a szem...
ez most bug vagy feature? :)

(#509) kress válasza S-eye (#503) üzenetére


kress
aktív tag

néha azért pár nap mire kiutalják, plusz neked kell kézzel adót számolni és befizetni utána

(#510) zsola400 válasza kozeposztaly (#508) üzenetére


zsola400
aktív tag

Valószínű bug, a legfrssebb app van fent? Nekem mindíg ott volt a szem csak nem használtam.

(#511) zsola400 válasza S-eye (#505) üzenetére


zsola400
aktív tag

De ennek is van díja + adózni is kell utána.
BlackRock 0,10%-os díjat számol fel, míg a Lightyear 0,09-0,30%-os díjat, függően a befektetett összeg mértékétől.

[ Szerkesztve ]

(#512) szabi__memo válasza amargo (#507) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Hogy használod? Kiutalod máshova?

(#513) S-eye válasza kress (#509) üzenetére


S-eye
senior tag

#506Llew DKJ-m is van. De amellé akarok valamit devizában is.

Hogy érted, hogy kézzel? Nem lehet letölteni egy kimutatást tőlük?

#511zsola400

Azaz kamat -0.4%, utána a maradék kamatból -28% a magyar állam felé?

(#514) amargo válasza szabi__memo (#512) üzenetére


amargo
addikt

Igen, többnyire revolut-ra.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#515) kress válasza S-eye (#513) üzenetére


kress
aktív tag

minden honapban jon kimutatas, de neked kell kiszamolni hogy az adott kamat az mnb arfolyama alapjan mennyi, abbol kiszamolni a teged erinto adokat, azt a tobbi egyeb cuccod melle beirni az adobevallasodba majd meg is fizetni a nav fele

azert kezi mert a legtobb helyen levonjak, befizetik, bekuldik a navnak igy bekerul a generalt bevallasodba, semmi dolgod nincs vele

(#516) szabi__memo válasza amargo (#514) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mindenféle devizában ingyen lehet kiutalni?

(#517) S-eye válasza kress (#515) üzenetére


S-eye
senior tag

Értem. Wise-nál is kézi, nem tudod?

(#518) kress válasza S-eye (#517) üzenetére


kress
aktív tag

a látra szóló nem, írják is hogy 30%ot vonnak, van valami külön saving funkció az lehet máshogy müködik

(#519) amargo válasza szabi__memo (#516) üzenetére


amargo
addikt

Ezt sajnos én sem tudom, eur-ban szoktam és huf-ban, ezekben ingyenes.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#520) emcee825 válasza szabi__memo (#516) üzenetére


emcee825
csendes tag

Ha a kérdés a Lightyear-re vonatkozott, akkor a Lightyear nem számol fel díjat a kiutalásért egyik devizában sem. Revolut nem helyi USD számlaszámot ad (WISE igen), ezért ott biztosan lesz extra költség a közvetítő bank miatt.

Én is csak HUF és EUR használom, azokat ingyen és azonnal utalja (HUF --> ERSTE; EUR --> WISE). Revolutra is kimegy azonnal az EUR.

Revolutot HUF be/kiutalás nem működik tudtommal, mert a közvetítő bank számlaszáma nem saját néven van.

[ Szerkesztve ]

(#521) szabi__memo válasza emcee825 (#520) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Igen, arra, köszi. Dollárban tennék be pénzt (ha lehet bankkártyával?) és majd abban is szeretném kivenni. Ezért érdekelne. Szóval akkor Wise-ra gond nélkül ki tudom majd küldeni

[ Szerkesztve ]

(#522) emcee825 válasza szabi__memo (#521) üzenetére


emcee825
csendes tag

Bankkártyás befizetésnek limitje van, 200.000 HUF vagy azzal egyenértékű deviza. Efölött 0,5% a költsége. Ez nem napi/heti/havi/éves limit, hanem összesen ennyi értékben ingyenes, aztán utána többet soha.

Érdemes be és kiutalással kapcsolatban elolvasni a Lightyear ÁSZF-et, mert nem fekete-fehér minden. WISE HUF számlára kiutalni pl. csak support általi aktiválás után lehetett , legalábbis régebben. Igazából minden infót el tudsz olvasni ott. USD nem mozgatok/nem tartok sehol, így azzal kapcsolatban csak mások tapasztalatát olvastam.

(#523) kozeposztaly


kozeposztaly
csendes tag

Lightyear -SZJA
kapott ajandek HUFbol vettem toredekreszvenyt a normal szamlan (4e Ft).
Majd eladtam (mondjuk 200Ft nyereseg, nem az volt a cel), forintositottam, s beutaltam a TBSZre.

A fenti 1. mondatnak lesz SZJA vonzata.
Tudnatok segiteni, hogy majd (a jovo evi) SZJA bevallasban melyik sorba kellene feltuntetni a fenti adatokat?

Egyaltalan: ha valakinek egesz adoevben csak 200Ft hozama volt adozando, azt be kell vallani? (egyebkent pedig minden TBSZeken)

(#524) UberMutant válasza kozeposztaly (#523) üzenetére


UberMutant
őstag

csak akkor nem kell befizetni, ha az összes szja nem éri el az 1000 forintot. vagyis, ha van munkád, akkor már alapból meghaladja.
egyébként 4200 forint után kell adóznod, ajándék+nyereség.

[ Szerkesztve ]

(#525) S-eye válasza UberMutant (#524) üzenetére


S-eye
senior tag

Ha most nyitok Lightyear accountot, akkor csak a következő évi adónyilatkozatba kell majd beletenni, igaz?

(#526) UberMutant válasza S-eye (#525) üzenetére


UberMutant
őstag

mire gondolsz? mit akarsz betenni az adóbevallásodba (adónyilatkozat? mi az?)

(#527) S-eye válasza UberMutant (#526) üzenetére


S-eye
senior tag

Bevállani a kamatokat. De ha csak 2024-ben nyitom meg, akkor elég 2025-ben erről számot adni.(?)

(#528) UberMutant válasza S-eye (#527) üzenetére


UberMutant
őstag

szja adóbevallást mindig az előző, már lezárt évről készítesz.

(#529) kozeposztaly válasza UberMutant (#524) üzenetére


kozeposztaly
csendes tag

"Tudnatok segiteni, hogy majd (a jovo evi) SZJA bevallasban melyik sorba kellene feltuntetni a fenti adatokat?"

Megkoszonom, kicsit eloreszaladva az SZJA konkret otleteket.

(#530) S-eye válasza UberMutant (#528) üzenetére


S-eye
senior tag

köszi, még nem kellett eddig ezzel foglalkoznom, azért nem voltam benne biztos.

(#531) UberMutant válasza kozeposztaly (#529) üzenetére


UberMutant
őstag

felesleges, majd jövőre tedd fel a kérdést.
am 183 és 293

(#532) geryboro válasza UberMutant (#531) üzenetére


geryboro
senior tag

visszakereses egyszerusegeert lehetne #-ezni az adovevallasos valaszokat, de evfordulonal ugyis aktualis lesz.

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#533) kozeposztaly válasza UberMutant (#531) üzenetére


kozeposztaly
csendes tag

koszonom!

(#534) kozeposztaly


kozeposztaly
csendes tag

Lightyear FT szamlara, bankbol utalas tapasztalatok szerint mennyi idovel irodik jova?

(#535) vnorbi válasza kozeposztaly (#534) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Belföldi forint általában 5 másodperc, ritkán 1-2 óra.

Instant SEPA (pl Revolutról indított euró utalás) pár másodperc, nem instant SEPA (pl OTP-ről indított euró utalás) pár óra.

[ Szerkesztve ]

(#536) emcee825 válasza kozeposztaly (#534) üzenetére


emcee825
csendes tag

Megerősítem vnorbi tapasztalatát.

Nekem csak az elején és nagyobb összegnél volt várakoztatás HUF beutalás esetén. Kaptam email-t is, és az alkalmazásban a Profil/Settings/Documents/Upload documents menüben aktív lett az egyik menüpont --> ilyenkor forrás vagy egyéb igazolást várnak, amit esetemben egyértelműen jeleztek.

[ Szerkesztve ]

(#537) vnorbi válasza emcee825 (#536) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nekem volt spontán várakozó jóváírásom. Nem kellett (nem is lehetett) feltölteni semmilyen dokumentumot, aztán egy kicsit később (1-2 óra) jóváírták a pénz.

(#538) emcee825 válasza vnorbi (#537) üzenetére


emcee825
csendes tag

Én ilyet csak kiutalásnál tapasztaltam.

(#539) kozeposztaly válasza vnorbi (#537) üzenetére


kozeposztaly
csendes tag

en is valami ilyen spontan lehettem... :)

(#540) kozeposztaly


kozeposztaly
csendes tag

Lightyar, limit order ETF: ezt valoban csak nap vegeig rakjak be az ajanlati konyvbe????
Egy limit order attol limit, hogy lehet, hogy nem aznap teljesul, van ra idom. (viszont adott aron szeretnem)

Tenyleg hianyzo feature??
:O

(#541) UberMutant válasza kozeposztaly (#540) üzenetére


UberMutant
őstag

nem tudom mit nézel, de 2 lehetőség van limit buyra:
no expiry, és a másik.

(#542) kozeposztaly válasza UberMutant (#541) üzenetére


kozeposztaly
csendes tag

Reakciod miatt kicsit tesztelgettem...
USA reszvenyre valoban van +1 opcio ahol beallithato...
ETFekre nincs...
:(

(#543) UberMutant válasza kozeposztaly (#542) üzenetére


UberMutant
őstag

pedig van, valamit elszúrsz:

1. kiválasztod IWDA
2. BUY
3. jobb fent limit order
4. beállítod célárat
5. pipa
6. mennyi darabot akarsz
7. preview
8. második sor, exipry. 2 lehetőség market day end vagy no expiry.

vagy írd meg neked melyiknél nem megy.

(#544) Oliverda válasza UberMutant (#524) üzenetére


Oliverda
félisten

"egyébként 4200 forint után kell adóznod, ajándék+nyereség."

A megívós vagy kódos bónusz nem ajándéknak, hanem üzletpolitikai célból adott adómentes természetbeni juttatásnak minősül. Nem mintha ennek témának itt lenne a helye ebben a topikban.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#545) Balázs Z. válasza Oliverda (#544) üzenetére


Balázs Z.
tag

Miért, melyik topikban lenne a helye a Lightyear meghíváskori bónuszának adózásával kapcsolatos hozzászólásoknak, ha nem a Lightyear topikban...?

(#546) Oliverda válasza Balázs Z. (#545) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez egy teljesen általános adózási kérdés, semmilyen specifikus tényező nincs benne. Egyébként van adóbevallás topik, könyvelő, meg NAV ügyfélszolgálat is, amelyek nem utolsó sorban megbízhatóbb információkat adnak, mint némely itt leírt tipp.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#547) Balikaa válasza Oliverda (#546) üzenetére


Balikaa
csendes tag

Jó az az adóbevallás topik, amit ajánlasz. Néha egy-egy kérdés, válasz sosincs😃 Egyébként ha ez "üzletpolitikai célból adott adómentes természetbeni juttatásnak minősül", akkor miért nem minősül ugyanennek az IBKR-en kapott ajándék részvény? Legalábbis a NAV szerint:
[link]
Na ez az OFF ;]

[ Szerkesztve ]

(#548) Oliverda válasza Balikaa (#547) üzenetére


Oliverda
félisten

Esetleg kérdezd meg őket, és ne itt OFF-old tele a topikot. Mindenki jobban jár. ;)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#549) pictigjis válasza Balikaa (#547) üzenetére


pictigjis
senior tag

tenyleg off, de teljesen logikus: az ibkr rogton reszvenyt ad, a lightyear penzt. hogy korlatozva van, mire hasznalhatod fel, az mas kerdes, de rogton latszik, mennyire kulonbozo a ket dolog

(#550) donbig válasza Oliverda (#548) üzenetére


donbig
tag

Engem mondjuk érdekel, és itt is szoktam keresni, mert sztem meg ide kapcsolódik

"Ember, most jövök ki a templomból!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.