Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#329) Timer


Timer
veterán

Hét, másfél hétnyi Win 10 után visszaraktam a jó öreg 8.1-et.

Az indokok, avagy miért nem ajánlom erre a tabletre a Win10-et:

- Általánosan lassabb működés
- A kijelző valamiért kevésbé tűnt reszponzívnak; gyakran megesett, hogy mellébökést érzékelt, vagy hogy felvillant a kijelző, hogy megnyomtam valamit, de a rendszer ezt már nem követte le. Magyarán, nyomkodtam, villogott is a lenyomás helyén, de sz*r sem történt.
- Két felhasználói fiókkal használom a gépet, a másodikként hozzáadott live fiók jelszavában speciális karakter van. Nos, a Win 10 nem volt hajlandó a bejelentkező képernyőn bevenni ezt a karaktert, még külső billentyűzet használatával sem. Vicces adalék, hogy asztali gépen, ugyanez a fiók, ugyanezzel a jelszóval zökkenőmentesen működik.
- A Windows Update kikapcsolhatatlan. Ha akarod, ha nem, letölti a frissítéseket, amely politikával alapvetően egyetértek, de nem egy olyan tableten, ahol alig van hely bármire.
- Végül, a sok csicsa, és az edge nekem nem jött be annyira, hogy az előzőekben felsorolt hátrányokat bármilyen szinten is enyhítse.

A visszatérés egy "with Bing" image fájllal, illetve a Lark driver pack-kal gyors volt, és fájdalommentes.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.