Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) bodnar10261 válasza Ferling7 (#200) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Megnézem mi a lehetőség, lehet VL verzióval lehet aktiválni. Nem tudom nem probáltam

Bodnár Dávid

(#202) Kroy79 válasza Ferling7 (#192) üzenetére


Kroy79
csendes tag

Már szerintem mindent megpróbáltam kivéve egyet. A biosban nem lehet valami elállítva? Esetleg valaki tudna képeket küldeni a biosról lark ultimate 8i win.
Köszönöm!

(#203) bodnar10261 válasza Kroy79 (#202) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

én ujra megpróbálom a wimbootot hátha jo lesz

Bodnár Dávid

(#204) tomoro01


tomoro01
újonc

Sziasztok! Tescoba vásároltam Lark Ultimate 10i tabot, ki írja hogy aktiváljam a windowst, de nekem nem sikerül, mert ha rányomok az aktiválásra(interneten) windowst nem lehet aktiválni feliratot kapok, a kulcs megadását nem tudom, mert nem tudom hogy hol van a kulcs hol keressem. Kérdésem az lenne,hogy kell aktiválni. Elöre is köszönöm!

(#205) tibor72 válasza bodnar10261 (#203) üzenetére


tibor72
tag

Nem véletlen irtam, hogy instabil és minden telepités, más és más eredményt produkál ezen a "csodán" :DDD :DDD Maradok 8.1 en, még egy darabig. De hajrá és sok sikert.

(#206) bodnar10261 válasza tomoro01 (#204) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Szia! windows 8 product key viewer az uefiben van ugyan is a licensz kulcsod abból próbáld leírni pl jegyzettömbe és másold a windows-ba aktiváláskor

Bodnár Dávid

(#207) tomoro01


tomoro01
újonc

Szia! Köszönöm a segitséget, de én nagyon sötét vagyok hozzá mi az a "windows 8 product key viewer az uefi" ezt hol találom? egy picit részletesebben leírnád nekem? Köszönöm!

(#208) bodnar10261 válasza tomoro01 (#207) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

írtam privátba

Bodnár Dávid

(#209) bodnar10261


bodnar10261
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy a Lark taboknak a gyári win 8.1-ét honnan lehet leszedni?? Mert a gyártó oldalára nincsen feltéve. Lark 7I Win-re kellene

Bodnár Dávid

(#210) madar8686


madar8686
csendes tag

Sziasztok!
Valaki tudna segíteni nekem lark 8i 8.1 ről frissítettem win10 re és az éritőképernyőt nem lehet kalibrálni.
Minden más tökéletesen működik.

Kérem aki tud segítsen.
Előre is köszönöm.

(#211) bodnar10261 válasza madar8686 (#210) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

nekem is ez a gondom sajnos. Szerintem a driverrel van valami gond.

Bodnár Dávid

(#212) Kroy79


Kroy79
csendes tag

Nekem is ez a gondom, de még nem találtam megoldást, pedig már mindent kipróbáltam amit itt sokan leírtak.

(#213) zoltszalay válasza zoltszalay (#166) üzenetére


zoltszalay
tag

Nos ... a lark support egy nagy nulla, írtam az email címükre, kb egy hete, de még nem válaszoltak, most írtam nekik angolul is (hátha a lengyelek nem tudják értelmezni a magyart) meglátjuk, mindenesetre ez volt az utolsó hogy ilyen ismeretlen márkától vettem bármit is.

Más tabletnél tudom hogy külön driver kell a win gombhoz és a képernyő közepéhez.

(#214) FarkasT válasza zoltszalay (#213) üzenetére


FarkasT
csendes tag

Én még Augusztus 24-én írtam nekik, eleve angolul, de egy lengyel nyelvű automata üzenetet leszámítva, nem jött semmi reakció rá. :(((

(#215) bodnar10261 válasza zoltszalay (#213) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

I2C driver illetve valami kmdf minituch driver gond lehet szerintem win 10 alatt. De nem találtam frissitést

Bodnár Dávid

(#216) bodnar10261


bodnar10261
aktív tag

Eleve nem lenne gond itt ha nem lennénk rákényszeritve a Win 10-re, illetve lelehetne tölteni olyan 8.1 rendszert amit tudunk a tab kulcsával aktiválni

Bodnár Dávid

(#217) bigsee


bigsee
addikt

Mitől csesződik el a touchscreen? Ma visszaállítottam -én marha- a tabletet, de a win 10 állt fel a végén, egy használhatatlan képernyővel... Középen van egy centis sáv amit csak két oldalról érzékel, közte nem. Ja és állandóan felugrik a start menü, főleg ha a bal felső sarokba érintek. Kéne egy eredeti win8 a 10-eshez...

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#218) bodnar10261 válasza bigsee (#217) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Szia! Én is és gondolom több ilyen fórum társ küzködik e problémával. Nem tudom mi lehet a gond. Próbáltam újratelepíteni a touchscreen driver-t de eredménytelenül win 10 alatt (WIMBOOTOS) Frissítést nem talál rá. Több fórunmon olvastam hogy windows 10 alatt evvel a hibával küzdenek. Én tapasztalatból úgy veszem észre sajnos hogy még ez a windows 10 nagyon kiforratlan még. És gyerekcipőben jár. Nekem is kellene egy 8.1 amit tudok aktiválni lark ultimate 7i win tableten

Bodnár Dávid

(#219) bigsee válasza bodnar10261 (#218) üzenetére


bigsee
addikt

Ez nem jó neked?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#220) bigsee válasza bigsee (#219) üzenetére


bigsee
addikt

Újraraktam ezzel a módszerrel, elsőre jónak tűnik... Az biztos, hogy a W10-et kihagyom :K

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#221) bodnar10261 válasza bigsee (#220) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Ha larkra rakod akkor is Allviewnek irja a dolgokat?

Bodnár Dávid

(#222) bigsee válasza bodnar10261 (#221) üzenetére


bigsee
addikt

A boot képernyő az Lark, a rendszerinfó pedig Allview. De UEFI-ből kiolvasta az aktivációs kódot.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#223) Timer


Timer
veterán

Tegnap raktam újra a Lark8-at,ezúttal Win10-zel. A Win8.1 driver pack (linkelték valamelyik hozzászólásban feljebb) felment, igaz, rendszergazdaként futtatva is hibákat dobott, de az Eszközkezelő szerint minden rendben van, és a touchscreen is működik. Próbáltátok már azzal a pakkal?

36-os hozzászólás, Cnclackótól.

[ Szerkesztve ]

(#224) jksx válasza bodnar10261 (#216) üzenetére


jksx
senior tag

Nekem 10i-m van. A vezérlőpult információja szerint windows8.1 Bing 32bit van a gépen gyárilag.
Szerintem olvastasd ki a product-keyt a uefi-ből és a microsoft honlapról le lehet tölteni a win8.1 binget és azt installálni.
A frissítéseknél az 'ajánlottakat' nem szabad elfogadni (sem a win10-est, sem a KB3035583, KB2976978 frissítéseket), mert akkor települ a win 10 reklámozó kéretlen alkalmazás :)

(#225) bodnar10261 válasza jksx (#224) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

linket esrtleg kérhetek a Bingről ami a Microsoft oldalán van

Bodnár Dávid

(#226) bodnar10261 válasza Timer (#223) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

7I Win-hez nem igazán lenne jo a driver pavk ami lark 8-hoz van szerintem

Bodnár Dávid

(#227) Destroy-man válasza pixelshader (#4) üzenetére


Destroy-man
csendes tag

Engem érdekelne a 8i érintőképernyő drivere. Sajnos a többi itt lévő linken lévő driver nem jó. :( Teljesen máshova kattint, a kalibrálás se oldja meg a hibát.

(#228) bodnar10261 válasza Destroy-man (#227) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Az a baj az 8 colos tabhoz valo szerintem

Bodnár Dávid

(#229) Kroy79 válasza Timer (#223) üzenetére


Kroy79
csendes tag

Szia. Elárulnád milyen win10et raktál fel? Ezt én s kipróbálom, mert eddig csak a frissítéssel jövő win10el próbálkoztam, nem tisztán telepítettel. Remélem bejön.

(#230) madar8686 válasza Timer (#223) üzenetére


madar8686
csendes tag

Abból csak a wifit és a bluetooth telepiti a többit nem :-( nállad bevált win10en?

(#231) bodnar10261 válasza madar8686 (#230) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Persze mert a Touch panel driver-je az a 8 col-hoz lett igazítva a belső hardver egy ugyan az szerintem 8I-n mint 7I win-en

a Microsoft oldaláról hogyan lehet a windows 8.1 bing-et letölteni itt említette valaki

Bodnár Dávid

(#232) jksx válasza bodnar10261 (#225) üzenetére


jksx
senior tag

Bocsánat, ezt rendesen benéztem.
Itt található az a program amivel telepítőt lehet készíteni.
Eszerint állítólag a Single Language változat a bing. Ezt nem tudom, ki kell próbálni. Igazság szerint a lark-nak kellene kiadni a telepítőt, támogatásként.

[ Szerkesztve ]

(#233) bodnar10261 válasza jksx (#232) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Sokan sajnos arra panaszkodnak hogy a touchscreen nem működik nálam abban az esetben nem működik amikor wimbootos módszerben telepítem a rendszert, hiába telepítem a touch drivert semmit nem csinál vele

Bodnár Dávid

(#234) jksx válasza bodnar10261 (#233) üzenetére


jksx
senior tag

A kolléga is küzdött vele.
A SileadTouch.* fájlok a system32\drivers mappában legyenek. Az Oem9.inf fájl a windows\inf mappában.
Ezen kívül még a system32\driverstore\filerepository\sileadtouch mappának is lennie kellene. Ezt a mappát most nem tudom megnézni, mert nincs nálam a tablet.

(#235) bodnar10261 válasza jksx (#234) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Utána fogok nézni hogy mi lehet wimboot alatt a gond. Köszönöm a mappa fa szerkezet leírást mi alapján kövessem le a dolgokat. Sajnálom hogyí a Lark cég nem foglalkozik a driverek win10 alatti frissítésével, hiába írunk nekik semmi reakció

Bodnár Dávid

(#236) madar8686


madar8686
csendes tag

Jó lenne üzemre bírni :-(

(#237) bodnar10261 válasza madar8686 (#236) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Milyen windows 10-t tettél fel és hogy telepítetted a drivereket hozzá

Bodnár Dávid

(#238) madar8686 válasza bodnar10261 (#237) üzenetére


madar8686
csendes tag

Frissitett 10 re első indításnál minden tökéletes volt.Csak a fényerő beállításnál voltak gondok.Aztán kikapcsoltam és már nem volt jó :-( vissza állítani sem lehet hibákat ír ki.Aztán csináltam egy újratelepítést fájlok törlésével.
Az a driver csomag itt nem jó.Elindítottam rendszergazdaként úgy sem csinál semmit csak a vezetéknélküli kapcsolatokat telepíti.
Az eszközkezelőbe mindent rendben mutat egyébként.

(#239) bodnar10261 válasza madar8686 (#238) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

irtam pü-t

Bodnár Dávid

(#240) bigsee


bigsee
addikt

Jelentem, az enyém meggyógyult!!! :))

Amit csináltam:
- ez alapján ráraktam a w8.1-t
- összevissza insttallálgattam és kalibrálgattam a TS-t, de nem volt jó: állandóan startmenü ugrott fel, amikor neteztem pl, és a tablet win gombja sem működött
- a végén eszközkezelőből eltávolítottam a "KMDF HID Minidriver for Touch I2C Device"-t, a meghajtót is uninstallálva
- érdekes módon a windows\system32\drivers mappában nem változott semmi, konkrétan nem tűnt el a SileadTouch.sys és .fw fájl, pedig azt hittem az előző művelet kitakarítja onnan, ezért
- ez alapján (köszönet érte!!!) felülírtam a 10-eshez beszerzett csomagban lévő SileadTouch.fw fileval és a csomagban lévő oem9.inf fájlon jobb egérgombos kattintás után telepítettem a drivert
- eszközkezelőben egészen addig, amíg a fa tetején lévő gépnévre nem kattintottam és meg nem nyomtam a hardverváltozások keresését, addig nem is volt fenn a touchpanel, utána viszont megjelent, és...
... onnan tudom, hogy jó, hogy a tablet win gombjára kattintva bejön a startmenű és nem a gomb felett, a kijelzőn jelzi az érintést...

Ha van kérdés szóljatok, megpróbáljuk megoldani!!!

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#241) Kroy79 válasza bigsee (#240) üzenetére


Kroy79
csendes tag

Gratulálok! Kicsit pontosítanál? Mi az hogy a 10es hez beszerzett driver? Lark10i hez vagy Win10hez? Előre is köszönöm. Addig nekikezdek az alviewes visszaállításhoz.

(#242) bigsee válasza Kroy79 (#241) üzenetére


bigsee
addikt

10 coloshoz, valahonnan innen szedtem le, mindjárt megkeresem. Neked nem 10-es lark van, ha jól tudom.

Ez való a tizeshez, mármint a 10 coloshoz. Köszönöm a feltöltőnek itt is! :R

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#243) Kroy79 válasza bigsee (#242) üzenetére


Kroy79
csendes tag

Igen jól tudod, nekem 8i van, de sajnos a link mintha nem lenne jó. De ha egy korábbi hozzászólásban lévő 10i driverre gondolsz az meg van. Köszönet a tippért.

(#244) bigsee válasza Kroy79 (#243) üzenetére


bigsee
addikt

Bocs, elk*rtam. A "Lark10iTouchdr.zip" kell, igen. De mintha lenne itt valahol 8-as is :K

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#245) zoltszalay


zoltszalay
tag

Nagyonköszi a leírásokat, most már jó az érintés win10 alatt, én maradok ennél (mert pl már most jópár win10 exkluziv app van a windows storeban, később mégtöbb lesz, dx12 alatt sok 3D app jobban fog futni elvileg ... szerintem ilyen mobilos appokat fog érinteni, meg készül a frissítés hogy sd kártyára lehessen helyezni az appokat, tehát van előnye a win10nek)

már csak a kamera nem jó, de azt különben sem használom, egyelőre követem ezt a topicot, hátha valaki megoldja a kamerát is.

[ Szerkesztve ]

(#246) Kroy79


Kroy79
csendes tag

Feladom!!!! Van valaki Nyíregyházán aki meg tudja csinálni a lark 8i win tabletem? Előre is köszi!

(#247) bigsee válasza Kroy79 (#246) üzenetére


bigsee
addikt

Hol akadtál el?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#248) Kroy79 válasza bigsee (#247) üzenetére


Kroy79
csendes tag

Minden ok, csak a touch működik fordítva. Már minden általatok leírtat kipróbáltam. Ez az első tabletes problémám, laptopot és nagygépet már vagy 500at teleptettem de ennyire még nem fogott ki rajtam semmi. Neked most minden jól működik? Nagy kérés lenne ha csinálnál nekem egy bakupot a tiedről, nekem? Vagy van a tabon teamviewer ránézel? Már azt néztem hogy vajon szemben a pláza falát eltalálnám vele? :-)

(#249) bodnar10261 válasza Kroy79 (#248) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Én ugyan igy vagyok wimboot alatt sajnos

Bodnár Dávid

(#250) bigsee válasza Kroy79 (#248) üzenetére


bigsee
addikt

Van billentyűd és egered? Be kéne mászni a Vezérlőpultba, ott keresőbe beírni "kalib" majd a találatok közül a Táblagép beállításai. Itt felül Beállítás... (egy érintéssel jelzed neki, hogy melyik touch panelt akarod használni - értelemszerű) majd alatta Kalibrálás. Én tegnap este kb. 628szor nyomkodtam a bal alsó keresztet, a zistennek sem akarta eltalálni... Próbáld meg ezt elsőnek. Ha nem megy privibe nyomjál egy TV elérhetőséget

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.