Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Kroy79 válasza bigsee (#250) üzenetére


Kroy79
csendes tag

Rendben. Köszönöm!

(#252) Timer válasza Kroy79 (#229) üzenetére


Timer
veterán

8.1 with Bing volt fent, Media Creation Toolkittel csináltam egy Windows 10 telepítőt, in place upgrade-del feltelepítettem, ezzel hozzárendelte az alaplap ID-jét a 10-hez a Microsoft, majd teljesen tiszta telepítéssel toltam fel ugyanarról a pendrive-ról a rendszert. Aktivált önmagától, minden rendben van azóta. Bár, azt hozzáteszem, hogy a 8.1-gyel lényegesen rugalmasabb volt ez a vas, bármit is állít az MS a hardverigényről.

(#253) bodnar10261


bodnar10261
aktív tag

Frissitett driver lesz esetleg hozzá? Amúgy én is szívtam a kalibrálással elég sokat feladtam. újra raktam a tabot és most oké. Wimboottal később foglalkozok

Bodnár Dávid

(#254) Kroy79 válasza Timer (#252) üzenetére


Kroy79
csendes tag

Köszönöm. majd megpróbálom később mert már nem látok az idegtől. Most próbálja egy srác megnézni.

(#255) bodnar10261


bodnar10261
aktív tag

van olyan lengyel fórum ami a 7i-vel és a 8ivel foglalkozik??

Bodnár Dávid

(#256) bigsee


bigsee
addikt

Ezt még nem próbáltam, elvileg Onda tabletre szabott 8.1 van rajta Bing-el. Saját felelősségre!

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#257) bodnar10261 válasza bigsee (#256) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Próbáltam, nem aktiválta sajnos

Bodnár Dávid

(#258) bodnar10261


bodnar10261
aktív tag

Sima Media Creation Toollal letöltött 8.1-el probálom meg a telepités és az aktiválást

Bodnár Dávid

(#259) Kroy79


Kroy79
csendes tag

Hello. Na feltámadt az érintőképernyőm. Nagyon köszönöm a segítséget mindenkinek. Találtam egy sileadtouch.fw és egy sys-t és volt mellettük egy-egy zone identifier. Az allviewes újratelepítés után csak bemásoltam a 4 filet a system32/driversbe újraindítottam és voálá, működik. Akinek kell, küldjön privátba egy emailcímet szívesen elküldöm.
Megyeszer köszönöm a sok segítséget nektek!

(#260) bodnar10261


bodnar10261
aktív tag

A 7"-os tabokra is Windows Mobile érkezik állítólag és a nagyobbakra a 8 és 10"-ra asztali Windows 10 lesz

7" colos tabhoz a rendszer követelmény

1 GB RAM

8 GB tárhely

Szerintetek milyen lesz?

http://pcworld.hu/hardver/minimum-ennyi-kell-a-windows-10-es-tableteknek.html

[ Szerkesztve ]

Bodnár Dávid

(#261) b_alazs


b_alazs
tag

Szia!

8.1-et telepítettél?
Milyen tabod van?

Üdv,
Balázs

(#262) bigsee válasza b_alazs (#261) üzenetére


bigsee
addikt

Ki? :D

#260 bodnar10261:

Öööö, szerintem ez a 10-el - a jövőben - kiadandó táblákra vonatkozik, nem a mostaniakra... Szerintem! 4GB RAM és 32 GB háttértár, hát kevés ugorja meg manapság ezt a lécet.

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#263) bodnar10261 válasza bigsee (#262) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Feltettem a 8.1-et de nem aktiválja igy megtanulom a,wimbootos win10-t telepiteni illetve beállitani és megosztom majd veletek. Lark ult 7I WIN

Bodnár Dávid

(#264) bodnar10261


bodnar10261
aktív tag

Sikerült a Realtek wifi és Intel drivereket frissitenem 8.1 alatt ami működik 10 alatt. Csinálni fogok egy exe fájlt h könnyebb legyen a telepités, de mielőtt feltenném az installt letesztelem működni fog e

Bodnár Dávid

(#265) bigsee válasza bodnar10261 (#264) üzenetére


bigsee
addikt

Képernyő működik, minden érintés a helyén van?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#266) b_alazs válasza bigsee (#262) üzenetére


b_alazs
tag

Kroy79 kollégának akartam címezni, sry :D

(#267) Kroy79 válasza b_alazs (#266) üzenetére


Kroy79
csendes tag

Üdv! Lark 8i -m van. és ez alapján telepítettem újra: http://loloke.hu/allview-wi7-recovery/. A lark8i driverpakból csak az ismeretlen drivereket talloztam ki, és bemásoltam a nemrég említett sileadtouch.fw és sys fájlokat. Ha kellenének mert az érintőd össze vissza működik a touch-od, hamarosan felteszem a googledrivera a fileokat, vagy ha kell elküldöm emailban. Bármiben tudok segítek!

(#268) Kroy79


Kroy79
csendes tag

b_alazsnak, és még akinek kellene, bátran!
https://drive.google.com/open?id=0BwaaE3N_p7lXOWFXQUhNN3E3b00
Remélem működik a link! :-)

[ Szerkesztve ]

(#269) bodnar10261 válasza bigsee (#265) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Egyenlőre letesztelem és megosztom veletek a tapasztalataimat. A mai nap folyamán megfogom csinálni

Bodnár Dávid

(#270) Ferling7 válasza Kroy79 (#268) üzenetére


Ferling7
tag

Működik a link, mentettem, köszi. :)

bodnar10261

Várom a fejleményeket, minden infó jól jön. :)

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést.

(#271) bodnar10261 válasza Ferling7 (#270) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Rqjta vagyok a dolgon. Egyenlőre telepitettem a wimbootos cuccot, utána jön a móka akarom mondani munka

[ Szerkesztve ]

Bodnár Dávid

(#272) bodnar10261 válasza bodnar10261 (#271) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Sziasztok! Ha kicseréltem az eredeti windowsban szereplő install.wim-et a wimbootosra akkor telepíteni fogja azt?? Ugyan is Feltettem megpróbáltam nem hagy nyugodni a gondolat vissza tettem a wimbootos win10 home-t. A driverek közül mindent valahogy feltett mikor én nem is installáltam telepítés után drivereket. a touch panelt hiába de nem tudom működésre bírni. Töröltem az eszközkezelőben töröltem majd visszatelepítettem nem.A kalibrálás az alsó részig ment megakadtam vele. Nyomkodtam érintettem nem reagált semmit rá. Ellenőriztem a system 32ben a drivers stone filerepositoriban megvan benne van, benne van az inf mappában is sőt a driversben is. Szeretném azért ha működne csak nem tudom mi lehet a gond a silead touch.fw is benne van a drivers mappában.

http://logout.hu/bejegyzes/bisti79/windows_10-et_minden_tabletre_avagy_hogyan_frissit.html

Erről beszéltem ezt próbáltam, többször is. Esküszöm tökön bököm magam, nem hiszem el. Esetleg ha valakinek van valami ötlete amivel támogatna megköszönném. Hissz több helyünk lenne 16 gbn

Bodnár Dávid

(#273) jksx válasza Kroy79 (#267) üzenetére


jksx
senior tag

Üdv!
A két Zone.identifier fájlt a system32\drivers mappába kell belerakni?
Nekem 10i-m van, ilyen fájlokat nem találtam rajta a 8.1-es win alatt.

(#274) Kroy79 válasza jksx (#273) üzenetére


Kroy79
csendes tag

Hello.
Én bemásoltam mind a 4et, újraindítottam és jó lett, de nekem 8i van, lehet hogy a tiédhez nem lesz jó, de próbáld ki mindenképp.

(#275) bodnar10261 válasza Kroy79 (#274) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

kár hogy ezekből driverekből nincs install.exe fájl

Bodnár Dávid

(#276) bigsee válasza jksx (#273) üzenetére


bigsee
addikt

Nincs ilyen 10i-ken! Csak .fw és .sys

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#277) Kroy79


Kroy79
csendes tag

Üdv! Kaptam egy mentést egy gyári lark 8i win ről (helyreállító lemez) . Még nem próbáltam ki, de kiteszem a linket, hátha valakinek segít. Köszönet gabor.79-nek!
Link: https://drive.google.com/open?id=0BwaaE3N_p7lXWFBkV3JwXzFBQjQ
Sok sikert!

(#278) bodnar10261 válasza Kroy79 (#277) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

7I-re is,tudnám értékelni a Binges mentést :D

Bodnár Dávid

(#279) Kroy79 válasza bodnar10261 (#278) üzenetére


Kroy79
csendes tag

Sajnálom, de ebben nem tudok segíteni. Én is megkértem kb 10 emberkét akinek ilyen (lark 8i) eladó tabja volt , és szerencsére volt egy aki csinált mentést és fel is töltötte nekem.

(#280) bigsee válasza Kroy79 (#279) üzenetére


bigsee
addikt

Akkor megpróbálhatnád a W10-et, hogy szuperál... :D

Én tuti nem fogom felrakni ezek után erre a tabletre... :(

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#281) Ferling7 válasza Kroy79 (#277) üzenetére


Ferling7
tag

Elkezdtem a létöltést köszi a linket!
Leghamarabb csütörtökön, de legkésőbb pénteken mindenképp kipróbálom. :K

bigsee

W10-nél nálam pontosabb volt az érintés érzékelése a 8i-nek, viszont gyakran keveselte az 1 Gb ramot és a kamera nem ment, igaz az most sem megy. :)

[ Szerkesztve ]

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést.

(#282) bodnar10261 válasza Ferling7 (#281) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Nekem az a bajom hogy a wimboot alatt nem jol érzékel a tab. Jo lenne szerintem valami ötlet erre majd szerintetek?

Bodnár Dávid

(#283) bigsee válasza bodnar10261 (#282) üzenetére


bigsee
addikt

Ezen küzdünk napok óta. Amíg - Kroy79 fórumtárssal történt konzultáció eredményeképpen - nem raktam újra a windowst (azaz nem kezdtem üres lappal) addig másolhattam bármit, bárhova, az érintés az kuka volt. Ha szűz a rendszer, akkor egy fájlt be kell másolni a megfelelő helyre és utána jó lett a touchscreen.

Ez a wimboot végülis micsoda? :) Valami image-ből fut a rendszer? Vagy ilyesmi?

Próbáld meg az allviewes telepítést, azzal "gyári" windows kerül rá.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#284) Ferling7 válasza bodnar10261 (#282) üzenetére


Ferling7
tag

Szerintem a gond a tablet alacsony minőségével és a gyártó/forgalmazó mondhatni nulla támogatásával van. Elvileg mindenki ugyanazt, ugyanúgy próbálja véghezvinni mégsem születik ugyanaz az eredmény.
Össze lehetne szedni kinek mit, mi és hogyan oldotta meg a problémáit, aztán egyszer csak elfogynak a variációk. :)
Vagy nem. ;]

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést.

(#285) bigsee válasza Ferling7 (#284) üzenetére


bigsee
addikt

Tessék: 240-es HSZ ;)

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#286) jksx


jksx
senior tag

Bocs a láma kérdésért, hogy kell lementeni a recovery partíciót?

(#287) Kroy79 válasza bigsee (#280) üzenetére


Kroy79
csendes tag

Most egy ki ideig nem piszkálnám a tabot. Talán hétvégén megpróbálom, amúgy is a gyári mentést mindeképp feltenném, előtte belefér még egy kis próbálgatás. Még egy kis türelmet!

(#288) bigsee válasza Kroy79 (#287) üzenetére


bigsee
addikt

Tiszta sor, hozzá ne nyúlj!!! :K Nekem a nyolcas jobban bejön, nem gyorsabb, nem lassabb, akku mintha jobban bírná, a modernui is bejön. A w10 táblagép módja... hát az nem tecc...

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#289) bodnar10261 válasza bigsee (#288) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

a wimboot: az a kisebb install.wim-ből telepíti parancssorosan a rendszert. Telepit egy recoveryt, kevesebb helyet foglal a rendszer a tabon így helyet sporolsz meg. Mondom feltettem és nem volt jo a touch, kalibrálni sem tudtam nem ment tovább . Ha meg wimbootnál gáz van akkor a pointer fájlokat irja ujra. De nem értem miért telepiti a drivereket amikor nincsen beleintegrálva sem.Windows 10 alol probálom a wimboot telepítést. Lehet az a gond??

[ Szerkesztve ]

Bodnár Dávid

(#290) madar8686


madar8686
csendes tag

Jó lett :-) az a zona bigyó hiányzott hozzá :-) köszönöm a fájlokat :-)

(#291) bodnar10261


bodnar10261
aktív tag

Sziasztok! Elpattant a cérna a win 10 miatt nálam, így mind a Microsoft mind a Larknak írtam egy szép levelet amibe megkértem szépen hogy valamit tegyenek annak érdekében hogy használható legyen a kis tabletek is és ne legyenek elhanyagolva

Bodnár Dávid

(#292) scuynat


scuynat
csendes tag

Kedves Hozzáértők,

Valaki mondja már el, legyen kedves, hogy mi a francot kell csinálni a lark ultimate 8i-vel, hogy a saját maga által létrehozott pendrive backupról legyen hajlandó újrarakni magát? Végre találtam olyan pendrájvot, amiről bootol (úgy látszik, az se mindegy), de amint kiválasztom a nyelvet és a billentyűzetet, csak 3 ikon látszik, pont az van, mint ami ennek a csókának:

http://www.neowin.net/forum/topic/1254084-cannot-restore-windows-81-with-bing-tablet-from-usb-recovery-drive/

A recovery pendrive-ot a helyreállító lemez létrehozása opcióval csináltam a működő 8.1-ből.

Még nem gyaktam le semmit, mert félek, ha elb.szom, nem tudom visszarakni az eredeti 8.1-et.

Köszi szépen a segítséget!

Ja, van aktív usb elosztóm, usb-s billentyűzetem meg egerem is, a biosba is be tudtam lépni, de a boot device-ok közt nem jelenik meg az USB, csak úgy tudok USB-ről bootolni, hogy a boot from file opciót választom az ikonos bootmenüben.

[ Szerkesztve ]

(#293) bigsee válasza bodnar10261 (#291) üzenetére


bigsee
addikt

Hozzáírtam én is, hátha segít! Ha nem, újat indítok én is.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#294) Kroy79 válasza scuynat (#292) üzenetére


Kroy79
csendes tag

A pendrive fat32re formázva? mert csak akkor bootol róla.

(#295) Kroy79 válasza scuynat (#292) üzenetére


Kroy79
csendes tag

Üdv. Én is hasonló képen jártam, egy jólműködő rendszerről csináltam helyreállítási particiót, de már nembootolt róla, én kiválasztottam a boot fájlból úgy meg elb***ta a rendszert. Hétvégén kipróbálom hogyz az allviewbe ha bemásolom a helyreállításkor létrejött fájlokat akkor mit kapok, de szerintem azzal jó lesz. Előtte a win10re még szánok egy fél napot.

(#296) bodnar10261 válasza bigsee (#293) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Szia! Most láttam, hát igen megkellene erőszakolni kicsit a Lark-ot hogy azért ne hanyagolja el a kisebb tabokat.

Bodnár Dávid

(#297) bodnar10261


bodnar10261
aktív tag

Talán még aki a touch screent gyártja azt kellene kideriteni

Bodnár Dávid

(#298) scuynat válasza Kroy79 (#294) üzenetére


scuynat
csendes tag

Fat32, igen, de majd megpróbálom rufussal formázni és felmásolni rá azt, amit a windows csinál recoveryként.

Találtam egy ilyen fórumot, majd még olvasgatok itt, úgy látom, van pár tutorial is:
http://www.ondaforum.com/forum/35-tablet-onda-v819w-forum/

(#299) bigsee válasza bodnar10261 (#297) üzenetére


bigsee
addikt

silead.com Már irtam nekik, meglátjuk...

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#300) madar8686


madar8686
csendes tag

[link] 8i

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.