Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Mit csináljak ha a kutyám egyszerűen nem eszi meg az ilyen konzerv tápokat?Csak a szárazat azt is nagy kegyesen 1 héten 1x.Viszont amit mi eszünk azt eszi mint állat.Tegnap pl milánóit evett meg főt húst.Ez normális?Szerintem nem igazán,mivel a tápokba sok vitamin meg ilyesmi van,ami az emberi kajában meg nem biztos.Letesszük elé a konzver kaját (csomó fajtát kipróbáltunk már) leül rádnéz morog egyett, és lefekszik és nem eszik!

[Szerkesztve]

(#352) tildy válasza ToBeY (#351) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen normális.
Egészen kb a 90es évekig nem is éltek kutyatápon/macskatápon a háziállatok.
Mégis elvoltak, sőőőt.

Meg a franc tudja mi van a kutyakajákban. (Biztos van benne vitamin is, de nekem olyan szaga van ezeknek a dolgoknak, hogy kcisi gazdi úgyis megveszi , hisz azt hiszi ez a jó neki.)

(A mi macskáink pl imádják a csirkenyesedéket, a pörköltet galuskával, meg a főzelékeket is.
Ha fehérjét adsz nekik (nyesedék pipihust) akkor nem lehet nagy gondja.. De szerintem a milanoitol sem.)

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#353) Boxer001 válasza tildy (#352) üzenetére


Boxer001
veterán

Nem neked kell megenni a kutyatápot...
Hidd már el, hogy az jó az állatoknak, direkt nekik készült, nem ellenük. Nem értem néha a felfogásod. :)

(#354) tildy válasza Boxer001 (#353) üzenetére


tildy
nagyúr

Direkt nekik készül: persze persze.
Nekik hát. Kik csináljáka kutyakaját? A kutyák? Nem. Honnét tudhatja egy ember , hogy mi jó a kutyának? :U Szvsz a kutya el tudja dönteni , hogy mi a jó neki.
És ha a normál kaját eszi meg, mert az ízlik neki, satöbbi, akkor rá kell hagyni.

Egyébként nálunk sem komálják az állatok a direkt nekik készült tápokat. Nem eszik meg. (Nagy ritkán szárazat esznek, de néha azt is ott hagyják.)
több ezer éve nem tápon éltek a kutyák, most is meg tudnak, tudnának lenni táp nélkül, ha az emberek odafigyelnének mit adnak nekik.

ilyenkor mindig ez a film jut eszembe: [link] Főleg a csirkés jelenet

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#355) Boxer001 válasza tildy (#354) üzenetére


Boxer001
veterán

:O
Komolyan mondom idegtépő tudsz lenni. :) Ez a gondolkodás...ez lever, mint a rum a tejbe. :)
Házi kosztot is lehet kutyának adni, nem azt mondom...
Ha úgy gondolod, hogy a kutyatápok rosszabbak, mintha adnál egy tál főzeléket a kutyádnak, akkor nagyon sajnállak, te tudod. :) Nem hiszem el, hogy hogy lehet valaki ennyire maradi gondolkodású néha. :O :)
Azt se írtam, hogy minden állat szereti a neki készült kajákat.

(#356) tildy válasza Boxer001 (#355) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem maradi. Csak alapból nem bízom az emberekben lés bizonyos cégekben. (Biztos azért csinálnak ilyen kajákat, mert őka kutyáknak/cicáknak jót akarnak)
Ideje felébredni a csipkerózsika áloól: Ez keményen pénzről szól itt. Ilyesmiben nem bízom.
Nem pedig maradi vagyok.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#357) Boxer001 válasza tildy (#356) üzenetére


Boxer001
veterán

Úristen, ezt nem bírom, hagyjuk ezt kérlek! :O :D
Tényleg sajnálom, hogy így gondolkodsz erről az egészről.
Amúgy fentebb írtam, hogy én mit adok a kutyámnak, és ha az drága...olcsóbban kijössz, mintha otthoni kaját adnál, és táplálóbb is sokkal. (tudom, ezt te nem hiszed el) De lehet ebből meg azt szűröd le, hogy ami meg olcsó, az meg szar.

[Szerkesztve]

(#358) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Csináltam most gyorsan képeket a kutyusról,1 lett olyan ami értékelhető nagyon mozgott :(((
Vigyázat nagyfelbontású kép 4MP [link]

[Szerkesztve]

(#359) tildy válasza Boxer001 (#357) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem érted. Ez olyan mintha azt mondanád, hogy nyomjam le a torkomon a zöldségkeveréket, mert az jó, meg egészséges meg finom. Holott én nem szeretem. Amellett kiváltható nem mű, egészséges dolgokkal szintúgy.
Nem olvastam mit adsz a kutyádnak, de szvsz ha többezer évig megvoltak kutyatáp nélkül is , nem hinném , hogy a kutyatáp lenne a legtökéletesebb táplálék számukra.Ennyi.
Tobey: ami nem emgy nem szabad erőltetni. Ha nem eszi meg, nem eszi meg.

Boxer001: bocs én ezen sokszor azt látom, hogy valaki ezen akar meggazdagodni. Ez a bajom. Semmi baj egyébként a fele feles dologgal, de ha enm akarja az állat akkor ne erőltesse rá az ember, főleg azért ne, mert azt hiszi úgy jobb.
(Ne mond azt hogy 1 század alatt annyit változtak a kutyák, hogy inkább tápot vennének.... )

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#360) Boxer001 válasza tildy (#359) üzenetére


Boxer001
veterán

Ha ízlik az állatnak, akkor mi a gond vele?
Ez a 21. század, minőségi kajákat csinálnak az állatoknak is. Sztem meg legalább felesben kéne minden embernek tápot/házi kaját adni. Nem kötelező.
Amúgy meg pont, hogy a kutyatáp tökéletesebb kaja nekik, mint a házi koszt.

Ha nem eszi meg a kutyád, macskád, akkor persze, hogy ne adj neki, világos.
Ezeket a marha drága tv-ben reklámozott kis konzerveket, amik drágábbak, mint nekem egy fél napi kajám, és a kutya fél fogára sem elég, ezeket én se venném meg, nem is fogom. Itt is okosan kell csinálni. Vannak nagy kiszerelésű, nem reklámozott, jó minőségű, nagyon olcsó tápok is. ;)

[Szerkesztve]

(#361) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Én eröltetném mert egészséges meg sok tápérték meg vitamin van benne.De sajna nem eszi.Száraz kajába is vannak vitaminok meg ilyesmik,azt még úgy ahogy megeszi.

(#362) tildy válasza ToBeY (#361) üzenetére


tildy
nagyúr

Ne erőltesd. Inkább néz utána , hogy régebben mivel táplálkoztak a kutyák, régen mitől voltak egészségesek. Próbálj olyan természetes kajákat számára beszerezni.
Ha nyers husit kap, akkor nagyon figyelj arra, hogy lehetőleg szárnyashús legyen. (Nem vágom fejből, de vagy amarha, vagy a disznó nem adható nekik nyersen.)

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#363) ToBeY válasza tildy (#362) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Csak főt vagy sült főleg szárnyast eszik,nyersen otthagyja nem eszi meg.Akármilyen hús is legyen az..

(#364) Ruzso


Ruzso
tag

Ajánlom mindenkinek : [link]

Life could be so easy without PC.

(#365) Boxer001 válasza ToBeY (#363) üzenetére


Boxer001
veterán

Érdekes egy kutyád van... :F

(#366) Ruzso válasza Boxer001 (#365) üzenetére


Ruzso
tag

miért?

Life could be so easy without PC.

(#367) Ruzso válasza Boxer001 (#365) üzenetére


Ruzso
tag

[kép]

[Szerkesztve]

Life could be so easy without PC.

(#368) Boxer001 válasza Ruzso (#367) üzenetére


Boxer001
veterán

hihi, aranyosak. :)
Azért, mert elég finnyás lehet :F

(#369) Ruzso válasza Boxer001 (#368) üzenetére


Ruzso
tag

ja. bár a macsk a megmaradt. :)

Life could be so easy without PC.

(#370) zsiga667 válasza tildy (#362) üzenetére


zsiga667
addikt

Jujj de sok hülyeséget beszéltek, már elnézést. :)

-A jó száraztáp jobb mint ha a házi maradékkaját enné a kutya, mert a táp a kutya tápanyagigényei szerint van összeállítva. Egy kutyának ugyanis másra van szüksége mint egy embernek... :U

-Persze a legjobb valóban a házikaja, de csak is akkor ha megfelelően van összeállítva.

-A kutyáknak nem igazán van szükségük túl sok vitaminra a kajájukba, ugyanis képesek minden szükséges vitamint előállítani, ellentétben pl. az emberrel. Viszont a fehérje- és zsírszükségletük nagyobb mint az emberé, gondolj csak bele, pl. a szőr legnagyobbrészt fehérje (keratin).

-A szárnyashúsra meg relatíve sok kutya allergiás, a legjobb a bárány és a hal.

-Ha nem eszi meg, ki kell próbálni másik tápot, ugyanis nagy különbségek vannak köztük ízben.

-''Honnét tudhatja egy ember , hogy mi jó a kutyának?''
Az ember onnan tudja hogy mi a jó a kutyának, hogy bejárt az egyetemre az állatélettan előadásra, és megtanulta, pl. ;)
Te tanultál fizikát és matematikát, tudod jól hogy sok olyan dolog van amit az átlagember (aki nem tanulta felsőbb szinten) nem tud, mert látszólag nem logikus. Így van ez a biológiával és a kémiával is.

-''Nem olvastam mit adsz a kutyádnak, de szvsz ha többezer évig megvoltak kutyatáp nélkül is , nem hinném , hogy a kutyatáp lenne a legtökéletesebb táplálék számukra.''
Igen, az emberek is többezer évig megvoltak a modern orvostudomány nélkül, csak régen mondjuk 30 év volt az átlagéletkor, ma meg 65, pedig ugye most még városi szmogot meg sok tartósítószert is kapunk...
Egyébként a kutya számára a legjobb kaja a macska, egészben, szőröstül-bőröstül-csontostul. :DDD

(#371) zsiga667 válasza Motion_Blur (#350) üzenetére


zsiga667
addikt

Megtaláltam a megfelelő tápot. :)
Kanadai gyártmány, jó felső-középkategóriás táp, és árban se túl veszélyes.
[link]

Ebből lenne érdemes venni egy 20 kilós zsákkal (minél nagyobb a kiszerelés annál olcsóbb, de persze van kisebb is).
Én javasolnék ebből egy napi 20 dekát, kezdetben akár kicsit többet is hogy gyorsan összeszedje magát a kutyus, így a 20-as zsák kitart 3 hónapig kb, és árban talán 6-7(-8)k körül lehet, bár nem tudok most pontos árat mondani.
Így jó kaját kap a kutya, és még spórolsz is.

Fehérváron itt tudsz venni: [link]


Első körben érdemes lenne esetleg egy erősebb, hízlaló tápot venni akár (pl.: [link], ebből egy kisebb zsákkal az első pár hétre), és mindenképp kérj belőlük termékmintát nagyobb zsák vásárlása előtt, mert lehet hogy nem fogja szeretni az ízét a kutya, ez sajnos teljesen bizonytalan, az egyik ezt szereti a másik meg valami mást. :)

De a linkelt boltban biztosan tudnak segíteni.

(#372) Motion_Blur válasza zsiga667 (#371) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszönöm:R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#373) Certee


Certee
senior tag

Az én kutyám útálja a tápokat. Csak a házikosztot eszi meg. Lehet akármennyire tudományosan jó a táp de ha nem szereti akkor én nem fogom erőltetni neki mert fontos nekem. Tildy véleményével pedig egyet értek, hogy a tápgyártóknál nagyobb százalékban fontosabb a pénz és az üzlet mint a kiskedvencünk. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy rossz de azért nem kell mindent elhinni amit mondanak. Nem légből kapott gondolatokból mondom ezt, mert volt kapcsolatom egy támogatás kapcsán az egyik vezető tápgyártóval. Ezeket ő is bevallotta.

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#374) Boxer001 válasza Certee (#373) üzenetére


Boxer001
veterán

Azt senki nem állította, hogy mindent be kell kajálni...Tildy szinte teljesen a tápok ellen van.
Mint ahogy írtam már, olcsó és jó tápokat is lehet venni, én is nagy ívben szarok az ilyen pedigree, meg drága marketingfogásokra.

[Szerkesztve]

(#375) lorcsi válasza Certee (#373) üzenetére


lorcsi
veterán

MI is otthoni maradékkal & egyéb kajákkal etetjük a kutyusunkat, és úgy vettem eszre ezektől sokkal izmosabb lett mint a szomszédé, aki csak táppal etet a dogjáti.

(#376) Boxer001 válasza lorcsi (#375) üzenetére


Boxer001
veterán

Hát persze, hogy izmosabb lett... :) Csak ettől függ, hogy egy kutya izmos-e...
Mi nagyrészt táp+maradékkal etetjük.

[Szerkesztve]

(#377) Certee válasza lorcsi (#375) üzenetére


Certee
senior tag

Ezt én is tapasztaltam, hogy amikor táppal etettem a kutyámat akkor sokkal kevesebb energiája volt. Mondjuk ez biztos táp függő dolog is de nekem el vette a kedvem. Főleg, hogy nem is szívesen ette meg, csak azért, mert nem volt más előtte.

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#378) Boxer001 válasza Certee (#377) üzenetére


Boxer001
veterán

Igen, ez tápfüggő. Valszeg a maradékban több energia volt...normális táp kell, nem gyenge, ennyi a nagy titok. Persze ha nem szereti, egyértelmű, hogy nem kell nyomatni neki.

[Szerkesztve]

(#379) Certee válasza Boxer001 (#378) üzenetére


Certee
senior tag

Ezzel egyet értek. Az én kutyámnak jobban bejön a hús meg a csont. Szerencsére nekünk megvan a lehetőség, hogy ilyet kapjon a kutyus. Így azt eszi amit szeret.

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#380) ladybug


ladybug
őstag

Ez milyen fajta kutya? A délután találtam ezt az oldalt. Akkora jófej ez a kutyus. :D
[link]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#381) ladybug


ladybug
őstag

Ezt le kell írnom...
Ma v.mi ultrabrutális látványban volt részem. Egy kb 40 cm magas kistermetű kutya állt a kerítés előtt, ahol egy másik kutyapár élt. A kiskutya kitámasztotta a fejét a kerítésen, és a 2 első mancsa így szabaddá vált. És.... dolgozott a k****n. :Y Soha nem láttam még ilyet. Nagyon sokkolt.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#382) sasa311


sasa311
veterán

Sziasztok!
Szilveszter éjszaka beszökött hozzánk egy magyar vizsla kutyust (szvsz olyan 1 éves, de lehet fiatalabb, még nem teljesen felnőtt). Egy barna bőr nyakörve volt, de se cím se telefonszám nem volt rajta. A XVII. kerületben. Kérem, hogy aki tud eltűnt vizsláról a környéken az mindenképp vegye fel velem a kapcsolatot ( bocs, ha több helyre is beírom, de jó célt szolgál)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#383) chicken


chicken
senior tag

sziasztok,

kaptam egy mailt a wiw-en, beírnám ide, hátha sikerül elpasszolgatni ezt a rengeteg kutyót. :)

''Sziasztok!

Ez most nem egy bugyuta körüzenet, hanem ÉLETBE VÁGÓAN FONTOS! Pár napja összeszedtünk a szentendrei lőtéren 16 (! ! ! ) aprócska, tenyérnyi kiskutyát! Éheztek, fáztak, teljesen ki voltak merülve. Igaz, hogy most már biztonságban vannak és kapnak enni, de nagyon sokan vannak, nagyon picik, és itt sem biztos, hogy túlélik a telet, ezért keresnek sürgősen szerető gazdikat!
A kiskutyák alig nagyobbak egy emberi tenyérnél, 4-5 hetesek, várhatóan közepes termetűek, rövid szőrűek lesznek majd, 10 szuka és 6 kan van, barnák és fekete-cser színűek. Inkább lakásba ajánlottak! 2006 január 6-án kapnak oltást, azután elvihetőek. Féregtelenítve lettek.

Képek a kiskutyákról, klikk ide:

[link]
[link]

Kérlek küldd tovább annyi helyre, ahányra csak tudod, mert nagyon sürgősen kéne ennek a tizenhat apróságnak egy otthon!

Érdeklődni lehet:
dorizsuzsi@vipmail.hu
sztakoedit@freemail.hu

Sztakó Editnél telefonon: 06-20-571-65-02''

mens sana in campari soda

(#384) -=Lord Tom=-


-=Lord Tom=-
senior tag

Hi all, az lenne a problémám, hogy a szeretett, 1éves németjuhász kutyám állandóan ugat... Előtte is volt egy németjuhászom, az csak akkor ugatott, ha volt oka rá, de ez a mostani állandóan ugat. Azzal fekszem le, azzal ébredek fel hogy ugat. Ha megette a vacsoráját, nem lefekszik, mint a kutyák szoktak, hanem elkezd ugatni, és hiába szólok rá tíz perc múlva folytatja :F
A második problémám, hogy mivel kennelben lakik (szép nagy, ez nem lehet a gond) állandóan ugrál rám, és nem tudom leszoktatni róla...

Nem tudja valaki, hogy lehetne erről leszoktatni? :F

(#385) #32577792 válasza -=Lord Tom=- (#384) üzenetére


#32577792
törölt tag

keresztezzük az én amstaffommal, mert ő meg szinte soha - na tlán eddig 2x - ugat!

(#386) brownus válasza Boxer001 (#365) üzenetére


brownus
veterán

nem érdekes, hanem okos és szereti a hasát:)

én egy ilyet szeretnék: [link] ha már nem albiban leszek

(#387) -=Lord Tom=-


-=Lord Tom=-
senior tag

Senki se tud segíteni? :F :O

(#388) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#338) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Na áttertünk száraz eledelre (thx to zsiga667), és kerek 1kg-ot hízott is a kutyám, így most 9,2kg :C

Napi 300-320g tápot kap;)

Egy kép róla: [link] :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#389) -=Lord Tom=- válasza Motion_Blur (#388) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

Aranyos kutyus...
A 9,2kg az mennyi egy spánielnek? (világéletemben 40kg+ os németjuhászaim voltak, szal nemtudom) :B

(#390) rlazol válasza -=Lord Tom=- (#389) üzenetére


rlazol
addikt

egy spani általában 13 körül, erősen alkati kérdés. 9 kevésnek tűnik. Ez a kutya ránézésre nincs elhízva, bár a kép csalóka.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#391) rlazol válasza -=Lord Tom=- (#384) üzenetére


rlazol
addikt

az ugatásról csak türelmes és kemény fegyelmező munkával szoktathatod le. segít, ha adsz neki valami játékot, hogy ne unatkozzon.
Ugrálás: sok mozgás kint, és ha 2 hétre lecsökkented a magasságot, hogy ne tudjon ugrálni, talán abbagyja.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#392) Motion_Blur válasza rlazol (#390) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Mivel az standard-nél alacsonyabb kutya, ezért egy 10 kiló lenne jó neki. 8-ról indult :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#393) -=Lord Tom=- válasza rlazol (#391) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

köszi, egy hete minden nap kb egy órát vagyok vele
kb 35 perc fegyelmezés
kb 15 perc játék
kb 10 perc az etetés

azóta alig ugat feleslegesen, csak ha tényleg lát valamit, és az ugrálást is ritkábban csinálja...
''és ha 2 hétre lecsökkented a magasságot, hogy ne tudjon ugrálni, talán abbagyja.'' milyen magasságot? :F

(#394) rlazol válasza -=Lord Tom=- (#393) üzenetére


rlazol
addikt

napi egy óra az semmi. az azt jelent, hogy 23ban nem vagy vele. legalább 3*1 órát kell naponta a kutyával foglalkozni.
a kennel magasságára gondoltam, beépíteni valami tetőt vagy vmi, hogy ne tudjon ugrálni. az első pr napban nagy hiszti lesz a dologból, de atán megszokja és elfelejti

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#395) lorcsi


lorcsi
veterán

Mit csináltatok a kint ( kert stb.) tartott kutyussal h éjjel ne fagyjon meg?

(#396) rlazol válasza lorcsi (#395) üzenetére


rlazol
addikt

nem fagy meg, van bundája. persze a máltai selyemvacak jellegű kutyákat nem szabad kinnt tartani, de amúgy egy szélvédett, fedett terasz és egy pokróc elég.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#397) lorcsi válasza rlazol (#396) üzenetére


lorcsi
veterán

-10 fokhoz is?

igen tényleg a fajtát nem írtam- pedig az is fontos
fehér terier keverék - mert barna ;)
persze eléggé megnövesztett bundával

[Szerkesztve]

(#398) rlazol válasza lorcsi (#397) üzenetére


rlazol
addikt

általában a kevereékek elég strapabírók. :)
ha van kert, legyen benne kutyaház, és az szvsz elég neki. Persze a nagyobb kutya jobban bírja a hideget.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#399) lorcsi válasza rlazol (#398) üzenetére


lorcsi
veterán

van - van csak aggódok jön a hideg...:(
nehogy baja legyen, macskánk hátha beül mellé aludni együtt melegebb van :)

(#400) Motion_Blur válasza lorcsi (#395) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Itt most -11 fok van, reggelre lesz -15.

A spánielem szerintetek kibírja? Kinti kutya, de elég szar ólja van (igaz fedett, célvédett helyen, teli pokróccal) :F

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.