Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Kaoru


Kaoru
aktív tag

Ha már tacsi...

Hozzánk került egy tacskó (2-3 évesnek néz ki kb), s mivel én nekem világéletemben csak macsekaim voltak lenne pár kérdésem:

Az eredeti gazdija meghalt, a kutyus eredeti nevét sem tudjuk, átlehet szoktatni új névre, ill ez nem zavarja meg?
Kicsit depis meg szeretetéhes, meg félénk, de kezd minket már megszokni, kinti kutya volt, most félházi (kertesben lakunk, de most lakásban tartjuk). Naponta háromszor viszem sétálni úgy 40 percre alkalmanként, ez kb elég neki?
Kaja... hát én hozzá vagyok szokva a macsekok 2-3 kisadagban egy konzervet, ő is így kapott ma, illetve jelezte 2x hogy éhes. Ez baj? Próbáljam rászoktatni a napi1x étkezésre?
Nem tudom milyen beidegződései vannak, de van értelme új dolgokat megpróbálni belé ''nevelni'' (pl: útkereszteződés előtt mindig megállni, én megyek be először az ajtón, séta után nem berohan, hanem megvárni míg letisztítom)?
Szárazkaja, valahol azt olvastam, h vízbe kell áztatni, vagy tejbe, mert gázok vannak benne, amitől a kutya rosszul lehet, ez igaz?
Azt hiszem egyenlőre ennyi.

Egyébként teljesen meglepődtem azon, hogy mennyire értelmes, s alkalmozkodó a hirtelen megváltozott körülmények ellenére. Csendes, teljesen szobatiszta, önkéntesen elfoglalta a cípőspolc alatti szőnyeget magának fekvőhelynek, nem bántja a macskáinkat (sőt még meg is bántódik, h ha a macska ráfúj), ha rászólok, hogy nem szabad, akkor abbahagyja, szóval elég kiegyensúlyozott inteligens kutyának tűnik.

Egy kép róla:
[link]

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#452) rlazol válasza Kaoru (#451) üzenetére


rlazol
addikt

Szia, a tacsid a kép alapján 2-3nál többnek néz ki, mintha őszülne a pofija... nagyon édes ez a beállás. :D
Jó lenne, ha megtudnátok a kutya eredeti nevét, pl a hatósági állatorvosi nyilvántartásban elvileg benne kell lennie. Úgyis be kell jelenteni a tulajváltást (különben még 34 év múlva is fogja kapni az elhunyt az oltási felszólításokat), akkor meg lehet kérdezni. Persze, ha nem lehet kideríteni meg fogja szokni az új nevét, max 1 -2 év, mire a régit elfelejti. Neki jobb lenne.
Naponta 3*40 perc séta szvsz elég, de lehet több.
Kutyát naponta egyszer, lehetőleg az esti séta után etess, kutyatáppal. A macskatáp más (a vitaminok egy kiegészítők mennyisége és aránya), hosszútávon nem jó neki!
Ha tényleg 2-3 éves, akkor még simán nevelhető. Ha idősebb, akkor is, csak kevésbé. Amiket írtál, főleg, h intelligensnek tűnik az eb, szerintem menni fog, türelem, következetesség.
Szárazkaja- ha jó minőségű, nem kell áztatni, csak megterheled vele a gyomrát, és nem fogod tudni értékelni a vízfogyasztást. Rossz minőségűt meg ne adj neki. :) Nincs a szárazban gáz, de ha gyorsan habszolja nyelhet levegőt, bármi is a kaja. Annyi kell neki, amennyi a kajára rá van írva, ha többet adasz, el fog hízni. Szárazkajánál előfordul, h kevésnek tűnik, méregesd a kutyit egy daranig, hogy fogy-e, hízik-e, ha bizonytalan vagy. Nagymennyiségű szénhidrátot tartalmazó kaja (pl kenyér, tészta) etetése hirtelen bezabálásánál fordulhat elő ez a ''rosszullét'', amit írtál. Tk, felfúvódik - mint a lakodalmas kutya... :DDD
grat a kutyihoz, sok boldogságot hozzá!

Évente veszettség ellen oltani kötelező, egyebek ellen célszerű (egy szuriban is megkaphatja). Félévente féreghajtás, nyárra kullancsriasztó szer javasolt.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#453) rlazol válasza Kalandor (#450) üzenetére


rlazol
addikt

Kalandor, ha nem ragaszkodsz fajáthoz, meg h vegyél, szerintem nézz be egy menhelyre. Nem bánod meg.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#454) Kaoru válasza rlazol (#452) üzenetére


Kaoru
aktív tag

Köszönöm szépen a tanácsokat!

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#455) Viktor0610 válasza Kalandor (#450) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tacskóra csak akkor gondolkodjatok, ha:
- nem engeditek majd ugrálni (ágyra, székre, stb.),
- nem lépcsőztök majd vele semennyit.

Azért írom le ezt, mert nekünk Pici nevű 15 éves tacskónk ezen két dolog miatt van sz.
tem rosszul -bár senki nem akarja el-/beismerni, de szvsz. tacskóbénulása van... :O

A tacskó igenis kényes. Inkább keress egy foxterriert. Az starpabíróbb fajta -és kicsi...

Samsung Galaxy A54

(#456) rlazol válasza Viktor0610 (#455) üzenetére


rlazol
addikt

miből gondolod? mármint h tacskóbénulás? és ki nem ismeri be? :F
mellesleg a tacskó ettől eltekintve igen strapabíró, a tied is 15, ami kutyában nagyon szép kor.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#457) Viktor0610 válasza rlazol (#456) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Rákerestem a neten, és sajnos u.azokat a tüneteket mutatja a kutyi, amit a tacskóbénulással kapcsolatban olvastam. :O
A családomra gondoltam, h. nem akarja beismerni -érthető okokból.

Amennyiben lesz kutyám, biztos nem tacskó lesz, hanem v.mi nagyobb (pl. foxterrier).

Samsung Galaxy A54

(#458) rlazol válasza Viktor0610 (#457) üzenetére


rlazol
addikt

keress rá még a NETen arra is, hogy cauda equina sindroma, dysplasia, Hansen II-es típusú discopathia, torzító csigolyabetegség... és a kutyád tüneteti tk ezeknek is meg fognak felelni...:( Így elsőre ennyi jutott az eszembe... :) És az idegi vagy kpi eredetű problémákat még nem is említettük. doki mit mond?

foxterrier... ugyanúgy hajlamos a tacskóbénulásra, ráadásul könnyen allerizálódik. Egészségügyi szempontból egyik fajtakutya se jobb a másiknál. Kivéve talán a shar-pei-t, annál mindegyik jobb... ;]

[Szerkesztve]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#459) Viktor0610 válasza rlazol (#458) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A doki izületi gyulladást mondott, ill. azt, ha holnapig nem javul (és sajnos nem teszi), akkor tacskóbénulás.
A foxterriert azért írtam, mert a tacsi mellett egy foxink volt, ő nem volt ilyesmire érzékeny -mert hosszabb a lába, rövidebb a gerince.
A köv. [link]en nem szerepel a foxi.

Samsung Galaxy A54

(#462) rlazol válasza Viktor0610 (#459) üzenetére


rlazol
addikt

az állatorvosi belgyógyászat c. egyetemi tankönyvben viszont szerepel... :DDD meg a sebészet jegyzetünkben is megtaláltam... :DDD
sajna az angol sebészet könyvem most kölcsönben van, így azt nem tudom megnézni. amúgy meg, az hogy egyes fajták hajlamosabbak rá nem zárja ki azt, h bármelyik fajtánál előforulhat. Kivételese esetben még macskánál is, pedig azok legendásan rugalmasak.
A link amúgy igen jó, még annyit hadd tegyek hozzá, hozzá alapvetően kétféleképp jöhet létre, így a tünetek is jelentkezhetnek fokozatosan vagy egyik pillanatról a másikra. Amúgy jó korrekt oldal, el is tettem magamnak. :R

szvsz nem érdemes fajtát egészsdégügyi alapon választani - mindnek megvan a maga baja. A keverékek a legjobvak.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#463) rlazol válasza Kalandor (#460) üzenetére


rlazol
addikt

az illatos út borzalmas hely... de nézzetek körüli a budaörsi menhelyen is: [link], Gabi néni egy tündér, de sajna ez is csak egy menhely... :(

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#464) Viktor0610 válasza Kalandor (#461) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mi is csak a napi 3 seta alkalmaval lepcsoztettuk ot (kb. 6 fok),talan az ugralas lehet esetunkben a ludas...A doki mondta,h. semennyit ne lepcsozzon -bar lehet,nekunk az allapota miatt mondta.
rlazol:Azt tudom,h. Ginikenek (foxi) nem voltak ilyen gondok,ot mas vitte el sajnos... :(

[Szerkesztve]

Samsung Galaxy A54

(#465) rlazol válasza Viktor0610 (#464) üzenetére


rlazol
addikt

és a tacskók 98%-t se az viszi el. Erősen egyed függő, persze a lépcsőztetni tényleg nem szabad - sok kicsi sokra megy...

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#467) rlazol válasza Kalandor (#466) üzenetére


rlazol
addikt

[link]
hátha így is találtok valakit... :B

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#468) Keresztapa24


Keresztapa24
tag

rlazol privi ment :)

OrangeCountyChoppers

(#470) rlazol válasza Kalandor (#469) üzenetére


rlazol
addikt

és mi az eredmény? :)

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#471) Agostino válasza rlazol (#463) üzenetére


Agostino
addikt

Szegény kutyusok. Beton nagyon aranyos a kölyökkutyáknál, ha én hoznám a családban a döntéseket már mennék is érte. Kutyából sosem elég, ez a befektetés térül meg a legjobban.

Bazz de szomorúan néz szegény. Rosseb vigye el hát, hogy nem mehetek érte. : (((((

[Szerkesztve]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#472) BLiNk3r válasza Agostino (#471) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Legszívesebben én is elhoznék jópár kutyát egy menhelyről, például azokat a foxi kölyköket :)
De a szülők sajnos csak egy kutyát engednek a ház körül (egy dalmata), ami szerintem nem elég... :(

(#473) rlazol válasza BLiNk3r (#472) üzenetére


rlazol
addikt

én meg 10. emelet, és még sétáltatni se lenne időm... :( de majd pár év múlva kertes házban csupa menhelyes, ivartalanított kutyám lesz. :)

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#474) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Nos...

3 éves, kan, sárga színű angol cocker spániel kutyám valszeg megőrült :F

Kinti kutya, fedett helyen ólban alszik, illetve aludt...ma reggel kimentem hozzá, nem találtam a házában (na mondom megszökött)

Járom az udvart, egyszer csak meglátom a virágágyásban (amiben télen értelemszerűen nincs semmi, csak föld), ott aludt. Ásott magának egy lyukat, és abban aludt! :Y

Napközben is elég sokszor üldögélt ott :( De eddíg soha sem ment arra...

Ja és ma is oda feküdt le...ez miért lehet? :F

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#475) Agostino válasza BLiNk3r (#472) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Nekünk ketten vannak, szerintem jo ha a kutyák párban vannak. Sokat tudnak tanulni egymástól. Van két kan kutyusunk, egy kis keverék meg egy fajtiszta bullmasztiff. Masztiff a házőrzés fortéjait a kisebbiktől tanulta meg, nem tudom milyen lenne most nélküle, a kisebbik viszont átvette a masztiff csendes rusholását. Akkora mint egy bárány, de olyan halk, hogy az félelmetes. Sétálok a kertben egyszer csak ott van mellettem. Siri csend van faluhelyen, szal nem tudom hogy csinálja, de tartsa meg jo szokását. : ))

Motion_Blur : szerintem ez full természetes. Nekünk ott alszik néha mind a kettő. Frankon törik a bazsarózsa, hasad a nád... Én arra szoktam ezt visszavezetni, hogy ott melegebb a talaj, vagy érez valami megnyugtató illatot.

[Szerkesztve]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#476) Motion_Blur válasza Agostino (#475) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ja meg a kert végében van egy rakán kivágott dísznád, abba is simán belefexik napközben.

Csak eddíg nem csinált ilyeneket :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#477) Agostino válasza Motion_Blur (#476) üzenetére


Agostino
addikt

Lehet, hogy most ilyen heppje volt. : ) Leült gondolkodni : '' Macska legyek ha ebben a szép időben a házban fogok poshadni. Kimegyek aludni valami kényelmes helyre.'' Szerintem ott puha a talaj, mondom talán kellemes az illata, beásta magát oda aztan az ha hideg az éjszaka, melegen is tartja kicsit.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#478) Motion_Blur válasza Agostino (#477) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Akkor ok :C

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#479) BLiNk3r válasza Agostino (#475) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Hello!

Szerintem is jó, ha párban vannak a kutyák, több gazdától hallottam már, hogy sokmindenben pozitív hatással vannak egymásra.

A dalmata egyébként is gyakran villogtatja társaságkedvelő énjét, 3 macskával alszik az óljában, jól elvannak :D
Bár azt is meg kell hagyni, hogy kicsit offos szegény, nagyon ugrabugra, szeleburdi, és mindig prüszköl. De ezt betudjuk élete első 6 hónapjának, mikor is a régi gazdájánál élt, aki verte, rosszul tartotta, fenyítette :( Ezután került hozzánk, de sajnos belerögzült egykét rossz viselkedésforma.

De a fedeztetést jól tűrte, és nagyon helyes dalmatakölykök születtek :)


rlazol: nekem is vannak ilyen magas röptű terveim...csak ahhoz még kell egy kis zseton ;)

(#480) szalai56


szalai56
senior tag

Az én Buksim (nekem minden kutya Buksi) mégha nyáron a telken vagyunk, ott is csak a szobában hajlandó éjszaka aludni. Igazi ''szobakutya'' :DD

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#481) nemcso


nemcso
senior tag

Nálunk 3 kutya rohangál a ház körül. Egy 13 éves Kuvasz szuka (Szundi), egy lassan 22 hónapos pumi kan (Bogáncs alias Bogi), és egy 14 hónapos kuvasz kan (Fickó).
Nagyon jól meg vannak egymással (most már), a ''vénlány'' a pumival hamar megbarátkozott, viszont a kuvasz kannal elég nehezen békült meg.
Mindhárom kint él, van három kutyaól, de az öregen kívül a másik kettő elég sokat alszik az ólján kívül, általában fent a teraszon.
A fő hangadó természetesen a pumi, akit, mint valami testőr követ a fiatal kuvasz.
Sokat játszanak és veszekednek a fiatal kutyák, de érdekes módon a ''domináns hím'' a kicsi, pedíg simán át tud futni a kuvasz hasa alatt. :DDD
Szinte mindíg ő provokálja a nagyobbat, harapdálja a hátsó lábát és a nyakát, az a mafla meg csak tűri. Nagyon ritka az a pillanat, amikor Bogi nyüszítését lehet hallani, amint Fickó rendreutasítja. :D

Az öreget persze egyik sem piszkálja, ha az kijön az óljából diszkiséretet adnak neki. :)

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#482) sosperecek18


sosperecek18
senior tag

Hello milyen kutyát ajánlotok lehetőleg valami kis-közepes kutya érdekel, gyerekek közelébe, és a lényeg, hogy legyen nyugodt típus, és hogy csak lehetőleg akkor ugasson ha van rá oka, mert van egy közepes termetű kutya a szomszédban, és egész nap ugat!!!
Én egy cocker spanielre,vagy .... gondoltam!
Ti mit ajánlotok?

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#483) nemcso válasza sosperecek18 (#482) üzenetére


nemcso
senior tag

A tacskó sem lenne rossz választás...talán. :)

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#484) rambo4ésfél


rambo4ésfél
aktív tag

Sziasztok!
Egyik ismerősömnek van egy basset hound kutyája és kellene neki valami könyv amiben részletesen le vannak írva a tudnivalók erről a fajta kutyáról.
Tudnivalók alatt értem: helyes étrend, mozgástér/igény, mikre érzékeny és minden ami ezzel a fajtával kapcsolatos
A kutyus fajtiszta és szeretné versenyeztetni majd a tenyészteni is
Előre is kösz mindent
Jah a google-ban már szétnéztem és találtam sok mindent csak a lényeget nem :(

(#485) ladybug válasza rambo4ésfél (#484) üzenetére


ladybug
őstag

[link]
Itt nézzetek körül. Annyira nem ismerem ezt a fajtát, de itt sok hasznos info van.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#486) Motion_Blur válasza nemcso (#483) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Tacskó? Nyugodt? LOL

A tacskók agresszív kutyák. Én csak javasolni tudom a spánielt! :R ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#487) sosperecek18


sosperecek18
senior tag

Hát csak azért akarnék uj kutyát, mert a mostani(Csillag) 14 évesen jobb létre szenderült, ezt a nyamvadt hideget, már nem birta a szervezete! Egy hétig próbáltuk a lázát megszüntetni, de nem sikerült! :O
Egy perces gyász!!!


:O :O :O :O :O :O :O

[Szerkesztve]

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#488) rambo4ésfél válasza ladybug (#485) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

Köszi a linket de itt már szétnéztünk és nem igazán találtunk

(#489) rlazol válasza sosperecek18 (#487) üzenetére


rlazol
addikt

részvétem.

basset houjd: keressétek meg az országos tenyésztői egyesületet, kell ilyennek lennie, ők tudnak segítenek talán. [link] :F

fajtakutyáról lebeszélek mindenkit. Ha már fajta, és középkategória, akkor valami terrier: skót terrier egy végtelenül nyugodt és ennivaló eb, pl.
de szerintem egy helyes keverék a legjobb választás egy menhelyről.

[Szerkesztve]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#490) ladybug válasza sosperecek18 (#487) üzenetére


ladybug
őstag

Részvétem, én is nemrég vesztettem el a kutyámat. :(

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#491) SwordWarrior


SwordWarrior
csendes tag

Hello!!! Nekem van egy 2 éves boxim,és minden, nem öreg embernek csak ajánlani tudom!!! Bátran kérdezzetek, ha érdeklödtök a fajta iránt!! Tudok linket, meg van tapasztalatom:D

Ami nem öl meg, erősebbé tesz...

(#492) 8472 válasza Motion_Blur (#486) üzenetére


8472
aktív tag

''A tacskók agresszív kutyák.''
Azért szvsz ez nagyban függ a neveltetéstől vagy hogy ki volt ez előző gazdi, hogy bánt vele, stb...

JESZ OKÉ

(#493) Panky


Panky
tag

Na ma elvittük faterral oltatni kutyámat Dorkát a 3 éves labradorunkat. Egy 10 km-rel messzeb lévő településre vittük. autózni imád de ahogy befordultunk az utcába kész volt. Elkezdett mocorogni aztán kiszállni az mr nem is ment. fater meg én vittük be a 35 kilós kutyát a rendelőbe :Y
ott a kimenekülésre koncentrált. Aztán amint megkeapta az oltást megnyugodott és mikor kivittem a rendelőből az előtérbe már visszafele szaglászott befele. A vissazút már nyugott volt számára.
Legközelebb lesz időm leírom a szülés élményeit. 7 kutya héééét. Februárban tavaly. Kemény volt :)

(#494) Panky válasza Motion_Blur (#486) üzenetére


Panky
tag

Hát egy ismerősömnek van két tacsija mindkettő nagyon aranyos és barátcságos. Csak rohadtul szeret széptiszta ruhára ugrálni és összekoszolni.

(#495) Panky válasza --TIKI-- (#443) üzenetére


Panky
tag

Labrador? az enyém nyugodt ha alszik, játékos és aktív ha nem. Viszont enni azt nagyon szerzet úgyhogy vigyázni kell az alakjára mer könnyen hízik.

(#496) Motion_Blur válasza 8472 (#492) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Az enyém az volt :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#497) Panky válasza Motion_Blur (#496) üzenetére


Panky
tag

veled mindehol összefutok? anyám.... :))

(#498) SwordWarrior


SwordWarrior
csendes tag

Senki nem szereti a boxereket????????????????????????????????? :(

Ami nem öl meg, erősebbé tesz...

(#499) rlazol válasza SwordWarrior (#498) üzenetére


rlazol
addikt

én imádom az összeset... tök jó fej ebek... :)

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#500) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#496) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Há még szép :D

ON: [link] :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.