Hirdetés

2024. július 4., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19601) canniball válasza tboy93 (#19598) üzenetére


canniball
nagyúr

Nálunk sem okozott semmiféle problémát a Dog Chow (igaz nem puccos kutyám van).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19602) Winner_hun válasza tboy93 (#19598) üzenetére


Winner_hun
félisten

A lisztérzékenyek miatt rossz a legtöbb pékáru?
A laktózérzékenyek miatt rossz minden tejtermék?

A kutyák valamelyik összetevő miatt fostak, ez van. Nálunk sincs gond a Dog Chow-val.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19603) tboy93 válasza canniball (#19601) üzenetére


tboy93
nagyúr

szóval ő puccos kutya? :P

kép , kép2

(#19604) jim bcs válasza tboy93 (#19596) üzenetére


jim bcs
nagyúr

próbáld meg a Josera-t, a prémium egy árban lesz, a szuper prémium meg 2-3k-val drágább de megéri

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#19605) TazLeacher válasza tboy93 (#19598) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Félve jegyezem meg, hogy nem attól lesz jó/vagy rossz minőségű egy táp, hogy a kutyád f*sik-e tőle, hanem attól, hogy mi van benne. :U

(#19606) tboy93


tboy93
nagyúr

Happy dog bevált, nem akarok nagyon kísérletezgetni.

Még egyszer megjegyezném, hogy nem csak az én kutyámnak volt vele gondja, hanem az ismerősi körben több ebnek. Nem egy kutyából általánosítok :)) de tényleg elhiszem hogy nálatok rendben van. Axel is kapott a happy dog előtt valami frashnapf-os tápot, ment tőle a hasa, odaadtam a szomszéd németjuhászoknak, nekik nem volt tőle bajuk.

(#19607) canniball válasza tboy93 (#19603) üzenetére


canniball
nagyúr

Fogalmam sincs, kép alapján meg nem mondom...bár személyesen sem tudnám. :D
És persze nem kötekedésképp írtam, csak szerettem volna jelezni hogy nálunk nincs gond és hogy a blöki nem pedigrés, hátha az általad ismertek amelyeknek gondjuk volt azok.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19608) Winner_hun válasza tboy93 (#19606) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor már csak legalább 5-ből 3 és nem 3-ból 3....

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19609) tboy93 válasza canniball (#19607) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ellenőrzött felmenők, anyuka apuka minden f@szom vizsgálaton túlesett, barátnőméké volt a szuka, a kan gazdija nagyon figyelt rá hogy kivel ereszti össze a kutyáját :P születéstől kezdve ott voltam végig amíg felnőtt a 11 másik kis goldennel együtt. Nagyon durván jól voltak tartva, fullos ellátás, minőségi tápszer, szurik, minden rendben volt, horror árat kértek értük a barátnőm szülei, de még így is csak nullszaldóra hozták ki kb, nem az volt a cél hogy keressenek rajta, hanem hogy egyszer legyen fedeztetve a szuka.

Minden éjszaka ügyeletes személy aludt a kiskutyákkal hogy agyon ne legyenek nyomva :DDD komoly traumát okozott számomra a nappaliban földön alvás :(((

Minden fajtajelleg megvan a blökin, ennek ellenére soha senki nem akarja felismerni, volt már kuvasz, labi stb...

Bár el nem tudom képzelni hogy e miatt fosik a táptól :Y

És még mielőtt megkapnám, hogy puccoskutyatartó vagyok, előtte a két vizslánk, illetve tacsink befogadott kutyus volt. :U :K

Axi csak azért került hozzánk mert barátnőm beleszeretett :B :))

(#19610) Winner_hun


Winner_hun
félisten

(#19611) tboy93 válasza Winner_hun (#19610) üzenetére


tboy93
nagyúr

enyém is ilyen volt kicsinek :DDD már egész jól rászoktattam arra, hogy nem ehet meg bármit, csak amire azt mondom hogy a "tied". Lerakom a jutifalit/kolbászt/bármit elé akkor látványosan elkerüli a tekintetével, mintha nem is látná :D amúgy nagyon okosak, gyorsan tanulnak

[ Szerkesztve ]

(#19612) Bjørgersson válasza Winner_hun (#19610) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Egyemmeeg. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#19613) monti0222w válasza tboy93 (#19611) üzenetére


monti0222w
addikt

Egyébként nagyon könnyedén bánsz a szavakkal, én csak arra rágtam be amit kijelentettél, az azért durva volt, máskor fontold meg mit írsz! Még ha úgy írtad volna, hogy kipróbáltad és nektek nem vált be, ez érhető lenne!

(#19614) tboy93 válasza monti0222w (#19613) üzenetére


tboy93
nagyúr

fene gondolta hogy a fél topik dog chow fan ;]

(#19615) r3dsnake válasza tboy93 (#19614) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Én még nem kóstoltam. Finom?

(#19616) monti0222w válasza tboy93 (#19614) üzenetére


monti0222w
addikt

A francot, de nem szarral etettem a kutyáimat, annál sokkal jobban szeretem őket! Hidd el próbáltam más tápokat drágábbakat meg a közép kategóriában létezőket, de mindig a Chownáll köttötünk ki. Hát ennyi lenne az egész. :)

[ Szerkesztve ]

(#19617) Dr.Zoo válasza freelanced (#19413) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ide. Mi Gödre hordtuk, aztán kissé elszálltak az árakkal..

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19618) Kidus válasza tboy93 (#19614) üzenetére


Kidus
őstag

Nekem anno dogchow szedte rendbe a honapok ota szinte korosan sovany kutyamat.
Minden attol fugg, milyen a kutya. Koztuk is van amelyik erzekeny akarmilyen osszetevore, amire nem is gondolnal.
Nalam pl Acana elleneben nyert akkor a dogchow....
Nem mondanam, hogy ettol fan lennek, de az egesz biztos, hogy nem neveznem szar kajanak.

Assuming Control

(#19619) borbas666


borbas666
aktív tag

Hali.
Van egy 8 hetes rottweiler kan kutyám. 1 hete van nálam, múlthét vasárnap óta a bal első lábára szinte rá sem tud állni, "kibicsaklik" alóla. Kezdetek óta adom neki a Lavet csonterősítőt, az állatorvos is ezt ajánlotta.
Napi 1 szemet kap belőle. Tegnap volt itt adott neki valami erős D- vitamin injekciót.
Eddig napi 3x kapott kaját, most vissza vettem 2re, hogy bírja a terhelést a lába.
Sok javulást eddig nem tapasztaltam.
Mennyi idő lehet mire helyre jön? Esetleg adjak neki még valamit?

iPhone 11 64GB / PS4 Slim 1TB

(#19620) Dr.Zoo válasza borbas666 (#19619) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szia!

Röntgen volt? Ott mi látszik?

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19621) borbas666 válasza Dr.Zoo (#19620) üzenetére


borbas666
aktív tag

Hali.
Nem volt röntgen. Egy jó barátomtól van a kutyus, egy másiknál is jelentkezett a dolog, csak neki a 2 hátsó lábánál.
Olyan, mintha reggel mikor kijön az ólból eleinte még kb. normálisan bír járni, aztán pár kör után már szinte csak kúszik, becsuklik az a lába. Állatorvos látta, azt mondta adjam neki a csonterősítőt+ kapta a D vitamint amit már írtam is.

iPhone 11 64GB / PS4 Slim 1TB

(#19622) monti0222w válasza borbas666 (#19619) üzenetére


monti0222w
addikt

Nézesd meg egy másik orvossal, kíváncsi lennék ugyanazt állapítja meg mint az első! Ha igen, akkor ok. és csináld azt amit az első doki mondott, de ha nem akkor van a baj! Volt nekem is hasonló szitu és én a második dokinak szavaztam bizalmat, ki is kezelte belőle. :)

(#19623) borbas666 válasza monti0222w (#19622) üzenetére


borbas666
aktív tag

A helyzet az, hogy a környék legjobb dokija. Lenne egy másik, de sajnos nem sokszor lehet "tiszta" állapotban elkapni, ha értitek mire gondolok. Egyébként mennyi idő lehet míg a javulás jelentkezik?

iPhone 11 64GB / PS4 Slim 1TB

(#19624) monti0222w válasza borbas666 (#19623) üzenetére


monti0222w
addikt

Mit állapított meg a doki?

(#19625) tboy93 válasza borbas666 (#19623) üzenetére


tboy93
nagyúr

nem dagi? ha tulsulyos elofordulhat ilyen problema. illetve diszplaziara tippelnek de az ilyen koran nem hiszem hogy elojon

(#19626) borbas666 válasza tboy93 (#19625) üzenetére


borbas666
aktív tag

Elég dagi az biztos. Ezen a részen csuklik a lába :
[link]
Az orvos angolkórt mondott, azért is kapta a D-vitamint.

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 64GB / PS4 Slim 1TB

(#19627) monti0222w válasza borbas666 (#19626) üzenetére


monti0222w
addikt

Utána olvastam a betegségnek, ha jól állapította meg akkor jó ahogy a doki mondta, illetve kiegészíteném azzal, hogy bizonyos kajákkal is betudsz vinni D vitamint pl. halmáj, ezt lehet kapni konzervben is ilyen a tej, tojássárgája stb. Mondjuk azért kérdez rá a dokira, hogy okés-e így. :)

(#19628) borbas666 válasza monti0222w (#19627) üzenetére


borbas666
aktív tag

Köszi. Minden nap kap 1 tojást. Egyébként junior tápot adok neki.

iPhone 11 64GB / PS4 Slim 1TB

(#19629) Dr.Zoo válasza borbas666 (#19621) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szia!

Kurv@ gyorsan keress egy Állatorvost. Mert ez nemaz! :U
Ha egy kiskuttynak maga alá csuklik a lába: 1.: mechanikus vizsgálat, 2.: röntgen
Ezek nélkül aki diagnózist mond, az vagy bátor, vagy kurvára nem ért hozzá... Volt ilyen bullink, és azóta is futkos, szvsz kellene egy másik Doki véleménye is...
Ha Pest környékiek vagytok, akkor Rákosligeti kisállatklinika, pár hsz.-el feljebb linkeltem az elérhetőségüket.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19630) monti0222w válasza Dr.Zoo (#19629) üzenetére


monti0222w
addikt

Ezt írtam először neki, de mint írta a környékük legjobb állat orvosa a doki.

(#19631) jim bcs válasza borbas666 (#19619) üzenetére


jim bcs
nagyúr

remélem törzskönyvezett és nem valami elvetemült túltenyésztett alomból van mert az lehet cifrább is

csak nézesd meg egy másik dokival mindegy mekkora ász a mostani, legyen röntgen és ízületi ultrahang, lehet gyorsabban nő egy picit de az akkor se normális jelenség

mivel kölyök 1-1.5 éves koráig mehet neki a Cal-d-phos tabletta és minőségi táp

ha egyik doki sem tudja mi lehet keresd fel a rottweilerclub.network.hu-t, ott keresd egyből Töreki Tibort vagy Krauszné Tündét, de egyébként látogathatod az oldalt ha ráérsz, ha megkérdezik ki ajánlotta hogy őket keresd csak annyit írj hogy Mira onnan tudni fogják

ha érdekel adok egy címet, igaz nem Nyíregyen lesz de felénk a megyében ő a legjobb

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#19632) TripleB válasza borbas666 (#19619) üzenetére


TripleB
senior tag

Nálam is volt ilyen a staffinál, a súlyhoz ajánlott mennyiség a lavet-nál nem megfelelő és a Ca/P aránya sem a legjobb, túladagoltam, elkezdett nyúlni a kutya . Figyelj rá nagyon. :)

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#19633) Buster17


Buster17
addikt

Milyen tünetekkel jár a egy kutyát megvernek?

Mi kutyán olyan mintha a lelki világa összedőlt volna.
Remeg, farkát behúzza, fekszik, nyüszög, magamhoz hívom odajön lehajtott fejjel meg behúzott farokkal, nyüszög(ött) amikor meg akartam simogatni...

Elmentünk az állatorvoshoz, megvizsgálta, nem látott semmit, kapott 2 szurit és most alszik a kutya.

(#19634) tboy93 válasza Buster17 (#19633) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha nem talalt semmit akkor valoszinuleg nem vertek meg :N ha utnek vagnak egy kutyat annak van nyoma.

Mi a vizslankat hoztuk el 2 evesen ugy egy vadasztol hogy utottek vagtak ahol ertek mert felt a puskalovestol es hatha "meg lehet igy " nevelni". Szerencsetlen egesz eleteben rettegett az idegenektol, kezbol sose vette el a kajat, 10 ev alatt nem tudta elfelejteni azt a ket evet :(

(#19635) Buster17 válasza tboy93 (#19634) üzenetére


Buster17
addikt

De én arra gondoltam, hogy most verte meg valaki délelőtt.
Egyszer ha rábasz valaki vagy belerúg az nem fog meglátszani, de a kutyával valami történt ha így viselkedik.

(#19636) Siriusb válasza Buster17 (#19635) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem történt valami, amitől nagyon megijedt? Hirtelen erős hanghatás, megütötte az áram stb?

Szerk: tudom, hogy látta orvos, de az ínye, szeme fehérje egészséges színű? Hasa nem puffad?

[ Szerkesztve ]

(#19637) madgie válasza tboy93 (#19634) üzenetére


madgie
titán

Nálunk mai napig csak a jutalomfalatot veszi el kézből, behúzott farokkal eszik és minden nagyobb zajtól megijed. Pedig soha nem bántottuk, és három hónaposan hoztuk el a tenyésztőtől :(

(#19638) monti0222w válasza Buster17 (#19635) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia, ez csak tipp nem biztos hogy jó, de szerintem lehet idegileg gyengébb mint az átlag és hallhatott valami zajt, hangot ami megfélemlítette. Ezt, ha az van neki türelemmel ki lehet nevelni belőle, de mindenféleképp kell egy szakértő aki megmondja mit hogyan kell csinálni. Lehet a neten is találsz róla valami olvasmányt ami erről szól. :)

[ Szerkesztve ]

(#19639) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Fő a kényelmes alvás :D

[ Szerkesztve ]

(#19640) Buster17 válasza Siriusb (#19636) üzenetére


Buster17
addikt

Nem hiszem. Nem egy félős kutya, szeme rendben, hasa talán puffadt volt, lehet azért mert evett.
Áram nincsen a kutya magasságában.

Szerk.
Most az öcsém a farka töve környékén megfogta és hanggal nyüsszentett egyet.

[ Szerkesztve ]

(#19641) Siriusb válasza Buster17 (#19640) üzenetére


Siriusb
veterán

Az orvos benézett a végbelébe? Szerintem ott lesz keresztbe állva egy hegyes csont.

(#19642) Buster17 válasza Siriusb (#19641) üzenetére


Buster17
addikt

Hőmérőt dugott be... Bevan húzva a farka, ha megpróbálom felállítani az fáj neki.

Én még arra gondolok, hogy jól meghúzták a farkát neki vagy megrúghatták.

(#19643) Siriusb válasza Buster17 (#19642) üzenetére


Siriusb
veterán

Viszont ha nem fog üríteni a kutya, ha nincs mit takarítani utána, akkor vedd számba ezt a lehetőséget is.

(#19644) Buster17 válasza Siriusb (#19643) üzenetére


Buster17
addikt

Ma reggel ürített, igaz délelőtt jött elő a baja, meg evett is azóta...

(#19645) Orlin


Orlin
addikt

Kutyát házban tartókat kérdezem!
Mit kezdetek a kutyaszaggal?Fürdetés ok,de nem szabad fürdetni havonta nem...
Valahogy ki lehet küszöbölni?Vagy ez vele jár? :)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#19646) tboy93 válasza Orlin (#19645) üzenetére


tboy93
nagyúr

van kutyasampon, szerintem lazan lehet furdetni havonta, mamam is bent tartja a kicsit es eleg gyakran furdeti

(#19647) philoxenia válasza Orlin (#19645) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Két görénytulajdonos beszélget:
- És hol alszik a görényed?
- A lábamnál.
- Na és a szag?
- Majd megszokja.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#19648) Siriusb válasza philoxenia (#19647) üzenetére


Siriusb
veterán

Ez ütött :))

Szerk:
Az aktualitása annyi, hogy a kutya beleevett marhatrágyába, s 2 méterről érzem szél ellenében...

[ Szerkesztve ]

(#19649) philoxenia válasza Siriusb (#19648) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Anno befogadtunk egy kuvasz külsejű szukát az utcáról olyan tíz évig élt nálunk, neki kifejezetten birkaszaga volt....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#19650) Siriusb válasza Buster17 (#19644) üzenetére


Siriusb
veterán

Van valami változás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.