Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19197) junior11


junior11
veterán

Amúgy a múltkor láttam a boltban 2,5" Maxtor külső vinyókat [link], ugyanúgy néz ki, mint az M3 portable, állítólag őket is a Seagate felvásárolta, 3 év gari s gondolom a belső HDD is ugyanaz, ami a Samsung M3 esetében. Viszont a Maxtornál van 3TB-os verzió is (kíváncsi lennék milyen HDD van benne), amit én pl. a Samsung M3-nál hiányolok...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#19198) King Unique válasza junior11 (#19197) üzenetére


King Unique
titán

Erre már én is felfigyeltem korábban, de nem tudom, hogy mi értelme, mert kb. ugyanazok. Ezen oldal alapján eddig csak a Samsung volt, de újabban az M3 Portable már valóban kétféle márkajelzéssel, illetve adatlappal is elérhető: Maxtor | Samsung. Előbbinél van 3 TB-os modell is, amiben vsz ST3000LM016 merevlemez lehet. A 4 TB-os meg mindkettőnél ST4000LM016 belsős, legalábbis az utóbbiban az van.

Amúgy nézegettem és már itthon is (hamarosan) kaphatók / rendelhetők a WD My Passport Ultra 4 TB-os modelljei. Az áruk annyira nem vészes, de pl. a fentebb említett típusok olcsóbban. A korábbi cikkemet is frissítenem kellett, ott megtalálsz ~ minden infót. Az mindenesetre jó hír, hogy a 3 - 4 TB-os 2,5" külső HDD-k is egyre jobb áron vannak. :))

[ Szerkesztve ]

(#19311) Hunork


Hunork
veterán

Üdv Urak!

Gyors segítségre lenne szükségem: Maxtor M3 Portable 2.5'' 1TB USB3, STSHX-M101TCBM külső HDD-ről vélemény? Xbox-hoz lenne kötve, ez lehet fontos. Tehát nem PC-hez, állandó adatforgalomra, hanem csak és kizárólag játékok tárolása a cél. Azt elvileg tudom, hogy tulajdonképpen Samsung belsős. Ez igaz? És a lényeg: megbízhatóság, élettartam?
Előre is köszönöm a segítséget!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#19313) King Unique válasza Hunork (#19311) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Korábban volt téma, hogy újabban előfordul Maxtor | Samsung márkajelzéssel is az M3 Portable. A kettő között vsz különösebb eltérés nincsen, illetve a belsejük is ugyanaz lehet 1 TB méretben. Azaz Spinpoint M8, illetve pontosabban a fentebb említett integrált USB-s változat, vagyis a Spinpoint M8U. Valamint lényegében az egész már a Seagate fennhatósága alá tartozik, hiszen rég felvásárolta a Samsungot. Továbbá még ezt tudnám hozzáfűzni —► teszt.

Az ilyen TV, xy lejátszó, játékkonzol és társai eszközökön való használatról pedig pont nemrég esett szó, kitérve többek között az USB-n történő tápellátásra is. Élettartamot eleve nem lehet egyiknél sem pontosan megmondani és garantálni, de az elégtelen tápellátás már tipikus élettartam-rövidítő tényező lehet.

[ Szerkesztve ]

(#19348) junior11 válasza rayoliviero (#19347) üzenetére


junior11
veterán

Igen, ugyanaz, mint a Samu M3 portable, csak Maxtor címkével (mind2 céget még régebben a Seagate felvásárolta), nagy valószínűséggel a belső HDD is ugyanaz, integrált usb csatival.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#19407) rayoliviero


rayoliviero
veterán

A Maxtor M3-am csak ennyit tud, miután újratelepítettem a Windowst. Előtte mintha 110 lett volna az olvasási és írási sebesség (ha jól rémlik, de nem vagyok már teljesen biztos benne).

Azt megjegyzem, hogy nem telepítettem, sem Intel chipset drivert, sem Rapid Storage Technology drivert az SSD-m miatt. Mert az SSD topikban azt szokták írni, hogy a Win alap driverével a leggyorsabb az SSD. Ami igaz is, mert azzal tényleg maxon megy, de a My Passport külső winchesterem is maxon megy, csak a Maxtor nem.

A Maxtornak mi lehet a gondja? A driver lehet vajon?

(#19419) Petyus87 válasza King Unique (#19418) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Köszönöm, hogy összefoglaltad!
Úgy érzem a gyenge láncszem az LCD tv-m lesz, ugyanis nem egy mai darab(3-4 éves), egy Telefunken (Samsung paneles) LED TV, amin ugyan 2 USB bemenet van, de nem olyan speciális, amilyet az egyik linkedben láttam(HDD USB). A jelenlegi külső merevlemezemen ha filmet nézek, mintha kicsit "döcögne" a videó. Ezt szeretném elkerülni most, de ha a tv nem partner ebbe, akkor gyakorlatilag tök mindegy, hogy milyet veszek. Egyébként egy Maxtor M3 Portable 2.5" 2TB-os külső merevlemezt néztem ki. Első sorban azért akarom cserélni a jelenlegit, mert az nem USB 3.0 képes, de ha már újat veszek, akkor szeretném ha filmeket is nézhetnék rajta problémamentesen.

(#19439) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!

Külső HDD kérdés lenne. Az alábbiak közül melyiket, és miért? Élettartam a lényeg.

Maxtor 1TB HX-M101TCBM
Maxtor 1TB M3 Portable
Toshiba Canvio 1TB
WD Elements 1TB
ADATA ahd710-1tu3-cbl 1TB
ADATA ahd710-1tu3-cbk 1TB
ADATA HD650 1TB

2TB esetében ár szempontjából a Maxtor a nyerő, ezt látom. Esetleg a WD Elements U3.
Bolt adott, ezért a fenti felsorolás, ezekből kéne kiválasztani. Előre is köszönöm a segítséget!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#19442) Hunork válasza King Unique (#19441) üzenetére


Hunork
veterán

Köszönöm részletes és kimerítő válaszodat! :R
Tudom, többször felmerült már. Csak közben az ember olvas mindenféle tesztet, más oldalakon is. A többség esetében a WD Elements jön ki minden szempontot figyelembe véve jobbnak, utána a Maxtor M3 (ami ugye Samsung volt). Engem főleg az érdekelt, hogy megbízhatóság, sebesség, élettartam tekintetében milyenek a tapasztalatok. Tudvalevőleg, hogy sok boltos, szervizes is aktív tag a PH-n.
Ezért már csak ez a két versenyző maradt.
Tudom, nehéz jót mondani, sőt 100%-osan lehetetlen. de hát ezért vagyunk itt, hogy megosszuk a tapasztalatokat.
Ma este le szeretném adni a rendelést. Én a WD Elements mellett voksolok, de ha valaki, akár Te azt mondod, hogy a Maxtor jobb választás, akkor azt rendelem. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#19520) Sztrapacsek válasza King Unique (#19519) üzenetére


Sztrapacsek
csendes tag

2011 februári Samsung PS63c7700 a tv-m.
A Maxtor M3 és a WD Elements is NTFS fájlrendszerű.
Ugyanazon az USB bemeneten próbáltam őket, azonos tápellátást feltételezek. A Maxtor szépen fut, a WD nem.
Az USB chipjük különbözne?
Köszönöm a segítséget, próbálkozom egy frissítéssel.

(#19522) King Unique válasza TBMC (#19516) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ebből a háromból csak a HD710-ről vannak itt a topikban információk. A gyártó másik modellje hasonló, mint az előbbi, illetve a harmadikhoz egy korábbi hozzászólás 7. pontjában foglaltakat tudnám hozzáfűzni. Amúgy mindhárom eleve ütésálló / ütésálló + vízálló típusú, illetve a Buffalo még kiemelkedő szoftveres funkciókkal is rendelkezik. Ilyeneket leginkább akkor érdemes venni, ha valóban az átlagnál strapabíróbbra van szükség, valamint a szoftveres extrákat is kihasználjuk. Ha nem, akkor megfelelhet pl. az a másik kettő, amiket a géped topikjában említettek. Illetve 2,5" | 2 TB külső HDD témában még az alábbi logout cikket tudnám ajánlani.

Amúgy vannak külön Machez tervezett külső merevlemezek is, mint például a fentebb említett gyártó kínálatában a HD710A. Továbbá az összefoglalóban szintén van ilyen 2,5" kategória. De innen a fórumról sokan csak a normál típusokat veszik, ahogy elnézem. :) Bár a célnak megfelelnek azok is, az igaz. Ha nincs külső NTFS driver az íráshoz, akkor meg át lehet formázni akár HFS+J fájlrendszerre is őket. De egyes gyártók, mint pl. a Toshiba, mellékelnek ingyenes NTFS drivert bizonyos modellekhez. Illetve a népszerű Maxtor / Samsung M3 Portable sorozathoz szintén biztosít a gyártó —► [link].

[ Szerkesztve ]

(#19595) $atirka


$atirka
senior tag

Sziasztok!
Nem biztos, hogy ezt a kérdést ide kellene feltennem, deee...
Megjött a Maxtor M3, amiről múltkor tanácsot kértem tőletek, és van egy kis gondom vele.
Csináltam egy secure zone partíciót, lejelszavaztam, telemásoltam. Viszont akárhányszor le akarom választani, úgy is, hogy a jelszavas partíciót is leválasztom előtte, nem engedi leválasztani, csak 3-4re,mert azt írja, hogy használatban van...pedig nem!
Van valami ötletetek?

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#19661) King Unique válasza Mandarinn (#19647) üzenetére


King Unique
titán

Az egyes 2,5" | 5400 RPM | 1 TB (külső) HDD-k fogyasztása között azért nincsenek akkora eltérések, általában max. pár-néhány tized watt (W). Illetve például egy 500 GB / 2 TB típus sem feltétlen fogyaszt sokkal kevesebbet / többet. Egy korábbi hozzászólásban írtam erről. Az 1 TB-os kategóriában amúgy a magazin mérése alapján 2,2 - 2,4 W körül volt a legkisebb működési energiafelvétel, amit a Spinpoint M8 belsőt tartalmazó modelleknél mértek. Illetve van annak integrált USB-s változata is (Spinpoint M8U), amelynél kisebb a max. indítóáram, de magasabb a névleges fogyasztás. Ha viszont mást is figyelembe veszünk, akkor a specifikáció alapján az 1 TB-os WD10JPVX kevesebbet eszik, illetve annak az integrált USB-s változatára kisebb áramfelvétel van címkézve, mint az M8 / M8U-ra.

Konkrét típusokat illetően, ha 1 TB-os WD belsős kell, akkor adják magukat a WD 2,5" gyári külső modelljei, mint pl. a My Passport Ultra. A másik típusú merevlemez megtalálható pl. az 1 TB-os Seagate Backup Plus Slim modellekben is. Illetve az integrált USB-s változatot a Maxtor / Samsung M3 Portable tartalmazza. Továbbá a külső házas megoldás is opció lehet, ahol nyilván külön kell megvenni az említett notebook merevlemezek normál változatának valamelyikét.

Továbbá a tápellátást illetően maga a gazdagép is sokat számít —► videó.

A videóban látszik, hogy az illetőnél a laptop 1 db USB 2.0 portja nem tudja meghajtani a 2,5" külső HDD-t (~10:40). Ellenben a PC-n lévő USB 2.0 porton már működik rendesen (~13:55). Tehát az nyilván nem lenne meglepő, ha egy átlag tablet 1 db 2.0-ás portján megint nem működne... Illetve egy ilyen eszköz nyilván nem igazán egy kategória az USB-n történő tápellátás tekintetében egy laptoppal. Max. esetleg egy olyan komolyabb modell, amelyet például fentebb említettem.

Valamint működés közben változhat a drive energiafelvétele is az egyes olvasási / írási műveleteknél, ami az alábbi tesztben is jól látszik. Igaz, abban egy 2,5" 4 TB-os külső HDD van, de az 1 TB-os változat esetén is kb. hasonlóképpen alakulna. Ha a 2,5" külső merevlemez tápellátási igényeit az USB-port nem tudja rendesen kiszolgálni és egyenletesen biztosítani a szükséges értékeket, akkor az okozhat problémát. Egy tablet esetén - amely például csak akksiról üzemel - meg aztán pláne érdekes lehet a helyzet...

A neten egyébként találni különféle videókat, amelyen bemutatják egy 2,5" külső HDD tablethez történő csatlakoztatását —► videó 1 | videó 2.

Látszik, hogy kell vele trükközni és például USB-OTG kábelt, valamint külső tápadaptert kell közbeiktatni, hogy működjön a dolog. Illetve az itteni androidos / windowsos tablet topikokban rákeresve szintén többeknek akadt ezzel problémája. Ráadásul ez említett tablet - ami neked is van - megint nem egyszerű eset, mert nemrég másnál is gondot okozott a 2,5" külső merevlemezek használata. Végül nála (is) a külső tápellátás (aktív USB hub) közbeiktatása vált be —► [link], [link].

Szóval, továbbra is alapvetően azokat tudom mondani, illetve tanácsolni, amiket korábban. Vagyis, arra például nem lesz semmilyen garancia, hogy külső tápadapter nélkül az említett tablet 1 db USB 2.0 portjára csatlakoztatva működni fog egy normál 2,5 colos külső merevlemez.

[ Szerkesztve ]

(#19868) GBRDVD


GBRDVD
tag

Sziasztok!

Szerintetek egy ilyen Maxtor M3 Portable 4TB jó vétel lenne? Nem láttam még 4 TB-osat ezelőtt 2,5-ös méretben, de ezek szerint már vannak, ráadásul elérhető áron.

Lehet valami hátulütője a nagy adatsűrűségnek kis területen? Nem fog baromira melegedni abban a zárt (csúnya) műanyag házban? Szétszedhető? Van-e valami hátránya ennek a konstrukciónak, a kikapcsológomb hiányát leszámítva? Érdemes-e ilyet venni, vagy inkább a drágább WD-t? Ha esetleg van valakinek hasonlója (akár kisebb) az M3 Portable családból és megosztja a tapasztalatait, azt megköszönöm, ígérem, ha megveszem, én is beszámolok a tapasztalatokról.

[ Szerkesztve ]

(#19869) King Unique válasza GBRDVD (#19868) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Igen, manapság egyre kedvezőbb áron vannak a 2,5 colos nagy tárolókapacitású külső HDD-k. Ezzel kapcsolatban készült is egy logout cikk. Az M3 Portable pedig az egyik legkedvezőbb árú, sőt szinte a legolcsóbb modell. Illetve arról korábban volt szó, hogy a márkanevekkel variáltak, de maga a termék lényegében maradt ugyanaz. Többen vettek ezen típusokból, de leginkább csak 1-2 TB-os méretben. Előbbiről készült is itt a topikban egy teszt anno még Samsung kivitelben. Illetve a 4 TB-os Maxtor modellről van egy jó külső teszt.

Amit a zárt, műanyag burkolaton kívül még némi kontraként meg lehetne említeni ezen sorozatnál, az például az integrált USB-aljzat. Legalábbis pl. az 1- 2 TB-os modelleknél általában ez a jellemző, illetve erről a logout cikkben is van némi információ. Viszont a 4 TB-os esetében az ST4000LM016 modellszám normál SATA HDD-re utal és a gyártó saját modellje is ennek megfelelő. Tehát a legnagyobb tárkapacitású M3 Portable esetében nem biztos az integrált aljzat, de például a 2,5"-os WD-knél rendszerint ez a fajta megoldás szokott lenni.

Valamint ezek az extra nagy tárkapacitású mobil (külső) HDD-k jellemzően SMR technológiát használnak, aminél ugye az írási sebesség csökkenhet. Persze ezt ennél a típusnál is igyekeznek ellensúlyozni különféle technológiákkal, illetve pl. a meglepően nagy gyorsítótárral (128 MB). Aztán, hogy a gyakorlatban ez mennyire működik jól, arról itt a topikban egyelőre még nincsenek információk. Viszont, ha 2,5" | 4 TB külső HDD kell, akkor csak a fentebb említett 2 gyártó készít ekkora merevlemezt és vsz mindkettő erre a technológiára épül. Illetve nem feltétlen akkora probléma ez, valamint egy (külső) HDD minél inkább tele van másolva, rendszerint úgyis annál lassabb lesz.

Ha esetleg a hagyományos PMR technológiát használó típus kell, akkor pl. a Toshiba gyárt ilyet 2,5 colos méretben, de csak max. 3 TB-ig. Természetesen ez van a külső modelljeikben is, viszont azok rendszerint integrált USB-s változatok. Bár az sem feltétlen gond, mint ahogyan a logout cikkben is említve volt. Valamint a HDD-hez lehet akár külön is venni egy 2,5" külső házat.

Ha meg az ár-érték arányt nézzük, akkor lehet mégiscsak a legelső gondolat lesz a legjobb. :)

[ Szerkesztve ]

(#19898) Redneck


Redneck
veterán

Vettem egy Maxtor M3 USB 3.0 1TB-os külső HDD-t. Mennyivel kéne ennek másolnia? Most másolok egy 7GB-os fájlt. A végére már csak 66 MB/s sebességgel másolta.

Szerk:
Ennyit állítottam rajta, így 75 MB/s sebességet tud egy 9GB-os fájl esetén.

Egyébként Seagatet ír rá a HD Sentinel.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#19918) #70516736 válasza junior11 (#19917) üzenetére


#70516736
törölt tag

most értem haza átnézegettem van infó bőven :DDD

egy ilyen Lg tv-re lenne rákötve
2,5" külsőt szeretnék kb 20k körüli kategóriában
Hitachi Touro Mobile MX3 ;
Maxtor M3 Portable ;
Samsung M3 Portable ;
Seagate Expansion Portable ;
Toshiba Canvio Basics ;
Verbatim Store 'n' Go,
WD Elements Portable

ezek közül bármelyiket választhatom?

(#19933) junior11 válasza TayRol (#19932) üzenetére


junior11
veterán

Hát 2,5" 1TB esetén nézd meg a WD My passport ultra-t esetleg ott van még a Seagate Backup plus, Maxtor M3 portable, Toshiba Canvio egyes modelljei stb. Vagy ha ismét ütésálló kell, akkor ott van a Transcend StoreJet 25M3, Adata egyes modelljei (HD710, 720...).

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#19951) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! Vettem egy Maxtor Portable M3 2,5" 1 TB külső merevlemezt. A problémám az lenne, hogy van egy WD medialejátszóm és nem látja a Maxtort.. Leformáztam, újra másoltam rá filmeket, de így sem.. Nem a lejátszóval van probléma, mert van a családban egy másik külső HDD, azt gond nélkül viszi..

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#20064) kevinium


kevinium
aktív tag

Üdvözletem! Vettem egy Maxtor M3-as külső merevlemezt. A cél az volt, hogy erre a lemezre készíteném a biztonsági mentéseket 2-3db számítógépről. Használatba vettem a lemezt és 2-3 napja használom, tesztelgetem, aztán megnéztem a smart adatokat...

Itt megtekinthető

Ennek szerintem nem így kéne kinéznie. De valaki szóljon, hogyha tévednék. Azért ilyen mert külső merevlemez, vagy azért ilyen mert esetleg gyári hibás? És ha mégsem így kéne kinéznie egy új lemez smart-adatainak, akkor erre hivatkozva tudom kérni a garanciális cserét? Köszönöm mindenki válaszát!

Igazából a "pre-fail" és az "old-age" sorok nagyon zavarnak. Pláne, hogy 21 óra üzemidő van eddig a lemezben... :/

(#20127) junior11 válasza kirusz1 (#20126) üzenetére


junior11
veterán

Maxtor M3 portable, WD elements, my passport ultra 1TB-os méretben pl. Fontos adatokat több helyen ajánlott tartani.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#20134) junior11 válasza pappy91 (#20133) üzenetére


junior11
veterán

A Maxtor már régóta a Seagate tulajdonában áll, nagy valószínűséggel az M3 portable is Seagate mobile HDD belsős lesz [link] (2TB esetén ST2000LM007). De majd úgyis a HD Sentinel gépre kötve megmondja.

WD esetén ott van pl. az Elements portable és a My passport ultra széria is.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#20177) King Unique válasza Zoli2 (#20172) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Ha bevált az S2, akkor a népszerű 2,5"-os modellek közül például az M3 Portable is opció lehet. Korábban még Samsung márkanév alatt futott, amelynek az 1 TB-os változatáról teszt is készült a topikban. Viszont újabban már Maxtor márkanévvel érhető el a legtöbb helyen, illetve tárolókapacitástól függően az egyes modellekben is másfajta HDD van.

Machez egyébként megfelel egy normál külső HDD is, mint például a fentebb említettek. Viszont, ha esetleg valamilyen komolyabb, illetve jobban passzoló modell kellene hozzá, akkor vannak egyéb opciók is —► [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#20231) King Unique válasza RockFonok (#20229) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Ha 2,5" | 1 TB | olcsó paraméterekkel bíró külső háttértár kell, akkor akár az említett típus is megfelelhet a célra. Illetve akad még néhány olcsó modell, amelyek az összefoglalóban szintén szerepelnek. Valamint, ha az olcsóságon kívül egyéb szempontok is fontosak, akkor nyilván lehet még ragozni a dolgot.

Egyébként az M3 Portable korábban még Samsung márkanév alatt futott, amelynek az 1 TB-os változatáról teszt is készült a topikban. Viszont újabban már Maxtor márkanévvel érhető el a legtöbb helyen. Illetve az új sorozattal egyelőre még kevesebb a tapasztalat, valamint pl. az 1 TB & 2 TB tárolókapacitású modellekben a HDD is más. Ha visszaolvasol, rákeresel, akkor találsz némi információt az újabbakról is.

[ Szerkesztve ]

(#20239) kezdonokia


kezdonokia
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Maxtor M3 1TB-os külső merevlemezt amire a számítógépről átmásoltam filmeket.A TV-hez csatlakoztatva, nem minden film jelenik meg illetve amikre rákattintok szinte mindegyik azt nem játssza le.van hogy próbálkozik de semmi.Mi a hiba?Lehet hogy elrontottam valamit?

(#20327) Stirbi


Stirbi
addikt

Üdv!

Azt szeretném kérdezni, hogy mik a tapasztalatok az alábbi linken található külső hdd-vel? Maxtor M3 Portable 2.5'' 4TB, USB3

Köszönöm!

(#20338) duti No1


duti No1
tag

Sziasztok! :)
Vásároltam egy Maxtor M3 Portable 2.5" 1TB USB 3.0 külső merevlemezt.
A problémám a következő, ha az usb3 ba dugom akkor nem ismeri fel a gép.
Ég a led rajta, de ezen kívül semmi. Viszont ha usb2 dugom akkor minden okés.
Az eszközkezelőbe erre a hibára akadtam, de nem tudom mit kezdjek vele..

Segítséget előre is köszönöm :R

****************AGP FOREVER****************

(#20516) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Sziasztok!

4TB-os külső HDD-t szeretnék venni, ezért érdeklődnék, hogy mostanában melyikek az ajánlottak? Néztem, hogy 4TB felett már ár/érték arányban nagy ugrás van, ezért néztem ki a 4TB-os kategóriát.

Legjobb lenne ha nem kellene külön áramforrás, ezért a Maxtor M3 Portable 4TB USB 3.0 STSHX-M401TCBM típust néztem ki.
Igazából csak biztonsági mentésekre kellene és nagyon ritkán lenne használva (évente párszor), ezért a sebesség számomra teljesen mindegy, egyedüli szempont a tartósság lenne.

[ Szerkesztve ]

(#20530) Daywalkerke válasza King Unique (#20529) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Köszi a választ.
Ezek szerint érdemes 2-3 havonta még akkor is bekapcsolni ezen külső HDD-ket, hogy ne oxidálódjon és korrodálódjon, még akkor is ha nem is másolunk rájuk semmit.

Egyébként két HDD-re csökkent azon 4TB-os termékek száma amik szóba jöhetnek nálam (elvárások: nem kell külön áramellátás és 2,5" méretű), ezek:

Maxtor M3 Portable 4TB USB 3.0 STSHX-M401TCBM

Western Digital My Passport Ultra 4TB USB 3.0 WDBYFT0040B

Ahogy látható kb. 6e Ft-al drágább a WD és elvileg mindegyikre 2 év garancia van, tehát nagy különbség ilyen szempontból nincs közöttük, ezért nem igazán tudom, hogy melyiket lenne érdemes megvenni.

(#20563) Daywalkerke válasza junior11 (#20558) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Köszi az infót, így név alapján már megtaláltam két helyen is, bár ahogy King Unique írja valóban Magyarországon nehéz beszerezni, árukeresőn is csak egy eladót találtam, akinél bár van magyar átvételi cím, de valójában cseh cég, ez:

Seagate Backup Plus Portable 5TB fekete

Ezen kívül német amazon-nál találtam még meg:

Seagate Backup Plus 5TB, schwarz

Német amazonnál magyar címre szállítva cca. 58e Ft, míg a másik félig magyar félig cseh verzió ahogy a weboldalán is látható 69e Ft.
Árban tehát a 2,5"-os Maxtor M3 Portable 4TB külső HDD-től kb. +13e Ft-tal lenne drágább a német amazon árhoz képest, illetve az, hogy bevállalja-e az ember azt a rizikót, hogy megrendeli a német amazon-tól és utána garancia időn belül megy tönkre, vagy ráfizet +11e Ft-ot és akkor a félig cseh félig magyar cégnél veszi meg, de ahogy néztem náluk 2 év garancia van mindenre és nem kell postázással bajlódni mint amazon-nál mert van budapesti személyes átvételi pontjuk ahol le lehet adni a garanciális hibás terméket ami szintén ebben a reklamációs kódexükben van, de mondjuk a cég értékeléseinél már elég vegyes a kép magáról a cégről, az egyik 1 csillagos értékelésnél pl. azt írják, hogy idézem: "bár a honlapja (alza. hu) azt sugallja, hogy Magyarországon bejegyzett vállalkozás (leányvállalat) , hivatalos, Andrási úti bolttal, a valóságban ez egy cseh bejegyzésű cég, így az állítólagos üzletük jogilag nem is üzlet, csak egy átvételi pont, ahol az áru mellé se magyar hivatalos nyugtát/számlát, se magyar használati utasítást - de ami a legrosszabb - még magyarországi márkaszervizben érvényesíthető jótállási jegyet se adnak"
Ezért nagyon gondolkodom, hogy melyik verziót válasszam, mert minél nagyobb tárhely jobb lenne, de ahogy szintén King Unique írja ezek az 5TB-os 2,5" méretű HDD-k még nem igazán kiforrottak, plusz ugye a hivatalos magyar garancia sem a cseh sem a német amazon oldalról rendelve nem az igazi, úgyhogy még nagyon át kell gondolnom mi legyen, de köszi mindenkitől a segítséget és az információkat.

[ Szerkesztve ]

(#20569) Daywalkerke válasza King Unique (#20568) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Köszi a választ, de úgy néz ki, hogy maradok a Maxtor M3 Portable 4TB USB 3.0 STSHX-M401TCBM HDD-nél, mert ahogy írtad az ennél nagyobb külső HDD-k még nem igazán kiforrottak, illetve kiszámoltam és az 1TB-os ára is jobb ennek a 4TB-os Maxtor külső HDD-nek ami kb. 11e Ft/TB, míg a Western Digital My Book 6TB-nál ez kb. 12e Ft, de ez utóbbi ugye 3,5"(tehát még több helyet is foglal) és kell neki külön áramforrás is, míg Maxtor-nak elég az USB kábel.
Köszönöm mégegyszer mindenkinek aki információkkal és/vagy tanácsokkal látott el, remélem jó sokáig hiba nélkül használhatom ezt a 4TB-os Maxtor HDD-t.

(#20595) King Unique válasza Pól2 (#20591) üzenetére


King Unique
titán

Ha hasonló szoftverek és funkciók (pl. titkosítás), valamint 3 év gyártói garancia kell, akkor pl. az M3 Portable elég hasonló hozzá. Ami újabban már Maxtor márkanév alatt fut. De, ha mondjuk a fémházas Ultra Metal modelleket vesszük alapul, akkor azoknak pl. az Asus Zendisk, illetve a LaCie és a Toshiba egyes prémium kategóriás modelljei lehetnek méltó kihívói. De, ha valakinek 200 GB online tárhely kell bónuszként, akkor az alábbi Seagate modell nyilván jobb választás lehet számára.

Egyébként rendszerint mindegyikben átlagos konzumer merevlemezek szoktak lenni, amelyek között megint nincsenek különösebb eltérések tartósság terén. Illetve az előbb említett Maxtor & Seagate 1 TB-os modelljeiben újabban ezen sorozat merevlemeze van. De ezek közül leginkább a Red emelhető ki, mint az átlagnál valamivel tartósabb HDD. Illetve ennél opció lehet pl. egy ilyen megoldás. Viszont ezt a megbízhatóság és tartósság dolgot eleve egyiknél sem lehet előre pontosan megmondani. Továbbá arról korábban már volt szó, hogy ilyen téren egyéb dolgok is fontosak.

[ Szerkesztve ]

(#20613) Kornel


Kornel
veterán

Maxtor M3 portable-t nézegettem 1 TB méretben, Sony w807 TV-hez kéne 30-50 GB-os méretű filmeket lejátszani.
Van jobb ennyiért?

(#20630) raider21


raider21
aktív tag

Maxtor M3 Portable 1TB USB 3.0 HDD - HD Sentinel:

Lemez Modellszáma: ST1000LM035-1RK172
Lemez revízió: SBM3

[ Szerkesztve ]

raider21

(#20641) King Unique válasza raider21 (#20630) üzenetére


King Unique
titán

Az új Maxtor M3 Portable modellekben tárolókapacitástól függően már valóban a Mobile HDD, illetve a Laptop HDD sorozatok merevlemezei vannak. Az 1 TB-os modellnél nemrég más is említette a belsőt, ahol egyébként a többi paraméter szintén megegyezik a tieddel. Korábban Samsung márkanév alatt viszont más merevlemezek voltak az egyes modellekben. Az 1 TB-osról a topikban is készült egy teszt, amely még a Spinpoint M8, illetve pontosabban az integrált USB-s M8U merevlemezzel volt szerelve.

Köszönjük az információkat! :R

[ Szerkesztve ]

(#20645) King Unique válasza albiosz (#20642) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

A Maxtor modellekkel kevesebb a tapasztalat itt a topikban. A 2 TB-os M3 Portable korábban (Samsung) Spinpoint M9TU belsővel volt szerelve, az újabb meg elvileg a fentebb említett Mobile HDD sorozat ST2000LM007 merevlemezét tartalmazza. Utóbbi már SMR technológiát használ, de túl sok tapasztalat még nincsen vele. Viszont a merevlemezes topik összefoglalójában szerepel az ajánlottak között, tehát elvileg vállalható. Na meg ekkora tárolókapacitásnál a konkurencia négytányéros megoldásai sem feltétlen mondhatók előnyösebbnek. Azoknál max. a PMR lehet az bizonyos szempontból.

Amúgy az M3 Portable sorozat ár-érték arány tekintetében az egyik legjobbnak mondható. Sőt, pl. a 2 TB-os modellnél csak maga a benne lévő merevlemez többe kerül, mint amennyibe az egész külső kivitelben. Valamint a mellékelt szoftverek és a 3 év gyártói garancia szintén előnyösnek mondható. Ha nem kell semmi extra és fontos a minél kedvezőbb ár, akkor nyilván opció lehet. A megbízhatóság, tartósság stb. dolgokról pedig az előbb linkelt hozzászólás második bekezdésében le van írva a lényeg.

A mai modern TV-knél a 2 TB-os külső háttértárak kezelése általában ok szokott lenni. De van, amelyik ennél nagyobbakat is támogat, illetve attól is függ a dolog, hogy a GPT partícióstílust tudják-e kezelni. Sőt, van amikor egy firmware-frissítés is javíthat ezen. Viszont ez ügyben nyilván a készülék gyártójának a topikjában lenne célszerű érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

(#20657) Kenny1323


Kenny1323
csendes tag

Helo van egy Maxtor m3 2tb-os külső vinyóm és az a problémám h folyton leáll a másolás, de a gép érzékeli h be van dugva a kábelje is jó csak egyszerűen másolás közben le megy 0-ra az íráási sebesség, másik géppel is kipróbáltam de ott se jó, esetleg valaki tudna segíteni ?

(#20658) albiosz válasza albiosz (#20650) üzenetére


albiosz
őstag

No ma átvettem. Maxtor M3 Portable 2TB.

Sosem volt még külső merevlemezem, kisebb és könnyebb, mint gondoltam. :) Szerencsére gond nélkül megy a 7 éves notebookommal és a 3 éves mezei (nem okos) tévémmel.

Kérdés: sok minden van rajta alapból:

Ezek kellenek nekem? User manualt természetesen lementettem. A többi nekem nem sokat mond.

- Drive manager gondolom a saját programja lenne, de nekem elég a win intézője. Törölhető?
- A 2 maces cucc gondolom törölhető, ha csak win alól használom, ugye?
- Az alsó 4 ikon (Autorun, Drive_manager, Portable SecretZone, Start_Here_Win) végképp nem mond semmit. Kellenek ezek a működéshez intéző esetén?

(#20713) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Emagtól vásároltam egy Maxtor M3 Portable 1TB-s külső merevlemezt. Kibontottam és rákötöttem a gépre, de azt írja, hogy nem lehet az eszközt felismerni. Egy másik érdekes dolog, hogy amint rádugom a gépre furcsa csipogó hangot kell kiadni magából. Olyan mintha valami hibakód lenne. Kb 1 másodperces beep kód.

Mi lehet a probléma?

Köszönöm

(#20731) GBRDVD


GBRDVD
tag

Ha mindenképpen 4TB kell 2,5-ös méretben (ha már kövér a lúd, legyen a legkövérebb), akkor szerintetek melyiket érdemes megvenni a 3 közül?

Maxtor M3 Portable 4TB 2,5"
Western Digital My Passport 4TB 2,5"
Seagate Expansion 4TB 2,5"

Viszonylag jó árban vannak már, nagy különbséget nem látok köztük, a tesztek is gyakorlatilag azt írják, hogy amelyik szimpatikus. De mivel ez azért még mindig egy elég nagy beruházás, ilyet szerintem min. egy évtizedre vesz az ember, ezért fontos, hogy mi fog ketyegni a dobozban. Nekem pl. az eSATA-s Maxell 500GB 8 éve tökéletesen működik, hiba nélkül, ezt várnám el most valamelyik 4TB-ostól is.

A Segate Expansionról pl. alig találok valamit, nincs rajta a TechPowerUp oldalán sem. Súlyra viszont az a legkönnyebb, lehet, hogy az nem hátrány.

King Unique: Te pl. melyiket vennéd? :)

[ Szerkesztve ]

(#20733) GBRDVD válasza GBRDVD (#20731) üzenetére


GBRDVD
tag

Kigyűjtöttem a Data Sheet-eket, ha valaki esetleg hozzám hasonlóan 1-4TB vásárlás előtt állna és nehéz lenne a döntés:

Maxtor M3 Portable 2,5"
Western Digital My Passport 2,5"
Western Digital My Passport Ultra 2,5"
Western Digital My Passport Ultra Metal 2,5"
Seagate Expansion 2,5"

Súlyra, méretre egyformák ezek, minimális a differencia, csak egyes magyar viszonteladók (pl. Edigital) jelzik az adatokat hibásan. Szóval szerintem itt csak az ízlés dönt, meg az ár. Esetleg a garancia, ugyanis érdekes módon a Seagate 2 év, a Maxtor (ami szintén Seagate) 3 év, a színes WD-k 2 év, a WD Ultrák 3 év.

Ha van tippetek, melyik 4TB-t vegyem, vagy esetleg valaki használ ilyet, megírhatja a tapasztalatokat.

(#20734) King Unique válasza GBRDVD (#20731) üzenetére


King Unique
titán

Az M3 Portable és a My Passport esetében egész komoly kis szoftveres pakk van, míg az Expansion fapados ilyen téren. Aztán amíg az előbbi kettő esetében hivatalosan 3 év gyártói garancia van (a "színesnél" is), addig az utóbbinál csak 2 év. Viszont a megadott linkek alapján utóbbi a legolcsóbb, bár más helyeken már nem feltétlenül. A belsőt illetően a 4 TB-os Maxtor és Seagate modellekben általában ST4000LM016 merevlemez szokott lenni. A WD belseje pedig megint nem titok a különféle teszteknek köszönhetően.

Egyébként akadnak különféle összehasonlító tesztek, de hogy kinek melyik a legjobb választás, az nyilván az egyéni igényektől is függ. A topikba látogatók közül viszont jelenleg nem sokan rendelkeznek ekkora tárolókapacitású 2,5"-os külső merevlemezekkel, szóval túl sok tapasztalat nincsen velük. De, ha visszaolvasol, akkor azért említve volt néhány infó. Pl.: [link], [link], [link], [link].

Ez a minimum egy évtizedre veszi az ember dolog azért nem feltétlen úgy van, amiről korábban szintén volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#20778) Daywalkerke válasza Rely04 (#20777) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Hi!

1TB-os HDD-ből én személy szerint ezt tudnám ajánlani:

Maxtor M3 Portable 2.5" 1TB USB 3.0

Nekem ebből egy 4TB-os verzióm van és nagyon meg vagyok vele elégedve és itthon 2 év garanciát adnak rá, de ha regisztrálod a Seagate oldalon akkor kapsz rá +1 év garanciát, de pl. ipon-nál ők maguk megadják a 3 év garanciát, illetve német amazon-nál már 50€ körüli áron meg lehet venni és mivel már tavaly óta 39€ rendelés felett ingyen szállítanak Magyarországra így még szállítási költség sincsen.
Az 1TB-os verzióban elvileg még a Samsung HDD van amit megvett a Seagate, így ez egy nagyon jó minőségű HDD. Egy ismerősömnek van is ilyen 1TB-os verziójú HDD-je ami idén lesz 3 éves és ami ugyanígy néz ki mint ez a Maxtor, de azon még Samsung felirat van, de gondolom a belső HDD az talán még ma is ugyanaz ha a "címke" vagy a márkanév más is.
Ehhez tudsz pár száz Ft-ért egy ilyen tokot venni:

Carry Case Cover Pouch for 2.5 Inch USB External HDD

Én is ilyet vettem a Maxtor HDD-mhez és nagyon jól megvédi + még az USB kábel is belefér.

1TB-os ADATA HDD-t nem ajánlom, 2,5 éve vettem egy ilyet és 1,5 év után már csak 70%-os volt a HD Sentinel szerint a kondíciója, pedig szinte alig volt használva.

[ Szerkesztve ]

(#20836) junior11


junior11
veterán

Ahogy látom, a Maxtor M3 portable sem integrált usb csatis, jó tudni [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.