Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3314) ii77 válasza Findzs (#3312) üzenetére


ii77
tag

Én is kivi lettem és az LG-re guglizva megállapítom, nem lehet 7200-as rpm-ű. És még egy gyártótól sem láttam ilyet. Eleve több kraft kell 1 ilyen vinyónak. Talán olyan Y-kábeles 2db usb meghajtaná. Laptopokba sem véletlen, h 5400-as kerül. Amikor MBP-ba 320GB-os 7200rpm-re upgrédeltem, a gyártó szintén felhívta figyelmem, h gyorsabb adatátvitel mellett, kevesebb akkuidőm marad majd. Amúgy ha normális vinyó van bennük, és nem erről vágsz nagy felbontású videókat, stb., bőven kiszolgál az usb sebessége. Engem legalábbis.
Ha nem bízol az LG-ben, inkább a WD-t vedd fel a listádra, pl.: WD Elements Portable 320Gb - 15.875.- link: [link]
(USB 2.0 cstalkoztatás,Matt fekete külső borítás,Portaszító tulajdonság,Pici kompakt kiszerelés,Minőségi alapanyagok,Egyszerű logikus használat,WDBAAR3200ABK modell,Garancia: 2 év)

VESTAX QFO

(#3451) bviktor93


bviktor93
tag

Sziasztok!
Van egy WD Elements Portable 320 GB-os külső HDD-m. A következő lenne a gondom vele: mikor másolok rá, a HDD leáll (mintha csak lehúztam volna az USB-ről), majd utána újból magától csatlakozik. Ezt csak akkor csinálja mikor másolok rá. A múltkor megformáztam, utána gond nélkül tudtam rá másolni, de most megint ezt csinálja. De mikor először rádugtam a gépre, és másoltam rá valamit, egyszer akkor is eljátszotta ezt. De akkor nem tulajdonítottam neki különösebb problémát. Egyébként WD TV-vel használom, az hibátlanul lejátszik róla mindent. Szerintetek mi lehet a probléma? Hibás a HDD?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#6010) herhi válasza King Unique (#6009) üzenetére


herhi
tag

Hát ja, kb az apacer maradt (bár halvány lilám sincs honnan szalasztották ezt a márkát :P ), nem mintha annyira számítana. :DDD meg előny,hogy az esata mellett van USB, először megrémültem, hogy nincs.... :B
ill. max. még WD elements portable, és 500GB méretben. Ér plus 1-2 e Ft-ot az a plusz 180 giga. :U
Ja, és akkor Apacer, ha marad ilyen árban pl 2 hét múlva is, me pénz is kell hozzá :W

[ Szerkesztve ]

(#6389) King Unique válasza bl4ze (#6386) üzenetére


King Unique
titán

Hitachi külsőket nem ismerem,valszeg azok is jók.Adata-nál a CH94 az egyik legsz@rabb,nagyon melegszik,inkább ne vedd,abból pl.NH01,CH11 már jobb. :N WD Elements portable nem rossz,de 320-as usb3-as My Passport,se sokkal több,bár ezen ujjlenyomat-por jobban meglátszik.
Más helyeken,webshopokban is nézelődj,ahol bővebb a kínálat. :K

(#6695) TeeJay válasza King Unique (#6692) üzenetére


TeeJay
félisten

utánanéztem sajnos már a WD Elements Portable is micro USB-s 500GB-tól felfelé
a WD Passport már mind USB3-as szóval ott főleg microUSB3 van

vagy maradok az ADATA SH93-nál vagy WD Elements lesz 1TB-ban és megszokom az új csatlakozót. a vinyó miatt mindenképpen a WD lenne nyerő de a tok és a csatlakozó miatt az ADATA SH93 biztosabb szerintem :B mégse mindegy hogy vízálló meg ütésálló és miniUSB-s

2hét múlva kiderül mit kapok a vinyómért mert behalt az ADATA és ha levásárolhatom az árát akkor abból kijön egy 1TB-os WD Elements Portable, akkor azt fogom választani :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6700) TeeJay válasza King Unique (#6697) üzenetére


TeeJay
félisten

wdc.com-on sajnos ezt írják az Elements Portabel SE-re

"The WD Elements Portable and the WD Elements SE Portable are very similar drives. Both drives are connected to a PC using USB power. However, each drive uses a different type of USB cable in order to make this connection.

The WD Elements Portable uses a USB Mini cable.
The WD Elements Portable SE uses a USB Micro cable."

szóval a régebbi (500GB alatt) Elements Portable vinyók miniUSB2-vel nyomják
az újabb 500-750-1000GB már microUSB2 és microUSB3
ebből én ezt vettem le. legjobb az lesz ha majd megyek a hardverker-be és ott megnézzük személyesen mi újság. lehet be fogom vállalni az USB3-at mert 1TB tárhely jól jönne hordozható vinyón :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6701) TeeJay


TeeJay
félisten

1TB-os WD Elements Portable szétszedve : [link]
3tányéros notivinyó van benne, beépített microUSB csatlakozóval így sajnos SATA csatolásra nincs lehetőség, ha kipurcan az USB port akkor lehet izzadni hogy lesz adatmentés :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6705) TeeJay válasza King Unique (#6703) üzenetére


TeeJay
félisten

ne érts félre nem a vinyóval van bajom hanem hogy utána olvastam és külföldi fórumokon sok volt a panasz erre a WD Elements Portable vinyókra a microUSB miatt ami sokaknak eltört mikor határozottabban nyomták be a kábelt és mivel egybe van építve a vinyóval így nem tudsz róla SATA csatlakozón sem visszamenteni adatot ha tönkrement a microUSB csati.
ami nekem volt ADATA SH93 annak rendes miniUSB van, akármilyen erősen nyomtam bele a kábelt az bírja és ha netán mégis elszáll, szétszedem a vinyót (gari ugrik természetesen)
és SATA porton lementem a dolgokat. az sem túl biztató, látszik a videón hogy az 1TB-os WD vinyó 5V-on 0,6A-t kérhet max és úgy tudom az USB 500mA-t tud leadni, régi gépeken még talán ennyit sem. eléggé karcos lehet ott, főleg hogy 3tányéros és nehezebb felpörgetni plusz 4fej helyett 6fej van benne stb... ide kell bizony az Y kábel de olyat még microUSB-ben nem láttam, miniUSB végűvel meg kb. 500pénzért lehet venni bárhol

piszok jó lenne zsebvinyóba 1TB-os de inkább tényleg kivárom a 2tányéros verziókat meg USB3-al talán az nem törhet le könnyen, vagy maradok az SH93-nál mert az védett borításos és miniUSB-s csak abba meg vélhetően Samsung vinyó lesz amiből már kettő meghalt nálam... hátha harmadjára kifogok olyat ami bírja évekig :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6962) TeeJay


TeeJay
félisten

kérdésem a következő lenne
a 2,5"-os külső vinyók 750GB méretben 2 vagy 3 tányérosak?
a 640-es az 2tányéros az tuti mert olyanom volt

sajnos a jelenlegi árát írják csak jóvá az üzletben ahol vettem az ADATA vinyómat
így inkább ráfizetnék és választok egy 750-es de megbízhatóbb márkát
pl WD vagy Samsung S2 talán
egyelőre agyalok hogy melyikkel járnék legjobban de ha úgy lesz pénzem a végén rendelek 1TB-os vinyót és hátha nem fog elszállni annyi adattal :B

annyit tudok hogy nekem 3tányéros 1TB-os tuti nem kell és 3tányéros 750gigás sem...
vagy ADATA SH93 750GB pici ráfizetéssel vagy ADATA SH14 750 v. 1000GB szintén ráfizetéssel
vagy WD Elements portable 750GB viszont jó lenne már abból USB3
vagy ami a legesélyesebb a Samsung S2 vagy M2 750-1000GB és ott már szintén USB3 ha lehet.

jövőhéten kiderül melyik lesz jobb árban és melyiket fogja a szerviz inkább ajánlani

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6969) TeeJay válasza King Unique (#6967) üzenetére


TeeJay
félisten

WD Elements Portable és MP 750GB is 3tányéros még?
most azon filózok hogy az ADATA SH93 amit vettem nekem jó lenne mert maga a ház príma a csatlakozó is király van is Y végű miniUSB kábelem ami jó hosszú csak a 640-es példányban Samsung Spinpoint M7E HM641JI vinyó van és mindkettő ami nálam volt a vinyó halt meg benne... na mármost van az ADATA SH93-ból 750GB-os amiben vélhetően már nem Samsung vinyó lesz mivel kétlem hogy már az új M8-at raknák bele ahol már 500GB/tányér van. ezek alapján arra tippelek Toshiba vinyó lesz benne akkor pedig elképzelhető hogy az már 2tányéros és lehet beneveznék abba hátha megbízhatóbb mint a Samsung.

a szervizt majd megkérdezem hátha járt már náluk 750-es ADATA és meg tudják mondani ki gyártja bele a vinyót. ha meg kiderül hogy a 750-es WD-ben 2tányéros van akkor azt választom vagy ha tudok rendelni akkor Samsung S2 USB3 750GB.

Ipon tesztek között láttam a Silicon Power A80 750GB leírásban hogy azt Toshiba MK7559GSXP vinyóval gyártják ami 750GB-os 2tányéros Advanced Format-os vinyó
[link]
na ezt pl kipróbálnám :K

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7105) TeeJay válasza King Unique (#7100) üzenetére


TeeJay
félisten

King Unique véletlenül nem tudod hogy a WD Elements Portable 750GB USB3 (WDBPCK7500ABK)cuccban már 2tányéros 3fejes új vinyók vannak-e?
most néztem hardverker-en megjelent és jobb árban van mint a 750-es ADATA csak ki kellene deríteni miféle belső van ebben mert már USB3-as és ez is bejött a képbe mint potenciális jelölt.

itt a vinyó [link]
17500-ért adják USB3 ami már tuti lenne és annak talán már nem törik le a csatlakozója
illetve ha az új 500GB/tányéros megoldás lenne benne annak piszkosul örülnék
azért tippelek 2tányérosra mert másképpen nem lenne olcsóbb mint egy ADATA ami elég megfizethető gyártó. ha bejönne a cucc később veszek még 1-et és 1,5TB-al már vígan ellennék ráadásul akkor mindkét vinyón tudnék tárolni biztonsági mentést a fotóimról ami már most van vagy 50GB :B (jelenleg "csak" 4vinyón őrzöm szóval csak atomrobbanás esetén veszhet el) :DDD

külföldi oldalakon már kapható ott 19mm vastagságot írnak :F
nem tudom az 500gigás ilyenből milyen vastag, majd kiderítem este csak most meló van :O

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7505) engine88 válasza engine88 (#7504) üzenetére


engine88
aktív tag

Na rájöttem, a Portable a kulcsszó. (=hordozható, szal 2,5)
Ezt a kettőt néztem ki:

WD Elements Portable 1TB
WD Digital Passport Portable 1TB

(#7524) TeeJay válasza TomCat85 (#7523) üzenetére


TeeJay
félisten

sokkal jobban jársz egy Samsung M2 vagy S2 1TB-os cuccal
van ADATA is már 1TB méretben meg Transcend, de ott van a WD MP vagy WD Elements Portable

mind mind olcsóbb lesz mint amit te ide írtál, és ott bizony több lesz rá a gari is...
külső vinyóknál nagyrészt 2-3év gari jár míg a külön vett cuccoknál nem tudom :U
illetve ott semmi sem garantálja hogy tényleg príma lesz míg ezeket a cuccokat már sokan vették és van róla tapasztalat.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7613) TeeJay válasza joecontra (#7608) üzenetére


TeeJay
félisten

egy picit tudod növelni az esélyed a megbízhatóságra ha 1tányéros vinyót veszel
mert úgy kevesebb dolog tud benne elromlani.
pl notivinyóból ezért sem vennék 3tányérosat max 2 tányér de ha 500GB is elég neked akkor már lesz Samsung S2 vagy M2 500gigás 1tányéros 2fejes hamarosan az mindenképpen jó választás lehet. a többi 640-750-1000GB-os cuccban 2 tányér lesz sőt néhány gyártónál az 1TB-os kis külső vinyó is 3 tányéros még pl a WD-nél vagy egyes régebbi ADATA modelleknél...

sajnos sosem lehet megmondani meddig fogja bírni a kiképzést a meghajtó, de ha vigyázol rá kétlem hogy nagy baj lehet. nekem az első ADATA SH93 640GB 2napig élt, mikor megvettem még tudtam rá írni másnap már megformázni se tudtam (Samsung vinyó volt benne) ezt 3napon belül azonnal cserélték egy zsír újra, szintén ugyanilyet kaptam az ment 11hónapig gond nélkül majd szintén hasonló bajok jöttek hogy nem tudtam rá írni aztán már 1-2nap múlva formázni se lehetett, most kaptam volna helyette szintén egy ugyanolyat de ráfizettem és 750gigásat kértem, abban pedig már Toshiba 2tányéros 4fejes Advanced Formatos merevlemez van, az egyelőre nagyon szuper, nincs hangja elég gyors és remélem megbízhatóbb lesz.
sajnos vannak rossz szériák, ez a Samsungnál az M7E volt (320 és 640gigás példányok)

de az újak vélhetően jók lesznek főleg hogy megvásárolta a Samsung merevlemezes részlegét a Seagate és ők bizony a kezdetektől élen jártak a merevlemez gyártásban meg fejlesztésben. egyedül nekik van most is ha jól tudom 1,5TB-os notebook vinyó és a WD nagyon le van maradva tőlük ilyen téren...

nekem pl a WD elements portable és a my passport valahogy nem jött be pont a túl magas áruk miatt is, ráadásul 750gigás méretben is még 3tányéros merevlemezzel szerelik a termékeket... ja és ami talán kicsit aggasztó hogy a merevlemez NYÁK-ra integrálják az USB vezérlőt meg a microUSB2/3 csatlakozót így ha nem vagy figyelmes és mondjuk kiszakad a csatlakozó akkor nagyot nézel mert nem tudod szétszedni és SATA porton lementeni az amúgy jó merevlemezről az adatokat.
ezért jobb egy ADATA vagy Transcend vagy Silicon Power mert ők a saját külső házba amiben saját gyártású NYÁK van arra csatlakoztatnak egy teljesen sima SATA notebook merevlemezt ami szétszedés után lazán használható tovább :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8144) TeeJay


TeeJay
félisten

meghalt a külső vinyóm...
ez már a 3. ADATA SH93 pedig ebben már nem Samsung vinyó volt mint az első kettőben hanem Toshiba :(
Y kábellel toltam mindig, 1-2 hetente volt használva 1-2órát és puha biztos helyen volt tárolva annak ellenére hogy csepp és ütésálló

egyik nap megakadt használat közben, azonnal gyártott vagy 64 bad sectort
gyorsan lementettem róla mindent aztán 2 formatálás után már csak kattogott és nem is látta többé a gép. ma vittem vissza és már nem tudom mi a fenét válasszak helyette :U

vagy másik 750gigás ADATA (NH01 USB3 vagy NH92 USB2) vagy kb. hasonló áron WD Elements portable 750gigás USB3-as vagy némi ráfizetéssel WD My Passport 750GB USB3

a kis ráfizetés olyan 1500 pénz

még most is 3tányérral küldi a WD a 750gigás vinyóit?
szívem szerint már bevállalnám bármelyik 750gigásat de jó lenne ha nem 3 tányéros lenne hanem 2 és a kábel hozzá értelmes hosszúságú lenne vagy pedig tudjak venni valahol Y microUSB3 kábelt

na vett valaki mostanság 750-es külső kisvinyót?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8150) TeeJay válasza King Unique (#8146) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem csak én vagyok peches sajnos :(
kb. 2hét múlva mehetek vissza a nagykerbe és majd választhatok hogy vagy kapok egy 750gigás ADATA SH93-at amiből ugye már a harmadik is meghalt nálam vagy az akkori árát levásárolhatom másra
1500-at kell jelen pillanatban náluk rádobni egy WD MP 750GB vinyóra vagy egy árban van vele a WD Elements portable és az ADATA NH01 USB3 vinyó

erősen gondolkozom az ADATA-n csak akkor ha netán nem fog szimpla kábelen menni akkor vennem kell ilyen tápoló USB anya kábelt is
a WD MP 750 is tetszene mert a vinyó tényleg megbízhatóbb benne csak még mindig 3tányéros vastag merevlemez van benne meg hardveres titkosítás plusz NYÁK-ra forrasztott microUSB3 csatlakozó...
a nagykerben az ember is mondta hogy ő sem bízik benne annyira bár jóval kevesebb WD-t visznek neki vissza mint ADATA-t...

ő egy minőségi külső ház és egy notivinyó párosításra esküszik csak annyiból meg nem jövök ki 750gigás vinyóval sajnos

van 2 hetem eldönteni hogy WD vagy ADATA legyen-e
és az a gáz hogy az ADATA SH93 bevált mert az Y kábellel használva garantált volt a működése csak a fránya belső merevlemez ne halna meg folyton nálam...
minden egyéb választás már bizonytalanabb lehet vagy kiegészítő kell hozzá
az USB3-as ADATA meg a USB3-as WD MP lehet hogy szintén jó lenne
na de mi van ha a régi asztali gépemen nem indulnak mert kevés a kraft
akkor bizony vennem kell olyan USB anya tápos kábelt...

nehéz dönteni :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8220) TeeJay válasza King Unique (#8214) üzenetére


TeeJay
félisten

mivel én még szeptember elején kaptam a 640-es cserevinyót amire 1500-at ráfizetve kb. 18ezerért kaptam a 750gigás SH93-at így most szintén ennyiért számítottak volna be nekem más vinyót... kb. 8ezret kellett volna csak ráfizetnem egy WD Elements Portable-re...
úgyhogy maradtam a 750-es ADATA-nál csak most az SH93 cserevinyó helyett kértem inkább NH01-et.

eddig oké minden, ugyanúgy Toshiba belső van benne remélem ez már szerencsésebb lesz
a kábelt lemértem kereken 60cm a két vége közt a táv, elég vastag és masszív

a vinyó talán azért nehéz mert tömör műanyag az alja, a teteje pedig szinte tükröződik és sajnos az ujjlenyomat tényleg látható rajta de nem igazán érdekel már
lemondtam a víz és ütésállóságról is csak menjen végre legalább 2évet a külső vinyóm...
USB2 van csak az Acer notimon így írásban sajnos picit lassabb mint az SH93 az olyan 24-25MB-ot tolt ez 22-23MB-ot ami nem túl acélos
viszont az olvasás meg jobb lett, az SH93 csak 27-28MB-ot vitt ez meg 29-30-at hozza

hangja nincs, a kábel elég hosszú ha kibír két évet már örülni fogok
de az is lehet jövőre szétszedem a vinyót bevágom a notiba abból meg a háklis WD 640-est beteszem ebbe és az lesz adattárolásra a Toshiba meg rendszervinyónak.
mellé meg veszek egy 1TB-os WD-t ami már 2tányéros lesz jövőre vélhetően
vagy talán akkor már lesz 1,5TB-os is

addig nem érdemes vinyót venni mert horror ára lesz még szerintem 1évig :(

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9521) Gabesz87 válasza King Unique (#9520) üzenetére


Gabesz87
addikt

Az asztali gépen, amin használom, nincsenek külön fiókok. Csak egy van, egy rendszergazdai fiók, ami alapértelmezésként is be van állítva (Win7), de jelszavas bejelentkezés sincs beállítva. Amúgy egy WD Elements Portable 500 Gb-os vinyóról van szó.

(#10472) Attici válasza pocok28 (#10470) üzenetére


Attici
őstag

Szerintem inkább WD My Passport vagy WD Elements Portable.
De inkább a Passport! :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#11487) Tejes Pite


Tejes Pite
aktív tag

Sziasztok! Segítsetek légyszíves!

WD Elements Portable SE 500GB (WDBPCK5000ABK)

Silicon Power

Diamond D03

Diamond D05

Stream S10

Armor A15

---
Mindegyikre igaz: 500GB, USB 3.0, 8mb, 3 év garancia, 20e Forint körüli ár (bolt: bluechip)

Melyiket válasszam?
Silicon Power-ek közt mi a különbség, ha az adataik megegyezőek? Melyik jobb?

[ Szerkesztve ]

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#12650) kircipeti


kircipeti
senior tag

Üdvözlet!

Egyik ismerősöm vett egy WD Elements Portable SE 1TB WDBPCK0010BBK-EESN 2,5"-es külső winyót. A Samsung tv-je nem látja (pontos típust nem tudok). Gondolom valami áramellátási gondja lehet, de csak 1db USB van a tévén... Meg lehet ezt oldani valami külső táppal?

(#13669) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok! Korábban (kb. 1,5 hete) írtam. Elolvasgattam pár hozzászólást stb. és végül a Adata NH13 1TB mellett döntöttem, viszont nem nagyon kapható már sehol. Így újra keresgélni kezdtem, ezek közül melyik lenne a legjobb választás adatok tárolására, filmek laptopon és TV-n való lejátszásra?
Seagate Backup plus bár itt csak sima backup van írva, a kód alapján backup plus
Samsung M3 portable
Store.E Basics
Platinum 1TB MyDrive Colour
Seagate
WD Elements Portable SE
Adata
Seagate backupról olvastam sok jót, így elsőkörben ő a kiszemelt, de jó még a platinum is a 3 év gar. miatt.
Melyiket vegyem? Esetleg valami mást?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#15361) King Unique


King Unique
titán

stateman & JayZ mindkettőtöknek a fentebbi (#15337) hsz-t és a link 2,5" részét tudom javasolni, illetve ha külön venni a racket hozzá, akkor még a Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja.

@ stateman: kicsit nem ártana pontosítani, mert az, h 500 GB, az kevés infó...de vsz fentiek alapján találsz megfelelőt.

@ JayZ: WD most is jó, a My Passport Ultra ajánlott :K . Samsung M3 se rossz és az ára is kedvező. Elég hasonló mind2, tudnak hardveres titkosítást, 3 év gari stb., WD bejáratottabb.

TESZTEK:

2,5" külső mobil rack + HDD

• Hitachi Travelstar 5K1000 1 TB + RaidSonic ICY BOX IB-268StU3-B [link]

• WD Scorpio Blue 500/ 640 GB + LC-POWER LC-25U3-Becrux külső mobil rack [link], [link]

2,5" gyári külső HDD

WD Elements Portable 500 GB [link]
• WD My Passport Ultra 1 TB [link]

[ Szerkesztve ]

(#15506) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok!

két külső vinyó között vacillálok, van releváns különbség? melyiket ajánlanátok?

wd elements portable - wd my passport ultra. nekem az elements jobban tetszik, de talán a passportot venném, arról mintha több pozitív tapasztalat rémlene. lehet, hogy csak behaluzom :D

köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15565) King Unique válasza TBMC (#15563) üzenetére


King Unique
titán

Szinte mindegyik alkalmas folytonos munkára, ha olyat keresel, aminél az üresjárati tétlenségi időt, kikapcsolást (normális) lehet állítani, akkor pl. a My Passport Ultra és Samsung M3 Portable modellekhez adnak ilyen programot. Rackeknél az ASMedia chipeseknél lehet ezt állítani, de igazán a 1051 chipnél van erre lehetőség, mivel a 1053-hoz még kevésbé van firmware...
Látom Mac tulaj vagy, ahhoz vannak külön arra tervezett külső vinyók is [link], igaz drágábban...
Milyen Toshiba külső vinyód van pontosan?

(#15564) adika4444: 50-50 melyik mennyire megbízható, de nyilván egy 3,5" eleve gyorsabb.
Samsung M3 Portbale és a 2,5" Seagate külső vinyók is Samsung belsősek. ;)

2,5"
WD Elements Portable 500 GB [link]
• WD My Passport Ultra 1 TB [link]*
• RaidSonic ICY BOX IB-268StU3-B + Hitachi Travelstar 5K1000 1 TB [link]

* Ultra is van olyan gyors, mint az Elements, csak az ő gépén volt lassabb...

3,5"
• WD My Book 2 TB [link]
• Sharkoon Rapid-Case USB 3.0 + WD Red 2 TB [link]

[ Szerkesztve ]

(#15692) Attila444


Attila444
aktív tag

Sziasztok.

Szeretnék venni egy 1TB-os külső vinyót.
Tv-re rádugva filmezésre használnám és xbox játékokhoz.

Ezt a 3 fajtát néztem ki:
SAMSUNG M3 Portable
WD Elements Portable
WD My Passport Ultra

A 3 közül melyik a legjobb és miért? Esetleg ha más gyártótól van jobb, az is jöhet.
Összehasonlító tesztet nem találtam.

(#15816) King Unique válasza batagy (#15815) üzenetére


King Unique
titán

Különbség gyártói oldalon is egyértelműen látszik [link], Passportok általánosan a szoftveres körítéssel tudnak többet.

WD Elements Portable

• Micro-B csatlakozó
• műanyag burkolat
• WD Scorpio Blue (500 GB, 1 TB), WD Green (1,5 TB, 2 TB) belső
• alsó kategóriás termék lévén kicsivel nagyobb meghibásodási és selejt arány
• alvó mód és biztonságos leválasztást követő HDD leállítás működik
• felpörgési áramfelvételre korábban WD oldala, de HDS is 500 mA-t írt, viszont ez csalóka, mert a HDD címke és gyártói specifikációk is többet mutatnak [link] —►vsz 0,5 - 1 A között, de mennek 3.0 portban stabilan és általában 2.0-ban is.
• 2 év garancia

>>> teszt <<<

WD My Passport Ultra

• Micro-B csatlakozó
• műanyag burkolat
• WD Scorpio Blue (500 GB, 1 TB), WD Green (2 TB) belső
• prémium kategóriás termék lévén megbízhatóbb vmivel
• hordozó tok/ "szütyő"
• szoftveres pakk:
- auto backup (felhőbe is= Dropbox)
- hardveres titkosítás (real time, be-ki kapcsolható)
- üresjárati kikapcsolási idő állítás + egyéb diagnosztikai funkciók
• előbbiből következően alvó mód (állítható időtartam) és biztonságos leválasztást követő HDD leállítás működik
• felpörgési áramfelvételre korábban WD oldala, de HDS is 500 mA-t írt, viszont ez csalóka, mert a HDD címke és gyártói specifikációk is többet mutattak [link] —►vsz 0,5 - 1 A között, de mennek 3.0 portban stabilan és általában 2.0-ban is.
• 3 év garancia

>>> teszt1 <<< || >>> teszt2 <<<

Hibalehetőségek:

• mindkét külső 2,5" WD NYÁK-ra integrált USB csatlakozóval rendelkezik —►HDD nem tehető át belőlük másik rackbe
• Passportoknál a beépített hardveres titkosítás egy esetleges adatmentést néha megnehezíthet

Egyébként az Ultra Metal, a fémház (jobb hőelvezetés) miatt egy fokkal jobb választás lehet az előzőeknél. Ha van rá anyagi keret, megérheti a plusz pénzt.
Amúgy Passportokkal nem szokott annyira probléma lenni, sokan veszik őket ebben a topikban is, általában pozitív visszajelzésekkel. Őneki van 3-4 db,köztük 2 TB-os is, eddig egyikkel se volt problémája.

[ Szerkesztve ]

(#15899) Barcelona95


Barcelona95
tag

Sziasztok!

Venni szeretnék egy 500 GB-os külső HDD-t, leginkább adathordozásra, de alkalmanként TV-re kötve filmezéshez is szeretném használni.

Milyen lehetséges alternatívák vannak?
Személy szerint a WD Elements Portable-vel szemezek, de bármilyen más lehetőséget meghallgatok.

Szeretek élni - és ez sok időt elvesz.

(#15951) King Unique válasza benzingoz (#15950) üzenetére


King Unique
titán

1 vagy 1,5 TB, mert azt el kéne dönteni pontosan?
Alapból azt tudom javasolni neked is, mint a másik kérdezőnek 2 TB-os kategóriában [link], nyilván az 1/ 1,5 TB-os típusokkal.
Mivel 1,5 TB-ost nem minden gyártó kínál, hanem soknál csak 500 GB/ 1 TB/ 2 TB van, így 1,5 TB méretben jó választás az M3 Portable és szinte a legolcsóbb is. :K
Van még ekkora méretben WD Elements Portable [link], de az se nem jobb, se nem olcsóbb....külön megvéve a vinyót, pl. Travelstar 5K1500 szintén nincs jó áron.

elég lett volna 1 helyen megkérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#16163) Habsteve


Habsteve
tag

Megjött a MM akciós "potya" WD Elements Portable 1,5TB. Kell-e vmi teszt progit futtatni vagy bármit csinálni vele? Meg van rajta ingyenes Smartware Pro Trial, leformázhatom az egészet vagy ink maradjon így?

[ Szerkesztve ]

(#16317) OTika


OTika
aktív tag

Külső táp nélküli Külső HDD-t keresek.
A WD Elements Portable vagy a My Passport Ultra az ajánlottabb?
Esetleg más márka?

(#16741) matyi19 válasza King Unique (#16739) üzenetére


matyi19
őstag

Szia, köszönöm a részletes választ.

Nem, nem akarom szétszedni, ha csak nem szükséges....
Azért gondoltam, hogy olyat vennék, amiben sima laptop HDD, van, ha meghibásodna valahogy meg tudjam menteni a rajta tárolt adataimat.
Végül is jobban belegondolva, mivel laptopon és a HDD-n is meglesznek a képek/videók erre semmi szükség, mivel nem valószínű, hogy mindkettő meghibásodjon egy időben.

Seagate Expansion
WD Elements Portable
Verbatim Store n Go

Ezek közül melyik lenne a legjobb választás? Vagy inkább másat...?

(#16762) matyi19 válasza King Unique (#16760) üzenetére


matyi19
őstag

Újabb kérdés, még nem vettem HDD-t :B
Ma ahogy felnéztem az eMAG-ra:
Seagate Slim Portable
WD Elements Portable
Melyik legyen? A WD ~2000 Ft-al olcsóbb mint a seagate.

[ Szerkesztve ]

(#17041) tomp


tomp
félisten

A WD Elements Portable 1,5TB-os modellnek a neten talált infók alapján 750mA kell. A laptopon a windows kiírja usb 2.0-n a merevlemez áramfelvételét. Portonként 500mA a maximális. A merevlemez 500mA-el üzemel. Ezek szerint a "USB 3.0 and USB 2.0 compatibility" felirat azt jelenti, hogy gond nélkül tud üzemelni 500mA-el is max a lemez felpörgéséből vesz visszább?

(#17156) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, úgy néz ki, hogy tönkrement a kb 2,5 éves WD 2,5" 1TB elements portable külső merevlemezem tele adatokkal, úgyhogy lehetséges, hogy új HDD fog kelleni, ezért kérnék tőletek segítséget, tanácsot.

Ezeket néztem ki egyelőre kb.

WD elements portable 1TB (67euró)
WD my passport 1TB (70euró)
Samsung M3 portable 2TB (85euró)
Seagate esetleg?

Ez a samsung elég jó árban van, úgy olvastam, hogy seagate HDD van benne, de amúgy fogalmam sincs hogy milyenek a samsungok, seagatek és a mai WD-ok. Fontos lenne a megbízható működés, de tudom, ez ma már részben szerencse kérdése. Mi a véleményetek? Köszi.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#17272) tomp válasza junior11 (#17270) üzenetére


tomp
félisten

Én egy egyszerű megoldást szoktam alkalmazni a külső alu házas racknél és a műanyag házam WD Elements Portable-nél. Szoba ventilátort beállítom a legkisebb fokozatra fix állással a merevlemezek felé.
Felület tesztnél ami a WD-nél a nagy méret miatt alsó hangot is kb 3órás 100%-os terhelés, nem volt 40fölött a hőmérséklet. Egyszerű és könnyű megoldás ha van otthon ventilátorod. :)

(#17575) King Unique válasza bajaki (#17571) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Nem olyan rossz, akár meg lehet venni. Viszont ajánlgatni én azért nem szoktam különösebben, mert egyrészt egy fapados, szoftveres cuccok nélküli "műanyag doboz", másrészt ez is integrált USB-aljzatos. Harmadrészt, mint basic sorozat, nagyobb az esetleges selejt lehetőség és meghibásodási arány, mint pl. a WD Elements Portable setében. Bár a My Passprtoknál is előfordul ilyen (fentebb). Integrált USB-s a Samsung M3 Portable és My Passport Ultra is, de azoknál legalább ott a hasznos szoftveres pakk, állítható alvó mód, új Ultráknál a Grip Pack stb és alapvetően azért jók szoktak lenni. Ilyen dolgokért érdemes gyári külső vinyókat venni, illetve pl. az ütés és vízállóság miatt.
Minden más esetben, ha ezekre nincs szükség jobb megoldás a 2,5" külső mobil rack + notebook merevlemez összeállítás. Pl. megveszed az 500-as Toshiba notivinyót + hozzá egy jó USB3-as aluház, ami szétszerelhető, jobb hővezető stb.

Tehát meg lehet venni a Basics-et is, de akad más, funkciókban jobban bővelkedő és talán megbízhatóbb modell , illetve az a külső házas megoldás.

(#17572) Lebowski: tervezett elavulás...

(#17573) boken: "Milyet érdemes venni helyette?"
Fentebb találsz alternatívákat bőven, esetleg érdemes lehet megpróbálni a külső merevlemez házas megoldást is.

(#17913) tomp


tomp
félisten

Mivel a márciusban vásárolt 1,5TB-os WD Elements Portable kezd megtelni így jövőhónapban vennék mellé egy új vinyót. Elég jól bevált nekem az Elements. Szépen elmuzsikál usb 2.0-n is habár ma kapott egy külső tápos 3.0-s hub-ot. 1,5-2napot megy március óta 2napos szünetekkel. 944parkolással büszkélkedik.
Milyen vinyót ajánlotok? 1,5-2TB lenne a mérete. A 2TB-os Elements jó? A másik is ugyan ilyen üzemidővel menne.

(#17964) tomp


tomp
félisten

Külső tápos usb 3.0-s hub-nak 5V 2A a tápja. Erről megy a meglévő WD Elements Portable. E mellé elfér még egy másik vinyó? Azaz ellátja biztonságosan?

(#18029) tomp válasza King Unique (#18028) üzenetére


tomp
félisten

Azért gondolom a SATA vezérlés is elszállhat nem? :)
Nekem pár éve a külső merevlemez dokkolóm szállt el. Eldobálta mindig a vinyót. Az túlélte de azért a SMART értékeken meglátszik, hogy kapott 1 nagy pofont.

WD Elements Portable 122napos üzemidőnél(március óta) 978parkolást szedett össze. Ez mennyire kíméletes használat? :)

(#18318) King Unique válasza nandow (#18302) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha már fémház, akkor az Asus burkolata teljesen az, mint az Ultra Metal esetében csak a teleje és oldala fém. Ha nem kellenek a szoftveres extrák [WD], akkor a Asus is jó lehet. Az is WD belsős és 3 év garancia van rá, valamint vsz a PCB-n nem integrált USB van, mint a Passportnál, ami további előny lehet.

(#18303) t9e8:
Azt illet volna odabökni, milyen külső HDD-ről van szó...? Ki ezek alapján egy Samsung lehet. A fifejezések a hozzáadott szoftverekkel kapcsolatosak [Samsung Drive Manager]. A durability meg a tartósságra utal, illetve talán az új, kevésbé ujjlenyomatgyűjtő burkolatra.

(#18307) Daywalkerke:
A Samsung M3 Portable még a korábbi Samsung Spinpoint M8 és M9T belsős, amik jónak mondhatóak. Sőt, a 2,5" gyári Seagate külső vinyókban is ezek vannak. Mióta felvásárolta a Seagate, azóta futnak STxxxxxxxx modellszámmal, de csak átcímkézték.
WD Elements Portable vs. WD My Passport Ultra különbségei látszanak a gyártói oldalon. Tehát főleg szoftveres, színek, illetve előbbire 2, utóbbi 3 év garancia van.

(#18314) stigma:
Bár 2 TB-os méretben van jó áron 2,5" külső merevlemez is, de ha TV-is lesz használva, akkor a stabil áramellátás miatt a 3,5" jobb lehet. A WD My Book jó választás, TV és társai eszközökkel is ok szokott lenni a kompatibilitása, a belseje Green. Persze a külső HDD házas megoldásnak [topik] is megvannak a maga előnyei és WD Red is nyilván ajánlottabb, mint a Green.

(#18316) jamez:
Ugyanaz mint a fórumtársnál. Mindkét megoldás megfelelő lehet a célra, de az 1. számú műszakilag nézve kedvezőbb és minőségibb lehet.

(#18395) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Sziasztok!

Csak annyit szólnék hozzá a témához, a WD Elements Portable meg a WD My Passport Ultra ugyanazt a hdd-t tartalmazza. :D Aki kicsit vágja a németet, annak itt egy videó róla: [link]
Aki nem kíváncsi a körítésre, annak az tekerjen a 11.perchez, ott a lényeg. :D
Szóval a szoftveres körítésen kívül nincs különbség. ;-)

Hogy ON is legyen, 2TB körül vennék valami külső hdd-t, de nem tudok dönteni.
Van itthon még első szériás My Book 320GB, első szériás My Passport (semmi egyéb megnevezés) 250GB, 1TB Toshiba Stor.e Basic és egy 2TB WD red+ sharkoon rapid case kombó is, szóval tapasztalat van mindegyikkel. És pont emiatt nem tudom eldönteni, hogy milyet vegyek. :D
Adattárolásra kéne, de elképzelhető, hogy tv-re is lenne kötve.
Jelenleg mindegyiket használom ilyen-olyan módon.
A külső ház+red felé hajlok, de elég húzós az ára, illetve normális áron házat sem találtam. Előző szettet még 25+8-ért sikerült beszereznem, de most legalább 26,5+9-10 lenne az ára egy hasonlónak. Annyiért meg már vannak előre összeszerelt megoldások, sőt, pl a WD elements desktop még olcsóbb is, 31K körül beszerezhető. A gyári cuccal a batár nagy méret a bajom, a külön összeszerelt az ára miatt nem jön be, valamint a TV-s használat kényelmetlen kicsit. (Ha rádugva hagyom, akkor a tv ki- és bekapcsolása után nem jeleníti meg a tartalmát, csak ha újra csatlakoztatom. Cserébe lemegy alvásba, ha nincs használatban.)
2,5" méretben az esetleges áramellátási problémák, és az emiatt kialakulható sérülések aggasztanak, de helytakarékossági és hordozhatósági szempontból a legjobb megoldás lenne.
Szóval mindegyiknek megvan a maga előnye, hátránya, ami miatt nem tudok dönteni. :D

(#18679) King Unique válasza proradeon (#18678) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

"Külső HDD-nél nem lehet a 8-10 másodperces parkolási késleltetést hosszabb időre állítani?"

Csak olyan esetben lehet, ha WD HDD a belseje, amit kiveszel a házból és SATA-n átállítod a wdidle3 program segítségével. Viszont a My Passport Ultra eleve integrált USB aljzatos, így nem is érdemes szétszedni. Előbbi szoftver pedig nem működik USB-n. Max a WdIdleDisable program jöhet szóba, amit korábban a 2,5" WD Elements Portable SE modellhez adtak ki. Viszont, amikor próbálgattam, úgy emlékszem nem volt kompatibilis más meghajtókkal, tehát a My Passport külső merevlemezzel sem. Bár egy próbát talán megérhet.

Amúgy a fejparkolás valahol egy szükséges művelet notebook merevlemezeknél és nem feltétlen érdemes teljesen letiltani. Egyes típusok ezáltal valóban jobban melegedhetnek, ami nem a legjobb... Az APM árállításán kívül esetleg a lemezek leállásának akadályozását is ki lehet próbálni HDS-ben, mivel az is mérsékli a parkolások számát. Továbbá a fejparkolási limit 600.000, ami azért nem kevés. A 3 TB-os My Passportban lévő WD30NPRZ esetén is annyi. Valamint inkább a gyakori felpörgések / leállások száma az, ami leginkább igénybe veszi a mechanikát. Tehát pl. pár-néhány hónapos használat után kritikusabb a 6000 felpörgés / leállás, mint a 60.000 fejparkolás. Nekem is van több WD My Passport külső merevlemezem, parkolnak azok is, de eddig még a 100.000-es értéket sem lépték túl. Így én annyira nem foglalkozom vele.

A témában amúgy a Kritikus hiba a Western Digital Caviar Green merevlemezeiben topik javasolt, de ilyen integrált USB-s külső merevlemezeknél valószínűleg ott sem tudnak mást javasolni a parkolás mérséklésére, mint ami fentebb elhangzott.

[ Szerkesztve ]

(#18746) tomp


tomp
félisten

Nos mivel 1éves a WD Elements Portable-m így beszámolok mint 1éves tapasztalat:
Eddig 188napot és 21órát üzemelt. 1041db parkolást hajtott végre. :DDD
2015 nyár végéig használva volt pár alkalommal tv-n. Leválasztás mindig leparkolt állapotban történt. Azaz megvártam amíg parkolt és lehúztam az usb-ről. Novemberig USB 2.0-ról üzemelt. Azóta már 3.0-n.
Most épp üresjáratban 42fokos. Lehetne hűvösebb is...
De ezen kívül nagyon meg vagyok vele elégedve. :C

(#18810) tomp válasza Cool Face (#18788) üzenetére


tomp
félisten

Én közel 24h-ban használom a WD Elements Portable-t illetve gyakorlatilag az összes vinyómat. 2nap üzem-2nap szünet a ciklus. Ezen kívül nyáron és télen több hétig mennek kikapcsolás nélkül.
Ahogyan King Unique is írja a melegedés!
Mivel az Elements és a My Passport Ultra is műanyag házas így azt mondom, hogy minden féle képen szerezz be egy kis ventit. Nekem egy ilyen van. Most még nem kell de nyáron kötelező! Jelenleg alapjáraton 42fokos a vinyó pedig nincs nyári meleg a szobában. Alu házas megoldásom is van az laza 8fokkal hűvösebb.

(#18843) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Mivel nekem már 2 db samsug vinyóm is beadta a kulcsot ezért WD-t is kinéztem:

WD Elements Portable 1TB 5400rpm 8MB USB 3.0 vagy ennek a 2TB-s változatát.

(#18844) King Unique válasza Khaosz55 (#18842) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Ilyen kérdésekre az összefoglaló átnézését tudnám javasolni, hiszen pont ezt a célt szolgálja. A D3 Station ára valóban nagyon kedvező, de a tapasztalatok már vegyesek vele kapcsolatban: [link], [link], [link]. Persze ez alapján nem feltétlenül lehet az összeset általánosítani, lehet éppen olyat fogsz ki, aminél nem lesz semmi probléma.

A WD Elements Portable is megfelel a célra, de adott esetben a + 1 év garancia és a bónusz szoftverek miatt jobb választás lehet a My Passport Ultra. Amúgy, ha csak 1-2 TB kell, akkor az manapság 2,5" méretben sem számít extrának. 3,5" megoldásokat 2 TB, illetve leginkább afeletti tárolókapacitásnál érdemes venni.

[ Szerkesztve ]

(#18846) King Unique válasza Khaosz55 (#18845) üzenetére


King Unique
titán

A mellékelt szoftverek használata csak opcionális és van hozzá magyar nyelvű felhasználói útmutató is. Azért akad benne néhány hasznos beállítási lehetőség, mint pl. a fentebb is említett alvó mód időértékének állítása. Amúgy árban sincs nagy különbség a kettő között és talán 2-3 db ezrest megér a + 1 év garancia és a szoftveres extrák.

WD Elements Portable 2 TB | WD My Passport Ultra 2 TB

Persze nem kötelező utóbbit venni, csak célszerű az említett okok miatt. Ha nem akarsz rá pluszba költeni, akkor jó lehet az Elements is. Illetve hasonló szoftveres felszereltséggel és hivatalosan 3 év garanciával a Samsung M3 Portable van még jó áron.
Akadnak persze más megoldások is, ha az összefoglalóban megnézed. Továbbá annyit meg kell még említeni, hogy az imént felsoroltaknál kontraként felhozható az integrált USB aljzat. Persze ez sem jelent feltétlenül problémát, de azért jó tudni és számításba venni.

[ Szerkesztve ]

(#19506) Dency01 válasza King Unique (#19505) üzenetére


Dency01
aktív tag

Értem.
Igazából nekem ilyen hiper szuper extrák nem kellenek mellé, tároljon adatot és kész. :D
Csak azért kérdezem mert 30k-s keretbe még talán a WD elements portable- is belefér, meg talán a WD egy kicsit nevesebb is a Toshibánál. A kikötés csak az hogy ne kelljen külső tápforrás neki, csak az USB.
Szóval a 2 közt vacilálok.

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#19668) lalakov


lalakov
senior tag

Sziasztok!

Virtuális op. rendszerekhez keresnék külső, kompakt HDD-t. Z77 Extreme 4 alaplapom van, ha jól olvastam az összefoglalót akkor ez már natívan támogatja az USB 3.0-át.
A ma kapható laptopokkal mi a helyzet, azok is támogatják?(jövőbeli tervek miatt kérdezem)
Az ajánlott darabok közül ezt néztem ki: WD Elements Portable 1TB 5400rpm 8MB USB 3.0 Fekete WDBUZG0010BBK
Jól választottam?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.