Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20336) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Back Up olásra melyik lenne alkalmasabb a három közül?
Hetente egy-kétszer lenne használva. A sebesség nem lenne lényeg, inkább csak a megbízhatóság.

WD My Passport Ultra 1TB 5400 rpm 16MB USB 3.0 WDBGPU0010BBK
TRANSCEND StoreJet 25M3 1TB 5400rpm 8MB USB 3.0 TS1TSJ25M3B
TRANSCEND StoreJet 25H3 1TB 5400rpm 16MB USB 3.0 TS1TSJ25H3B

A segítséget előre is köszönöm!

Üdv: Moonwolf

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#20349) Jarod1 válasza SunMount3r (#20348) üzenetére


Jarod1
addikt

én ilyet vettem csak a 4 es Hubis ból, 7 es Hub hoz már külső tááp is kell. 6 osban nincs ;]
Amugy USB2 ben nkem a hetes HUB os van, de jött a WD element my passport és ezért kellet a usb3 as.

(#20358) A21


A21
tag

Üdv!

Az alábbi 3 olcsó szerkezet közül melyik lenne a leginkább megbízható és ajánlott 1080p filmek és sorozatok tárolására, másolgatására?

Western Digital 500GB Elements
Toshiba 500GB Canvio Basics
Hitachi Touro MX3

És természetesen az indoklás is érdekelne.

Köszönöm! :R

(#20374) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A WD My Passport ultra 2 TB külső merevlemez bátran javasolható megvételre? Adatmentésre lenne csak használva. Előre is köszönöm a segítséget

(#20375) *Lazlov*


*Lazlov*
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Szeretnék segítséget kérni, hogy melyik külső merevlemezt válasszam. Melyik a jobb és strapabíróbb a négy közül?
Egy yoka kb2 pro tv box-hoz lenne.
-ADATA HC660 1TB 32MB 5400rpm USB 3.0 AHC660-1TU3-C Cache mérete: 32 MB Fordulatszám: 5400 rpm
-ADATA DashDrive Elite HE720 1TB AHE720-1TU3-C 8MB 5400rpm
-ADATA DashDrive HV620 2.5" 1TB USB 3.0 AHV620-1TU3-C 8MB 5400rpm
-Western Digital My Passport Ultra 2.5" 1TB USB 3.0 WDBGPU0010BWT-EESN 32MB 5400rpm

(#20381) td


td
senior tag

Üdv!

Tudja valaki, hogy a legújabb külső vinyók hogyan vannak gyárilag megformázva? Konkrétan egy WD Elements-re lennék kíváncsi, amit most vettem, de egy régi, Win2000-es gép csak felismeri, a tartalmát már nem látja. A dobozon annyi áll, hogy "Windows 8.1 and Windows 10" a kompatibilitás, és amúgy a kapacitása 500 GB.

Amit nem értek, az az, hogy kb. másfél éve is vettem egy ilyet, de ott még nem volt gond. Pont ugyanez a fajta, csak még a dobozán a "Windows 8.1 or higher, Windows 7 or Vista" szerepelt a kompatibilitásnál.

Amennyire ki tudtam most gyorsan deríteni a neten, az NTFS-verziók azért többé-kevésbé kompatibilisek egymással, esetleg a Volume Shadow Copy jelenthet gondot, de szerintem 1 partíciót azért ott is látnom kellene. Más géppel még nem néztem.

Szóval a kérdésem az, hogy hogyan (és milyen clustermérettel) formázzák ezeket gyárilag, és hogy mit csinálhatok vele? Pl. egy Win10-es géppel lehet natívan partíciókat menedzselni (a gyárit a rajta lévő tartalommal lezsugorítani, majd a felszabaduló területen egy újat létrehozni, és azután a régi géppel megformázni)?

[ Szerkesztve ]

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#20390) King Unique válasza td (#20381) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Particionálás, illetve formázás tekintetében max. annyi extra szokott lenni az egyes nagyobb tárolókapacitású típusoknál, amiről például ezen hozzászólásban volt szó. Illetve ezzel kapcsolatban egy másikban a különféle logikai / fizikai szektorméretekről. Egyébként a mai (külső) HDD-knél már AF szokott lenni, de abból is az 512e, hogy például a régebbi rendszereken is használhatók legyenek. Az előbbin túl más extra nem nagyon jellemző, hacsak például a 32 GB-nál nagyobb FAT32-es partíció nem számít annak. Ugyanis a Windows annál nagyobbat nem enged létrehozni, ellenben kezelni már tudja. A létrehozáshoz külső programok szükségesek. A gyári fájlrendszer egyébként a legtöbb típusnál általában FAT32 / NTFS szokott lenni, valamint a Mac modelleknél HFS+J.

Mit jelent pontosan ez a "felismeri, a tartalmát már nem látja"?

Eszközkezelőben, lemezkezelőben, fájlkezelőben rendben megjelenik, ellenben a rajta lévő fájlok már nem? Mert, ha a korábbi, ugyancsak NTFS fájlrendszerű Elements működött rendesen, akkor elsőre azt gondolná az ember, hogy az újnál inkább például egy másfajta USB-chip & eszközillesztő okozhat problémát. Volt akinél a rendszer még egy USB 2.0-s külső házhoz sem tudott eszközillesztőt telepíteni. Azonban, ha csak szimplán a partíció tartalmát nem látja, akkor esetleg meg lehet próbálni az általad említett módszert. Vagyis lemezkezelőben leválasztani a partícióból egy részt és azt W2K alatt NTFS-re formázni. Vagy egy FAT32-es partíciót létrehozni, amit elvileg minden rendszernek megfelelően kellene kezelnie. Aztán, hogy ilyen felállásnál működni fog-e oda-vissza rendesen, azt passzolom.

Egyébként az meg a másik, hogy ezen OS-nek már 2010-ben (!) megszűnt a támogatása, ahogyan közel 3 éve az XP-nek is. Az újabb gyártású eszközök dobozán pedig valószínűleg ezért nem tüntetik már fel az utóbbit sem. Illetve emiatt például a gyártónál sem nagyon lehetne reklamálni, hiszen annyira nem meglepő, ha egy újabb eszköz nem működik (megfelelően) egy rég nem támogatott operációs rendszeren.

[ Szerkesztve ]

(#20395) King Unique válasza JHC (#20394) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Pont Ilyen nevű WD külső HDD nincsen. A My Book 3,5"-os méretű, a My Passport Ultra pedig 2,5"-os. Az a bizonyos egybeépített NYÁK, vagy más néven a SATA csatlakozóra integrált USB-aljzat pedig az utóbbiaknál van. Továbbá még a hardveres titkosítás az, ami adatmentés szempontjából fontos lehet ezeknél.

Ha ennyire nem működik a drive, akkor legcélszerűbb elvinni adatmentő szakemberhez az otthoni kísérletezgetés helyett. A másik téma topikjában pedig már kaptál is egy erre utaló választ.

Egyébként egyazon kérdést elég 1 topikban feltenni!

[ Szerkesztve ]

(#20407) td válasza King Unique (#20393) üzenetére


td
senior tag

Jutott egy kis időm a dologra. Egy kicsit más még az a felület a W2K-nál, de lényegileg ugyanez, mint a képeden. Nálam viszont nem ír semmit a lemez (volume) nevénél (holott van neki: Elements), és ott sem, ahol a partíció típusát írná (NTFS).

Viszont rákötöttem egy W10-es gépre, és ott kiadva az fsutil fsinfo ntfsinfo <drive> parancsot, kiderült, hogy NTFS 3.1-es (ez jött ki az XP-vel 2001 őszén), és 512 a byte per sector, de a byte per physical sector 4096, illetve ennyi a clusterméret is. Most akkor ez 512e?

A W2K-n megnéztem egy testdisk nevű parancssori tool-lal is, ami a partíciót EFI GPT-nek írta, illetve egy másik részén a proginak MS data-nak is. Ez egy 2011. novemberi verzió.

Ellenben a W10 zsugorítása max ugye a szabad hely méretével engedné csökkenteni a partíciót, ami rendben is van, csak úgy annak mérete 3122 MB lenne, holott csak kb. 165 MB van rajta gyárilag... A Recyler-be és a System Volume Information-be meg már csak nem pakolt annyit alapból a W10...

Ez mit jelent? Ebben lennének jobbak az általad ajánlott eszközözök, pl. az AOMEI? Nekem nincs nagy igényem, csak legalább azt csinálja meg normálisan, amire szükségem van: zsugorítsa le kb. 200 MB-ra.

A meghajtó-betűjelet majd még megnézem, de úgy emlékszem, nem volt aktív a menüpont. És igen, a sima hub az egy egyvezetékes volt, de amúgy "aktivizálható", van rajta egy csatlakozó (Omega márkanévvel gyártották). Egy 1,8 m-es USB-hosszabbítónak sem örülne szerinted?

[ Szerkesztve ]

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#20410) King Unique válasza td (#20407) üzenetére


King Unique
titán

Az 512e olyan kimenetet ad, ami például ezen hozzászólásban is van a screenshoton. Tehát igen, illetve az újabb HDD-k már eleve ilyenek szoktak lenni. Viszont arról korábban volt szó, hogy USB-n olykor lehetnek érdekes esetek is.

A TestDisk lényegében egy helyreállító, illetve adatmentő program. Vannak benne érdekes opciók, de a lemez paramétereit inkább egy particionáló programmal kellene lecsekkolni. Viszont esetedben ezt a GPT dolgot nem igazán értem, mert egy ekkora tárolókapacitású lemeznek MBR-nek kellene lennie. Illetve a GPT-t egyébként már az XP sem tudja kezelni: [link], [link]. Tehát, ha nálad ez az újabb Elements netán tényleg GPT partíciós sémát használ, akkor egyértelműen az lesz a probléma.

A partíció átméretezésénél néhol ezek a MB-ban megadott méretek megint furák...Nem GB akart lenni? A külső particionáló programok lényegesen többet tudnak, mint a beépített lemezkezelő. Illetve általában olyan műveleteket is meg lehet velük oldani, amit a helyi tool már nem enged. Viszont, ha fullra tele van pakolva a külső HDD és tényleg csak ~ 3 MB szabad hely van rajta, akkor ott problémás lesz az átméretezés. Azonban, ha csak az egyik partícióra vonatkozik és van mellette a többin elegendő szabad hely, akkor már inkább megoldható.

Ha nem a hubhoz akarod használni a hosszabbítót, hanem natívan a külső HDD-hez, akkor bizonyos esetekben működhet. Régebben én is használtam 2,5"-os külső merevlemezekhez 1,8 m-es USB-s hosszabbító kábelt, amely egy PC hátlapi USB 2.0 portjába volt csatlakoztatva. Ellenben az előlapi portoknál már elégtelen volt a tápellátás.

[ Szerkesztve ]

(#20418) King Unique válasza td (#20417) üzenetére


King Unique
titán

Inkább azt nézd meg, hogy MBR / GPT-e a lemez! Mert például az alábbi esetnél a disk 2 sem mutatja a fájlrendszert és a kötet nevét.

Mint korábban említve volt, a beépített lemezkezelőnek lehetnek bizonyos korlátai és hiányosságai. Ha jobban össze akarod zsugorítani a partíciót, akkor ahhoz külső programot kell használnod! De ennyi erővel akár le is lehetne menteni azt a pár cuccot, majd formázás után visszamásolni és bepakolni egy külön mappába. Bár ezek általában a gyártó oldaláról is letölthetők. Az meg a másik, hogy szoftveres téren eleve inkább a My Passport sorozat a támogatottabb és kiemelkedőbb.

A régi PC-k esetében általában inkább a hátlapi USB 2.0 portok szoktak stabilabbak lenni tápellátás terén. Aztán, hogy nálad most pontosan mi a helyzet ilyen téren, azt nem tudom. De az nemrég újfent részletezve volt, hogy bizony kényes dolog ez az USB-n történő tápellátás.

[ Szerkesztve ]

(#20422) nfsu17


nfsu17
veterán

Hellosztok!

Olvastam itt a keresőben a tesztet, hogy a 2TB my passport ultra kevesebbet fogyaszt (mármint kevesebb áram kell neki), mint az 1TB-os tesóé.

Nekem van egy 1TB-os, szépen üzemel is egy média playerre kötve, semmi hibát eddig nem találtam a több mint 1 év alatt, vagy még régebb óta.

Viszont kellene még hely és a 2TB lett kinézve.

Ha tényleg kevesebb áram is elég neki, akkor ki lehet jelenteni, hogy ahol az 1TB-os működik most, ott a 2-es is fog ilyen szépen?

Mert másra meg nem nagyon kellene, szóval ha mégsem lesz jó, akkor nem tudok vele nagyon mit kezdeni. :U

Vagy veszek még egy 1 terásat, csak azzal sokra nem megyek.

köszi

(#20423) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok!

Egy 2,5"-es 4TB-os merevlemezt szeretnék vásárolni külső usb 3.0-ást.

Western Digital 4TB 2,5" My Passport Black USB3.0 ez mennyire ajánlott típus?

Üdv

(#20530) Daywalkerke válasza King Unique (#20529) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Köszi a választ.
Ezek szerint érdemes 2-3 havonta még akkor is bekapcsolni ezen külső HDD-ket, hogy ne oxidálódjon és korrodálódjon, még akkor is ha nem is másolunk rájuk semmit.

Egyébként két HDD-re csökkent azon 4TB-os termékek száma amik szóba jöhetnek nálam (elvárások: nem kell külön áramellátás és 2,5" méretű), ezek:

Maxtor M3 Portable 4TB USB 3.0 STSHX-M401TCBM

Western Digital My Passport Ultra 4TB USB 3.0 WDBYFT0040B

Ahogy látható kb. 6e Ft-al drágább a WD és elvileg mindegyikre 2 év garancia van, tehát nagy különbség ilyen szempontból nincs közöttük, ezért nem igazán tudom, hogy melyiket lenne érdemes megvenni.

(#20549) nfsu17


nfsu17
veterán

Hello!

Megvettem a 2TB WD My Passport ultrát.
2,5"-os.
Szépen működik is a média playeren, ahova szántam.
Legalábbis másolok rá egy ideje és megy a dolog és a lejátszás is megy.
Eddig oké.

Újonnan vettem, és bontatlan csomagolásnak nézett ki.

De valami mégis böki a csőröm.

Ezt látom, ha win-en hálózaton át belenézek a hdd-be.
És szintén nem mappákat látok, ha a média playeren át nézem.
Pedig ezeknek mappáknak kéne lenniük.
Én hozzá sem nyúltam ezekhez a fájlokhoz.

Valamiért olyan megérzésem van, hogy ez már járt vkinél és ő meg elbacta a visszamásolást, vagy átnevezést, vagy fene tudja. :F

-------

Nem. Visszaszívom.
Most néztem rá, hogy a fájlmódosítások dátuma pont az, amikor először csatlakoztattam a média playerhez a hdd-t. És akkor valami "szürke" volt ez a lista. 2. bekapcsolásra már "kifehéredett" ez a pár "mappa", csak gondolom elbacta a kiterjesztést. De ezt akkor jobban belegondolva a gépem cseszte el.
Sorry, akkor nincs gond. :) :R

[ Szerkesztve ]

(#20555) nfsu17 válasza King Unique (#19598) üzenetére


nfsu17
veterán

Én ezt a tesztet kicsit kétkedve hiszem saját tapasztalatom alapján.

Adott egy Dune 303D
Adott egy 1TB WD My Passport Ultra (a régebbi, nem a most kapható
Adott egy zsír új 2TB WD My Passport ultra

A "teszt" a következő.

A média playeren hátul és oldalt van egy USB2.0 csatlakozó.

Hátul használtam eddig az 1TB-osat, gond nélkül. Oldalt egy 320GB-os hdd volt.

A 2TB-osat rákötöttem hátra az 1TB-os helyére, ment is szépen a dolog és a 320GB-os tartalmát rámásoltam.

A 320GB-osat nyugdíjaztam és a helyére tettem a 2TB-osat. Hátul az 1TB-os.

Player indít...a menüben 1db hdd látható, az 1TB-os, a másiknak nyoma sincs. Ráteszem a kezem, semmi mozgást nem érzékelek.
Player kikapcs.
Hátra a 2TB-os, oldalra az 1-es.
Player indít.
Menüben 2 db hdd látható, szépen megy mindegyik, hangok rendben, nem kattog, nem áll le.
Másolások is szépen mennek oda vissza. Semmi jele, hogy valami nem stimmelne.

Ugye a 2TB-os eleve vagy 50%-al vastagabb. Gondolom okkal és nem a burkolatot erősítették meg, hanem benne, a tányérok miatt lehet a magasság emelkedés.
Szóval ha csak mint laikus (aki mondjuk nem olvas utána semminek) gondolkodok, akkor már csak a méret miatt lehettek volna aggályaim, hogy ez nagyobb, biztos több áramot is kér. És szerintem (saját tapasztalat) ez így is van. Nem cáfolom meg azt a tesztet, mert méréseim nincsenek és még az is lehet, hogy következő indításra már működött volna oldalt is a 2TB-os.
De 1 teszt nem teszt, 2 teszt fél teszt.....stb. :))

Szóval nem akarok flamet kelteni, csak leírtam a tapasztalatom, ami kicsit rosszabbul is elsülhetett volna, mint vártam. (pl. 2db 2TB-osat nem tudok ezek szerint használni, mert oldalt nem működne)

(#20570) bghistvan


bghistvan
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy WD Elements 1Tb külső merevlemezt,elsősorban adattárolásra,és médialejátszóra csatlakoztatva tartalom fogyasztásra.
Az vajon normális jelenség,hogy egy 70Gb file-t( egészen pontosan egy mappát kép és videó file-okkal ) kb 1 óra alatt másol rá a pc? (Lenovo G500)

Kicsit (nagyon lassúnak találom)

[ Szerkesztve ]

(#20581) bghistvan válasza King Unique (#20578) üzenetére


bghistvan
senior tag

Még egy pár dolgot szeretnék kérdezni,mert számomra nem tiszta a dolog....,mégpedig azt illetően,hogy a fent említett forrásmeghajtóról a Wd Elements-re akkor ez a max sebesség vajon?
vagy ha nem,akkor hardver probléma az oka? esetleg az elements hibás,vagy a laptop vinyó? van valamilyen teszt progi amivel mérhetem az adatátviteli sebességet?

(#20582) King Unique válasza bghistvan (#20579) üzenetére


King Unique
titán

Ez most egyébként egy 2,5" / 3,5" modell?

A másolás sebességét eleve befolyásolhatja egy rakás dolog, mint említve volt. Attól, hogy nálad valamiért addig másolta, még egyáltalán nem biztos, hogy a külső HDD-vel valami gond van. Sőt, lehet abban a hardver- és szoftverkörnyezetben egy másik hasonló is ezt produkálná. De ugye esetedben bizonyos dolgok eleve nem ismertek, mint pl. a másolás sebessége sem.

A max. adatátviteli sebesség inkább a szintetikus teszteknél jön ki. Illetve akkor, ha teljesen üres a drive, vagy eleve kevés adat van rajta. Egyébként itt a topikban is készültek korábban tesztek ezen típus egyes modelljeiről: Elements Portable | Elements Desktop. Valamint a TechPowerUp oldalán az External HDD kategóriában is lehet különféle teszteket találni gyártókra lebontva.

[ Szerkesztve ]

(#20586) bghistvan


bghistvan
senior tag

A tegnap vásárolt WD Elements1Tb külső merevlemez( tápnélküli) a médialejátszóra és a tv-re csatlakoztatva nem játsza le probléma mentesen a videókat, folyamatos akadások és röccenések vannak ,valamint a kép file-ok megjelenítése is kásás.
Ez miért van?
Korábban 500Gb külső mervlemezt csatlakoztatva nem volt ilyen gond......kadenciahelyesen futott minden 24p-ben is!
Vajon a feszültség/amper a kevés?
Mondjuk akárhol érdeklődtem mindenhol azt mondták hogy bőven elég lesz a szufla,elég lesz a vinyónak.
A gyári usb2 3.0 kábel kb 50-60cm.

[ Szerkesztve ]

(#20591) Pól2 válasza King Unique (#20580) üzenetére


Pól2
csendes tag

Tisztelettel megköszönöm az információt, végigolvasva a többi hozzászólásodat is illetve a.logout bejegyzést is.
Még egy kérdést szeretnék feltenni, a WD My Passport-nak ami ugye 2016-os termék, melyik típus a konkrét vetélytársa 1 TB méretben ami megbizhatóságban és minőségben felveheti vele a versenyt ?
Segate, Hitachi,? mivel a többi önállóan nem gyárt merevlemezt.
Előre is megköszönöm segítő szándékú válaszodat.

(#20593) ggg666


ggg666
őstag

Üdv!

Megjött a 4TB-os My Passport-om, de felettébb gyanús a hard disk sentinel smart értéke, kifogtam volna egy hibásat?

[ Szerkesztve ]

(#20604) darvin555


darvin555
tag

Sziasztok külső hdd-t szeretnék venni egy 6éves 500gb wd my passport-ot cserélnék, 1tb elég lesz nekem, fő hogy minél vékonyabb legyen es jo minőségű vmint lehetőleg minél halkabb, többi márkát nem nagyon ismerem ezért kérném itt a segítséget a választáshoz eddig a wd maximálisan kiszolgált engem.
- Toshiba Canvio Premium 1tb
- Seagate back up plus Slim 1tb
- WD My Passport Ultra 1tb

Melyiket ajánljátok, különbségek esetleg?
(Megbízhatóság, sebesség, halk/hangos stb.)

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#20607) bghistvan válasza King Unique (#20605) üzenetére


bghistvan
senior tag

Szia!

Toshiba Canvio Basic 500Gb.
Ezt már röccenés-akadás mentesen viszi,nem is melegszik annyira mint az Elements 1Tb.
Aztán lehet hogy tényleg kifogtam egy selejtes WD-t,de örülök hogy visszatudtam cserélni.....sajnos ismerősöktől is csak 500Gb-at tudtam volna kipróbálni kölcsön,így nem reszkíroztam meg egy ugyanilyen WD vagy más márka 1tb cseréjét.
Ennek a Toshibának kicsivel rövidebb is a kábele.
De most már úgy vagyok vele,hogy nézek majd egy nagyobbat is,olyat ami külső tápos,viszont annak folyamatosan áram alatt kell lennie,ha nem használom? mert olyan hülyén jönne ki hogy minden film előtt konnektor ki-be :)

(#20623) norborg_


norborg_
csendes tag

üdv!

WD Elements 1TB - 21490 Ft
Seagate Expansion 1 TB - 20890 Ft

Melyik a jobb szerintetek?
Köszi előre is.

(#20656) satosan112


satosan112
csendes tag

Sziasztok!
Nézegettem a merevlemezeket, eredetileg belsőt akartam venni, mert régen a gyári külsők sokkal drágábbak voltak, de most lényegében csak 3ezer a különbség és külső mellé nem kell dokkolót / tokot venni.

Arra kellene nekem egy 4TB-os külső merevlemez, hogy egyszer rámásoljam az adatot és eltegyem biztonsági mentésnek.
Amit kinéztem:
- WD Elements 4TB 7200rpm 64MB USB 3.0 Fekete WDBWLG0040HBK
Ez megfelel erre a célra?

Olvasgattam régebbi hozzászólásokat amiket King Unique linkelt be, ott írták, hogy ha nincs bekapcsolva sokáig akkor is tönkre mehet. A kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy milyen időközönként érdemes ezt bekapcsolni és ellenőrizni rajta az adatokat?

(#20687) bghistvan válasza King Unique (#20686) üzenetére


bghistvan
senior tag

Igen,igazad van,rosszul fogalmaztam,a médialejátszó usb aljzatát szeretném kímélni,azért gondoltam erre a kis hosszabbítóra hogy ne a lejátszó usb hub-ját terheljem minden egyes csatlakoztatásnál.
Ugye korábban meg az 1Tb Wd Elements hosszabb kábele miatt kérdeztem és informáltál,de ott meg valószínű hogy egy selejtes darabba futottam bele,és nem volt semmi köze a hosszabb gyári kábelnek a nem megfelelő működéshez,szerintem azon keresztül is megkaphatta rendesen a feszkót,csak inkább kisebbre cseréltettem be :)

Egyébként már átvettem a kábelt,és rendeltetésszerűen funkcionál,nincs semmi probléma a vinyóval,megkapja a megfelelő feszkót!

(#20695) FhRossi


FhRossi
tag

Sziaszok!
Egy jelszóval védett WD Passport Ulta-t ha Tv-hez csatlakoztatok, akkor itt is védi a jelszó a HDD-t? Konkrétan Routerhoz csatlakoztatnám, és úgy szeretném elérni hálózaton keresztül..

Panasonic 50G30, PS4 1TB CUH-1216, iPhone 11Pro 256GB, MacBook Pro 2020,  Watch 6 Series, PSN: FhRossi1908

(#20731) GBRDVD


GBRDVD
tag

Ha mindenképpen 4TB kell 2,5-ös méretben (ha már kövér a lúd, legyen a legkövérebb), akkor szerintetek melyiket érdemes megvenni a 3 közül?

Maxtor M3 Portable 4TB 2,5"
Western Digital My Passport 4TB 2,5"
Seagate Expansion 4TB 2,5"

Viszonylag jó árban vannak már, nagy különbséget nem látok köztük, a tesztek is gyakorlatilag azt írják, hogy amelyik szimpatikus. De mivel ez azért még mindig egy elég nagy beruházás, ilyet szerintem min. egy évtizedre vesz az ember, ezért fontos, hogy mi fog ketyegni a dobozban. Nekem pl. az eSATA-s Maxell 500GB 8 éve tökéletesen működik, hiba nélkül, ezt várnám el most valamelyik 4TB-ostól is.

A Segate Expansionról pl. alig találok valamit, nincs rajta a TechPowerUp oldalán sem. Súlyra viszont az a legkönnyebb, lehet, hogy az nem hátrány.

King Unique: Te pl. melyiket vennéd? :)

[ Szerkesztve ]

(#20733) GBRDVD válasza GBRDVD (#20731) üzenetére


GBRDVD
tag

Kigyűjtöttem a Data Sheet-eket, ha valaki esetleg hozzám hasonlóan 1-4TB vásárlás előtt állna és nehéz lenne a döntés:

Maxtor M3 Portable 2,5"
Western Digital My Passport 2,5"
Western Digital My Passport Ultra 2,5"
Western Digital My Passport Ultra Metal 2,5"
Seagate Expansion 2,5"

Súlyra, méretre egyformák ezek, minimális a differencia, csak egyes magyar viszonteladók (pl. Edigital) jelzik az adatokat hibásan. Szóval szerintem itt csak az ízlés dönt, meg az ár. Esetleg a garancia, ugyanis érdekes módon a Seagate 2 év, a Maxtor (ami szintén Seagate) 3 év, a színes WD-k 2 év, a WD Ultrák 3 év.

Ha van tippetek, melyik 4TB-t vegyem, vagy esetleg valaki használ ilyet, megírhatja a tapasztalatokat.

(#20734) King Unique válasza GBRDVD (#20731) üzenetére


King Unique
titán

Az M3 Portable és a My Passport esetében egész komoly kis szoftveres pakk van, míg az Expansion fapados ilyen téren. Aztán amíg az előbbi kettő esetében hivatalosan 3 év gyártói garancia van (a "színesnél" is), addig az utóbbinál csak 2 év. Viszont a megadott linkek alapján utóbbi a legolcsóbb, bár más helyeken már nem feltétlenül. A belsőt illetően a 4 TB-os Maxtor és Seagate modellekben általában ST4000LM016 merevlemez szokott lenni. A WD belseje pedig megint nem titok a különféle teszteknek köszönhetően.

Egyébként akadnak különféle összehasonlító tesztek, de hogy kinek melyik a legjobb választás, az nyilván az egyéni igényektől is függ. A topikba látogatók közül viszont jelenleg nem sokan rendelkeznek ekkora tárolókapacitású 2,5"-os külső merevlemezekkel, szóval túl sok tapasztalat nincsen velük. De, ha visszaolvasol, akkor azért említve volt néhány infó. Pl.: [link], [link], [link], [link].

Ez a minimum egy évtizedre veszi az ember dolog azért nem feltétlen úgy van, amiről korábban szintén volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#20741) B4ndiBuild3r


B4ndiBuild3r
tag

Sziasztok!

Van egy teljesen új WD Elements Portable (WDBU6Y0020BBK-EESN) külső HDD-m. Arra a célra vettem, hogy HD filmeket és sorozatokat tároljak rajta és közvetítsek a PC és a TV között.

A használatos TV egy Samsung KS7000 lenne, ami egy úgynevezett One Connect eszköz segítségével csatlakozik a külvilághoz, ami egy praktikus kis doboz a TV állványon, viszont ezen csak kettő USB 2.0 kimenet van, de a TV hátulján van USB 3.0 kimenet, amit egy USB hosszabbító segítségével elérhetővé tudok tenni a külső HDD kábelja számára (a falon helyezkedik el a TV).

A kérdésem az lenne, hogy lenne valami féle lejátszási probléma (akadozás), ha az USB 2.0 portokat használom a csatlakozáshoz?

Lenne előnyöm, ha az USB 3.0 portot használnám?

Mennyire rossz megoldás, ha az USB 3.0-nál maradunk, hogy két kábel is van a közegben (USB 3.0 - USB 3.0 hosszabbító, USB 3.0 - Micro gyári kábel), vagy ebben az esetben érdemes a gyári kábelt egy hosszabbra cserélni, hogy egy kábel legyen?

Szokták felhozni a nem megfelelő tápellátottságot az USB csatlakozáskor, az USB 3.0 már több áramot tud leadni, lehet ezt már előnyként tekinteni?

Mivel a TV-k általában nem rendelkeznek "kiadás" funkcióval, így a TV kikapcsolása után érdemes leválasztani, amikor már biztosan nincs olvasás, vagy teljesen mindegy?

Nem lesznek rajta létfontosságú dolgok, de ha már kiad az ember pénzt valamire vigyázzon rá, azért kérdezem ezeket. :)

[ Szerkesztve ]

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#20777) Rely04


Rely04
csendes tag

Sziasztok! Egy év után felmondta a szolgálatot WD My Passport Ultra külső HDD-m ( 2.5 1TB USB 3.0) pénzt visszakaptam...viszont most új HDD után kell néznem. Paraméterek: 25-30e között, 2.5 col, 1TB, USB 3.0, legalább 2 de inkább 3 év garancia, Mac OS kompatibilitás. Utánaolvastam itt fórumon a a témának és ezekre szűkítettem a versenyzőket: Silicon Power Armor A85, Silicon Power Armor A80 1TB, ADATA HD710A, plusz nem vetettem el egy újabb WD My Passport Ultra, vagy az újabb színes verzió vásárlását sem...(lehet csak én voltam vele balszerencsés) Ezt a 3-4 típust összehasonlítva, melyiket lenne érdemes választani? Használatról annyit, hogy kizárólag macbookhoz venném és elég sokat lenne utaztatva. Köszönöm a segítséget! :R

(#20794) Benzoldog


Benzoldog
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, hogy melyik külső merevlemezt vegyem meg adatok tárolására, illetve filmek megnézésére a tv-re csatlakoztatva. Két merevlemez jött nálam szóba:
Az egyik az ADATA HM900 2TB (ennél írják, hogy van TV support-ja, 5400-as fordulat számú)
A másik a WD Elements 2TB (ez 7200-as fordulat számú)
A kérdéseim, hogy ha tv-re csatlakoztatom, akkor felismeri-e majd valószínűleg bármelyiket is veszem meg, vagy számít-e a tárhely mérete, illetve a HDD fordulat száma? Egyébként egy 2013-as évjáratú Panasonic Smart tv-ről van szó, de emellett főleg adattárolásra lenne használva. Tehát szerintetek a kettő közül melyikkel járnék a legjobban?

[ Szerkesztve ]

(#20796) King Unique válasza Benzoldog (#20794) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

A HM900-as sorozat 3 TB-os modelljével kapcsolatban az egyik fórumtárs nemrég megosztotta a tapasztalatait. Abban pl. 7200 RPM-es HDD van. Az Elements Desktop belseje viszont 5400 RPM-es WD HDD-t rejt függetlenül attól, hogy mit írogatnak az egyes helyeken.

A tv és egyéb készülékeken történő használatról már többször volt szó ezen topikban. Illetve pont ezért az összefoglaló "Gyakran ismételt kérdések" fejezetébe is bekerültek ezzel kapcsolatban bizonyos infók. De mondhatnám pl. ezen és ezen hozzászólást is, amelyek szintén kapcsolódnak a kérdéseidhez. Viszont a bevált típusok és az egyéb speciális infók felől esetedben is a TV & Audió téma megfelelő topikjában kellene érdeklődni!

[ Szerkesztve ]

(#20804) Vikitorony


Vikitorony
tag

Seagate Backup Plus Portable Drive 5 TB-ról (STDR500020x, x=0-3) van-e valakinek tapasztalata, véleménye?

Régen volt egy ST2000DM001-es 3,5-es Seagate vinyóm, ami 2-3 év után megadta magát, ezért azóta nem nagy favorit a Seagate. Így meg, hogy 5 TB adatról van szó, végképp nem mindegy, hogy ajánlott-e vagy sem.

Jelenleg egy 2 TB-os WD My Passport Ultra Metal pörög, de használaton kívül van egy 1 TB-os WD My Passport Essential SE és egy 320 GB-os WD My Passport Elite, amikről már menteném a cuccokat.
Mint látható, az utóbbi ~10 évben eléggé WD párti voltam 2,5-es külső HDD tekintetében, ezért a kérdés, hogy mi a helyzet a mostani Seagate-tel.

[ Szerkesztve ]

(#20822) King Unique válasza Vikitorony (#20816) üzenetére


King Unique
titán

Az ilyen eszközök rendszerint eléggé összetettek és többféle funkcióval rendelkeznek. Például a My Passport Wireless Wi-Fi hozzáférési pontként, illetve médiaszerverként is funkcionál és egyszerre 8 db eszközt képes kiszolgálni. Továbbá még SD-kártyát is tud kezelni. A gyártó oldalán egyébként vannak infók a hálózati csatlakozásról, valamint a Pro verzióhoz van magyar nyelvű felhasználói útmutató, ahol részletesen le van írva minden.

[ Szerkesztve ]

(#20826) junior11


junior11
veterán

Egy kis érdekesség, a WD megújította a My Passport Ultra családját is a "sima" My Passport után: [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#20827) hatala


hatala
tag

Sziasztok.

Tanácsot kérnék, mivel egy WD My Passport Ultra 1TB 2,5-es külső vinyó vásárlását tervezem, amit egy Asus RT-AC87U router usb 3-as portjára szeretnék csatlakoztatni, hogy hállózaton keresztül, távolról is el tudjam érni az adataimat, dokumentumokat, tehát nem torrentre kellene, nem kell hogy állandóan menjen.

A kérdésem az lenne, hogy ez a kinézett külső vinyó mennyire megbízható ilyen munkára, ez állandóan pörög és gyorsan meghal mert állandó elérésben van, vagy parkol ha nem kell, ilyesmi...?
Vagy nézzek más megoldást, pl. pendrive...stb.

Köszi a tanácsot.

[ Szerkesztve ]

(#20829) hatala válasza Jarod1 (#20828) üzenetére


hatala
tag

Mármint erre "WD My Passport" gondoltál ezek szerint?

Köszi az infót!

(#20847) King Unique válasza Mákosmetélt (#20845) üzenetére


King Unique
titán

Manapság általában a legtöbb USB 3.0-s külső HDD-t már eleve támogatja a HDS, köztük pl. ezen népszerű 2,5"-os gyári típusokat is. De ugyanúgy rendszerint a külső házas megoldásoknál sem szokott ezzel különösebb gond lenni.

Kivételek viszont olykor előfordulhatnak, mint pl. legutóbb a My Passport sorozat 4 TB-os modelljénél. Itt valószínűleg az volt a gond, hogy még viszonylag új ez a típus és nem tartalmaz róla minden infót a program adatbázisa. De ez a jövőben változhat, illetve ezért célszerű riportot küldeni a fejlesztőnek, hogy az ilyeneket korrigálni tudja. Más esetekben viszont inkább az egyes régebbi / noname chipet és firmware-t tartalmazó típusoknál szokott előfordulni ilyen probléma. Valamint jellemzően pl. a régi IDE merevlemezeknél, illetve azon megoldásra épülő USB-s külső házaknál nem lehet kiolvasni a S.M.A.R.T. adatokat (infó). De magától a program verziójától is függhet a dolog és ajánlott abból is mindig a legújabbat használni!. Továbbá vannak a szoftver hivatalos oldalán kompatibilitási listák, amelyek egyébként a topik összefoglalójában is megtalálhatók.

A támogatott külső (USB, e-SATA, Firewire) merevlemezek listája
Az USB merevlemez keretekben használt USB híd chip-ek listája

[ Szerkesztve ]

(#20872) bartucz911


bartucz911
tag

Sziasztok

Külső adattárolót keresek 2 TB-os tárhellyel. Többnyire képek tárolására szeretném használni. Ami most van WD elements 1 TB, 3 éves, de rettentő zajos, és valamiért nagyon lassú amikor lapozgatok a mappák között.
Tudnátok ennél egy jobb verziót ajánlani olyan 40 ezer forint körül?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#20877) King Unique válasza bartucz911 (#20876) üzenetére


King Unique
titán

Ha ennyire zajos, akkor ott valami nem stimmelhet. Viszont, ha le lett ejtve és ezáltal valamilyen mechanikai sérülést szenvedett a HDD, akkor nem meglepő... De egy leejtés miatt akár meg is nyekkenhetett volna, tehát csoda, hogy még működik! Illetve nem ártana csekkolni az állapotát, mert egy leesett drive esetében eleve fennáll a meghibásodás veszélye!

Az M3 Portable a sima My Passport sorozattal van kb. egy szinten. Hasonlók a mellékelt szoftvereik, műanyag a külső burkolatuk, mindkettőre 3 év gyártói garancia van stb. Valamint a bennük lévő merevlemezeket sem mondanám annyival különbnek a másiknál. De az előző válaszban benne volt ezen hozzászólás linkje, amelyben többek között a tartósság fokozásáról is volt szó. Viszont nem feltétlen muszáj ilyeneket venni, megfelelhet akár egy normál típus is!

[ Szerkesztve ]

(#20890) choco01


choco01
addikt

Hali.

WD Elements vagy My Passport megbízhatóbb 2,5" 1GB?

Esetleg más? Fontos dokumentumok biztonsági mentésére szolgálna.Max 25k.

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#20891) King Unique válasza choco01 (#20890) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Eleve hasonló a kettő, ugyanaz a HDD is bennük. A My Passport sorozat az egyedi dizájn, nagyobb színválaszték, mellékelt szoftverek, hardveres titkosítás és a 3 év gyártói garancia tekintetében kínál többet. Utóbbinál, ha a bolt netán csak 2 évet adna, a + 1 éves garancia RMA ügyintézés formájában elvileg akkor is igénybe vehető.

Vannak nyilván más opciók is pl. az összefoglalóban, de ha fontos, illetve pótolhatatlan adatok tárolása a cél, akkor úgyis az alábbi hozzászólás végén említett dolgokon van a hangsúly. Vagyis eleve több helyre, illetve több fizikai tárolóra kell menteni!

[ Szerkesztve ]

(#20892) choco01 válasza King Unique (#20891) üzenetére


choco01
addikt

Köszi, akkor rendeltem egy My Passportot!

A gépen 2 winchesteren megy a mentes, meg neha masik gepre is, meg pendrivera, meg akkor majd erre a winyora is.. Csak nem vész el semmi.. :DDD

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#20895) alfalibra


alfalibra
tag

Sziasztok!

Szeretnék 1 v 2 TB-os külső merevlemezt venni, hogy a fontos személyes fájlok a biztonság kedvéért meglegyenek két helyen is. A WD-vel szemezek, mivel azt mindenhol megbízható márkának tartják, de hogy meglegyen a lelki nyugalmam, ütésálló kivitelre gondoltam. A WD-nek strapabíró kivitelben csak ez a nagyon drága MY PASSPORT PRO-ja van ? A vízállóság nem szükséges csak az esetleges eséstől tartok.

Vagy jó megoldás lehet mondjuk egy ilyen https://www.arukereso.hu/merevlemez-c3103/western-digital/2-5-1tb-sata3-wd10spzx-p372549889/ WD blue és egy szilikonozott külső rack pl: http://www.raidsonic.de/products/external_cases/external_cases_25/index_en.php?we_objectID=3190 ?
Bár gondolom, attól h szilikonozott, nem lesz ütésálló, max pár százalékot javulnak az esélyek fizikai behatásánál?

Illetve nem tudom, hogy backuphoz célszerű lenne-e a 3,5" méret? Azért merült fel bennem, mert látom, hogy a így olcsóbb lenne, kijönne a 2TB is. Ha nem hordoznám, akkor végülis mindegy a méret?

Bár most pont olvastam egy ilyet: "A 2,5 colos HDD-k további előnye, hogy mivel eredetileg noteszgépbe készülnek, jobban ellenállók a rázkódásokkal, ütődésekkel szemben. Ha egy 2,5 colos HDD működés közben (alacsony magasságból) leesik, jó eséllyel mind a mechanika, mind az adatok túlélik." Ez igaz? Ha mondjuk az íróasztalról landol hirtelen a padlón, az még "alacsony magasság"?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.