Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18706) junior11 válasza King Unique (#18703) üzenetére


junior11
veterán

Még elfelejtettem megkérdezni, sokszor olvasni, hogy a WD lemezei használat közben (my passport ultra, my book) vibrálnak és hangosabban működnek (nálam az Elements portable és a My book is ugyanezt csinálja, pl. a Samsung M3 portable jóval halkabb, nem vibrál úgy és vmivel gyorsabb is), mint a Seagate, melyek vmivel gyorsabban is dolgoznak. Mi erről a véleményed?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#18710) junior11 válasza King Unique (#18709) üzenetére


junior11
veterán

Úgy valahogy, szerintem még pár évig marad a jó öreg HDD :D

Más: Arra lennék még kíváncsi, hogy a feljebb említett külső HDD-k esetében (my book, passport ultra stb.) nem árt a lemeznek, ha csak pl. néha, ritkán van használva, adatok átmásolására (monduk 3-4x 2hét alatt)? Vagy a másik eset ha pl. gyakran, naponta kb. 2-3 órát használja a HDD-t egy médialejátszó (pl. filmek mennek róla)?

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#18718) kariad


kariad
senior tag

Sziasztok!

Kinéztem egy WD My Passport Ultra 2TB ami nyerő ár-érték arányban.
De a gépemen (PC) ami már nem mai darab csak Usb2 van rajta. Üzemel fog megbízhatóan vele.
Vagy vegyem az 1TB-osat mert az gondolom kevesebb-et fogyaszt.
:F

(#18724) Cold5 válasza King Unique (#18717) üzenetére


Cold5
senior tag

Én berendelek egy ilyet. Nagyon jó árban, ha nem tetszik a merevlemez gyártója (seagate) akkor eladom...

Sokkal jobban tetszik mint a WD Passport Ultra Metal, ami fontosabb kisebb is és 10e Ft-tal olcsóbb is... :C

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#18730) Cold5 válasza jeni (#18729) üzenetére


Cold5
senior tag

Van jelenleg is. De nem találok megfelelő külső házat: szín, kábel csatlakozás, méret, ami nekem szimpatikus lenne.

Van WD Passport Ultra-m is, de csak 500GB-ot.

Jó lenne ez a Seagate Seven csak 3 baj van vele, max. 500GB és drága és Seagate.

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#18733) madle


madle
őstag

Sziasztok,

mennyire árthat egy WD My Passport Ultranak, ha elég sűrűn van gépről gépre hordva illetve TV-re napi 1-2 alkalommal? A Macbookon le tudom választani ahogy kell, de a TV-n ugye nincs ilyen opció és ott simán ki kell húzni az USB-ből.
Fontos tudnom, mennyire bírja a strapát mert minden adatom rajta van. Illetve egy másolata és ugyan olyan WD-n.

(#18740) junior11


junior11
veterán

Van vkinek tapasztalata a Toshiba 2,5"-os külső merevlemezeivel? Nemrég volt a kezemben egy Canvio Alu 2TB fehérben és úgy láttam komplett fémházas volt, viszont az ára elég húzós a WD My passport és a Seagate Backup plus modellekkel szemben. Mi a véleményetek róla? Milyen lemez lehet benne? Tartósság, megbízhatóság milyen a Toshibánál?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#18742) junior11 válasza King Unique (#18741) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, megnézem a teszteket.

Amúgy egy kis érdekesség a mai napra: Ma csak kíváncsiságból újra rádugtam a kb. tavaly nyáron elromlott WD Elements 1TB 2,5"-os lemezemet, ki akartam dobni pár holmit, gondoltam, megnézem, hátha vmi csoda folytán elindul. S láss csodát mind2 gép felismerte, beolvasta a tartalmát is. A lemez nem lassú, normálisan dolgozik, nem melegszik túlságosan terhelés alatt sem, próbáltam másolni róla ami hiányzott, viszont pár fájl mappája üres volt, hiányzott a tartalma (melyek nem voltak törölve), és sok mappát nem engedett törölni sem, hibára hivatkozva, aztán újracsatlakoztattam, s a Win10 felajánlotta a hibajavítást, mely lefutott sikeresen, és már a hiányzó fájlok is a mappákban megjelentek, törölni is tudtam jelenleg. A HD Sentinel szerint a lemez 100%-os kondíciós, nincs szükség a beavatkozásra (tavaly sok szektorhiba volt rajta, már egyik gép sem olvasta be, ha jól emlékszem). Amúgy a lemez benne: wdc wd10tmvw 11zsms5
Kíváncsi leszek, meddig fog menni... :DDD

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#18743) Pardise


Pardise
senior tag

Sziasztok!

Rendeltem egy WD My Passport Ultra Metalt, ami holnap jön meg és szeretnék venni hozzá egy USB hosszabbítót, mivel elég rövid amit adnak hozzá, azt meg nem akarom, hogy a vinyó lógjon ki a TV-ből. Ezért kellene egy USB hosszabbító, hogy a vinyó le érjen az asztalra. Van olyan, hogy USB 3 hosszabbító, vagy sima USB hosszabbító jó neki, vagy mindegy?

Your car, your life ;)

(#18746) tomp


tomp
félisten

Nos mivel 1éves a WD Elements Portable-m így beszámolok mint 1éves tapasztalat:
Eddig 188napot és 21órát üzemelt. 1041db parkolást hajtott végre. :DDD
2015 nyár végéig használva volt pár alkalommal tv-n. Leválasztás mindig leparkolt állapotban történt. Azaz megvártam amíg parkolt és lehúztam az usb-ről. Novemberig USB 2.0-ról üzemelt. Azóta már 3.0-n.
Most épp üresjáratban 42fokos. Lehetne hűvösebb is...
De ezen kívül nagyon meg vagyok vele elégedve. :C

(#18753) junior11 válasza King Unique (#18752) üzenetére


junior11
veterán

Szia, a régebbi 2,5" Elements szériába is blue/green került? Nekem a "halálából" feltámadt Elementsben ez van: wdc wd10tmvw 11zsms5 , néztem a gugliban, de nem jöttem rá, hogy green vagy blue... Viszont egyelőre újra hajlandó működni.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#18755) King Unique válasza junior11 (#18753) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég írtam pont neked, hogy az adott tárolókapacitástól függően mi van bennük [link]... tehát még az eredeti 2,5" Blue. A WD10TMVW —► WD10TPVT merevlemezt takar lényegében. Ez a régebbi 1 TB | SATA2 | 3 tányér | 12,5 mm modell, ami a korábbi My Passport és Elements Portable sorozatokban volt. Újabban viszont már a fenti linkben említett 1 TB | SATA3 | 2 tányér | 9,5 mm típust teszik bele ezen külső merevlemezekbe.

[ Szerkesztve ]

(#18761) Pardise


Pardise
senior tag

Barátnőm laptopján nincs olyan, hogy hardver biztonságos eltávolítása, nem tudom miért, csak az van ott, hogy my passport, de nem lehet rámenni, hogy biztonságosan távolítsa el, nem tudom miért, így csak kihúztam. 2-szer volt ilyen, ez rongálja a vinyót vagy hasonló? TV-ről, gépemből mindig biztonságosan (parkolva) távolítom el. Pár napja vettem WD my passport ultra metal, 1TB vinyó.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#18764) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok!

Lehet, hogy nagyon amatőr kérdések, de nem találtam hasonlót a topicban.

Múlt héten jutottam hozzá egy 2TB-s fém WD My Passport Ultra vinyóhoz. Ez a legelső külső HDD-m, eddig kizárólag pen drivet használtam.

1) A lényeg: a vinyót mind magán, mind céges célokra használni szeretném. 1-1 Gb-t szánnék mindkét célra. A kérdés az, particionálhatom a vinyót minden további nélkül, vagy előfordulhat, hogy a titkosítás és jelszavas védelem csak az egyik partícióra vonatkozna? Arra találtam választ, hogy tudom particionálni, de ezekre a kérdésekre nem.

2) Ha formázom a winchestert, elszállnak a WD saját mappái (bin, extras, WD apps for... stb) és a kapcsolódó setup.exe?

3) Elrejthetőek ezek a mappák vagy muszáj láthatónak lenniük?

4) És a leghülyébb kérdés: Ha szeretném most pl. a céges dokumentumaimat a vinyóra felmásolni, csak úgy kell tennem, mintha A HDD-ről B HDD-re másolnék (pl. Total Commanderben, gondolom a WD saját mappái mellé), vagy kizárólag valamelyik WD programot tudom másolásra használni?

Végigpörgettem a ~60 oldalas manualt, de fenti kérdésekre nem kaptam választ (talán részben figyelmetlen is voltam).

Előre is köszönöm mind a türelmet, mind a segítséget és jó pihenést kívánok mindenkinek!

Üdv:
Péter

(#18770) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Adva van egy WD My Passport Ultra Metal Edition 1TB külső merevlemezem. Nos ezt pár perce sikerült levernem,a gép mellől, rá dugott állapotban. Azóta csak csipog a drága , akkor ezt most kukázhatom vagy van valami megoldás adat vissza nyerés céljából?

[ Szerkesztve ]

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#18788) Cool Face


Cool Face
aktív tag

Hy all!

Raspberry PI 3-at használok NAS-ra amire szeretném a külső 1TB WD Passport Ultrát rátenni 24/7-be. Ez élettartam szembonjából mennyiére lenne jó döntés? Nagyon megsínylené a dolgot? A WD-nek van kifejezetten NAS HDD-je is, de nem igazán szeretnék beleölni plusz pénzt ha nem muszáj.

(#18789) Frod


Frod
addikt

Sziasztok!
Külső HDD-t szeretne venni egy családtag, nagyon nem értek hozzá, tanulmányoztam az összefoglalót, de többnyire ugye csak ajánlást ír a termékekre.
Ami ki lett nézve rokon által: ADATA HD720 | WD My Passport Ultra

Paraméterek:
- csak adattárolásra lenne, hordozva nem
- ár: max 25.000
- méret: 1 TB

Mit ajánlotoka fentiek közül? Esetleg más?
Köszi!

Do you see the white shadow?

(#18790) King Unique válasza Cool Face (#18788) üzenetére


King Unique
titán

Hi,

Én személy szerint nem használok ilyen célra 2,5" külső vinyót és az érintett topikokban a többség is inkább csak sima adattárolásra használja PC-n, notebookon, esetleg filmnézésre TV-n, médialejátszón. Ha 24/7 üzemben lenne járatva, akkor lehet ideálisabb lenne egy strapabíróbb merevlemez, mint pl. a WD10JFCX. Igaz ez drágább, illetve eredetileg NAS / RAID üzemre van optimalizálva. Valamint 2 esetleges probléma is még felmerülhet:

1. Áramellátás
Azért egy ilyen kis mini PC általában elég karcsú ilyen téren... ahhoz, hogy normálisan meghajtson egy 2,5" külső HDD-t, ahhoz vsz USB Y kábel kéne. De lehet még az sem lenne elég és aktív USB hubot, vagy külső tápadaptert kéne használni. Utóbbi meg eleve az olyan típusoknál oldható meg, amelyeken van USB DC Power bemenet [link].

2. Melegedés
Folyamatos használatnál melegedni fog a benne lévő merevlemez. Ha tartósan magas hőmérsékleten üzemel, az nyilván nem tesz jót neki. A My Passport Ultra műanyagházas, ami nem a legkedvezőbb hőelvezetéssel bír. Ilyen téren pedig egyértelműen jobbak az alumínium külső házak, amiknek van külön topikja.

Tehát a fenti dolgokat figyelembe lehet venni, de azt nem állítom, hogy egyáltalán nem működőképes és nem használható az említett célra egy 2,5" külső merevlemez.

[ Szerkesztve ]

(#18797) King Unique válasza Frod (#18795) üzenetére


King Unique
titán

Nem könnyű így sem ajánlani egyet... :N Max például B., C., esetleg D. csoportra lehet szűkíteni a kört. Megbízhatóság és hibamentesség pedig eleve nem garantálható egyiknél sem, de a hosszabb garanciaidőt mindenképpen érdemes előnyben részesíteni.

Ha nem akarsz nagyon belemélyedni, akkor a WD My Passport Ultra / Samsung M3 Portable jó választás lehet és 3 év garancia van rájuk hivatalosan. De nem minden helyen adnak annyit, tehát erre is figyelni kell vásárláskor. Valamint ezt a két típust általában sokan veszik és többnyire pozitívak a tapasztalatok. Igaz mindkettő integrált USB aljzatos, ami kontra, de nem feltétlenül szokott emiatt probléma lenni. Ha esetleg utóbbi mégis elbizonytalanít, akkor a D. kategóriát is érdemes megfontolni a Toshibák kivitelével, mert azoknál szintén integrált USB van. Amúgy nem hülyeség ám az ütésálló sem, mert elég ezeknek már egy kis esés ahhoz, hogy tönkremenjenek [link].

A puffer mérete ilyen külső adattáraknál főleg adattárolási célra eleve másodlagos. A sebességet úgyis a merevlemez fordulatszáma és adatsűrűsége határozza meg, valamint maga a külső interfész (USB 3.0). A nagyobb cache max oprendszer | programok futtatásánál számít. Továbbá másolásnál akkor gyorsít számottevően, ha eleve nagy —► Buffalo MiniStation DDR.

(#18796) Surda-: a Transcendek jónak számítanak, de ha másfajta is érdekel, akkor olvasgasd az összefoglalót. Amúgy ilyen ütésállókba még pl. az SP is jónak mondható, de azok drágábbak. Az Adata, ami leginkább olcsó és azokra is 3 év garancia van.

[ Szerkesztve ]

(#18798) Frod válasza King Unique (#18797) üzenetére


Frod
addikt

:R köszönöm a választ!
akkor valószínűleg tényleg a WD Passport lesz a nyerő választás!

(bár az integrált usb-vel most kicsit megijesztettél, mert anno volt egy Samsung Story Station-öm, aminél letört a lapkáról a kis usb csatija, és onnantól kezdve használhatatlan volt a ház - hiába volt rajta e-sata, az meg nem működött - szerencsére azt azóta át tudtam menteni egy Eminent külső házba)

Do you see the white shadow?

(#18799) King Unique válasza Frod (#18798) üzenetére


King Unique
titán

OK, végül is jó választás a WD My Passport Ultra.

Amúgy Samsung külső merevlemezeknél a 2,5" típusoknál van integrált USB aljzat. A 3,5" modellekben normál SATA csatlakozós HDD szokott lenni. Nekem is van egy Story Station, amit szétszedtem és onnan tudom. Tehát utóbbinál áttehető másik külső házba a merevlemez, de a 2,5"-os típusoknál már nem.

Erről az Eminent külső házról majd lehet még kérdezek.

[ Szerkesztve ]

(#18810) tomp válasza Cool Face (#18788) üzenetére


tomp
félisten

Én közel 24h-ban használom a WD Elements Portable-t illetve gyakorlatilag az összes vinyómat. 2nap üzem-2nap szünet a ciklus. Ezen kívül nyáron és télen több hétig mennek kikapcsolás nélkül.
Ahogyan King Unique is írja a melegedés!
Mivel az Elements és a My Passport Ultra is műanyag házas így azt mondom, hogy minden féle képen szerezz be egy kis ventit. Nekem egy ilyen van. Most még nem kell de nyáron kötelező! Jelenleg alapjáraton 42fokos a vinyó pedig nincs nyári meleg a szobában. Alu házas megoldásom is van az laza 8fokkal hűvösebb.

(#18822) junior11 válasza King Unique (#18821) üzenetére


junior11
veterán

Reméljük. Amúgy nekem a "sima" Canvio Alu is tetszik, ha jól emlékszem komplett fémházas, nem mint a WD My passport ultra metal, melynek az alja műanyag.

Amúgy, kár, hogy még 3TB méretben ezek a 2,5"-os HDD-k ár/érték arányban drágábbak, mint a 3,5"-os társaik, pl. My Book esetében jóval kedvezőbb.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#18831) somasz


somasz
addikt

Üdv!

Eltört a WD My Passport 1TB USB3.0 vinyóm csatlakozójának forrasztása. Szétkaptam, erre kiderült, hogy a vinyónak nem a szokványos sata csatlakozója van. Az újraforrasztáson kívül volna más megoldás szerintetek?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#18835) King Unique válasza Zsolt_Nagy (#18834) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Ilyen kérdésekre elsősorban az összefoglaló átnézését tudnám javasolni, ott vannak 2,5" | 3,5" méretben is különféle megoldások feltüntetve. A kinézett 3,5" WD külső HDD-ről készült a topikban egy teszt, a belseje a hírhedt Green, ami újabban már Blue. Általánosan a My Book ajánlott, de ilyen célú használatra megfelelhet ez az alapmodell is.

WD Elements Desktop 3 TB teszt

[ Szerkesztve ]

(#18836) junior11 válasza King Unique (#18835) üzenetére


junior11
veterán

A My Book ebben az esetben az Elements szériával szemben csupán softwaresen nyújt pluszt, jól gondolom? Más különbség nincs közöttük.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#18839) King Unique válasza junior11 (#18836) üzenetére


King Unique
titán

A gyártó oldalán is fent van, hogy mi a különbség [link]. Tehát leginkább a szoftveres körítés és a hardveres titkosítás. A belsejük az ugyanaz, 2 - 6 TB méretig WD Blue (Green). A 8 TB-os My Book modellekben viszont az új hélium alapú Red | Purple lehet [link]. Továbbá az Elements sorozatok esetén általában több probléma szokott lenni, de manapság már ez sem törvényszerű. A régebbi, USB 2.0-ás Elements Desktop volt ilyen téren elég vegyes, de az USB 3.0 változatnál nem hallani különösebb panaszokat. Igaz utóbbival a tapasztalat is kevesebb.

(#18837) mobal: a 2,5" (külső) HGST merevlemezek viszonylag jónak mondhatóak, bár én a túlzott fejparkolásukat nem preferálom annyira. Igaz, az még mindig jobb egy fokkal, mint egyes 2,5" WD-k gyakori motorleállítása. Persze, ha nagyon megszaporodna, akkor HDS által mindkettő kordában tartható [link], [link]. De ezen beállításokat csak szükség esetén javasolt alkalmazni! Az 500 GB-os Touro Mobile-ról korábban készült egy teszt.

Hitachi Touro Mobile 2.5" 500GB usb3.0 külső HDD

Amúgy az 500 GB-os változatok ár-érték aránya nem a legjobb és az 1 TB-os sem sokkal drágább: 500 GB | 1 TB.

[ Szerkesztve ]

(#18843) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Mivel nekem már 2 db samsug vinyóm is beadta a kulcsot ezért WD-t is kinéztem:

WD Elements Portable 1TB 5400rpm 8MB USB 3.0 vagy ennek a 2TB-s változatát.

(#18844) King Unique válasza Khaosz55 (#18842) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Ilyen kérdésekre az összefoglaló átnézését tudnám javasolni, hiszen pont ezt a célt szolgálja. A D3 Station ára valóban nagyon kedvező, de a tapasztalatok már vegyesek vele kapcsolatban: [link], [link], [link]. Persze ez alapján nem feltétlenül lehet az összeset általánosítani, lehet éppen olyat fogsz ki, aminél nem lesz semmi probléma.

A WD Elements Portable is megfelel a célra, de adott esetben a + 1 év garancia és a bónusz szoftverek miatt jobb választás lehet a My Passport Ultra. Amúgy, ha csak 1-2 TB kell, akkor az manapság 2,5" méretben sem számít extrának. 3,5" megoldásokat 2 TB, illetve leginkább afeletti tárolókapacitásnál érdemes venni.

[ Szerkesztve ]

(#18845) Khaosz55 válasza King Unique (#18844) üzenetére


Khaosz55
addikt

Szia igen a my passport ultra 2TB lesz a végén.

Bár még nem világos mit tudnak a progik hozzá...

(#18846) King Unique válasza Khaosz55 (#18845) üzenetére


King Unique
titán

A mellékelt szoftverek használata csak opcionális és van hozzá magyar nyelvű felhasználói útmutató is. Azért akad benne néhány hasznos beállítási lehetőség, mint pl. a fentebb is említett alvó mód időértékének állítása. Amúgy árban sincs nagy különbség a kettő között és talán 2-3 db ezrest megér a + 1 év garancia és a szoftveres extrák.

WD Elements Portable 2 TB | WD My Passport Ultra 2 TB

Persze nem kötelező utóbbit venni, csak célszerű az említett okok miatt. Ha nem akarsz rá pluszba költeni, akkor jó lehet az Elements is. Illetve hasonló szoftveres felszereltséggel és hivatalosan 3 év garanciával a Samsung M3 Portable van még jó áron.
Akadnak persze más megoldások is, ha az összefoglalóban megnézed. Továbbá annyit meg kell még említeni, hogy az imént felsoroltaknál kontraként felhozható az integrált USB aljzat. Persze ez sem jelent feltétlenül problémát, de azért jó tudni és számításba venni.

[ Szerkesztve ]

(#18852) smallmer válasza King Unique (#18851) üzenetére


smallmer
őstag

Szia,
hát anno nem vettem, hanem inkább levásároltam másra a gariból visszajött vinyó árát, mert olyan magas árakon voltak a külső hdd-k.
Igazából nagyon elképzelésem sincsen. Kifejtem, hogy miket néztem ki és, hogy mit gondolok róluk. (eddig adata hc710 vol, ennél jobbat szeretnék mind minőségben mind gyorsaságban ha lehet)
Szóval a lista:
1. Samsung M3 Portable 1TB ---> durván 19 ezer forintból meglenne, kinézetre tetszik, nagyon jó értékelések vannak hozzá 3ÉV GARANCIA

2.WD My Passport Ultra 1TB ---> durván 22-23 ezer forintból meglenne, jobban tetszik kinézetre mint a samsung, értékelést nem találtam sokat csak egy-kettőt 3ÉV garancia

3.WD My Passport Ultra Metal 1TB ---> durván 25 ezer forint, ez tetszik eddig a legjobban kinézetre, kevés az értékelés. Gondolom teljesítsményben és minden más nézetben is a sima nem metal passport ultra tulajdonságaival rendelkezik és ehhet még jön egy fém borítás(javítsatok ki ha nem), kevés a tapasztalat 3ÉV garancia

4. Zendisk AS400 1TB ---> ha lehetne kapni akkor nem is gondokodnék egyből ezt választanám, de sehol nem találtam már, mert kifutó termék. Esetleg ha tudtok megbízható helyet ahol kapható akkor ne tartsátok magatokban :)

5.Toshiba CANVIO SLIM ---> 28 ezer forint körüli ár, szép ház, de a wd ultra metal jobban tetszik, értékelés nincsen GARANCIA 2ÉV

6. toshiba canvio alu ---> 26 ezer forint durván, tetszik, de kinézetre még mindig a wd metal, értékelés kevés,
Garancia 2 ÉV

7.Buffalo ministation safe 1TB --->30 ezer forint, ütésálló, bár ha leejted nagyon csúnya lesz, értékelés nuku, Garancia 2ÉV

8. A Lacie porsche design termékei is tetszenek, kinézetre nagyon, de úgy érzem, hogy túl vannak értékelve az apple hasonlóság miatt, magyarországonn csak 1ÉV garival találtam. Erről vélemény

utolsó:
Egy 2,5-ös WD RED 1TB + valami külső ház --> ez is kb 25-26 ezer forint körül jönne ki.

Szoftveres ügyben tudnátok mondani nekem valamit? hogy melyik gyártó mit kínál és miért jó? ezek közül :)

köszönöm szépen és bocsánat, hogy ennyit problémázok, csak szeretném a pénzemért a legjobbat kiválasztani ami számomra jó :)

(#18853) King Unique válasza smallmer (#18852) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Minőség terén maga a kivitelezés, burkolat anyaga stb. is meghatározó, viszont az átlagnál jobbat meg kell fizetni, főleg a gyári kompakt kivitelű megoldásoknál. Illetve pont ilyen prémium kategóriás és minőségi cuccokat például a Lacie készít. A sebesség leginkább a benne lévő merevlemeztől, illetve annak fordulatszámától és adatsűrűségétől függ. Viszont ilyen téren a legtöbb 2,5" típus általában megegyezik, mivel a többségük 5400 RPM | 500 GB / lemez. Ennél valamivel gyorsabbak csak a 7200 RPM | DDR cache | 667 - 800 GB / lemez adatsűrűségű modellek lehetnek. A korábban említett ST2000LM003 már 667 GB-os tányérokat tartalmaz, ezért kicsit gyorsabb az átlagnál (teszt).

1. Samsung M3 Portable (1 TB) —► topik teszt | Cdrinfo teszt | topik információk

2. WD My Passport Ultra (1 TB) —► topik teszt | TechPowerUp tesztek | topik információk

3. WD My Passport Ultra Metal Edition (1 TB) —► TechPowerUp tesztek | topik információk | Szinte ugyanaz, mint a My Passport Ultra, csak a burkolata fém. Pontosabban csak a teteje és az oldala, az alja már műanyag. Viszont a hővezető képessége nem igazán jobb, mint a műanyagházasnak [link], [link].

4. Asus Zendisk AS400 (1 TB) —► logout teszt | topik információk | Előfordul ST1000LM024 belsővel is: [link].

5. Toshiba Canvio Slim (1 TB) —► TechPowerUp tesztek | topik információk | új modellek

6. Toshiba Canvio Alu (1 TB) —► TechPowerUp tesztek | topik információk | új modellek

7. Buffalo MiniStation Safe (1 TB) —► DailyReviews teszt | TechPowerUp tesztek | topik információk | Egyéb ütésálló termékek: [link].

8. Lacie Porsche Design (1 TB) —► TechPowerUp tesztek | topik információk

9. 2,5" külső mobil rack + merevlemez —► Kínálat szűkítése: [link]. | Egyéb, olcsóbb 2,5" merevlemezek: [link].

+ Mellékelt szoftverek funkciói, használata:
Tessék elolvasni a gyártói oldalakon lévő információkat és felhasználói útmutatókat!

Pl.: Buffalo Tools | Lacie Privat Public | Samsung Drive Manager | NTI Backup Now EZ (Toshiba) | WD SmartWare / WD Backup, WD Drive Utilities, WD Security, WD Quick View

1, 2, 3, 5, 6 —► Ezeknél jellemző az integrált USB aljzat [link]. Azonban nem feltétlen jelent problémát, maximum akkor, ha az USB aljzat letörik a PCB-ről, vagy elszáll az USB chip / - áramkör. Előbbihez általában erős feszegetés (user error) kell, utóbbi pedig nem törvényszerű. Például a népszerű WD My Passport modellek is sokaknál beváltak és korántsem mindenki fut bele ilyen problémába. Ettől függetlenül persze még lehet vele számolni.
Hogy pontosan melyiket kellene választani, azt a fenti információk és az összefoglalóban taglalt vásárlási szempontok, azok alapján felállított kategóriák, valamint egyéni igények alapján el lehet dönteni. Viszont ezeket már mindenkinek magának kell elolvasni, mérlegelni és meghozni a döntést. :)

[ Szerkesztve ]

(#18867) Surda-


Surda-
őstag

Sziasztok
Fotok,videok lementésére kéne nekem egy merevlemez.
A StoreJet 25M3 és Wd my passport ultra került be a kalapba..
Kb ez a max amennyit rászánnék a dologra,azaz kb.22ezer.
Szerintetek?
Ha esetleg jobban járnék mással,ne tartsátok magatokban :)

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#18875) Surda- válasza King Unique (#18874) üzenetére


Surda-
őstag

Ennyit nem :D köszi.
Akkor azthiszem a WD passportnál maradok, ár-érték arányban az tűnik a legszimpatikusabbnak.
Állítólag ez hardveresen is letitkosítható elvesztés esetére,ami nem tudom mit jelent,de már nem vagyok hajlandó utánaolvasni :D
Egy kérdés merült még fel bennem,az pedig az,hogy az USA-ban a Lacie vagy a WD mennyivel lehet olcsóbb,ugyanis egy hónap múlva utazom ki.
Ha 5ezerrel olcsóbb,akkor nem érdekel, de ha mondjuk féláron van,akkor lehet megérné megvárni.
Ismersz olyan USA oldalt,ahol HDD-t árulnak?

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#18876) King Unique válasza Surda- (#18875) üzenetére


King Unique
titán

Eddig ütésállót akartál venni, de ha a WD kell, akkor felőlem legyen. A hardveres titkosítás USB chip szinten titkosítja az adatokat és adnak hozzá programot, amivel lejelszavazható a meghajtó. Ennek vannak előnyei, meg lehetnek bizonyos esetekben hátrányai is. Utóbbi kapcsán előfordul, hogy körülményesebb lehet az adatmentés az ilyen meghajtókról pont a titkosítás miatt. Persze nem törvényszerű, hogy arra sor kerül.

Külföldi árakat passzolom, de van WD Store, ahol az 1 TB My Passport Ultra most akciósan 60 $ (~16k). De, ha kint veszed meg, akkor szükség esetén a garanciát is ott kell intézni. Ha visszajössz, akkor itthon max az RMA ügyintézés jöhet szóba ez esetben.

[ Szerkesztve ]

(#18878) Surda- válasza King Unique (#18876) üzenetére


Surda-
őstag

WD My passport ultra-ból van "New"
Ez mit takarhat,érdemes -e ilyet venni? [link]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#18884) Surda- válasza King Unique (#18883) üzenetére


Surda-
őstag

Nem tudok dönteni,hogy WD My passport ultra legyen vagy StoreJet 25M3 :O :W
:))

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#18899) Surda- válasza King Unique (#18891) üzenetére


Surda-
őstag

És wd My Passport ultra kontra LaCie Porsche Design P'9220 ? :B
3ezer van a kettő között.

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#18907) King Unique válasza Krogoth (#18905) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

A kettő kb. egykutya, WD Green van bennük, illetve lehet már a Blue-ra átcímkézett változat [link]. A 7200 RPM meg a szokásos elírás, mert ezek a HDD-k ekkora méretben alapból 5400-asok [link]... :DDD

Továbbá fent vannak a gyártó oldalán a különbségek. Tehát a szoftveres extrákkal és a hardveres titkosítással tud többet a My Book. Általánosan utóbbi ajánlottabb, de végül is az Elements Desktop is megfelel a célra. A 3 TB-os változatról készült a topikban egy teszt. Ha azonban a szoftveres extrákra egyáltalán nincs szükséged, akkor a 3,5" külső aluház + 3,5" HDD kombó is jó, vagy akár jobb választás lehet.
Valamint az árakat elnézve ennyiért, vagy ennél akár még olcsóbban 2,5" 2 TB-os típust is lehetne venni. 3,5" külső HDD-t manapság már leginkább 3 TB, vagy afeletti tárolókapacitás, illetve direkt külső tápellátási igény esetén érdemes venni. Továbbá akkor, ha a mobilitás, kisebb méret és súly egyáltalán nem fontos.

[ Szerkesztve ]

(#18912) kislaci válasza King Unique (#18911) üzenetére


kislaci
senior tag

Tudom, kaptam, csak ez az ötlet most ugrott be, hogy így áthidalnám a torrentproblémákat. Nem tudok seedelni a két külön lakhely miatt. Ha letöltök valamit itthon akkor azt a torrentet csak hétvégenként tudnám seedelni, illetve ugyanez a helyzet laptopnál, azt meg csak hétköznap. Így ha vennék egy külső hdd-t akkor csak egy torrent könyvtáram lenne, és a vinyó hordozásával tudnék seedelni mindent. Emellett tv-re is ezt használnám. (Akkor nem seedelnék, nem szeretem, ha filmezés közben megy a gép.) Erre a használatra megfelelő lenne szerintem egy fémházas My Passport Ultra? Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#18941) HollywoodBoy válasza King Unique (#18939) üzenetére


HollywoodBoy
tag

Szia!

Köszönöm a válaszodat! :R Neharagudj, csak párat kelett volna vissza olvasnom! :W
Szerintem egy WD My Passport Ultra-ra fog esni a választásom! Eddig is mindig WD-m volt és végülis elolvastam a backup progijának a leírását és tetszik.

Köszi mégegyszer! :R

[ Szerkesztve ]

(#18943) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

végre kezd kirajzolódni a kép, hogy milyen külső hdd-t vásárolok. A külső rack+ hdd lehetőséget teljesen elvetettem, mert néztem videókat a gyártók szoftveres támogatásáról és több is megtetszett, tehát maradok a gyári kompakt felállásnál.

Az elején kikötöttem, hogy transcend külső hdd-t nem szeretnék, mert anno vásároltam 2db pendrive-ot is tőlük és mindkettő idő előtt tönkrement, de mivel a beszámolók alapján a StoreJet 25H3-ban nem integrált aljzat van, ezért bevettem a számításaim közé. Ebből a modellből úgy gondoltam, hogy megérné a 2TB-os modellt megvásárolni, mert ár/érték arányban aránylag jó.
Ahogy néztem szoftveres téren van:

Backup

Itt ugye több mappát is meg tudok adni, amit szeretnék backuppolni, illetve nagyon bejön a one touch backup is, ami ugye lényegében a hardveren lévő gomban történő backup.

Restore

Ha jól értettem ennek az a lényege, hogy mondjuk a képeimet backuppolom a külső hdd-re és monjuk egy másik gépen rakok a külső hdd-n lévő képek mappába más képeket, akkor azokat restore-al az előbbi gépre felmásolja ha a restore parancsot választom. Jól gondolom ezt?

Encrypt

A beszámlók alapján ez nem tartalmaz hardveres titkosítást, hanem csak a mappákra lehet jelszavas védelmet állítani. Szerintem egy átlag felhasználónak elég is. Javítsatok ki ha nem jól gondolom

Apróságok

Könyvjelző szinkronizálás, jelszavas számítógép védelem(ezt nem értem minek, van a windowsban is),

ezzel szerintem be is fejeztem a transcend tulajdonságait.

a másik amit néztem az a WD my passport ultra metal 2TB és a sima my passport ultra. Sokkal jobban tetszik kinézetre mint a transcend, kicsit kisebb is. Szoftveresen úgy láttam hogy csak annyival tud többet a transcend szoftverénél, hogy van rajta egy dropbox lehetőség, aminek értelmét nem nagyon látom, ha felrakom dropboxra a cuccaim akkor minek kell a hdd? :) Egy a gondom és ha ez nem lenne akkor ezt választanám. Ez az integrált usb aljzat. Illetve mit bírhat ez a hdd egy leejtés esetén? Eléggé vigyázok a cuccaimra, nem szoktam leejteni, de bármikor meg lehet a baj. Esetleg egy ilyen tokkal ki lehetne szerintetk küszöbölni a tönkremenést egy esetleges leejtés esetén? Néztem, hogy a wd-nek van egy my passport x külső hdd-je is. Abban is integrált lehet az usb aljzat?

A toshibákat elvetettem, mert úgy láttam mindegyik integrált usb aljzattal rendelkezik. Bár olvastam azt, hogy általában azok a cégek akik sima vinyót is gyártanak, ők integrált usb-vel készítik nagy többségében. Bár a canvio premium nagyon szép, gondolom az is integráltal fog érkezni. Ja és ki tudja mikor.

Az 1TB méretű verziókat elvetettem, mert az SP Armor 85 -nél elég kevés a szofveres támogatás, a többi meg jobban megéri 2tb-os verzióban.

Mit gondoltok a transcend megbízható? nem szeretnék úgy járni mint az előző adata-val ahol tönkrement az aljzat és egy csomó fontos dolog eltünt, ezért is vacilálok nagyon a wd-vel.
Ki mire szavaz? :)

köszönöm szépen a segítséget sokadjára is, a múltkor előbb olvasni kellett volna és utána kérdezni, ezért elnézéseteket kérem

(#18944) King Unique válasza smallmer (#18943) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Úgy látszik sikerült az integrált USB-vel beültetni a bogarat... ;] De, mint említettem már többször, nem törvényszerű, hogy emiatt probléma lesz. Persze, ha valaki nagyon óvatos és körültekintő akar lenni, akkor nyilván választhat másfajta megoldást.

A Transcend 25M3-hoz mellékelnek néhány hasznos kis programot, a Transcend Elite felhasználói útmutatójában pedig minden le van írva a működéséről. Az új verzióban Cloud (Dropbox) támogatás is van. Korábban én az OTB (One Touch Backup) gomb használatába mélyedtem bele inkább [link]. A titkosítás része azért annyira nem nagy szám, mert simán csak a 7-Zip programban is benne lévő megoldást használja. Tehát hasonló, mintha egy fájlra / mappára utóbbival állítanál be tömörítésnél jelszót. Ha az egész meghajtót kell lejelszavazni, vagy létrehozni egy titkosított "konténert", akkor praktikusabbak a korábban említett megoldások [link].

Nekem van WD Nomad tokom, de azt már nem nagyon lehet kapni és inkább a korábbi My Passport modellekre van szabva. Az új 2 TB-os modell eleve bele sem férne a ~ 21 mm-es magassága miatt. Az enyémben egy 18 mm magas, 1 TB-os Passport van, de annál is ki kellett venni pár belső rögzítőelemet, hogy beleférjen. Ugyanis a tok belsejét tekintve elsődlegesen a normál méretű (~ 15 mm) WD külső meghajtókhoz van tervezve.
Ellenben, ahogyan mindegyik 2,5"-os külső merevlemezhez, úgy az újabb típusú My Passport meghajtókhoz is lehet venni egy 2,5" hordozótokot. Egy ilyenbe beletéve ez is ad neki némi védelmet tárolás és hordozás közben. De nyilván ezek a WD külső HDD-k nem ütésállóak, mint a Transcend | SP és elég nekik egy kis esés ahhoz, hogy tönkremenjenek [link]. Tehát, ha esetleg a használatból adódóan fennáll ennek a veszélye, akkor érdemesebb lehet gyárilag ütésálló kivitelűt venni.

[ Szerkesztve ]

(#18949) junior11 válasza bringasisti (#18948) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem ez normális jelenség, nekem is rezeg, a WD elements pedig még jobban.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#18983) junior11


junior11
veterán

Tárhelyre lesz szükségem, megteltek a lemezeim, 2-3TB-os méretben gondolkodom, inkább 3TB, ezért kérdem, van jobb vétel ár/érték arányban a WD My Book 3TB-os modelltől (112euró)?
2TB esetén My Passport ultra (96euró) és M3 Portable (83euró) jöhetnek számításba. Kár, hogy 2,5"-os méretben a 3TB-os lemezek még elég drágák... Mit javasoltok? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#18988) King Unique válasza junior11 (#18983) üzenetére


King Unique
titán

3 TB tárkapacitásnál jelenleg még a 3,5" típusok ár/érték aránya valamivel jobb. Az adott kategóriák, azokhoz tartozó típusok és árak (3 TB) pedig benne vannak az összefoglalókban. Ekkora méretben a külső házas megoldás sem jönne ki olcsóbban.
Amúgy ezen logout cikk alapján már a 2,5" | 3 TB modellek ára is egyre kedvezőbb, lement 40-45 ezer körülire.

(#18984) Callme: 500 GB alatt manapság külső merevlemezt nem érdemes venni és kompakt kivitelben nem is lehet kapni ennél kisebbet. De utóbbi kivitelben sok gyártó 3,5" méretben már 2 TB alatt sem készít. A My Passport Cinema hivatalosan 4K UHD TV-khez való, de a különlegessége igazából a kompatibilitásban, esetleg egyéb szoftveres dolgokban rejlik. Maga a belseje ugyanaz az 5400 RPM | 8 MB | 500 GB / lemez adatsűrűségű HDD lehet, mint ami egy normál, 1 TB-os My Passport belsejében is van.

Én úgy tudom, hogy PC-n / laptopon a CPU erőssége is sokat számít HD filmek lejátszásánál, valamint nyilván nem árt egy jobb videókártya sem. Illetve a megfelelő lejátszóprogram és a helyes beállítások is fontosak. Valamint gondolom a háttértároló sebessége is némileg számít, mert nálam volt olyan 2,5" külső HDD, aminél kicsit akadtak az FHD filmek USB 2.0-án. Aztán USB 3.0 porton használva mintha gördülékenyebben ment volna a lejátszás, holott hivatalosan az előbbi szabvány sávszélessége is elvileg elegendő.

Továbbá TV-n használva nem árt odafigyelni 2,5" típusoknál a stabil áramellátásra. Az az ideális, ha van a készüléken megnövelt áramerősségű USB-port: [link], [link]. Valamint a témában érdemes lenne itteni házimozi topikokban is érdeklődni. De, ha jól tudom, akkor a 4K | UHD sem feltétlen igényel speciális külső merevlemezt.

[ Szerkesztve ]

(#18991) junior11 válasza King Unique (#18988) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, hát igen. WD esetében a My Book felé hajlok, jobb ár/érték aránya miatt, valamint jobban szellőzik a háza, mint a zárt Passport ultrának, de a My Book és a Passport ultra esetében is egy kicsit tartok (ismét) a Green/Blue lemezek tartósságától, megbízhatóságától.

Amúgy van egy ismerősöm, mely kimondottan csak 2,5" lemezeket használ, mivel szerinte tartóssabbak, többet bírnak, mint a 3,5" társaik. Nem nagyon boncolgattam ilyen téren a helyzetet, de szerintem ez nem feltétlenül igaz...

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#19019) junior11 válasza King Unique (#19018) üzenetére


junior11
veterán

Köszi az infókat :D Így oldhatta volna meg a WD is az Elements/Passport ultra szériánál, kár, hogy nekik integrált az usb foglalat, és az M3-nál is. De legalább már tisztában vagyok ezzel is.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#19029) Rely04


Rely04
csendes tag

Sziasztok!
Macbook Pro gépemen elég karcsú a tárhely ezért szeretnék venni hozzá külső merevlemezt.
Tárhely szempontjából bőven elég az 1TB mivel nem tárolok több 10gb-s játékokat vagy filmeket, leginkább képek, zenék, egyéb fájlok tárolására használnám. A WD márka My Passport Ultra 1TB szériát néztem ki magamnak ár-érték aránya és kompaktsága miatt. Mi a tapasztalat ezzel a termékkel kapcsolatban? Még milyen külső merevlemezeket tudnátok ajánlani?
Választ előre is köszönöm. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.