Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17771) King Unique válasza Bigyo13 (#17770) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Kétségkívül ez a 2 db 3,5" külső HDD sorozat a legjobb ár-érték arányú. Viszont minőség és megbízhatóság már más kérdés. A 2 TB-os D3 Station kapcsán van negatív tapasztalat [link], [link]. 3,5" Canvio Desk meg nem ismert a topikban.

Szóba jöhet még esetleg:

● 3,5" gyári külső HDD: WD Elements Desktop ; WD My Book 4 TB / 6 TB ; LaCie Porsche Design P'9233

● 3,5" külső HDD ház + HDD: Captiva / Sharkoon Rapid-Case / Sharkoon Swift Case Pro + WD50EFRX

Viszont utóbbi megoldások rendre drágábbak, mind gyári, mint külső házas kivitelben. Gyári külsőknél nincs is mindegyikből 5 TB-os, illetve a fel nem sorolt más termékek meg mind drágábbak ekkora méretben.
Külső házaknál is van egy-néhány olcsó 4-5k modell, de nem mindegyik kezel 5 TB-os HDD-t, a Sharkoon házak viszont biztosan, egészen 8 TB-ig. Valamint 3,5" HDD-ből adattárolásra a Red ajánlott, ami tényleg minőségi, viszont nem a legolcsóbb. Egy Caviar Green olcsóbb, de az merevlemez topikban is kevésbé ajánlott és ott van a fejparkolás problémája is.

=========================================================

Tehát, ha fontos a minél jobb ár, akkor akár D3 is mehet, vagy inkább a Canvio Desk. Bár annál, ha valóban 7200-as, az nem túl előnyös hosszútávon. Ha belefér, akkor a WD-k is jók lehetnek.
Amúgy minőség és talán megbízhatóság tekintetében legjobb egy 3,5" külső aluház + WD Red kombó, viszont az együttesen ekkora méretben már elég drága...

[ Szerkesztve ]

(#17811) King Unique válasza xplood (#17809) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Az Elements nem igazán éri meg, sima fapados modell. Ahogy a Basics is, bár a célnak mind a kettő megfelelhet.
Ha 2,5" külső WD, akkor egyértelműen a My Passport Ultra. Azoknál kevesebb a meghibásodás, komplett szoftveres pakk jár hozzá és 3 év garancia. Az, hogy sok bolt, csak 2 évet ad mindegyikre, az a saját hiányosságuk....elég vicces, hogy a feketére 2 év ír, a fehérre meg 3 évet, holott nem szín alapján meg a garancia... maguk a boltok, webshopok sem tudják rendesen úgy látszik. :U

Tehát, ha nem akarod ragozni, akkor esetleg mehet a Basics is, vagy egy hasonlóan olcsó M3 Portable. Utóbbi is 3 év garis, bár ezzel sincs minden bolt tisztában...
Egyéb alternatívák, pedig a fentebb is említett LINK alatt érhetők el.

[ Szerkesztve ]

(#17813) King Unique válasza xplood (#17812) üzenetére


King Unique
titán

Akár a Toshiba is megfelelhet, de a My Passport Ultra szoftveres kínálata, 3 évgarancia, újakhoz mellékelt Grip Pack, szerintem megéri azt a pár ezres felárat.
Ha meg hordozni fogod, akkor vmi külső tokot nem árt neki venni és abban utaztatni [link], [link].

(#17843) King Unique válasza nyesix (#17842) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Igen, természetesen létezik. Elsődlegesen azoknál a gyártóknál szokott integrált USB-s lenni, amelyek belső HDD-t is gyártanak.

2,5" külső merevlemezek (SATA HDD-re integrált USB aljzat)

Adata (HV620)
Samsung M3 Portable
Toshiba (Canvio Bacis, Canvio Alu 2S, Canvio Slim)
Western Digital (Elements Portable, My Passport Ultra sorozat)

2,5" külső merevlemezek (SATA HDD + SATA-USB átalakító)

Adata (egyéb modellek?)
Buffalo
Hitachi (Touro Mobile sorozat)
Seagate (Expansion Portable, Back Plus Portable sorozat)
Silicon Power
Transcend
Verbatim

Ez nem a teljes lista és időközben lehetnek változtatások az adott gyártóknál, új modellek, vagy a régi sorozat új köntösben forgalmazása stb.

[ Szerkesztve ]

(#17845) King Unique válasza fntastic (#17844) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Igen, a 2,5" 2 TB-os külsők ár-érték aránya is egyre jobb. Ha eddig bevált a Samsung, akkor eztán is maradhatsz ennél a típusnál, mert M3 Portable jónak mondható és ajánlott modell. Igaz fentebb részleteztem, hogy integrált USB-s és bizonyos szempontokból jobb a normál SATA csatis, de attól még természetesen meg lehet venni. Vagy valami WD My Passport, Transcend 25M3/ 25H3 stb. is akár számításban vehető.

Másik megoldás, ha külön megveszed a 2,5" külső házat és a HDD-t, majd azt rakod össze. Az is jó megoldás, bár 2 TB-os méretben már nem olcsóbb annyival, mint egy kompakt M3. Ha megnézed EZT a hszt, illetve benne a logout cikket, akkor láthatod, hogy milyen alternatívák is vannak.
Illetve 2,5" külső házaknak van topikja, de azt a kettőt, amit legutóbb teszteltem, nem ajánlom annyira, azokkal én is kicsit mellényúltam... :D

[ Szerkesztve ]

(#17861) hamster93


hamster93
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon hosszan végigolvastam a hozzászólásokat.. és, azt hittem el fogom tudni dönteni magamtól is.. DE huszadjára Én is kérek szépen tanácsot.
Keret: max 23ezer
Használat: adattárolás (win10 alatt), képek, programok, játékok, filmek
Méret: 2,5 - 3,5

1. Samsung M3 Portable (megtaláltam itt 16.763 Ft-ért)
2. WD My Passport Ultra (legkedvezőbb áron itt 22.800 Ft-ért, de ennyiért az előző linken lehet venni már Samsung D3 2 TB)
3. Jobban megérné összeállítani egy ütősebbet. Ha igen, akk segítenétek, hogy ebben az árkategóriában mit, mivel és hol?

Köszönöm szépen előre is a válaszotokat.

Üdv,
hamster

(#17864) hamster93 válasza King Unique (#17863) üzenetére


hamster93
csendes tag

Szia!

Köszönöm szépen a válaszokat.
Pár kérdés még adódott:
Ezt a kis wd grip pack csomagot mennyire biztos, h adják a készülékhez? Boltja válogatja? Nem láttam arra utaló írást, h lenne.
Én még viszonylag új vagyok a fórum világában, hol találom a topic összefoglalóját? :o
Illetve olvastam sok helyen ezt a WD Red + Captive kombót, ez mennyire lenne előrelépés egy Samsung M3, vagy egy WD My Passport Ultrához képest? Érezhető lenne a különbség? Lehetne hozzá használni a my passport ultra szoftverét?

Üdv,
hamster

(#17866) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

WD My Passport Ultra 1 terabájtos, USB 3.0 merevlemezt merre kapok még emberi áron, három év garival? Ahol láttam ilyeneket, egy vagy kettő évet adnak rá, sok helyen már csak a nagyobb változatok érhetőek el.

Let the Zone take me if I am.

(#17867) hamster93 válasza King Unique (#17865) üzenetére


hamster93
csendes tag

Szia!

Közben átgondoltam, és inkább az 1.-2. opció között maradok.. tárolásra szolgálna, nem oprendszerre, v futtatásra.. nem akarom bonyolítani a helyzetem.. (nem beszélve arról, hogy annyira nem is értek hozzá.. :D)
Már csak a kérdés az, h megér-e 6000 Ft difit és + 1 év garit a WD My Passport Ultra javára.. Van esetleg valakinek rossz élménye a Samsung M3 Portable + Win 10 kapcsolattal? Hallottam olyat, h a Samu nem nagyon szereti a 3.0-ás USB-t Win 10-el.. Mennyivel ad többet a WD, szoftveresen jobb?
Előző hozzászóló kérdésére válaszolva: itt viszonylag barátságos a WD ára.

Üdv,
hamster

(#17869) ranlomadi


ranlomadi
tag

Sziasztok!

Én is olvasgattam a fórumot, és hamster a 3. opciót javallanám neked mint informatikus.
Ha már ráfordítanál 23k-t, akkor ne a WD My Passport Ultrára költsd, vagy reszkírozz, és vedd meg a Samsungot. PCX bejáratott, megbízható bolt/cég: WD Red + Captia ALU ~23.300 Ft-ért elég barátságos ár. Nem beszélve arról, hogy ezek élettartama talán nagyobb is, mint a gyárilag összeépítetteknek. Szerintem nem érnek ennyi pluszt a szoftveres programok, illetve nincs olyan, amit ne lehetne pótolni.
Nézegettem ezt a bevachip.eu oldalt, és valami sántít velük, az hagyján, hogy vételkor külön kell velük egyeztetni, és csak megbeszélt időben lehet átvenni, de még az ár is kiemelkedően olcsó.

(#17883) bogyó6987


bogyó6987
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítséget vagy infót szeretnék kérni .
Vásároltam egy WD MY PASSPORT ULTRA NOBLE 1 tb-s külső merevlemezt .
Az elsőnél a probléma az volt , hogy a mkv -bluray filmeket nehezen vitte fel vagy be sem olvasta a meghajtóba.
Csere lett hisz 3 nap alatt elintézték , most amit küldtek ma ismét az a probléma . Eddig egy sorozatnál csinálta , hogy 10 filmből a 6-7 -ik részt nem rakta fel és a smart tv-n se olvassa be .
Szerintetek ez gyárilag hibás sorozat vagy egyedi probléma .
Köszi a választ . SOS .be kellene ,mert van 2 napom , hogy csere vagy pénz vissza fizetés gari .
Ami még lemaradt , az első merevlemezt letesztelték és ténylegesen náluk is fellépett a hiba ,mert ha nem lépett volna fel akkor csak szerviz marad .

(#17884) bogyó6987 válasza kutga (#17866) üzenetére


bogyó6987
csendes tag

Bestmarkton van 1 tb wd passport ultra, én ezzel a külső merevlemezzel befürödtem nagyon úgy néz ki. 3 ÉV GARI van rajta , de akkor sem jó , win 7 alatt használom és filmeket szeretnék csak rá pakolgatni

(#17885) King Unique válasza bogyó6987 (#17883) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Itt azt kell megnézni, hogy PC, notebook + desktop OS párosításnál viszi-e akadozásmentesen a filmeket?
Nekem is van My Passportom, de viszi simán az FHD filmeket, illetve az akadozásmentes lejátszás függ a géptől, OS-től, lejátszóprogramtól is. Hardver terén nem árt legalább egy kétmagos processzor, egy jobb videókártya és sok RAM sem hátrány. Valamint az egyes lejátszóprogramok között is lehet különbség ilyen téren.

"mkv -bluray filmeket nehezen vitte fel vagy be sem olvasta a meghajtóba."

Ez mit is jelent pontosan, mert felmásolással nem igazán lehet gond és a PC-n a megnyitással sem? Gépen milyen portba van dugva (előlapi/ hátlapi/ 2.0/ 3.0), kap elegendő áramot? A gyári rövid kábelével használod, vagy hosszabbítóval? Milyen a merevlemez állapota benne, HD Sentinel mit mond rá?

"és a smart tv-n se olvassa be ."

Az, hogy az ilyen "egyéb eszközök" mit és hogyan kezelnek, olvasnak be, az megint külön történet...külső merevlemezek elsősorban PC-n, notebookon használva, adattárolásra valók, nem TV-s multimédia kiegészítőnek. TV nálad tudja kezelni az NTFS fájlrendszert, elsődleges partíciót, USB-portja elegendő áramot ad le az eszköznek :F
Csak mert, nem mindegyik kezeli, volt olyan Samsung TV, ami a logikai partíciót kezelte jobban, illetve 1 A-es HDD port ajánlott és nem a sima 0,5 A-es USB jelölésű.

"Szerintetek ez gyárilag hibás sorozat vagy egyedi probléma ."

Nem hinném. :N Inkább egyedi dolog és mint mondtam, nem erre valók elsődlegesen. Vannak hivatalosan, beépített HDD-s multimédialejátszók, illetve amikhez USB-n, eSATA-n hozzá lehet kötni külső merevlemezt.
Valamint, ha a fenti kérdéseket megválaszolod, azokból is sok minden kiderülhet.

(#17887) King Unique válasza N.Szil (#17886) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha csak filmnézésre lesz, akkor kb. ugyan mindegy....megfelel(het) akármelyik. PC-s, komolyabb használathoz már inkább mondanám a Samsungot, vagy egy WD My Passport Ultrát. Illetve fentebb volt szó erről-arról szó TV-s ügyben, illetve más alternatívák kapcsán, annak átfutását is tudom javasolni.

Szerintem a TV topikjában is kérdezd meg, a többiek mit használnak hozzá, mit kezel biztosan. Mert hallottam olyan kirívó esetről is, hogy a Samsung TV nem ismerte fel a Samsung külső vinyót. Illetve áramellátásra célszerű odafigyelni, előny a HDD jelzésű 1 A-es port.
Továbbá vannak direkt TV-s használatra való külső merevlemezek is, mint pl. az Adata HC500.

(#17902) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Elnezest az off-ert, de nem talaltam on-abb topicot...
A baratom szeretne egy olyan kulso tarolo eszkozt, ami automatikusan menti a bele helyezett SD kartyarol az adatokat, (altalaban fenykepek,) es utana USB-n tudja a szamitogepehez kapcsolni. En a WD My Passport WIFI-t javasoltam, de nem tetszik neki, mert SSD-set szeretne. Nem kell neki nagy adattar, 120-250GB-ban gondolkodik. (Megelozendo az alternativ javaslatokat, a fenykepezogep nagyon lelassul, ha nagyon sok kep van az SD kartyan, ezert nem hasznal mondjuk 64 GB-os SD kartyat.)
Elore is koszonom a javaslatokat, vagy utbaigazitast! Udv, Tomi

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#17905) King Unique válasza tvamos (#17902) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Hát erre nem nagyon tudok mit mondani...eleve a legtöbb külső Wi-Fi meghajtó HDD alapú. Gyári külső SSD-be, nem is láttam annyira olyat, ami wifis, aztán lehet van...
Olyan külső HDD, ami Wi-Fi és SD kártya képes, az megint ritka, talán a WD My Passport Wireless modellen kívül, nincs is sokkal több.

Ráadásul a 2,5" Wi-Fi meghajtókban eleve van akksi, így nagyobb és vastagok. Ha kicsi drive kell, akkor ott a Samsung T1 Portbale SSD, ami egész pici. Viszont nem tud se wifit, se SD kártyát + nem éppen olcsó.
Amúgy az SSD-t én sem értem, mert ha lassú az SD kártya, akkor eleve nem fogja gyorsabban SSD-re rátolni a tartalmát, mint HDD-re, mivel a kártya fogja limitálni az adatátvitelt. Valamint külső SSD használatnál USB 3.0-án eleve TRIM sincs, az csak eSATA-m keresztül működik.

Szerintem mond meg a barátodnak, hogy márpedig jobb, ha megbarátkozik a WD-vel, mert ilyen feltételekkel, nemigen fog annyival jobbat találni. :D

[ Szerkesztve ]

(#17913) tomp


tomp
félisten

Mivel a márciusban vásárolt 1,5TB-os WD Elements Portable kezd megtelni így jövőhónapban vennék mellé egy új vinyót. Elég jól bevált nekem az Elements. Szépen elmuzsikál usb 2.0-n is habár ma kapott egy külső tápos 3.0-s hub-ot. 1,5-2napot megy március óta 2napos szünetekkel. 944parkolással büszkélkedik.
Milyen vinyót ajánlotok? 1,5-2TB lenne a mérete. A 2TB-os Elements jó? A másik is ugyan ilyen üzemidővel menne.

(#17914) King Unique válasza tomp (#17913) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha eddig bevált, akkor felőlem vedd azt. A változatosság kedvéért, akár lehetne most My Passport Ultra, vagy más gyári külső HDD, esetleg külső házas megoldás. Ebben a cikkben fel van sorolva 2,5" méretben több nagy tárolókapacitású megoldás is.

(#17916) tomp válasza King Unique (#17914) üzenetére


tomp
félisten

Ma nézegettem a My Passport Ultra-t. Nem rossz. Külső házas vinyóm van. Abban egy 3,5-ös 5200-as vinyó megy. Nyáron kénytelen voltam venni hozzá egy usb-s turbó ventilátort mert nagyon melegedett a vinyó benne pedig alu házas. A kis 2,5-ös Elements majdnem 10fokkal volt hűvösebb terhelés közben. Pedig 1tányér vs. 4tányér. Inkább az usb-s megoldásnál maradok még akkor is ha van benne "rizikó".
Amúgy a My Passport Ultra vagy az M3 Portable a jobb/ajánlottabb?

(#17917) King Unique válasza tomp (#17916) üzenetére


King Unique
titán

Azért ezt a melegedés dolgot nem igazán osztom, mert akkor nálad lehet mégse olyan jó a rack hőelvezetése, vagy a HDD alapból melegedős. Nálam terhelésnél melegednek a Passportok, főleg nyáron. 2,5" aluházban a 7200 RPM-es HGST vinyó sem melegszik különösebben.
3,5" 5200 RPM HDD :F Én olyanról max 2,5" WD Scorpio Blue kapcsán hallottam.

Ilyen hasonló termékeknél, nincs kifejezetten olyan, hogy melyik ajánlottabb. Szempontok vannak, amik alapján, kinek a WD, kinek a Samsung. A WD nevesebb, kiforrottabb gyártó, ennyi. De ez nem feltétlen jelenti azt, hogy minden esetben megbízhatóbb és jobb, mint egy Samsung M3 Portable.
A 2 TB-os Samsung előnye meg annyi, hogy 3 tányéros, 9,5 mm magas ST2000LM003 van benne, ami gyorsabb és vékonyabb, mint a 4 tányéros, 15 mm (+ a ház) magas monstrum. Ez az M9T ennyit tud külső házban [teszt].

(#17925) King Unique válasza Bigyo13 (#17923) üzenetére


King Unique
titán

Én 5400 és 5900 RPM-es HDD-kről tudok 3,5" mértben. :D

Gondoltam, hogy nem a külső házas megoldást választod. De talán beválik ez a D3 Station is. Esetleg a 2 rack topik [1 | 2] összefoglalós tesztjeinek mintája alapján, te is készíthetsz ide egyet. Persze szétszedni nem kell.

(#17924) tomp: bezony, gyanús volt nekem. Anno direkt utána is néztem, mert van egy régebbi USB3-as My Passportom, amiben pont ilyen 5200 RPM-es WD10TPVT vinyó van.

(#17960) stifi82


stifi82
aktív tag

Megvettem a western digital elements 2tb 3,5" külső hdd-t másoltam rá a Samsung D3 Station 3.5" 2TB-ról annyira gyorsan ment nagyon meglepett de vissza felé már nem fürge wd-ról samsungra. Akkor itt most melyik a gyengébb? WD 37 fok a Samsung 45 fok hdsentinel szerint.

(#17961) King Unique válasza stifi82 (#17960) üzenetére


King Unique
titán

WD Elements Desktop, vagy WD My Book?

Azért is lehet eltérés teljesítményben, ha a Samsung tele van pakolva adatokkal. Ugyanis egy HDD mindig üresen, vagy alig telítve a leggyorsabb, akkor hozza a max gyári értékeket. Minél inkább tele van rakva, annál inkább lassul. Mivel a WD üres volt, ezért persze, hogy gyorsan mentek rá az adatok.

Lemérni, le lehet sokféleképpen, van egy rakás tesztprogram rá. Lehet szép, átfogó teszteket is készíteni, ha valakinek van kedve [link]. :)

[ Szerkesztve ]

(#17962) Wolverine


Wolverine
félisten

Üdv! Egy ismerősömnek szülei külső merevlemezt akarnak venni karácsonyra; a választásuk ez lett első körben: WD Elements 3,5" USB30 WDBWLG0020HBK-EESN - van esetleg 30k körül ennél jobb megoldás?

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#17964) tomp


tomp
félisten

Külső tápos usb 3.0-s hub-nak 5V 2A a tápja. Erről megy a meglévő WD Elements Portable. E mellé elfér még egy másik vinyó? Azaz ellátja biztonságosan?

(#17965) King Unique válasza Wolverine (#17962) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha nem akarják nagyon bonyolítani, akkor jó lesz az Elements Desktop. Esetleg még ott a szoftveres extrákkal, titkosítással felvértezett My Book. Az nem tudom szempont-e, de ha nem, akkor jó az előbbi is.
Illetve 2 TB a nagy választóvíz...mivel manapság 30k körül, akár 2,5" méretben is lehet ekkora külső vinyót venni, összerakni [logout cikk]. A 2,5" kisebb, kényelmesebb, praktikusabb. 3,5" asztalit leginkább, akkor érdemes venni, ha igazán nagy tárhely kell.

(#17963) kovesli: ha nagyon muszáj, akkor lehet. Max arra érdemes figyelni, hogy jó oldalára legyen fordítva, hogy maga a HDD ne fejjel lefelé legyen.

(#17984) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Hello

Van nekem egy WD My Passport 500gb (essential ?)
WDBKXH500AWT

Körülbelül 3 éve vettem anyuméknak hogy tudjanak miről filmet nézni a TV-n...
Na most ez kb abból állt hogy ezt a külsőt vinyót évi 2-3 szor én vittem el nyaralásra filmezni meg zenét hallgatni.
Szerintem nem volt benne több 200 Üzemóránál.

Folyamatosan csatlakoztatva se volt se a TV-re se semmire.

A lényeg az hogy tulajdonképpen álltában tönkrement...
Beakartam most dugni a gépre. Kidobta hogy a merevlemezt formázni kell stb... hát mondom nagyon jó de nincs mit tenni...
A formázás már nem sikerült, hibát dobott fel hogy "nem sikerült befejezni a formázást"
Azóta fel sem ismeri se a gép se a TV.

Szétszedtem a burkolatot az USB csatlakozónál alulról a merevlemezen a forrasztások meg a nyák rész mintha meglenne oxidálódva vagy nem tudom.

Felpörög de halkan kattog.

Az előző WD-m igaz külön tápos 3,5 MyBook volt azt 6 évet kibírt Fix külső vinyóként a gépre dugva valami
2000Nap üzemidővel és 18ezer indulás/leállással.

Mi történhetett ezzel a szarral ? :D

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#17989) King Unique válasza boken (#17983) üzenetére


King Unique
titán

Itt felmerül ám több kérdés:

- Az USB-port 3.0 típusú-e, PC/ notebook, ha előbbi, akkor előlapi/ hátlapi aljzat?
- A hosszabbító kábel milyen hosszú?
- Ha a gyári rövid kábelével használod, akkor is kattog?

Pl. ha PC előlapi port + túl hosszú a kábel, az simán okozhat áramellátási problémákat és amiatt is kattoghat.

(#17984) Kiskokó: az köztudott, hogy a My Passportok integrált USB aljzatosak, így gyakorlatilag nem sok értelme van szétszedni őket.
Az is köztudott, hogy a Windows gyári lemezkezelője, finoman szólva korlátolt és hiányos tudású... ha nem ismeri fel a gép, akkor vsz inicializálatlannak, vagy RAW-nak látja a lemezt. Ezt jó lett volna lecsekkolni lemezkezelőben.
RAW partícióról adatmentő programokkal le lehet menteni az adatokat. Majd utána diskpart clean kell neki és azután lehet lemezekezelővel újrainicializálni (MBR) és partícionálni. Vagy eleve vmi normális külső partícionáló programmal.
Illetve rá kellett volna nézni HD Sentinellel az állapotára.

Ha most abszolút nem ismeri fel, se a gép, semmilyen más program, akkor adatmentő szakember, vagy kuka...

(#17985) boken: "szervizbe, azt mondták hogy a tv-be dugdosástól halt meg (a ki-be huzkodás, dugdosás nem tett jót neki állítólag)"
Hát, ha közben le sem volt választva normálisan a TV-ről (menü --> biztonságos eltávolítás), csak be-ki dugdosták, akkor jó hogy kimúlt...
Abban is igazuk van, hogy külső vinyók elsődlegesen adattárolásra és adathordozásra valók PC-n, notebookon. Nem pedig multimédia mindenesnek.

[ Szerkesztve ]

(#18008) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Kérdésem, hogy mostanság mekkora külső vinyót érdemes venni ha ár-érték arányt nézünk? 2-3T? Illetve melyiket ajánljátok. Jelenleg egy WD My Passportunk van 1T. Ez a másik a TV hátuljában "lógna" mindig kivéve mikor frissítjük a filmállományt. Szóval nem vinnénk semerre, inkább a szellőzése legyen megfelelő mint, hogy ütésálló csoda legyen.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#18013) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Sziasztok! Külső hdd-t szeretnék vásárolni karácsonyi ajándéknak. 2 típus között kellene választanom, ebbe szeretném kérni a segítségeteket. Az egyik SAMSUNG M3 Portable 1TB - STSHX-M101TCB, a másik pedig Western Digital Elements Portable 1TB - WDBUZG0010BBK lenne. Köszönöm a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

(#18017) King Unique válasza Dave567 (#18011) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Az eSATA talán apróbb fájlok másolásában jobb, de nagyméretű fájloknál nincs különösebb eltérés a USB 3-0-hoz képest. Sőt USB 3.0 —►5 Gbps, eSATA —►3 Gbps, tehát előbbi elméletileg gyorsabb. Persze ez a különbség max egy SSD-vel jönne ki. Továbbá létezik eSATA 6G —►6 Gbps is, de az ritkább.
Gyári külső megoldásnál, mind2 interfészt tartalmazó modellek elég drágák. Ha ilyen kell, akkor inkább külön érdemes összerakni, de az sem annyira olcsó.

WD My Book USB 3.0, 3 TB | Ár
FANTEC DB-ALU3e-6G / RaidSonic IB-351StU3S-B + WD Red 3 TB |
Ár: [link] + [link]

(#18013) .zSoLTi.: alapvetően megfelel a célra mind a kettő. De a tudása és szoftveres kiegészítők tekintetében, az M3-at a My Passportokkal érdemes összemérni [link]. A Passport Ultra a 3 év gyártói garancia miatt is jobb, mint a fapados, 2 év garis Elements Portable. Illetve, ha már karácsony...ha belefér a keretbe, akkor az Ultra Metal egészen tetszetős. WD Brand: termékképek lecsekkolása.

[ Szerkesztve ]

(#18029) tomp válasza King Unique (#18028) üzenetére


tomp
félisten

Azért gondolom a SATA vezérlés is elszállhat nem? :)
Nekem pár éve a külső merevlemez dokkolóm szállt el. Eldobálta mindig a vinyót. Az túlélte de azért a SMART értékeken meglátszik, hogy kapott 1 nagy pofont.

WD Elements Portable 122napos üzemidőnél(március óta) 978parkolást szedett össze. Ez mennyire kíméletes használat? :)

(#18032) Travelos válasza King Unique (#18028) üzenetére


Travelos
őstag

Szia!

Nekem pontosan ugyanolyan HDD-m van, mint a harmadik képen (500GB WD Blue), pontosan ilyen átalakítóval.
Az a problémám, hogy valamelyik nap kiírta nekem a HD Sentinel, hogy kondíció 15%, 500 db hibás és 2 gyenge szektor. A HDD napok múlva tönkremegy.
Kb. 1 éves a HDD és csak és kizárólag TV-hez csatlakoztatva használom, néha a gépemhez, amikor rámásolok új cuccokat. A TV-n egy HDD jelölésű USB-be dugom, 5V és 1A van ráírva. Mindig szabályosan veszem le.
Az a kérdésem, hogy a TV-vel való használat okozhat-e bad sectorokat? Illetve, hogy van egy 1TB-os WD Elements külső HDD-m, azt rámerjem-e csatlakoztatni a TV-re, ha a másik tönkrement? [link]

Köszönöm!

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#18046) tomp válasza Klemice (#18041) üzenetére


tomp
félisten

Óóó basszus valóban. 2,5-ös opcióra mentem rá. Nem tudom miért a 3,5-ös kínálatot hozta be az oldal. Aztán elkezdtem örülni...
Akkor lehet marad a My Passport Ultra 3év garanciával. 1,5-2TB-os méretben.

King Unique
WD-nek is van kifejezetten TV-hez való külső vinyója.

Hogyan csináltam ezt a kevés parkolást? HDS fut a háttérben folyamatosan beállítva, hogy ne álljon le a lemez. Így 3mp-ként hozzányúl a merevlemezhez. Illetve ha elindul a merevlemez akkor minimum 36órát megy egyhuzamban. Most épp 50órája megy megállás nélkül. 2napot pihen, 1,5napot megy, 2napot pihen, 68órát megy. Aztán kezdődik előröl. (2nap munka-2nap pihenő a munkabeosztásom) Ha nem dolgozom akkor megy folyamatosan minden. Még most is 978-on áll a parkolás. :D Szerintem ez a használat kevésbé árt mintha naponta többször felpörögne leállna, usb vezérlés kap áramot, nem kap, kap nem kap.

[ Szerkesztve ]

(#18049) tomp válasza King Unique (#18047) üzenetére


tomp
félisten

Te melyiket ajánlanád?
My Passport Ultra 2TB vagy egy 2,5-ös 2TB-os Green hdd+rack hozzá? Passportban is Green hdd van így végképp nem tudok dönteni.
Habár a külső vinyóra 3év garanciát adnak, a 2,5-ös vinyóra csak 2évet. Ez lehet amiatt, hogy a külső vinyónál egy kicsit magasabb az alkatrészek minősége? :F

(#18050) King Unique válasza tomp (#18049) üzenetére


King Unique
titán

Erre megint csak tudom mondani, amit fentebb másnak [link].
Nem hinném, hogy egy My Passport anyaghasználat, kivitelezés tekintetében (annyival) minőségibb lenne, mint egy jó 2,5" külső ház + notebook HDD megoldás. Utóbbinál már maga aluház hőelvezetés terén is jobb, illetve a rack vezérlője tudhat olyan extrákat, mint a SATA 6 Gbps chips és UASP támogatás. Igaz a Passportnál meg ott van szoftveres csomag.
Én 2,5" WD Green merevlemezt (WD20NPVX) már csak a böszme mérete (15 mm magasság, 4 tányér, 8 fej) miatt sem miatt vennék, nekem a 9,5 mm magas ST2000LM003 bőven megteszi.

[ Szerkesztve ]

(#18060) gedikart


gedikart
aktív tag

Üdv. Ismerősnek kellene ajánlanom külső hdd-t. Nálam 3.5" WD Red 1T és Sharkoon swift case pro usb 3.0 teljesít.
Nincs konkrét elképzelés, 1T tárolókapacitás elég. Tehát az egyik opció az általam is használt összeállítás. A másik valami gyári csomag, pl 2.5"-os WD My passport ultra. Ez pl integrált USB csatlakozóval van ellátva (tehát elektronikai hiba esetén nem tudom csak úgy áttenni egy rackbe a hdd-t), vagy az összes 2.5-es ilyen? Érdemes még mást nézni 2.5"-os kategóriában (rack+hdd) ? Árban 25k az elképzelés.

[ Szerkesztve ]

(#18068) King Unique válasza #81562624 (#18067) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Röviden ezt mondanám, hogy külső merevlemezek elsődlegesen nem TV-hez valók, csak ahhoz is jók.
Általánosan ezeket tudom ajánlani [link]. Kifejezetten, a gyártó által is ajánlott TV-s külső HDD, pedig pl.:
- Adata HC500
- WD My Passport AV-TV

Előbbi olcsóbb [link].

(#18069) #81562624


#81562624
törölt tag

szia,
az alábbiakból melyiket választanád:
ASUS Zendisk AS400
A-Data HC500
WD My Passport Ultra (New!) (szín?)
köszi. :R

(#18073) demars válasza King Unique (#18072) üzenetére


demars
addikt

Szia!
Rendelnék ismét egy WD My Passport Ultra külső hdd-t... ( már a harmadik lesz a családban, nagyon bevált)! Olvastam a cikket és az összefoglalót a külső lemezekről, szted érdemes fém házasat venni? 4k-val kerülne többe! Nem menne állandóan és nem is adat tárolásra kelene, mindennapi használathoz!
Konkrétan erre gondolok!
Másik kiszemelt!
Nem pont az ipontól venném, csak ép ezen nézegettem....

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#18082) King Unique válasza Antonio (#18080) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Erre mondják azt, hogy külső merevlemezek elsődlegesen nem TV és társaihoz valók és nem garantálható a teljes körű kompatibilitás és hibamentes működés minden típusnál és minden esetben...

Lehet tápellátás nem egyenletes, lehet a benne vezérlő kezelése nem tökéletes a TV oldaláról, fene tudja...?
Csatlakoztasd az M3-at PC-re és nézd meg ott akadozik-e a lejátszás, illetve HD Sentinellel nézz rá a lemez állapotára! Ha ok minden, akkor márpedig a TV hiányossága. Lehet egy firmware frissítés segít rajta, lehet nem. Lehet ugyanez az M3 egy másik TV-n tökéletesen működne. Itteni multimédia topikok alapján is sokan használnak TV-hez 2,5" WD My Passport, Samsung M3 Portable, Toshiba Canvio Basics stb. külső merevlemezeket. Eddig nem volt tömeges panasz az M3-ra.
Ha más nem megy, akkor meg vidd vissza és cseréltesd ki egy WD-re, ha azon a TV-n azzal nincsen probléma! Mást nem tudok mondani.

(#18084) demars válasza King Unique (#18079) üzenetére


demars
addikt

Reggel berendeltem egy WD my passport ultrát, nem a fém házasat... 2TB remélem elég lesz egy jó ideig... :P
Ehhez kábelt milyen név alatt keressek? Illetve mi a csatlakozónak a tipusa? Most dolgozok, de holnap lemérem pontosan... ha jól saccolom 50cm talán elég lenne, de a 70cm tuti! Ez már okozhatna gondot film lejátszásakor?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#18092) King Unique válasza Devily (#18089) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Először is leszögezném azt, hogy legmegbízhatóbbnak mondható, olyan nem igazán van... :N
Pl. a WD My Passportok általánosan annak mondhatóak, de többeknél ment már tönkre az is idő előtt, vagy éppen fogtak ki selejtet. Ahogyan más gyártók termékeinél is simán előfordul(hat). Na meg persze a rendeltetésszerű használaton is nagyon sok múlik [link].

Megfelelhet a kinézett My Passport Ultra, esetleg egy mutatósabb, fémházas Ultra Metal, vagy Adata HC500, amiket szintén megtalálsz a webshop kínálatában. Illetve, ami még fontos lehet, az a méret. Ugyanis a legtöbb 2,5" 2 TB-os modell elég vaskos, lásd WDBrand (photos). Ha netán szempont a slim méret, akkor vannak olyan gyári külső merevlemezek és külső ház + merevlemez összeállítások is, amikben nem 15 mm, hanem csak 9,5 mm magas (ST2000LM003) notebook merevlemez van. Így a külső burkolat magassága is kisebb.

Nagy tárhelykapacitású (2-4 TB) 2,5" külső merevlemezek

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.