Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5589) Zephy


Zephy
csendes tag

Sziasztok, végre kézhez kaptam a Gembird EE2-U3S-6 2.5" házát, erről ejtenék pár szót, hátha segít valakinek mivel elég új típus - nem beható teszt, csak a tapasztalatok.
Két db házat próbáltam 2db Crucial MX500 2TB SSD-vel.

1. 4TB max kapacitást és 7-9.5mm magasságot kezel, 80g az egész, JMS576 chip van benne - mással nem is jön.
2. Alu ház - hűtés szempontjából szeretem, type C 3.1 Gen 1, 2 év gyári gari.
3. A csomagban a ház, 4 csavar az opcionális rögzítéshez de nélkülük is stabil benne az SSD, erős type C <-> type A USB3 kábel, műbőr tok, két ragasztható szivacs ha ki kell párnázni - nekem nem kellett. Itt megjegyezném, hogy egész masszív és kompakt karton dobozkában jön, nincs sok műanyag a csomagolásban.
4. UASP van, TRIM működik sentinel és trimcheck alapján is - EE2-U3S-2 típusról van itt beszámoló ami szerint már azon is működött így ez nem meglepő, de konkrét infót az EE2-U3S-6 típus TRIM támogatásáról nem találtam neten, így ezt hasznos tudni.

Nagyon egyben van, nem lötyög, nem zajos, nincs gagyi érzete. Több Gembird házam is van, ezek is hozzák azt a kiváló minőséget amit eddig mindig tapasztaltam a gyártótól. Mindez 3200Ft/db áron, nagyon ajánlom.

(#5641) King Unique válasza Czimby (#5639) üzenetére


King Unique
titán

A topikban azokkal a külső házakkal van tapasztalat, amelyek szerepelnek a téma összefoglalóban, az ottani információs táblázatban a jellemzőknél a készenléti (alvó) mód támogatása is fel van tüntetve.

Az általad linkelt külső házak közül a Gembird EE2-U3S-2 modellel vannak itt tapasztalatok, valamint a Gembird EE2-U3S-6 (Gembird EE2-U3S-6-GR) modellel szintén.
Az AXAGON EE25-XA külső ház viszont csak USB 2.0-s, az emiatt nem felel meg a megadott USB 3.0-s feltételnek. Azonban vannak itt ezen gyártó egyes USB 3.0-s külső házaival tapasztalatok, + lásd a téma összefoglalóban.

A HDD-k pontos típusa és magassága nem lett említve, de ha 7 vagy 9,5 mm magas modellek, akkor azokhoz eleve megfelel a legtöbb külső ház.

A készenléti (alvó) mód támogatása ha adott is a külső ház felől, az nem biztos, hogy az elsődlegesen támogatott környezettől (PC, Mac & desktop OS) eltérőnél, jelen esetben tévéhez csatlakoztatva is működni fog, lásd egy korábbi példánál. Ami ilyenkor nyilván nem a külső ház hibája, hanem egyértelműen a tv-készüléké, az azon futó operációs rendszeré, ezért is érdemes vásárlás előtt a TV & Audió témakategória megfelelő topikjában érdeklődni a tapasztalatok felől.

+ Tévéknél 2,5"-os külső merevlemez használata esetén a megfelelő USB-s tápellátás is lényeges, az ideális az ha van a tévén pl. "HDD 5V 1A" jelölésű USB-port, vagy 2 db 500 mA-es USB-port Y-kábel használatához.

[ Szerkesztve ]

(#5716) golyani


golyani
addikt

Sziasztok,

Egy régi Sharkoon Quickstore portable USB2.0 külső házat van amikor nem lehetett leválasztani a gépről. A legutóbbi kikapcsolásnál úgy látszik sikerült hamarabb lehúznom az USB-t, úgyhogy most mentek adatot :DDD . Mondom holnap a napon azzal kezdem, hogy veszek egyet helyben, mert pénteken kellett volna a cucc, de a vinyó benne eldobta az MFT tábláját...

Két kiszemeltem van:
- Adata AEX500U3-CRD (piros)
- Gembird EE2-U3S-6 (fekete vagy szürke)

Van a kettő között érdemi különbség? Az egyik JMS576 a másik 578. Egy árban vannak (4,5k), van a helyi boltban. Ahogy látom a gembirdekkel több tapasztalat van, meg a szín miatt is inkább afelé tendálnék. :))

(#5717) King Unique válasza golyani (#5716) üzenetére


King Unique
titán

Az ADATA AEX500U3-CRD és a Gembird EE2-U3S-6 külső házzal egyaránt vannak itt a topikban tapasztalatok, írtak már ezekről rövid beszámolókat, az utóbbiról egész pozitívat nem olyan régen.
Az egyes jellemzők a termékek weboldalán, specifikációjában fel vannak tüntetve, amit vélhetően már sikerült megnézni, ha megvan előbbi külső háznál a JMS578, utóbbinál pedig a JMS576 információ a külső házban lévő chip pontos típusára vonatkozóan. Mint gyártó, inkább a Gembird mondható kiforrottabbnak és sokrétűbbnek külső házak terén, mivel az ADATA kínálatában jelenleg csak pár darab külső ház található, az utóbbi gyártó inkább gyárilag készre szerelt külső HDD és külső SSD meghajtókat gyárt, az a fő profilja ezen a területen.

"Egy régi Sharkoon Quickstore portable USB2.0 külső házat van amikor nem lehetett leválasztani a gépről."

Ami nem feltétlen a külső háztól függ, hanem inkább az operációs rendszertől, az ottani szoftverkörnyezettől, lásd Windows specifikusan pl. nem olyan régen egy másik esetnél + korábban a társtopikban leírtakat, az ott linkelt információkat erre vonatkozóan. Vagyis csak emiatt nem feltétlen érdemes új külső házat venni, nem feltétlen fog azzal megoldódni az ilyen probléma, mivel annál is ugyanúgy előfordulhat.
Ha az adatmentés miatt kell a másik külső ház, mivel másik külső HDD.re történne a mentés és csak USB-n oldható meg a csatlakoztatás, akkor viszont érthető és reális, hogy miért kell egy másik külső ház.
Ha van a PC-n USB 3.X port és cél a külső házban lévő HDD / SSD meghajtó adatátviteli sebességének kihasználása, akkor szintén érdemes az USB 2.0-s helyett USB 3.X interfészes külső házat vásárolni, sőt ez manapság kb. alap.

[ Szerkesztve ]

(#5764) csixy válasza csixy (#5763) üzenetére


csixy
addikt

A Gembird EE2-U3S-6 ház és az Axagon EE25-XA6 ház linux alatti Trim és UNMAP engedélyezéséhez a /etc/udev/rules.d/10-trim.rules fájlba ez a sor szükséges:
ACTION=="add|change", ATTRS{idVendor}=="174c", ATTRS{idProduct}=="55aa", SUBSYSTEM=="scsi_disk", ATTR{provisioning_mode}="unmap"

A Kolink KO-25UC31 -hez pedig ez:
ACTION=="add|change", ATTRS{idVendor}=="2109", ATTRS{idProduct}=="0715", SUBSYSTEM=="scsi_disk", ATTR{provisioning_mode}="unmap"

A müködéshez valószinüleg telepíteni kell az sg3-utils csomagot.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#6005) belassos


belassos
csendes tag

Sziasztok. Szeretnék egy külső ssd háttértárat összerakni.2 TB-os nagyságú átlagos felhasználásra, filmnézés ,adattárolás. PNY CS900 2.5 2TB SATA3 , [link] ,vagy Crucial MX500 2.5 2TB SATA3 [link] hozzá Gembird EE2-U3S-6 2.5 [link] házat. Mit szóltok hozzá? A válaszokat előre is köszönöm.

(#6007) King Unique válasza belassos (#6005) üzenetére


King Unique
titán

A célra 2,5" SATA SSD-hez nyilván az említett Gembird EE2-U3S-6 külső ház is megfelelhet. Viszont ha olyan USB-s külső ház kell, aminél biztosan támogatott és működik az SSD specifikus TRIM illetve USB-n az UNMAP funkció, akkor általában pl. az AXAGON kínálatából célszerűbb választani, lásd egy másik válaszban részletezve. Bár az előbbi Gembird EE2-U3S-6 külső háznál pont működik a TRIM illetve az UNMAP az egyes beszámolók alapján, vagyis ilyen szempontból is jó választás lehet, meg amúgy is jókat írtak ott erről a modellről.

A milyen belső SSD-t vegyünk és tegyünk a külső házba a "Milyen SSD-t vegyek?" topik témája, az ügyben értelemszerűen ott kellene érdeklődni, illetve folytatni, mivel ugye ott már szintén fel lett téve ez a kérdés.
Ahol érdemes azt is megfontolni, hogy elég-e a 2 TB-nyi adat írásához egy adott esetben lassabb QLC | DRAM-less SSD, vagy inkább TLC | DRAM cache modell kellene, mert ugye az előbbi be tud lassulni rendesen, lásd más korábbi esetét itt a topikban.
Aztán ha már adattárolás, akkor ugye a megbízhatóság sem utolsó szempont, bár fontos adatok tárolásánál elsődlegesen eleve az a lényeg, hogy legyenek naprakész biztonsági másolatok több tárolóeszközön, akár a 3-2-1 mentési stratégia szerint, stb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.