Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) pintyo68


pintyo68
csendes tag

a winaprádió is állandoan bufferel fasza egyre szebb :C

(#202) SztiviVander


SztiviVander
őstag

Detto így jártam. Az ügyfélszolgálat tegnap rögzítette a beszélgetést, amelyben azt mondta a pannonos betanított ügyfélszolga, hogy egy hétre korlátoznak. Ez eleve szemben áll azzal amit hirdetnek, azaz "a Szolgáltató jogosult az adott forgalom idején a sávszélességet csökkenteni". Egyértelműen bevallják hogy a -jogtalan- korlátozást nem az adott forgalom idején hanem utána egy hétig alkalmazzák.
Megnéztem az GHV honlapját, de ott egy akkora űrlapot kell kitölteni
(Bejelentési űrlap fogyasztómegtévesztéses ügyekben DOC formátumban 371 KB) ami egy napig tart minimum még annak is aki amúgy érti benne a sok halandzsát :(
Tehát én azt javaslom mindenki -aki így járt- küldjön egy panaszlevelet a Hírközlési Fogyasztói
Jogok Képviselőjének, a hfjk@nhh.hu címre. Ha sok panaszt kapnak talán elkezdenek foglalkozni vele.
Egyébként mondtam a pannonos ügyfélszolgának hogy senkinek semmi baja nem lenne, ha úgy hirdetik hogy "20GB -os internet csomag havi 5990-ért". Mindenki örülne, nem kellene hazudni (ami úgy látszik lassan kötelező lesz itt hungarisztánban), de valszeg egy cég már nem is lehet nagy cég anélkül hogy ne próbálja hülyének nézni a magyarokat...

(#203) SztiviVander


SztiviVander
őstag

No, hogy ne csak itt hőzöngjek mint sokan, hanem tegyek is valamit én az alábbi levelet küldtem a HJFK-nak, illetve cc-ben a GVH-nak, Homárnak és persze a Pannon-nak is (hadd főjön a fejük). A személyes adataimat kiszedtem, bocs :)

Tisztelt Takács Péter Úr!

Kérem vizsgálják ki, illetve indítsanak eljárást a Pannon GSM Távközlési Zrt-vel szemben (2040 Budaörs,
Baross u. 165.) Fogyasztó szándékos megtévesztése, tisztességtelen üzletpolitika, etikátlan magatartás
illetve piaci erőfölénnyel való visszaélés miatt.

Fenti bejelentésemet az alábbiakkal támasztom alá:
A Pannon GSM november elején-közepén bevezette új szélessávú (HSDPA) mobilinternet csomagjait,
melyeket aktív reklámhadjárattal népszerűsített. Ezek közül én a korlátlannak hirdetett
„Pannon Internet Éjjel-Nappal” csomagot választottam a régi forgalmi korlátos csomagom helyett,
havi 5990Ft- os havidíjért, melyet 2008 november 19-től aktiváltak is az előfizetésemen (20/xxx-xxxx).
A döntésben fő szerepet játszott a Pannon tájékoztatása, miszerint:
(idézet a honlapjukról http://www.pannon.hu/egyeni/internet/akcio/korlatlan_forgalmi_keret/ )
„A Pannon Internet Éjjel-nappal vagy Pannon Internet Éjszaka-hétvége tarifacsomagokban foglalt
forgalmi keret nem korlátozott, azonban olyan fájlcserélő, fájlmegosztó, egyéb nagy mennyiségű
adat továbbítására szolgáló alkalmazás használata során, amely révén az adatcsere közvetlenül a
felhasználók között, a szervertől függetlenül zajlik, a Szolgáltató jogosult az adott forgalom idején a
sávszélességet csökkenteni. A Szolgáltató ugyanakkor garantálja az Általános Szerződési Feltételekben
rögzített cél-, illetve minimál-értékeket.”

Ehhez képest mára kiderült hogy a 3 hét alatt, rendeltetésszerűen –azaz nem felhasználók közti fájlcseréléssel-
generált 20GB adatforgalom miatt, a Pannon egy hétre a minimálisan kötelező mértékőre csökkentette a sávszélességet,
azaz stabilan 128Kbit a letöltése sebesség, ami gyakorlatilag minden ma használatos internetes alkalmazáshoz elégtelen.
A generált adatforgalmam 90%-a egy szerverről származik, nem járt feltöltéssel, illetve nem illegális tartalom letöltésére
lett felhasználva, de manapság elég napi 4-5 videót megnézni a youtube-ról vagy bármely videómegosztó oldalról, esetleg
online tv adásokat nézni, könnyen elérhető pár hét alatt ez a bűvös 20GB-os határ.

Felhívnám szíves figyelmét továbbá a Pannon által közölt „a Szolgáltató jogosult az adott forgalom idején a sávszélességet
csökkenteni” tényre is, amely általuk is elismerten nem igaz. Erről tanúskodik a Pannon által tegnap (2008. 12. 06. 21:42) általuk
rögzített beszélgetés amelyben az ügyfélszolgálat közli velem a Pannon hivatalos tájékoztatását, miszerint „ha az előfizető
befejezi a hálózat veszélyeztetését, akkor utána még egy hétig lesz korlátozva a sávszélessége”. Tehát nem az adott forgalom idején
hanem utána egy hétig, ez így kimeríti a piaci erőfölénnyel való jogosulatlan visszaélés fogalmát.
A szolgáltató továbbá az ÁSZF 3.1 pontjára hivatkozik, miszerint jogosult szankciókat bevezetni ha az előfizető magatartásával
veszélyezteti a hálózat biztonságát. De ha a szélessávú internet (melyet így hirdet és ezzel csábít magához a szolgáltató újabb
előfizetőket, 1 év hűségnyilatkozatot aláíratva velük) rendeltetésszerű használata veszélyezteti a hálózat biztonságát, akkor ez
esetben a Pannon jogtalanul olyan szolgáltatást kínál, amelyet nem tud biztosítani, viszont a havidíját behajtja az előfizetőkön.
Ez esetben újabb gazdasági törvénysértést követ el.

Kérem hogy tegyék meg a szükséges jogi lépéseket, azért hogy a Pannon GSM Zrt. a továbbiakban vagy tartsa be a korlátlannak
hirdetett és eladott szolgáltatásnak a szerződésben rá vonatkozó részeit, vagy pedig pontosítsa a tájékoztatását, kiegészítve azzal
hogy „a csomag 20GB adatletöltést tesz lehetővé teljes sebesség mellett, ennek elérése után egy hétig a minimális célértéket tudjuk
csak biztosítani”.
Elvárnám továbbá hogy a Pannon GSM Zrt. minden eddig átvert előfizetőjétől nyilvánosan, a honlapjuk fő oldalán kérjen elnézést,
illetve megfelelő módon (a minimálisan elvárható, hogy azonnali hatállyal megszünteti az etikátlan, sávszélességet korlátozó
tevékenységét) kárpótolja őket.
További kérdésekben szívesen állok rendelkezésére. Személyes adataim nyilvános megjelentetéséhez nem járulok hozzá, de a
bejelentett elleni eljárásban résztvevők között adataim elérhetőségét engedélyezem.

Segítségét előre is megköszönve, üdvözlettel

YX előfizető
Mobil: (+36-20) xxx-xxxx
E-mail: x.y@gmail.com

Kapják:
1. Hírközlési fogyasztói jogok képviselője
2. Gazdasági versenyhivatal
3. Index online média
4. Pannon GSM Távközlési Zrt. ügyfélszolgálat

(#204) Mopar426 válasza SztiviVander (#203) üzenetére


Mopar426
tag

Hali. Én is hasonló levelet küldtem szét mindenfelé! Szerintem nagyon is támadható a Pannon. Beadom majd a szerződés felbontás (kötbér nélkül) kérelmet. Ha elutasítják akkor megyek tovább.

Hope for the best, plan for the worst!

(#205) SztiviVander


SztiviVander
őstag

Előbb-utóbb majd válaszolnak. Mindenesetre az biztos hogy én meg korlátozni fogom a számlabefizetést, azaz mivel veszélyeztették az internethozzáférésemet ezért a számlámat büntetésből majd egy héttel a határidő után fogom befizetni. És ha nem tetszik nekik majd hivatkozok az én átalános szerződési feltételeimre (ha nekik van, nekem is lehet), elvégre egy szerződés két oldalú és ha ők következmények nélkül alakíthatják kedvük szerint akkor én is :) Pereljen be...

(#206) zoo8800 válasza Mopar426 (#204) üzenetére


zoo8800
veterán

Tudjátok, ha tartanák azt a pontot, hogy csak a P2P-t lassítják, és csak az adott forgalom idejére (merthogy erről szól az előre meghírdetett korlátozás), akkor én nem mondanám fel. Nekem megfelelt az, amit dec 4-ig produkált a Pannon, mondhatni elégedett ügyfél voltam.

rip and tear, until it is done

(#207) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Vállalati felelősségvállalás

A Telenor csoport tagjaként a Pannon a nemzetközileg megfogalmazott vállalati felelősségvállalási (CR) stratégiát ülteti át a magyarországi környezetre. A Pannon célja az, hogy megértse a társadalom globális természetű és helyben jelentkező kihívásait, és választ adjon rájuk. Telekommunikációs szolgáltatásokat nyújtó felelősségteljes vállalat lévén úgy érezzük, hogy szakértelmünkkel, innovatív technológiai megoldásainkkal és magatartásunkkal hozzá tudunk járulni a hátrányos helyzetben élők fejlődéséhez, csökkenteni tudjuk hatásunkat a klímaváltozásra, és elő tudjuk mozdítani az információtechnológia biztonságos használatát.

E három stratégiai cél elérése érdekében bizalmi kapcsolatot kívánunk kiépíteni a cselekvési körök érintett feleivel.

* Szeretnénk, hogy ügyfeleink bízhassanak abban, hogy napi munkánkat felelős módon végezzük.
* Szeretnénk, hogy a magas társadalmi és környezetvédelmi elvárásokkal rendelkező befektetők a Telenor csoport részvényeit válasszák, amihez a Pannon mint az egyik legnagyobb leányvállalat tevékenyen hozzá tud járulni.
* Szeretnénk, hogy a Pannon gazdasági és CR-tevékenységére magánemberként tekintő feleink megértsék és elismerjék felelős üzleti magatartásunkat.
* Szeretnénk, hogy dolgozóink büszkék legyenek arra, ahogyan munkánkat végezzük, és felelős magatartásukkal ők is azonosuljanak módszereinkkel.
* Szeretnénk, hogy a Pannon gazdasági és CR-tevékenységére szakértőként tekintő feleink együttműködő partnert lássanak bennünk céljaik elérésében.

Céljaink elérése érdekében alapvető fontosságú, hogy a Telenor csoport és egyben a Pannon értékeit kövessük:

* Egyszerűsítsünk!---------------------Ne nézzük,hogy p2p-t használ mindenképpen lassítsunk!
* Tartsuk be ígéreteinket!-----------------Magyarán igérjünk mindent ne adjunk semmit!
* Ébresszünk gondolatokat!-------------------_Háááááááááááááát ez sikerült anyátokat!
* Tiszteljük környezetünket!-------------------------Ne válaszoljunk a hozzánk érkrző levelekre és akkor nem kell a fákat kivágni!
;)
A Pannon számára a vállalati felelősségvállalás a vállalat teljes vertikumát átható, minden tevékenységi területen megnyilvánuló gondolkodásmód, amit két csoportra osztunk. A CR egyrészt a menedzsment folyamatokat hatja át: a felelős és etikus magatartás beépül mind az üzleti lépések előkészítésébe, mind a mindennapi munkavégzésbe. A vállalat társadalmi felelősségvállalásról alkotott képének megfelelően minden egyes dolgozó felelősséggel tartozik a közösen vállalt célok eléréséért. A Pannon dolgozóinak felelős vállalati magatartása mellett, és ahhoz szorosan kapcsolódva, a vállalat hozzájárul külső célcsoportjainak környezetvédelmi és társadalmi tevékenységéhez (contribute), szoros együttműködésben a tevékenységek érdekelt feleivel.

A Pannon a fenntartható fejlődés jegyében fontosnak tartja, hogy tevékenységének gazdasági, környezeti és társadalmi teljesítményét évről évre úgy optimalizálja, hogy az a belső és külső érintett feleinek életét pozitívan befolyásolja.
Elérhetőségeink
Cím

Pannon GSM Távközlési Zrt.
2040 Budaörs, Baross u. 165.
Telefon

06-20-930-4000
Fax

06-20-930-4100
Email

Számlás előfizetők
Kártyás előfizetők
Pénzügyi befektetőknek
Ügyfélszolgálat

1220
Pannon Infovonal

06-20-200-0000

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#208) Mopar426 válasza zoo8800 (#206) üzenetére


Mopar426
tag

Én is elégedett voltam ( tudomásul is vettem a p2p-re vonatkozó megkötéseket). Csak aljas módon átvertek és csesztek betartani amit ígértek.

[ Szerkesztve ]

Hope for the best, plan for the worst!

(#209) Mopar426 válasza Brutális eb (#207) üzenetére


Mopar426
tag

"A CR egyrészt a menedzsment folyamatokat hatja át: a felelős és etikus magatartás beépül mind az üzleti lépések előkészítésébe, mind a mindennapi munkavégzésbe."

Ezt a kamu dumát! pffff

Hope for the best, plan for the worst!

(#210) pintyo68


pintyo68
csendes tag

Hy mindenkinek itt a nagy nap visszkapjuk a vagy mégsem?! Ma 2008 Dec 8.-a van 05:12
és minden változatlan!!!!A pannon még nem válaszolt nem tudom hogy kötelessége e nekik.Valaki irja má meg ha válaszoltak neki és kb mit kössz. Irány a fogyasztóvédelem!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#211) zoo8800 válasza pintyo68 (#210) üzenetére


zoo8800
veterán

nekem se írtak még semmit Dec 4 óta. :(

rip and tear, until it is done

(#212) Mopar426 válasza zoo8800 (#211) üzenetére


Mopar426
tag

Hali! Most értem be melóhelyre! Csak délután tudom meg, hogy mi van. De itt leszek egész nap fórumon.

Hope for the best, plan for the worst!

(#213) zoo8800 válasza Mopar426 (#212) üzenetére


zoo8800
veterán

Én is melózok, kb 8-ra leszek otthon. Kiváncsi leszek, megy-e már rendesen.
Vasárnap kölcsön-nettel neteztem a sajátom helyett, a voda mobilnetje 3 Mbitet tudott :D

rip and tear, until it is done

(#214) rugilab


rugilab
csendes tag

nos..
legalább a gazdasági versenyhivatal válaszolt...
....
tudlak.net

http://tudlak.net

(#215) Mopar426 válasza rugilab (#214) üzenetére


Mopar426
tag

Mit válaszolt?

Már látom.

[ Szerkesztve ]

Hope for the best, plan for the worst!

(#216) inteltunder


inteltunder
tag

eddig semmi :O :O :O

jobb ma egy intel mint holnap egy amd

(#217) Mopar426 válasza inteltunder (#216) üzenetére


Mopar426
tag

Felkéne hívni az ügyfélszolgálatot. Valaki? Én épp melóhelyen vok. Most nem tudok telefonálni.

Hope for the best, plan for the worst!

(#218) Erasmus


Erasmus
őstag

szevasztok! az adatforgalomhoz kötött sávszélkorlátozást megerősítette bárki is a pannon ügyfélszolgálatán? azaz elhangzott, hogy p2p-től függetlenül is korlátoznak, ha átlépsz egy limitet?

(az it café szerkesztője vagyok. másfél hete írtam a vodás mobilneten bevezetett kétlépcsős sávszélcsökkentésről. a cikk itt, és most éppen a pannonos és t-mobile-os anyagon dolgozom.)

[ Szerkesztve ]

(#219) Mopar426 válasza Erasmus (#218) üzenetére


Mopar426
tag

Velem azt közölték, hogy 20gigabyte-nál korlátoztak le. Valakit többnél valakit kevesebbnél. Tehát nem konkrétan azt mondták, hogy 20 gigánál korlátozni fogunk mindig.Hanem jelen esetben 20 gigánál korlátoztak (nálam, lehet legközelebb más érték lesz azt nem tom). pff ezt jólmegaszontam.

[ Szerkesztve ]

Hope for the best, plan for the worst!

(#220) zoo8800 válasza Erasmus (#218) üzenetére


zoo8800
veterán

Azért korlátoztak, mert veszélyeztettük a hálózat biztonságát, továbbá az ÁSZF-re hivatkoztak, miszerint ilyet szabad. NEKEM nem mondták az adatmennyiséget, csak a "veszélyeztetés" tényét, amihez szerintem semmi közöm. Továbbá kijelentették, hogy Dec 8-án veszik le a korlátot.
Fentiek ellentmondanak a meghirdetetteknek. Így nem fizettem volna elő

rip and tear, until it is done

(#221) Mopar426 válasza Erasmus (#218) üzenetére


Mopar426
tag

Ha viszont szeretnéd összefoglalva, hogy pontosan mi történt akkor vedd fel velem a kapcsolatot és levezetem az egész történetet. Kicsit már beleástam magam.

Hope for the best, plan for the worst!

(#222) Mopar426


Mopar426
tag

Kaptam válaszlevelet a GVH-tól:

Tisztelt Lackó János Úr!

Jelzését panaszként kezeltük. A panasz ügyintézési határideje 30 nap, ennek elteltével levelezési címén értesítjük a GVH döntéséről. Amennyiben véleménye szerint a szolgáltatóval a szerzédést megtévesztő információk alapján kötötte, az a bíróságon megtámadható. A bírósági út előtt javaslom, hogy elsődlegesen próbáljon megegyezni a szerződésbontásról a szolgáltatóval, illetve kezdeményezzen eljárást a békéltető testületnél.

[ Szerkesztve ]

Hope for the best, plan for the worst!

(#223) pintyo68 válasza Mopar426 (#222) üzenetére


pintyo68
csendes tag

Békéltető testület???!!!! Ezt Fa....ságot. Akko jobb lessz minden mi?A szerzödésbontás jobban hangzik!Egyébként az 1.havidijat nem fizetjük akkó mivan ugyanis át b...-tak mindenkit!!

(#224) Mopar426 válasza pintyo68 (#223) üzenetére


Mopar426
tag

Küldeni kell egy felmondást kezdeményező levelet a Pannonnak, hogy kötbér nélkül felbonthasd a szerződésedet. Ha engedik akkor jó vagy, ha nem akkor mehetsz tovább és megtámadhatod őket. (Előtte azért informálódj, hogy mik a lehetőségeid. Ha ismersz valakit aki nagyon ért ezekhez a perekhez és azt mondja, hogy jó vagy akkor érdemes.)
Olyat, hogy nem fizeted be a számlát, szerintem nem érdemes tenni.Ne adj neki támadási lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

Hope for the best, plan for the worst!

(#225) stichus válasza pintyo68 (#223) üzenetére


stichus
tag

ha a szolgáltató aláveti magát a békéltetőtestületi eljárásnak, a döntésnek ugyanolyan joghatálya van, mint a bírósági ítéltnek

(#226) DarkByte válasza Erasmus (#218) üzenetére


DarkByte
addikt

Ezek szerint már a T-Mobile -os esetben is van valakinek tapasztalata a korlátozással? Amennyire áll a bál most a Voda és a Pannon nete körül, inkább úgy döntöttem kivárom hogy megjöjjenek onnan is a vélemények, de ha már van infó légyszíves linkeld, akár privátban is. Köszi!

(#227) ottoyes válasza Erasmus (#218) üzenetére


ottoyes
senior tag

Tényleg...T-ről nem hallani annyi rosszat internetszolgáltatás témakörében,mint a másik kettőről...talán az jobb?

Ottoyes

(#228) Mopar426 válasza ottoyes (#227) üzenetére


Mopar426
tag

T... csinálta a legkésőbb az akcióját. Várjál még 3-4 hetet vele. Ha nem lesz gond vele addig akkor lehet lesz valami belőle DE KÉTLEM.

Hope for the best, plan for the worst!

(#229) Erasmus válasza zoo8800 (#220) üzenetére


Erasmus
őstag

kösz a választ! a sajtóosztály semmit nem hajlandó elárulni erről...

(#230) Mopar426 válasza Erasmus (#229) üzenetére


Mopar426
tag

Elküldtem a levelem. Remélem segít valamennyit, hogy átlásd a helyzetet.

Hope for the best, plan for the worst!

(#231) Erasmus válasza DarkByte (#226) üzenetére


Erasmus
őstag

ahogy mopar is írja, valszeg még túl friss ahhoz, hogy legyen tapasztalat. de: a mobilhálózatok nem bírnak ma még ekkora sávszélt, ezért meglepne, ha nem védenék ők is magukat hasonló limitekkel.

a gáz itt az, hogy az ügyfelet nem tájékoztatják teljes körűen sehol, sanszod sincs megismerni a részletes feltételeket egyik szolgáltatónál sem. tulképp még a voda mond a lassításról a legtöbbet, de ugye ők már másfél éve kínálnak korlátlan csomagot, és közben vagy háromszor változtatták meg a feltételeket, utólag...

a tének is elküldtem az erre vonatkozó kérdéseket, egy hete ülnek rajta.

(#232) Mopar426 válasza Erasmus (#231) üzenetére


Mopar426
tag

Igen teljesen igaz. Az egészben engem is az zavar, hogy az esélyt se adják meg, hogy eldönthessem, hogy kell-e nekem vagy nem, mert szerződéskötéskor eldugják valami nehezen értelmezhető pontban. ( Ha elmondanák, hogy mivel jár akkor tizadannyian fizetnének elő rá.) És ezért meglehet őket majd fogni ( remélhetőleg).

[ Szerkesztve ]

Hope for the best, plan for the worst!

(#233) Permissive válasza Mopar426 (#228) üzenetére


Permissive
csendes tag

tegnap, azaz vasárnap voltam a mammutban, és kíváncsiságból beugrottam a "westel"-hez megkérdezvén náluk milyen az internet. röviden: "ó, hát nálunk sokkal jobb mint a pannonnál össze se lehet hasinlítani minket". pár kérdés, és rögtön kiderűlt hogy semmi külömbség nincs köztük ( illetve egy: nálunk kb 130e ft a ködbér ), ugyanúgy leveszik a sávszél ha egyetlen másodpercet sem torrentezel, bőven elég ha a 15-gigát meghaladod. ( mondjuk ők legalább beismerték )
jah, korlátozás ideje: " a korlátozás az adott időszakra érvényes, nem pedig az adott folyamatra ", mondta tegnap ezt a pannon. tehát akár számlazárásig is korlátozhatnak.
én is írtam nekik egy levélkét, egyenlőre csak nekik, aztán majd meglátjuk.
jah, a sebesség még mindig gagyi,pedig már 8-van:)), szerencse hogy van még a telómon 5-gigás net, azzal legalább feltudok jönni:))))))

a hüvelygombát is malacokkal keresik úgy mint a szarvasgombát?:)

(#234) SztiviVander válasza Permissive (#233) üzenetére


SztiviVander
őstag

a 8-a éjfélig tart. utána kocog végig a progi az accountokon és állítgatja be amit kell. de nem lepődnék meg ha az egy hét mégsem egy hét lenne. amúgy én eldöntöttem, erre a hónapra a számlát pannon üzletben fizetem be, és levonom a számlából az egy heti szolgáltatáskiesést, mert ugye 128Kbit az nem szélessávú internet (még ha ezt annak is nevezik a debilek), én meg arra fizettem elő nem isdn2-re. ha a pannon nem szolgáltatja azt amire szerződtünk akkor nem fizetek érte. erről szól a jogállam (még ha ezt a nagy cégek el is felejtik időnként). aztán ha nem tetszik nekik sz*rjanak sünt. kíváncsi vagyok egy perben mivel fogják bizonyítani hogy én veszélyeztettem a hálózat biztonságát.

(#235) rugilab válasza SztiviVander (#234) üzenetére


rugilab
csendes tag

jó neked tesó 1 hét :)
Én 11 napja nem tudom használni....
Érdekes, hogy mindenkinek dec 8 volt a határidő.((nekem nov.28-tól))
--
Egyébként a TV2 is reagált a levelemre, egy kis szerencsével felkapja a média.
máskülönben 7-8 ember nyekergésével nem fog foglalkozni a pannon sztem.
--
tudlak.net

http://tudlak.net

(#236) Mopar426 válasza SztiviVander (#234) üzenetére


Mopar426
tag

És mi lesz ha visszakapjuk a sávszélességet? 2 nap és újra lekorlátoznak mert veszélyt jelentünk (szerintük) ? Nincs meg hozzá a kapacitásuk, hogy kiszolgáljanak minket, ezért csak huza vona lesz meg szerződés módosítgatás. Én mindenképpen kiakarok lépni ebből a rettenetből. Más lehetőségem a szélessávra nincs, de inkább akkor nem kell net. Sz@rért nem fizetek havi 5990-et.

Hope for the best, plan for the worst!

(#237) Mopar426 válasza rugilab (#235) üzenetére


Mopar426
tag

Nekem November 26-27 től van korlátozva. Érdekes.

Hope for the best, plan for the worst!

(#238) Erasmus válasza Permissive (#233) üzenetére


Erasmus
őstag

az üsz. mondta a t-nél, hogy van 15 gigás limit?

(#239) Permissive válasza SztiviVander (#234) üzenetére


Permissive
csendes tag

engem 22 napra korlátoztak, akkor én mennyit fizessek?:)))
asszem inkább semmit sem fizetek:)))

a hüvelygombát is malacokkal keresik úgy mint a szarvasgombát?:)

(#240) Permissive válasza rugilab (#235) üzenetére


Permissive
csendes tag

nekem nov 17-től dec 8:)))
fincsi mi?:)))))

a hüvelygombát is malacokkal keresik úgy mint a szarvasgombát?:)

(#241) Permissive válasza Erasmus (#238) üzenetére


Permissive
csendes tag

náluk, már mint a T-nél a 15 gigás csomag 14990ft, ha veszel 5gigás csomagot és hozzá 1500ft ért korlátlan hozzásférést, akkor abból 3000 engednek el, viszont 2 évet kell alá írnod, az ügyintéző szerint a 15 gigásokhoz fognak viszonyítani, tehát 15 gigánál jön a korlát. magyarán 5990+1500 ért veszel egy korlátlan netet, amit 15 giga után korlátoznak. egyszer 60e a szerződés bontás + 70e a korlátlan opció bontása.
de nem emléxem szóról szóra, ha tévednék akkor bocsi, az viszon tény hogy ezt mondta az emberke, ill 3-an mondták ezt mert kicsit morcosabban mondtam hogy csipkedjék már magukat a válasszal, és egyből összegyültek 3-an:))))

[ Szerkesztve ]

a hüvelygombát is malacokkal keresik úgy mint a szarvasgombát?:)

(#242) zoo8800 válasza Permissive (#241) üzenetére


zoo8800
veterán

Had szomorítsalak el, a teljes összeget kell majd fizetni. Ezt megkérdeztem, akkor mondták. Végülis a 130kbit is korlátlan felhasználási lehetőségeket nyújt :DDD

rip and tear, until it is done

(#243) SztiviVander válasza rugilab (#235) üzenetére


SztiviVander
őstag

annyira nem jó mert nekem dec 6-án délután indult az egy hét :(
ezt hozta a pannon mikulás :D

(#244) SztiviVander válasza zoo8800 (#242) üzenetére


SztiviVander
őstag

csakhogy az én szerződésem nem "korlátlan felhasználási lehetőségű internet" -re szól hanem "szélessávú mobil internet szolgáltatásra". ez kb ugyanaz hogy lefoglalsz egy 3 ágyas szállodai szobát és akkor adnának egy pincekamrát (ugyanannyiért), mondván aludni mindkettőben lehet... azért ez nem így működik.

[ Szerkesztve ]

(#245) Permissive


Permissive
csendes tag

no, most beszéltem 1220-al, 9-én 0 órátol veszik le a korlátot, arra a kérdésre ismételten nem kaptam választ vajh mi lesz azaz adatmennyiség ami már ( nem p2p ) extrém, azt mondták nincs olyan hogy extrém mennyiség, hanem az van hogy veszélyeztetem a hálozatot. kérdezem én mint felhasználó honnan tudjam mikor miért veszélyeztetem a hálózatot?
mellesleg max 1 hétre korlátozhatnak, nem 22 napra, tehát akkor se fizetetek bibibi:)))

a hüvelygombát is malacokkal keresik úgy mint a szarvasgombát?:)

(#246) Mopar426 válasza Permissive (#245) üzenetére


Mopar426
tag

Belefognak bukni ebbe az érvelésbe, hogy veszélyeztetik a hálózatot a letöltők! Miért? Meddig? Hogyan? Hol a hiba?

Hope for the best, plan for the worst!

(#247) zoo8800 válasza Permissive (#245) üzenetére


zoo8800
veterán

Ha nem fizetsz, akkor rád szállhatnak, jobb ha pengetsz. Átvertek, de sajna megtehetik ezt magyarországon. Nem szeretek cinikus lenni, de ez van, nagyobb átveréseket is meg lehet úszni. Ha nem fizetsz, az felmondási ok a részükről, és ezzek körbérre köteleznek majd.

Annyit tehetünk, hogy adunk egy kis nyílvánosságot a történetnek(átverésnek). Ezt viszont erőltetni kéne.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#248) zoo8800 válasza Mopar426 (#246) üzenetére


zoo8800
veterán

3.1... :DDD

rip and tear, until it is done

(#249) Permissive válasza Mopar426 (#246) üzenetére


Permissive
csendes tag

kiscsaj mondta a 1220-on: ha hajnal 2-től hajnal 5-ig használom, sohase fognak lekorlátozni:))) akkor nem veszélyeztetek? majd átmegyek bagolyba:)))

a hüvelygombát is malacokkal keresik úgy mint a szarvasgombát?:)

(#250) Permissive válasza zoo8800 (#247) üzenetére


Permissive
csendes tag

akkor megyünk a bíróságra, de akkor se fizetek, bibibi:))
ne csak én tartsam már be a szerződést!

a hüvelygombát is malacokkal keresik úgy mint a szarvasgombát?:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.