Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Permissive válasza crue (#398) üzenetére


Permissive
csendes tag

persze hogy senki nincs korlátozva, én is csak megszokásból huztam vissza a sávszélt 130k-ra :)))))))))

a hüvelygombát is malacokkal keresik úgy mint a szarvasgombát?:)

(#402) Permissive válasza hassan (#400) üzenetére


Permissive
csendes tag

nekem ( szerződés kötés után ) azt mondták: emil, messenger, lapok nézegetésére alkalmas, nah ugyanezt a mobilommal is megtudom tenni hűség nélkűl és olcsóbban:))))

a hüvelygombát is malacokkal keresik úgy mint a szarvasgombát?:)

(#403) Tom1939 válasza crue (#398) üzenetére


Tom1939
őstag

Én most beszéltem velük, le vagyok korlátozva. Holnapig állítólag. Megírtam nekik a kis levelem hogy közös megegyezéssel felejtsük el egymást. Vagy Hírközlési Hatóság és Fogyasztóvédelem. Meglátjuk. Én havi 5-30 giga között mozgok. Vodát már lemondtam (csak a hírre, nem korlátoztak le). Az a baj nálam hogy van hogy 15 giga egy héten, van hogy 2. Torrent soha, semmi. Van valamelyik szolgálatónak hűségnyilatkozat nélküli korlátlanja? Nekem a gépemben van belső modem, tehát nem kell az "ajándék" külső modem. Hűségnyilatkozat nélkül nekem tökéletes lenne (lekorlátoz-lemondom).

[ Szerkesztve ]

(#404) attisx válasza rugilab (#399) üzenetére


attisx
addikt

Teljes mértékben megértelek titeket. Engem is felháborít a Pannon (és a Voda) eljárása, a "korlátlan szélessávú" szolgáltatásaik terén.

Nem állítottam, hogy olyan a normál net használat, mint amit én produkálok. Csupán azt akartam megcáfolni, hogy a kolléga szerint havi 5giga semmire sem jó. Nekem ennyi is elég (Dominó Net 5GB), amire szükségem van, azt így is elérem. Nem is tervezem a váltást korlátlan csomagra. Pláne ezek után.

Természetesen, aki korlátlan netre fizetett elő, az jogosan várja el, hogy a pénzéert megfelelő szolgáltatást kapjon. :R

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#405) Pilu 007


Pilu 007
tag

Azt mondta az apacs, hogy szopacs

Nem gyorsul az Istennek sem!
Majd keresek egy "anonym mobil net speed up and hidden ip-hack optimalization wizardot"
:W
vagy csak feltöltésre fogom használni, az megy.... :K

http://www.webshop.munkaruhadiszkont.hu/ - - - - - http://www.munkaruhadiszkont.hu/

(#406) Pilu 007


Pilu 007
tag

Régijonc nem lehetnék?
Már tegnap is újonc voltam
És már értem miért nem akartak cégesre venni!
4 előfizetésem van, és biztos rossz lenne, ha átvinném a 1-2 másikhoz....
aha :B

http://www.webshop.munkaruhadiszkont.hu/ - - - - - http://www.munkaruhadiszkont.hu/

(#407) addamka


addamka
őstag

Ismerősömnek 20-át mondtak, hogy akkor oldják neki fel.
Végül is annyi a bűne, hogy XPhez leszedte SP3at, updateket, AVG freet, openofficet, meg steamen egy 200 megás játékot, mivel friss géptelepítés volt, ez így egybe össz 700 mega volt, előtte 1 nappal kötötte a szerződést :]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#408) attisx válasza Pilu 007 (#406) üzenetére


attisx
addikt

Hát, "régijonc" rang még nincs a PH!-n, de ha szorgosan kommentelsz (a HSZ. gyűjtést tiltják az alapelvek), akár "jómunkásember" is lehetsz... :DDD

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#409) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Megjelent a januári ÁSZF!

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#410) Pilu 007


Pilu 007
tag

ÁSZF- SZÁF -FÁSZ....
Biztos kibővitették a 3.1-et :C :W

[ Szerkesztve ]

http://www.webshop.munkaruhadiszkont.hu/ - - - - - http://www.munkaruhadiszkont.hu/

(#411) Pilu 007


Pilu 007
tag

Öcsém!
Nekem ugyanolyan rizsa a januári FÁSZ, még véletlenül sem találtam utalást arra, hogy a jogsértő magatartás mikor szűnik.... :O

http://www.webshop.munkaruhadiszkont.hu/ - - - - - http://www.munkaruhadiszkont.hu/

(#412) myzol


myzol
csendes tag

Sziasztok!

Idéznék az új ÁFSZ-ből.
Nem tudom jól értelmezem-e, de úgy tűnik, ez a korlát marad számlazárásig!

2.2 A szolgáltatás rendeltetésszerű használata:
...
A hálózat védelme érdekében, a szolgáltatás minőségének fenntartása, valamint az
Előfizetők hálózathoz való azonos hozzáférésének biztosítása céljából, a Szolgáltató
jogosult az adatforgalom lelassítására. Amennyiben az Előfizető az adott számlázási
ciklusban fájlcserélő, fájlmegosztó, vagy egyéb, nagy mennyiségű adat továbbítására
szolgáló alkalmazás használata során a hálózat teljesítményét és/vagy a szolgáltatás
minőségét veszélyezteti, a Szolgáltató jogosult a hálózat aktuális terheltségétől függően
lassítani az adatforgalmat. Az adatforgalom lassítása nem jelenti a letölthető
adatmennyiség korlátozását, a lassítás az adott számlázási ciklus lezárultával megszűnik. :C :W

(#413) Permissive válasza myzol (#412) üzenetére


Permissive
csendes tag

ennek is van előnye: nem kell hivogatni a 1220-at, már tudjuk hogy számlazárásig tart a korlát:))

a hüvelygombát is malacokkal keresik úgy mint a szarvasgombát?:)

(#414) Pilu 007


Pilu 007
tag

De számok nincsenek?
Mennyi a sok?
Mennyi a nagy?
mennyi a MB/nap?
vagy a léc fölé honnan kerülök?
És jan 11.ig mi van? Obi-van kenobi?
Hát én jan 11.től se fogom tudni, hogy és mennyire figyeljek netre...
Napi, vagy heti szinten vigyázzak, nehogy Too macs legyen a bit-mennyiség? :W

[ Szerkesztve ]

http://www.webshop.munkaruhadiszkont.hu/ - - - - - http://www.munkaruhadiszkont.hu/

(#415) zoo8800


zoo8800
veterán

Sávszéllel mi újság? Még mindig a régi?

rip and tear, until it is done

(#416) Mopar426 válasza myzol (#412) üzenetére


Mopar426
tag

Igen Januártól levédik magukat. Viszont a mi esetünk még más. Szóval meglehet fingatni őket.

Hope for the best, plan for the worst!

(#417) Permissive válasza zoo8800 (#415) üzenetére


Permissive
csendes tag

de már 100megás a net, csak megszokásból panaszkodunk.)))
letöltöttem egy firefox kiegészítőtt: cooliris, ami 130k-val nem nagyon akar működni. azért megnézném hogy külhonban, vajh mennyit röhöghetnek rajtunk magyarokon, amikor siránkoznuk a 130k-án, miközben próbálunk netezni.

a hüvelygombát is malacokkal keresik úgy mint a szarvasgombát?:)

(#418) myzol


myzol
csendes tag

Üdv!

Ebben az a fa@a, hogy ugyanúgy nesze semmi, fogd meg jól! Továbbra sincs semmi konkrétum az adatmennyiségekkel kapcsolatosan!

Kérés!

Valaki be tudna szúrni egy rendkívüli felmondás mintát, indoklással?

Köszönöm!

Sikerült már szerződést bontani valakinek, kötbér nélkül?

Ez az ászf módosítás a Pannon részéről szerződésszegésnek minősülhet-e?
-ergo felmondható-e rendkívüli felmondással? (kötbér nékül)

Válaszotokat,segítségeteket előre is köszönöm!
Myzol

(#419) Jano_023


Jano_023
őstag

Sziasztok, az jutott eszembe, hogy soksan nem csináltak semmit amivel kiérdemelték volna a korlátot. Szóval nem hinném hogy egyenként korlátoznának le mindnkit. Azon a helyen ahol sokan hazsnálják lehet hogy nem is a felhasználót korlátozzák, hanem a bázisálomáson a sávszéleséget. Szóval ha valaki ráér és pesti próbálja ki, hogy pest bizonyos részén megnézi mekkora a sebessége. Vagy olyana aki más más településen használja.Kiváncsi lennék az ő tapasztaltukra.
Valamint arra, hogy mennyievl ugorhatott meg az előfizetők száma, hogy mindenkinek jár a korlát. Nincsen valami felmérés még erre ?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#420) zoo8800 válasza Permissive (#417) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem értelek:
100megás a net?

Feloldották a korlátot vagy sem?

rip and tear, until it is done

(#421) Mopar426 válasza myzol (#418) üzenetére


Mopar426
tag

Nincs ilyen minta. Írd le, hogy kötbér nélkül felszeretnéd mondani, és indokold meg, hogy miért.
ÁSZF-et és szerződést is módosíthat. Mikor aláírtad a szerződést ez is benne volt. Viszont a jelenlegi ÁSZF-et nem tartja be rendesen. Ezért kérjed a felmondást kötbér nélkül.

[ Szerkesztve ]

Hope for the best, plan for the worst!

(#422) Permissive válasza zoo8800 (#420) üzenetére


Permissive
csendes tag

majd holnap oldják fel.
és szerintem holnapután már korlátozzák is:)))))))

a hüvelygombát is malacokkal keresik úgy mint a szarvasgombát?:)

(#423) Permissive válasza Jano_023 (#419) üzenetére


Permissive
csendes tag

biztos rengeteg az előfizető, mert a polusban már elfogyott a modem, ha ott kötnél most új szerződést akkor 4-5 napot várni kéne modemre. csőstűl mennek az emberek vásárolni.
azért ha már most ilyen gondok vannak, akkor majd mi lesz karácsonykor, amikor mindenki otthon ül, és mászik a netre?:)))

a hüvelygombát is malacokkal keresik úgy mint a szarvasgombát?:)

(#424) Jano_023 válasza Permissive (#423) üzenetére


Jano_023
őstag

Hát az fantaztikus ... akkor semmi jónak nem nézünk elébe.
A T-mobilos netről vannak már hírek ??? Ott is ez a szitu ?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#425) Mopar426 válasza Jano_023 (#424) üzenetére


Mopar426
tag

Arról még nem hallottam infót. Még nem fizettek annyian elő hogy, tudjuk. Majd kiderül max 2-3 hét

[ Szerkesztve ]

Hope for the best, plan for the worst!

(#426) Jamby18 válasza Jano_023 (#424) üzenetére


Jamby18
senior tag

Olvass vissza,én Ts vagyok, leirtam a szitut mi van ott. #192,#258 hsz. Nem nyálcsorgatásként mondom,de nekem most"nagyon jó jelerősségnél" ilyen.[link].

[ Szerkesztve ]

(#427) zoo8800 válasza Permissive (#422) üzenetére


zoo8800
veterán

Király.
Már két napja öcsémtől lejmolom a Voda mobilt, tehát épp nincsenek net gondjaim. A saját Pannonos modemem le is van húzva a gépről, hogy még áramot se fogyasszon. Talán így majd nem veszélyeztetem a hálót, a Pannont nem tudom mire tudom majd használni. Kicsit várok, amíg csitul a balhé, hátha akkor majd megmondják, mi alapján korlátoznak.

Soha többet nem fogok hűségnyilatkozatot aláírni, mégha többe is kerül egy kicsit. Esetleg majd az esküvőmön :)

rip and tear, until it is done

(#428) Jamby18 válasza Jano_023 (#424) üzenetére


Jamby18
senior tag

Jah meg #149hsz.

(#429) zoo8800 válasza Jamby18 (#428) üzenetére


zoo8800
veterán

Klassz kis fenyítés..."extrém". konkrétum az nuku, korlátlanul szabadon lehet értelmezni :))

rip and tear, until it is done

(#430) Erasmus válasza Jamby18 (#426) üzenetére


Erasmus
őstag

a ténél is működik hasonló korlátozás, mint a pannonnál, csak valszeg nekik csöppet jobb a hálózatuk.

(#431) zoo8800 válasza Erasmus (#430) üzenetére


zoo8800
veterán

Tényleg, készül már a témáról a cikked?

rip and tear, until it is done

(#432) NoLF válasza zoo8800 (#427) üzenetére


NoLF
addikt

ecsém, hát az kerül a legtöbbe! :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#433) zoo8800 válasza NoLF (#432) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem értelek, mi kerül a legtöbbe?

Erasmus mondta, hogy ír majd a témáról.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#435) attisx válasza zoo8800 (#433) üzenetére


attisx
addikt

Szerintem a #427 utolsó mondatára gondolt... ;)

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#437) Erasmus válasza zoo8800 (#431) üzenetére


Erasmus
őstag

igen, csúszok vele, holnapra lesz meg

(#438) addamka


addamka
őstag

A nagy T se hiszem, hogy kilógna a sorból, viszont 3G hálózatuk tuti nagyobb tartalékkal bír, mint a többieknek, emiatt talán nem lesz ilyen drasztikus a lépés.

Ami miatt érdekes a T, hogy nem nagyon hirdetik a korlátlan opciót, no meg hogy 3 csomaghoz is kapható, viszont ha az 5 gigás csomag+korlátlan opció korlátlan lenne teljesen, akkor mi értelme lenne 8 meg 15 gigásat tartani, ha egyszer az 5össel korlátlan lehetsz és olcsóbb :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#439) Jano_023 válasza addamka (#438) üzenetére


Jano_023
őstag

Igaz az a legolcsóbb, de akinek eleve volt monduj 8,15G csomagja annak is él ez az opció ezért szerintem.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#440) Brutális eb


Brutális eb
addikt

http://itcafe.hu/dl/upc/2008-12/11/193235_bnyvac6vyqn9d63g_panni_kamu.jpg Ebből is látszik,hogy se most és a továbbiakban sem a hálozat leterheltségének függvényében korlátoz a Pannon.....

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#441) attisx válasza Jano_023 (#439) üzenetére


attisx
addikt

Lennie kell valamilyen korlátozásnak, különben ez a világ legnagyobb lehúzása. Három különböző áron eladni ugyanazt a szolgáltatást:

- 5GB + korlátlanság = ~7000Ft,
- 8GB + korlátlanság = ~11000Ft,
- 15GB+korlátlanság = ~16000Ft

Szerintem (!), ez valahogy úgy működik, hogy az eredetileg benne foglalt adatmennyiséget leforgalmazhatod teljes sávszéllel, kivéve torrent (meg ki tudja még mi ;] ). Azontúl pedig korlátozott sebességgel ugyan, de netezhetsz tovább túlforgalmazásidíj (0,1Ft/10kB) nélkül.

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#442) Jano_023 válasza attisx (#441) üzenetére


Jano_023
őstag

Ez is elképzelhető, de akkor is hülyeség 15GB-ért fizetni, nem ?
Nem tudom mi lehet,de szerintem én Dec. végén beleugrom egy ilyenbe. Aztán majd meglátjuk mi lesz.Majd irok ide. Elméletileg elég soan beleugrottak a Pannonbam mint látható talán kevesebben lesznek a T-nél és nekik tényleg lehet hogy stabilabb a hálózatuk is. Majd kiderül.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#443) addamka


addamka
őstag

Majd írok, ha elértem az 5 gigát, ma mindenesetre egy 500 megás steames letöltéssel nyitok este, bár ha HL2, CS source, TF2 stb-t leszedném, akkor kapásból 18 giga letöltésem lenne, de azért ezt nem vállalom be, majd vidéken kábelnettel :]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#444) attisx válasza Jano_023 (#442) üzenetére


attisx
addikt

"...de akkor is hülyeség 15GB-ért fizetni, nem ?"

Nem feltétlenül.

Mivel nem találtam erre vonatkozó infot, továbbra is a személyes elképzelésemet írom le:

Az a lényeg, hogy mint eddig is, megveszel egy konkrét adatmennyiséget 5, 8, 15 GB), amit "megkötések nélkül" leforgalmazhatsz. Viszont a többletért nem kell külön 0,1Ft/10kB (azaz ~10Ft/MB) túlforgalmazási díjat fizetni.

Azért szerintem nem mindegy, hogy mondjuk 500 mega extra forgalomért kifizetsz 5000 forintot, vagy csak korlátlanság opció ezresét. Inkább legyen lassabb, mint horribilis összegeket kifizetni a túlforgalmazásért.

Természetesen mindez legy feketén-fehéren leírva a szerződésben és tartsák is be. Akkor lehet én is elgondolkodom egy "korlátlan" 5 gigás csomagon. De néhány hét és okosabbak leszünk T-s tapasztalatokkal is.

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#445) megyeri válasza attisx (#444) üzenetére


megyeri
tag

Szerintem nem kellene ilyen összeesküvés elméleteket gyártanod...

Talán azért csinálták így, mert akinek például a 8GB-os csomagra van hűsége még régről, jogosan háborodna fel, hogy többet fizet, mégsem korlátlan a netje...

Aki meg most vesz például 8GB-os netet, az nem azért teszi ezt, mert hülye, hanem mert kb 20 ezer Ft-tal olcsóbban kapja meg így a notebookokat...

Azért ez logikusabban hangzik. Szerintem. ;]

Ha hallgattam volna, bölcsebb maradtam volna?

(#446) fecoka91


fecoka91
tag

Hali mindenki!
Én debrecenben lakom! Megvettem a pannontól ezt a ratyit mondván biztos megbízható mert ezt láttam mindenhol (tv, internet, kültéri plakátok).
December 3án megrendeltem. és most jön az amit egy user írt állandóan a torrentezés!
Igen drága barátom én leszedtem a gta4-et úgyis az volt hogy belassítják ha torrentezek és én így elfogadtam. azt gondoltam hogy ha szedem is lefele vagy akármilyen torrentet akkor le lesz lassítva de nem átlag 220kb/s volt a letöltési sebesség és csodálkoztam is ezért. azután hogy lejöt youtuboztam és msn meg ilyenek sőt még cod2vel toltam neten is. ezek után kb 17GB forgalom után másnap le lettem lassítva. nem tagadom bűnös vagyok valamilyen szinten mert "nagy" volt a forgalmam. ezért szidhattok is nekem mind1 nem bánom!
Az a lényeg hogy a pannon minket átvert de nagyon és nem így kellet volna fellépni a "nagy" letöltések ellen. hanem küldött volna egy figyelmeztető sms-t hogy túl nagy a forgalom és vegyél visszább. nem ő inkább szó nélkül tette és ráadásul jogi úton sem lehet megfogni ezekkel a lassításokkal mert a fász meg az a jó ............ én is fel vagyok háborodva mert nem ezért fizettem. joggal mondjátok előre tudom hogy mert torrenteztem de könyörgöm az volt hogy ha olyan alkalmazás fut akkor lassítják és csakis azt lassítják azon az időn keresztül. akkor meg miről beszélünk?! Erre írjon nekem választ és ne okoskodjon az aki nem ért hozzá mint pl az aki tövig nyalja a pannont
Erről ennyit!
Egyébként végig olvastam az egész oldalt erről a témáról és asszem vagyunk egy páran akiket jól átvertek, de ezt amúgy nem hőbörgés céljából írtam le ide hanem mert engem is idegesít. mondják meg hogy ennyid szedhetek le ilyen meg ilyen szabállyal de nem alaptomos módon lassítsák be ezt a rakás kakit. :W

http://alte.kaktusz.net Gyertek regizni, nagyszerű torrent tracker! sok torrentel! nem bánod meg ha reggelsz! ;)

(#447) Brutális eb


Brutális eb
addikt

A tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalma
3. § (1) Tilos a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat.
(2) Tisztességtelen az a kereskedelmi gyakorlat,
a) amelynek alkalmazása során a kereskedelmi gyakorlat megvalósítója nem az ésszerűen elvárható szintű szakismerettel, illetve nem a jóhiszeműség és tisztesség alapelvének megfelelően elvárható gondossággal jár el (a továbbiakban: szakmai gondosság követelménye), és
b) amely érzékelhetően rontja azon fogyasztó lehetőségét az áruval kapcsolatos, a szükséges információk birtokában meghozott tájékozott döntésre, akivel kapcsolatban alkalmazzák, illetve akihez eljut, vagy aki a címzettje, és ezáltal a fogyasztót olyan ügyleti döntés meghozatalára készteti, amelyet egyébként nem hozott volna meg (a továbbiakban: a fogyasztói magatartás torzítása), vagy erre alkalmas.
(3) A (2) bekezdés értelmében tisztességtelen különösen az a kereskedelmi gyakorlat, amely megtévesztő (6. § és 7. §) vagy agresszív (8. §).
(4) A mellékletben meghatározott kereskedelmi gyakorlatok tisztességtelenek.
4. § (1) A kereskedelmi gyakorlat megítélése során az olyan fogyasztó magatartását kell alapul venni, aki ésszerűen tájékozottan, az adott helyzetben általában elvárható figyelmességgel és körültekintéssel jár el, figyelembe véve az adott kereskedelmi gyakorlat, illetve áru nyelvi, kulturális és szociális vonatkozásait is. Ha a kereskedelmi gyakorlat a fogyasztók egy meghatározott csoportjára irányul, az adott csoport tagjaira általánosan jellemző magatartást kell figyelembe venni.
(2) Ha a kereskedelmi gyakorlat csak a fogyasztóknak egy, az adott gyakorlat vagy az annak alapjául szolgáló áru vonatkozásában koruk, hiszékenységük, szellemi vagy fizikai fogyatkozásuk miatt különösen kiszolgáltatott, egyértelműen azonosítható csoportja magatartásának torzítására alkalmas, és ez a kereskedelmi gyakorlat megvalósítója által ésszerűen előre látható, a gyakorlatot az érintett csoport tagjaira általánosan jellemző magatartás szempontjából kell értékelni.
(3) Nem tekinthető a magatartás torzítására alkalmasnak a reklámban túlzó vagy nem szó szerint értendő kijelentések bevett, a reklám természetéből adódó mértéket meg nem haladó alkalmazása.
5. § Magatartási kódex nem ösztönözhet tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatra.
6. § (1) Megtévesztő az a kereskedelmi gyakorlat, amely valótlan információt tartalmaz, vagy valós tényt - figyelemmel megjelenésének valamennyi körülményére olyan módon jelenít meg, hogy megtéveszti vagy alkalmas arra, hogy megtévessze a fogyasztót az alábbiak közül egy vagy több tényező tekintetében és ezáltal a fogyasztót olyan ügyleti döntés meghozatalára készteti, amelyet egyébként nem hozott volna meg, vagy erre alkalmas:
a) az áru létezése, természete, figyelembe véve a termékmegnevezésére vonatkozó jogszabályi előírásokat is,
b) az áru lényeges jellemzői, így különösen
ba) kivitelezése, összetétele, műszaki jellemzői, tartozékai,
bb) mennyisége,
bc) származási helye, eredete,
bd) előállításának vagy szolgáltatásának módja és időpontja,
be) beszerezhetősége, szállítása,
bf) alkalmazása, a használatához, fenntartásához szükséges ismeretek,
bg) az adott célra való alkalmassága, a használatától várható eredmények, előnyei,
bh) veszélyessége, kockázatai,
bi) környezeti hatásai,
bj) az egészségre gyakorolt hatása, vagy
bk) tesztelése, ellenőrzöttsége vagy annak eredménye,
c) az áru ára, illetve díja, az ár, illetve díj megállapításának módja, különleges árkedvezmény vagy árelőny megléte,
d) az áru igénybevételéhez kapcsolódó adómentesség, adókedvezmény vagy más adóelőny,
e) az áruhoz kapcsolódóan valamely szolgáltatás, alkatrész, csere vagy javítás szükségessége,
f) az áruhoz kapcsolódóan biztosított ügyfélszolgálat és panaszkezelés,
g) a vállalkozás vagy képviselőjének személye, jellemzői és jogai, így különösen az ilyen minősége, a jogállása, társulásokban való részvétele és kapcsolatai, vagyona, szellemi alkotásokon fennálló jogai és kereskedelmi tulajdonjoga, engedélye, képesítései, díjai és kitüntetései,
h) a vállalkozás kötelezettségvállalásának mértéke, a kereskedelmi gyakorlat indítékai, az értékesítési folyamat természete, a szponzorálásra, a vállalkozás vagy az áru jóváhagyására vonatkozó bármely állítás vagy jelzés, vagy
i) a fogyasztó jogai, illetve a fogyasztót az ügylet folytán esetlegesen terhelő hátrányos jogkövetkezmények kockázata.
(2) Megtévesztő kereskedelmi gyakorlat továbbá
a) az a kereskedelmi gyakorlat, amely más vállalkozással, illetve annak cégnevével, árujával, árujelzőjével vagy egyéb megjelölésével való összetévesztésre vezethet,
b) az olyan magatartási kódexben foglalt követelmény be nem tartása, amelynek a vállalkozás alávetette magát, amennyiben a vállalkozás
ba) a követelmény betartására nem csupán szándéknyilatkozat formájában, hanem igazolható módon kötelezettséget vállalt, és
bb) a kereskedelmi gyakorlat keretében utal a kódexnek való alávetettségére,
ha ez valamennyi tényszerű körülmény figyelembevételével a fogyasztót olyan ügyleti döntés meghozatalára készteti, amelyet egyébként nem hozott volna meg, vagy erre alkalmas.
7. § (1) Megtévesztő az a kereskedelmi gyakorlat, amely
a) - figyelembe véve valamennyi tényszerű körülményt, továbbá a kommunikáció eszközének korlátait - az adott helyzetben a fogyasztó tájékozott ügyleti döntéséhez szükséges és ezért jelentős információt elhallgat, elrejt, vagy azt homályos, érthetetlen, félreérthető vagy időszerűtlen módon bocsátja rendelkezésre, vagy nem nevezi meg az adott kereskedelmi gyakorlat kereskedelmi célját, amennyiben az a körülményekből nem derül ki, és
b) ezáltal a fogyasztót olyan ügyleti döntés meghozatalára készteti, amelyet egyébként nem hozott volna meg, vagy erre alkalmas
(a továbbiakban: megtévesztő mulasztás).
(2) Ha a kommunikáció eszköze térbeli vagy időbeli korlátokat támaszt, ezeket az akadályokat és minden olyan intézkedést, amelyet a kereskedelmi gyakorlat megvalósítója annak érdekében tett, hogy az információt más módon eljuttassa a fogyasztókhoz, figyelembe kell venni annak megítélésénél, hogy fennállt-e megtévesztő mulasztás.
(3) E § alkalmazásában
a) az Európai Unió közvetlenül alkalmazandó jogi aktusában,
b) kötelező európai uniós jogi aktus rendelkezéseinek átültetése céljából elfogadott külön jogszabályi rendelkezésekben, illetve
c) az 1. § (4) bekezdésének a)-d) pontja, valamint (5) bekezdésének b) pontja szerinti külön jogszabályi rendelkezésekben
meghatározott tájékoztatási követelményekben előírt információ az ott meghatározott kereskedelmi kommunikáció tekintetében jelentős.
(4) Az igazságügyért felelős miniszter az általa vezetett minisztérium honlapján tájékoztató jelleggel közli a (3) bekezdés b) pontja szerinti kötelező uniós jogi rendelkezéseket átültető jogszabályi rendelkezések felsorolását.
(5) Vásárlásra felhívás esetén jelentős információ:
a) az áru lényeges jellemzői, az alkalmazott kommunikációs eszköznek megfelelő mértékben,
b) a vállalkozás neve és címe azonosításra alkalmas módon, illetve annak a vállalkozásnak az azonosításra alkalmas neve és címe, amelynek a javára a kereskedelmi gyakorlat megvalósítója eljár,
c) az általános forgalmi adót és egyéb kötelező terheket is magában foglaló ár, illetve díj vagy - amennyiben az áru jellegéből adódóan az árat, illetve díjat nem lehet ésszerűen előre megállapítani - az ár, illetve díj megállapításának módja, valamint az összes járulékos költség, így különösen fuvardíj, szállítási vagy postaköltség, illetve amennyiben e költségeket nem lehet ésszerűen előre megállapítani, annak feltüntetése, hogy ilyen további költségek merülhetnek fel,
d) a fizetés, szállítás és teljesítés feltételei, valamint a panaszok kezelésének módja, amennyiben ezek eltérnek a szakmai gondosság követelményeitől,
e) olyan szerződések esetében, amelyek tekintetében jogszabály elállási jogot biztosít a fogyasztónak, az erre való utalás.
(6) Az (5) bekezdés szerinti esetben nem megtévesztő mulasztás, ha az információ egyébként a körülményekből közvetlenül kitűnik.
8. § (1) Agresszív az a kereskedelmi gyakorlat, amely - figyelembe véve valamennyi tényszerű körülményt - pszichés vagy fizikai nyomásgyakorlással - akár a fogyasztóval szembeni hatalmi helyzet kihasználása, akár a fogyasztó zavarása révén - az adott helyzetben jelentősen korlátozza vagy alkalmas arra, hogy jelentősen korlátozza a fogyasztónak az áruval kapcsolatos választási vagy magatartási szabadságát, illetve lehetőségét a tájékozott döntés meghozatalára és ezáltal a fogyasztót olyan ügyleti döntés meghozatalára készteti, amelyet egyébként nem hozott volna meg, vagy erre alkalmas.
(2) Annak megállapítására, hogy egy kereskedelmi gyakorlat agresszív-e, figyelembe kell venni a következőket:
a) a kereskedelmi gyakorlat időzítése, helye, jellege és alkalmazásának időtartama,
b) a kereskedelmi gyakorlat során alkalmazott szóhasználat vagy magatartás fenyegető, félelemkeltő vagy becsmérlő volta,
c) súlyos, a fogyasztó ítélőképességének korlátozására alkalmas, a kereskedelmi gyakorlat megvalósítója által ismert körülmény felhasználása a fogyasztó áruval kapcsolatos döntésének befolyásolására,
d) a fogyasztó szerződéses jogainak - ideértve a szerződéstől való elállásra, valamint a másik árura vagy vállalkozáshoz való áttérésre vonatkozó jogot is - gyakorlásával szemben támasztott, indokolatlanul terhes vagy aránytalan, nem szerződéses akadály,
e) jogellenes cselekménnyel való fenyegetés.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#448) Permissive válasza attisx (#444) üzenetére


Permissive
csendes tag

nah, nem azért mert kötöszködöm, csak lássunk tisztán. t-éknél, ( ami nálam még mindig w )az van hogy 15 giga az 15-e ft,m nah, a korlátlan net 6.e+1.5e amiből -3.e elegednek, ha 2 vet karcolr a játszótérre. akkor hogy is lehetne korrekt a 15gigásokkal szemben?
pannon apunál sincs máskép, nektek is magyarázták már: átlagos felhasználó havi szinten 5 gigát használ = a pannonnál nincs 15 gigás net, ezért az 5 gigásokhoz viszonyítják.
anno egyszer ahol laktam volt upc, 1 hónap alatt 1 terrabájt volt a forgalmam, és egy qrva szót se szoltak:)))))))
értétek már meg: a te és az én pénzemből építik a mostani nem létező hálozatot.
mellesleg: japánban már 2 éve 4G van:))))
balkániában lakunk, nem vettétek még észre?:)))))

a hüvelygombát is malacokkal keresik úgy mint a szarvasgombát?:)

(#450) M.W.H


M.W.H
aktív tag

hát örüljön aki örülhet mert nekem 18giga a letöltésem még nem egy honapos az elöfizum és beza 15k-n stagnál akármit nézek jutub ftp torrent msn speedtest ennyi... a 250k-t else érte még hspda full hálozatban se még akkor se amikor megvettem és elsö dolgom azvolt h speedtest.net ennyi hokik átbasznak

Mad W. Highflyer

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.