Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Akkor közkívánatra BobMasternek küldött PÜ. Kicsit megvagdosva, kicsit kiegészítve :)

Ha röviden kéne válaszolni a kérdésre, akkor a válasz: szerintem teljesen elfogadható a részmunkaidős állás. Főleg ha nem kötött munkaidős (adatfeltölést írtál, gondolom servernek nem fáj, ha valakinek épp hajnali 1-kor van kedve dolgozni).

Én két "csoportra" tudnám osztani a részmunkaidőt választókat:
1. aki pl főiskola/egyetem mellett szeretne kis pénzt gyűjteni. (Ebbe a kategóriába sorolom magamat is.)
2. akinek van már egy állása, de sajnos kevés az a pénzmag amit kap, így kénytelen fizetés kiegészítés után néznie.

Az első "csoportról" tudnék részletesebben írni, hogy mi is kavarog bennem/bennünk. Egyetemen a tantervvel való haladás azt eredményezi, hogy olyan heti huszon-harminc óránk van a legváltozatosabb elosztásban. Itt egy óra, ott egy óra (nappalis esetben, estist nem tudom). Teljes munkaidős állás esélytelen. Nem beszélve arról, hogy mindenhol "minimum 2 év gyakorlat, beszéld a világ összes nyelvét, bármi tönkremegy meg tudd csinálni” típusú álláshirdetéssel lehet találkozni. (Értem én, hogy senki nem akar vesződni egy zöldfülüvel, de így sosem lesz csórikámnak két év gyakorlata…)
(Természetesen van, aki teljes munkaidőben dolgozik a suli mellett, előttük le a kalappal, hogy hogyan tudják összeszervezni.)

Másik oldalon pedig ott van, hogy mégis azért már 20-25 évesek vagyunk és illene már, hogy el tudjuk tartani magunkat. Ne kelljen már állandóan a szülőt nyúzni (már aki megteheti), hogy kellene egy kis pénz kajára, meg legyen egy kis félretett pénzecske, amihez alkalomadtán lehet nyúlni (akár csak egy kis ajándékot venni). Vagy marad a diákhitel vagy valami részmunkaidős állás után kell nézni. Részmunkaidős állásnál én fontosnak tartom azt, hogy ha egy mód van rá, akkor vagy kötetlen beosztású legyen (ezt főként úgy képzelem el, hogy adott egy határidő, hogy (adatrögzítésnél maradva) 4 nap múlva ennek az x mennyiségű terméknek fent kell lennie az oldalon) vagy legalább valamilyen szintű rugalmasságra legyen lehetőség. Úgy gondolom, hogy ilyen esetben szükséges, hogy a munkáltató is kicsit „lazábban” álljon a kérdéshez, lehessen beszélni vele.

Diákmunka szövetség… Én ezeket az ilyen vállalkozó alvállalkozójának alvállalkozója felépítéshez tudom hasonlítani. Nem tudom, hogy munkáltatói oldalról milyen előnyökkel jár, nem ismerem munkavállaló oldalról sem az ilyen szövetségeket, de ha egy mód van rá, én kihagynám őket. Ha jó az állás, akkor biztos sikerül munkaerőt találni nélkülük is.
Visszatérve a második csoportra. Az ő helyzetükbe csak beleképzelni tudom magam. A munkaidőt talán könnyebb tervezni. Viszont ha valaki dolgozott már 8 órát és utána még 4-t kéne, hát… Hosszú távon szerintem nem járható út.

Említetted még azokat, „aki vergődik, mert nem talál munkát, és napi pár óra munkával arányos fizetés valamelyest enyhíti a fájdalmait?”. Természetesen nekik is nagy segítség egy ilyen lehetőség. Ha kevesebb pénz is, de mégis legalább enni tud. Náluk viszont inkább csak mint átmeneti megoldásként tudom elképzelni.

Bérezést tekintve az órabér szerintem nem az igazi. Vagy havi fix (csak akkor a munka mennyisége is havi fix legyen :) ) vagy teljesítménybér. Szerintem a teljesítménybér a legkorrektebb ez esetben és termékenként. Karakterszám az olyan nem reális. Le lehet írni egy dolgot pár szóval is, de fél oldalon keresztül is. Egy termék weboldalán nem regényt akarok olvasni, hanem rendezve, áttekinthetően, lényegre törően szeretnék információhoz jutni.

MeTaL kolléga írta a piramisjátékos asszociációt a „teljesítménybér, részmunkaidős munka, otthonvégezhető munka” szavak hallatán. Lehet, hogy nekem is ez ugrana be elsőként. Ezért ha a tényleges álláshirdetésre kerül a sor, akkor szerintem fontos, hogy normálisan, emberi nyelven megfogalmazva legyen leírva, hogy mi a feladat.

Összefoglalva azt tudom mondani, hogy szerintem mindenképp járható út a részmunkaidő. Főleg informatika területen mindenképp meglenne a célközönsége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.