Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BobMaster


BobMaster
senior tag

Sziasztok,

Mint munkáltató kérem a véleményetek. Elsősorban azokét, akik álláskereső cipőben járnak, de bárki hozzászólását szívesen várom egy kis közös gondolkodáshoz.

Mostnában érdekes pontra érkeztünk: a meglévő emberállomány kevés, de azok a területek, ami tehermentesítene a gyorsabb fejlődésben, még nem biztos, hogy kitermelne egy egész embernyi fizetést. Fontosnak tartom leszögezni, hogy a fizetés alatt rendesen bejelentett, adózott jövedelmet értek. Nálunk nincs és nem is lesz zsebbe fizetős vagy nem bejelentős hókuszpókusz.

Namármost, van egy nagyjából folyamatos, de nem egész napot igénylő, otthonról is végezhető webes adattöltés feladatkör, ami sokat segítene rajtunk. Nem kell hozzá diploma, de az összefüggéseket fel kell ismerni.

Eseti jelleggel meg előfordul pl. gép, notebook előtelepítés, mindenféle figyfene helyszíni beüzemelése.

Szerintetek érdemes meghirdetnem bármelyiket, vagy vegyem fel inkább a kapcsolatot egy diákmunka szövetséggel? Olyan embereket keressek, akik a fizetést szeretnék kiegészíteni, vagy olyat, aki vergődik, mert nem talál munkát, és napi pár óra munkával arányos fizetés valamelyest enyhíti a fájdalmait?

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#2) BobMaster válasza BobMaster (#1) üzenetére


BobMaster
senior tag

CsodaPOK hasznos gondolatokat küldött, sajnos csak privátban. Remélem közkinccsé teszi.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#3) x123456 válasza BobMaster (#1) üzenetére


x123456
aktív tag

Engem pl. kifejezetten érdekelne a dolog... (bár nem is annyira a részmunkaidő, mint inkább a kötetlen volna lényeges - ellustultam az elmúlt két év alatt ;) )

szerk: és már igencsak rég kinőttem az iskolapadból (céloznék ezzel a diákmunkás utalásodra)

[ Szerkesztve ]

(#4) MeTaL válasza BobMaster (#1) üzenetére


MeTaL
tag

Kifejezetten szükség van ilyen állásajánlatokra is! Ebben a mai világban. Továbbá jelenlegi munkahelyemen is dolgoznak részmunkaidős alkalmazottak, a rengeteg iskolai, egyetemi hallgatók egy része akik nem találnak szakmájukban állást, inkább auchan-oznak. Szóval lesz rá kereslet, én úgy érzem.

(#5) BobMaster


BobMaster
senior tag

Rengeteg jó meglátást kapok privátban, de nem akarom bemásolni, mivel nem tudom melyik részét szánná ide az író.

Viszont pozitív, hogy vannak, akiket érdekelne ilyen munka. Mivel visszatérő kérdés az adattöltés kapcsán, ideírom a három leglényegesebb szót: kötetlen munkaidőben, napi kb. 2-3 óra, otthonról végezhető. Egyenlőre ez még mindig nem konkrét hirdetés, csak tapogatózás.

Csavarjunk a kérdesen: szerintetek mennyit reális egy ilyennel keresni? És milyen módon tartjátok korrektnek az elszámolást: havi fix, órabér vagy teljesítmény alapon (feladminolt termék vagy karakterszám) után?

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#6) MeTaL válasza BobMaster (#5) üzenetére


MeTaL
tag

Az hogy fix órabér vagy teljesítménybér... nem tudom hoyg a végösszeg mennyire jönne ki. Viszont ha meglátnék egy ilyen hirdetést, rögtön arra gondolnék, hogy piramisjáték. Én neked elhiszem hogy ez nem az, viszotn ezt vhogy a munkakeresőkkel is elkéne "hitetni". Hogy a "jobbak" is merjenek jelentkezni.

(#7) MeTaL válasza MeTaL (#6) üzenetére


MeTaL
tag

Ezt most azokra a szavak miatt írtam hogy:

teljesítménybér, részmunkaidős munka, otthonvégezhető munka.

sajnos ezek a szavak tartalmazzák az ún. "piramisjáték" "munkalehetőségeket". (csalásokat)

(#8) doc válasza BobMaster (#5) üzenetére


doc
nagyúr

privatban tudnal kuldeni valami konkretabb infot a melorol? legalabb annyit, hogy el tudjuk donteni, tudna-e csinalni a parom, aki jelenleg munkanelkuli (vagy ma divatos szohasznalattal elve: 'allaskereso'), es a semminel ez is tobb lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#9) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Akkor közkívánatra BobMasternek küldött PÜ. Kicsit megvagdosva, kicsit kiegészítve :)

Ha röviden kéne válaszolni a kérdésre, akkor a válasz: szerintem teljesen elfogadható a részmunkaidős állás. Főleg ha nem kötött munkaidős (adatfeltölést írtál, gondolom servernek nem fáj, ha valakinek épp hajnali 1-kor van kedve dolgozni).

Én két "csoportra" tudnám osztani a részmunkaidőt választókat:
1. aki pl főiskola/egyetem mellett szeretne kis pénzt gyűjteni. (Ebbe a kategóriába sorolom magamat is.)
2. akinek van már egy állása, de sajnos kevés az a pénzmag amit kap, így kénytelen fizetés kiegészítés után néznie.

Az első "csoportról" tudnék részletesebben írni, hogy mi is kavarog bennem/bennünk. Egyetemen a tantervvel való haladás azt eredményezi, hogy olyan heti huszon-harminc óránk van a legváltozatosabb elosztásban. Itt egy óra, ott egy óra (nappalis esetben, estist nem tudom). Teljes munkaidős állás esélytelen. Nem beszélve arról, hogy mindenhol "minimum 2 év gyakorlat, beszéld a világ összes nyelvét, bármi tönkremegy meg tudd csinálni” típusú álláshirdetéssel lehet találkozni. (Értem én, hogy senki nem akar vesződni egy zöldfülüvel, de így sosem lesz csórikámnak két év gyakorlata…)
(Természetesen van, aki teljes munkaidőben dolgozik a suli mellett, előttük le a kalappal, hogy hogyan tudják összeszervezni.)

Másik oldalon pedig ott van, hogy mégis azért már 20-25 évesek vagyunk és illene már, hogy el tudjuk tartani magunkat. Ne kelljen már állandóan a szülőt nyúzni (már aki megteheti), hogy kellene egy kis pénz kajára, meg legyen egy kis félretett pénzecske, amihez alkalomadtán lehet nyúlni (akár csak egy kis ajándékot venni). Vagy marad a diákhitel vagy valami részmunkaidős állás után kell nézni. Részmunkaidős állásnál én fontosnak tartom azt, hogy ha egy mód van rá, akkor vagy kötetlen beosztású legyen (ezt főként úgy képzelem el, hogy adott egy határidő, hogy (adatrögzítésnél maradva) 4 nap múlva ennek az x mennyiségű terméknek fent kell lennie az oldalon) vagy legalább valamilyen szintű rugalmasságra legyen lehetőség. Úgy gondolom, hogy ilyen esetben szükséges, hogy a munkáltató is kicsit „lazábban” álljon a kérdéshez, lehessen beszélni vele.

Diákmunka szövetség… Én ezeket az ilyen vállalkozó alvállalkozójának alvállalkozója felépítéshez tudom hasonlítani. Nem tudom, hogy munkáltatói oldalról milyen előnyökkel jár, nem ismerem munkavállaló oldalról sem az ilyen szövetségeket, de ha egy mód van rá, én kihagynám őket. Ha jó az állás, akkor biztos sikerül munkaerőt találni nélkülük is.
Visszatérve a második csoportra. Az ő helyzetükbe csak beleképzelni tudom magam. A munkaidőt talán könnyebb tervezni. Viszont ha valaki dolgozott már 8 órát és utána még 4-t kéne, hát… Hosszú távon szerintem nem járható út.

Említetted még azokat, „aki vergődik, mert nem talál munkát, és napi pár óra munkával arányos fizetés valamelyest enyhíti a fájdalmait?”. Természetesen nekik is nagy segítség egy ilyen lehetőség. Ha kevesebb pénz is, de mégis legalább enni tud. Náluk viszont inkább csak mint átmeneti megoldásként tudom elképzelni.

Bérezést tekintve az órabér szerintem nem az igazi. Vagy havi fix (csak akkor a munka mennyisége is havi fix legyen :) ) vagy teljesítménybér. Szerintem a teljesítménybér a legkorrektebb ez esetben és termékenként. Karakterszám az olyan nem reális. Le lehet írni egy dolgot pár szóval is, de fél oldalon keresztül is. Egy termék weboldalán nem regényt akarok olvasni, hanem rendezve, áttekinthetően, lényegre törően szeretnék információhoz jutni.

MeTaL kolléga írta a piramisjátékos asszociációt a „teljesítménybér, részmunkaidős munka, otthonvégezhető munka” szavak hallatán. Lehet, hogy nekem is ez ugrana be elsőként. Ezért ha a tényleges álláshirdetésre kerül a sor, akkor szerintem fontos, hogy normálisan, emberi nyelven megfogalmazva legyen leírva, hogy mi a feladat.

Összefoglalva azt tudom mondani, hogy szerintem mindenképp járható út a részmunkaidő. Főleg informatika területen mindenképp meglenne a célközönsége.

(#10) shev7


shev7
veterán

Anno evfolyamtarsaim csinaltak ejszaka digitalizalast. Heti 2-3 ejszakat kellett bevallalniuk. Siman van ertelme egy egyetemista szamara.

Egyebkent en szoftverfejlesztest is csinaltam reszmunkaidoben. 24 orat kertek, asszem 16nak kellett mindig ugyanarra az idore esnie (hogy nekik is tervezheto legyen) a maradek 8-at meg ugy ahogy tudom kellett beosztani.

A hirdetesre mar elmondtak elottem: legyen benne pontosan mit kell csinalni, ne az atveros temanak tunjon.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#11) dptr


dptr
csendes tag

Véleményem szerint jó gondolat.
A kérdésben, hogy egyetemista, vagy másodállást kereső, lássunk egy mérleget:
- Előnyök:
-- Egyetemista: "tele van" szabadidővel ( :) nem akarok senkit megbántani, de tényleg több, és kötetlenebb ideje van mint egy fixen dolgozónak), olcsó, szerencsés esetben találhatsz benne elehetőséget a későbbi teljes-munkaidős alkalmazásra
-- Melós: nem "még két sörért" keresi a másodállást. Nagyobb valószínűséggel megbízható, komolyabb rutinja lehet adott területeken.
- Hátrányok:
-- Egyetemista: buliélet (tudom, én is csináltam ;) ), kevésbé szorgalmas, kisebb szakmai rutin.
-- Melós: kötött munkaidő mellett kötöttebb munkavégzés. Mivel másodállást keres, családja is kell legyen :) , tehát van hogy nem ér rá. Kicsivel többet kérhet mint az egyetemista.

Összességében én úgy csinálnám (ha párhuzamosítható a feladat), hogy esetlegesen több jelentkezőt is felvenni részfeladatokra, teljesítmény bérezéssel. Havifix-hez ugyanis érdemi tevékenység nélkül is hozzájut, órabérre pedig annyi órát mond amennyit nem szégyell. A teljesítményt viszont mérheted, és a munka/bér arány korrekt marad.

Mellékesen engem is érdekelnének a részletek, aktív munkahellyel rendelkező informatikus/webfejlesztőként, másodállásban vállalkozói igazolvánnyal megáldva, napi 4-6 óra erre fordítható idővel (általában éjjel). Kérésre önéletrajzot szívesen küldök.

A megoldásra kell koncentrálni, nem a problémára

(#12) x123456 válasza dptr (#11) üzenetére


x123456
aktív tag

Azért nem kéne kifelejteni a felsorolásból, hogy munkanélküli is van a világon!

(#13) kételkedem válasza BobMaster (#1) üzenetére


kételkedem
addikt

Munkaadói oldalról:
Bár sok a munkanélküli, ha egy konkrét helyre keresel embert, alig találsz. A jelentkezők egy része jelentősen túlértékeli magát, különösen, ha bármilyen diplomája van. A jelentkezők egy másik részéről egy hónap után kiderül, hogy nem akarja, nem képes elvégezni a munkát. Próbaidő alatt egyszerűen elbocsájtható, de ismét ott vagy, ahol a part szakad, járhatsz dolgozó után.

Munkavállalói oldalról:
Elvileg rengeteg állás van, de sajnos ezek többsége vállalhatatlan. Ügynöki, piramisszervezői, bejelentés nélküli állásokba botlik lépten-nyomon az álláskereső.

Összegezve: a munkaerőpiac mindkét oldalról buktatókkal teli.

A te helyzeted talán még az átlagnál is nehezebb! Mint írtad a meglévő emberállomány kevés, de azok a területek, ami tehermentesítene a gyorsabb fejlődésben, még nem biztos, hogy kitermelne egy egész embernyi fizetést.

Szerintem erre két megoldás van: a részmunkaidős foglalkoztatás és egyéni vállalkozó alkalmazása.

Az egyéni vállalkozó kevesebb gonddal jár, ő elvégzi a munkát ő benyújtja a számlát, te utalod a számlájára a pénzt és kész.

Alkalmazottnál be kell jelentened mondjuk 4 órában, fizetni a járulékait és a bérét.

Igazából szerintem lényegtelen, hogy szabadidővel rendelkező főiskolással, munka mellett másodállást keresővel, vagy munkanélkülivel végezteted a munkát. Bár lehet, hogy a két utóbbi kategóriába sorolhatók lojálisabbak.

Bérezésnél a teljesítménybér tűnik a legmegfelelőbbnek!

A hirdetésnél ha részletesen leírod, hogy milyen tevékenységre keresel embert, és ezért milyen juttatást tudsz adni, akkor sok felesleges kört megtakaríthatsz. Az otthon végezhető alkalmi munka , kötetlen adminisztratív munka kifejezéseket kerüld, nagyon sokan végig sem olvassák az ilyen tartalmú hirdetéseket épp a rengeteg kamu hirdetés miatt.

Fontosnak tartom leszögezni, hogy a fizetés alatt rendesen bejelentett, adózott jövedelmet értek. Nálunk nincs és nem is lesz zsebbe fizetős vagy nem bejelentős hókuszpókusz.
Ezt jó olvasni, maximális tiszteletem! :R

Sok sikert a megfelelő ember megtalálásához!

ui: szerintem hirdetned sem kell, innen a PH!-ról is lesz jó pár jelentkező!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#14) BobMaster válasza kételkedem (#13) üzenetére


BobMaster
senior tag

Köszönöm mindenkinek,

Az már biztos, hogy diákok/álláskeresők és aktív dolgozók egyaránt benne lesznek a kiválasztásban, nem diszkriminálunk senkit.

Akár privátban is várom a választ: szerintetek fix bérért az adattöltési munka, napi átlag 2-3 órában, kötetlenül, otthonról is végezhető -- no, itt milyen nettó fizetési igény lenne?

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#15) AlexHero válasza BobMaster (#1) üzenetére


AlexHero
csendes tag

Nos én ennyiban tudok hozzászólni, hogy egyrészt én is egyetértek a MeTaL által írt dolgokkal, másrészt lehet pont ezért lenne előnyösebb a diákszövetkezeten keresztül diákmunkaként való meghirdetés. Viszont ha azt nézzük, hogy a diákoknak azért van elég más egyéb munkájuk szerintem, biztosan van sok olyan álláskereső aki már nem diák és nem talál munkát, ők szerintem szívesen csinálnák, ha nem is teljes megélhetést biztosító munkaként de legalább enni tudjon az álláskeresés idejére, így én nem zárnám ki őket a diákszövetkezettel, ugyanis részmunkaidős munkaként szövetkezet nélkül, de hiteles szöveggel meghirdetve lenne lehetősége diáknak is, nem diáknak is. Amit tudok, hogy másodállásnak nem valószínű, hogy tolonganának érte, abból kiindulva, hogy egy ismerősöm tavaly dolgozott néhány hónapot másodállásban aztán kb. egy havi bérét fizethette be miatta adónak.
Lelenleg úgy tűnik már lesz egy próbaidős munkám, de ha esetleg nem jönne össze az állás vagy nem feltétlen lenne bejelentett akkor másodállásként, engem is érdekelne, szívesen végezném, nem hiszem, hogy bármi problémát jelentene. Ill. nem tudom mi a cég profilja - én web-programozó lennék -, de ha lennének még további munkák amikkel együtt az említett kitöltene egy munkanapot akkor úgy érdekelne bejelentve is.

(#16) AlexHero válasza BobMaster (#14) üzenetére


AlexHero
csendes tag

Erre pedig azt tudom mondani, hogy szerintem a fix bér az aktuálisan adott munka elvégzéséhez szükséges órák száma alapján legyen meghatározva, és a diákmunka órabéreket ismerve 550-600-650 Ft/óra, a munkát tekintve legkorrektebbnek a 600 Ft/órát vélem.

(#17) BobMaster válasza AlexHero (#15) üzenetére


BobMaster
senior tag

Azt kellene kideríteni, hogy álláskeresőknél nem vesztik el az álláskeresési járadékot (vagy segélyt, nem tudom hogy hívják), ha részmunkaidős állást vállalnak?

Véletlenül sem szeretnék akaratomon kívül senkivel kitolni.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#18) x123456 válasza BobMaster (#17) üzenetére


x123456
aktív tag

Attól függ... akinek lejárt az egy éve és még mindig nem talált munkát, annak már nem jár egy fillér sem. Legalábbis a munkaügyi központtól. (még nem volt pofám szociális segérért könyörögni, úgyhogy azzal nem tudom, mi a helyzet )

[ Szerkesztve ]

(#19) AlexHero válasza BobMaster (#17) üzenetére


AlexHero
csendes tag

Igen, ahogy x123456 írta a munkanélküli segély csak kezdeti munkanélküli stádiumban van, később már kevesebb ill. nincs is (én nem vagyok benne biztos, hogy annak egy évnek el kell telnie, bár ezt jobban tudja akinek van). A kezdő keresgélők meg úgyis tovább keresgélnek még elsősorban főállás után, vagy ha szimpatikus a munka akkor elvállalják, a többiek meg szintén elvállalják, mert legalább lesz valami munkájuk és némi bevételük. Azt meg szerintem tudják, hogy részmunkaidős munkánál is vége a segélynek, és annak megfelelően mérlegelnek. A szoctámról én sem tudok, de az meg nem egy nagy összeg lehet.

[ Szerkesztve ]

(#20) ArchElf


ArchElf
addikt

Részmunkaidős melókra egyértelműen szükség van - a munkakeresők egy része direkt ilyet keres (többnyire sikertelenül).
Az adatrögzítést inkább teljesítménybérben célszerű számítani (sor/rekord szinten), nem órabérben - főleg, ha otthon végzős. Ráadásul valamiféle kontroll is kell a rögzítés felett, ezt is számításba kell venni (+valami nem-lineáris levonás rontott adatok esetén).
Órabérre átszámítva tényleg 600-750 Ft/óra körül láttam eddig az adatrögzítés/adattisztítás tetejét (bár az utóbbi már nem szabadon végzett munka volt, hanem a cég telephelyén, felügyelet mellett).
A diákmunka a cégnek (pályakezdési támogatás) az alacsonyabb munkáltatói (vagy tb?) járulék miatt érheti meg - legalább is így rémlik néhány éve távlatából.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#21) borsodika


borsodika
őstag

Up

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#22) BobMaster válasza ArchElf (#20) üzenetére


BobMaster
senior tag

"A diákmunka a cégnek (pályakezdési támogatás) az alacsonyabb munkáltatói (vagy tb?) járulék miatt érheti meg - legalább is így rémlik néhány éve távlatából."

A Start kártyára gondolsz? Azzal szerintem nem lehet részmunkaidőben foglalkoztatni.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#23) gygabor88 válasza BobMaster (#22) üzenetére


gygabor88
tag

Diákmunka alatt szeirntem azt érti, hogy valaki nappali tagozatos egyetemen/főikolán és elvállal mellette mondjuk heti 3 napra valami melót. Mivel a nappali tagozat főállásnak számít, így a munkahelyen már nem kell járulékokat fizetni utánna.

(#24) ArchElf válasza gygabor88 (#23) üzenetére


ArchElf
addikt

Igazából mindkettőre gondoltam, de nem tudtam, hogy a Startkártya esetében csak napi 8 (vagy heti 40) órára jár a támogatás. Amúgy itt sem írnak erről semmit - csak hogy kizárólag első munkahelyre érvényes, és csak a minimálbér másfél-kétszereséig vehető igénybe a támogatás.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#26) Ferusz


Ferusz
csendes tag

Részmunkaidő nálunk még nagyon gyerekcipőben jár. A diák munka elég lehúzós, nagy lét levesznek a fürgések meg a hozzá hasonlók. Én az abadus.hu-n hírdetem magam, itt konkrét melókat tudok feltölteni meg elvállalni...csak még nem indult be annyira...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.