Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13) kételkedem válasza BobMaster (#1) üzenetére


kételkedem
addikt

Munkaadói oldalról:
Bár sok a munkanélküli, ha egy konkrét helyre keresel embert, alig találsz. A jelentkezők egy része jelentősen túlértékeli magát, különösen, ha bármilyen diplomája van. A jelentkezők egy másik részéről egy hónap után kiderül, hogy nem akarja, nem képes elvégezni a munkát. Próbaidő alatt egyszerűen elbocsájtható, de ismét ott vagy, ahol a part szakad, járhatsz dolgozó után.

Munkavállalói oldalról:
Elvileg rengeteg állás van, de sajnos ezek többsége vállalhatatlan. Ügynöki, piramisszervezői, bejelentés nélküli állásokba botlik lépten-nyomon az álláskereső.

Összegezve: a munkaerőpiac mindkét oldalról buktatókkal teli.

A te helyzeted talán még az átlagnál is nehezebb! Mint írtad a meglévő emberállomány kevés, de azok a területek, ami tehermentesítene a gyorsabb fejlődésben, még nem biztos, hogy kitermelne egy egész embernyi fizetést.

Szerintem erre két megoldás van: a részmunkaidős foglalkoztatás és egyéni vállalkozó alkalmazása.

Az egyéni vállalkozó kevesebb gonddal jár, ő elvégzi a munkát ő benyújtja a számlát, te utalod a számlájára a pénzt és kész.

Alkalmazottnál be kell jelentened mondjuk 4 órában, fizetni a járulékait és a bérét.

Igazából szerintem lényegtelen, hogy szabadidővel rendelkező főiskolással, munka mellett másodállást keresővel, vagy munkanélkülivel végezteted a munkát. Bár lehet, hogy a két utóbbi kategóriába sorolhatók lojálisabbak.

Bérezésnél a teljesítménybér tűnik a legmegfelelőbbnek!

A hirdetésnél ha részletesen leírod, hogy milyen tevékenységre keresel embert, és ezért milyen juttatást tudsz adni, akkor sok felesleges kört megtakaríthatsz. Az otthon végezhető alkalmi munka , kötetlen adminisztratív munka kifejezéseket kerüld, nagyon sokan végig sem olvassák az ilyen tartalmú hirdetéseket épp a rengeteg kamu hirdetés miatt.

Fontosnak tartom leszögezni, hogy a fizetés alatt rendesen bejelentett, adózott jövedelmet értek. Nálunk nincs és nem is lesz zsebbe fizetős vagy nem bejelentős hókuszpókusz.
Ezt jó olvasni, maximális tiszteletem! :R

Sok sikert a megfelelő ember megtalálásához!

ui: szerintem hirdetned sem kell, innen a PH!-ról is lesz jó pár jelentkező!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.