Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15501) Jorus válasza Lacielvtárs (#15494) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ahhoz képest, hogy nem akartál PC-t építeni, elég jól sikerült. :DDD

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#15502) Lacielvtárs válasza Jorus (#15501) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

igaz :D ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#15503) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Lehet már itthon kapni 420-as Arctic Freezer II-t. Esetleg valakinek tapasztalat róla? Illetve 420-aból itthon még van az Alphacool Eisbaer 420 drágábban. Az jobb is lenne?

(#15504) ericdrawen74 válasza Lacielvtárs (#15499) üzenetére


ericdrawen74
senior tag

Az épített hatàrozottan hatékonyabb. AIO-val kezdtem én is. Ha az AIO behal, kuka, építettnél cseréled a hibàs komponenst.

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#15505) steewcv65 válasza Hauptmann (#15503) üzenetére


steewcv65
őstag

Ez itt veszelyes kerdes, :DD Szerintem nezegess teszteket roluk es donts az alapjan

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#15506) Lacielvtárs válasza ericdrawen74 (#15504) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem, de pl az RTX 3090 vga fém hátlapjának a hűtését is meglehet oldani ilyen épített vizes rendszerrel?
Mert olyan megoldást nem igazán találtam még sajnos :(

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#15507) ericdrawen74 válasza Lacielvtárs (#15506) üzenetére


ericdrawen74
senior tag

AIO-val igen?

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#15508) ericdrawen74 válasza Lacielvtárs (#15506) üzenetére


ericdrawen74
senior tag

Terhelés nélkül:

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#15509) Lacielvtárs válasza ericdrawen74 (#15507) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát "dupla" AIO le tudja valamelyest hűteni :K
ejha azok nagyon is kellemes értékek :C

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#15510) ericdrawen74 válasza Lacielvtárs (#15509) üzenetére


ericdrawen74
senior tag

Két körös a hűtés kb.: 200-ban állt meg + a ház 63. Nem olcsó, viszont van egy jól szellőző ház, amiben bármi elfér a radiátorok házon kívül...

[ Szerkesztve ]

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#15511) ericdrawen74 válasza Lacielvtárs (#15509) üzenetére


ericdrawen74
senior tag


2560x1440, minden ultra.

[ Szerkesztve ]

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#15512) DevilMaestro


DevilMaestro
csendes tag

Sziasztok!
Kicsit off, de ide tartozik. Vettem egy Mirage 120L AIO-t, teljesen meg vagyok elégedve vele. Egyetlen problémám vele az AM4-es lefogatása. 2 oldalat egy-egy csavar fogja a laphoz és az egyik oldalon hozzáér az alaplapom m.2-es ssd tartó nyákjához. Meg lehet ezt oldani úgy, hogy veszek egy másik fajta AM4-es lefogató szettet? Pl: [lefogató]

(#15513) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Előre szerelt hűtőradiátorral kapcsolatban lenne két kérdésem.

1. A ventilátorok a radiátor után legyenek, és azon átszívják a levegőt, vagy előtte, és átnyomják?

2. A radiátor csőcsatlakozása alul, vagy felül legyen inkább?

(#15514) Floyd80 válasza Hauptmann (#15513) üzenetére


Floyd80
addikt

1. Radiátor előtt, ha belülre rakod, akkor kvázi leszívja a meleget a radiról és beküldi a házba.

Ha van hely meg még ventid is, akkor push-pull szendvicset is kipróbálhatod, egy 3-5 fokot még nyerhetsz vele + belső levegőzés kicsit jobb lesz, lehet én is visszarakom a +2 ventit.

2. Ha NZXT-s, akkor az Asetek-gyártmány, annak igazából mindegy, nekem volt lentről, volt hogy fentről jött a cső. A radi egy része legyen a pumpa felett.

How To Quiet A Noisy Asetek Liquid Cooling Pump - Asetek

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#15515) Hauptmann válasza Floyd80 (#15514) üzenetére


Hauptmann
addikt

Tehát akkor úgy nézzen ki, hogy porszűrő, ventilátorok, radiátor?

Valószínűleg az Arctic Freezer II 420 lesz.

Ugyanolyan ventilátorok vannak a radiátoron, mint ami most a házban van mindenhol (P14 PWM PST), előlről úgyis ki kell szedni mind a hármat, simán fel tudom rakni push-pull-ban, hely is van bőven.

A ház tetejében van még három P14 PWM PST, amik kifelé fújnak, a CPU mögött pedig egy P14 PWM PST, ami szintén kifelé fúj. Ez az elrendezés maradhat?

A pumpa mindenképp alacsonyabban lesz, mint a radiátor legfelső pontja.

[ Szerkesztve ]

(#15516) Floyd80 válasza Hauptmann (#15515) üzenetére


Floyd80
addikt

Igen így szereld be, amit hűtesz vele, annak ez a leghatékonyabb elrendezés.

Viszont másnak a kárára, ha a procit hűtöd AIO-val front radival, valszeg a VGA kicsit melegebb lesz, ha fenn van a radi, akkor meg a VGA + egyéb proci, vrm körüli melegedő részek melegével "hűtöd", ezt ki kell tapasztalni.

De amondó vagyok, hogy ekkora radi elől nem fog úgy felmelegedni, hogy komoly meleget fújjon a VGA-felé, főleg ha 6db 140-es venti lesz rajta, akkor kb. olyan lesz, mintha nem is lenne ott a radi. :) De saját tapasztalatom csak mid-range AMD CPU, nem tudom high-end Intelek mennyire kazánok.

Valószínűleg az Arctic Freezer II 420 lesz.

Ja ezt kerested múltkor, látom megjöttek a hazai boltokba.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#15517) LeRoi


LeRoi
csendes tag

Sziasztok! Hátha valaki tud segíteni!? Vettem egy Gigabyte Aurus 240 víz hűtőt. A problémám a kijelzővel és a ventik világításával. Egyik se működik. A fej egység csak fehéren világít, a ventillátorok meg sehogy. Be van kötve minden a helyére, szoftver fel telepitve. Lehet is vezérelni szoftveresen fel ismeri a program de mégse működik az rgb világítás és a kijelző a fejegysegen. Valakinek valami ötlet?

(#15518) koti199204


koti199204
tag

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék vásárolni akarok egy kompakt vízhűtést egy 360 méretűt.
Ami azért kényelmesen letud hűteni akár egy 10900k-t is egy 4,8-5Ghz órajelen.
Tudnátok ajánlani valamilyent mert rengeteg van csak nem tudok közülük választani. :U :U
Árban maximum 100k tudok rászánni.

Előre is köszönöm a tippeket és javaslatokat! :R

(#15519) Floyd80


Floyd80
addikt

Ez már elég jó ár, lassan az X62 árszínvonala.

NZXT Kraken X63 - Vízhűtés | Alza.hu

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#15520) Shkiz0 válasza Floyd80 (#15519) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ez kimondottan jó ár, de a többi modell nagyon nem.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#15521) abridabri


abridabri
veterán

(#15522) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok,

Lehet, hogy beleugranék most egy AIO rendszerbe. Ryzen 5900X-et kell hűteni, Fractal R5 házban, arra gondoltam, hogy egy 360-as radi menne a ház tetejére.
Teljesítmény és zaj tekintetében mi most az etalon a piacon?
Az EK 360 / Artic 420 / Kraken X73 vonalon nézelődtem, de nem tudom, mi alapján döntsek. Kinézet annyira nem szempont, a belső nincs szem előtt.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#15523) steewcv65 válasza Mosqu!to (#15522) üzenetére


steewcv65
őstag

En az ekra szavazok!Jobb anyagminoseg miatt.

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#15524) Mosqu!to válasza steewcv65 (#15523) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Köszi, amúgy a típusok között jól értemlezem, hogy az alábbiak az eltérések?
EK Basic - alap modell RGB nélkül
D-RGB - ugyanaz, mint a Basic + RGB
Elite - ugyanaz, mint a D-RGB + 3 venti push-pull
Elite Aurum - ugyanaz, mint az Elite + limited kacatok (?)

Van amúgy gyakorlati jelentősége az Elite szériának, vagy bőven elég a ház tetején kitolni a hőt alulról?

Itthon amúgy kapható valahol az EK?

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#15525) Hauptmann válasza Mosqu!to (#15522) üzenetére


Hauptmann
addikt

Én a Arctic 420-ra, igaz, én eleve 420-asban gondolkodom, és megcsinálom push-pull-ra.

(#15526) steewcv65 válasza Mosqu!to (#15524) üzenetére


steewcv65
őstag

Igen jol ertelmezed.420 meret is jo lenne, de az keves hazban fer el.
Gyartoi oldalrol vettem es 3-4nap alatt ert ide.

[ Szerkesztve ]

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#15527) peu407 válasza steewcv65 (#15526) üzenetére


peu407
senior tag

Mennyi volt a szállítás?

(#15528) steewcv65 válasza peu407 (#15527) üzenetére


steewcv65
őstag

Hat nekunk olcsobb volt,mert az oldalon lehet kuldeni ajandek 10eurot,ha tudok kuldhetek neked is

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#15529) #11493888 válasza koti199204 (#15518) üzenetére


#11493888
törölt tag

Oltár:

Az erőmű:

Mondjuk én a "push pull" mellett döntöttem

És az Intel tábla mellett, mert a cinebench 23-nál csak pár száz pontért 300 feletti watt fogyasztás mellett 85 fok körüli cpu hőmérsékleteket mértem a gyári auto asus beállításokon. Természetesen az intel tábla mellett (vagy másképpen mondva MCE disabled) még bepattant 2-es érték a negatív offset-re, ami szintén vigyáz a procira.

A mostani értékek így kiépítve az AIO-t max fogyasztás 185 watt !!! max cpu hőmérséklet 68 fok
megy mint a veszedelem, és az alaplap teljes terhelés alatt még a proci ventiket se kapcsolja magasabb fokozatba.
:K

Nem tudom mi ez a sok rinya a neten hogy forró a proci meg megsűl meg lezabálja a villanyórát de, ha valaki nem az utolsó cseppeket akarja kifacsarni a prociból és vigyázni is akar rá, Nos azér azt is lehet.



a teszt után alig fél perc és a szokásos "windows asztalos" üzemi hőmérséklet is beált a 26 fok.

röviden ennyi

(#15530) #11493888


#11493888
törölt tag

A teljesség kedvéért akik meg a kifacsart 250-300 watt fogyasztást sem sokalják, és az eredmények megszállotjai, íme a Push-Pull eredmény minden magon 5.3 ghz ig boostolva és a 16 magos Threadrippert is leelőzve:

viszont a max processzor hő így most nem 85 hanem csak 76 fok.
(tehát itt is van javulás hőértékben)

és most rakom is vissza az előző értékekre a biost... :K

(#15531) Speed® válasza #11493888 (#15530) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A teljesség kedvéért tegyük hozzá, hogy a 1st gen TRt nem nehéz elkalapálni ;) Én picit keveslem is az eredményt, 1GHzel lejjebb is jobb pl. a 3900Xem :U

(#15532) #11493888 válasza Speed® (#15531) üzenetére


#11493888
törölt tag

meg +2 maggal. ;)

[ Szerkesztve ]

(#15533) Speed® válasza #11493888 (#15532) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

20% mag/szál előny vs. 23% órajelhátrány = 10+% tempóelőny? Miközben IPCben is jobb picit ugye az Intel. Nem jön ki a matek :N

(#15534) #11493888 válasza Speed® (#15533) üzenetére


#11493888
törölt tag

Kijön az, ott van a "pl. a 3900Xem" tábládba. :K
amig a ryzen 8/16 8-9000 pontokat tud a 12/24 meg 18000-et, ami pont a duplája
addig az Intel 8/16 12-13000 et a 10/20 meg 16000 et, amit nem neveznék picit jobbnak... ;) csak egyszerűen "jobbnak" ... :DDD
és a "jobb" az nem piszlicsáré % os szedett vetett előny, hanem egyszerűen csak kész tény ami pl abból származik, hogy az Intel processzornak nincsenek lábai amik pl lassítanák ...
kijött tehát a matek. :U
És még csak nem is 90 fokon mint a mosásba :W
és ezzel vissza is kanyarodtunk a "kompakt vízhűtés"es támához amiről ez a topik szólna.

(#15535) Speed® válasza #11493888 (#15534) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Elnézést, nem sejtettem, hogy fanboy szinten értelmezed majd a leírtakat.. szimplán arra utaltam, hogy az az allcore 5.3 nem igazán stimmel eredményügyileg, több kellene legyen. A 8C16T Ryzen amúgy már 2nd gen szinten is jóval 9k felett tud, a 1st gen TR szimplán gyenge volt ilyen téren, jelentős IPC hátránya van.
További kellemes mosogatást, szigorúan 90⁰C alatt.

(#15536) Dragon3000 válasza #11493888 (#15534) üzenetére


Dragon3000
veterán

9000 körül egy alapon használt 3600 tud, 4,5GHz-en 10500 körüli pontszámot értem el vele. Ezek után a 8/16-nak jóval többet kell tudnia feltéve, ha 3xxx-ről van szó, ha már 3900x is szóba került.

A 10900k OC mellett többet kellene, hogy tudjon a netes eredmények szerint.

[ Szerkesztve ]

(#15537) Dragon3000 válasza Dragon3000 (#15536) üzenetére


Dragon3000
veterán

Most néztem, hogy nem volt OC, akkor nem szóltam.

(#15538) #11493888 válasza Dragon3000 (#15537) üzenetére


#11493888
törölt tag

:K

Az OC eredmények itt vannak [link]

de teljesen feleeslegesen mert az emberek sztem nem erre kiváncsiak hanem arra ha megveszi mit tud azt kész.

mikor felraktam előszőr a stock eredményemet a 10700k-val (12800) rögtön fel OC-zott 3700x és 3800x esek jöttek be elém OC-zva fikázva az eredményemet, ja? mondom ezt itt így kell? feltoltam a 8 magosomat 5 ghz-re azt néztek hátulról. szóval hülyeség ez az egész.

az ember töri magát és agyal a Peltire hűtő megvalósításán hogy az AMD-seknek is jobb legyen meg szorakoznak az emberrel. :D

[ Szerkesztve ]

(#15539) Dragon3000 válasza #11493888 (#15538) üzenetére


Dragon3000
veterán

A legtöbb ember, aki k-s intelt vesz az oc-zik is, így ezeknél szerintem érdemes megnézni azt is, hogy stabil OC esetén mit tud.

(#15540) peu407 válasza steewcv65 (#15528) üzenetére


peu407
senior tag

Köszönöm, fogok jelentkezni privátban ha aktuális lesz. Gondolkodom, hogy a Corsair 240-es vízhűtést lecserélem 360-asra, hátha nyerek még pár fokot.

(#15541) #11493888 válasza Dragon3000 (#15539) üzenetére


#11493888
törölt tag

Sajnos nekem ez zsákutca, mert offsetbe tolom a procimat és a winfost is kiegyensúlyozott modban.
engem idegesít ha fixre van lőve a proci folyamatos 4.8-4.9- 5.0 ghz re vagy többre.
alapon 800 on röfögjön win alat asztalt bámulva azt ha kell menjen fel 5.0-ig 5.1 ig az nekem elég.
igy a káposzta is jól lakik meg a kecske is megmarad. (hoppácska egy oximoron) :B
A másik a legtöbb ember csodát vár sp 48-50 es prociktól. nekem is csak 48 as.
ha meg sp 100+ vágyik azt lehet külön venni arany árba és kategóriába akkor vegyen azt azt OC-zon. Nekem az a lényeg keveset fogyasszon winfos asztalt nézve de dübörögjön ha kell.
ez most nagyon baráti hőfokon egy 360 AIO-val simán kihozható nem is kell tőle remegni.
Másképpen mondva: Az intel táblákon 70 fok alatt toja a procinak a maxot amit csak bír a lap ez a hőfok az első határ. 100 fokon meg indul a throttling. Ez meg a felső határ. Vizsgálva az eredményeimet bizony a 70 fok alatt tartott procimmal igen csak a folyamatos 4.9 5.0 és 5.1 OC internetre kitett eredmények jönnek nálam így alapon is, sőt volt ahol jobb is, de hogy teljesen őszinte is legyek azért egy jól leoptimalizált windowsal. Nem vágyom többre. Ezért is agyalok a Peltire hűtön már hetek óta. még légkondiba megépítve is hasznos lehetne fillérekből megoldható.
Erről lenne itt érdemes pl konzultálni. szerintem.
egy kis bevezető: [link]

(#15542) Speed® válasza Dragon3000 (#15537) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az allcore 5.3 szerintem OC. Mondjuk az nem világos a kép alapján, hogy terhelve tartja-e (akkor korrekt darab) vagy csak felboostolgatnak oda a magok hébehóba. Nálam pl. terhelt allcore érték a 4.3G, feljebb csak kevesebb szálon megy (4.6 2C4T, ha kap feszt, de akkor allcore bukok 100MHzet, így inkább maradtam az előbbinél, 4C8T még megy neki a 4.5G mellé, ami általánosságban jobb tempót ad vegyes terhelésnél).

(#15543) #11493888


#11493888
törölt tag

Mint mondtam Intel táblán vagyok negatív 2-es értékű AVX offsettel. Ez annyit jelent hogy windows alatt 800 MHZ ről bostolgatja fel a Procimat 5.1 ig minden magon + a két legjobb magot 5.3 ig is. (amit még nem láttam)
Viszont a gyári alap biosom Ugyan ezt csinálja auto-n csak 800 Mhz-ről minden magra 5.3 ig.
negatív 0-ás AVX offsettel azon az értéken jön csak le a threadripperes 16 magos régi proci lealázása ami tudjuk ma már nem nagy szám.
Nincs manuális állítrgatás vagy OC nem is óhajtok ilyet szoptam vele annó eleget minek kezdeném el újra?
Nekem elég az inteles de mindegy elmondom a tippem amiért ide jöttem azt mindenki oda teszi ahova akarja.

Épp a mai nap estére lement a kinti hőmérséklet 15 fokra ami csodálatos a Peltire tesztemhez mert erre vártam.
Erkély ajtó effektús processzor lement 20 fokra. konklúzió ha 15 fokkal hűtök akkor a procim 20 fokos!

lássuk terhelés alatt:


pontosan erre számítottam,
ha 20 fokról indul a proci nem 65 fokig megy fel hanem csak 60 ig.

Sokan belebuktak a Peltire építésbe mert a processzorra akarták ráerőltetni ami nem nagyon működik.
Én másban gondolkozom.
A házamba szeretném úgy beépíteni hogy alul legyen a házban csak a hideg része ami belóg és ventillátorral fujna befelé, és a meleg rész házon kívűl bordákkal amik elvezetik a hőt vagy egy rászerelt venti elfujja onnan nyílván megfelelő szigeteléssel.

Mi történik? a Peltire elem 15 fokos hömérséklet külömbséggel elosztva termeli a hőt és a hideget a rávezetett feszültség miatt azaz ha a meleg része 34 fokot vagy magasabb a hideg része 15 fok körüli hömérsékleteket termel.

Minden ház ventillátor kifelé fúj kivéve a ház alján lévő Petrire hideg oldalán lévő hűtőbordás rész ami a házba befele fujja a hideg 15 fokos levegőt amit át vesz a vízhűtés is hiszen az is pl Push-Pullva kötve mint nálam is kifelé fujja a házból a levegőt azaz a hideget kapja meg.

Ez működik a természettel kipróbálva itt a szemetek előtt, és szerintem működhet így a házba építve is hiszen nem kell aggódni a nagy hőkülömbség miatti vízesedéstől mert nem is a procira rakjuk hanem a házat hűtjük le vele ugyebár belűlről!.

Én biztos hogy ezt ki fogom próbálni aki akarja meg magának is megépítheti otthon.

de nem csodálkoznék ha lassan az ilyen házak is megjelennének plusz egy tápcsatlakozó hellyel amit arra kellene dugni hiszen már bele építenék gyárilag is.

ennyi

(#15544) #11493888


#11493888
törölt tag

vagy akinek ez sok és bonyi, akár a vízhűtés rendszerkörébe is beépítve ami a vizet hűtené le pl az meg a procit....

pl egy ilyennel...

[link]

na? mit szóltok?

[ Szerkesztve ]

(#15545) Biga123 válasza #11493888 (#15544) üzenetére


Biga123
addikt

Szerintem kicsit túltolod, sok ember azért vesz kompakt vízhűtést mert nem akar barkácsolni vagy, saját vízhűtést építeni.
De amit te mondassz annak is biztos megvan a közössége, csak szerintem nem it.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#15546) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Megrendeltem az Arctic Freezer II 420-at, majd beszámolok róla.

(#15547) ScomComputer válasza Hauptmann (#15546) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ugyanaz, mint a 360-as csak nagyobb radival.....MAX ez a beszámoló úgy érné meg ha most is csinálnál pár tesztet,a mostani hűtéssel, és majd az újjal is és látnánk képeken az eredményt,valami ilyesmi: [link] :K
Ezek a csili-vili sz.ház képek,nem ide valók... :D

(#15548) steewcv65 válasza Hauptmann (#15546) üzenetére


steewcv65
őstag

Kivi leszek rá :D

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#15549) Hauptmann válasza ScomComputer (#15547) üzenetére


Hauptmann
addikt

A mostani SPC Fortis3 EVO a 9900K-t 160-170 W TDP-nél úgy 70 fok körül tartja, a LinX 220-230 W TDP-jével már nem tud megbírkózni, ami nem is csoda, talán 200-210 W-ig ajánlott.

Viszont, a vízhűtés beszerelése előtt még lesz egy delid is, úgyhogy nem tudom, mennyire valós lesz úgy a kép.

(#15550) Mosqu!to válasza Hauptmann (#15546) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Ide már be is került. Nem volt egyszerű szülés, némi kompromisszum kellett hozzá.
A ház egy Fractal Define R5.
A hátsó 14-es fújó ventinek mennie kellett, nem fért el tőle a radi, helyére egy 12-es került custom felfogatással, mert a gyári helyre ezt se tudtam betenni.
A radiátort végül becipőkanalazva újabb probléma, az alaplap hátlapi kivezetéseit záró eleme a háznak pont 1-2 mm-t eltartja a radiátort, így ott nem tudtam furatra illeszteni a ház tetején. A ház elején és közepén fogja kb 8-10 csavar, így nem lóg azért.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.