Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  (Kolombusz) blogja

Hozzászólások

(#51) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Megosztok veletek egy nagy titkot.
Blog-olvasásom fénypontja, mikor hétköznap délután 4 óra táján hazaér twollah és végre elkezdi írni a blogját.

Az övé a legjobb. Attól függetlenül, hogy a ''Ma tunetmentes voltam.'' elég unalmas.

(#52) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Pénteken elszaladok fodrászhoz, hogy kicsit vágjon a hajmból, nem szeretem ha hosszú, meg esküvőre megyek szombaton. Mátészalkára. Legalább élesben is kipróbálható lesz a GPS.

Egész jó idő lett. Kimennék bringázni, csak nagy valószínűséggel sár van.

Kéne holnap szervezni valami csocsózást.

(#53) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Ma jön Apa, úgy volt, hogy én megyek hozzá, mert ki kéne próbálni, hogy a 3 sátor közül melyiket optimális elvinni a PH! táborba, de aztán az egészet elmosta az eső.

Sikerült vevőt találnom a V3i-re, igen jó vételt csinált a srác, holnap adom fel postán.
Ha mákom van, a hét végére már meg is kapom a pénzt, persze az egész a tetves postán múlik.
Szétnézek a futárok között, hátha találok valami jót, az gyorsabb és megbízhatóbb, mint a posta.

(#54) (Kolombusz) válasza (Kolombusz) (#53) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

A GLS kivételével mindegyik nagyon drága, de még a GLS is drágább, mint a Posta, úgyhogy marad az.

(#55) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Megjöttem az esküvőről.

(#56) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

No, akkor kicsit részletesebb beszámoló:
Tegnap reggel 9 körül indultam, fél 12-kor már Nagykárolyban voltam, pedig nagy volt a forgalom, kombájnok, traktorok, biciklisek. Tokajban meg akartam állni, mert a hegyaljafesztivál miatt annyi sátor volt a kempingben, amennyit én még életemben nem láttam, le akartam fotózni, de akkora tömeg volt és akkora volt a forgalom, hogy nem lehetett lehúzódni.
Román idő szerint délután 4ig pihiztem, aztán elkészültem, felöltöztem, felvettem a fekete öltöny, fekete ing, piros-fekete nyakkendő párositásom, továbbá belőttem a hajam, tehát maximálisan elegánsan és marha jól néztem ki.
Nagyfater fagyizója előtt találkoztunk a család többi részével, így mentünk át Vállajra.
Zoltánék házánál leparkoltunk, ekkor már a menet úton volt, szembe jöttek velünk, úgyhogy gyorsitott lépésben, de beértük őket. Sietni is kellett, mert Tibi, az egyik tanú velünk volt.
A polgármesteri hivatalban megvolt a polgári esküvő, szép beszéddel, versekkel. Fotózni nem tudtam rendesen, hála az egyik kameramannak, aki folyton beleállt a képbe.
Innnen átsétáltunk a nagyon szép templomba, ahol lezajlott a templomi szertartás. A menyasszonyi csokrot Istvánka barátnője kapta el, Istvánka legnagyobb örömére. El akartuk játszani a Borsodi reklámot, de végül úgy döntöttünk, hogy talán mégsem kéne.
Visszamentünk Zoltánék házához, itt aki akart átöltözött, én inkább vetkőztem, levettem a zakót és ki az inget, így én is jobban éreztem magam a dögmelegben, meg lazábban is néztem ki. 7 körül el tudtunk indulni Mátészalkára. Zoltán ment elöl, elvégre az ő fia esküvőjén voltunk, meg ő tudta, hogy hova kell mennünk. Így a GPS-re nem volt szükségem.
Hangulatos étterembe érkeztünk fél nyolc körül, pezsgővel indítottunk, aztán addig variáltuk az ülésrendet, hogy mindenkinek jó legyen. Nagyfater mellé nem ült senki, az ő legnagyobb örömére.
Húslevessel kezdtünk, aztán jött a töltöttkáposzta és a különböző sültek. Minden nagyon finom volt, a sütik is.
Közben sört, pezsgőt, ásványvizet vegyesen fogyasztottam.
A zene nem volt rossz, bár nem az én stilusom, de azért néhány számra táncoltam.
Éjfél körül megvolt a menyasszonytánc, aztán kicsit lankadt a hangulat, amit feldobott a fülfelismerősdi és kéztapogatósdi. Ezt élveztük, Zolika felismerte Móni kezét, Móni azonban nem ismerte fel Zolika fülét, igaz Zolika nem is ült be a sorba. Megjegyzem, Móninak jóval nehezebb dolga volt.
Kiültünk a dohányzóba, ami igényesen berendezett, bőrfoteles helység volt. Jót dumáltunk, aztán visszamentem, táncoltam egyet a menyasszonnyal.
Sikeresen megismerkedtem egy miskolci párral is, velük is jól elbeszélgettem.
Negyed ötkor (román idő szerint negyed hatkor) értünk vissza Nagykárolyba. Egyig aludtam, ötkor elindultam haza.
Nem volt nagy forgalom, csak néhány hétvégi sofőr tartotta fel sokszor a haladást. Látszik, hogy vége a hegyaljának, a kemping már elég üres volt Tokajban.

(#57) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Mivel tegnap egyig aludtam, ezért csak nagyon későn, hajnali egykor sikerült elaludnom.
Reggel fél tizkor felébredtem, mintha megérzés lett volna, 3 perc múlva csengettek, csomagott hozott a gls. Fater szülinapi ajándéka az. Könyveket vettem neki.
Utána megreggeliztem, elmosogattam, tanultam egy kicsit, aztán ph-zgattam.
Nem lehet ebben a dögmelegben semmit csinálni.

(#58) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Tegnap délután szundiztam vagy 2 órát, ennek eredményeként fél kettőkor még nem tudtam elaludni hajnalban.
Ma is csak a szokásos dolgokat csináltam.
Kiegésziti napjaim az, hogy arra figyelek fáj-e a metszőfogam. Asszem azért jó lenne elmenni a fogorvoshoz, hogy nézze meg, én is megnyugodnék.

(#59) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Asszem nem lesz semmi gond a fogammal, csak bebeszéltem magamnak.
Hálistennek.

Ma jött egy kis pénz a zsebembe, plusz még ha minden jól megy és a posta nem tököl, akkor a telefon ára is megjön a héten, így már lesz egy tisztességesebb összegem.
Egyelőre nem akarok költeni semmire, még egy autós tartót veszek a GPS vevőnek, hogy ne kelljen odaragasztanom a műszerfalra, nehogy ellopják. Ebből egyszerűen kipattintom és zsebrevágom, kb akkora az egész, mint egy fél telefon.

Spórolok kocsira asszem.

(#60) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

No, ugye a melegnek hála továbbra sem lehet semmit csinálni, este, mikor picit tűrhetőbb lenne a hőmérseklet, akkor már nincs hova mennem, minden barátom most nyaral.
Az előbb beszéltem az egyikkel msn-en egy fél órát, az jó volt.

Ma meghozta a postás a telefon árát, egész fürge volt a posta. Pénteken adtam fel a csomagot és szerdán már a pénzt is átvehettem. Pozitiv csalódás volt.

Amúgy gyros tálat ebedéltem, az sem volt rossz. Most ettem meg egy jégkrémet, olyan mint a mandulás magnum, csak negyedannyiba kerül. Semmivel sem rosszabb.

Ha minden igaz, holnap kiderül valami, amit kíváncsian várok már több, mint egy hete. Holnap továbbá megyek felverem a sátrat faternál este, ki kell próbálni, már rég nem volt nyitva, 3 éve legalább. De lehet, hogy több.

(#61) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Korán keltem, fél kilenckor már fent voltam.
Olvasgattam, fórumoztam, tanultam ilyenek, aztán fél kettő körül elaludtam, egészen negyed négyig.
Nem volt net egészen mostanáig.
Pihiztem, tv-ztem, voltam felverni a sátrat, megnézni, hogy minden oké-e vele.
Szerencsére igen. Voltam a Tescoban is, jót vitáztam két cigánnyal, a pofájuk nagy volt, de jó két fejjel alacsonyabbak voltak (férfi+nő. Hehe, poén volt.

Ha minden jól megy, márpedig éppen mehetne jól, figyelembe véve, hogy egész héten itthon rohadtam, akkor holnap este jó programom lesz.

(#62) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

A tegnapi nap a már megszokott 40 fokos ritmus jegyében telt.
Este fél hat körül benyögtem a miskolci topikba, hogy sörözünk-e egyet, mycso írt, hogy ő benne van. Megdumáltam EQMontoyát, felhivtam Vladit, mellette ott volt Feedoo, úgyhogy öten gyűltünk össze. Igazából jött még mycso barátnője is (Koniki, ha minden igaz), de ők ketten hamra elmentek.
Sörözgettünk, dumáltunk, jó volt.

(#63) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Melegem van, pedig csak rövidgatya van rajtam.
Asszem megyek ledöglök a nappaliban, bekapcsolom a tv-t nézek vmit, míg kezdődik a forma-1.

(#64) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Kíváncsi vagyok, hogy bejön-e az oldal, amit Feedoo kolléga ajánlott.
Fogalmazzunk úgy, hogy van rá esély.

Titokzatosnak tűnik, ha lesz valami fejlemény, majd úgyis értesítelek téged, kedves olvasó.
Voltama Corában vásárolni, vacsiztam egy finomat.

(#65) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

2 nap múlva ph tábor.
Várom már, tavaly is nagyon fasza volt.

Ma dilután elmegyek venni valami papucsot. A Corában a Nike boltban volt éppen, ami jól nézett ki, csak az a gáz, hogy ugyanezt felirat nélkül 8 ezer helyett 2 ezerért megkapom.

Mind1, majd találok valami jót.

(#66) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Dédnagymamám nagyon rosszul van, igaz már 4 éve ápolják, de most lázas, búcsúzkodik, stb... :(
Remélem meggyógyul, mert most nagyon nem kellene meghaljon szegény, két család nyaralását tenné tönkre.

(#67) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Hűha, kellett vinni Erdélybe dédnagymamámnak Rocephint, hogy kihúzza valameddig még. Kb. a csoda segíthet csak.

Szóval nyugisan aludtam reggel 9kor, mikor Anya hazajön, mondja indulunk Erdélybe. Ehh, gyors zuhany, a lépcsőházban megettem egy fél pogácsát, már úton is voltunk.
Megérkeztünk, megtettük amit tudtunk, maradtunk magyar idő szerint fél ötig, aztán jöttünk haza.

Elég nagy volt a forgalom odafelé, vissza már tűrhetőbb volt.
Bepakoltam a táborra, útra kész vagyok. Holnapra erős szelet mondanak, remélem elkerül minket.

Holnap még írok ide, aztán már csak a tábor után.

(#68) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Ehh, bazmeg, nemigaz, hogy 2 ember áll egy harmadik miatt.
Ha ez így halad, örülök, ha négyre lent leszek Vadnán.

(#69) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Véget ért a harmadik prohardver tábor.
Nem írok részletes beszámolót, nem is tudnék, annyi élményt szereztem az elmúlt pár napban. A tavalyi is jó volt, de ez még jobbra sikeredett, így nem kérdéses, hogy jövőre is menni fogok, bárhol is kerül megrendezésre.

Holnap el kell kezdenem a biológia tételek kidolgozását. Kemény év előtt állok, nagyon sokat kell majd tanulni, remélem sikerülni fog a bejutás az orvosira.

(#70) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

A tegnapi nap visszaszokással telt.
Visszaszoktam a hétköznapi életmódhoz.

Tanultam, gépeztem, olvastam, este pedig moziba mentem. Megnéztem az Ocean's 13-t, szerintem jó film lett, nem az az agyatlan lövöldözős, hanem igazi szórakoztató film. A legjobban az írja le, mennyire kötött le, hogy egyszer sem néztem az órámra.

Itthon megnéztem a Die Hard 4.0-t, ez sem volt ám rossz, Bruce Willis megmenti Amerikát, immáron negyedjére.
A HP5-tel várni kell, ezért nem mennék el moziba, viszont egyelőre még csak szar kamerás változatokat találtam, rossz hanggal. Annyira meg nem érdekel, hogy így szenvedjem végig.

(#71) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Voltam lemosatni a Fiestát, felfűjtam a gumikat, nyaralásra kész az autó.
Voltam fodrásznál is, nem vágattam túl rövidre, hogy ne égjen meg a fejbőröm Horvátországban.

Twollah kollégának pedig ezúton szeretnék gratulálni a laptopjához!

(#72) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Kedden beszélek az angoltanárnővel, aztán bejelentkezek a szept. 15-én lévő felsőfokú nyelvvizsgára.

(#73) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Komolyan gondolkozok azon, hogy újra elkezdem a World of Warcraftozást.
Délután még határozottan úgy éreztem, hogy holnap délelőtt bemegyek az MM-be és megveszem megint, kezdem a nulláról.
Jó lenne ez nekem? Nem hiszem. Rövidtávon biztosan, de hosszútávon kétlem. Sajnos elég könnyen függővé válok, nem hiányzik, hogy pont érettségi előtt bolonduljak bele a játékba. Tavaly is éreztem, hogy egyre kevesebbet jártam el a haverokkal, egyre többet töltöttem ingame, nehezen aludtam el, az agyam állandóan a megoldandó questeken és a megszerzendő cuccokon járt. Mielőtt elaludtam, jó 1 órát forgolódtam, ha nem többet, pörgött az agyam, a WoW-on járt az eszem. Reggel, ahogy felébredtem, kimentem budira, már egyből a játékra gondoltam.

NEM, EZ MOST NAGYON NEM HIÁNYZIK!

Lehet, hogy ezirányú tapasztalataim miatt még egyszer nem válnék függővé, de nem akarok pont abban a 9-10 hónapban ezzel kísérletezgetni, amin jó eséllyel az életem múlhat. Talán, ha bejutottam az orvosira, visszatérek a témára. Sőt biztosan.

Úgyhogy holnap nem megyek a Media Marktba, hacsak nem akarok venni egy HS-20 headsetet. De kell ez nekem? Nem hallgatok annyit zenét, hogy érdemes legyen 7 ezer forintot kiadnom rá. Viszont beszélek az angoltanárnővel, bejelentkezek a nyelvvizsgára és kidolgozok vagy 2 biológia tételt. Lássuk csak, mit kell: hmm, ránéztem, az első témához nincs kedvem...Megcsinálom a gombákat és a lipidek biológiai szerepét.

Közben kéne menedzselni a ph talit, amit szervezek, de hát senki nem akar jönni, úgyhogy nem nagyon van mit szervezkedni. Lehet megkérdem Vladit, meg Feedoot, hogy Miskolcon vannak-e, összefutunk-e egy sörözésre.

(#74) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Elcsábultam, megvettem a WoW-ot.
Viszont figyelni fogom magam, ha kezdenek a tünetek jelentkezni, akkor nagy mértékben csökkentem a játékidőt.

(#75) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Bevetem az ágyat, aztán folytatom a biosz tételek kidolgozását.
Tegnap voltam az egyetemen, bejelentkezni a nyelvvizságra.
Rohadt meleg volt a buszon, alig hittem, hogy odaérjek.

(#76) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Ma hozza el fater a laptopját, hogy hozzam rendbe kicsit.
Tavaly áprilisi XP van rajta, nagyon jól össze lett rakva, csak fater telepakolta sok dologgal, ami felesleges, aztán szépen belassult, meg sokat gondolkozik, lassan inditja el a programokat, ilyesmi.

Úgyhogy lesz egy tisztítás, registry karbantartás, töredezettségmentesités, automatikusan induló programok szelektálása, spyware irtás.
Valamint javasolni fogom neki, hogy vegyen még 512 ddr2-t a gépbe, mert a gyári 512-ből lecsip 128-at a vga (és nem állítható, hogy mennyit használjon), úgyhogy a 384 nem sok semmire elég.

Haladok a biosz tételekkel is.

(#77) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Na, nem volt nehéz megcsinálni a gépet.
Igazából nem az volt a gond, amire számítottam, hanem a Keriot frissítette, annak meg nem tetszett valami és 100%-ra terhelte a procit. Nem csodálom, hogy lassú volt a gép és hamar lemerült.
Legyalultam a Keriot, belőttem szépen a Windows tűzfalat, otthon úgyis egy jól bekonfigurált routerje van, szépen megy a gép. Mondjuk 512 ram pluszban szerintem akkor is jó lenne.
Lefutott még egy adaware, meg kicsit tisztítottam az automatikus indításon. Töredezettségmentesítés is megvolt.

Most már hasit szépen.

(#78) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Ma lusta voltam és nem dolgoztam ki tételt. Meg ebben a nagy melegben amúgy sincs kedved fárasztó dolgokat csinálni...

Nem megyek holnap Pestre, eltoltam egy héttel későbbre.
Jövő pénteken PH! tali Miskolcon, gyertek, ha van kedvetek!

(#79) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Vettem egy új fejhallgatót. Egy Sennheiser HD 515-t.
Mivel utolsó darab volt, ezért tudtam belőle alkudni egy kicsit, de még így sem volt olcsó, viszont megérte, mert olyan élményt nyújt, amin igencsak meglepődtem.

Tegnap voltam az egyik barátomnál, jót beszélgettünk, játszogattunk.
Ma este megyek csocsózni. Remélem jó lesz.

(#80) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

11re megyek angolra.
Tegnap voltam a nagyszülőkért Erdélyben.
Hétfőn elkezdem az utolsó tanévem a Földesben. Furcsa belegondolni, hogy kevesebb, mint 1 év és vége az egésznek. Aztán jön az egyetem, utána pedig a dolgos hétköznapok. Ha az egyetem is úgy elrepül majd, mint a gimnáziumi évek, akkor hamarosan orvos leszek.

Mai terveim között semmi különös nem szerepel.

(#81) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Az elmúlt néhány napban nagyon elkapott a notebookvásárlási láz.
Főleg azóta, mióta Apám laptoja itt járt a kezeim között.

Elég hideg van most kint, az eső is csepereg, nem sok kedvem van kimenni, de hálistennek nem is kell.

(#82) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

No, holnap megyek Pestre, találkozni Bog kollégával.

Ma meg megyek biliárdozni, de nincs túl sok kedvem. Meggondolom még azért, lehet, hogy nem megyek el. Kivillamosozni 20 percet, meg vissza 20-at azért, hogy megigyak egy sört, meg üssek néhány golyót... Most nincsen kedvem hozzá.

(#83) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Lassan indulok Budapestre.
Várom az őszt, várom a telet, várom a tavaszt.
Félve, de várom szeptember 15-ét, hogy túl legyek a nyelvvizsgán.
Félve, de várom decembert, hogy túl legyek a szalagavatón és a diákigazgatóválasztáson.
Félve, de várom áprilist, hogy még egy utolsó hajrát tegyünk a felkészülésben, nem mintha sokat jelentene.
Félve, de várom májust, hogy elkezdődjön az érettségi.
Az érettséginek túl nagy súlya van és ez alatt sokan összeroppannak szerintem. Tudják, hogy ezen múlik, múlhat az életük színvonala, minősége, lényegében az életük. Nem szabad hibázni. Biztos hogy jó ez? Biztosan ennyire nagy terhet kell rakni a lényegében még gyerek vállára? Egy egyetemi vizsgaidőszak lehet, hogy jóval nehezebb, de mégsem ekkora a jelentősége.

Én ezen hiába gondolkozok, ott fent biztosan másképp gondolják. Persze, hisz ők már ott vannak, jól megtömik a zsebüket, majd továbbállnak.

Lassan tényleg kéne indulni. Még tankolni is kell, meg matricát is venni, meg felhívni Bogot. És nem ártana odaérni sem. Este jövök.

(#84) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Voltam Pesten.
Annyira rossz, hogy ilyen korán sötétedik. :(

(#85) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Lasan megyek motorversenyt nézni. Nem szoktam nézni, a 4 kerekűek világa jobban érdekel, de nagyfater szereti, most itt van, úgyhogy megnézem vele.

A mai napra punnyadás van betervezve, hogy kiélvezzem a szünet utolsó napját. Moziünnep van, de ami érdekel, azt már láttam korábban, csak azért, hogy elmenjek meg nem fogok elmenni.

(#86) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Terveim:
-iskola után hazajövök, kajálok és tanulok egyből, nem fárasztom az agyam gépezéssel, ahogy eddig tettem
-óráról órára tanulok, nem csak dolgozatra, mert így jóval könnyebben marad meg hosszútávon az anyag
-hétköznaponként elkezdek bioszt és kémiát is ismételni, napi 4 oldal mennyiségben. Nem csak elolvasom, hanem újra meg is tanulom, ha elfelejtettem.
-pénteken is ugyanez, így a péntek estém, a szombatom és a vasárnapom is nyugodtabban telhet
-a nyelvvizsgáig átnézem még egyszer jó alaposan a szóbeli tételeket, csinálgatok néhány tesztet és fordítok is

Holnap kezdem is a dolgot, az érettségire muszáj felkészülni szépen. Érdekes 9 és fél hónap előtt állok, az tuti. De hamar el fog szállni, az is biztos.

(#87) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Nos, egyelőre sikerül tartani, amit megfogadtam.
Tanulok becsülettel.

Érdekes órarendünk lett. Természetesen még mindig 4 magyar és 4 töri van, emelett 4 biosz és 2 kémia. 2 magyar és 2 töri bőven elég lenne, inkább növelnénk a fakultációs órák számát.
Holnap 5 óra, szerdán 5 óra, csütörtök 6 óra, péntek 6 óra. Nem is rossz ez a végzős órarend.

Mindjárt felhívom az angoltanárnőt.

(#88) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Nem is mondtam, lesz etika, illetve filozófia órám is.
Hurrá. Legalább annyira örülök neki, mint a mozgókép nevű tantárgynak és a műalkotáselemzésnek. 4 plusz óra, aminek semmi értelme nincs.
Inkább lenne biosz, vagy kémia helyettük.

Na, igérem befejezem a rinyálást.

(#89) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Ma is megvolt, aminek meg kellett lennie.
Nagyon rossz idő van kint, legalább a nap sütne, vidámabb lennék.
Vagy esne a hó.
De ez a borult ég+hideg+szitáló eső kombináció igen rossz.

Este megint haladtam a szóbeli témákkal, aztán megnéztem a Szomszéd nője mindig zöldebbet. Sokszor láttam már, de most valahogy kedvet kaptam hozzá.

(#90) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Ma mentem angolra, ami hála a fantasztikus időnek és a bérlethiányomnak elég kényelmetlen volt.
Mondhatnám úgyis, hogy marhára fáztam. Reggel melegebb volt, mint délben.
Mire hazaértem, teljesen átfáztam, annyira jól esett bejönni a meleg lakásba.

Gondolkozom itt a notivásárláson. Mindenképpen veszek, ez nem kérdéses. Viszont lehet, hogy mégsem kellene eladnom az asztalit. Annyit fejlesztgettem, hangoltam, szereltem, annyi pénzt költöttem rá, hogy lehet kár lenne eladni. Anyának úgyis kell majd egy gép, ha elmegyek az egyetemre, akkor meg minek venni egy másikat? Felesleges pénzkidobás lenne. Ez a mostani még 5 évig biztosan szépen elhajtja azt, amire ő használja/használná.

Azért hirdetem még egy kicsit, hátha lesz valami kihagyhatatlan ajánlat. Karácsony körül meg belevágok a notivásárlásba, addig összemelózok úgy 100-120 ezret és még innen-onnan, meg a karácsonyi ajándékokból azért a 200 ezer össze fog jönni, ahogy számoltam. 200-230 ezret szánnék maximum rá, ezért már eredeti Vistás, Dualcore, márkás notebookot kapok, ami kitart egy jó ideig.

Kíváncsi vagyok, hogy miért mondta ma szünetben a kémiatanárnőm, hogy nem akarok az általa tartott egyetemi előkészítőre menni. Lehet, hogy úgy gondolja, nekünk, fakultációsoknak felesleges? Elképzelhető, legalábbis én csak erre tudok gondolni.

Most belegondolva, nem rossz azért az ősz. Elmegyek reggel iskolába, elég hamar haza tudok jönni, eszek, tanulok és fél öt körül már szabad vagyok. Persze, ha majd igazán beindul a suli, akkor ez majd nyilván kitolódik és kevesebb időm lesz szórakozni.
Viszont nagyon jó itthon ülni a melegben és a gép előtt rohadni. Emlékszem, mikor kisebb voltam, akkor volt nagy szám az Unreal Tournament első része. Milyen jó kis késő őszi, téli esték voltak azok, mikor kint esett a hó, vagy az eső, én meg bent játszottam a melegben. De szerettem... Hát még mikor elzárta a falut a hó 98-ban és 99-ben, viszont mégis az egész világ elérhető volt az interneten keresztül.

(#91) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Bakker, de pofára estem.
Úgy volt, hogy a nyelvvizsga szóbeli része szept. 17 és 28 között lesz valamikor.
Ehhez képest ma jött az értesitő, hogy 12-én mehetek vizsgázni.

(#92) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Hazavittük a nagyszülőket pénteken.
Szombaton jöttem haza, nem történt semmi érdekes.
Készülök a nyelvvizsgára.

Kinéztem egy leányzót, csak az a gond, hogy koleszos. Az meg kurva szar. 4ig vissza kell menni, ha jó a tanulmányi eredménye, akkor meg 6ig. Cserébe vélhetően bírja a piát és a szülei is több helyre elengedik. Csak ugye pénteken hazamegy és csak vasárnap délutá jön vissza. Ez meg nem jó, Na mind1, meglátjuk, hogy mi lesz a dologból.

Amúgy érdekes és elgondolkoztató, hogy mi vezet ahhoz, hogy egy kisgyereknek az 56-os forradalomról az ugorjon be, hogy mocskos oroszok. Valószínűleg társadalmi okai vannak, ezt súlykolja a nép, vagy nem tudom. Lehetne erről egy szépet elmélkedni, meg még sok minden másról is. Elmélkedős blognak indult ez, csak aztán rájöttem, hogy nem vagyok egy nagy elmélkedő...

(#93) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Ma láttam egy balesetet mikor angolra mentem.
Senki sem sérült meg, egy 307 kapott oldalba egy Coltot.

Holnap nyelvvizsga. Izgulok, bár igazából vesztenivalóm nincs.
Hülye, esős idő van.

(#94) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Megvan a szóbeli. :DD

(#95) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Holnap reggel megyek az egyetemre, irásbelizni.
Egyelőre még nem izgulok...
Ha a tesztet nem rontom el, nagy baj nem lehet.
Azért jó lenne, ha sikerülne, nem akarok novemberben megint menni.

Amúgy nem történt semmi emlitésre méltó, jól kezdődött az év, remélem jól is fog befejeződni...
Kíváncsi leszek a Forma1-re, érdekes, de minden bizonnyal jogos ítélet született.

Ha minden igaz, holnap este megyünk csocsózni, meg ünnepelni. Remélem lesz mit ünnepelnem.

(#96) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Hmm, elég jó lett, úgy érzem, hogy meglesz. :)

Este biliárd.

(#97) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Minden kedves olvasóm figyelmébe ajánlom!

Úgy éreztem, hogy szükségem van egy szebb, jobban testreszabható blogra, amely lehetőséget a Prohardver!/Logout nem adott meg, úgyhogy a Windows Livera jöttem.

Szóval üdvözlök mindenkit az új blogomon. A Prohardverest még egy ideig párhuzamosan vezetem, aztán szép lassan átterelem a kialakult kis olvasótáborom ide. Szeretném megköszönni mindenkinek, aki olvassa soraimat, hisz értetetek, nektek írok.

Most viszont megyek, mert kellene csinálno vagy 6-700 tesztet bioszból, amire eddig nem volt időm.


[link]

(#98) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Délutáni agymenés...

Bővebben:

[link]

(#99) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Egy csepp önállóság...

Frissült a [link]



[Szerkesztve]

(#100) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Beláttam, hogy nem valószinű, hogy sikerül olvasóimat átnevelni a spacesre, úgyhogy maradok itt, azt pedig rövid úton törlöm.

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  (Kolombusz) blogja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.