Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  (Kolombusz) blogja

Hozzászólások

(#101) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Ma a matekdoga alatt kissé leblokkoltam agyilag, gondoloma tesióra fárasztott le.
De azért megcsináltam, amit meg kellett.

Voltam az angoltanárnőnél, visszaadtam a könyveit, megköszöntem a felkészítést, vittem neki egy ajándékcsomagot.

Hazafelejövet megkívántam egy pizzástáskát, úgyhogy bementem a pékségbe és vettem egyet vacsorára. Szeretek a belvárosban lakni, mondtam már? Bármi kell, 5 perc alatt elérem.

(#102) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Már taknyolgattam a hét elejétől kezdve, de most már tényleg meg vagyok fázva.
Nem jó.

Tegnap délután mentem haverhoz, 5ünknek lecsűszott majdnem 2 üveg tequila gold, meg némi sör. Főleg a lefekvés előtti 2 kör 5 perc alatt volt jó hatással. De semmi gond nem volt, csak már 1 körül halál fáradtak voltunk.

Ma jöttem haza a villamosról, mint a heringek... Ablakot persze nem nyitottak, mire beértünk a központba, ömlött rólam a víz és halál sápadt voltam. Utálom a tömegközlekedést.

Belekezdtem a Jerichoba. Egyelőre tetszik, 2 részt néztem meg, holnap talán többet fogok.
Kivégeztem az Entourage 3. évadot is. Hétfőn kapom kézhez a negyediket, ha minden igaz...

(#103) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Eléggé elfoglalt voltam, most is nemsokára megyek vissza a suliba, hogy este hatig bent legyek biológia érettségi előkészítőn.

Elkezdtem nézni az IT Crowdot is. Elég jó.

(#104) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Ehhh, szar éjszaka volt.
Alapból rossz kedvem volt, ez a hétvége nagyon nem úgy sikerült, ahogy akartam.
Aztán éjfél körül elaludtam, hogy negyed egykor felébredjek arra, hogy a harmadikon valakik nagyon jól érzik magukat.
Mikor jöttek lefelé a lépcsőn, kiszóltam nekik, hogy jó lenne, ha halkabban lennének, mert van aki aludni szeretne, ha nem hagyják abba, hivom a rendőrséget... Szabályosan kiröhögtek, kemény gyerekek voltak, de azért elkotródtak.

Aztán reggel hatkor keltem, hogy megnézzem a Forma 1-et. Unalmas volt és Alonso is kiesett, ezzel szerintem búcsút inthet a vb címnek, 12 pontot csak oltári nagy mázlival tud behozni 2 futam alatt. Szvsz el fog menni a McLarentől.

A tegnapi napom tanulással és Jericho nézéssel telt. Mindkettőt befejeztem, ma csak pihenni kell. Jó lenne, ha kiadnák a beigért 7 részt a Jerichoból, mert az évadot úgy zárták le, hogy semmi sem derült ki, nem varrtak el egy szálat sem.

Nem megy a rendes netem, ha minden igaz a csütörtöki viharnak hála. Pénteken már nagyon xarul ment, végül el is dobta a kapcsolatot, azóta nem tudom az átjárót sem elérni. Előfizettem tehát egy 200 megás vodafone netre, 3g-s a telefon, ilyen helyzetekre tökéletes. Meg amúgyis, 1k-t forgalomarányossal is elnetezek a telcsin, itt meg legalább nem kell spórolni, 2k-ért megéri. Összekötöttem a gépet a telefonnal, úgyhogy a sebesség lassulásán kivül semmit nem lehet érezni...

(#105) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Hurrá, lehet, hogy elromlott a vga-m.
Gari már nincs rajta.
Néha hibázik 3d-ben és az ati tray tools artifact scannere pedig el sem indul. Ha 2d-ben is bedöglik, akkor veszek valami nagyon olcsó pci-express kártyát.

Kóros letöltéshiányban szenvedek. Jó lenne, ha megcsinálnák a netet holnap. Arra gondoltam, hogy beszélek a szervizes srácokkal, lőjjék át a konfiguációmat. 60 gigát nem szedek le egy hónapban, 40 elég lenne, de a 128kbites feltöltés siralmas, dobjuk fel mondjuk 768-ra. Na, ezt majd meglátjuk.

(#106) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Hétfőn felhivtak a szolgáltatótól, hogy náluk volt a hiba, nem nálam. Nem vagyok meglepve...
Voltam hétfőn gyúrni, jó volt, csak nagyon megerőltettem az izmaimat, kemény izomlázam van.

Reggel rosszul éreztem magam, úgyhogy nem mentem suliba, de délután kémia felvételi előkészítőre bemegyek.

(#107) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Okés, utolsó előtti dolog is megvan. Sikerült, megvan az angol felsőfok.
Július közepén pedig azt fogom írni, hogy bejutottam a fogorvosira. Lusta fasz vagyok, de amikor kell, mindig teljesitek. Minden ami fontos volt, elsőre sikerült. Ez is fog.

(#108) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Ez a hétvége eddig nagyon jó.
Kész vagyok a tanulással, előttem áll még a vasárnap.
Megvan a nyelvvizsga, Alonso 8 pontot hozott Hamiltonon, most kéne felkeresni a kiszemeltet. :)

(#109) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Haladok a kondizással, élvezem is.
Holnap este 6ig, csütörtökön este 6ig leszek.
Pénteken megyek kondizni, aztán Erdélybe és csak vasárnap jövök haza. Most valahogy nagyon nincs kedvem menni, szívesebben ülnék itthon.
Következő hétvégém se lesz nyugodt, 6 napos hét, de nem is ez a gond, hanem, hogy vendégek jönnek és maradnak keddig. Úgyhogy elvileg 26-án már lesz is egy jó péntekem.

(#110) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Nah, végre hazaértem.
Mindjárt jön fater, aztán ha elment, akkor zuhanyzok és elkezdem nézni a 24-et.

Eléggé nyomul egy csaj. Rendes, meg aranyos, tiszta energiabomba, állandóan beszél, szép is, de valahogy nem tudnám elképzelni magam vele. Egyelőre várok, aztán meglátom, hogy mit lépek.

(#111) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Meghalt a vga-m, most már biztos.
2D és filmek alatt ok, de ha 3D-zni kell, akkor meghal.
Egyelőre marad, ha leesik a 8600GTS-ek ára, akkor lehet veszek egyet.

Holnap suli után megyek kondizni, aztán meg Erdélybe. Offline until sunday.

(#112) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Nemsokára zabálok, aztán szétszedem a gépet.
A vga-ról leszedem a vizhűtőblokkot, visszarakom a gyári hűtést, majd küldöm Pestre.
Pénteken megyek a 8600GTS-ért. Egy gigabyteot veszek olcsón, majd felrakom a vízhűtést.
Addig nem lesz gép, mobilról fogok netezgetni.

5re megyek konditerembe. Hideg van már kint, jó, hogy megvettem tegnap Fater pénzén a kabátot. 23k volt egy fasza Devergo kabát.
Kéne venni egy táskát is, a mostani már elég rossz állapotban van. A héten nem lesz időm.
Holnap estig, holnapután 6ig, azután megint 6ig leszek suliban. Pénteken VGA-ért megyek Kazincbarcikára, meg jönnek Krisztáék. Valószínűleg hétfőig maradnak.

Szombaton suli, ráadásul ünneplőben kell menni.

(#113) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Már 8600GTS-el tolom.
Jó kis kártya, de sajna nem túl tuningbarát.

Voltak vendégek, ma mennék sörözni, de nem úgy tűnik, hogy itthon vannak a barátaim.

(#114) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

4 napos szenvedés után voltak kint a szolgáltatótól.
Elég hamar megcsinálták, de majdhogynem lebaszott a tahó szerelő, mert be mertem lépni az adóvevő konfigurációs részébe és átállítottam egy ip címet, miután 4 napja nem ment a szolgáltatás.
Szerintem arra számított, hogy ez lesz a hiba oka, de csalódnia kellett, a hiba náluk volt.
Megoldották, aztán 10 perc múlva megint elszállt.
Ma terveztem őket felhivni, hazaértem, bekapcsoltam a gépet és ment a net.:F
Gyorsan le is töltöttem az új Prison Breaket, meg a Zorán Diszkográfiát.

Tegnap nem voltam kémián csak félig, a másik felét majd két hét múlva kedden pótoljuk be.
Elmentem inkább kondizni. Haladok szépen lassan, ha tartom a tempót, akkor nyáron már szépen fogok kinézni.

Furcsa lesz, hogy péntek után "péntek" jön majd.
Holnap el kéne menni táskát venni, aztán kondizni.
Szombaton meg bowlingozni, meg sörözni, de eddig még csak 1 partnert találtam, úgy meg nem túl jó.

(#115) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Voltam táskát venni.
Illetve vettem volna, ha lett volna, ami színben is, meg fazonban is igazán tetszik.
Sajna nem találtam. Majd még bemegyek a plázába, állítólag ott lehet jó táskákat kapni. Holnap megyek mégnézni a Bourne ultimátumot.

(#116) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Kipörgettem a Crysis demót és ezzel az új driverrel nagyon szépen megy.
Asszem meg fogom venni boltban, ez a játék megér ennyit.

Megnéztem a Bourne ultimátumot moziban, elég jó volt. Majd elkérem fatertól az előző két filmet.
A mai programok közt rendrakás és pihenés van. Semmi más.

(#117) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Voltam ma kondizni meg bringázni is.
Elég későn indultunk, úgyhogy már majdnem sötétben értem haza. Nagyon hideg volt miután elkezdett sötétedni.

Holnap elszaladok befizetni pénzt a bankba és veszek egy Fox natch 3 táskát fatigue napalm szinben.

[ Szerkesztve ]

(#118) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Na, a mai estéből sem lesz semmi.
Mindegy, elvegetálok itthon, kockulok, filmezek.

Nagyon rossz, hogy korán sötétedik.
Leszedtem a Resident Evilt HD-ben, de nagyon gyenge film, 40 percet néztem belőle, aztán rájöttem, hogy az aknakereső ehhez képest egy izgalombomba.

Most az orvlövészt töltöm lefelé.
Hét végén belekezdek a Strangleholdba.

(#119) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Kicsit rendet raktam a szobámban, meg letöröltem a port a lakásban.
Este megnéztem a Shootert, jó kis film volt.

El kellett volna menni a bankba, meg mehettem volna kondizni is, de esik az eső, semmi kedvem kimozdulni a jó melegből.

(#120) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Elég rég írtam.
Elmerültem a szünet pihentető napjaiban.
Szóval döglöttem, gépeztem, bringáztam, tanultam, filmet néztem, ilyesmi.

Viszont egy meg nem hallott mondat miatt elég nagy teher szakadt rám. Kb. 50 oldalnyi A4-es bioszt kell megtanulnom egy nap alatt. Máról holnapra. Egy jó része sikerült, a másik részére nem tudom rászánni magam. Sejtbiológia, meg növénytan valahogy nem izgat...
Remélem megúszom a holnapi számonkérést, mert amúgy tényleg megtanultam volna, ha tudom, hogy meg kell...
Amúgy az egész hetem hasonló pörgéssel fog telni. Már csak 4 nap és péntek este. Bakker, most jut eszembe. Nem leszek itthon hétvégén. Nagyszülőkhöz megyek. Kezdem unni már, hogy 3 hetente járunk és ilyenkor az egész hétvégét ott töltjük. Majd vasárnap délelőtt hazaindulunk, délre itthon vagyunk, ülhetek le tanulni. Igazán pihentető hétvége...

Holnap fodrászhoz megyek, mert holnapután fényképészhez megyünk az osztállyal, megcsinálni a tabló és évkönyv képet...

Ma még gépezek, lezuhanyzok, aztán megnézem a Taxisofőr cimű filmet.

(#121) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Nah, tegnap megvettem végre a táskát. 10-14 nap, mire ideér.
Egyformán telnek a napok mostanában.

Pénteken szalagavató lesz. Várom már. Pontosabban a bulit, ami utána lesz.
És végül úgy döntöttem, hogy nem megyek a nagyszülőkhöz.
Délelőtt tanultam, délután pihenek, meg jön egy barátom, ha minden igaz.

[ Szerkesztve ]

(#122) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Rövid bejegyzés:

:R Gears of war :R
Fantasztikus. 5.1-el, remegő padlóval.
A szomszédok álma.

(#123) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Hmm, 9 órát aludtam és mégis nagyokn fáradt vagyok.
Megyek lassan lezuhanyzok, aztán lefekszem.

Vettem ma sűrített levegőt, 1200ért.
Billentyűzetet akartam tisztítani vele, de nem sokat ér. Inkább rászánok egy órát és kitörölgetem szépen.

Lassan meg kéne venni faternak a karácsonyi ajándékot. Egy 60 gigás WD passportot fog kapni. Hogy Anyának mit veszek, azt nem tudom. Illetve azt sem, hogy én mit szeretnék. Ami alapjában véve nagyon jó, hisz azt jelenti, hogy megvan mindenem. viszont jó lenne olyasmit kapni, amit használok is.

Egy X360 az egész családtól, tehát a nagyszülőket is beleértve nem lenne rossz, viszont kéne hozzá lcd tv, ami viszont nagyon drága. Így ezt nyilván nem fogok kérni. Legalább lesz min törjem a fejem.

Kiégett az energiatakarékos izzóm. Alig volt több, mint egy éves. Ami vicces, hogy nem is használtam sokat. Az olvasólámpában sima wolfram izzó van és semmi baja, pedig az jóval többet ég. Lehet azért, mert Tungsram és nem ilyen gagyi szar. Majd veszek Philipset valamelyik nap. Nem holnap és nem is holnapután. Viszont pénteken szalagavató. Úgyhogy marad a szombat.

(#124) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Nagyon rossz lett a szalagavató utáni buli.
Jah, hogy nem is buli volt? Mert akkora töketlen barátaim vannak, akiknek hiába szólok, hogy induljunk, mert ha esetleg nem tetszik, akkor még vissza tudunk jönni busszal. Ráérünk még, mondták. Annyira ráértünk, hogy mire kimentünk a buszmegállóhoz, rájöttek, hogy csak akkor tudunk kimenni, ha visszafelé taxival jövünk.
Ekkor többekből kitört, hogy áááh biztosan szar hely, ne is menjünk. A többi töketlennek meg mindegy volt. Inkább elmentek venni egy üveg mézes málnát és megitták valahol. 0 fokban, szabadtéren. Csak gratulálni tudok.
Új dolgok megnézésére, kipróbálására semmi hajlam nincs bennük, szalagavató és azt követő buli egyszer van az életben, ha ők ezt így képzelték el, akkor asszem eléggé félreismertem őket.
Biztosan azt fogják mondani, hogy fasza volt. Mert kaptam sms-t, hogy beültek valahová. Igen, oda, ahova mindig beülünk péntek este. Ebből is elegem van már. Mindig azt mondjuk, hogy marha jó volt, közben meg igazán jól senki sem érezte magát. Eliszunk 1-2-3 ezer forintot a semmiért. Ez is persze olyan hely, ahol nem lehet ismerkedni, naná, hogy egyiknek sincs barátnője.

Az egészben az a legszebb, hogy nem is látok esélyt a változásra.
Nem megyek ezentúl péntek esténként a bejáratott helyekre. Majd, ha valami új helyre akarnak menni, oda igen. Inkábbb félreteszem a pénzt.

(#125) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Voltam kondizni, jól elfáradtam.
Aztán itthon kis lisztben piritott csirkemell falatkákat ettem mustárral.
Jól esett.

Ez a hét elég laza lesz, szerencsére.
Megyek még átnézem a bioszt, aztán kockulok.

(#126) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Tegnap voltam OKTV-n.
Szerintem szarul sikerült, mert rosszul voltam, nagyon.
Ma nem is mentem suliba, pedig már jól vagyok.

Tegnap meghozták az X360-at, csak nincs hozzá játékom, úgyhogy a polcomon pihen.

(#127) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Nem szedtem gyógyszert, de visszaestem szerencsésen. :(
Este hőemelkedésem és hányingerem volt, ma reggel rázott a hideg és 37.4 volt a hőemelkedésem, aztán bevettem egy lázcsillapítót.

El kellett szaladnom befizetni egy rendelést, mert ma volt a határidő, negyed óra alatt megjártam, de megizzadtam. Legyengült kissé a szervezetem.

(#128) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

De hideg van kint.
Majd megfagytam, míg hazaértem.

Ki kéne tenni az xboxot a párkányra, az életben nem lenne red ring of deathes.

Holnap elég hamar befejeződik a suli, úgyhoyg elmehetek a bankba pénzt kivenni, délután meg F.B.I. kollégához a PGR3-ért. Lehet elkérem tőle a Viva Pinatat is, még nem tudom.

(#129) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Első decemberi blogbejegyzésem következik.
Zajlik az élet, kampányfilmet készítünk, szervezkedünk, stb...

Közben esténként tesztelem az új játékot a Mobilarénára, nagyon hosszú, eddig már vagy 4 órát belelöltem és messze még a vége. Többet nem árulok el, majd a tesztben elolvassátok, ha megjelenik, ami még messze van.

Itt van nálam a Forza2, nagyon szuper, abba is beletettem jópár órát péntek óta.
Ha minden jól megy, hétvégén tudom flasheltetni az xboxot és végre assassins creedezhetek majd.

Eddig úgy tűnhet, hogy tök laza minden, pedig nem. Sokat kell tanulni és beteg vagyok. Megint. Írtunk ma egy emelt szintű biosz próbaérettségit és 90%-os lett, ez kicsit feldobott.

Holnapra kis tanulás, wow, forza2 és pihenés van tervezve.
Jah tényleg, már vagy 3 hete wowozunk az egyik barátommal. Jó, mert neki törtön volt 70-es karaktere, nekem eredetin 60-as, úgyhogy most eredetin játszunk mindketten, szépen haladgatunk, 31-esek vagyunk. Ez főleg annak a fejében szép eredmény, hogy hétköznap 1, hétvégén 2 órát játszunk csak naponta, közben skypeon beszélünk. Ő hunter, én warrior, törpék természetesen.

(#130) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Tegnap rosszul voltam, még ma reggel is, de bementem, mert koreográfiát kell tanulni.

Most döbbentem rá, hogy ez a hatodik évünk együtt az osztállyal és sok ember van, akiről szinte semmit nem tudok. Már csak fél év van hátra az egészből, nagyon fognak hiányozni az emberek. Szuper közösség.

Egyébként most rákattantam a 70-es, 80-as, 90-es évek eleji diszkózenére.

(#131) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Rettenetesen fáradt vagyok és még csak most kezdődött az egész.
Bővebben majd később.

Most üvölt a zene míg lemezt sokszorosítok promóciós célokból.

(#132) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Lelécelek aludni.
Holnap is korán kell kelni.

Illetve előbb még fürdök, aztán megnézem még kicsit a ph-t, na aztán lefekszem tényleg.

(#133) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Lezajlott az ajándékozás, végre kipihentem magam, bár a tegnap éjfélig tartó Mass Effectezés azért jótékony hatással volt reggel. :DDD

Én kaptam egy Panasonic DVD felvevőt, kifizették az xbox flesselését és még ~150 eurót, könyveket (Magyarország várai; A Svejk), pulcsit, csokit, egy plüss tehenet (legjobb az összes közül, múúúú :DDD), és egyéb apróságokat.

Nagyszülőknek festményt vettünk, meg különböző illatszereket.

Anya tőlem egy könyvet kapott (Müller Péter: Örömkönyv), Apa csokit, egy inget, meg egy WD Passport mobil winchestert, csak ez még nem ért ide Amerikából.

Tegnap még el kellett menjek virágért, Anya és Nagyanyám is Éva, úgyhogy két csokrot kellett vegyek, 5 ezer forintom bánta, de örültek neki és szépek.

Ma döglés volt, meg egy kis esti séta, elmentem megnézni, hogy vannak-e bárányok a minorita templomban, de idén nem hoztak. Hideg van kint, de sebaj, mindjárt leküldök egy feles Tequila Goldot, utána pedig jöhet a főtt, füstölt, pirított csülök, sült krumplival. Sajnos a hozzá passzoló Miller már elfogyott, úgyhogy marad a tokaji aszú.

(#134) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

De rosszul aludtam.
Megnéztem az I Am Legendet este, elég jó film volt.

Megyek lefürdök, aztán kis WoW, aztán ebéd, aztán kis Xbox360, aztán hoz egy barátom egy laptopot, amit rendbe kéne hozni. Ha minden fasza, fél órta alatt megcsinálom. Ha nem, akkor is, mert nem értek hozzájuk annyira.

(#135) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Megnéztem a Rosszbarátokat, de az egy fos.
Hajnalban felébredtem, mert a büdös tahó paraszt szomszéd, aki persze bérli a lakást nem volt képes halkan beszélgetni a bérlőtársával.

(#136) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Tegnap elkezdtem tanulni újra, haladok szépen az anyaggal.

Pár napja elhoztam két hálókártyát (talán szerdán) Ivanh barátomtól, mert a WoW folyamatosan disconnectel és már nem tudtunk mást kitalálni a topikjában, mint hálókari cserét. Ez sem segített. Megvárom az új patchet, ha azután sem fog menni rendesen, akkor, ha februárban lejár az előfizetésem, abbahagyom. Nem lehet úgy játszani, hogy 5-10 percenként a legrosszabb pillanatokban ledobál és csak második, harmadik reconnectre megy rendesen megint.

Tegnap voltam F.B.I. kollégánál megint, elhoztam a Forza2-t, meg a Fight Night 3-at. Mindkettő igen jó játék, hosszú kikapcsolódást nyújt. Ott volt egy barátja is, akit én nem ismertem, de jól elbeszélgettünk. Odafele úton vettem észre, hogy a lassan 2 éve szolgáló Neoplan buszokat még nem rongálták meg a férgek, nincsenek megvésve az ablakok és nincsenek firkák sem. Meg is lepődtem a felismerésemen.

(#137) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Boldog új évet kívánok mindenkinek!

(#138) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Visszasírom a RI/OS 3-as békeidőket. :)

A mai program tanulás és WoW, meg Xbox.

A pénteki kondizástól olyan izomlázam van. Lassan ki kéne tölteni a felvételi jelentkezési lapot, ma leülök és átgondolom a dolgokat.

(#139) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Nem haltam meg, élek, csak nincs semmi lényeges, amit le kellene írnom.
Holnap nehéz nap lesz az biztos.

Jah, nem is írtam, hogy elromlott az ASUS lapom és vettem helyette egy DFI-t, ami nem kezeli rendesen a 4 ramomat együtt, úgyhogy 1 giga memóriával szenvedek, megváltás lesz, ha sikerült keritenem két egygigás modult.

Mondjuk nem örültem neki, mert 15 ezer hufomba került az új lap, amit költhettem volna értelmesebbre is.

(#140) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Hmmm, életem utolsó gimnáziumi félévi bizonyitványa 4.8-as átlaggal érkezett meg hétfőn.
Korrekt.

Nincs szerencsém a nőkkel, bár hátha most kialakul valami.

A nap száma: Irie Maffia - Jah watching

(#141) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Az amerikai gengeszter jó film.
De: megszüntették a diákjegyet! Nem tudom, hogy máshol is ez van-e, vagy csak a miskolci moziban, de ez szerintem parasztság. 1090 forintot fizettem a jegyért.

A jegykezelő annyit nem volt képes mondani, hogy jó szórakozást.
Mögöttem egy saccperkábé 150 kilós nő ült, mindenen röhögött és ficánkolt, a székem háttámlája folyamatosan mozgott...

Lehet, hogy nem felfelé, hanem lefelé kéne vinni a jegyárakat és akkor többen mennének moziba?

(#142) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Eléggé elhanyagolom a blogolást mostanában. Én sem tudom, hogy miért, talán azért, mert jobban szeretem olvasni a másokét, mint írni a magamét.

Túlestem ?? egy hosszabb lefutású betegségen, remélem. Hányással, hasmenéssel kezdődött, utána pedig lázzal folytatódott. Nem volt túl kellemes. Ma már jól érzem magam, jobban mint tegnap reggel, bár különösebb bajom akkor sem volt, de elég gyenge voltam, ami hozzájárult ahhoz, hogy miután hazajöttem az okmányirodából, megint belázasodtam. De muszáj volt elmenni, ügyfélkaput igényelni.

A blogbejegyzésnek itt vége szakad, a reggelim felét (egy szelet vajaskenyér semmivel és narancslé) megettem, wc-re megyek. Szép napot mindenkinek!

(#143) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Jut eszembe, mialatt beteg voltam, megnéztem a Californication összes részét, összvissz 12-t. Elég rövid lett és nem is úgy fejeződött be, mint aminek kell folytatás, SPOILER pedig lehetett volna hasonló szálakra építeni a nagy összeborulás után, mint az Entourage-t.

A Smokin acest 15 percig bírtam, aztán leállítottam.
Tegnap este kivételesen TV-t néztem Barátok közt: nem valami irodalmi mélységű szösszenet, de könnyed kikapcsolódás előkészítéséhez tökéletes. A legjobb benne, hogyha fél évet kihagysz, 2 rész után úgyis tudod, hogy nagyjából mi történt eddig.
Utána jött a Fábry show. Hát nemtudom, nekem annyira már nem tetszik mint régen. Akkoriban valahogy a történetek, meg a design center is jobb volt. Ez az erőteljes politizálás, gyurcsányozás nem szimpatikus nekem. Egyszer-kétszer tényleg vicces, de utána már marhára nem. Nézzünk rá jobban a design centerre: van egy best ofom a design centerekből, azok még tényleg viccesek voltak. Pl. a szobaszauna, vagy más, a maga korában is viccesnek, vagy gagyinak számító dolog. De hogy mostanában krumplit reszel a billentyűzettel, az szerintem nem túl vicces. A tegnapi meg főleg nem. Úgy mutogatta azokat a mobiltelefonokat, mintha valami hűdepoén dolgok lennének, közben nem, csak jól mutatják a technikai fejlődést. Úgy csinál, mintha ő nem tátotta volna a száját annak idején egy mobilra.

Szóval, szerintem nem jó irányba halad, de a többségnek bizonyára bejön. Szó, mi szó, jobb mint a nagy fogyás, meg a többi hülyeség. Kit érdekel, hogy Marika berettyópusztáról hány kilót fogyott és közben análisan kielégítette-e Ferit Budapestről, akinek egyébként szintén sikerült fogynia.

Engem nem, az biztos.

(#144) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Rendet raktam a szobámban, letöröltem a port. Utóbbit hetente megcsinálom, előbbit körülbelül félévente, most mintha más szobában lennék, de jó. :)

Közben a lemezeimet is rendezgettem, úgy döntöttem, hogy megcsinálom a digitális fényképeim biztonsági másolatát, úgyis 5 éves már az első lemez, amire a családi képeket kimentettem. A tavaly nyári képek meg például csak a winchesteremen léteznek.

(#145) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Elég unalmas ez a mai nap, a jövő hét pedig nehéz lesz.

(#146) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Már csak 4 nap. Living for the weekend. :)

(#147) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

No, ha a holnapi napot túlélem, akkor már gyerekjáték lesz a hét.

Ma ki akartam menni bringázni, mert nagyon szép idő volt, de semmi kedvem nem volt lemosni és rendrakni a bicót, úgyhogy hagytam a fenébe, inkább aludtam egyet, meg tanultam.

(#148) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Pénteken voltam bicózni végre.
Holnap megyek kosarazni, bringával megyek ki a pályára, most már muszáj lesz keményen figyelni magamra. November elején annyira szépen fogyásnak indultam, 94-ről lefogytam 90-re, már csak 5 kilóra voltam az ideális testsúlytól, aztán elbaltáztam.

Jöttek vendégek, én pedig nem tudtam visszafogni magam. Esténként jól bezabáltam, aztán jött a karácsony, úgyszintén. Egyenes út vezetett ahhoz, hogy saját negatív rekordomat megdöntve, 96 kilót mutasson mérleg.

Most kínszenvedés lesz lemenni 85re. Az elszántság megvan, csak mikor a legjobban lehetne csinálni, azaz április, május tájéán az esti bringázást, akkor kell érettségire készülni.

A konditermet mellőzöm, messze van, inkább veszek itthonra nagy súlyzókat, karra és mellre itthon is tudok edzeni.

Az érettségire visszatérve: most már kőkeményen tanulni kéne, de nehéz rávenni magam. Tanulgatok-tanulgatok, de ez még nem elég. A kémiára nagyon rá kéne gyúrni (főként a szervesre, mikor tizedikben tanultuk, leszartam, most meg nem nevezném túlzott ismétlésnek, amit ebből vettünk. Ez főleg annak fényében érdekes, hogy az általános és a szervetlen kémiát nagyon részletesen átvettük, pedig az jobban megy a csoportnak, mint a szerves...) és bioszból is van egykét rész, ami nem az igazi. A sejtbiológia és a biokémia ismereteim még hiányosak.

A múltkor írtam, hogy hátha összejön valami leányzó, még nem jött össze, igaz, nem is próbálkoztam. De a hétvégén eszméltem, hogy most már végzős vagyok. 2 hónap múlva elhúzok az iskolából, az összes olyan csajnál be lehetne és be is kéne próbálkozni, aki tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#149) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Jó volt a kosarazás, máskor is kéne menni.
Összesen egy óra bringázás és másfél óra kosarazás volt a mai mozgásadag.

Ha ennek a felét minden nap meg tudnám csinálni, akkor nem lenne semmiféle súlyproblémám.

(#150) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Ebédre túrós tésztát kajáltam, a szomszédos étteremből lett hozva.
550 forint egy adag leves+második+savanyúság. Naponta 2 menüből lehet választani. Szerintem megéri és jól főznek.

Tanultam is, hálistennek ez egy rövid nap volt és a holnapi sem lesz hosszabb. De mivel nincs jobb dolgom, ezért megyek, tanulok még.

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  (Kolombusz) blogja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.