Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45) bteebi válasza Shyciii (#24) üzenetére


bteebi
veterán

"Meglepődnél, ha tudnád, hogy sok magyar cég úgy ad jogosultságot, hogy egész mappákra, mert lusta a benne lévő doksikat külön szabályozni, mondván le van sz.rva az a pár doksi ha már hozzáfér..."

Szerintem ez alapvetően érthető, és rendben is van. Spec. ha nem vagyok rosszhiszemű munkavállaló, akkor majdnem teljesen mindegy, hogy mihez van vagy nincs hozzáférésem, hiszen/ha nem élek vissza vele.

Ha azonban rossz szándékú vagyok... akkor csak nehezítenek a helyzetemen, de meggátolni majdnem teljesen biztos, hogy nem tudnak, hacsak nem ultra paranoiásak ÉS még az IT-juk is jó. A bekamerázásokért, meg az IT-s megfigyelésekért - pláne, ha nem tájékoztatnak róla - meg szarjon minden cégvezető és IT-s végrehajtó sünt.

Azért a legtöbb nagyobb cégnél a legtöbb folyamat eléggé fel van aprózva (hiszen nagy a cég, sok az input). Ha mondjuk egy autógyárban dolgoznék pl. automata váltó fejlesztőként, akkor nem lenne hozzáférésem semmi máshoz (pl. karosszéria festéshez használt lakkok típusa, rétegvastagsága, hőkezelése, motorblokk elemeinek vastagsága, kémiai összetétele, megmunkálása, fedélzeti számítógép rendszerek programozása, soksatöbbi), és még ha vissza is próbálnék élni a részlegem adataival, jó eséllyel még akkor is csak egy olyan kis szelethez lenne hozzáférésem, amivel még a közvetlen vetélytársaink se érnének túl sokat (ami persze teljesen rendben is van). És ez kb. akkor is így lenne, ha bármelyik másik részlegen dolgoznék. És ez is teljesen rendben van.

Ezzel persze nem azt állítom, hogy a fenti esetek bármelyikében ne tudhatnék valamilyen szinten kárt okozni a cégemnek, vagy valamilyen szintű "előnyt" (inkább információt) nyújtani a versenytársaimnak, de túl sok értelme, haszna nem lenne. Na meg persze hatalmas kockázat lenne a jövőbeni be nem börtönözöttségemre nézve.

#25: "namost ezeket EGYVALAKI nyakába varrni és nem az ország évtizedes berendezkedését hibáztatni... szűklátókörűség."

Az... viszont milyen elismerten és hatékonyan működik! Nálunk ezt (többek között) úgy hívják, hogy SOROS. Esetleg Gyurcsányi. Komolyan mondom, sajnálni fogom a Fideszt, ha valaha meghal a Gyurka bácsi.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.