Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Kellett itt a Twitterrel szórakozni, ahelyett, hogy a Teslában tett volna rendet Elon.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#2) Alteran-IT válasza E.Kaufmann (#1) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Igazából nem is értem, hogy ez a szerencsétlen minek visz ennyi vállalatot a hátán, mikor eggyel sem bír el.

(#3) E.Kaufmann válasza Alteran-IT (#2) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Feltűnési vakarózás vagy pedig elnök akar lenni...

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#4) Alteran-IT válasza E.Kaufmann (#3) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Csak az hiányzik, ez is olyan elmebajos lenne mint Trump, még azt is nyögi amerika, meg fogja is.

(#5) SkyLine3000 válasza Alteran-IT (#2) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Hátha egyszer épít egy űrhajót és elrepül a Marsra. És ott is marad. Végleg. :)

(#6) E.Kaufmann válasza Alteran-IT (#4) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Reméljük annyira nem lesz komoly, mint a Holtsáv-ban a Martin Sheen...

SkyLine3000:
Tényleg, legyen elnök a Mars-on :D

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

"a cég dolgozói egymás között, belső rendszeresen osztják meg az ügyfelekről készült információkat, fotókat és videókat, az otthoni, privát jellegűeket is." :U

Itt azért már felhúzza az ember a szemöldökét, hogy egy ekkora cégnél ez mégis hogyan történhet meg :F :Y Voltunk nemrég egy GDPR fejtágítón....Amikor a hölgyike végignyomta az első etapot, miszerint mire kell figyelnünk az alkalmazottak esetében, feltettem a kezemet, hogy ez mind szép és jó, de ha az alkalmazottnál ott van a mobiltelefon, annyi fotót készít és olyan adatokról, amikről szeretne.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#8) husztiimi válasza Alteran-IT (#2) üzenetére


husztiimi
csendes tag

Én is épp így gondolom.

(#9) Dragon3000 válasza Neurotoxin (#7) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ott nincs gdpr, nem véletlen basztatja az eu is a nagy multikat, akik eu-n kívüli szerveren tárolják az eu felhasználók adatait.

[ Szerkesztve ]

(#10) Shyciii válasza Neurotoxin (#7) üzenetére


Shyciii
veterán

Az erre érzékeny cégek esetén van kamera az irodában, így nem tud észrevétlenül fotózni.

(#11) Ezekiell válasza Neurotoxin (#7) üzenetére


Ezekiell
veterán

Bűncselekményt mindenki tud elkövetni, de ettől még nem lesznek feleslegesek a törvények, sőt.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#12) ddekany válasza Shyciii (#10) üzenetére


ddekany
veterán

Persze a GDPR minden cégre vonatkozik, nem csak az érzékenyebbekre, és innentől a dolog életszerűsége csökken. De az érzékenyeknél is gond, hogy bár tilos fotózni, a telefonodat előveheted, és ki tudja, hogy mit nyomkodsz rajta. Meg persze végső soron a fejedben is kiviszel információt... Szóval ez, hogy akinek dolgozni kell a felvételekkel látnak dolgokat, és esetleg egymás közt mutogatják... Égő, de igazán csak ott lesz komoly gond, ha átadják a publikumnak ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#13) mepet válasza Neurotoxin (#7) üzenetére


mepet
addikt

A munkahelyemen az elso napomon kozoltek, ha lefenykepezem a kepernyot, azonnal kirugnak. Ez szerintem a tobbsegnek eleg visszatarto ero.

(#14) Meridian válasza E.Kaufmann (#1) üzenetére


Meridian
senior tag

Mert ugye a Twitternél olyan nagy volt a rend? :D :D :D

(#15) Meridian válasza Alteran-IT (#4) üzenetére


Meridian
senior tag

Miért, Bident nem nyögi 3x-osan? Dehogyisnem. Az egész világ globálisan röhög "sleepy" joe-n... meg a buktáin. :D :D :D
(amúgy nézz már meg egy egészen friss street view walkingeket LosAngelesről, San Franciscoról, Phoenixről, stb helyekről... a mozivásznon látott zombihordák elevenednek meg, azzal a különséggel, ezek nem nagyon mennek sehova sem, és nem akarnak azonnal megenni téged :D)

(#16) Meridian válasza Neurotoxin (#7) üzenetére


Meridian
senior tag

Ezt pl a Pénzjegynyomdánál úgy oldják meg, hogy a bejáratnál a táskádat, kulcsaidat és telefonodat le kell tenni a biztonsági szolgálatnál szekrénybe, majd egy fémdetektoros ajtón keresztül haladva léphetsz be a cég munkaterületére. :D Voltam egyszer ott állásinterjún...

(#17) E.Kaufmann válasza Meridian (#14) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ja hogy azért vette meg, mert ő a rendmániás Monica Geller, nem azért mert nagyokat mondott és már muszáj volt megvenni?
Józsi bá meg inkább aludjon be, minthogy lerohanja Mexikót vagy Kanadát. Más is jobban tenné, ha szunyókálna "nácítlanítás" helyett.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#18) azbest válasza Neurotoxin (#7) üzenetére


azbest
félisten

Mert újra beidézgetik a régi, bulvár állításokat. És sosem frissítik, hogy lefedje a teljes valóságot.

Az usában egy tesztben részt vevő felhasználóktól, azok beleegyezésével gyűjtöttek felvételeket. Például Elon Musk saját garázsában készült felvételt osztottak meg a belső rendszeren.

A két korábbi dolgozó meg ellopta az adatokat és aztán európai hatóságoknak mutogatta, hogy "kiszivárgott". Arról még nem szóltak a hírek, hogy pontosan hogyan csempészték ki, milyen nehéz volt.

[ Szerkesztve ]

(#19) Meridian válasza E.Kaufmann (#17) üzenetére


Meridian
senior tag

Érdekes meglátás... miből szűrted te ezeket le?

(#20) E.Kaufmann válasza Meridian (#19) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Első: [link]
Másodikra meg az a tény, hogy épp a ruszkik rohantak le most másfél éve egy országot, nem pedig a szlipi dzsó. Őhozzá inkább egy nem túl fényes csapatkivonás kötődött.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#21) scream válasza mepet (#13) üzenetére


scream
veterán

Mármint visszatartó erő, hogy ne dolgozzon ilyen helyen.

(#22) Meridian válasza E.Kaufmann (#20) üzenetére


Meridian
senior tag

Mi közük a ruszkiknak az amerikai állapotokhoz...? Vagyis, várj... kitalálom.! A mindennél is gonoszabb, ultra szemét Putler (jól írtam?) jutatta hatalomra a szenilis befingós vén hülyét (lecc-gó-brandon kódnévvel!) az elnöki székbe, továbbá ők húznak hatalmas hasznot is abból, hogy a mexikói drogkartelek szinte szabad átjárást kaptak az USA-ba és különböző de eléggé ütős drogokkal elárasztották a nagyobb városkat. Kellett még valami az urándúsítás mellé, amit 100%-ban ruszkik végeznek, még az amcsi atomerőművekhez is. Szankciók ide vagy oda.

Kitaláltam? Ügyes voltam...? Ugye nem hagytam ki semmit sem?

(#23) E.Kaufmann válasza Meridian (#22) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Kihagytad, hogy két hónap után lelőtték a poént. Még hogy ablak nélküli szoba...
Még mindig inkább Jóska bá...

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24) Shyciii válasza ddekany (#12) üzenetére


Shyciii
veterán

Akkor még egyszer leírom. Vannak olyan cégek még itt Magyarországon is, ahol kamerázzák az irodát, és nem lehet mobilozni. Abban a pillanatban hogy elővetted, már szerződést szegsz, és ha a szerződésed oly szigorú, akkor ez miatt feljelentés is előfordulhat.
Arról nem is beszélve, hogy kellett nekem olyan cégben besegíteni is (informatika), ahol úgy léphettél be bizonyos irodákba, hogy előtte a mobilodat és minden kép és hangrögzítő eszközt le kellett adnod...

Amúgy meg a mobilozási veszély végre elhozza azt is, hogy a cégek ne adjanak ki ésszerűtlenül jogosultságot minden céges dokumentumhoz, hanem ha kell, akkor bizonyos mappákra, sőt bizonyos dokumentumokra külön engedélyek vonatkozzanak. Meglepődnél, ha tudnád, hogy sok magyar cég úgy ad jogosultságot, hogy egész mappákra, mert lusta a benne lévő doksikat külön szabályozni, mondván le van sz.rva az a pár doksi ha már hozzáfér...

[ Szerkesztve ]

(#25) arty válasza Meridian (#15) üzenetére


arty
veterán

emlékszem ezek Trump (vagy Obama) idején nem léteztek, üresek voltak az utcák :D :D :D

nekem a youtube ajánlgat ilyen drogoszombis videokat, meg is néztem párat Philadelphiáról.... brutttttális. és ahogy itt, úgy ott sincs ellátórendszer, ami ezt kezelje.... (bár szerintem ezek már kezelhetetlenek, a probléma "magát" oldja meg szépen lassan, ha valaha elfogy az utánpótlás, ami persze kétséges...). namost ezeket EGYVALAKI nyakába varrni és nem az ország évtizedes berendezkedését hibáztatni... szűklátókörűség.

#20 E.Kaufmann

annak a nem tul fényes (brutálisan elbarmolt) afganisztáni kivonulásnak volt azért előzménye, trump bácsi ágyazott meg neki, talán bosszúból, talán csak alkalmatlanságból... (ő is csak egy vén maffiózó, mint a bidé, nem lehet sokat várni ezektől, amerika pedig a vének tanácsának áldozata :( )

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#26) arty válasza Meridian (#22) üzenetére


arty
veterán

a ruszkik trumpot nyomták, de szerintem pár hónap után - biden láttán - a putlergenny tuti elröhögte magát a bunkiban, hogy "így se rossz !"

:D

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#27) Tasunkó válasza Shyciii (#24) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Egész nap kamerázni valakit, a munkaideje összes másodpercében, úgy hangzik mint valami Guantanamo. Fura, hogy ilyet a törvények engednek, ez valami szürkezóna lehet, ha nem fegyencekről van szó.

[ Szerkesztve ]

Kérek egy számot a jútútú

(#28) Shyciii válasza Tasunkó (#27) üzenetére


Shyciii
veterán

Márpedig jó pár ilyen cég van. Párom is ilyen helyen dolgozik. Érzékeny adatokkal dolgozik a cég. Viszont ha úgy nézzük, hogy munkahelyen ha dolgozol, akkor nincs takargatnivalód, akkor igazából nem számít. Nyilván ha valaki szeret r.cskázni az asztal alatt, vagy megy a tetris a gépén vagy trécsel a kollégákkal napi 3 órát, annak ez szívás.

(#29) Tasunkó válasza Shyciii (#28) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Rejtett kamerás szemüveg, toll, nyakkendő stb. , egy tréning James Bond lapáttal hordaná ki az érzékeny adatokat. A bekamerázás sztem problémás, éppenséggel a gyakorlatban lehet hogy nem, de mint alapelv, sokkal szigorúbban kéne venni az alkalmazás mikéntjét. Ha több probléma lenne vele, lehethogy arra kényszeríteni a cégeket, más megoldásokon is elgondolkozzanak.

Kérek egy számot a jútútú

(#30) Shyciii válasza Tasunkó (#29) üzenetére


Shyciii
veterán

Kicsit sok filmet nézel...

(#31) himpike


himpike
aktív tag

Már nem azért de szerintem a Tescoban is folyamatosan figyel a kamera minden dolgozót.. lehet találsz valami eldugott sarkot ahol megehetsz egy kiflit zsebből de a tér döntő hányada le van fedve.

(#32) Tasunkó


Tasunkó
senior tag

A Tescoban kéne kód az egyenruhára, amit csak alaponos gyanúval a rendőrség és az MIB oldhatna fel, egyébként softweresen láthatatlanná tenné a dolgozót.
u.i. és a raklapot amit tol.

[ Szerkesztve ]

Kérek egy számot a jútútú

(#33) Dragon3000 válasza Tasunkó (#32) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ezzel csak az a gond, ha történik valami a kamerás felvétel akár bizonyíthatja a dolgozó ártatlanságát is, ha a kamera nem is látja, akkor megszívta.

(#34) Tasunkó válasza Dragon3000 (#33) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Ha meghurcolják az ártatlan embereket, híre megy és drága humanoid robotokat kell fejleszteni, hogy pakoljanak. Nem hinném hogy megéri.

Kérek egy számot a jútútú

(#35) himpike


himpike
aktív tag

Hát pedig nagy hányadban a saját dolgozóikat figyelik.

(#36) Dragon3000 válasza Tasunkó (#34) üzenetére


Dragon3000
veterán

A munkáltatónak csak egy szám vagy, le se szarja, hogy neked van e igazad, ha nem tudod bizonyítani. Amikor sok helyen az a mentalitás, hogy a vásárlónak mindig igaza van még akkor is, amikor orbitális hülyeséget mond.

(#37) mepet válasza himpike (#35) üzenetére


mepet
addikt

Volt mar olyan, hogy ki akartak rugni egy raktarost, mert aludt az ejszakas muszakban. Aztan kiderult, hogy ki volt irva mindenhova, hogy a kamerarendszer celja csak es kizarolag a vagyonvedelem, igy a felvetel nem felhasznalhato fegyelmi vetseg bizonyitasara. Vegul nem rugtak ki.

(#38) mepet válasza Dragon3000 (#36) üzenetére


mepet
addikt

Dolgoztam kereskedelemben is. Volt egy vevo, aki ugy erezte, hogy mas vasarlok betolakodtak ele (egyebkent nem), ezert varnia kellett. Kerte, hogy beszelni szeretne a managerrel. A manager felvette a zakojat, es kiment hozza a vasarloterbe. Odament a vevohoz, meghallgatta a panaszat. Ezutan a manager odament a vevovel egyutt az eladohoz, es lecseszte (elismetelte a vevo vadjait), megkerte, hogy tobbet ilyen ne forduljon elo. Ezutan a vevo kifizette a cuccat es elment. Majd a manager odament az eladohoz es mondta neki "ne haragudj, ez olyan hulye volt, hogy nem lehetett vele mit csinalni". Mindenki boldog, ugy lezarva. :D

(#39) Tasunkó válasza Dragon3000 (#36) üzenetére


Tasunkó
senior tag

A munkáltató viszont csak 1 szám. És minden munkavállaló számára ugyanaz az 1 szám. Olyan mint a tower Defense játék. 1 kis orkkal könnyű elbánni, de sok kicsivel... Nem is játszok olyat, mert annyira idegesítő. A kamerát mindig meg szoktam küldeni WD permettel ha olyanom van. Csak az a baj, ha rászokik az ember, olyan mint a heroin. Az egyik ötlet után jön a másik.

Kérek egy számot a jútútú

(#40) Dragon3000 válasza mepet (#38) üzenetére


Dragon3000
veterán

Sokszor lehet olyanról is hallani, amit írtál csak a vége marad el, hogy a vezető/manager nem megy oda utána a dolgozóhoz. Sőt olyannal is találkoztam, hogy vásárló ment oda az áruház vezetőhöz, hogy mit képzel magáról, hogy beszél a dolgozóval.

(#41) bteebi válasza E.Kaufmann (#3) üzenetére


bteebi
veterán

Elnök amúgy szerintem (még mindig) nem lehet, mivel nem Amerikában született (hanem Dél-Afrikában). Arnie-nak az pl. nagy szívfájdalma volt, hogy ő fixen nem lehet elnök, mivelhogy Ausztriában született.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#42) Alteran-IT válasza bteebi (#41) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Ez is amúgy olyan idiótaság, mint ha az amerikaiak közül valaki ténylegesen amerikai lenne attól, hogy ott született, mind bevándorló leszármazottak, ráadásul anno azok mentek ki oda, akik itt nem tudtak érvényesülni az itteni törvények szerint, magyarul nagyrészt a ganéj ment ki, szóval én nem lennék annyira büszke arra az amerikai születésre, igazából akkor lenne értelme a törvénynek, ha őshonosságról beszélhetnénk, de akkor max. az ottani bennszülöttek lehetnének csak elnökök, mondjuk bármelyikkel jobban járnának közülük, mint ezekkel a politikusnak titulált bohócokkal.

(#43) bteebi válasza Alteran-IT (#42) üzenetére


bteebi
veterán

Nagy hülyeség, de ez a törvény (vagyis azt hiszem az alkotmány része). A bevándorlás Amerikába nyilván folyamatos volt, de az emberek nagyobb része már régebb óta (100+ éve) odavalósi lehet - az meg kb. 3-4 generáció, ami már nem annyira kevés. A 2. ott született generációra még nem annyira, de a 3.-ra már elég jó eséllyel eléggé kikopnak a gyökerek, kevés kivételtől eltekintve. Egy mondjuk 3. generációs amerikai japán vagy épp szudáni származású amerikai aligha mondaná azt, hogy "már pedig én japán/ázsiai vagy szudáni vagyok", hanem csak azt, hogy amerikai. Büszke nép, és alapvetően van is mire büszkének lenniük (a saját szempontjukból). Ez pedig csak fokozza azt, hogy többedik generációs ott született állampolgárként valóban, tiszta szívvel amerikainak is érezd magad.

Ausztrália egyébként még durvább. Jó 200 éve még ugye a "bűnözők szigete" volt. Ennek ellenére már 100 éve se igen merült volna fel ez az emberekben, pláne nem az ottaniakban. Változunk.

Innen: "A brit szigeteken a XVIII. század során megteltek a börtönök. A bűnözés a hatalmas nyomor miatt azonban nem csökkent. Az angol kormány megkezdte az elítéltek Amerikába szállítását. 1783-ban kikiáltották az Amerikai Egyesült Államokat. Ez egyben azt is jelentette, hogy az angol raboknak új helyet kellett találni, mivel Amerika megszűnt brit gyarmat lenni. 1786-ban indult el az első hajókaraván 750 rabbal és ugyanennyi tengerésszel, katonával, illetve a gyengébb nem képviselőivel. A raboknak hét évig kellett keményen dolgozniuk, hogy szabadságukat visszanyerjék, és bizony nem voltak szabadnapok.

Az első 15-20 évben, míg az új gyarmat önellátóvá vált, az éhenhalás folyamatosan Damoklesz kardjaként lebegett felettük. Egy-egy Európából várt ellátmány késése, illetve estleges elsüllyedése egyenlő lett volna az éhenhalással. A második rabkonvoj 1790-ben érkezett meg, aztán már jöttek évente többször is. Az 1800-as évek elejére Ausztrália önellátóvá vált. A katonatisztek földet kaptak, amin az elítéltek ingyen dolgoztak. Ez hatalmas előnyt jelentett egy egyszerű farmer alkalmazásával szemben. London messzesége miatt a katonák saját kis államot alkottak.

...

Az aranylázak sorából Ausztrália sem kivétel. Az 1850-es években a déli Victoria államban találtak aranyat. Sokan jöttek, kevesen távoztak gazdagon, a többiek itt maradtak. A kontinensnyi országban 7 kolónia alakult ki. 1901-ben érkezett el az idő arra, hogy ezek a kolóniák létrehozzák az Ausztrál Nemzetközösséget. A nemzetközösségben 6 állam - New South Wales, Queensland, Victoria, South Australia, Western Australia és Tasmania -, illetve egy állami jogokkal nem rendelkező terület - Northern Territory - kapott helyet. Ez egészült ki az ausztrál kormányzati területtel (Australian Capital Territory), amelyet Canberra, a főváros és annak környéke alkot."

Ezek mellett amúgy tegyük hozzá, hogy a "magyar" az egy nagyon erősen kevert nép, szóval nehéz azt mondani bárkire, hogy "tiszta magyar".

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#44) Neurotoxin válasza Alteran-IT (#42) üzenetére


Neurotoxin
őstag

+1 totálisan egyetértek a leírtakkal, de a törvény az törvény....Hasonló szitu, mint mikor bemegyek könnyíteni magamon az autópályán az inárcsi pihenőhelynél és az echte több generációs dél-balkáni család beáll elém autópályamatricát venni (mert elfelejtették) és a kutas kérdésére, bemondják, hogy ők bizony németek. Vagy a néhány éve, Airbnb-s lány vendég, aki Marokkóból elköltözött Párizsba, van francia állampolgársága és ő ettől valóban franciának is érzi magát...

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#45) bteebi válasza Shyciii (#24) üzenetére


bteebi
veterán

"Meglepődnél, ha tudnád, hogy sok magyar cég úgy ad jogosultságot, hogy egész mappákra, mert lusta a benne lévő doksikat külön szabályozni, mondván le van sz.rva az a pár doksi ha már hozzáfér..."

Szerintem ez alapvetően érthető, és rendben is van. Spec. ha nem vagyok rosszhiszemű munkavállaló, akkor majdnem teljesen mindegy, hogy mihez van vagy nincs hozzáférésem, hiszen/ha nem élek vissza vele.

Ha azonban rossz szándékú vagyok... akkor csak nehezítenek a helyzetemen, de meggátolni majdnem teljesen biztos, hogy nem tudnak, hacsak nem ultra paranoiásak ÉS még az IT-juk is jó. A bekamerázásokért, meg az IT-s megfigyelésekért - pláne, ha nem tájékoztatnak róla - meg szarjon minden cégvezető és IT-s végrehajtó sünt.

Azért a legtöbb nagyobb cégnél a legtöbb folyamat eléggé fel van aprózva (hiszen nagy a cég, sok az input). Ha mondjuk egy autógyárban dolgoznék pl. automata váltó fejlesztőként, akkor nem lenne hozzáférésem semmi máshoz (pl. karosszéria festéshez használt lakkok típusa, rétegvastagsága, hőkezelése, motorblokk elemeinek vastagsága, kémiai összetétele, megmunkálása, fedélzeti számítógép rendszerek programozása, soksatöbbi), és még ha vissza is próbálnék élni a részlegem adataival, jó eséllyel még akkor is csak egy olyan kis szelethez lenne hozzáférésem, amivel még a közvetlen vetélytársaink se érnének túl sokat (ami persze teljesen rendben is van). És ez kb. akkor is így lenne, ha bármelyik másik részlegen dolgoznék. És ez is teljesen rendben van.

Ezzel persze nem azt állítom, hogy a fenti esetek bármelyikében ne tudhatnék valamilyen szinten kárt okozni a cégemnek, vagy valamilyen szintű "előnyt" (inkább információt) nyújtani a versenytársaimnak, de túl sok értelme, haszna nem lenne. Na meg persze hatalmas kockázat lenne a jövőbeni be nem börtönözöttségemre nézve.

#25: "namost ezeket EGYVALAKI nyakába varrni és nem az ország évtizedes berendezkedését hibáztatni... szűklátókörűség."

Az... viszont milyen elismerten és hatékonyan működik! Nálunk ezt (többek között) úgy hívják, hogy SOROS. Esetleg Gyurcsányi. Komolyan mondom, sajnálni fogom a Fideszt, ha valaha meghal a Gyurka bácsi.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#46) Ezekiell válasza bteebi (#45) üzenetére


Ezekiell
veterán

ha nem vagyok rosszhiszemű munkavállaló, akkor majdnem teljesen mindegy, hogy mihez van vagy nincs hozzáférésem, hiszen/ha nem élek vissza vele

Már csak mindenkinek hinnie kell neked, hogy most nem vagy ÉS soha nem is leszel, és ráadásul teljesen korrumpálhatatlan vagy ÉS soha nem leszel mondjuk semmilyen social engineering vagy bármi hasonló áldozata.

Hogyne. :U

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#47) ddekany válasza Shyciii (#24) üzenetére


ddekany
veterán

Értem, hogy ez egy spektrum. Volt ahol nem vehetted elő a mobilt, csak erre kijelölt területeken. De volt ahol tilos volt fotózni, de használhattad a mobilodat bárhol. És aztán, a nem IT-re fokuszáló KKV cégek... Tipikusan, van rakás laptop, amin felgyűlnek dolgok a munka során, aztán ottfelejtődnek örökké, mert elfér. Pl. személyes adat hegyeket tartalmazó excel file-ok. Laptopok persze nincs titkosítottak, sokszor alap windows jelszót sem kérnek (nem mintha utóbbi bármit érne, ha ellopják a notebook-ot). Leselytezett notebook meg általában törlés nélkül a franc tudja hova ki lesznek szórva... Na, így regisztráljatok pl. civil szervezetknél, rakás ilyen életművész fazonnal benne... ;)

(#48) bteebi válasza Ezekiell (#46) üzenetére


bteebi
veterán

Ha kiveszik az agyamat, megkínoznak vagy megzsarolnak, akkor esetleg. Az, hogy van hozzáférésed bizalmasabb adatokhoz (ami egyébként lehet nagyobb részt irreleváns szar is), vagy tudsz valamikről, amikről másoknak nem kellene tudnia, az nem azt jelenti, hogy kézzel írt leveleket vagy 4K HDR videókat juttatsz ki a cégedtől. Hanem egyszerűen csak tudsz olyan dolgokat, amikről másoknak nem kellene, vagyis nem feltétlenül illene tudnia. (De még ha tudnának is, akkor se feltétlenül van igazi jelentősége.) Az adatokkal való vissza(nem)élésről beszéltem, ami nem szükségszerűen az, hogy hazasétálok a hónom alatt az egyik backup szerverrel. :U Lehet pl. annyi is, hogy tudom egy termék előállítási költségét és mondjuk a hozzá tartozó eladási adatokat.

A hacker/vírustámadás, social engineering, lehallgatás meg tőled teljesen független. Ha akarják, akkor Zuckerberg, a CIA meg Putyin többet tud a saját munkámról, mint én. :U És nem fogják megkérdezni, hogy hozzájárulok-e ehhez, örülök-e neki. Sőt, leginkább akkor fognak kémkedni utánad, ha nem lehet téged egyszerűen ">meggyőzni<", hogy magadtól adj át nekik kellő adatokat. (Szóval ebben az esetben a jófejség pont kontraproduktív, ami egyébként elég vicces.)

Persze gondolom mindenkinek mocskosul fontos ÉS titkos a munkája (pl. egy ALDI pénztárosnak vagy egy ELMÜ-s szerelőnek, egy hentesnek, festőnek vagy egy péknek, de lehetne ez orvos vagy tűzoltó is), az emberiség sorsa ÉS csilliárd dollárok múlnak rajta, az örökélet elixír receptjét, az üvegházhatás ellenszerét őrzi mindenki... vagy épp csak fuvarleveleket meg egy-két középtávú rémgagyi szerződést, vagy épp eladási/beszerzési adatokat, árakat, amik amúgy legfeljebb a közvetlen konkurenciát vagy a NAV-ot érdeklik.

Egyébként full életszerű, hogy eljövök egy cégtől, aztán mondjuk 10-15 év múlva feljelentem őket, vagy kiadok akkori, amúgy nem annyira bizalmas adatokat bárkinek.

Akárki akármilyen visszaélést csinál, annak számolnia kell a következményekkel is. Elég kevesen mernék kockára tenni a karrierjüket, életüket, még rosszhiszeműként is. És elég kevés ember eleve rosszhiszemű.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#49) Ezekiell válasza bteebi (#48) üzenetére


Ezekiell
veterán

Figyelj, olvass kicsit utána annak, hogy miért fontos a data isolation meg a hozzáférési szintek, mert láthatóan nem vagy képben. Tele van érvelési hibával az írásod, semmi értelme.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#50) bteebi válasza Ezekiell (#49) üzenetére


bteebi
veterán

Senki sem mondta, hogy nem jó, nem hasznos az adatok elválasztása, az adatbiztonság. Egyszerűen csak rohadtul túl van lihegve. És egyébként elsősorban nem a belső munkatársak miatt van rá szükség (legalábbis bízom benne), hanem a külső támadások ellen. Nem ugyanaz a kettő!

Dolgoztam több nagyobb cégnél, itthon és külföldön is, és ezek közül többet is ért hacker/zsarolóvírus támadás, az adathalász emailek pedig rendszeresek, de SEHOL nem hallottam még tágabb ismerősi körből se olyanról, hogy valaki üzleti titkokat egyáltalán csak kilopott volna, nem hogy eladta/átadta volna másoknak.

"Tele van érvelési hibával az írásod, semmi értelme."

Ez ám az érvelés! Korrekt, kikezdhetetlen, brilliáns. :C :K Hasonló színvonalon válaszolok: tévedsz. ;)

Remélem a nagy adatbiztonság közepette minimum hűtőben vagy mikróban tartjátok a munkahelyeden a mobiljaitokat, Linuxot használtok mindenhol VPN-nel és többkörös azonosítással, WiFi semmilyen formában nem létezik nálatok, nyomtató egyáltalán nincs nálatok, spéci iratmegsemmisítő viszont annál több (a fecniket meg el is égetitek utána, biztos ami biztos), és olyan embert fel se vesztek, aki látott már USB portot vagy pen drive-ot.

Az adatok "kilopását", az azokkal való visszaélést csak megkönnyíti az, ha többen könnyebben hozzáférnek. Viszont az adatokkal való visszaéléshez nem kell se pen drive, se CD, se nyomtató. Látom, megjegyzem, később leírom. Komplex tervekkel persze ez macerás, vagy kivitelezhetetlen, de egy jó szakember/hacker legalább a kulcsfontosságú részeket megszerezheti.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.