Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1451) -NoVa- válasza Joló (#1449) üzenetére


-NoVa-
addikt

Igényes mennyiségű szigszalag vagy cellux, esetleg karbonmatrica. De ismerek olyat, aki már hallott olyanról, aki látott már bowdenházra húzható gumiharmonikát pont erre a célra.

(#1452) bbazsy


bbazsy
őstag

Szigszalag [ nekem fekete vázhoz pont jó volt, egyáltalán nem látszott. ]
Átlátszó ragasztó [ annyira nem jó, de megteszi ]

Ha vki tud jobbat ne tartsa magába ;)

..

(#1453) bbazsy válasza -NoVa- (#1451) üzenetére


bbazsy
őstag

Zsugorcső !?

..

(#1454) DaSilva válasza -NoVa- (#1450) üzenetére


DaSilva
senior tag

tegnap én akkora összhangban voltam, hogy még. Épp üzemelem befelé első patent pedálomat. Pirosnál megáll, agyon cikázik, hogy ki kell csatolni ki kell csatolni, bal pedál csatt, nagyon jó, csak éppen jobbra dőltem. A Kosztolányi kellős közepén, úgyhogy nem látták sokan szerencsére.

huss, fohászom száll feléd

(#1455) Joló válasza -NoVa- (#1451) üzenetére


Joló
tag

A ragasztót a vázra érdemes vagy a bowden házra rakni?

Üdv: Zoli

(#1456) bbazsy válasza Joló (#1455) üzenetére


bbazsy
őstag

vázra nyilván.

..

(#1457) bbazsy válasza DaSilva (#1454) üzenetére


bbazsy
őstag

Ez a fránya SPD ;]

..

(#1458) -NoVa- válasza bbazsy (#1456) üzenetére


-NoVa-
addikt

Szerintem az alapproblémát az is megszünteti, ha a bowdenházra teszi. Elvégre az volt a gond, hogy a bowdenház dörzsöli ki a fényezést, nem az, hogy a szigszalag ;)
Szóval vázra.
Ha elmegy a Black, majd engem is lehet látni jókat esni pirosnál, a maradék pénzemet eggbeaterre fogom költeni :). Bár jobb napjaimon elegyensúlyozgatok 4-5 percig egyhelyben 2 keréken állva, de inkább jellemző, hogy agyhalott állapotban rontom a levegőt mostanában a városban.

(#1459) bbazsy válasza -NoVa- (#1458) üzenetére


bbazsy
őstag

Mindent meg kell szokni, de pl SPDnél szerintem mindenkinek megvolt az egészséges burulás :DDD Főleg a jóóókis régi shimanoknal :)

..

(#1460) Joló válasza -NoVa- (#1458) üzenetére


Joló
tag

Erre a problémára igazán gondolhatnának a bicó gyártok!A sok spéci cucc között ilyen hangyatöknyi biz-baszokkal kell foglalkozni!Én egy Shimano SH-MT50 es cipőt veszek Ritchey Logic Pro v3-mas pedálal az ebike-ban akciósan.Utánna egerben lehet engem is röhögni amikor nagyokat borulok oldalra megálláskor.

Üdv: Zoli

(#1461) bbazsy válasza Joló (#1460) üzenetére


bbazsy
őstag

Nem éri meg legyártani az ilyet, szigszalag és társai bőven jók...

de ha nagyon spécit akarsz, akkor elmész nagyobb kábelboltba, és kérsz sodrott réz kábel szilikon borítással [ mikrokba, stb van ilyen ] arról tökölősen leszeded a szilikont, és ráhuzod bóvdenre [ nem kis munka ] és az ilyen gumis szar [ de nem olyan mint a gumikábel, bár az se rossz ] nem cseszi össze vázad.

Kb ennyit tudok.

..

(#1462) Joló válasza bbazsy (#1461) üzenetére


Joló
tag

Kösz! Itt van egerben a leoni hungária kft(Audi,VW-kbe gyárt kábel köteget) van ott ismerős majd szólok neki,hogy találjunk valami spéci esztétikus megoldást egyben.

[Szerkesztve]

Üdv: Zoli

(#1463) -NoVa- válasza Joló (#1462) üzenetére


-NoVa-
addikt

Ejj, de rég zavartak az ilyenek :). Egyszer gondolj bele, hogy ha használod a bringát, hogy néz ki: Sziklafelverődések, néhány kilónyi rátapadt sár mosásig, esések és ágak, bokrok okozta karcok, még több sziklafelverődés, még több esés. És emellett még amiatt a 2 apró csík miatt aggódni már annyira fölösleges. Ez csak addig számít, amíg vitrinbevaló állapotban van a gép, de jó esetben ez csak 1-2 hét, én extrém eset voltam, már első nap telibekapta egy feldobott valami a támvillám, 4 apró pontot ütött a lakkba, felavattam a cuccot :).

(#1464) Joló válasza -NoVa- (#1463) üzenetére


Joló
tag

Jó ezek a sérülések más jellegüek és néha elkerülhetetlenek,de amit el lehetne kerülni azt miért ne!?

Üdv: Zoli

(#1465) reiner


reiner
csendes tag

má megvettem. eddig 42 sem volt de streetelgetni meg utcákra jobb a 32 ezért vettem egy ilyet. truvativot vettem 3600 ért csak még vennem kell kicsi rocklingot, 4600 ér. talán még nem is vennék de az a baj hogy akkor hosszú bele a csavar és alátétet meg hol tudok hozzá kapni, mert a sima 10 es nagy, de a 8 as meg kicsi. 104 es kel asszem de nem tom hogy lehet e kapni.meg azé a rockling véd is eleget. abból is truvatívot vennékha meg megyek dhzgatni egy kicsit akkor viszarakom a nagyot ennyi.

reiner

(#1466) Joló válasza -NoVa- (#1463) üzenetére


Joló
tag

Csáó!Lenne még egy kérdésem mielőtt felnit veszek.Két tipus között vacilálok:Mavic X521 CD Disc és a Mavic XC717 Disc között.Nekem egy strapa megbizható sokáig nyüstölhető felni kellene.Tesztbike-on csak az 521-ről találtam véleményt,nagyon dicsérték.Az 717-től félek egy picit,mert a meglehetősen alacsony súllya pici gyengeséget sugall az 521-hez képest,hogy ez így van-e azt nem tudom,de remélem tőlled kapok választ kétségeim eloszlatására.Ha ugyan azt a strapát tudja a 717 mint az 521 azt választanám,mert az 521 csak 36L ben van és akkor agyat is kell cserélnem mivel a mostani 32L.717-ben 32 és 36 küllős is van,de lényeg a minőség elsősorban!

Üdv: Zoli

(#1467) vedit


vedit
csendes tag

Shimano racsnit ne vegyetek, mert 0!

RGB

(#1468) emvy válasza vedit (#1467) üzenetére


emvy
nagyúr

Okos hozzászólás volt. Ezek szerint az XT hátsó racsnim egy 0.
:DDD

while (!sleep) sheep++;

(#1469) vedit válasza vedit (#1467) üzenetére


vedit
csendes tag

eddig mindig olyan 1200 Ftos racsnikkal jártam kb 3500-4000 Km életartammal!
pl. POWER, 3500 km után a kilincsmű szétkopott, de a fogazáson min. kopás volt, pedig mindig uazon volt a lánc!
Na jó mondom, csak veszek vmi ''jobb'' racsnit, meg is vettem a shimanomat 2500ért és 4000 km után fullra kopott a fogaskerék. 2500-ért is, 1200-ért is UAzt a racsnit kapom, mindekettő 3500-4000-ig bírja. De a power lwegalább olcsó!
A lánc viszont bevált 900 körül vettem, 4000 kmt mente vele és 12 pár szem 310mm, pedig már 500 km-rel hamarabb a többi 320 volt és ki is kellett cserélni!
Megpróbálom felcsavarni a kilincsműkopott power racsnim erős fogaskerekeit a shimanora. Érdekes, hogy régen az első bicajonom a shimano racsnival kb 10 000 km-t is mentem, a csapágyjátékát egyszer se állítottam, nem kentem újra és semmi baja nem volt, csak rettyé koptt már a fkereék, de nem 4000-et mentem vele. Viszont régen is szar volt a shimi váltó, el is pattant a rugó belöle és a váltó a küllők között landolt. Vettem egy 600 Ft-at és még mindig nyúzom!

RGB

(#1470) vedit válasza emvy (#1468) üzenetére


vedit
csendes tag

Bizony 0!

Ha még nem jöttél rá, csak azt jelenti, hogy nem használod igazán a bicajod! Attól, hogy ha jó idő van hétvégén mész egy-két karikát vele, még semmi!

RGB

(#1471) emvy válasza vedit (#1470) üzenetére


emvy
nagyúr

Te nem vagy normális, vazze. :) Valami 17000 körül van az a racsni.:)


(montival...nem használom egyáltalán)

while (!sleep) sheep++;

(#1472) vedit válasza emvy (#1471) üzenetére


vedit
csendes tag

ilyen bitképet én is beszúrhatok!

RGB

(#1473) vedit


vedit
csendes tag

17000 mi? km vagy Ft?

RGB

(#1474) -NoVa-


-NoVa-
addikt

Ő szerintem racsniról beszélt. 15 éve elavult technológiáról, és nem tudja, mi a kazetta. Sőt, amint látható képes orbitális hülyeségeket terjeszteni szent meggyőződésében, miszerint a shimano szar, ezt a termékpaletta legalsó részéről egyetlen minta alapján. Nyugodtan add oda neki az okleveled, megérdemli. Egyúttal nevezzük ki tiszteletbeli mérnökké, és kerékpárszakértővé. Most rögtön kidobom a komplett meghajtásom, és helyette az RGB által javasolt megoldást részesítem előnyben. Igyunk sok sok IQ energiaitalt, hajrá.

(#1475) vedit válasza -NoVa- (#1474) üzenetére


vedit
csendes tag

most vettem, nem 15 éve és SHIMANO majd rettyé koptt a fkerék és csúcsok meg letörtek, de azéér kiráj az a simano!!!

RGB

(#1476) vedit válasza -NoVa- (#1474) üzenetére


vedit
csendes tag

mi a kazetta előnye?

RGB

(#1477) -NoVa- válasza vedit (#1473) üzenetére


-NoVa-
addikt

Ft vazze.

De erről eszembejutott egy mostani bringaboltos eset is. Srác behozta a hátsó kerekét, hogy gond van vele, elsőre láttuk, hogy tengelytörés lesz, csak a gyorszár tartja össze, de a gyerek nem akarta elhinni, nekiállt veszekedni. Lényeg, ami lényeg, amikor a kezébe kapta a kettétört tengelyét, elkerekedett a szeme, és kijelentette, hogy ez szar, soha többet nem vesz ilyet. Na most legalább 2x erősebb, persze nehezebb tengely volt, mint amit én használok, és én az eléggé könnyű kerekeimmel is magasabb szintkülönbségeket ugrok le XC bringával feleakkora rugóúttal, mint amiket a srác mer, de nem volt hajlandó felfogni, hogy először talán bringázni kéne megtanulni, aztán lehet fikázni a dolgokat. Nagy az isten állatkertje.

(#1478) -NoVa- válasza vedit (#1475) üzenetére


-NoVa-
addikt

Most is kapni elavult dolgokat, ez a tescorészleg hibája.
A kazetta előnye nagyjából minden. Könnyebb, jobb, sűrűbben és pontosabban reteszel, stb. Egy 98-as Deore Lx agyba beletekertem ~50000 km-t, amikor a racsni végleg feladta, és megszorultak a reteszek. Még aznap betekertem vele dolgozni, aztán haza, kb 40km-t mentem a döglött aggyal, csak a tekerést nem hagyhattam abba, mert megszűnt szabadonfutni. Lehetett volna még cserélni, de minek. Egyáltalán minek megkérdezni, mi egy újabb határozottan jobb technológia előnye? Amikor megemelsz egy jobb bringát, és első szokásos lendületből szinte feldobod, majd rájössz, mik az előnyeik.

(#1479) vedit válasza -NoVa- (#1478) üzenetére


vedit
csendes tag

miért jobb ha könnyebb? pár kiló nem jelent semmit!
17 000 Ft, és meddig bírja (1200Ft-4000km,) akkor ennek min 55 000 km-t kell kibírnia, hogy megérje megvenni!

RGB

(#1480) DaSilva válasza vedit (#1479) üzenetére


DaSilva
senior tag

szerintem tekerj fel Dobogókőre, azt meglátod, számít-e pár kiló

huss, fohászom száll feléd

(#1481) vedit válasza DaSilva (#1480) üzenetére


vedit
csendes tag

nem számít!

RGB

(#1482) Joló válasza -NoVa- (#1478) üzenetére


Joló
tag

#1462-es kérdés please?

Üdv: Zoli

(#1483) -NoVa- válasza vedit (#1481) üzenetére


-NoVa-
addikt

Bölcsességedtől megvilágosodtunk, ó nagymester. Terjeszd ki ránk elméd mindent átitató sötétségét, még nem röhögtünk ma eleget. Ugye komolyan elhiszed, hogy ugyanolyan egyszerű egy 15 kilós bringával feljutni egy hegyre, mint egy 10 kilóssal? Mert viccnek durva lenne.

(#1484) -NoVa- válasza Joló (#1482) üzenetére


-NoVa-
addikt

Az nem kérdés. De a 65-ösre már válaszoltál magadnak. Inkább keress olyan 32 lyukas felnit, aminek a mérete megegyezik a mostanival, és ha tartós cuccot akarsz, ne egy XC versenyzésre tervezett felnit használj.

(#1485) Joló válasza -NoVa- (#1484) üzenetére


Joló
tag

Mavic X618-hoz mit szólsz?Zoggie agyak milyenek?Mi az a borozon csapágy pálya?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Üdv: Zoli

(#1486) -NoVa- válasza Joló (#1485) üzenetére


-NoVa-
addikt

Szóhoz sem jutok. Pont mint az American Classic, csak más gyártócimkével. Szakkifejezés, ami valami kettős felfekvőfelületű csapágyházat takar, ha jól emlékszem.

(#1487) Joló válasza -NoVa- (#1486) üzenetére


Joló
tag

Tehát gyenge a zoggie agy?Valószinű X521-es lesz belőle és deore xt agyak(36L).

Üdv: Zoli

(#1488) Joló válasza -NoVa- (#1486) üzenetére


Joló
tag

Tényleg az X618-as felni milyen?Mindenképp jobb a 36 lyuku?

Üdv: Zoli

(#1489) -NoVa- válasza Joló (#1488) üzenetére


-NoVa-
addikt

Zoggie agy nem gyenge, hanem könnyű. Felniből teljesen mindegy, hogy melyiket veszed, de ne a legkönnyebb, versenyzésre való legyen ha tartósat akarsz. 36 lyukas nem jobb, mint a 32, csak 4 küllővel több van benne.

(#1490) Joló válasza -NoVa- (#1489) üzenetére


Joló
tag

Formula agyaknál jobb a zoggie?Először a deore xt agyakon gondolkodtam,de azt sem dicsérik agyonra.Marad a zoggie jó lesz az X521-es felnivel.

Üdv: Zoli

(#1491) -NoVa-


-NoVa-
addikt

Egyáltalán miért akarsz agyat is cserélni? Még új.

(#1492) Joló válasza -NoVa- (#1491) üzenetére


Joló
tag

Azért,mert felnit mindenképp cserélek a mostani egy nagy sza...(Alexrims DM18).Most az X521-es Mavic mellett döntöttem,de azt az ebike-ban csak 36l-ben lehet rendelni nekem az agyam pedig 32L és szerintem a mostani agyat beszámoltatom sisakba vagy kesztyűbe így nem bukom az árát.Egerben meg sisakon meg kesztyűn kivül nem nagyon akarok venni semmit,mert baromi nagy árréssel dolgoznak a fiúk.Az ebike-nél meg 40K felett ingyen hozzas házhoz a GLS.Meggyőző?

[Szerkesztve]

Üdv: Zoli

(#1493) -NoVa- válasza Joló (#1492) üzenetére


-NoVa-
addikt

Nem, de a te dolgod :). A bringaépítés sosem tartozik a racionális észérveken alapuló dolgok közé.

(#1494) Joló válasza -NoVa- (#1493) üzenetére


Joló
tag

Nagyon bejön a Mavic X521-es felni így aztán szeretném a keromban látni.

Üdv: Zoli

(#1495) Joló


Joló
tag

Eldöntöttem igazad van Nova!Fölösleges a sok macera csere-bere stb...A Mavic X618 32L-es felnit veszem és maradnak az eredeti agyak meg minden jó lesz az így is.A Axelrims-nél csak jobban járok a Mavic-kal!Nemde bár?

[Szerkesztve]

Üdv: Zoli

(#1496) golyani válasza vedit (#1475) üzenetére


golyani
addikt

no stop nekem van racsnis agyam is +kazettás is(meg mindkétféle fogsor is)
és már egypár éve NEM letörve vannak fogak csúcsai HANEM ÚGY GYÁRTJÁK ŐKET HOGY KÖNNYEBB LEGYEN A VÁLTÁS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nekem is shimano fogsorom(racsnis) van és van benne kb 3000Km és nem láccik rajta h kopott vagy valami.

[Szerkesztve]

(#1497) bbazsy válasza vedit (#1481) üzenetére


bbazsy
őstag

te beteg vagy.

sokan mondták már, de te tényleg beteg vagy.

ahhoz, amihez végképp nemértesz [ mert a gázturbinához gondolom qrvára ] ahhoz ne szólj hozzá... köszönjük.

és odaadom én bicómat, meg megkapod Nova -ét, és mikor felérsz a domb tetejére megmondod h mi volt a különbség..

te sötééét...

..

(#1498) Joló válasza bbazsy (#1497) üzenetére


Joló
tag

Minek ez a durvulás,vitázás?Nem ért hozzá az öcsi boy.Nem kell vele foglalkozni és annyi!

Üdv: Zoli

(#1499) bbazsy válasza Joló (#1498) üzenetére


bbazsy
őstag

Én most zártam le.

..

(#1500) Joló válasza bbazsy (#1499) üzenetére


Joló
tag

Jól is teszed nem érdemes időt fecsérelni az ilyenekre!

Üdv: Zoli

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.