Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1701) Joló válasza golyani (#1700) üzenetére


Joló
tag

Csáó!Nekem nem jönnek be ezek a kombinált,integrált dolgok!Még sem lesz X.7 Trigger váltokarom,mert a jobb oldali hiány cikk állítólag.Így hát vettem X.9-est.Kár,hogy ez ezüst szinű és 5000-ret még kivett a zsebemből.A német hibike oldalán a Reba SL 409 euro, a Team 500 valamennyi ha jól emlékszem.Viszont most vettem észre,hogy a Rebát csak tárcsával lehet használni,ebből következtetek,hogy kevésbé csavarodik majd?!:F

Üdv: Zoli

(#1702) -NoVa- válasza Joló (#1701) üzenetére


-NoVa-
addikt

Nem. Ebből következik, hogy 10 grammal könnyebb, mert nincs rajta V fék konzol. De inkább esztétikai oka van.

(#1703) zeba(dh)


zeba(dh)
csendes tag

Nova!!!!

van valami matrix nevű márka a piacon és van nekik egy össztelós változata azt mondják jó de nem tom tudnál bővebb infót adni no meg képet ha találsz.(mert én még nem láttam)

köszi

'' Aki hülye az haljon meg.''

(#1704) Zen Master


Zen Master
csendes tag

Hello!

Téli bringázásra hol és milyen cuccokat vennétek?

Köszi:

Zen

(#1705) -NoVa- válasza zeba(dh) (#1703) üzenetére


-NoVa-
addikt

A Matrix az a Neuzer újabb neve, de azóta már Altrixra váltottak. Az össztelós változat meg ha jól sejtem, egy Santa Cruz Bullit koppintás (piros, és rondább sokkal), csak épp nem túl jól sikerült módon. Dögnehéz, na és oldalirányban túl rugalmas. Ez hagyományos mosópor, illetve geometria esetén nem lenne akkora gond, csak hát mivel a bullitnál a lengőkarok között fut a nyeregvázcső, nem túl szerencsés, ha emellett nem elég merev a hátulja. Minden nem tökéletesen egyenes vonalú érkezésnél szép fémes csattanás emlékeztet majd arra, hogy lehettél olyan hülye, hogy Matrix fully vázat vettél. Lassan használható vázakat gyártatnak, de ez egy ballépés volt.

Kép nem nagyon van róla neten, senki sem büszke rá :). Kb ennek a karikatúráját képzeld el: Bővebben: link
Azok dícsérik a matrix vázát, akik nem ültek még legalább közepesen használható fullyn, vagy akik már megvették, és nincs elég önbecsülésük kimondani: ''Ezt elb*sztam''.

(#1706) zeba(dh) válasza -NoVa- (#1705) üzenetére


zeba(dh)
csendes tag

köszi nova most az szövegeden jót nevettem! :)

tavszig van időm addig meg sok viz folyik le a folyókon

'' Aki hülye az haljon meg.''

(#1707) -NoVa- válasza Zen Master (#1704) üzenetére


-NoVa-
addikt

Egy KTM bringát tőlem :) Kifejezetten havas latyakos trágya időre való, nincs benne semmi, ami beázna vagy tönkremenne.

De mivel az már van, és a szöges gumik jeges mókázáshoz már egész jól állnak, kitérek a ruházatra is:
Én valami mutáns eszkimó vagyok, úgyhogy nyári cipőben széldzsekiben farmerben tökéletesen elvagyok jégcsapokkal a szakállamon, de általában érdemes beszerezni egy vastagabb windstopperes kantáros nadrágot, hogy a veséd is védett legyen, ha nem akarsz bakancsban tekerni, egy kamáslit, ami a lábfejedet védi (kapni windstopperes zokni fölé húzható zoknit is 5000 ft-ért, állítólag jó), még egy szintén windstopperes vízálló bringás téli dzseki sem árt (40 alatt semmiképpen nem úszod meg), és még egy bukósisak alá vehető windstopperes sapka sem árt sokat. Kesztyű van többféle, itt is a szokásos windstopper varázsszó érvényes, van ami -5 fok alatt kezd kényelmes lenni, addig túl meleg. A leglényegesebbeket felsoroltam, minél vízállóbb de még szellőzőképes cuccokat vegyél, persze egyik sem olcsó. Ha sikerül bevásárolni mindent, akkor egy épphogy hatszámjegyű összegből öltözöl fel télbiztosan de kényelmesen és nem fülledsz bele.

(#1708) -NoVa- válasza zeba(dh) (#1706) üzenetére


-NoVa-
addikt

Ha tavasz, vedd meg a Zöldi gyerek Mongoose NX 9.5 vázát. Használható DH versenyváz, pár apró tuninggal, hogy jobban állítható legyen.

(#1709) golyani válasza -NoVa- (#1708) üzenetére


golyani
addikt

de az merev,nem????
dobjá má egy képet ha tucc.
tárcsámról mit mondsztok???

jajjj mégse merev kevertem a mittoménmá melyikkel

[Szerkesztve]

(#1710) zeba(dh) válasza -NoVa- (#1708) üzenetére


zeba(dh)
csendes tag

nova
ki az a zöldi gyerek?
mennyibe tudná eladni a vázat?(taggal vagy nélküle)
képet linkelj ha tudsz
köszi

'' Aki hülye az haljon meg.''

(#1711) Joló


Joló
tag

Sziasztok!
Van különbség a fekete és a sima szürke DT küllő között?:F Azon kivül,hogy a sima 60 a fekete 130ft? Milyen küllő aminek Cn a jele alul az agynál?

Üdv: Zoli

(#1712) golyani válasza Joló (#1711) üzenetére


golyani
addikt

az a különbség h semmi meg szerintem nem ér annyit.
én is így leszek össsze állítva fekete agy ezüst küllő fekete felni:)

(#1713) Joló válasza golyani (#1712) üzenetére


Joló
tag

Csáó!Erről a Cn jelzésű küllőről nem tudsz valamit?

Üdv: Zoli

(#1714) -NoVa- válasza zeba(dh) (#1710) üzenetére


-NoVa-
addikt

Nagy Z, tulajdonnév. Eredménylistákon megkeresheted a nevét. Képet azért nem tettem, mert ennél jobban egyiken sem látszik a váz: Bővebben: link Google, azért van, hogy használd.

Valahol 100 pénz körül fogja tavasszal eladni, ha jól emlékszem taggal.

(#1715) -NoVa- válasza golyani (#1712) üzenetére


-NoVa-
addikt

Csak a fekete adonizálás miatt drágább, de egy jó kerék árában az a 3000 ft, amennyivel drágább lesz, már nem tétel cserébe a kinézetért.

(#1716) Joló válasza -NoVa- (#1715) üzenetére


Joló
tag

Szerinted jobban fog kinézni a feketével?

Üdv: Zoli

(#1717) Joló válasza -NoVa- (#1715) üzenetére


Joló
tag

Neked nem ismerős az a küllő tipus aminek a jele egy nagy C-ben egy kis n?Átmérője 2mm.

Üdv: Zoli

(#1718) -NoVa- válasza Joló (#1716) üzenetére


-NoVa-
addikt

Képzelőerőd már csak van, nem? Az enyém jól nézett ki ezüst küllőkkel is, de most fekete radiálissal vadállat. A következő lépés egy pár UST-s tárcsás Mavic kerék lesz szintén teljesen feketében, az összképhez ez megy most nagyon.

(#1719) -NoVa- válasza Joló (#1717) üzenetére


-NoVa-
addikt

Már megint 3 postonként megkérdezed ugyanazt. Ha nem kapsz rá választ, az nemet jelent.

(#1720) Joló válasza -NoVa- (#1718) üzenetére


Joló
tag

Van képzelő erőm!Azon gondolkodom,hogy megéri-e a fekete küllő a több mint dupla árat!?Annira csúnya a szürkével sem lehet mivel a felni is szürke!Cn tipust azért kérdeztem meg külön tőled is,mert azt hittem nem láttad az előző kérdést amikor ezt megkérdeztem!:))

Üdv: Zoli

(#1721) -NoVa- válasza Joló (#1720) üzenetére


-NoVa-
addikt

Fórum, nem chat. Visszaolvasok mindig az utolsó postomtól.

Kb ilyen lesz ezüst küllőkkel: Bővebben: link Bővebben: link

(#1722) golyani válasza -NoVa- (#1715) üzenetére


golyani
addikt

jó kerékl lesz ez is, de nem mindegy h 1400 a 36db küllő (DT) vagy 4300.
ráadásul miskolcon van 40FT küllő(DT) és a fekete is 120Ft.
na végülis ez lesz:(ebike-ról)
Novatec tárcsás agy 5590
Mach1 210 felni 2550
említett küllők
(árak csak kb mer nem emléxem)

ehhez még jön az a aranyos Avid bb7-es 16990

jó karácsony lesz ez:)

(#1723) Joló


Joló
tag

Hi!Mennyi az ár különbség a Sram X-7 trigger Shifter 27s és az X-9 -es között?Tőlem 4K-t kértek reális volt?:F

Üdv: Zoli

(#1724) golyani válasza Joló (#1723) üzenetére


golyani
addikt

beírod h probike.hu vagy xfaktor.hu vagy kituggya és keresel árlistár vagy megnézed az ebike-on:)
2005-ös LX fékváltóról tud vki valamit???
16990 akció nélkül
nam tuggya vki h az avidos akció az ebike.on csak nov.-be van vagy dec.-be is lesz?

[Szerkesztve]

(#1725) golyani válasza golyani (#1724) üzenetére


golyani
addikt

ez az ebike-on van de ott egy pár ennyi:F???

(#1726) Joló válasza golyani (#1725) üzenetére


Joló
tag

Az ebiken néztem,de ott nincs csak 24-es X-7-es.a Ridebike-ban is néztem,de ott sincs mindkettő,hogy össze tudjam hasonlítani!:C

Üdv: Zoli

(#1727) zeba(dh)


zeba(dh)
csendes tag

köszi nova

még kondolkodom !!!

kérdés nem nagyon lesz elba**va a geometria egy kiz z1 qr 20 telóval?

'' Aki hülye az haljon meg.''

(#1728) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Re!
Cangám tupírozásán gondolkodtam, és eszembejutott pár dolog, amit bővíteni kéne: Kéne egy jó meghajtás, pontosabban monoblokk, hajtókar, pedál (nem spd). A bringát nagy általánosságban városban hajtom, de hétvégéken elmegyek vele kicsit csapatni (janihegy, illetve a közeli erdő). A mostani Alivio elég gyenge, pontosabban állandóan koszolódik, aminek hatására recseg, kattog, illetve néha meg is csúszik a hajtókar. Ez ellen lehet valamit tenni? (mert már unom, hogy minden héten szét kell szedni és kitsztítani az egészet) Amennyiben reménytelen, akkor a fenti célokra mit ajánlotok, nem csillagászati árakon? Más már ajánlotta a truvativ hussefelt-et ajánlották, de kiváncsi lennék a ti véleményetekre is.

Más: Szükségem lenne egy kényelmes nyeregre, vagy más nyeregcsőre. Nos azt nem tudom, hogy itt a méretek és a szabványok hogy mennek, ezért kérdezek: Adott, egy 27miliméter átmérőjű nyeregcső, aminek van valamilyen ''csatlakozója'', amibe a nyereg megy, de ebbe nem ment bele egy másik nyergem (a csatlakozásánál a rúd szélesebb mint maga a csatlakozó), de annak a nyeregcsöve viszont vékony volt a vázamba (2k1-es polar-x).
Nos azt hogyan tudom megállapítani, hogy milyen csatlakozású nyereg kell? Esetleg érdemes nyeregcsövet is venni? (most szerinem a gyári lehet benne). Ezeknek van valami szabványa?
Kösz előre a segítséget!

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#1729) Joló válasza golyani (#1724) üzenetére


Joló
tag

Kináltak ma nekem egy RS Duke XC '04 U-Turn telót öt hónapos állítólag karcmentes!Volt használva egy párszor dh/fr -re.Az ára 50K!Mit szólsz hozzá megéri?A sráccal telefonon beszéltem eléggé fiatalnak tünt a hangja alapján.Tehát nem hiszem,hogy szétvágta volna.Ha megnézem mire figyeljek nehogy később befürödjek vele?:F

[Szerkesztve]

Üdv: Zoli

(#1730) golyani válasza Joló (#1729) üzenetére


golyani
addikt

nme ismered te a fiatalokat!!!
a Red Bull Rampaget(nem hivatalos FR világbajnokság) egy 17 éves srác nyerte!!!!!
az új '05-ös kb 65 körül lesz tegnap néztem a boltba(vagy tegnapelőtt) pont bevolt árazva (papíron persze).

mosquito

te ha olcsón akarsz jó hajtást akkor vegyél deorét.
ha octalinkeset veszel(bordástengely) akkor:
hajtókar: vhol 14k környékén
hátsó váltó: 11,9k
monoblokk: kb.6k
ha nem 27 seb-es vagy akkor (fék/)váltókar:
fék+váltó: 4k+10k(asszem)
fékváltó:14k körül(de nem tom pontosan)
elsőváltó:4k

(#1731) Mosqu!to válasza golyani (#1730) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Félreértesz. Nekem nem kell full új meghajtás. Ráadásul nem 27-seb -es cucc kell, hanem elöl egy tányéros. Hátul van egy deore váltó illetve egy nemtom milyen fogaskoszorú, szintén nemtom milyen lánccal. Ami nekem új kell, az csak hajtókar, monoblokk, és első tányér (ami ugyebár egy darab, nemtom h ez integrált e:F) Amúgy árakat én is tudok írogatni, nekem konkrét típusokra van szükségem.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#1732) Joló válasza golyani (#1730) üzenetére


Joló
tag

Gondolom azért öt hónap alatt nem lehet szétzuzni egy ilyen villát?!Azt mondta a srác,hogy összejött neki a lé egy jobb manitou-ra ezért adja el.Mit nézzek rajta ami hibára utal,egyszóval hogyan győződjek meg róla,hogy a villának nincs semmi baja??????

Üdv: Zoli

(#1733) Joló


Joló
tag

Merre jártok mostanában?Nagy a pangás!:O

Üdv: Zoli

(#1734) golyani válasza Mosqu!to (#1731) üzenetére


golyani
addikt

sorry

mennyit szánsz rá???
a bikemagba vannak ezek a gebhardt alu lánctányérok elég jól néznek ki.
Bővebben: link

(#1735) Joló válasza golyani (#1734) üzenetére


Joló
tag

Csehek így feltörtek?Nem rossz cuccok ezek a tányérok!:Y

[Szerkesztve]

Üdv: Zoli

(#1736) hBR


hBR
tag

Hail!
Gondoltam megkérdezem már itt is hogy melyiket lenne érdemesebb megvenni a 2 tárcsafék közül:

- Avid BB7 203mm (mechanikus) 20ezer
- Diatech Anchor 203mm (hidraulikus) 25ezer

mind a 2 full új cucc és gondoltam megkérdem itt mit mondanak rá....

Olyan nincs hogy valami nem sörnyitó!

(#1737) bbazsy válasza hBR (#1736) üzenetére


bbazsy
őstag

AVID.

..

(#1738) golyani


golyani
addikt

ja avid mer a bikemagba vót h kisé digtális az Diatech.
én is ilyet akarok csak 160-ast 19900-ér tudnak egyik bótba.

(#1739) Mosqu!to válasza golyani (#1734) üzenetére


Mosqu!to
addikt

És ezek mennyibe kóstálnak? Őszintén nem vagyok teljesen tisztában ezeknek az árával, úgy összesen 30-40 -em lenne a meghajtás egy részének kicserélésére, és a nyereg+nyeregcsőre. Utóbbira nincs még mindíg 5let?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#1740) zeba(dh) válasza Joló (#1729) üzenetére


zeba(dh)
csendes tag

szia joló!

nehogy megvedd azt a duke-ot mert az nem dh/fr teló amire az a gyerek használta!
lehet hogy kívvülről szép és jó de recseg a váll szétment a csillapítás....stb...

inkább nézz valami normásisabb eladó

ez csak tanács te tudod mit csinálsz!

'' Aki hülye az haljon meg.''

(#1741) Joló válasza zeba(dh) (#1740) üzenetére


Joló
tag

Annyit mondott a srác,hogy volt kint a János-hegyen egy párszor dh/fr -ezni.Gondolod ennyitől szétment?

Üdv: Zoli

(#1742) hBR


hBR
tag

Hmmm.. . nem igazán értettem a problémát a Diatech-el... én pl. testbikeon elég jókat olvastam róla.... meg az hidraulikus.... de az avid az meg avid.... na mind1... szal mi a baj a Diatechhel ? :U

Olyan nincs hogy valami nem sörnyitó!

(#1743) golyani


golyani
addikt

LCs írta a bikemagban:
''...irgalmatlanul digitális. Adagolásról nem is érdemes beszélni, de van akinek ez bejön.Ami viszont jó h nagyon rövid a bekopási idő, ami után iszonyat fékerőt kapunk, éles helyzetekben finoman kell kell bánni vele.''

ez egy kelly's magnus disc 2004 bicaj tesztja volt de ha jól emléxem akkor a márciusi szám tájékán(vagy jín-febr. vagy ápr.)-ban tesztelték.



Mosqu!to
ezek a lánckerekek 2990-7990-be kerülnek legalábbis a bikemagban ez van.mennyire jók??? nem tom ha nem ismered vagy nem akarsz kockáztatni akkor ott a Race Face de azszerintem drágább.
szal.
nézzünk race facet mondjuk
5500-től vannak kerekek viszont hajtókar csak 56-ér van amihez a monoblokk 9900
csak így hajtókart tányér nélkül nem lehet venniolcsón tutttommal vagy neked komplett hajtómű kell aztán leveszed a tányérokat???

(#1744) Mosqu!to válasza golyani (#1743) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Nekem kell egy monoblok, hajtókar, és elölre egy tányér. Magyarul a lánc, váltó, és minden ami a hátsó kerékre megy az NEM kell a meghajtásból.
Mint föntebb írtam, a canga városos ugribugri, illetve laza dh-ra lenne használva. Ehhez kénének a megfelelő cuccok. Nekem azzal hogy azt mondod hogy van a raceface sokra nem megyek vele, mert elég analfabéta vagyok még a bringás témában. Ezért kérem h ajánljatok konkrét típust, amit érdemes erre a célra használni, illetve közelítőleges árat.
Gondolom amit írtál amúgy, hogy raceface hajtókar, az 5600 akart lenni és nem 56000? Ja még 1: meg lehet azt is oldani, hogy veszek egy 3 tányéros hajtást, majd leveszek róla 2 tányért? Nyereg ügyben még mindíg semmi áá :D
Légyszi nézzétek el a tudatlanságomat.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#1745) bbazsy válasza Mosqu!to (#1744) üzenetére


bbazsy
őstag

az 56000

:)

..

(#1746) golyani


golyani
addikt

igen vagyis nem az 56000 de ez cc
ugribugir az mááás.
én ezeket katalógusból mondom az árak lehet nem egyeznek csak hasonlóak.
Race Face Evolve DH:
6066-T6 alapanyag
7050-es alu lánctányér
ISIS-es
Fogy. ár:
ISIS hajtókar + lánckerekek:36.900

ehhez kell ugyi egy monoblokk
mondjuk legyen ez is rece fice:
SRX egysoros duplán tömtett csapágyak állítható csészék 68,73m
CNC-zett üreges hőkezelt cro-mo tengely
fogy ár:11.900

vagy

Evolve FR
ennél két csapágy van a láncfelőli oldalon és több golyó van benne
picit más tengely(gondolom erősebb)
többi uaz
fogy. ár: 19.900

monoblokkot nem tok fejből ugrálsra mindenképp kén az ISIS-es kén
nézz Truvativot azok olcsóbbak abból is van hajtókar de olyan katalógusom nincs.

nyereg csövet nem tok nézz valami ritchey compot az ha jól tom olyan 4-5 ezer körül mozog.


kérdezzgess a bikemag.hu-n a meghajtás totyikba

(#1747) Mosqu!to válasza golyani (#1746) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Hát mint írtam, 30e körül van pénzem, ez meg itt 70. Ennyit viszont nem szeretnék rákölteni :)
Egyszer már kérdeztem én is, hogy mi a véleményetek a Truvativ cuccokról, valahol már ajánlották, hogy a hussefelt cuccokat (monoblokk+tányér+hajtókar) pakoljam fel, és az ebből a pénzből kb megvan.
Tényleg jó ilyen célokra? Esetleg valami véleményezés róla? (+-)

[Szerkesztve]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#1748) golyani


golyani
addikt

ja a hussefelt ilyesmi célokra van kitalálva+a holzfeller is csak az drága.
szerintem nézd+ a truvativot menj bé vmi bótba és kérdezd meg mit ajánlanak.

(#1749) Mosqu!to válasza golyani (#1748) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Először szeretném kikérni a forumosok véleményét, hátha valakinek van vele tapasztalata/haverjának van ilyen.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#1750) zeba(dh) válasza Joló (#1741) üzenetére


zeba(dh)
csendes tag

helló,

mondom nem dh/fr teló

én is törtem 2 nap alatt egy cc-s rst telót amikor eltört kivülröl semmi baja nem volt.... na szóval nem érdemes ilyen kétes felhasználású telót feszegetni!!!:F

JOLÓ EZ MAGÁNVÉLEMÉNY TA TUDOD HOGY MEGFOGADOD -E A VÉLEMÉNYEM VAGY SEM RAJTAD ÁLL!:F

'' Aki hülye az haljon meg.''

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.