Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1101) -NoVa- válasza emvy (#1098) üzenetére


-NoVa-
addikt

Kizárt, én nem is szoktam mosolyogni. Ez fake :DDD

(#1102) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

Na megjöttek az ebike-tól a cuccaim (Ricsi WCS,Deore BR-M515 tárcsafék hátra, BikePositive váztáska, SKS Matrix AVACS minipumpa, Deore lánc).
Korrekt a futárszolgálat is, reggel 7:30 fele ideszóltak telefonon, hogy ha jó nekem akkor délelött 10-ig kihozzák.
Ja sikerült megcsinálnom az első tárcsaféket.
Én voltam a láma, mert nincs is semmi baja, csak a fékpofán kellett állítani (az agy felöli pofán állítottam kb fél milimétert, most megint olyan brutálisan fog mint mikor új volt) :)
Majd holnap felrakom hátra az új féket, most, hogy már kettő van ebből a csodából nem nagyon lesz gondom a fékezéssel.

(#1103) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Valaki segítsen, hogy hol vegyek bringát! Használt lenne a legjobb, csak működjön rendesen, tudtok valami jó fórumot? Nézegettem apronetet, ott is van 1-2 jó bici, de nem tudom, hogy érdemes-e ott vásárolni. Szerintetek?

(#1104) -NoVa- válasza qpakcovboy (#1103) üzenetére


-NoVa-
addikt

Ha megfelel használt, és tényleg rendesen működő bringa, vedd meg az egyik kollégám Scott montiját. Minden jól működik rajta, legfeljebb a fékeket érdemes lecserélni Sram 5.0-kra. Kicsit megpróbálhatsz alkudni, szerintem 2-3000 ft-ot még harapófogóval kihúzol belőle.
Bővebben: link

(#1105) qpakcovboy válasza -NoVa- (#1104) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Kicsit furcsa,hogy se V-fék, se teló, a váz is elég vékonykának tűnik. ráadásul a kormány csapágy is cserére szorul, minden esetre jól néz ki, de ér ennyit?

Láttam ezt a bizit aproneten is, köszi a tippet, átgondolom!

(#1106) qpakcovboy válasza -NoVa- (#1104) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Ja a másik, én 195cm magas vagyok és kb 100kg. Ez a bici nem lesz nekem kicsi? Nam akarok köszörűkövet :))

(#1107) -NoVa- válasza qpakcovboy (#1105) üzenetére


-NoVa-
addikt

A telót ebben az árkategóriában felejtsd el, csak szart kapsz. A váz azért tűnik vékonynak, mert Cro-Mo, nem alu. Az aluvázaknak nagyobb átmérőjű csövek kellenek, hogy ugyanolyan erős legyen, ehhez szokott a szemed. Kormánycsapágycsere megvan 2 pénzből, egy jó pár Sram 5.0 V fék 5k, viszont a régi deore/XT alkatrészek, amivel szerelve van, nagyon tartósak, és jól működnek. Még a bringa összsúlya is békés az árkategóriához képest. Ha 1-2 ezrest lealkudsz az árból, kifejezetten jó vétel lesz.

(#1108) -NoVa- válasza qpakcovboy (#1106) üzenetére


-NoVa-
addikt

Akkor kb egy magasságban vagytok Tocsával (aki árulja). Ebből nem lesz probléma.

(#1109) qpakcovboy válasza -NoVa- (#1108) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Érdekel a dolog, megvenném tőle, de sajnos a telefonját nem veszi fel!
Pedig akár ma is elvinnék, feltéve ha meg tudunk eggyezni! Remélem még megvan neki!

(#1110) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

ha lenne valakinek két használható kereke (hátsó, első)
az szoljon pls


addig nem nyomhatom a new projectet amig nincs megcsinálva a volt gépem
első kerék még talán jó de hátsó mindenféle képen kéne ide nekem
kérek mindenkit aki segiteni tud tegye meg (nem kell hogy márjkás legyen de valahogy kinézzen


megis rendeltem 4db Sram 5.0féket hogy a gépeken itthon legyen fék
oh :d
3db kerék kell:(:)
szal 2db hátsó kéne

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1111) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Eladó: MATRIX Mistral férfi, alu vázas, alu meghatókarok, elöl Logan telo shimano ci- deck plus váltok elöl- hátul, elöl tárcsa fék, duplafalú Remerx kerekek, (csak ki probálva volt)
Levegős teló van rajta, 45K az irány ár, szerintetek megéri? Estelge némi alkuval elvigyem?? Nem akarok ráfaragni ezért kérdezek ennyit! Plíz segítsetek!!!!!

(#1112) bbazsy válasza qpakcovboy (#1111) üzenetére


bbazsy
őstag

ne ;)

mod: 1111 :P

[Szerkesztve]

..

(#1113) bbazsy válasza TexT-BoY (#1110) üzenetére


bbazsy
őstag

Van 2 brutálerős kerekem...

XT agyak,
Ritchey Rock/OCR PRO felnik
Sapim 2mm!

..

(#1114) golyani válasza qpakcovboy (#1111) üzenetére


golyani
addikt

nem venném meg de dobsz képet.?

(#1115) TexT-BoY válasza bbazsy (#1113) üzenetére


TexT-BoY
addikt

jó 2000Ft-ért jöhet darabja...
nekem most nem eröss hanem olcso kell

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1116) qpakcovboy válasza golyani (#1114) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Nem találtam képet. Ez valamilyen gazdaságos bringa???

(#1117) bbazsy válasza TexT-BoY (#1115) üzenetére


bbazsy
őstag

yo nekem meg annyira nem sürgős h 2k [:Y]-ért odaadjam őket :U

sry

..

(#1118) qpakcovboy válasza TexT-BoY (#1115) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Aproneten nem árulsz véletlenül első telót???

(#1119) TexT-BoY válasza qpakcovboy (#1118) üzenetére


TexT-BoY
addikt

nemhinném mért? árulok?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1120) bbazsy válasza TexT-BoY (#1119) üzenetére


bbazsy
őstag

addoltalak ICQ -n OK -zd le, meg addolj ribi :)

..

(#1121) golyani válasza qpakcovboy (#1116) üzenetére


golyani
addikt

tuti vagy te abba h levegős rúgóstag van benne???

manapság egy levegős rúgóstag minimum 20 ruppó egy levegős első teló meg 50 felett van asszem

[Szerkesztve]

(#1122) -NoVa-


-NoVa-
addikt

A Logan nem gyárt levegős telót. Sőt, hogy továbbmenjek, telót sem, csak szart. A Mistral váz egy nagy lépés a tesco felé. A Remerx felnik erősnek néznek ki... De csak kinéznek annak, cserébe nagyon nehezek. És ehhez képest nagyon drágának tűnik.

(#1123) TexT-BoY válasza qpakcovboy (#1111) üzenetére


TexT-BoY
addikt

áááá
levegős logan ''letót'' neee akkor már a scott merev jobban jársz
mistral váz nem rossz a teszkosnál jobb sokkal ... de nagyoon nehéz a scott sokkal könnyebb... jajj

ja de most nézem
nekem még a Nauzer Mistral vázam van... nehéz mint a baom de elyühetetlen :)
akkor ne vedd meg az egész egy nagy szar ratyi osan bike

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1124) bbazsy válasza -NoVa- (#1122) üzenetére


bbazsy
őstag

Kezdem megérteni amit pár hete írtál FF bukókról...

Haver esett, ujja 2helyen eltört, mondom neki milyen jól megúsztad, ahhoz képest... utána mutatja fejét, h mekkora ''bub'' van rajta, mondom mitől... mondja h akkorát kapott, h a bukó nyomta meg, mikor esett... mondta h a régi ''dört'' bukó lett volna rajta, akkor nem csak agyrázkódás, stb.. hanem intenzím, vagy legalsó szint... Keresek vevőt rohamsisakomra, és veszek egy FF -et :Y

..

(#1125) Joló válasza -NoVa- (#1122) üzenetére


Joló
tag

Végre megjött a bicóm!Viszont van egy kis probléma.Ha emlékszel még a végére úgy döntöttem,hogy a váltokart(sram5.0) sram x.7 triggerre cserélem. Erre hívnak a boltból,hogy nincs a nagykerben ilyen váltókar.Lecsréljem a sram váltót shimano deore xt rd m760sgs-re a váltókart pedig shimano deore-ra?Vagy várjak a sram váltokarokra?

[Szerkesztve]

Üdv: Zoli

(#1126) -NoVa- válasza Joló (#1125) üzenetére


-NoVa-
addikt

Döntsd el te. Én egyértelműen Sramot fogok mondani, de ez nagyon szubjektív. Vegyél, amit szeretnél.

(#1127) Notes


Notes
senior tag

Emberek! Megvettem a bringámat! :))

Magellan Hydra. RTS telóval (nem Mozo, bár gőzöm sincs hogy melyik a jobb...), 40K volt, és qrvára tetszik! Sajnos még csak pár métert tudtam vele menni. Alig várom, hogy leteljen a munkaidőm és mehessek teperni. Csak ne essen az eső! :O

Ja, hogy ne csak örömködjek: Köszönöm mindenkinek aki segített a tanácsaival itt a topikban! Nélkületek biztosan egy teszkó-bájk nyergében kötöttem volna ki!

Romanes eunt domus!

(#1128) Mosqu!to válasza TexT-BoY (#935) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Ezen a héten nem tudsz elugrani erre? Esetleg valahol találkozni a 3-as metró vonalán? Kéne már nagyon! :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#1129) gery03 válasza Mosqu!to (#1128) üzenetére


gery03
senior tag

Jujj de félreérthető...:DDD

(#1130) TexT-BoY válasza Mosqu!to (#1128) üzenetére


TexT-BoY
addikt

nemhinném:( nekem is kéne már... ugy kivánom .. . . (a pénzt):DDD

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1131) qpakcovboy válasza Notes (#1127) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Hello!



Én is szeretnék bringát veni max 40k-ért és nem tesco-sat, te újonnan vetted ennyiért? Nekem is kéne némi segítség. Hol érdemes szétnézni?


Segítsetek légyszíves!!!

(#1132) Notes válasza qpakcovboy (#1131) üzenetére


Notes
senior tag

Újonan vettem a Bigbike-ban. Ez volt az utolsó. Eredetileg merevvillásat akartam, de azt már nagyon nem lehet kapni. Azt hiszem itt: Bővebben: link még van. Szóval rendesek voltak odaadták a telósat 5K-val olcsóbban. Így mindenki jól járt. Remélem...

Romanes eunt domus!

(#1133) Tuib


Tuib
aktív tag

No akkor én is:

Megvettem a bringámat!!
2003-as Author Opus. kevés van belőle, használtan vettem a bikmakkon Ultiotól. Köszönöm is Neki, nagyon egyben van, tényleg semmi probléma nincs vele! Isteni!
kb 3 napja van és azóta rájöttem, hogy imádok kerózni!

Ha valaki akar BP környékén gurulni egyet, akkor benne vagyok!
Egy gond van: a keró jól mászik felfele is, csak én nem :)

Tuib

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#1134) burgatshow


burgatshow
veterán

Sziasztok!

Hol érdemes elkezdeni? :F Tudtok doksikat, oldalakat netán magyarul? :F

Kicsit elkezdett érdekelni a téma ... :D

(#1135) Tuib válasza burgatshow (#1134) üzenetére


Tuib
aktív tag

Hát, mondjuk én is hydrával kezdtem, de érdemes megnézni ezt: Bővebben: link, meg ezt: Bővebben: link Itt vettem én is a kerót, szerintem jó kis oldal, érdemes a fórumokat is böngészni...

Tuib

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#1136) -NoVa- válasza burgatshow (#1134) üzenetére


-NoVa-
addikt

Lehetőleg bringán kezd, úgy izgalmasabb. Szobabiciglivel is próbálkozhatsz, de még ventillátorral sem éred el azt az izgalmi állapotot, amit igazival sikerül :). Minek neked doksi? Feszültségemeléssel akarsz bringát tuningolni? Tekerni kell, ennyi a titka.

(#1137) Tuib válasza Notes (#1127) üzenetére


Tuib
aktív tag

Gratula!

Nékem is volt Hydrám, most öcsém nyúzza. Szerintem jó kis bicó, csak engem nem szeretett :) Ha nem vagy olyan draba mint én, (95 kg) akkor nem lesz vele gond egy ideig... Csak nálam voltak ilyenek: középső tengely csere, pedál csere, fék csere, hajtómű csere. Ja meg első váltó, mert nem szerette a sarat. De mondom, mindez az én hibám, nem a keróé :))

Tuib

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#1138) burgatshow válasza -NoVa- (#1136) üzenetére


burgatshow
veterán

Hehe :DDD

Mivel érdemes kezdeni? Szal melyik az a cucc, ami 1 kezdőnek jó, vagy úgy járok a legjobban ha magamnak összerakok 1et! :F

[Szerkesztve]

(#1139) -NoVa- válasza burgatshow (#1138) üzenetére


-NoVa-
addikt

Kezdetnek komplett gépet vegyél. Amíg nem tudod, mik az igényeid, mire is akarod inkább használni a bringát, addig valahol 80-150k között célozz meg egy szintet, amivel már terepre is ki lehet járni, hosszabb túrákra is, és semmi olyan probléma nem lesz vele, mint az alapbringáknál jellemző. Ha csak városban, aszfalton tekerészel, akkor pedig a már jópárszor belinkelt Bővebben: link úgy 80-90k körül, vagy Bővebben: link 120K körüli áron a jó választás.
Ha nem szánsz rá ennyit, akkor már komolyabb kompromisszumokat kell kötnöd.

(#1140) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

Eladó Ritchey Comp V.2 SPD (fekete színű) pedál.
A bringához járt gyárilag, egyszer se használtam, azóta itt áll a fiókban.
Akit érdekel az írjon! :)

(#1141) -NoVa- válasza HaroWerks (#1140) üzenetére


-NoVa-
addikt

Hogynemár, főleg ha ráér úgy 1, másfél hetet. Pont szerettem volna egy olcsóbb SPD-t beszerezni, hogy valami legyen tavaszig, amikor a meghajtást építem véglegesre a Gianten.

(#1142) TexT-BoY válasza burgatshow (#1138) üzenetére


TexT-BoY
addikt

én ezeket venném kezdőként némi kp-val rendelkezve
Author opus
Magellan Serpens
Kona Firemountain-t vennék
ezzek a gépek mind viszonylag jól szereltek...
kibirják ha 1-2ugratást probálsz vagy mást... és ha majd már lesznek elképzeléseid mere mész pl: DH, CC, DS, HT, DJ, városi harcos, esetleg triál, Outi akkor szépen cserélgetheted a cucokat a brinyón de addig töéletesek szvsz ezek a cangák jók arra hogy tudd mit akarsz


nekem ugy tünik 2 cangám lesz:
1.Ty for nova az ötlet adó : Giant GRS váz , signal speed cuccok , merev villa:) (régi bicó lecsupaszitva ugyains irtam addig amig no régi canga addig no uj::D)
2. Terveim szerint neki állok és DS-ben vagy 4x-ben fogok versenyezni
ehez egy : Author A-gang PM fog befigyelni Bővebben: link
szvsz jó árban van és ideális lesz nekem egy ilyen , nemis nehéz cool de ez csak karácsonyfa alatt lesz --> minden gyári csak Nokian gumik télre

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1143) micro válasza TexT-BoY (#1142) üzenetére


micro
addikt

Ha megteheted mindenképp érdemes 2 cangát tartani.
Én is őrülök, hogy így döntöttem, mert városban tudom simán tartani a tempót és a másikkal meg bármilyen terepre elmehetek.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#1144) golyani


golyani
addikt

én kezdtem ***** biciklivel(nem tucskó, nem cora nem osan a másik,az a nagy kék)össztelóssal most van 2 éve Merida Kalahari 590SX. Amit kellett cseréltem demost maj nyár fele vissza akarok térni össztelósra+olajos tárcsa cska kell találni használtan Mc.-n.Van 1 bolt maj ellátogatok oda.

(#1145) emvy


emvy
nagyúr

Lehet, hogy már volt, de amíg nem biciklizhetek, legalább hadd linkeljem be a gépet. :)
Bővebben: link
Bővebben: link

A kormánynak és szarvnak már vége, szétmentek bukáskor, kerekek szintén cserélődnek tárcsásra...

while (!sleep) sheep++;

(#1146) -NoVa- válasza golyani (#1144) üzenetére


-NoVa-
addikt

Ha normális fully váz kell, szólj. Jellemző, hogy mindig van valami, most épp a Napalm, tavasszal lesz egy Mongoose NX9.5, de előfordul Rocky Mountain RM7, Intense M1, és még pár szépség, amit be tudok szerezni, vagy IljicStől, vagy saját forrásból. 100k fölött (akár sokkal) mind, de ezek normális vázak, jó állapotban, vagy felújítva, megerősítve.

(#1147) -NoVa- válasza emvy (#1145) üzenetére


-NoVa-
addikt

Nono, az elsőben még ne legyél biztos, ha Gyik hozz a magura darabot saválló acélból, akkor már csak a megfelelő olajszintet kell eltalálni, és már kész is lesz a telód. Érdekes módon minden kis vackáról volt doksi, arról nem találok info-t, hogy hány ml olajat kéne beleengedni ideális esetben.

(#1148) micro válasza emvy (#1145) üzenetére


micro
addikt

Biztos kell az a tárcsa?
Nagyon nehéz lesz a canga tőle. Vagy nagyon drága lesz a tárcsás cucc. :))

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#1149) emvy válasza -NoVa- (#1147) üzenetére


emvy
nagyúr

Hát, hidd el, nálam jobban senki nem reménykedik ebben. :)

while (!sleep) sheep++;

(#1150) HaroWerks válasza -NoVa- (#1141) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Ráér persze.
Akkor térjünk is a tárgyra, mennyit ér meg neked? :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.