Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mehavnyik


Mehavnyik
csendes tag

Na szóval adott egy ADSL előfizu, nem a korlatolt, hanem a rendes családi,ezt kéne megosztani két gépen, úgy, hogy külön-külön és egyszerre is tudjunk netezni, de akkor is, ha másik gépe nincs bekapcsolva, tovabbá egymás ellen is tudjunk játszani, ja és a lehető legolcsóbban.UI:Mi az ADSL modemen a ATM csatlakozó? HEEEELP PLEASE.

(#2) guest


guest
veterán

Hm.. Mivel az ADSL-t egy számítógépbe kell bedugni, ennek elkerülésére nem tudom, van-e lehetőség, de ha igen, annak csillagászati ára lehet. Én a saját kis primitív, és nem túl drága megoldásomat javasolnám. Összeraktam egy régi Pentium 100-as gépet, ház, monitor, bill, floppy, és CDDrive nélkül, benne egy video kártya, és 2 10/100 és Ethernet kártya, meg egy ezeréves 3GB-s vinyó. A gépre felraktam egy W2000-et, megosztottam az ADSL kapcsolatot a második hálókártya számára, és kiraktam az előszobába az egészet. Ez lett a ''szerver''. (A vezérlése PCAnywhere-el, vagy VNC-vel, ill hasonló programokkal teljesen megoldott Ezen felül kell még egy HUB, igény szerinti portszámmal, 10 vagy 10/100 as sebességgel, és a többi gépbe is egy-egy hálókártya. Innentől kezdve van egy otthoni LAN-od, és egy Demand dial ADSL kapcsolatod. Én ennyit tudok. ATM? ráköthetsz egy kp. automatát :-)) Ha ez a megoldás pontosabban érdekel, szívesen segítek.Üdv: Sun

prohardver vendég

(#3) LordX válasza guest (#2) üzenetére


LordX
veterán

Nem tudom, minek kell HUB. A hubnál olcsóbb egy harmadik hálókártya a szerverbe, nem? :)

Csak kicsit többet kell beállítani...

Ha már HUB, akkor olyan, amiben van WAN uplink, tűzfal, meg még tökömtudja mi. 20-25k +Fa felé már lehet kapni...

(#4) LordX


LordX
veterán

Jah, és ez utóbbi esetben nem kell plussz gép.

(#5) guest válasza Mehavnyik (#1) üzenetére


guest
veterán

Hali.

A következő módszer sem költségmentes (ha megoldható elgyáltalán), de érdekes lehetőség lehet: veszel egy 10 megás hubot, és abba dugod az ADSL modemet _és_ a gépeket. Mindegyik gépre telepítesz pppoe software-t és netmegosztást.
Ebben csak az a gáz, hogy valahogyan rá kell bírni az oprendszert (win98 esetén inkább felejtsük el az egészet...), hogy csak akkor aktiválja az adott hálózati konfigurációt, ha kapcsolat van a modemmel, egyébként használjon egy másikat, amiben a másik gép van gatewayként konfigurálva. Buta ötlet.
Kétlem hogy ezt akár win2000 -ben meg lehet csinálni 1xűen.
Ha vannak linux haverjaid vagy ambícióid, akkor talán egy linuxos köztes szerver a legjobb megoldás, ha nincsenek, akkor mondjuk a minden-az-egyben NAT-firewall eszközök egyike is tűrhető...

prohardver vendég

(#6) Asin


Asin
csendes tag

Hali,

létezik olyan hogy adsl router ami hub is egyben. a www.provantage.com-on láttam, hirtelen nem tudom kinek a terméke. Mondjuk ez minden csak nem költségkímélő. Azért nézd meg, hátha.

fél-off

Én ezt a problémát egy linuxxal és egy hubbal oldottam meg. Arról sajnos nem tudok nyilatkozni hogy hogy megy az iptables vagy az ipchains (nat-hoz kell) egy dx4-es vagy p1-es gépen amiben 3 kártya van és még rútolnia is kell.

Valószínűleg nem úszod meg az egy bekapcsolt gépet, mert ha jól tudom akkor a kábelmodemhez hasonlóan az adsl modemből kijövő ethernet is egy olyan kártyába van dugva aminek a mac address-e rögzítve van, és ha nem az az address akkor nemhogy ip-címet nem kapsz, de bedrótozott címmel sem tudsz kommunikálni. (Lásd: mac-re szűrt v-lanok és port security)

Üdv

Asin

''Who needs the sun when the moon lights our way?'' - M.E.N.

(#7) haver válasza Mehavnyik (#1) üzenetére


haver
tag

Aktualis kerdes aktualis valasszal. A lenti eszkoz 4 portos 10/100 switch + NAT tuzfal +Print server +WAN port! Az ara 35eFt korul van. (brutto)

[L]http://www.smc-europe.com/english/products/broad.html[/L] es itt az SMC7004BR

azert az angolt bemasolom:

4-Port 10/100Mbps Broadband Router

From SMC´s line of low-cost LAN Solutions

The Barricade™ is an ideal all-in-one networking solution for home and small business users. This protocol independent multi-functional broadband router is combined with a 4-port 10/100 Mbps dual-speed switch, and incorporates both a built-in print server and an NAT firewall for security against hackers and other unauthorised users.

The Barricade™ provides a WAN port as well as Network Address Translation (NAT), which extends simultaneous Internet access for up to 253 PCs on the LAN.

The new broadband router also allows the connection of multiple users to the Internet using a single WAN/IP address. LAN and IP addresses are auto- assigned and easily managed, and the IP routing supports a range of popular applications.

This new device is a complete networking solution for PC or Mac users, and is backed by SMC´s limited lifetime warranty.

Értem, hogy motor, de mi hajtja!?

(#8) guest válasza haver (#7) üzenetére


guest
veterán

Azert mielott uj modemet vasarolnal, erdemes utanaerdeklodni annak, hogy az egyuttmukodik-e a szolgaltato DSLAM-javal...
Nagy szivasok lehetnek belole.

prohardver vendég

(#9) LordX


LordX
veterán

Na még: Mi az albérletben coaxkábeles hálóval kerültük meg a HUB vásárlást. 10 Mbit/s bőven elég - Chellón sem jön sose ennyivel, 3 gépnek belső adatforgalomra meg elég. Úgysem írunk CD-t a másik gépéről...

Más: A kábelTVs inernetnél regisztrálni kell a hálókártya fizikai címét. Nemost egy ilyen routert nem fogsz oda csatolni csak úgy, minimum meg kell mondani a szolgáltatónak az új címet. Honnan találod ki a router címét? Valahogy biztos meg lehet tudni, de...
És nem biztos, hogy a szolgáltató örülni fog...

(#10) Mehavnyik


Mehavnyik
csendes tag

Thanx for help, de azért még írjatok erről.

(#11) asterx válasza LordX (#9) üzenetére


asterx
csendes tag

A router címét nem nagy varázslat kitalálni, van egy szép webes menedzsment felülete és ott megvan minden. Legalábbis az SMC-nél. Más routernél persze máshogy. A szolgáltató meg valószínűleg örülni fog, hogy magasabb díjat fizettethet veled, hisz több gépet csatolsz hálózatra :)

Minden túlsó parttal szemben megtalálod az innensőt.

(#12) Gin


Gin
csendes tag

Ezt az SMC cuccost hol lehet kapni, mert jól hangzik! 3 gépre kellene internetet megoszatani ADSL-ről, és lehetőleg úgy, hogy ne kelljen midig bekapcsolva lennie valamelyik gépnek!
Köszi, Gin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.