Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Katonaság

Hozzászólások

(#161) hipernick


hipernick
tag

Üdv mindenkienk!

Régebben még talán volt értelme a sorkatonaságnak, akkro valószínűleg azt mondtam volna hogy ok rendben van , ez a kötelességem, de. Miután a faterom 20évig volt katona (persze nem sorkatona:)) és a tavalyi évben azt mondták neki hogy pá-pá azaz sajna belekerült a 30%-ba akiket ''leépítettek'' a katonaságnál akkor egy kicsit eltűnödtem a dolgon. Faterom egész életében katona volt felsőfokú végzettség jó pár felsőfokú nyelvvizsga, szóval elég magasan képzett. Aztán gondolnak egyet és elköszönnek tőle!? És ennek ellenére kötelességem hogy bevonuljak? Hogy van ez?
:((( Ez az egész nagyon felháborít engem hogy ennek ellenére még a mai napig is sok embert zaklatnak azzal hogy ''ugyanmár legyél sorkatona mert ez a kötelességed'' a túrót.


Egyébként 18 vagy 19 voltam amikor először küldték a sorozási papírt, akkor bevittem egy papírt hogy még nem megyek :DD mert még tanulok, meg tanulni is fogok.
Aztán egyik évben elfelejtettem beküldeni a tanulói jogviszonyigazolást. Jött is a papír hogy szeretettel várnak itt és itt. Gyorsan kérelemírás, tanulói jogviszonyigazolás, stb. (ma már 24 múltam) halasztás elfogadva.
Aztán ez év januárjában jön egy kis levél a helyi szabálysértési osztályról hogy a hadkieg feljelentett ,vagy mi a ''sorozáson való megjelenés elmulasztása'' miatt. Erre mondom magamban hogy mi a f**zom ez, nem kaptam semmiféle papírt a sorozásról. Egy kis utazás után a szabálysértési osztályon felvilágosítottak hogy elvileg 2003 augusztusában kaptam két értesítést is a sorozási papíromról, amit én nem kaptam meg!!! , egyiket sem. A legnagyobb poén az hogy én hiába mondtam azt hogy nem kaptam meg, mert a postának van egy kis ''hivatalos'' papírocskája hogy márpedig megkaptam ( a ku**a anyját a postának). Ezek után a minimálisan kiszabható bírságot 15e Ft (maximálisan 100e Ft) kellet befizetnem. Aztán még a mai napig is néma csönd. Szóval még plusszban ez is idegesít.

Ha netán megkaptam volna a sorozási papírt, természetesen elmentem volna mivel még mindig tanulok ,szóval elvileg nem vihetnek el :DDD.
Egy kis érdekesség még: még nem voltam sorozáson. mindig elég volt egy tanlói jogviszonyigazolás.

Remélem azért még megúszom ezt a sorkatonásdit :DD

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Katonaság
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.