Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  JiaYu G4S

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:40:23

LOGOUT.hu

JiaYu G4S Téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) Laza... válasza pasig (#2749) üzenetére


Laza...
addikt

Az MTK hongminak van az egyik legjobb GPS-e MTK fronton. Nagy csodát ne várj a G4S-től

Never give up!

(#2752) Peter_


Peter_
tag

Sziasztok!

A kéken villogó értesítőled kisüti a szememet. Át lehet állítani más színre, kisebb fényerőre, vagy ki lehet kapcsolni?

(#2753) fa4hu válasza Peter_ (#2752) üzenetére


fa4hu
őstag

Ha van Xposed-ed, akkor az Xled modullal tudod a színt állítani.

(#2754) vegyszer válasza csillfeco (#2750) üzenetére


vegyszer
addikt

SDCardTester

Ő pl ezt teszi. Ír, olvas, és a kettőt össze nézi. Érdemes üres kártyán tesztelni, mert csak a szabad kapacitást tudja tesztelni. Azaz ments ki róla mindent, és úgy nézd meg. Szerintem jó, ha 4GB az a kártya... :((

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2755) Urby66 válasza pasig (#2749) üzenetére


Urby66
aktív tag

Én próbáltam a linken szereplő antennát. Mivel az eredeti megkarcolódott kicseréltem ezzel de nem tapasztalok jelentős változást. Én azt gondolom nem is igazán az érzékenységgel van baj mivel 5-7 holdat mindig lát a telefon. A baj nálam az, hogy mintha a jelek feldolgozása, a mintavétel nem lenne elég magas. Pl. amikor egyenesen autózom jó a pozíció, de ha elkanyarodok akkor úgy mutatja, hogy továbbra is egyenesen megyek, és csak lassan pozicionál újra egyre közelebb dobva a valós helyzethez. És ez a sebességgel arányosan rosszabb. Ha mondjuk futok azt tök jól leköveti, nem hibázik, mintha okyankor az alacsony mintavétel elég lenne, mert nem változik annyit a pozícióm időegység alatt.

(#2756) pasig válasza Urby66 (#2755) üzenetére


pasig
csendes tag

Szomoru,ebben biztam,hátha jobb lesz töle.Egyébként ugyanezek a problémák nálam is.lehet hogy szoftveres gond is van. másik romot próbáltál?

(#2757) Urby66 válasza pasig (#2756) üzenetére


Urby66
aktív tag

Majdnem az összeset próbáltam. Mindegyik ugyanolyan. Azt gondolom a driver (ha lehet ezt itt így hivni) minden esetben ugyanaz, ezért ugyanolyan a viselkedés is.

(#2758) artid


artid
aktív tag

Sziasztok,

Búék mindenkinek!
Ahhoz, hogy külső GPS vevőt hasnálni tudjam a belső helyett, mit kell beállítani?
Kell valami progi?

Köszi.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#2759) gyfmate válasza artid (#2758) üzenetére


gyfmate
csendes tag

Szia! Én a Bluetooth GPS-t használom, nekem bevált.

A fejlesztői eszközökben engedélyezni kell a Helyutánzatok-at. Telefonnal párosítás, programot elindítod, yes, Connect, + bepipálhatod az Enable Mock GPS Provider-t, ha szeretnéd.

[ Szerkesztve ]

(#2760) Outlander válasza gyfmate (#2759) üzenetére


Outlander
őstag

? :F

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#2761) gyfmate válasza Outlander (#2760) üzenetére


gyfmate
csendes tag

Ha egy kicsit bővebben kifejted, lehet, hogy többet tudok segíteni :)

A programot itt találod.

[ Szerkesztve ]

(#2762) Outlander válasza gyfmate (#2761) üzenetére


Outlander
őstag

A hsz második része sztem hülyeség volt, a helyutánzatoknak semmi köze ehhez, másrészt hiányzott a program amiről beszéltél...

De így már ok.. :) :R

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#2763) gyfmate válasza Outlander (#2762) üzenetére


gyfmate
csendes tag

Szia!
Ez a program neve: a Bluetooth GPS :) a helyutánzatokat meg a playen írták, hogy kell... anélkül meg nem próbáltam, de megnézem este.
Máté

(#2764) Outlander válasza gyfmate (#2763) üzenetére


Outlander
őstag

A helyutánzatok az a hamis gps adatok miatt kell... szóval fals infót lehet vele megadni...
Mivel te pont az ellenkezőjét akarod, így felesleges bekapcsolni, de nem oszt nem szoroz, mert az adott program nem használja, csak értelme ninics.... :DDD

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#2765) gyfmate válasza Outlander (#2764) üzenetére


gyfmate
csendes tag

ok, köszi! :)

(#2766) mathias011


mathias011
csendes tag

Sziasztok!

Szorgalmasan végigolvastam a G4S és a G5S fórumát is de nem tudom eldönteni, hogy melyiket vegyem a kettő közül. HW ugyanaz, ha jól értem a G5S talán kicsit igényesebb külsőre, és kicsit kisebb. Viszont kb 50usd-vel drágább. És a 3mm nem akkora nagy különbség talán. A G4S akksija jóval nagyobb, de állítólag normál felhasználással az 5-ös is bír 2 napot. Ti megmondanátok, hogy miért vettétek a G4s-t és nem 5-öst illetve miért vennétek már inkább 5-öst ha most kéne?

Köszönöm!

(#2767) vegyszer válasza mathias011 (#2766) üzenetére


vegyszer
addikt

Nagyobb akksi olcsóbban. Nagyobb kijelző. Minden más gyakorlatilag azonos. Nekem ez számított kb.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2768) Outlander válasza mathias011 (#2766) üzenetére


Outlander
őstag

Dual sim kellett, 5 collnál kisebb vagy max 5coll, legalább a ráhazudott aksi értékek fele legyen 2000 körül...
Normális felbontás... illetve hozza az elöző telóim szintjén, htc desire 500, sony xperia m2...szóval csak előre, visszalépés ne legyen, megszoktam h nincs lagg.
Valahogy ez jött ki, illetve ajánlották is... rákerestem az aprók között, van-e valaki aki már megunta..

Megláttam egy 1 hetest, jó áron.. megvettem.. kb volt ez szerdán, pénteken már kezemben volt a teló.

Én pl g5s azért nem vennék, mert iphone utánérzés, az nálam már önmagában gáz, és akkor még hallgathattam volna mindenkitől h "ez milyen ájfon? MIért vettél ilyet? ez nem is ályfon, de szaaar! Klón,szar, fosch ályfon, akkor biztos játék is, telefonálni nem lehet vele?"
Bár mondjuk az én baráti köröm legalább akkora troll mint én! :DDD
Nem tudom, tényleg nem jön be... vagy legalább ne így lenne a hátlap, meg ne lenne fukció bill.

Amúgy teljesen elégedett vagyok vele, egy fillérbasó és idegesítő dolog van, az a funkció billentyűk háttérvilágítása... ami ugye nincs. :U

ui2: g5s-be tudtommal belemegy és müködik a g4s 3000-es aksija is.

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#2769) DJGABI válasza mathias011 (#2766) üzenetére


DJGABI
addikt

ahogy te is írtad: drágább volt az 5 azért nem az lett. meg fém hátlappal általában csak baj szokott lenni, mienknek az akksija is nagyobb, majdnem jobban jársz az olcsóbb modellel. :DDD

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#2770) muszi0521


muszi0521
aktív tag

Új rom van . Nálam ezt produkálja !

(#2771) Outlander válasza muszi0521 (#2770) üzenetére


Outlander
őstag

Ezek az orosz lewa és miui romok ezek ilyenek....

Sztem, bármelyik topikba is mész, mindenki egyöntetűen mondja h ne használj ilyeneket. :U

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#2772) muszi0521 válasza Outlander (#2771) üzenetére


muszi0521
aktív tag

Igen már egypárszor tapasztaltam . De nem adom fel most ez van fen . Port iOCEAN G7 ! !

(#2773) buchbinder válasza Outlander (#2762) üzenetére


buchbinder
csendes tag

igazából az a hülyeség amit te írsz!.....

gyfmate kollégának teljesen igaza van, kell a "fejlesztői lehetőségek - helyutánzatok engedélyezése"
mert különben kizárólag a beépített GPS-től várják a naviprogramok a korrekt jelet és csak "Bluetooth GPS"-program látja a koordinátákat, míg ha be van kapcsolva ez az opció, akkor bármelyik program elfogadja a BT-GPS által szolgáltatott adatokat. azt hiszik, hogy a beépített GPS-ről jön a jel...

[ Szerkesztve ]

(#2774) nokiauser válasza Outlander (#2768) üzenetére


nokiauser
aktív tag

"legalább a ráhazudott aksi értékek fele legyen 2000 körül..."
Szerintem a 3k korrekt.

(#2775) Outlander válasza nokiauser (#2774) üzenetére


Outlander
őstag

Én is úgy vettemészre. :K

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#2776) artid válasza gyfmate (#2759) üzenetére


artid
aktív tag

Köszi, nézem.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#2777) padre8 válasza Zoli_71 (#2626) üzenetére


padre8
csendes tag

Szia,

Nekem semmilyen tárcsázó program nincs fennt, mégis alacsonyabb a fényerő bejövő hívásnoknál. Hogyan orvosoltad. Valaki tud erre megoldást?

0036501344008

(#2778) csard


csard
újonc

Üdv kedves fórumtagok!

Szerintetek ezen telefonok közül melyik lenne a legjobb választás: Umi Zero, Jiayu G4S, Lenovo A806?
Személy szerint nekem a UMI tetszik a legjobban, de picit félek, hogy még egy nagyon új termék.

(#2779) Outlander válasza csard (#2778) üzenetére


Outlander
őstag

Lenovot biztos nem....

Umi zero jónak tűnik, support is van... de drágább, ha ez nem számít akkor szerintem umi.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#2780) csard válasza Outlander (#2779) üzenetére


csard
újonc

Köszönöm válaszod :R Valószínű az lesz :K

(#2781) kisbago


kisbago
aktív tag

Sziasztok véleményt tudnátok írni a telóról? :R

(#2782) csillfeco válasza vegyszer (#2754) üzenetére


csillfeco
újonc

Szia!

Bocs,h most válaszolok. Akkor a fejlemények: Az ebayon rendelt 64GB-os igazából 7.7GB-os. A 32GB-os ez is ebayos 7.2GB-os. A Gruppin rendelt 32GB-os "eredeti" Samsung 15,6GB-os (oda megy majd a garis levél) mind ez a h2testw hoztam össze. A 15,6-at formáztam parancssorban az alábbi link szerint:

http://itcafe.hu/tema/sd_kartya_hibajavitasara_progi/hsz_601-650.html

Igazad volt tényleg fake. Köszönöm a felvetésed ;)

Így most jónak is tűnik a 15-ös,de jött egy újabb probléma vagy inkább kérdés :). Nagy NBA fan vagyok és abból az aprópóból is vettem a telefont,hogy a HD-t normálisan viszi. Ezzel nincs is baj,de van egy mai meccsem ami majdnem 5GB-os. Nos ugyebár írásvédettség miatt nem tudtam felmásolni az sd-re. Olvasgatás után kiderült azért mert fat32-es a filerendszer 4GB-os fileig enged másolni stb. Ok semmi gond akkor rakom exfat-ba, oda fel is tudtam másolni,de a teló (4.2-es android) nem ismeri fel az exfat-ot (sérült SD-t jelez), sem az NTFS-t. Kérdésem az,hogy ha újabb romor raknék fel (4.4-et) az ismerné az exfat-ot vagy az NTFS-s filerendszert? Vagy ki tudom valahogyan kibővíteni a fat32-öt?

(#2783) qpmex


qpmex
tag

Sziasztok.
Milyen kábelt vegyek hozzá akkor ha azt szeretném hogy a tv-hez tudjam csatlakoztatni mint kivetítőt?

Vagy esetleg akkor ha egeret vagy billentyűzetet szeretnék hozzá rakni?
Ezt a videót nézegettem és gondolkoztam el hogy nekem is jó lenne egy ilyesmi a telefonhoz.

Szerintetek külső merevlemezt lehet valahogy csatlakoztatni, hogy arról tudjam lejátszani a filmeket?

Mondjuk valami ilyesmi jó lenne vagy van ennél jobb is ezekre a célokra?
[link]

Köszi aki válaszol valamelyik kérdésemre.:)

[ Szerkesztve ]

(#2784) jackbacsi87 válasza qpmex (#2783) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

MHL sajnos nem működik. (teló képe a tv-n)

OTG működik. Kell egy OTG kábel hozzá, ami pár 100ft-ért kapható, vagy barkácsolsz otthon egyet. (Én utóbbit választottam.)
billentyűzet, egér, pendrive simán csatlakoztatható, 2.5-ös winyó (laptop winyó) ha jól tudom megy külső áramforrás nélkül, 3,5-ös winyónak tuti kell külső táp.

(#2785) qpmex válasza jackbacsi87 (#2784) üzenetére


qpmex
tag

Ez kár. Akkor nem lehet közvetlenül sehogy sem csatlakoztatni a tv-hez?

A kérdés akkor már csak az hogy milyen OTG-t vegyek? Ebay-en nézegettem, de nem tudom lehet olyan kéne amivel egyszerre kettő vagy több dolgot is csatlakoztathatok.

(#2786) jackbacsi87 válasza qpmex (#2785) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

tv-hez usb-n keresztül tud csak csatlakozni, és a teló microsd kártyájáról tudsz filmeket nézni meg képeket stb. mintha pl pendrive lenne.

egyszerre több dolgot szerintem nem nagyon tudsz rádugni, mert a teló nem fog annyi áramot leadni, hogy mindennek jusson. meg olyan otg kábellel se találkoztam, amire több cucc mehetne.
ha mindenáron több dolgot akarsz egyszerre, akkor aktív usb hub-al próbálkozz.

(#2787) qpmex válasza jackbacsi87 (#2786) üzenetére


qpmex
tag

''tv-hez usb-n keresztül tud csak csatlakozni, és a teló microsd kártyájáról tudsz filmeket nézni meg képeket stb. mintha pl pendrive lenne.''

Ezt a lehetőséget ismerem és már használtam is, mert van egy set top boxom a tv-hez. Csak azt sajnálom hogy közvetlenül nem lehet kitenni a telefon kijelzőjét a tv-re.

"egyszerre több dolgot szerintem nem nagyon tudsz rádugni, mert a teló nem fog annyi áramot leadni, hogy mindennek jusson."
Nem kellene több dolgot. Csak 2-őt. Mondjuk 2 pendrive-ot és azok között másolni videókat. Az sem megoldható?

Jó lenne ha tudnál adni valami konkrét linket ha tudsz erre az OTG-re vagy USB hubra?
Köszi.

(#2788) Anex66 válasza SárkánySzív (#2718) üzenetére


Anex66
csendes tag

Megérkezett végre a várva várt G4S, egyenesen Kínából. Van már néhány kínai készülék a környezetemben, Jiayu is (G2F), de ennyi "extra" appal még nem találkoztam. Kérdezném, hogy a már említetteken kívül melyikeket érdemes eltávolítani. Valamint a Kinguser vagy a Titanium progi a javasolt?
Build: G4S 20140609-211642

(#2789) jackbacsi87 válasza qpmex (#2787) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Úgy néz ki elég a passzív hub is és megy minden.
Kábel meg a hub beszerezhető külföldről is, belföldről is attól függően mennyire fontos az ár, gyorsaság, garancia megléte/nemléte.

[ Szerkesztve ]

(#2790) vegyszer válasza qpmex (#2787) üzenetére


vegyszer
addikt

Az nem biztos, hogy a képét nem tudod kilőni a tv-re. Mert a 4.4 romokban bán WiFi direct képernyő megosztás.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2791) Outlander


Outlander
őstag

Most nincs kedvem tesztelgetni, ezért valaki aki ráér és van húzalma az nyomhatna egyet.

Ha csak a fele igaz, az is jó... :)

Más, valaki szokta nézni h mennyi ampert veszfel a teló töltésközben?

Csak mert most egy 0,85-sel töltöm, abból 0,82 fel is vesz, nagyobb csak 1 amperesem van, de azt meg nem tudom megmérni... van-e értelme vennem egy nagyobb fejet?
Tehát a kérdés mennyi a max felvétele? Mert néha kicsit sokkalom a töltési időt... nem mindig tudom estére felrakni.

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#2792) DJGABI válasza Outlander (#2791) üzenetére


DJGABI
addikt

hát a 4.2-es kerneljükkel voltak gáz dolgok (cold restart után bootloop, bluetooth nem igazán működött, ilyesmi)....

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#2793) pcsongi


pcsongi
újonc

Nem tudom érint-e még valakit, de nem találok megoldást a következő problémámra: Azon szerencsések közé tartoztam, akik a fóliatuninggal teljesen használhatóvá tudták varázsolni a ketyerét, így ezzel le is volt tudva részemről a gps probléma, egészen addig, ameddig nem egy rázós helyzetbe esett le a szélvédőről a telefontartó, benne a telóval és szakította le az antennát, ezzel erőst megnehezítve a hazajutást. Ekkor elhatároztam némi szitkozódás közepette, hogy veszek rá egy bluetooth gps vevőt. Így is tettem.

A probléma az, hogy teljesen jól navigál vele pl. az iGO, de nem tudom használni a track progikat pl. Saját útvonalakat, pedig nagyon szeretném, ha nyomon tudnám követni a mozgásomat. Hogy ne legyen ennyire egyszerű, az Endomondo azzal szórakozik, hogy ő sem követ a térképen, de a megtett távolságot írja, ami teljesen indokolatlan. Esetleg tud rá valaki valami gyógyírt?

[ Szerkesztve ]

(#2794) mibilszerviz


mibilszerviz
csendes tag

Sziasztok!

Mi a legjobb rom G4S-re.

Előre is köszönöm a válaszokat.

!!! XIAOMI KIEGÉSZÍTŐK !!! méretpontos üvegfólia 1500 Ft | átlátszó szilikontok 1500 Ft | SIM kártya átalakító szett + tű 1000 Ft | Piston füles 6000 Ft | Powerbank 10.000mAh 5000 Ft | Powerbank 20.000mAh 8000 Ft

(#2795) agabe


agabe
addikt

Majd belemerulok kicsit a topikba holnap-holnaputan , de addig bemasolom amit egy haverom kuldott el mint problemakat, hogy ezekre van-e megoldas (meg ha nem is reszletesen leirva csak, hogy erdemes -e keresgelnem a topikban)

1) A telefon beépített tárhelye 32 GB, erre mégse tesz semmit és a 2 GB ram telik folyton. Már vettem bele memóriakártyát, de így is az erőforrás határon vagyok. Hol tudom ezt átállítani?

2) Próbálkoztam beállítani a GPS-t a neten található leírások alapján, de egyrészt nagyon lassan találja meg a pozícióm, másrészt sehogy sem képes a WAZE appnak kordinátákat adni, illetve a google maps-en is időnként odébb mutat, mint ahol vagyok. Mondjuk egy párhuzamos utcára és így folyton újratervez, és ha a párhuzamos út elkanyarodik, félrevezető információkat mond és mutat.

3) MIkor elindítanám a fényképezőjét, az esetek 50%-ában már le van fagyva, így feketeséget mutat, nem reagál. Mondjuk fél perc elteltével be tudom zárni az appot, de addig nem tudok mást se csinálni a telefonon. Ha fotózni akarok, akkor pedig ilyenkor újra kell indítanom a telefont.

Jártam már vele egy weboldaladon megadott szervízben, de ott csak egy hardveres hibát (töltő csatlakozás) javították, a fenti hibákkal nem boldogultak, illetve nem tudtak szoftert frissíteni sem.

szerk:
a gps-re latom az osszefoglaloban van egy metodus linkelve (nem tunik tokeletesnek ahogy irta a szerzo, es nem tudom waze-nek pl. jo lesz-e), meg gondoltam, hogy sw frissiteni siman lehet egy kis utanaolvasas utan, de azert a fagyas pl. nem tul jo omen, bar lehet sw frissites utan nem lenne gond vele.

[ Szerkesztve ]

(#2796) Outlander válasza agabe (#2795) üzenetére


Outlander
őstag

Huuuh.. :U

1, Vagy hamisítványt / klónt vett... és így ez előfordulhat, vagy telepakolta filmekkel, zenékkel...
Bár ez nem indokolja a 2 gb ram eltűnését.. már amennyiben a 2 gb-os változat van meg neki, ami amúgy 16 gb tárhellyel rendelkezik és nem 32-vel... egy normális romot fel kellene rakni.
Illetve ezek elött jöhetne egy screenshot a "telefonról" részről.

2, Már volt róla szó, van több beállítási lehetőség is... fent jobbra a kereső... (én személyszerint hülyeségnek tartom a 265515156 programmal való mókolásokat, egyszer kell beállítani hogy hungarisztán és kész, utána el kell felejteni az ilyen olyan rendszer fájlok birizgálását stb.)

3, Lásd 1.

3/b, Azt a "szervizt" is messzíről el kellene kerülni.

4, Igen, igen, nem-.... én a helyetekben feltennék egy romot, mivel nekem az MG V8 nagyon bejött, így azt tudom ajánlani.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#2797) agabe válasza Outlander (#2796) üzenetére


agabe
addikt

Innen vasarolta, ( akkor is Kinaban volt ), ezert valoszinu, hogy igazi. A 32GB-os verzio gondolom kicsit mas mint a normal 16-os.
Screensot-ot megprobalok kerni tole ;)

(#2798) Outlander válasza agabe (#2797) üzenetére


Outlander
őstag

Hmmm... ezekszerint már van 32-es is. :F :R

Nem tudom, h mit szól hozzá a 16-os romja...

Egy screenshot mindenképp jó lenne...

ui: ettől amúgy még lehet klón, mert ott pont ezt szokták játszani, h nagy ugyan a tárhely, de valamiért egy 2 megás kép is 20 megát foglal... stb bődli számok a megtévesztés sikeréért.. :DDD

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#2799) agabe válasza Outlander (#2798) üzenetére


agabe
addikt

a hivatalos jiayu store-bol azert nem hiszem, hogy klont kapott volna.
Most nezeget egy S3-ast, de hajlok arra, hogy azt mondjam neki olyat vegyen csak ami itthon is elerheto, vagy legalabb europaban, mert azokrol legalabb van tapasztalat, es lehet, hogy az ovevel is az a baj, hogy itthon a szerviz sem ismeri (bar hozza valo sw-t ha akartak volna tuti le tudtak volna szedni es azzal frissiteni)

(#2800) agabe


agabe
addikt

Itt a screenshot.

Eleg regi a sw ami rajta van ahogy nezem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  JiaYu G4S
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.