Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-25 10:20:57

LOGOUT.hu

JavaScript != Java (A JavaScript nem összekeverendő a Javával, két különböző programozási nyelvről van szó!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) Joci93 válasza Sk8erPeter (#3448) üzenetére


Joci93
senior tag

Illetve még egy kérdés:
Egy cookie-ban lehet több értéket tárolni?

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#3452) sebastien19 válasza Sk8erPeter (#3391) üzenetére


sebastien19
csendes tag

S azt sehogy sem tudom érzékelni, hogy a felhasználó valóban kattint, vagy egy makró/program kattint, ugyanúgy csak kattintást érzékelek?
Illetve a billentyűkombinációk is csak akkor érzékelhetők, ha azt akkor nyomja, amikor az oldalamon van, aktívan, abban az esetben ha előtte hívja elő a makrót valami kombinációval késleltetve, akkor az egészből nem látok semmit, csak, hogy kattint, amit meg megint nem lehet kiszűrni, ugye? :(

[ Szerkesztve ]

(#3453) martonx válasza Joci93 (#3451) üzenetére


martonx
veterán

A cookie alapvetően egy szöveget tárol.
Ezzel azonban bármilyen js objektumot tudsz tárolni, csak előtte JSON.stringify-olni kell, hogy egy stringbe sorosítva legyen letárolva az adat.

Én kérek elnézést!

(#3454) gyga


gyga
senior tag

[link] erre az oldalra hogy tudom megoldani azt hogy ha nincs bejelölve a szalmázási cím eltér akkor azok a mezők amelyek a számlázási címhez kapcsolódnak legyenek szürkék és ne lehessen bele írni. Ha lehet egyszerű js kellene.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#3455) Sk8erPeter válasza Joci93 (#3449) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

:( Egyszerűen nem értem a tanítási koncepciót (hogy mit? Sokszor ilyen tanároknál nem biztos, hogy van olyan...). Számológép készítését erőltetik rátok, visszaszámlálós órát készíttetnek, "bejelentkezős" formot csináltatnak JavaScripttel (!!), aztán pedig WEBSHOPOT akar veletek készíttetni a tanár, CSAK JavaScript-alapokon - de mindeközben nem tanítja meg, hogyan lehet validálni normálisan egy űrlapot, hogyan lehet átszínezni oldalon lévő elemeket, stílust változtatni, meg egy csomó gyakorlatias feladatot fel lehetne sorolni, ami biztos, hogy előkerül egy honlapkészítés során. De egy visszaszámlálós óra, számológép? Ki a francot érdekel? Előkerülhet egy bizonyos projekt során ilyesmi, de a leggyakrabban előforduló feladatokat kellene először begyakoroltatni, megmutatni ilyeneket, mint a fejlesztőpanel használata, stb., nem pedig a diákokon kiélni a gyökér kreativitását. Tényleg elkeserítő a helyzet a webfejlesztés "tanítása" során... :(

Sk8erPeter

(#3456) martonx válasza gyga (#3454) üzenetére


martonx
veterán

A számlázási cím-et belerakod egy div-be, ami alapból display:none vagy visible:false, vagy opacity:0 megjelenésű.
Aztán, amikor a checkbox onchange eseménye elsül, akkor a div-nek ezt a css attribútumát átmódosítod, hogy látható legyen.

Én kérek elnézést!

(#3457) Sk8erPeter válasza Nite (#3450) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez egyáltalán nem furcsa. Az AJAX-kommunikáció, mint a mozaikszóban benne is van, alapvetően aszinkron hívásokat eredményez, ergo az átirányítás valószínűleg még azelőtt meg fog történni, mielőtt az AJAX-kérés lefutna - nem várja meg, míg végez az akarmi().
Megoldás a logika újragondolása: biztos van értelme AJAX-kérés után ÁTIRÁNYÍTANI? Nem lenne jobb mondjuk az átirányított oldalnak átadni a megfelelő adatokat query string formájában? Ha arra jutsz, hogy maradjon az eredeti koncepció, akkor pedig az AJAX callback függvényébe kellene beletenned az átirányítást, hogy előbb az ott szereplő kérés mindenképp lefusson.

Sk8erPeter

(#3458) Joci93 válasza Sk8erPeter (#3455) üzenetére


Joci93
senior tag

Átszínezős scriptet is csináltunk. 3 gomb, 3 különböző színnel. Ha az egyikre kattintunk, akkor a honlap hátterét átszínezi a beprogramozott színre.

Mégegyszer köszi a segítséget, egyre jobban haladok a webshoppal. :R

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#3459) Sk8erPeter válasza sebastien19 (#3452) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na, itt vannak jó példák arra, hogyan tudsz kódból MouseEventet előidézni:

http://stackoverflow.com/questions/11127908/difference-between-click-and-actually-clicking-a-button-javascript-jquery/11128099#11128099

https://developer.mozilla.org/en-US/docs/DOM/document.createEvent
dispatchEvent method
http://help.dottoro.com/ljrinokx.php

van még a CustomEvent, IE9 fölötti verzióknál megy:
https://developer.mozilla.org/en-US/docs/DOM/Event/CustomEvent

egy élő példa a developer.mozilla.org oldalon:
https://developer.mozilla.org/samples/domref/dispatchEvent.html

Sk8erPeter

(#3460) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

dzone-on volt fent ez a rendkívül hasznos script, hátha valakinek szüksége lesz hasonlóra egy projekt során:

http://theonion.github.io/fartscroll.js/

:DD

Sk8erPeter

(#3461) Joci93 válasza Sk8erPeter (#3460) üzenetére


Joci93
senior tag

Uram atyám.... :O

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#3462) Sk8erPeter válasza Joci93 (#3461) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ugye, milyen színvonalas? :DDD Muszáj volt, tudtam, hogy rá fogtok kattintani. ;] :P

Sk8erPeter

(#3463) Joci93 válasza Sk8erPeter (#3462) üzenetére


Joci93
senior tag

Ilyet bedobok a vizsgamunkámba...nem tudom, hogy mit szólna hozzá a tanár. ;] ;]

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#3464) Sk8erPeter válasza Joci93 (#3463) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát most érted, HTML5 + JavaScript, mi gondja lehet... :)

Sk8erPeter

(#3465) CSorBA válasza Sk8erPeter (#3460) üzenetére


CSorBA
őstag

Ezt nem melóhelyen, bekapcsolt hangfalakkal kellett volna kipróbálnom... :DDD

(#3466) Sk8erPeter válasza CSorBA (#3465) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hahaha :DDD
Amúgy iszonyat nagy gyökérség, csak én is tuti rákattintottam volna, gondoltam bedobom, aztán hallgatom, hogyan küldenek el a búsba :D

Sk8erPeter

(#3467) sebastien19 válasza Sk8erPeter (#3459) üzenetére


sebastien19
csendes tag

Huh, sok minden van ott, nem értek mindent.. Összegezve, akkor kiszűrhető, hogy ki klikkel a makró vagy valódi egér? Nekem úgy tűnik, hogy nem. Illetve, amit láthatok az egészből, az csak az amit akkor nyom, amikor aktív a megnyitott oldal. Pl. ha a tálcára kattint, akkor onnantól a lenyomott billentyűk sem érzékelhetők, ugye?
köszi egyébként :)

(#3468) Nite válasza Sk8erPeter (#3457) üzenetére


Nite
őstag

igen ezt termeszetesen tudom, hogy aszinkron, eppen ezert gondoltam, hogy mivel az atiranyitas elott hivom meg, az szepn aszinron modon elindul, az atiranyitastol fuggetlenul es majd valamikor vegez :F

Paid my dues!

(#3469) Jim-Y


Jim-Y
veterán

sziasztok

hogy tudnék egy szinkron kommunikációt megcsinálni js-ben vagy jqueryben?
login adatokat szeretnék elküldeni egy php fájlnak, és addig nem akarok csinálni semmit, amíg vissza nem kapok valamit. üdv és köszi

(#3470) Jim-Y válasza Jim-Y (#3469) üzenetére


Jim-Y
veterán

a $.ajax-nak van async: false kapcsolója, ezzel sikerült :)

(#3471) ahetaton


ahetaton
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy hogy lehet azt megoldani, mikor ráviszem az egeret egy menüpontra, akkor ne csak annak a hover állapota változzon, hanem az oldal x területein is legyen még változás?

CSS-ben ez megoldható, vagy csak JavaScript?

Előre is köszönöm!

(#3472) spammer válasza ahetaton (#3471) üzenetére


spammer
veterán

Még hány topikban kérdezed meg? :F

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3473) nymarti


nymarti
csendes tag

Sziasztok!

szeretnék segítséget kérni, abban, hogy a lapomon egy tartalom "kilóg" az oldalról
alapvetően van 3 oszlopom, ebben vannak különböző tartalmak
és a középsőben van egy tab, aminek a tartalma kilóg, mert a középső oszlop a bal oszlop magasságát veszi fel
ezzel próbálkoztam, de nem jött be
var bal = document.getElementById('bal');
var kozep = document.getElementById('kozep');
var jobb = document.getElementById('jobb');
var tabok = document.getElementById('tabok');
if ( jobb != null) {
var meret = jobb.offsetHeight;
} else {
var meret = 0;
}
if (bal != null) {
if (bal.offsetHeight > meret ) {
meret = bal.offsetHeight;
}
}
if (kozep != null ) {
if ( kozep.offsetHeight > meret) {
meret = kozep.offsetHeight;
}
}
if (tabok != null ) {
if ( tabok.offsetHeight > meret ) {
meret = tabok.offsetHeight;
}
}
if (bal != null) {
bal.style.height = meret+"px";
}
if ( kozep != null ) {
kozep.style.height = meret+"px";
}
if ( jobb != null) {
jobb.style.height = meret+"px";
}
if ( tabok != null) {
kozep.style.height = meret+"px";
}
}

van esetleg valami tippetek?
előre is köszi a segítséget!

(#3474) Karma válasza nymarti (#3473) üzenetére


Karma
félisten

A tippem: dobd ki a rákba a JavaScripttel tologatott diveket!
Csináld meg a layoutot rendesen, CSS-sel.

“All nothings are not equal.”

(#3475) ahetaton


ahetaton
csendes tag

Sziasztok!

Elég kezdő vagyok a JavaScript területén, segítséget szeretnék kérni.

Hogy lehet, azt megoldani, hogy van 3 menüpontom és amikor rákattintok az egyikre csak az adott területet töltse be, ne az egész oldalt?

Köszönöm!

(#3476) spammer válasza ahetaton (#3475) üzenetére


spammer
veterán

Ha jól értem page refresh/reload nélkül akarsz tartalmat megjeleníteni az oldalon, pl. betölteni egy divbe valamit. Ha igen, akkor jQuery/AJAX irányba keresgélj. Pl. hasonló kulcsszavakra keress rá [link]

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3477) ahetaton válasza spammer (#3476) üzenetére


ahetaton
csendes tag

Igen, ilyesmi. :)
Bár közben rájöttem, hogy 'Javascript Tab Menu'-re is igen sok találat van. Köszönöm!

(#3478) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok

http://jsfiddle.net/Jim_Y/KQW5w/

Kattintsatok bele a result-ba, majd arrow gombok.

Hogy lehet "irányváltásnál" megoldani, hogy ne akadjon meg egy pillanatra, hogy lehetne folyamatosabban irányt váltani?
Miért nem 1px vékony a vonal?

üdv

[ Szerkesztve ]

(#3479) Jim-Y válasza Jim-Y (#3478) üzenetére


Jim-Y
veterán

Miért nem 1px vékony a vonal?

mert érthetetlen módon a canvas item méretét nem jó ha css-ben adom meg, hanem inline kellett, így ténylegesen 400x400-as lett. Ha css-ben adtam meg ugyanezt akkor torzult. Most már ez jó.

(#3480) Karma válasza Jim-Y (#3478) üzenetére


Karma
félisten

Az esemenykezelodbe bele kene tenned par "return false;"-ot, hogy az oldal ne gordulhessen el amikor a nyilakat nyomkodod, szerintem. A kerdest amugy nem ertem.

“All nothings are not equal.”

(#3481) Sk8erPeter válasza sebastien19 (#3467) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerintem JavaScriptben a korábbiak alapján nem lehet egyértelműen megmondani, hogy automatizált klikkelés történt-e (épp JavaScripttel), vagy pedig ténylegesen egér általi. Én legalábbis nem látom azt a teljesen foolproof megoldást, amikor olyan event objektum jönne létre, amit ne lehetne kézzel felparaméterezni (lásd korábban linkelt kódok).

Ha valaki mégis tud egyértelmű módszert, megmondhatná.

"Pl. ha a tálcára kattint, akkor onnantól a lenyomott billentyűk sem érzékelhetők, ugye?"
Nem.

Sk8erPeter

(#3482) Sk8erPeter válasza Nite (#3468) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

No, de írtam a kerülő megoldást (utsó bekezdés), akkor mi a gond? :)

Sk8erPeter

(#3483) Sk8erPeter válasza Jim-Y (#3470) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jaja, ez így van, de arra figyelj oda, hogy az async paraméter jQuery 1.8-astól kezdve deprecated:
http://api.jquery.com/jQuery.ajax/

"As of jQuery 1.8, the use of async: false with jqXHR ($.Deferred) is deprecated; you must use the success/error/complete callback options instead of the corresponding methods of the jqXHR object such as jqXHR.done() or the deprecated jqXHR.success()."

Érdemes átgondolnod, hogy biztosan jó-e az, hogy egy sima bejelentkezés miatt szinkronná teszed a kommunikációt, ha egyébként általában az oldaladon az aszinkron kommunikációt erősen használod: szerintem ebben az esetben sem indokolt. Hadd döntse el a felhasználó, szeretné-e megvárni, míg megkapja a választ a szervertől, addig meg tegyél ki neki egy töltődő ikont. Zavaró lehet, ha addig használhatatlan a felület. Vagy legyen hagyományos lap-újrafrissülős megoldás. Vagy használd a jQuery BlockUI Plugint (vagy egy hasonló megoldást).

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3484) Sk8erPeter válasza Karma (#3480) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igazából csak egyetlen return false; kell a keydown eseménykezelő végére :)
Ha jól értelmezem, a felvetés az, hogy amikor a canvasra rákattintasz, és elkezded nyomni a kurzort valamelyik irányba, akkor elkezd rajzolódni egy vonal, de irányváltásnál van egy kis megakadás, amíg folytonosan kezd el haladni, hasonlóan ahhoz, mint amikor mondjuk egy szövegmezőben lenyomva tartod valamelyik betűt, és egy kis várakozás után kezd el csak rengeteg betű beíródni. Azt szeretné, hogy ne legyen várakozás, egyből tudjon kirajzolni a másik irányba is (lehetséges ez egyáltalán?).

Ide már betettem a return false-t, meg a többi kevés kódot:
http://jsfiddle.net/KQW5w/1/

Sk8erPeter

(#3485) Sk8erPeter válasza ahetaton (#3477) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha használsz jQuery UI-t, akkor van hivatalos jQuery UI-féle megoldás is:
http://jqueryui.com/tabs/#ajax
Persze biztos lehet találni igényeseket plain JS-ben is, én ilyet most hirtelen csuklóból nem ismerek. Hátha ajánl valaki plain JS-megoldást is, hogy ne legyen az, hogy csak a jQuery-t sz×pja mindenki. :P

Sk8erPeter

(#3486) Jim-Y válasza Sk8erPeter (#3483) üzenetére


Jim-Y
veterán

Nekem az aszinkron ajaxxal az a bajom, hogy a success ágban kéne mindent lekezelni, vagy meghívni egy másik függvényt, míg amikor aszinkron csináltam, akkor tudtam írni ilyen függvényt ami a saját logikámnak jobban feküdt:

Server.prototype.login = function(username, password){
var result;
$.ajax({
url: "php/server.php",
type: "POST",
data: {
action: "login",
username: username,
password: password
},
dataType: "json",
success: function(response){
if(response.success){
result = response.success;
}
},
async: false
});
return result;
}

A rossz eset nincs lekezelve, de az kényelmessé teszi a szinkron hívást, hogy vissza tudok térni belőle, ez alkalmazás szinten így néz ki:

$("#loginBtn").click(function(){
uName = $("#unameField").val();
pwd = $("#pwdField").val();
if(uName === "" || pwd === ""){
alert("Missing username or password!");
} else {
if(server.login(uName, pwd) == 1){
// akarmi
client = new Client(uName, pwd);
}
}
});

Most ha mindent amit sikeres login után akarnék véghezvinni az ajax succes ágában hívótt metódusban kéne megcsinálni, az rossz lenne :D

(#3487) Jim-Y válasza Sk8erPeter (#3484) üzenetére


Jim-Y
veterán

Igen, pont ezt szeretnék, vagyis pont ez lett volna a kérdés, kicsit átírtam énis, hogy legalább a vonal legyen normális.

http://jsfiddle.net/Jim_Y/KQW5w/2/

(#3488) martonx válasza Jim-Y (#3486) üzenetére


martonx
veterán

Az async false erősen kerülendő, mert olyankor minden egyéb js futást fagyaszt (pl. js animációknál ez nagyon gáz tud lenni)!!!
Tudom nehezebb tisztán aszinkron megközelítéssel programozni, tegnap pl. nekem is erősen el kellett gondolkoznom, egy kliens oldali aszinkron hívásnál hiba esetén ismétlő logika megvalósításán (ami végül nem is lett bonyolult), cserébe nagyon megéri tisztán aszinkron programozni.

Én kérek elnézést!

(#3489) Sk8erPeter válasza Jim-Y (#3487) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

https://developer.mozilla.org/en-US/docs/HTML/Canvas/Tutorial/Basic_usage

Itt van a kulcsmondat a width és height attribútumok leírásánál a canvasra vonatkozóan, zárójeles megjegyzésként:
"The <canvas> element has only two attributes - width and height. These are both optional and can also be set using DOM properties. When no width and height attributes are specified, the canvas will initially be 300 pixels wide and 150 pixels high. The element can be sized arbitrarily by CSS, but during rendering the image is scaled to fit its layout size. (If your renderings seem distorted, try specifying your width and height attributes explicitly in the <canvas> attributes, and not with CSS.)"

Hogy egész pontosan a CSS-beli megadás miért nem működik az elvártaknak megfelelően, azt nem tudom, de feltételezem, ez böngészőbeli implementáció kérdése, és jelenleg egyik böngészőben sem renderelődik a konkrét példa az elvártaknak megfelelően.

Érdekességként felfedeztem egyébként, hogy Operában hiába tartod nyomva a kurzorgombokat, nem fog arrébbmenni a vonal, csak akkor, ha egyesével nyomkodod őket. Ezzel a buggal (vagy feature? :D) még nem találkoztam Operában. Bár gondolom most ez marginális kérdés, ha már marginális részesedésű böngészőről van szó.

Sk8erPeter

(#3490) Sk8erPeter válasza Jim-Y (#3486) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nagyon nem szép megoldás akkor sem a szinkron (és NEM aszinkron :D) hívás.
Amit írtál, az is átalakítható, ha megadsz egy callback-függvényre mutató pointert, úgy, hogy paraméterként azt is elvárod:

Server.prototype.login = function(username, password, successCallback){
// .............

$.ajax({
// ............
success: successCallback,
// ........
});
// ......
}

function successSzarsag() {
// ide jöhet az, amit sikeres kommunikáció esetén szeretnél csinálni
}

$("#loginBtn").click(function(){
// ..........
server.login(uName, pwd, successSzarsag);
// ......
});

Most ez csak gyorsan bepötyögött példa volt a kódod alapján, nyomokban hibát tartalmazhat, bár szerintem első ránézésre így működőképes.

Tényleg picit nehézkes átállni erre a gondolkodásra, erősen más megközelítést igényel, de érdemes végiggondolni, mert blokkolni a UI-t nagyon rossz megoldás.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3491) Karma válasza Sk8erPeter (#3490) üzenetére


Karma
félisten

Callbackek passzolgatása helyett mostanában nekem a promise paradigma nagyon bejön. A when.js elég szimpi mint JavaScriptes implementáció.

“All nothings are not equal.”

(#3492) Sk8erPeter válasza Karma (#3491) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jaja, tényleg jónak tűnik. A callback-passzolgatás tényleg elég ronda.

Sk8erPeter

(#3493) Frigo


Frigo
őstag

JQuery az 1.5 óta támogatja a promise-kat .

(#3494) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok!

Van egy ilyen ellenőrző szkriptem, ami azt nézi ki van e töltve minden mező, ha nincs akkor kiírja a hibát. Ha nem töltöm ki, akkor működik, ha viszont kitöltöm akkor is leállítja a működést hibával. :(

Itt a kód.

(#3495) Jim-Y válasza Zedz (#3494) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia, én ezt így csinálnám,
http://jsfiddle.net/Jim_Y/mqJa9/

var myForm = new Array("tip","fname","famname");
// mi az, hogy myForm.value? itt mit akartál?
if (isNaN(myForm.value))
{
var element=document.getElementById("error");
element.innerHTML="All fields are required!";
form.tip.focus();
return false;
}

minek return false? semmi értelme ...

(#3496) Zedz válasza Jim-Y (#3495) üzenetére


Zedz
addikt

Megpróbálom így, köszönöm.

(#3497) Sk8erPeter válasza Jim-Y (#3495) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Azért az legyen kiírva, hol hibáztunk, ez így nem túl informatív... (meg </br> >> <br />
Egy formban legyen submit típusú gomb, hogy Enterrel is el lehessen küldeni (különben így nem lehet). De submit gomból több is lehet egy formban, épp ezért a form onsubmitjára érdemes kötni a validálást, nem egy adott gomb onclickjére. :) (Ha csak billentyűzettel babrál, akkor nem biztos, hogy rá fog klikkelni a gombra.)

Amúgy meg a randa alert helyett jobb, amit írt, hogy egy error divbe írja ki a hibát. :D

Sk8erPeter

(#3498) Jim-Y válasza Sk8erPeter (#3489) üzenetére


Jim-Y
veterán

Nincs ötleted, hogy erre hogy kéne rákeresnem neten? Tökre rákeresnék, de nem tudok semmit beírni amire ilyen találatot dobna ki:/

"amikor a canvasra rákattintasz, és elkezded nyomni a kurzort valamelyik irányba, akkor elkezd rajzolódni egy vonal, de irányváltásnál van egy kis megakadás, amíg folytonosan kezd el haladni"

(#3499) Jim-Y válasza Jim-Y (#3498) üzenetére


Jim-Y
veterán

Válasz, ez talán segít majd: [link]

(#3500) martonx válasza Jim-Y (#3499) üzenetére


martonx
veterán

Jó ez a bejegyzés, csak azt nem értem minek ehhez jquery? A blogoló megspórolt a jquery-vel pár karakternyi gépelést?

Ráadásul ez a 3 sor mennyire gáz már?

context = $('#canvas')[0].getContext('2d');
WIDTH = $('#canvas').width();
HEIGHT = $('#canvas').height();

Szerencsére ez csak egy init-ben van, de 3-szor meghívni a css selectort?
var element = document.GetElementById("canvas")
context = element[0].getContext('2d');
WIDTH = element.width(); //nyilván plain js-ben nem így kell beállítani a szélességét egy elemnek, csak lusta vagyok
HEIGHT = element.height();

Amúgy maga ez a canvas-ban rajzolásós, játék készítés tök jó dolog, bárcsak lenne időm ilyeneket csinálni :(

Én kérek elnézést!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.