Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-25 10:20:57

LOGOUT.hu

JavaScript != Java (A JavaScript nem összekeverendő a Javával, két különböző programozási nyelvről van szó!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) Sk8erPeter válasza Tapsi (#3399) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

hát akkor jó... :D

Ha már nyomatod a Flash-t, gondolom tudod: Flash-es dologba ilyen módon (most a klikkelős játékról van szó) semmiképp nem lehet automatizáltan belenyúlni? Csak mert meglepődnék, ha erre már nem találtak volna ki módszert... :D
Nekem közöm nincs a Flash-hez (és nem is lesz), úgyhogy fogalmam sincs a válaszról.

Sk8erPeter

(#3402) Tapsi válasza Sk8erPeter (#3401) üzenetére


Tapsi
addikt

Magába a flash objektumba nem tudsz belenyúlni, de a dolog gyenge pontja egyébként is a PHP-hívásnál van. Személy szerint ebben az esetben azért használnék inkább flasht, vagy appletet, mert abban könnyebben el lehet rejteni olyan titkosító/authentikáló algoritmust, amellyel ki lehet szűrni a mesterségesen generált szerver kéréseket.

Persze a favágó módszer a másodpercenkénti híváslimit beállítása, de az kicsit sérti a szépérzékem. :D

[ Szerkesztve ]

(#3403) Sk8erPeter válasza megalover (#3395) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na, itt a válasz:

YouTube Says Autoplays Don’t Count
http://gigaom.com/2008/07/23/youtube-says-autoplays-dont-count/

pont ahogy gondoltam, azért nem számolódik, mert nem felhasználói kezdeményezésre történik a lejátszás:
"YouTube has revealed that the company purposefully does not count video autoplays.

“Autoplaybacks are not counted toward the visible ‘views’ numbers displayed on the YouTube site because autoplaybacks are not viewer initiated,” a YouTube spokesperson said via email, adding that viewcounts should be a reflection of the interests and intents of video viewers."

Pontosan azért, mert bizonyos felhasználók hivatalos partnernek számítanak, akik tudtommal nézettség után kapnak valamennyi lóvét is, de ilyen autoplay-megoldásokkal ez könnyen kijátszható, ráadásul idegesítő is lehet a felhasználónak.

Sk8erPeter

(#3404) Sk8erPeter válasza Tapsi (#3402) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"de a dolog gyenge pontja egyébként is a PHP-hívásnál van"
Most ezt nem értettem, milyen PHP-"hívásnál"? Úgy érted, amikor a szerver megkapja a klienstől az adatokat? Csak mert akkor még totálisan irreleváns, hogy PHP, ASP.NET vagy Java-alapú szerver futkorászik a háttérben...
Szóval inkább az a lényeg, hogy a klienstől milyen adatok utaznak a szerver felé.

Amúgy ja, valszeg a Flash-es vagy Java appletes módszer jobb lehet talán erre a kifejezetten kattintásorientált feladatra.

"Persze a favágó módszer a másodpercenkénti híváslimit beállítása, de az kicsit sérti a szépérzékem."
Miért, mi a gond azzal, ha valami totál irreális másodpercenkénti kattintásszámra azt mondjuk, hogy az tuti nem felhasználói kattintásmennyiség?

Sk8erPeter

(#3405) megalover válasza Sk8erPeter (#3400) üzenetére


megalover
tag

Előkerestem, és megtaláltam hogy hol olvastam előzőleg erről a "natívos" témáról. Ha jól emlékszem ez az oldal volt:

http://support.google.com/youtube/bin/answer.py?hl=en&answer=175736

Itt írja:

Remember that not every video playback counts as a view. Playbacks that do not begin with a click on the native YouTube player typically do not count as a ‘view’ because user-initiated clicks are more representative of the kind of interaction the viewcount is intended to measure.

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#3406) Sk8erPeter válasza megalover (#3397) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"És mi a szösz az a java applet?"
Ilyenkor így érdemes próbálkozni: [link] - durva, mi? :U

Sk8erPeter

(#3407) Sk8erPeter válasza megalover (#3405) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, a #3403-ban meg ott a magyarázat.

Sk8erPeter

(#3408) megalover válasza Sk8erPeter (#3403) üzenetére


megalover
tag

Látom te is megtaláltad közben... Hát szomorú vagyok. Ilyen formában akkor nem tudom felhasználni a látogatói kapacitásaimat. Kellemetlen... :O Köszi mindenkinek aki utánanézett!

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#3409) megalover válasza Sk8erPeter (#3406) üzenetére


megalover
tag

Jjaja, mindig szoktam előtte guglizni, itt csak a meglepődöttségemnek akartam hangot adni. ;)

[ Szerkesztve ]

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#3410) Tapsi válasza Sk8erPeter (#3404) üzenetére


Tapsi
addikt

Szóval inkább az a lényeg, hogy a klienstől milyen adatok utaznak a szerver felé - nem is állítottam az ellenkezőjét, a PHP csak egy példa volt.

Miért, mi a gond azzal, ha valami totál irreális másodpercenkénti kattintásszámra azt mondjuk, hogy az tuti nem felhasználói kattintásmennyiség? - szerintem ez csak második védelmi vonal lehet, mert gyakorlatilag lehetetlen jó értéket belőni erre. Ha túl kicsire állítod, akkor lehet, hogy nem számol valós kattintást, ha túl nagyra, akkor az már utat nyit a csalásnak.

#3408: igazándiból a csaláson kívül reálisan mi értelme ennek az autoplaynek? Hiszen ha a felhasználó nem kattint rá, akkor nem is akarja megnézni. A Youtube módszere teljesen jogos.

[ Szerkesztve ]

(#3411) megalover válasza Tapsi (#3410) üzenetére


megalover
tag

Itt arról volt csupán szó, hogy látogatókat tudok irányítani egy adott weboldalra amely beágyazva tartalmaz youtube videót is. Mindössze azt szerettem volna elérni, hogy aki megnézi az oldalamat, az egyúttal a beágyazott videó nézettségét is növelje. De mint az imént kiderült ez sajna nem megoldható, mert ahhoz az illetőnek a videón is kattintania kéne még egyet! Mivel a youtube számlálója csak azt számolja a megtekintéseknél...

[ Szerkesztve ]

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#3412) Tapsi válasza megalover (#3411) üzenetére


Tapsi
addikt

Csakhogy ő az oldaladon nem nézi meg a videódat, akkor miért is kéne számolnia?

(#3413) Jim-Y válasza megalover (#3409) üzenetére


Jim-Y
veterán

megj:

Szerintem amúgy is elég idegesítő, ha felnézek egy oldalra, és ott rögtön elindul egy videó, mi van ha órán vagyok, vagy munkában és nincs lehalkítva a noti, mert ha egy honlapot megnyitok, akkor arra számítok, hogy annak nem lesz hangja.. A bannerek, amik flashben készülnek más tészta, azt le tudom tiltani, szűrni tudok rá.

(#3414) martonx válasza Tapsi (#3412) üzenetére


martonx
veterán

Te is tudod, ő is tudja miért. :DDD
Az első perctől kezdve tudni lehetett, hogy itt nem a barátságosabb felhasználói élményről szól a kérdés, hanem hogy lehetne pénzre váltani a nem valós kattintásokat. Még ha ez egy némileg elegánsabb (és jóval egyszerűbb) módja is lett volna a csalásnak egy kattintó bot hálózat beüzemelésénél.

Én kérek elnézést!

(#3415) Sk8erPeter válasza megalover (#3408) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"nem tudom felhasználni a látogatói kapacitásaimat"
Milyen szépen hangzik ebben a formában... ;]

Sk8erPeter

(#3416) Tapsi válasza martonx (#3414) üzenetére


Tapsi
addikt

Összetöritek az illúzióimat. :D

(#3417) megalover válasza Sk8erPeter (#3415) üzenetére


megalover
tag

Nincs szó itt semmilyen kattintó BOT-ról, hanem Traffic Exchange (azaz forgalmcserélő) oldalakon van néhány tízezer kreditem, amire abszolút valós látogatókat kapok!!! Hehe, azért jó vicc volt ez a bot. :P

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#3418) megalover válasza Tapsi (#3412) üzenetére


megalover
tag

Ha magától elindulna, akkor kénytelen lenne megnézni, még ha csak részben is. Azért nem kell mindig rosszra gondolni, és ez azért még mindig jobb/legálisabb módja a reklámozásnak, minthogyha egy felugró ablakban rögtön megnyittatnám vele a reklámozni kívánt honlapomat/termékemet.... :U

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#3419) sztanozs válasza megalover (#3417) üzenetére


sztanozs
veterán

Viszont a forgalomcserélést te pénztermelésre használnád - magyarán a felhasználók
1) át vannak irányítva olyan oldara, ahova nem akarnak menni
2) automatikusan videót akarsz lejátszani nekik, amit nem is akarnak látni
3) még keresni is akarsz rajta (vagy az ismerőseid, vagy az üzlettársaid)

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3420) megalover válasza sztanozs (#3419) üzenetére


megalover
tag

Most őszintén... Mi az, amit a mai világban - és pláne az internet világában - nem akarunk pénztermelésre fölhasználni? És mi ebben a rossz, ha szabad tudnom? Szinte az egész web erről szól. (Mondhatnám erre lett kitalálva.. De ezzel messzire jutnánk!)

Az hogy automatikusan elindul egy videó, az meg szerintem semmivel nem rosszab, mint amikor betöltődik egy kép - végtére is a videó is csak egymás utáni képek sokasága nemde?! Akkor meg mi a baj vele, legfeljebb nem nézed meg, hanem tovább katintasz és kész... Erről szól maga a forgalomcsere. Csupa olyan oldal, ami valójában minket nem érdekel, csak azért kattintunk rá hogy a mi honlapunkra is rákattintsanak. ;]

Egyébként, pont ezt magyarázom hogy senki nem irányít át téged sehová.. a userek maguktól kattintanak az adott oldalra. Benne is van a nevében: Manual Traffic Exchange.

[ Szerkesztve ]

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#3421) sztanozs válasza megalover (#3420) üzenetére


sztanozs
veterán

Rakj ki egy rakat reklámot, az is fizet.

Vagy tegyél fel a lapodra valami exploitot ami felrak egy clickert/botot/bitcoin-minert a kliensgépre (úgy is kint van egy IE 0day) és az majd tudja neked termelni a pénzt - az internet szerintem már sokkal inkább erről szól ;]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3422) megalover válasza sztanozs (#3421) üzenetére


megalover
tag

Bitcoint nem ismerem de halottam már róla, a reklámok meg általában szintén csak akkor fizetősek, ha azokra rákattintanak. Forgalomcsere oldalaknál elég kevesen kattintanak, a többség csak ránéz aztán tovább kattint. Ezért gondoltam a videós megoldásra, mert a nagy nézettségű videók magukkal hoznák a tényleges potenciális látogatókat, akiknél esélyes hogy vásárolnak is... Érted már? ;)

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#3423) sztanozs válasza megalover (#3422) üzenetére


sztanozs
veterán

Ha a video megnézése indikálja a vásárlást, akkor mit számít a nézettség :U
A potenciális vásárlón a nyereség nagyságrendekkel nagyobb (-nak kell lennie), mint amennyit a video hozhatna az összes felhasználóra - persze ha van tényleges vásárlás az oldalon.

Ha mindenképp szívatni akarod az embereid, akkor:
- tegyél ki egy videót overlay div-be, úgy hogy az oldalad elszürkíted mögötte
- írd ki a videó alá, hogy a továbblépéshez el kell indítani a videót
- ha elindította (szkripttel ellenőrizhető), akkor visszaadod a felhasználónak az oldalt és tud nézelődni

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3424) megalover válasza sztanozs (#3423) üzenetére


megalover
tag

- tegyél ki egy videót overlay div-be, úgy hogy az oldalad elszürkíted mögötte

Ezt a részt kifejtenéd nekem? Hogy érted hogy elszürkítem, és mi ennek a módja? Én ilyen megoldással még nem talákoztam soha.

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#3425) martonx válasza megalover (#3420) üzenetére


martonx
veterán

Szvsz a traffic exchange alapból gusztustalan dolog, de ettől még nem törvénytelen.
Ebben az a rossz, ahogy te a traffic exchange-t kamatoztatni akarod.
A szerzett kattintásokért fizet maga a traffic exchange szolgáltató valamicske pénzecskét.
A te trükköd annyiból lenne törvénytelen, hogy kvázi bothálózatként kötnéd be a traffic exchange-es usereket a kattintásonként jóval többet fizető youtube alá. Ráadásul úgy, hogy a youtube nincs is benne az adott traffic exchange programban.
És ez bizony törvénytelen. Az ötlet egyébként tök jó, mint minden csalás alap ötlete - ötletes tagadhatatlan. Fél legális módszerekkel, nulla programozással, kiépült infrastruktúrák felhasználásval, youtube kattintó bothálózat készítése, és még mondhatni igazi - igaz szvsz palira vett - userek is vannak mögötte. Zseniális.
Ahelyett, hogy megelégedsz az X darab kattintásért Y dollár készpénzzel, kitaláltad, hogy szerezhetnél X kattintással 3Y készpénzt.

És igen az egész internet a pénzről szól. Ezért kell olyan oldalt létrehozni, amire traffic exchange nélkül maguktól is belépnek a userek, és nem köpködve hagynak ott. Olyan oldalt kell csinálni, ahol elégedetten hagynak ott sok pénzt, vásárolnak havi sok pénzért az ügyfelek. Egyébként pedig ha ilyen módszerekkel akarsz pénzt szerezni valós teljesítmény nélkül, akkor a kolléga felsorolt pár alternatív, szintén illegális módszert.

Én kérek elnézést!

(#3426) megalover válasza sztanozs (#3423) üzenetére


megalover
tag

Ha a video megnézése indikálja a vásárlást, akkor mit számít a nézettség

Nagyon egyszerű. A google találati oldalán előrébb szerepelnek a nagyobb nézettségű videók. Magyarán jobb helyen szerepel a videóm, tehát ha valaki erre a témára keres rá, akkor sokkal nagyobb eséllyel fog az én videómnál kilyukadni, ott pedig kint van a terméknek a linkje is... :D

[ Szerkesztve ]

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#3427) sztanozs válasza megalover (#3424) üzenetére


sztanozs
veterán

lmgtfy

#3426: linkelj be akkor alapból nagy nézettségű videót...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3428) megalover válasza sztanozs (#3427) üzenetére


megalover
tag

És az is elég, ha csak kirakom a videó linkjét? Ettől az én oldalam is előrébb kerül a google találati listákon?

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#3429) megalover válasza martonx (#3425) üzenetére


megalover
tag

Ebben az a rossz, ahogy te a traffic exchange-t kamatoztatni akarod.

Már ne haragudj, de ezt én nem tudom sem elfogadni, sem megérteni. Akkor szerinted mire való a traffic exchange? A véleményed meg nem mérvadó, ugyanis mások véleménye szerint pedig lehet nem alapból gusztustalan.. :Y

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#3430) Sk8erPeter válasza megalover (#3429) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igazából melyik részét nem érted annak, amit írt? :)
Nem nagyon hoztál fel ellenérvet, hogy miért is jó az, amit csinálsz.
Szerk.: pontosabban amit csinálni akarnál, amit a YouTube szándékosan bonyolított el, ilyen visszaélések (mesterséges látogatottságnövelés) elkerülése érdekében.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3431) martonx válasza megalover (#3429) üzenetére


martonx
veterán

A traffic exchange két dologra való:
1. kis látogatottságú oldalak felfuttatására (érzésem szerint erre találhatták ki anno jótét lelkek)
2. ügyfelek finoman palira vételére, átkattintásos módszerekkel, és ebből némi szerény bevétel szerzésre

Jellemzően mostanra a 2-esre használják inkább. Pusztán csak kíváncsiságból, betennéd az oldalad címét ide a topikba? Hagy nézzük már meg, hogy mi ez az önmagában is tök jó oldal, amin egy youtube videó megtekintése sokat lendítene?

Én kérek elnézést!

(#3432) megalover válasza Sk8erPeter (#3430) üzenetére


megalover
tag

Csak azt nem értem, hogy miért kell alapból gusztustalannak minősíteni a forgalomcserélést. Ez csak egy formája a forgalom generálásának. :(

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#3433) megalover válasza martonx (#3431) üzenetére


megalover
tag

Ez egy mikro site, amolyan splash page. Amelynél nem maga az oldal az érdekes, hanem a vele reklámozott clickbank termék. Ld. affiliate marketing... :DD

[ Szerkesztve ]

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#3434) Sk8erPeter válasza megalover (#3420) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Mondhatnám erre lett kitalálva.. De ezzel messzire jutnánk!"
Azért EREDETILEG az ARPANET nem "erre lett kitalálva", de aztán persze lett belőle lakossági felhasználás, majd kőkemény kommercializálódás, "ahogy illik".

============

(#3432) megalover :
azért, mert az ilyen "téves klikkeléssel, hopsz, véletlen felnyílt egy oldal"-típusú nyereségszerzés gusztustalan, ehhez nincs mit hozzátenni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3435) Joci93


Joci93
senior tag

Sziasztok!

JavaScriptben lehet webshoppot csinálni? (Gondolom Cookie-ba mentenné a "megvett dolgokat.)
Kamu oldal lenne, a suliba.
Találtam néhány régebbi bejegyzést, ami használhatónak tűnik.
[link]
[link]
[link]

Illetve nem tudom, hogy hogyan menti le a dolgokat, ha átmész egy másik oldalra... :U

Köszi a segítséget. :R

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#3436) Tapsi válasza Joci93 (#3435) üzenetére


Tapsi
addikt

Nem vágom, hogy miért jó az neked, ha a saját gépedre cookie-ban lementi a megvett dolgokat, de ha ez a cél, akkor lehet. Persze az egész kérdés nehezen képzelhető el valamilyen szerveroldali nyelv alkalmazása nélkül.

(#3437) Joci93 válasza Tapsi (#3436) üzenetére


Joci93
senior tag

Feladat a suliba, hogy JavaScriptel csináljunk WebShoppot, ami menti a megvett dolgokat, illetve az árukat összegzi. HTML+CSS lehet mellé használni, de PHP-t nem.
A megvalósítását elég esélytelennek látom. :U

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#3438) Tapsi válasza Joci93 (#3437) üzenetére


Tapsi
addikt

Igazándiból a feladat teljesen értelmetlen, de egyébként a lényeg, hogy cookie-ban kell letárolnod a termékek adatait.

(#3439) sztanozs válasza Joci93 (#3437) üzenetére


sztanozs
veterán

Simán meg lehet csinálni, és pont ahogy írtad - az alap weboldal tartalmazza az alapadatokat (és a placeholder elemeket a dinamikus tartalomnak). Cookie-ba (vagy HTML 5 local storage-ba) elmented, hogy az adott illető miből mennyit vásárolt. Az oldalmegjelenítésnél pedig nem szerveroldalon generálod le a dinamikus részeket, hanem kliensoldalon (a cookie-ban tárolt infó alapján).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3440) Joci93 válasza sztanozs (#3439) üzenetére


Joci93
senior tag

Köszi, próbálkozom vele. :R

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#3441) Sk8erPeter válasza Joci93 (#3435) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

összefoglaló, ami bemutatja a cookie mentését, olvasását, törlését:
http://www.quirksmode.org/js/cookies.html

Sk8erPeter

(#3442) phanfantom


phanfantom
senior tag

Sziasztok!

Kezdőként egy legördülő menü-t kellene készítenem javascriptben, de még nem csináltam ilyet és ebben kérnék segítséget.
A menü css-ben működik a hover osztály segítségével(display:block).

Annyit tudok javascriptben, hogy az onmouseout és onmouseover eseménykezelőket kellene használni, de tovább nem megy.

Ha tudtok segíteni, előre is köszönöm!

(#3443) Sk8erPeter válasza phanfantom (#3442) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerintem nem érdemes feltalálni a spanyolviaszt, mert valakik már írtak hierarchikus menüt:

http://jqueryui.com/menu/
http://users.tpg.com.au/j_birch/plugins/superfish/

Sk8erPeter

(#3444) phanfantom válasza Sk8erPeter (#3443) üzenetére


phanfantom
senior tag

Köszi, nem is akarom és nem is tudnám:)
jquery-ről még nem esett szó nálunk, így ebben nem gondolkodtam.

(#3445) Joci93


Joci93
senior tag

Próbálkozok még mindig a JS-es webshoppal, de még nem nagyon akar menni.
A cookie-ba mentést/kiolvasást/törlést próbálom, de nem működik....

Itt van a kód... én nem találtam benne hibát...

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN"


<html lang="en">
<head>

<script type="text/javascript">


function saveIt(name) {
var x = document.forms['cookieform'].cookievalue.value;
if (!x)
alert('Please fill in a value in the input box.');
else {
Cookies.create(name,x,7);
alert('Cookie created');
}
}

function readIt(name) {
alert('The value of the cookie is ' + Cookies[name]);
}

function eraseIt(name) {
Cookies.erase(name);
alert('Cookie erased');
}

function init() {
for (var i=1;i<3;i++) {
var x = Cookies['ppkcookie' + i];
if (x) alert('Cookie ppkcookie' + i + '\nthat you set on a previous visit, is still active.\nIts value is ' + x);
}
}

</script>


</head>

<body>

<form name="cookieform" action="#"><p>
Érték <input name="cookievalue" />
</p></form>

<p><a href="javascript:saveIt('ppkcookie1')" class="page">Create cookie 1</a><br />
<a href="javascript:readIt('ppkcookie1')" class="page">Read cookie 1</a><br />
<a href="javascript:eraseIt('ppkcookie1')" class="page">Erase cookie 1</a>.</p>






</body>
</html>

[ Szerkesztve ]

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#3446) Sk8erPeter válasza Joci93 (#3445) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha nyitottál volna egy konzolt, elég gyorsan kiderült volna, mi a hiba.
Tehát első körben nyomj egy F12-t (vagy Ctrl+Shift+I), aztán kattints a Console panelre (ha FF-ot használsz, akkor ugye telepítve van a Firebug?). Aztán kezdd el kattintgatni a linkjeidet.
Gyorsan rájöhetsz, hogy valszeg elég hiányosan másoltad ki valahonnan az amúgy is szar kódot, mert se saveIt(), se readIt(), se eraseIt() függvényed nincs definiálva...

Linkeltem neked egy oldalt, ahonnan szedhettél volna példakódot, arra nem reagáltál. :)

Sk8erPeter

(#3447) Joci93 válasza Sk8erPeter (#3446) üzenetére


Joci93
senior tag

Onnan van kiszedve.. :U
Chrome-ot használok. Ez a Console-os hibakeresés egész jó. :Y Ilyeneket miért nem mutatnak meg a suliban... ;]

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#3448) Sk8erPeter válasza Joci93 (#3447) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja hogy Te a forráskódból szedted, sorry, azt nem néztem :D, csak azt néztem, ami magában a szövegben van, példaként bemutatva:

function createCookie(name,value,days) {
if (days) {
var date = new Date();
date.setTime(date.getTime()+(days*24*60*60*1000));
var expires = "; expires="+date.toGMTString();
}
else var expires = "";
document.cookie = name+"="+value+expires+"; path=/";
}

function readCookie(name) {
var nameEQ = name + "=";
var ca = document.cookie.split(';');
for(var i=0;i < ca.length;i++) {
var c = ca[i];
while (c.charAt(0)==' ') c = c.substring(1,c.length);
if (c.indexOf(nameEQ) == 0) return c.substring(nameEQ.length,c.length);
}
return null;
}

function eraseCookie(name) {
createCookie(name,"",-1);
}

Na, de ha azt akarod használni, ami ott szerepel, akkor nézd tovább a forráskódot, láthatod, hogy ez a JavaScript-fájl is include-olva van:
http://www.quirksmode.org/quirksmode.js

itt pedig szerepel a Cookie objektum:

/* COOKIES */

var Cookies = {
init: function () {
var allCookies = document.cookie.split('; ');
for (var i=0;i<allCookies.length;i++) {
var cookiePair = allCookies[i].split('=');
this[cookiePair[0]] = cookiePair[1];
}
},
create: function (name,value,days) {
if (days) {
var date = new Date();
date.setTime(date.getTime()+(days*24*60*60*1000));
var expires = "; expires="+date.toGMTString();
}
else var expires = "";
document.cookie = name+"="+value+expires+"; path=/";
this[name] = value;
},
erase: function (name) {
this.create(name,'',-1);
this[name] = undefined;
}
};
Cookies.init();

ha ezt is beteszed a kódba, már működni fog.

Felraktam neked a kódot, ami amúgy nem valami szép:

http://jsfiddle.net/RH7yA/

===
Az tényleg durva, hogy tanítanak nektek JavaScriptet, de nem mutatják meg a fejlesztőpanelek használatát... :Y

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3449) Joci93 válasza Sk8erPeter (#3448) üzenetére


Joci93
senior tag

Köszi :R

Volt 5 JavaScript óránk. Megtanultuk a név megjegyzést cookival, egy bejelentkező/cover oldalt létrehozását előre meghatározott jelszóval, óra visszaszámlálós baromságot csinálni, számológépet csináltunk táblázattal,
illetve egy gyakorló óra. Erre a tanár megszólal, hogy csináljunk JavaScriptes webshoppot vizsgamunkának... :U

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#3450) Nite


Nite
őstag

hello mindenkinek! egy furcsa problemaba utkoztem, kerlek segitsetek, ha tudtok :)

adott ket fuggvenyem:

function akarmi(parameter) { }

function masik(parameter) {

akarmi(parameter);
location.href='valami.php';

}

a masik fgv-t hivom meg egy onclickre, de az altala meghivott akarmi fuggveny egy ajax xhttp request, ami csak akkor fut le, ha kiszedem az atiranyitast, vagy mondjuk beteszek ele egy alert-et :F :F

Paid my dues!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.