Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8451) bucsupeti


bucsupeti
senior tag

Adott egy JSF (Primefaces) alkalmazás, a háttérben Hibernate + postgresql dolgozik.

Az alkalmazás főképernyőjén megjelenik három táblázat, ami három összetett, joinolt select eredménye amit a Hibernate generál.
Van egy kilépés gomb a formon aminek az a dolga hogy érvényteleníti a session-t és átirányít a login képernyőre:
Így néz ki az xhtml:
<p:commandButton id="logoutButton" ajax="true" value="Kilépés" action="#{loginBean.doLogout()}" immediate="true"/>

Így pedig a bean:
public String doLogout(){
FacesContext.getCurrentInstance().getExternalContext().invalidateSession();
return "/index.xhtml?faces-redirect=true";
}

Amikor ezt a parancsgombot megnyomom, akkor befrissíti a táblázatokat, azaz lefutnak a lekérdezések.

Ennek mi lehet az oka?

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#8452) updog válasza bucsupeti (#8451) üzenetére


updog
senior tag

"Van egy kilépés gomb a formon" Rakd külön formra a kilépés gombot, legalábbis ha úgy van ahogy írod ("a" formon), bár lehet hogy túl triviális dologra gondolok, de én is futottam már ebbe :)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#8453) bucsupeti válasza updog (#8452) üzenetére


bucsupeti
senior tag

Köszi! Így valóban nem fut le az a kismillió select!

Mondjuk az okára kíváncsi vagyok. Arra gondolok hogy ilyenkor egy submit szerű dolog fut, ami miatt a form minden komponense inicializálódik. Azt gondoltam hogy a gomb immediate="true" tulajdonsága kikerüli ezt, de ezek szerint nem.

Mindenesetre a workaround működik! Köszi mégegyszer

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#8454) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Mi a véleményetek erről a képzésről:
[link]
Már rengetegszer találkoztam a hirdetéssel. Szinte egy nagyságrenddel kevesebbe kerül mint más 7 számjegyűek képzések. Érdemes lenne belefogni?

(#8455) axioma válasza Taoharcos (#8454) üzenetére


axioma
veterán

Nezd, ket lehetoseg van.
1. a ceg elszamolta magat - szerinted erre mennyi az esely?
2. amennyibe kerul, annyit kapsz a penzedert
Lehet, hogy tkp. csak a vizsgaert fizetsz, kapsz ne'mi amugy is megtalalhato tavoktatos tananyagot, aztan kuzdj meg vele. Epp nemreg linkelte'k be egy masik topikba a cikket a ket masik magan programozokepzesrol, ahol senior programozo szintu emberek - annak megfelelo fizetesert persze! - foglalkoznak a csoporttal, akiknek tanulasi helyet, valos orakat (bar inkabb gyakorlatiakat), konzultaciot biztositanak -- szoval nem tud olcso lenni az a fajta kepzes, tehat olcso kepzes me'g annyit se ad. (Mert nyilvan nem egyetemi szintu tudast lehet osszeszedni erettsegirol indulo bolcsesz iranyultsagunak.)
+1. esetleg a kesobbi elhelyezesedert a kozvetitotol kapott penz lehet me'g benne, de ez tuti nem ez a nagysagrend, ami a kulonbseg

[ Szerkesztve ]

(#8456) Taoharcos válasza axioma (#8455) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Köszönöm. Igazán nekem is ez volt az érzésem, kellett egy kis megerősítés.

(#8457) ToMmY_hun válasza Taoharcos (#8456) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Amennyiben olcsón szeretnél tanulni, akkor javaslom, hogy állj neki egyedül, könyvekből. Ez a legnehezebb módszer, nem is a leghatékonyabb, de biztosan a legolcsóbb. Könyveket ajánlottak már a fórumban, rá tudsz keresni hogy miket érdemes elolvasni.

Én a következőket ajánlom:
- Agyhullám Java (ezzel kezdd)
- Effective Java

Ezen felül ami még kelleni fog, az a verziókezelés, design pattern-ek, legalább egy Java IDE alapos ismerete, javaslom az Eclipse-et, esetleg a Netbeans-t.

Kérdéssel nyugodtan fordulhatsz a fórumtársakhoz, nem hiszem hogy kevésbé lennének képzettek, mint az előadók az általad mutatott tanfolyamon. :K

C programmers never die, they are just cast into void.

(#8458) floatr válasza Taoharcos (#8456) üzenetére


floatr
veterán

Nem ismerem a céget, de majdnem biztos, hogy konkrét cégekkel, vagy fejvadászokkal állnak szerződésben, és a tanfolyam költéségének nagyobbik részét a toborzó cég fizeti, ha sikerül szerződét kötni. Nincsenek csodák, és egy cég sem engedheti meg magának, hogy lényegesen rosszabb szolgáltatást nyújtson, mint bárki más. Ez max igen rövid távon éri meg, utána bukó.

[ Szerkesztve ]

(#8459) Taoharcos válasza ToMmY_hun (#8457) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Igazából a dolog egy részét már ismerem, Java SE, JSP, JSF, JDBC, SQL, Netbeans szoktam használni, de Eclipsehez is volt szerencsém(ha nagyon kéne akkor még az IntelliJ Ideával is megküzdenék). Próbálom a Clean Code elveket használni, a projecteket Mavennel csinálom, a Git-et is ismerem, habár még nem igazán használom, próbálkozom a TDD-vel de azért ez elég nehéz még.
Viszont hiányzik még Java EE átfogó ismerete, Spring, JPA meg valami igazi gyakorlat.

(#8460) ToMmY_hun


ToMmY_hun
senior tag

Egyébként az utóbbi időben eléggé sok kérdés volt azzal kapcsolatban, hogy mi az ajánlott irodalom és milyen egyéb eszközök ajánlottak Java programozáshoz. Szerintem érdemes lenne írni egy első hozzászólást, amiben ezeket a kérdésekre benne lenne a válasz, így nem kellene leírni minden egyes alkalommal. Később a további, gyakran előforduló kérdések is belekerülhetnének, ezzel elkerülve a fórum redundáns információkkal való "teleszemetelését". Mit szóltok hozzá?

C programmers never die, they are just cast into void.

(#8461) Taoharcos válasza ToMmY_hun (#8460) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Jó ötlet.
Az Agyhullám Java egyébként nagyon jó könyv. Tanultam több könyvből, de volt egy-két alap java dolog amit nem értettem. Ebből a könyvből sikerült megérteni.

(#8462) togvau


togvau
senior tag

LocalDate-be hogy lehet hónapot és napot parsolni év nélkül? "MM-dd" patternű "03-14" és hasonló stringekre parse exceptiont dob valami ISO-s marhasággal...
Persze yyyy-MM-dd-vel, és erre írt dátummal működik.

hitler, sztálin, micro usb

(#8463) Ursache válasza togvau (#8462) üzenetére


Ursache
senior tag

Csapj az elejére random yy-t :C

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#8464) togvau válasza Ursache (#8463) üzenetére


togvau
senior tag

nem csapok... az gányolás

hitler, sztálin, micro usb

(#8465) ToMmY_hun válasza togvau (#8462) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Szerintem nem lehet, ugyanis nem arra való.

Nézd: "A date without a time-zone in the ISO-8601 calendar system, such as 2007-12-03."

Bővebb leírás: Oracle doksi

Inkább ezt használd: MonthDay

[ Szerkesztve ]

C programmers never die, they are just cast into void.

(#8466) Ursache válasza togvau (#8464) üzenetére


Ursache
senior tag

joda time?

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#8467) floatr válasza togvau (#8464) üzenetére


floatr
veterán

Legrosszabb esetben ismert minta esetében parsolod magad

(#8468) Szmeby válasza togvau (#8462) üzenetére


Szmeby
tag

Az megvan, hogy a hónap+nap önmagában nem egy dátum?
Nem mindegy, hogy melyik év, már csak a szökőév miatti torzulás miatt sem. Nem tudsz rajta műveletet végezni, ha nem tudod, hogy a február 28 vagy 29 napos. Ha meg nem végzel rajta műveletet, csak nézegetni kell, akkor minek a dátum típus? String is lehet, vagy valami saját készítésű, az évvel megengedőbben viselkedő típus.
Szóval az a kérdés, mi a célod a parzolt értékkel.

Szerk.: Most látom csak, a javasolt MonthDay egész használható cucc, még nem volt hozzá szerencsém. A februárt szépen konzisztensen kezeli.

[ Szerkesztve ]

(#8469) CJ19


CJ19
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani könyvet JavaScript tanuláshoz(szinte nulláról kezdeném), célom hogy a szükséges frontendet majd Angularban tudjam összerakni és ne kelljen JSF-ben fejleszteni.. tudom, hogy kicsit off de hátha valaki járt hasonló cipőben...

Köszi! :R

(#8470) sutszi


sutszi
veterán

Adott az alábbi kód részlet:
<p:commandButton value="GOMB" ajax="false"
onclick="PrimeFaces.monitorDownload(function(){$('.formMessages .ui-messages').empty()})">
<p:fileDownload value="#{myController.getPdf()}" />
</p:commandButton>

(Liferay, primefaces, a fenti rész egy portletből van.)

Az a probléma, hogy miközben egy másik portletben tökéletesen működik, a jelenlegiben kizárólag IE10 alatt a gombra nyomva nem történik semmi. Ezt úgy értem, hogy a myController.getPdf() legelső sorába sem fut bele. Mintha egy üres gombot nyomogatnék. Firefox alatt jó. Más portletekben is van használva, detto ugyanez. Ott is jó IE10 alatt és firefox alatt is. A poén, hogy a commandButton helyett commandLink-et teszek akkor az működik. De ide mindenképpen button kellene...

Van valami tippetek mi lehet a gond?

Már betűként átnéztem az xhtml oldal kódját, de semmi...Firebug-al próbáltam nézni hátha van valami amit a firefox benyel, IE meg nem. De semmi. :F

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#8471) CJ19


CJ19
csendes tag

"WFLYCTL0180: Services with missing/unavailable dependencies" => ["jboss.naming.context.java.module.\"sql-2-homework-ear-1.0-SNAPSHOT\".\"sql-2-homework-web-1.0-SNAPSHOT\".DefaultDataSource is missing [jboss.naming.context.java.whatever]"]}

van egy java ee applicationöm három modullal(ejb,web,ear és az utóbbi megy deployra),és van egy datasource a wildflyban ami szépen bele van rakva a persistance xmlbe, létre is jönnek a táblák viszont a deploy megakad a fenti hibakóddal és az istenért se tudok rájönni, hogy mi okozza.. ugyanaz az a név az entity managerben mint a unitnak stb..

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<persistence version="2.1" xmlns="http://xmlns.jcp.org/xml/ns/persistence" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance"
xsi:schemaLocation="http://xmlns.jcp.org/xml/ns/persistence http://xmlns.jcp.org/xml/ns/persistence/persistence_2_1.xsd">
<persistence-unit name="***">
<jta-data-source>java:jboss/datasources/vidampark</jta-data-source>
<class>com.company.rolanddarvas.entity.*****</class>
<class>com.company.rolanddarvas.entity.****</class>
<class>com.company.rolanddarvas.entity.*****</class>
<class>com.company.rolanddarvas.entity.********</class>
<class>com.company.rolanddarvas.entity.*******</class>
<exclude-unlisted-classes>false</exclude-unlisted-classes>
<properties>
<property name="javax.persistence.schema-generation.database.action" value="create"/>
</properties>
</persistence-unit>
</persistence>

ötletek?

[ Szerkesztve ]

(#8472) Lortech válasza CJ19 (#8471) üzenetére


Lortech
addikt

standalone_xy.xml-ben vagy domain.xml-ben (attól függ hogyan fut a wildflyod) nézd meg, hogy nincs-e ott feleslegesen hivatkozás egy nem létező datasource-ra.
A <subsystem xmlns="urn:jboss:domain:ee:4.0"> alrendszeren belül a <default-bindings \ datasource-t kell nézni, valamint
valamint a <subsystem xmlns="urn:jboss:domain:datasources:4.0"> alrendszeren belül a datasource definíciókat.

Thank you to god for making me an atheist

(#8473) CJ19 válasza Lortech (#8472) üzenetére


CJ19
csendes tag

na megvan a ludas:
<subsystem xmlns="urn:jboss:domain:datasources:4.0">
<datasources>
<datasource jta="true" jndi-name="java:jboss/datasources/mydatasource" pool-name="Amusement_Park" enabled="true" use-ccm="true">
<connection-url>jdbc:mysql://localhost:3306/amusement_park</connection-url>
<driver-class>com.mysql.jdbc.Driver</driver-class>
<driver>mysql-connector-java-5.1.9.jar</driver>
<security>
<user-name>root</user-name>
<password>rolika19</password>
</security>
<validation>
<valid-connection-checker class-name="org.jboss.jca.adapters.jdbc.extensions.mysql.MySQLValidConnectionChecker"/>
<background-validation>true</background-validation>
<exception-sorter class-name="org.jboss.jca.adapters.jdbc.extensions.mysql.MySQLExceptionSorter"/>
</validation>
</datasource>
</datasources>
</subsystem>
<subsystem xmlns="urn:jboss:domain:deployment-scanner:2.0">
<deployment-scanner path="deployments" relative-to="jboss.server.base.dir" scan-interval="5000" runtime-failure-causes-rollback="${jboss.deployment.scanner.rollback.on.failure:false}"/>
</subsystem>
<subsystem xmlns="urn:jboss:domain:ee:4.0">
<spec-descriptor-property-replacement>false</spec-descriptor-property-replacement>
<concurrent>
<context-services>
<context-service name="default" jndi-name="java:jboss/ee/concurrency/context/default" use-transaction-setup-provider="true"/>
</context-services>
<managed-thread-factories>
<managed-thread-factory name="default" jndi-name="java:jboss/ee/concurrency/factory/default" context-service="default"/>
</managed-thread-factories>
<managed-executor-services>
<managed-executor-service name="default" jndi-name="java:jboss/ee/concurrency/executor/default" context-service="default" hung-task-threshold="60000" keepalive-time="5000"/>
</managed-executor-services>
<managed-scheduled-executor-services>
<managed-scheduled-executor-service name="default" jndi-name="java:jboss/ee/concurrency/scheduler/default" context-service="default" hung-task-threshold="60000" keepalive-time="3000"/>
</managed-scheduled-executor-services>
</concurrent>
<default-bindings context-service="java:jboss/ee/concurrency/context/default" [B]datasource="java:jboss/datasources/mydatasource"[/B] managed-executor-service="java:jboss/ee/concurrency/executor/default" managed-scheduled-executor-service="java:jboss/ee/concurrency/scheduler/default" managed-thread-factory="java:jboss/ee/concurrency/factory/default"/>
</subsystem>
mi ez az concurrent management pontosan? ez volt rosszul megadva, így volt benne valamiért java:jboss/mydatasource, a fönti módon átírtam és jó lett! Köszi a helpet! :R

(#8474) harylmu


harylmu
őstag

Sziasztok,

Egy kérdés itt is. Maven build közben valamiért szarul copyzza a külső library-eimet: Selenium, és zip4j:

<plugin>
<artifactId>maven-resources-plugin</artifactId>
<version>3.0.1</version>
<executions>
<execution>
<id>Copy Selenium libraries and junit</id>
<!-- here the phase you need -->
<phase>validate</phase>
<goals>
<goal>copy-resources</goal>
</goals>
<configuration>
<outputDirectory>${basedir}/target/lib</outputDirectory>
<resources>
<resource>
<directory>lib</directory>
<filtering>true</filtering>
</resource>
</resources>
</configuration>
</execution>
<execution>
<id>Copy chromdriver</id>
<!-- here the phase you need -->
<phase>validate</phase>
<goals>
<goal>copy-resources</goal>
</goals>
<configuration>
<outputDirectory>${basedir}/target/chromedriver</outputDirectory>
<resources>
<resource>
<directory>Chromedriver</directory>
<filtering>true</filtering>
</resource>
</resources>
</configuration>
</execution>
</executions>
</plugin>

ha így futtatom a progit, nem bírja betölteni a selenium class-okat. miután tök ugyanezt megcsinál manuálisan (átmásolom a target mappába őket), simán megy.

valaki tapasztalt ilyet? másolás közben mit cseszhet el? valahol stackoverflow-n kódolásra gyanakodtak, ezért ezt az elejére tettem:

<properties>
<project.build.sourceEncoding>UTF-8</project.build.sourceEncoding>
</properties>

nem segített.

(#8475) Lortech válasza CJ19 (#8473) üzenetére


Lortech
addikt

A concurrent-xy már nem a datasource-hoz tartozik, hanem az EE alrendszer JSR 236-hoz kapcsolódó beállításai.
Amibe pedig belefuttottál az az, hogy Java EE 7-ben meg kell adni default datasource-ot (wildflynál ee alrendszer default-bindings-nál), aminek validnak kell lennie, ez wildflynál az alap disztibúcióban az ExampleDS, ami egy dummy h2 db, amit wildfy alapból tartalmaz.

harylmu: még nem látok ki a fejemből rendesen, de nem az van, hogy resource filteringet eresztesz rá a libre, ami ha tényleg elvégzi a resource filteringet, akkor jól elrontja azt? Kivételt kéne felvenni a binárisokra, vagy a resourceokat két részre osztani (include/exclude halmaz).

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#8476) harylmu válasza Lortech (#8475) üzenetére


harylmu
őstag

fingom sincs mi az a filtering, de most false-ra raktam és megjavult. :) köszi.

(#8477) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Sziasztok!

Szeretném a Java nyelvet megtanulni, de mindenhol azt olvastam, hogy első nyelvnek nem igazán ajánlják, inkább mondjuk a Pythont.

El is kezdtem tanulni [ezen jegyzet] alapján, kb a harmadánál járok.

A kérdésem az lenne, hogy érdemes csak azért átrágnom magam az egészen és mondjuk még 1-2 hónapot beleölnöm csak azért, hogy utána könnyebben menjen a Java?
Vagy átnyergelhetek?

köszönöm

(#8478) bucsupeti válasza Chesterfield (#8477) üzenetére


bucsupeti
senior tag

Tök mindegy melyik nyelvet valasztod szvsz. Sokkal fontosabb szerintem hogy az oop-vel tisztába legyél!

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#8479) #01160704


#01160704
törölt tag

Sziasztok!

Amatőr vagyok a témában, korábban c++-ban, meg Labview-ben programoztam jó pár éve. Érdekelnek az okostelefon applikációk. Szeretném megtudni, hogyan lehet készíteni. Hogyan foghatnék neki? Mi kell hozzá?

(#8480) Chesterfield válasza bucsupeti (#8478) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Értem, köszi.

És az OOP-vel hogy tudok közelebbi kapcsolatba kerülni?
Angster? Agyhullám?

:R

(#8481) Taoharcos válasza Chesterfield (#8480) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Agyhullám, nagyon jól elmagyarázza!

(#8482) Chesterfield válasza Taoharcos (#8481) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Köszönöm.
Agyhullámhoz gyakorolni melyiket töltsem le?

"Java Platform (JDK) 8u101 / 8u102"
vagy
"NetBeans with JDK 8"

Egyáltalán a 8-ast?

[ Szerkesztve ]

(#8483) emvy válasza Chesterfield (#8482) üzenetére


emvy
nagyúr

JDK + IntelliJ Community Edition.

while (!sleep) sheep++;

(#8484) Chesterfield válasza emvy (#8483) üzenetére


Chesterfield
senior tag

megvan :) ty

[ Szerkesztve ]

(#8487) Ablakos


Ablakos
őstag

A lenti kód comment részben szeretném a Button objektumon elkapott mouse esemény is használni.
Ebben szeretnék egy kis segítséget kapni.

public class AmicusFXMLDocumentController {

@FXML
private Button buttonMemoryLocation1;

public void initialize() {

//handle
buttonMemoryLocation1.addEventHandler(MouseEvent.MOUSE_PRESSED, mouseEvent -> {
System.out.println("Event " + mouseEvent);
});
}

@FXML
private void buttonsMemoryLocation(ActionEvent event) {
if ((Button) event.getSource() == buttonMemoryLocation1) {

// itt szeretném elkapni, hogy az addEventHandler elsült
}
}
}

[ Szerkesztve ]

(#8488) Karma válasza Ablakos (#8487) üzenetére


Karma
félisten

Célszerű akkor nem kiprintelni, hanem a megfelelő helyre irányítani az eseményt.

public class AmicusFXMLDocumentController {

@FXML
private Button buttonMemoryLocation1;

public void initialize() {

//handle
buttonMemoryLocation1.addEventHandler(MouseEvent.MOUSE_PRESSED, this::buttonsMemoryLocation);
}

@FXML
private void buttonsMemoryLocation(ActionEvent event) {
if ((Button) event.getSource() == buttonMemoryLocation1) {

// itt szeretném elkapni, hogy az addEventHandler elsült
}
}
}

“All nothings are not equal.”

(#8489) Ablakos válasza Karma (#8488) üzenetére


Ablakos
őstag

Közben arra jutottam, hogy ha az fxml-ben az objektumnak minden eseményéhez ugyanazt a metódust rendelem, akkor ebben a metódus paraméterben egyszerre kapon meg az összes Event-tet.

Az érdekelne, amit az előző példámban bénáztam, azt hogy is kell a megfelelő helyre irányítani?

(#8490) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Bocs ha hülye a kérdés, de nagyon kezdő vagyok(és az agyhullám szerint nincs is hülye kérdés :) )

E szerint minden osztályhoz egy külön fájlt kell létrehozni?

Vagy egy .java fájlba több osztály is kerülhet? :B

[ Szerkesztve ]

(#8491) fordfairlane válasza Chesterfield (#8490) üzenetére


fordfairlane
veterán

Egy fájlba kerülhet több osztály is, de ezek közül csak egy lehet publikus, és annak az osztálynak a neve meg kell egyezzen a fájl nevével. Kezdő perspektívából szerintem mindenképp jobb, ha maradsz az egy fájl egy osztály felosztásnál.

x gon' give it to ya

(#8492) Karma válasza fordfairlane (#8491) üzenetére


Karma
félisten

A nested classok is lehetnek publikusak.
De egyébként teljesen egyetértek a második felével.

“All nothings are not equal.”

(#8493) fordfairlane válasza Karma (#8492) üzenetére


fordfairlane
veterán

A nested classok is lehetnek publikusak.

Kösz, ennyire nem vagyok képben java ügyileg.

x gon' give it to ya

(#8494) Chesterfield válasza fordfairlane (#8491) üzenetére


Chesterfield
senior tag

köszönöm :R

(#8495) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Még azt megtudnátok mondani, hogy amikor létrehozok egy új projectet, akkor itt a create project from template mit takar?

illetve itt a base package?

köszönöm :R

(#8496) M_AND_Ms válasza Chesterfield (#8495) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

template = sablon

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#8497) disy68 válasza Chesterfield (#8495) üzenetére


disy68
aktív tag

Java esetében a package egy magasabb egység. A Package-ek logikailag összefüggő egységeket tartalmaznak (interface, class, stb.). A base package általában az adott cég domain-je, plusz az adott alkalmazás neve.

Pl. FancyStuff alkalmazás eseténél org.fancyltd.fancystuff

Magyarul rád van bízva mit használsz, de azért használj valami egyedit.

[ Szerkesztve ]

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#8498) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

köszönöm a válaszokat

(#8499) CJ19


CJ19
csendes tag

Wildflyn JMS source és JAAS beállításokhoz valaki tudna ajánlani tutorialt? Nem sok mindent találni neten... Köszi :R

(#8500) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

Lenne egy Spring Boot alkalmazás és http-n keresztül szeretnék pár taskot elindítani (általában sokáig futna a háttérben). Erre ennél jobb megoldás létezik?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.