Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11201) p76 válasza Zsoxx (#11200) üzenetére


p76
senior tag

Csak érdekes elméleti kérdés. Így elsőre a neten nem találtam rá választ.
Vagy csak így van hogy vissza lehet adni egy local inner class egy példányát, de sok értelme nincs? :)

[ Szerkesztve ]

(#11202) fatal` válasza p76 (#11199) üzenetére


fatal`
titán

Mivel a return typeod Object, castolni kell. Ez valami iskolai feladat, vagy állásinterjú kérdés?

[ Szerkesztve ]

(#11203) p76 válasza fatal` (#11202) üzenetére


p76
senior tag

Igen, castolni kellene, csak nem tudom mire és hogyan?
Lehet castolni egy local inner class-ra? :)

(#11204) Drizzt válasza p76 (#11203) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ezerintem local classt nem lehet. De mibe tart kiprobalni? En most tableten vagyok, azert nem tudom. Inner class elerheto kivulrol, hacsak nem private, de a local class definicioja csak a definialo blokkon belul ervenyes. Annyira nem hasznalok ilyeneket soha, hogy nagyon nem vagyok bennuk biztos.

I am having fun staying poor.

(#11205) p76 válasza Drizzt (#11204) üzenetére


p76
senior tag

Köszönöm. :R
"local class definicioja csak a definialo blokkon belul ervenyes"
Így logikusan gondolkodva tényleg nem lehet castolni kívül :)

(#11206) Superhun válasza p76 (#11203) üzenetére


Superhun
addikt

Castolni nem tudsz, de reflectionnel tudsz játszani, pl. így (a komment helyére írva):

try {
Method method = innerke.getClass().getMethod("multiply");
method.invoke(innerke);
}
catch (NoSuchMethodException | IllegalAccessException | InvocationTargetException e) {
e.printStackTrace();
}

(#11207) Szmeby


Szmeby
tag

És még mindig ott van a lehetőség, hogy az ember megtanul normális kódot írni, szükségtelenné téve a hasonló hákolásokat.

(#11208) Superhun válasza Szmeby (#11207) üzenetére


Superhun
addikt

Felteszem ez csak elméleti kérdés volt, a normális kódhoz semmi köze.

(#11209) mateo91


mateo91
tag

Sziasztok nem tudom itt kell e feltenni a kérdést.
Lényeg van egy autódiag progi, mióta feltettem, minden windows indítása után ezt az ablakot dobja fel.
Mivel láttam hogy JAR kiterjesztésben vannak ott a dolgok, gondoltam hátha itt választ kapok.

(#11210) Szmeby válasza mateo91 (#11209) üzenetére


Szmeby
tag

Valóban, a program java9-ben íródott, és eclipse guit használ. Ami hibát dobott induláskor. A hiba oka ismeretlen, az egyetlen nyom a screenshoton a rejtélyes 8096-os exit code. Egy gyors keresés nem hozott nekem semmi értékelhető megoldást rá, tulajdonképpen bármi IS okozhatja. A jre-t is hozzá csomagolták, nem valószínű, hogy a rendszerre telepítettet használná, így annak újratelepítése hasztalan.

Azon gondolkozom, vajon ez az ediag program logolja-e működését, mint minden magára valamit is adó szoftver. Én elsősorban az ediag könyvtár bugyraiban keresnék olyan fájlt, ami log fájlra utal. Abból feltehetően kiderül, hogy mivel nem tud megbirkózni a progi. Az oprendszer temp könyvtárának ürítését sok helyen említik, mint lehetséges megoldást, de ezzel értékes nyomokat is elveszíthetsz... például, ha kiderül, hogy az alkalmazás ott gyűjtögette a log fájlokat. :) A log fájlok tipikus lelőhelye még a user.home dzsungele lehet. A dokumentációban, használati utasításban illene ilyesmiről tájékoztatást nyújtani, szóval abból kideríthető, hogy hol kell keresni a megoldást.

Mondjuk szerintem a legegyszerűbb megkérdezni a szoftver supportot. Mondja meg a gyártó, hogy mi szokta okozni az alkalmazásában az ilyen jellegű hibát, vagy mondja meg, hogyan lehet kideríteni azt.

Esetleg még azon gondolkoznék el, hogy mi változott a gépen azóta, hogy a program működött. Valami új szoftvert telepítettél, vagy valamit frissítettél? Driverek például. Bármi, amit ez az ediag feltehetően használ, potenciális hibaforrás lehet. Ahogy egy hirtelen áramszünet, bad sector, kiskutya füle által okozott sérülés egy kritikus komponensben, vagy magában az alkalmazás fájljaiban is okozhatja. A sérült fájlokat újratelepítéssel lehet orvosolni, ha valóban az a gond. Csak hát sötétben tapogatózva nincs tuti megoldás.

(#11211) axioma válasza mateo91 (#11209) üzenetére


axioma
veterán

Keresztkerdes: az ediag program letezo es futtathato, csianlja amit kell csak ezt dobja az autorun-ra vagy most raktad fel es sose ment, csak idegesit ez az ablak?
Nem vilagos, hogy mennie kell-e ugy alapbol a hatterben, vagy mi az elvart mukodes. Amivel en anno szivtam, az a 32/64 bites java verziok kozul hogy mikor mit tekintett egy program sajatnak, es ebben 32-es os van parameternek megadva, ez amugy stimmel nalad? Bar ha a hasabol veszi a jvm-et akkor nem kene kavarjon (de csak nem kene...)

(#11212) mateo91


mateo91
tag

Huh skacok, lényeg az hogy én már 3 éve használom ezt a progit csak asztali gépen, ott nem volt ilyen gond.
Most vettem6egy kis. netbookot asus eeepc, erre tettem fel, friss win7 32bites (32bit kell a diag proginak)
Igazából ami driver tudtommal kell a diagnak fent van.
Most azt csináltam hogy ezt az eclipse mappát töröltem.
Az ablak nem jön fel indulaskor, valamint úgy fest a diag program is működik, igaz csak elinditottam, úgy rendesen nem volt időm használni.
Remélem jó lesz hosszú távon.

(#11213) Szmeby válasza mateo91 (#11212) üzenetére


Szmeby
tag

"Most azt csináltam hogy ezt az eclipse mappát töröltem."

Persze, miért ne, pótalkatrész! :D
Azt nem tudom, hogy eclipse mappa nélkül hogyan tud működni, mivel az adja a felhasználói felület vázát (ezekszerint mégsem), de örülök, hogy sikerült működésre bírni.

eeepc: Az ilyen kompakt cuccokkal óvatosan kell bánni, mert a vas okozhat kompatibilitási problémákat. Nem is olyan régen volt egy NASom, szerettem volna jávát telepíteni rá, amikor is kiderült, hogy ARM proci van benne és max csak valami kiherélt, butított jávát támogat. Az Intel procival szerelt változatot kellett volna vennem, mert azon nagyobb eséllyel működnek a PC-re készült programok.
A másik lazábban kapcsolódó sztori, hogy egy huszonvalahány éves PC-re sem sikerült már bármit telepítenem, sőt egyre kevesebb dolgot, mert annak a procija ugyan intel, de nem támogatja pl. az SSE utasításkészletet, és úgy tűnik az egy rendkívül fontos dolog. Szóval csak azt akarom mondani, hogy kockázatos PC-re írt szoftvert használni egy nem "igazi" PC-n, mert nem biztos, hogy működni fog.

(#11214) axioma válasza Szmeby (#11213) üzenetére


axioma
veterán

eeepc-m volt, sima windows intel minden, de valami 1GB ram-mal

(#11215) mateo91 válasza Szmeby (#11213) üzenetére


mateo91
tag

amd procis, amúgy eskü erre is gondoltam, nem e hardveres probléma.
1gb rammal volt nekem is de bővítettem 4gbra,nincs gond.

(#11216) p76


p76
senior tag

Composite Design Pattern in Java

Van itt valaki aki tényleg így fejleszt hogy "igen, itt a Composite Design Pattern-t kell használni" ? :)

(#11217) Superhun válasza p76 (#11216) üzenetére


Superhun
addikt

Sztem nagyon kevesen vagyunk, akik ismerik definíció szerint a design patterneket és tudatosan használják őket. Tapasztalt fejlesztőknél ez már rutinból, tudat alatt jön.

(#11218) Drizzt válasza p76 (#11216) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Igen. Leszamitva, hogy azert a Composite nem tul gyakori. Singletont, factoryt altalaban ugyis ad a framework, buildert a Lombok. Strategy szerintem elegge gyakori a jo kodokban ahol tipusfuggoen kell algoritmust valasztani. A java8, meg a Spring eleg sokat segit, hogy az oldschool modon kevesebbszer kelljen patternt implementalni.

I am having fun staying poor.

(#11219) mobal válasza Drizzt (#11218) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

A másik gyakorni pattern, igaz python-ra jellemző a "b*sszunk be mindent egy fájlba" pattern... :D

Szerk.: csak, hogy ne általánosítsak, igen ez a fejlesztő igényessége. No offense! :)

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#11220) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok! JavaFX-t tanulnék, szükségem van ehhez valamilyen szintű html / css tudáshoz? Mert az az igazság, hogy frontend-el eddig nem nagyon foglalkoztam. Köszi!

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#11221) Zsoxx válasza Csaby25 (#11220) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Nem, hacsak nem akarod a program esetleges vezérlőelemeinek kinézetét CSS-sel módosítani.

(#11222) Szmeby válasza Csaby25 (#11220) üzenetére


Szmeby
tag

Minimális. Inkább java és javafx tudás szükséges hozzá. :)

Javafx-ben is van lehetőség xml-ben felépíteni a gui-t (és abban is ajánlják), de a html ismeretekből itt szinte semmi sem hasznosítható. Legfeljebb a gondolkodásmód.
A css inkább lehet hasznodra, azt támogatja, de ebből is inkább az alap, standard megoldások. Egy desktop app kinézetét nyilván nem befolyásolják a böngészőspecifikus megoldások. Ellenben van benne egy rakás javafx-specifikus megoldás.

Bár egy javafx alkalmazáson belül hozhatsz létre WebView-t, ami egy böngészőt emulál, és abba dobhatsz be html, sőt javascript kódot, de ez marginális fícsör. Aki javafx-et használ nem azért teszi, hogy böngészőt futtasson a hasában. Arra ott a natív böngésző.

(#11223) mobal válasza Csaby25 (#11220) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Backend + frontend?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#11224) Csaby25 válasza mobal (#11223) üzenetére


Csaby25
senior tag

Full stack? :)
Mi lenne a kérdés?

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#11225) mobal válasza mobal (#11223) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Miért nem web alkalmazást java fx helyett, a konkrét kérdés.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#11226) Zsoxx válasza mobal (#11225) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Gondolom mert a Java-t ismeri, nem a PHP-t vagy a Javascriptet. Amúgy meg vannak ugyan átfedések, de a JavaFX csak erre való.

(#11227) Csaby25 válasza mobal (#11225) üzenetére


Csaby25
senior tag

Szia.

Ok leírom röviden. Volt rá lehetőségem, hogy elvégezzek egy gyorstalpaló tanfolyamot, 6 hónap, heti 2 óra... Java, React és .NET közül a Java-t választottam. Nem sok idő, de elég volt arra, hogy felkeltse az érdeklődésemet, szeretném tovább fejleszteni magam, egyelőre tetszik a backend, de úgy gondolom, hogy még nem rendelkezek, annyira ismerettel, hogy el tudjam dönteni, hogy mozduljak - e frontend irányba vagy sem. Sajnos csak Java SE-vel fogalkoztunk, EE csak említve volt. Egyelőre szeretném befejezni a San Franciscóból jöttem tanfolyamot, illetve a a Udemy-ről ezt: [link]
Majd szeretnék egy nagyobb projektet készíteni amit be lehet mutatni egy állásinterjún.
8 órás állás és két gyerek mellett sajnos nem tudok úgy haladni ahogy szeretnék...
Bármilyen ötletet - tanácsot elfogadok ami segíthetne ebben.
Gondolom ha frontend akkor Android, vagy ott mér inkább a Kotlin-t részesítik előnyben?

Bocsi , ha egy kicsit hosszúra sikerült.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#11228) Csaby25 válasza Csaby25 (#11227) üzenetére


Csaby25
senior tag

Ezt írhattam volna egy új hozzászólásban is, de mivel mobal kérdezett, ezért neki válaszoltam, de bárkitől elfogadok tanácsot. Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#11229) .45 válasza Csaby25 (#11228) üzenetére


.45
csendes tag

Hyperskill.org-ra nézz rá, itt a link: [link] Itt vannak tobbek kozott Java projektek. Továbbá Udemyn Buchalka kurzusa nekem is megvan, de a CaveOfProgramming-os SZVSZ jobb: [link] . Ebbol a régebbi ingyenes, az is ott van a kurzusai kozott

(#11230) Csaby25 válasza .45 (#11229) üzenetére


Csaby25
senior tag

Köszi! :R

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#11231) Szmeby válasza Csaby25 (#11227) üzenetére


Szmeby
tag

Én ezzel úgy vagyok, hogy mivel a technológiák úgyis jönnek-mennek, nettó időpazarlásnak érzem bármilyen céleszköz megtanulását.

A java gyermekkorában csak az awt eszközkészlet állt rendelkezésre, hogy az ember desktop guit gyártson jávában, de elég lowlevel volt, platformonként eltért a végeredmény. Aztán évek múltán ráhúzták a swinget, amivel már egészen egységes látványt lehetett rajzolni és elég sokáig életben is maradt ez az eszköz. Bár az awt ismeretek jól jöttek, de azért kellett új kocepciókat újratanulni. Majd néhány (sok) évvel ezelőtt valamilyen megfontolásból - feltételezem, modernizálási célzattal -, készítettek egy másik eszközt desktop gui rajzoláshoz, elnevezték javafx-nek, és ugyanazzal a lendülettel deprecated is lett a swing. Nyilván teljesen más koncepciók mentén készült, így megint kellett rengeteget tanulni. Nem mintha ítélkeznék e fölött, mert egyikhez sem volt túl sok közöm. Aztán néhány (már nem olyan sok) évvel ezelőtt azt mondták, hogy oké, most már a javafx-et sem támogatjuk, halott világ a desktop gui világa, a web a jövő.
És ez csak egy példa a sok közül, egyszerűen nem lehet mindent is életben tartani, így végső soron azok lesznek a túlélők, akik általános megoldást tudnak nyújtani számtalan problémára... vagy ha képesek a készítőik végtelen ideig fenntartani a hype-ot az eszközük körül, esetleg végtelen pénzzel megtámogatva nem jelent nekik gondot a támogatás finanszírozása.

A lényeg, amit ki akartam hozni mindebből, hogy desktop gui építésre való eszközzel nem igazán lehet webappot csinálni. Webapp ismeretekkel viszont bármit készíthetek, ami elfut egy böngészőben, és azt a böngészőt akár egy desktopon is lehet üzemeltetni. Van overhead, igen, nem optimális megoldás, igen. Fejlesztőként viszont nekem fontosabb, hogy milyen gyorsan avul el a tudásom. Szívesen tanulok meg egzotikumokat is, ha az feltétlenül szükséges egy munka elvégzéséhez. Már csak azért is, mert adhat egy másfajta nézőpontot, amit a mainstream-től sose kapnék meg. De attól még nem feltétlenül szívatom magam olyan felesleges dolgok megtanulásával, amelyekre néhány éven belül várhatóan csak egy szűk rétegnek lesz igénye.

Annak a megítélését pedig, hogy a desktop mennyire halott és a javafx mennyire felesleges, másra bízom, mert nem áll szándékomban a saját jövőképemet / ízlésemet másra erőltetni. Mindenki döntse el maga, miben látja a jövőt. A zsákutcákat úgy általában én elkerülném. Pláne akkor, ha az embernek erősen korlátozott a rendelkezésre álló ideje. Még egy ok, hogy fókuszáltan, a lehető legrövidebb idő alatt a lehető legszéleskörűbb ismeretetet szedje fel.

Aki meg szeret kockáztatni, az kinézhet magának egy ritka egzotikumot, arra építve, hogy senki sem tanulja, mert mindenki utálja, igény viszont van rá (elavult banki mainframe-en futó szoftverek megvannak?), és majd jó zsíros fizetést lehet elkérni a melóért. Annyira egyénfüggő, hogy mi a jó választás, ki mit szeret.

--- szerk.: Az android / ios ugyanez az általános vs céleszköz téma pepitában. Egy androidon is van böngésző, ergo egy webapp azon is működik, és zéró android ismeret felszedése kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#11232) Csaby25 válasza Szmeby (#11231) üzenetére


Csaby25
senior tag

Lehet, hogy félreértettél, én nem kimondottan JavaFX-t akarok tanulni, de mivelhogy a legtöbb Java kezdőtanfolyam tartalmazza, ezért gondoltam nem hagyom ki és szánok rá egy kis időt. Láttam, hogy már régi de úgy tudom ez a legújabb GUI Java-ra.

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#11233) mobal válasza Zsoxx (#11226) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Miért java nem alkalmas rest api készítésére? Én ebből élek jelenleg.

Szerintem, de ez szigorúan szvsz. ha meg tanulja a Springer használni illetve készít hozzá egy webes felületet hasznosabb, menőbb és időtálló tudással gazdagodna a kolléga.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#11234) Zsoxx válasza mobal (#11233) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Úgy látom kimaradt egy "nem" az utolsó fél mondatomból.

(#11235) #68216320


#68216320
törölt tag

Sziasztok. Szeretnék különböző url-ekről érkező html tartalmakból adatokat kinyerni. Van valami jól bevált és ajánlott html parser ajánlani tudnátok?

(#11236) floatr válasza #68216320 (#11235) üzenetére


floatr
veterán

Ha statikus, akkor jsoup. Ha dinamikus, akkor selenium web driver

(#11237) #68216320 válasza floatr (#11236) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszi.
Dinamikus a site, de az aloldalak ugynazt a sémát követik. Ergo ugyanabban a div vagy td részben más-más érték van.

(#11238) sztanozs válasza #68216320 (#11237) üzenetére


sztanozs
veterán

Biztos Java-ban akarod csinálni?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#11239) #68216320 válasza sztanozs (#11238) üzenetére


#68216320
törölt tag

Mi másra gondolsz? Php?

[ Szerkesztve ]

(#11240) sztanozs válasza #68216320 (#11239) üzenetére


sztanozs
veterán

python, javascript - valami ami erre van kitalálva
vagy szerver oldalon fog futni?

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#11241) floatr válasza sztanozs (#11240) üzenetére


floatr
veterán

Python-hoz és javascripthez is kell parser.

(#11242) #68216320 válasza sztanozs (#11240) üzenetére


#68216320
törölt tag

Persze, szerver oldalon időzített futás lenne és az eredményeket egy db-ben tárolná.

[ Szerkesztve ]

(#11243) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!

public static int[] rotate(int[] array) {

        array1[0] = array[4];
        for (int i = 1; i < 5; i++) {
            array1[i] = array[i - 1];

        }
        return array1;

    }

array2 = rotate(array);
System.out.println(Arrays.toString(array2));
array3 = rotate(array2);

System.out.println(Arrays.toString(array2));

Meg tudná mondani valaki, hogy miért változik meg az array2 értéke a második kiíratásnál (csupa 4-es lesz :F )?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#11244) Csaby25 válasza Csaby25 (#11243) üzenetére


Csaby25
senior tag

Közben rájöttem. Bocsi, hülye kérdés volt :W . Gondolom azért mert array2 és array3 ugyanarra mutat és ha egyiket változtatom a másik is változik..

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#11245) sztanozs válasza floatr (#11241) üzenetére


sztanozs
veterán

py illetve js parser azért kevésbé problémás szerintem

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#11246) disy68 válasza sztanozs (#11245) üzenetére


disy68
aktív tag

html parser az szerintem az a kategória, aminél teljesen mindegy miben írja az ember, mert a legtöbb erre is alkalmas nyelvhez/infrastruktúrához van kész lib, java alatt is pont ugyanolyan egyszerű a html parse, mint akármilyen másik nyelven, ha meg selenium kell, akkor pláne mindegy

szerintem a döntés itt csak azon múlik, hogy mit ismer az ember, miben fejleszt szivesebben/gyorsabban/etc

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#11247) bhonti


bhonti
tag

Nyilván az lehetne még egyszerűbb, ha nem a html oldalakból kéne az adatot kinyerni, hanem eleve lenne mondjuk valahogy rá pl. json kimenet...

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#11248) floatr válasza sztanozs (#11245) üzenetére


floatr
veterán

Document mainPage = Jsoup.connect(url).get()

Ez szerintem elég egyszerű, meg nem utolsósorban gyors is. Ezen belül meg CSS query az egyes elemekre. HTH

(#11249) sztanozs válasza floatr (#11248) üzenetére


sztanozs
veterán

Teljesen igazatok van, nem is akartam hitvitát nyitni, azért is raktam OFF-ba.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#11250) floatr válasza sztanozs (#11249) üzenetére


floatr
veterán

Ha böngészőről lenne szó, akkor lenne értelme iframe-eket használni, bár sok site nem engedi meg a beágyazást. Úgy akkor használhatnád direktben a böngésző motorját, de ha az nincsen, akkor node.js alatt vagy bármi más eszközzel talán köhögősebb egy library használata. Nyerni tuti nem fogsz, maximum ha más nyelv áll kézre.

Érdekes lenne dolgokat összehasonlítani, bár nem szívesen piszkálom sem a python-t sem a JS-t, ha nem muszáj :)

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.