Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11501) sztanozs válasza btraven (#11500) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem tudod megoldani, hogy egyezzen a típus?

Egyébként az IDE se mindentudó - a gond nálad ott van, hogy nem az iterált objektumból törlöd az army objektumot, hanem konkrétan magát az objektumot törlöd. Az IDE nem jött rá, hogy ezzel módosul maga az iterátor is. Amúgy ez szvsz inkább tervezési hiba lesz.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#11502) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Sziasztok!
A Log4j2-nél a log file maximum mérete a SizeBasedTriggeringPolicy -val adható meg?

(#11503) Szmeby válasza btraven (#11495) üzenetére


Szmeby
tag

Normális esetben kompatibilis. Ha valóban CME-t dob, akkor a jelek szerint az Army objektumaid nyilvántartják magukban, hogy a defenderArmies collection részei, és valamelyik remove (gondolom az utóbbi) el akarja távolítani saját magát a defenderArmies collection-ből is.

És ha ez a helyzet, míg az iteratoros példa CME nélkül lefut, akkor szerintem hibázik. Mivel az iterator saját állapotot tart fenn, hogy tájékozódjon a collectionben, őt különösebben nem zavarja, ha menet közben törölsz a listából, de ha ezt nem közlöd az iteratorral, akkor minimum hibás eredményt hoz, pl. nem töröl mindent, vagy nem azt törli, amit kellene, nem tudom.
Az iterator tényleg lefut, míg a foreach elszáll?

A helyes iterator használat valahogy így nézne ki:
Iterator<Army> iter = defenderArmies.iterator();
while (iter.hasNext()) {
Army army = iter.next();
// do sth with army
iter.remove();
}

Az iter.remove() mondja meg az iteratornak, hogy itt törlés van, és vissza kell léptetnie a kurzorát. Enélkül, hát, csodálom, hogy nem dob hibát.

(#11504) Szmeby válasza Taoharcos (#11502) üzenetére


Szmeby
tag

Ha az egy RollingFileAppender, akkor igen.

Bár emlékeim szerint volt neki valami MaxFileSize property-je is... lehet, hogy az közben elavulttá vált? A doksiban így hirtelen blikkre nem találom.

[ Szerkesztve ]

(#11505) floatr válasza orc88 (#11493) üzenetére


floatr
veterán

Ha egy app file-okon keresztül kommunikál a külvilággal, akkor file-okat ell kezelni ;)

#11494 mobal
:R :D

#11497 btraven
Iterator vagy stream

[ Szerkesztve ]

(#11506) btraven


btraven
őstag

Ha valakinek esetleg új lenne, így kell programot írni: [programming tutorial]

(#11507) buherton


buherton
őstag

Sziasztok!

Esetleg tudtok jó tutorialt az OOP-re és Java-ra?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#11508) Zsoxx válasza buherton (#11507) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Kezdésnek egy rövid videó.

(#11509) btraven


btraven
őstag

Clean code - beszélő nevek
Ha van egy Land osztályom akkor isAvailable() vagy isAvailableLand() legyen a metódus neve? Vagy más?
Visszaadja hogy rendelkezésre áll-e ez a Land.

Mennyivel jobb volt régen amikor a nevek olyanok voltak hogy BA001, BA002 stb. Nem kellett ennyit variálni. Meg könnyebb volt megjegyezni mint azt hogy most isThisLandAvailableForConquest() vagy forConquestLandAvailable() ?

(#11510) mobal válasza btraven (#11509) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ha ráhívsz:

land.isAvailable()

vagy

land.isAvailableLand()

Én az elsőt pártolom mert felesleges a land szó kétszer. Szóismétlés. Clean kód esetében mi is alkotunk mint egy író. :)

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#11511) btraven válasza mobal (#11510) üzenetére


btraven
őstag

Ebben az író dologban nagyon igazad van.
Ráadásul én most gyakran szembesülök vele. Hobbi projekteimre sosincs időm. Aztán amikor 1 év után előszedem őket akkor nézek nagyokat hogy mit is akartam itt csinálni? :)
Ha ránézésre nem jövök rá akkor már mérges vagyok.

(#11512) btraven


btraven
őstag

        A a = new A("hello");
        A a2 = a;
        a = new A("hi");

a = hi, a2 = hi
ugye milyen klassz?

kiderült a háttérben pool-ozva vannak, és ugyanazt az objektumot kaptam újrafelhasználásra

(#11513) Drizzt válasza btraven (#11512) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem poolozva vannak, hanem egyszeruen az osztaly/interface tipusu valtozok gyakorlatilag pointerek. Szoval ezekkel a sorokkal kb. az alabbit csinaltad:
A heapen letrehoztal egy A tipusu peldanyt. A kis a valtozot letrehoztad a stacken, ami az elobb letrhozott heapen levo peldany cimere mutat. Letrehoztad az a2 valtozot a stacken, ami ugyanarra a cimre mutat az ertekadas miatt, mint a.

Emiatt van az is, hogy nyelvi alapelem lett az equals, hogy latvanyosan megkulonboztetheto legyen az ertek szerinti osszehasonlitas a cim szerintitol.

I am having fun staying poor.

(#11514) btraven válasza Drizzt (#11513) üzenetére


btraven
őstag

Értem, de az a-t újra létrehoztam. Az már más példány más címmel?
Az a2 mégis módosult.

(#11515) Drizzt válasza btraven (#11514) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ja igen. A helyzet az, hogy az a2 nem módosulhatott. Valami más miatt tűnik úgy, mintha ez történt volna. Hogy néz ki az A class? Nem véletlen valami static field-et állít át a konstruktora? Mi alapján gondolod, hogy a1, meg a2 is "hi"?

Itt egy példa, hogy ennek a fajta értékadásnak az a2(, a példában s2) által mutatott címet nem szabadna mósodítania.

@Test
void assignment() {
String s1 = new String("Hello");
String s2 = s1;
s1 = new String("hi");
System.out.println(s1);
System.out.println(s2);
System.out.println("s1 default hashcode: " + System.identityHashCode(s1));
System.out.println("s2 default hashcode: " + System.identityHashCode(s2));
}

Output:
hi
Hello
s1 default hashcode: 1366025231
s2 default hashcode: 1427889191

I am having fun staying poor.

(#11516) btraven válasza Drizzt (#11515) üzenetére


btraven
őstag

Köszönöm, de ez a libgdx library-ban van. És valóban pool-t használ. Azért módosult. Csak rácsodálkoztam hogy mik vannak :)

Android Studio-ban ha debugolok akkor miért nem jelenik meg semmi System.out.println() a console-on?
Csak ennyi: Connected to the target VM, address: 'localhost:59661', transport: 'socket'

(#11517) Zsoxx válasza btraven (#11516) üzenetére


Zsoxx
senior tag

(#11518) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Sziasztok!

Létezik olyan program amit pendrive tudnék tenni és még x86 os rendszeren is működik?
A cél a java programozás. De inkább csak az alapok. Egyelőre.
A munkahelyen sok a szabadidőm és kiakarom ezt használni.
A gond hogy nem fix helyen ülök ezért egy gépre sem telepítenék.

Pendrivra raktam már egy Eclipset Javaval de lassú.
Ráadásul xp-n kellene működnie.

Létezik erre valamilyen megoldás?

Per aspera ad astra.

(#11519) sztanozs válasza Oryctolagus (#11518) üzenetére


sztanozs
veterán

notepad++ - működik x86 és pendrive is tudod tenni.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#11520) axioma válasza Oryctolagus (#11518) üzenetére


axioma
veterán

Ha ugyis tanulas a cel, es nem elsosorban az IDE-t akarod megtanulni, akkor keress fel egy szimpatikus site-ot amelyik hasznal online ide-t (codechef, hackerearth, leetcode stb.) - ezekne'l meg kesz feladatokat is talalsz.
Viszont fontos kerdes, hogy mennyire munkadhoz kotodik a programkod alkotasa (fejleszto vagy csak mas nyelvben, vagy teljesen mas), mert a cegen policy-je siman kizarhatja az aka'r ilyen kezdo szintu kod barmilyen (pendrive, online ta'rolas) kivitelet a ceg rendszerein kivulre, tajekozodj. [Mi prog.club-ot csinalunk a ceg profiljatol teljesen fuggetlen stilusban, de ha akar ceg altal tamogatott oktatasban vagy, akkor sem lehet cegbelso kornyezetbol kodsorokat kifele vinni, pl. feladatot megoldani/beadni, mert az mar a ceg tulajdonaban levo kod leak-elesenek szamit.]

(#11521) bambano válasza Oryctolagus (#11518) üzenetére


bambano
titán

nem a pendrájvod lassú, a ramod kevés.
egyébként meg árulnak külső ssd cage-t, amibe olyan ssd-t raksz, amilyet akarsz, és 3-as usb-n rádughatod a gépre.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11522) Oryctolagus válasza axioma (#11520) üzenetére


Oryctolagus
tag

Kimaradt info.
Nincs internet elérése ezeknek a gépekenek.

Per aspera ad astra.

(#11523) bambano válasza Oryctolagus (#11522) üzenetére


bambano
titán

lehet, megfontolnám, hogy nem a programot telepíten a pendrájvra, hanem a telepítőkészletet másolom rá...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11524) Oryctolagus válasza bambano (#11523) üzenetére


Oryctolagus
tag

:)

Per aspera ad astra.

(#11525) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Windows xp 32-bit re melyik verziójú jdk-t telepítsem?
Nem csak gyakorolni akarok ahogyan a kezdők.

[ Szerkesztve ]

Per aspera ad astra.

(#11526) Oryctolagus válasza Oryctolagus (#11525) üzenetére


Oryctolagus
tag

Elnézést mobilról írtam és nem olvastam át mielőtt elküldtem.
A második sorban csak annyit akartam mondani hogy csak a kezdőknek szánt feladatokat gyakrolnám.
Tehát a ha van olyan akkor a legegyszerűbb telepítő csomag is elég.

Per aspera ad astra.

(#11527) btraven


btraven
őstag

Feltaláltam a "jobb mint az emberi gondolkodás" programot. Kapok érte Nobel díjat?
Egy interfész lenne:

interface BetterThanHumanBrain {
void thinking();
}

ezt kell implementálni és a thinking() metódusba beírni amit kell.

(#11528) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Spring Boot 2.4.3:
Nem tudom miért nem hajtja végre a schema-h2.sql utasításokat.

pom.xml dependency:

<dependency>
<groupId>org.springframework.boot</groupId>
<artifactId>spring-boot-starter-jdbc</artifactId>
</dependency>

application.properties:

spring.thymeleaf.cache=false
spring.web.locale-resolver=fixed
spring.web.locale=en
spring.h2.console.enabled=true
spring.h2.console.path=/db
spring.datasource.url=jdbc:h2:mem:testdb

schema-h2.sql:

DROP TABLE IF EXISTS Blogger;

CREATE TABLE Blogger(
id bigint NOT NULL,
name varchar(100),
age int,
PRIMARY KEY (id)
);

DROP TABLE IF EXISTS Story;

CREATE TABLE Story(
id bigint NOT NULL,
title varchar(100),
content varchar(400),
posted date,
blogger_id int,
PRIMARY KEY (id)
);

Tud valaki segíteni?

Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#11529) Taoharcos válasza Csaby25 (#11528) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Szia!
A resources-ba schema.sql-ként vagy data.sql-ként legyen és akkor létrejön. De a schema.sql a jobb megoldás.
A pom.xml-ben ez is benne van:
        <dependency>
            <groupId>com.h2database</groupId>
            <artifactId>h2</artifactId>
            <scope>runtime</scope>
        </dependency>
?
San Franciscoból jöttem?
Üdv, Zoli

[ Szerkesztve ]

(#11530) Csaby25 válasza Taoharcos (#11529) üzenetére


Csaby25
senior tag

Igen, SFJ :)
JPA-val működött, ezért gondoltam kipróbálom JPA nélkül csak JDBC-vel.
Amúgy az volt a baj, hogy elfelejtettem hozzáadni spring.datasource.platform=h2, ezt a properties-hez... De azért köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#11531) btraven


btraven
őstag

Ezt szeretem...
PrioritySteering<T>setEnabled(boolean enabled)Sets this steering behavior on/off.
[link]
alapesetben isEnabled=true
azt mondom setEnabled(false) és . . . nem történik semmi

(#11532) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

S.O.S segítségre van szükségem.
Netbeans-ben készítettem egy programot, amelyet most szeretnék a .jar fájl futtatásával indítani.
Sajnos windowsban a két kattintást követően nem indul el a program. Van valami ötletetek, hogy mi okozhatja?
Leginkább semmi nem történik az indítás után. Netbeans-ből futtatva rendben megy.

(#11533) Zsoxx válasza smallmer (#11532) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Java környezeti változó be van állítva a Windowsban?

(#11534) smallmer válasza Zsoxx (#11533) üzenetére


smallmer
őstag

igen.

(#11535) smallmer


smallmer
őstag

Azt esetleg nem tudjátok, hogy easyuml honnan érhető el?

(#11536) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
package com.sec.config;

import org.springframework.beans.factory.annotation.Autowired;
import org.springframework.context.annotation.Configuration;
import org.springframework.security.config.annotation.authentication.builders.AuthenticationManagerBuilder;
import org.springframework.security.config.annotation.method.configuration.EnableGlobalMethodSecurity;
import org.springframework.security.config.annotation.web.builders.HttpSecurity;
import org.springframework.security.config.annotation.web.configuration.WebSecurityConfigurerAdapter;

@EnableGlobalMethodSecurity(securedEnabled = true)
@Configuration
public class SecurityConf extends WebSecurityConfigurerAdapter{

@Autowired
public void configureAuth(AuthenticationManagerBuilder auth) throws Exception {
auth
.inMemoryAuthentication()
.withUser("sfjuser")
.password("{noop}pass")
.roles("USER")
.and()
.withUser("sfjadmin")
.password("{noop}pass")
.roles("ADMIN");
}

@Override
protected void configure(HttpSecurity http) throws Exception {
http
.authorizeRequests()
.antMatchers("admin/**").hasRole("ADMIN")
.anyRequest().authenticated()
.and()
.formLogin()
.loginPage("/login.html")
.permitAll()
.and()
.logout()
.logoutSuccessUrl("/login?logout")
.permitAll();
}

}

Nem találja a login.html-t, pedig a templates mappában van. Van ötletetek miért?

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#11537) Drizzt válasza Csaby25 (#11536) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az elkészülő - feltétlezem JAR-ban is benne van? Ha igen, ott, ahol lennie kellene?
Ha nincs felülírva, akkor a /static, vagy /public mappában kellene lennie a classpathon futási időben.
Ha nincs ott, akkor maven, vagy gradle setup lesz a probléma. Vagy ha esetleg csak IDE-ben nem megy java -cp-s futtatással, akkor az IDE-ben kell megkeresni azt, hogy miért nem olyan classpathot rak össze futtatáskor, mint amit kellene.

I am having fun staying poor.

(#11538) Csaby25 válasza Drizzt (#11537) üzenetére


Csaby25
senior tag

Köszi!
Közben meglett a probléma, a Webconfig osztályom fölé elfelejtettem kitenni a @Configuration annotációt :W

Viszont egy másik problémám ami gondolom inkább thymeleaf - html probléma, hátha tud valaki segíteni. Adott a következő layout file: main.html

<!DOCTYPE html>
<html lang="en"
xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml"
xmlns:th="http://www.thymeleaf.org"
xmlns:sec="http://www.thymeleaf.org/thymeleaf-extras-springsecurity3">
<head>
<meta charset="utf-8" />
<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=edge" />
<meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1" />
<title>SFJ - Egy sztori minden napra</title>

<link rel="stylesheet" href="../static/css/blog.css" th:href="@{/css/blog.css}"/>
<link rel="stylesheet" href="https://maxcdn.bootstrapcdn.com/bootstrap/3.3.5/css/bootstrap.min.css" />

<link href='https://fonts.googleapis.com/css?family=Roboto' rel='stylesheet' type='text/css' />
<link href='https://fonts.googleapis.com/css?family=Exo' rel='stylesheet' type='text/css' />

<!--[if lt IE 9]>
<script src="https://oss.maxcdn.com/html5shiv/3.7.2/html5shiv.min.js"></script>
<script src="https://oss.maxcdn.com/respond/1.4.2/respond.min.js"></script>
<![endif]-->
</head>
<body>

<div class="container">

<nav class="navbar navbar-default">
<div class="container-fluid">
<div class="collapse navbar-collapse" id="bs-example-navbar-collapse-1">
<ul class="nav navbar-nav">
<li class="active"><a href="/">Kezdőoldal</a></li>
<li class=""><a href="/stories">Sztorik</a></li>
<li class=""><a href="/bloggers">Bloggerek</a></li>
</ul>
<div class="navbar-text navbar-right">
Üdvözlünk <span sec:authentication="name">Anonymous </span>
<form sec:authorize="isAuthenticated()" id="frmlogout" th:action="@{/logout}" method="post" class="form-inline">
| <a href="javascript:{}" onclick="document.getElementById('frmlogout').submit(); return false;">Kijelentkezés</a>
</form>
</div>
</div>
</div>
</nav>

<div layout:fragment="loginContent">
</div>


<br/><br/><br/><br/><br/><br/><br/><br/><br/><br/><br/><br/><br/><br/><br/><br/><br/><br/>
<footer>
<p>San Franciscoból Jöttem - Az eredeti template összeállítója: http://therealdanvega.com</p>
</footer>

</div>

<script src="https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.11.3/jquery.min.js"></script>
<script src="https://maxcdn.bootstrapcdn.com/bootstrap/3.3.5/js/bootstrap.min.js" ></script>
</body>
</html>

sajna nem tudom használni egyik html-ből sem, pl. login.html:

<!DOCTYPE html>
<html lang="en" layout:decorator="layouts/main">
<head>
<title>SFJ - Minden napra egy sztori</title>
</head>
<body>

<div layout:fragment="loginContent">

<form name="login" th:action="@{/login}" method="post" class="form-signin">
<h2 class="form-signin-heading">Kérlek jelentkezz be</h2>
<div id="err" th:if="${param.error}" class="alert alert-danger">Hibás felhasználói név és jelszó</div>
<div th:if="${param.logout}" class="alert alert-success">Sikeresen kijelentkeztél</div>
<label for="username" class="sr-only">Felhasználói név</label>
<input type="text" id="username" name="username" class="form-control" placeholder="Felhasználói név" required="true" />
<label for="password" class="sr-only">Jelszó</label>
<input type="password" id="password" name="password" class="form-control" placeholder="Jelszó" required="true" />
<div class="checkbox">
<label> <input id="remember-me" name="remember-me" type="checkbox" /> Emlékezz rám
</label>
</div>
<button class="btn btn-lg btn-primary btn-block" type="submit">Bejelentkezés</button>
</form>

</div>

</body>
</html>

egyszerűen nem veszi figyelembe a main.html-t, mintha nem is lenne ott :F

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#11539) btraven


btraven
őstag

Óriási siker!

Visszaálltam Eclipse-re az Android Studio-ról és végre látom a console outputot debug-ban :)
1 mp alatt elindul a debug, nem malmozik 10+ másodpercet.
Csak tudnám hogy mi tartott annyi ideig a gradle buildben? :F

(#11540) Zsoxx válasza btraven (#11539) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Az emulátor is megy Eclipse-ben?

(#11541) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok! Tapasztalat nélküli kezdő java-s szerintetek mennyit kérhet egy interjún? Java alap ismeretekkel rendelkezem, illetve alap sql + alap spring boot. Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#11542) sztanozs válasza Csaby25 (#11541) üzenetére


sztanozs
veterán

Ez erősen cégfüggő. Nagyobb multiban szvsz 400K bruttó környékétől (de használható angol - vagy más idegennyelv - tudás kötelező), kis cégek esetében szerintem legalább egy százassal kevesebb.
Itt nézz körül esetleg: [link]

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#11543) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Tudtok tippeket adni, hogyan készüljön egy kezdő - tapasztalat nélküli java-s, interjúra?
Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#11544) Zsoxx válasza Csaby25 (#11543) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Ezeket javaslom első körben.

(#11545) Csaby25 válasza Zsoxx (#11544) üzenetére


Csaby25
senior tag

Ezzel kezdtem :K . Nem is gondoltam, hogy ennyire elterjedt. Arra gondoltam, hogy még egyszer végig megyek a tanfolyamon, közben meg Codingbat és HackerRank.

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#11546) btraven


btraven
őstag

git-ben lehet commit üzenetet módosítani?
már olyan fáradt vagyok hogy az angol leírásban azt írtam hogy 'helyett'
instead helyett

(#11547) fatal` válasza btraven (#11546) üzenetére


fatal`
titán

Ha még nem pusholtad be akkor lehet (utána is, csak force push kell és ha valakinél már lent van a commitod akkor össze-vissza fog mergelgetni). Ha a legutolsó commit, akkor változtatás nélkül az "üres" staget tudod amendelni és átírni a commit messaget. Ha régebbi commit akkor interactive rebase.

[link]

(#11548) sztanozs válasza fatal` (#11547) üzenetére


sztanozs
veterán

btw ha már git: lehet commitot/logot purgálni? két külön accountról committáltam az egyik repómba, de szeretném eltünteti a másikról származókat.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#11549) fatal` válasza sztanozs (#11548) üzenetére


fatal`
titán

Squashhal össze tudod vonni őket.

Valami van rá, de most nem jut eszembe, a squash nem lesz jó.

[ Szerkesztve ]

(#11550) disy68 válasza sztanozs (#11548) üzenetére


disy68
aktív tag

Azt hiszem itt mindenre kitérnek: rewriting history

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.