Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13701) BTminishop


BTminishop
aktív tag

sziasztok!
A neptunban már az összes tárgy megvan hírdetve 16/17/2-re vagy még várható egy két dolog ?! Igazából egy szabvál-ra azt írták, hogy tavaszi féléves de még nem látom meghírdetve.

(#13702) Gergosz2 válasza BTminishop (#13701) üzenetére


Gergosz2
veterán

előzetes tárgyfelvétel 24-től lesz úgy tudom. Van pár tárgy ami akkor kerül ki.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#13703) BTminishop válasza Gergosz2 (#13702) üzenetére


BTminishop
aktív tag

Köszi a választ!

(#13704) Makaó


Makaó
csendes újonc

Sziasztok!
A VIKen belül szeretnék szakot váltani és azt a tanácsot kaptam, hogy jelentkezzek újra, mert az átjelentkezés bonyodalmas. Ez így igaz vagy nem igaz ? A másik az, hogy a GTK miatt bukni fogjuk a Q épületet vagy olyan lesz, mint az ősidőkben, amikor az I épületen osztoztunk az ELTE-vel?

(#13705) #25583896 válasza Makaó (#13704) üzenetére


#25583896
törölt tag

A második kérdésre: nem bukunk semmit, marad a GTK.

(#13706) BTminishop válasza Makaó (#13704) üzenetére


BTminishop
aktív tag

Gólya vagy?

(#13707) Makaó válasza BTminishop (#13706) üzenetére


Makaó
csendes újonc

A "karon" igen, az egyetemen nem. 1 félév lemenet, a 2 félévben a tesit meg még 1-2 tárgyat megcsinálok, aztán szeptembertől a másik szakra szeretnék járni.

Oki23: Nem marad..
Az ELTE akarja, a kar akarja, a kormány mellete van, egyedül csak a BME van ellene. Szerinted? Ráadásul a kar kiválhat BME beleegyezése nélkül is..

[ Szerkesztve ]

(#13708) BTminishop válasza Makaó (#13707) üzenetére


BTminishop
aktív tag

Mire jársz most? Miért nem tetszik? Egyszer már elkezdted ezt a szakot és aztán újra kezdted?

(#13709) JColee válasza Makaó (#13707) üzenetére


JColee
őstag

Ráadásul a kar kiválhat BME beleegyezése nélkül is..

Nagyon kíváncsi vagyok, ezt honnan veszed? Van rá precedens?

(#13710) Makaó válasza JColee (#13709) üzenetére


Makaó
csendes újonc

Pl. a Corvinus feldarabolása. De ha ez neked nem megfelelő példa (igazából ott kormányzati nyomás volt), akkor majd most lesz. Amúgy a cikkben is benne van:
Az olyan jellegű átalakítás, amikor egy intézményi kar kezdeményezi kiválását, majd egy másik intézménybe olvadását, igen ritka. Rendszerint ugyanis a kormányzat kezdeményezi egy-egy felsőoktatási intézmény átalakítását. Ebben az esetben viszont a kiválni kívánó rész (BME GTK) és a befogadó rész (ELTE) is szeretné a tranzakciót.
Az EMMI ebben az esetben az intézményt működtető, fenntartó kormány képviselője, állami egyetemek esetében pedig ilyen horderejű ügyekben a fenntartó dönt. Azonban egy ilyen döntést, az érintett szervezeti egység vezető testülete kétharmadának kell kezdeményeznie, továbbá fontos, hogy szenátusi döntés szülessen az anyaintézmény és a befogadó intézmény részéről is. Persze, az EMMI dönthet ilyen kezdeményezés nélkül is.

BTminishop: Ő fontos most ez ?:) Nem, nem jártam a VIKre, a GTK-ra jártam.
GTK --> dolgoztam --> VIK --> szakváltás

[ Szerkesztve ]

(#13711) cattus válasza Makaó (#13707) üzenetére


cattus
őstag

Ha az egész kiválást meg tudnák tenni az egyetemi vezetőség beleegyezése nélkül, akkor már nem lennének itt. :)

De ha meg is történne a kiválás, valószínűleg nem a teljes kar menne át az ELTE-re, vannak tanszékek a GTK-n belül, amik inkább maradnának.

[link]

[ Szerkesztve ]

Do the thing!

(#13712) JColee válasza Makaó (#13710) üzenetére


JColee
őstag

Azonban egy ilyen döntést, az érintett szervezeti egység vezető testülete kétharmadának kell kezdeményeznie, továbbá fontos, hogy szenátusi döntés szülessen az anyaintézmény és a befogadó intézmény részéről is.

A szervezeti egység vezető testülete jelen esetben ki is? Tanszékvezetői gyűlés? Egyébként a szenátus nem fogja megszavazni a dolgot (legalábbis eddig folyamatosan a kivállás ellen foglaltak állást stb.).

A cikkből:
Az ilyen leválás előkészítéséhez egyébként joguk van a felsőoktatási karoknak. Tehát bármelyik kar kezdeményezheti saját leválását az anyaintézmény akarata ellenére is.

Kíváncsi lennék, hogy ez milyen egyetemi vagy más dokumentumban van leírva?
Igazából ebből az egészból semmi nem világos, egymásnak ellentmondóak az állásfolgalások stb. Ez az egész csak politika, az igazságot mi soha nem fogjuk megtudni.

[ Szerkesztve ]

(#13713) BTminishop válasza Makaó (#13710) üzenetére


BTminishop
aktív tag

Csak érdekelt.
Amúgy : tanulmanyi@vik.hk

(#13714) Makaó válasza JColee (#13712) üzenetére


Makaó
csendes újonc

Kezdjük azzal, hogy az EMMI mindenkit felülbírálhat.
A tanszék kezdeményezheti a kiválást, de mindkét intézmény szenátusának kell elvileg a beleegyezése, nem csak a fogadó félé. Viszont a minisztérium dönt és mivel Orbánék akarnak egy "szuperegyetemet", félek menni fog a GTK..

cattus: De a fejőstehén szakok mennének.. Így is alulfinanszírozott a mérnökképzés, szükség van minden pénzre.

BTminishop: Köszönöm, majd érdeklődőm.

[ Szerkesztve ]

(#13715) Gergosz2 válasza JColee (#13709) üzenetére


Gergosz2
veterán

De valahogy tényleg így van. Anno Veszprémben is a MIK is saját utakon, az egyetem vezetése nélkül akart a Pázmányhoz csatlakozni. Úgy rémlik ott is az volt a lényeg , hogy elég lett volna a karnak egymaga ezt intézni, de ez EMMI nem adta rá az áldását.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#13716) Livius


Livius
őstag

1-2 év és baromi nagy feszkók lesznek az ELTE büfés karaival is ezeknek a GTK-ásoknak, mint pl a PPK és TáTK (jelenleg ez a gazdasági kara az ELTE-ének xD xD 70%-ban azonos mindenük a GTK-val). És a gazdasági szervezettsége az ELTE-ének azért igen csak nagy kihívás lesz nekik, brutálisan legalja és lenyúlós stílus megy ebben a témában ott is.

2 év és ezek lesznek a vezető hírek :D
"Az ELTE rektora kirúgta a gazdasági kar dékánját"
"Belső feszültség miatt szakadna ki az ELTE legjövedelmezőbb kara"
"Az OE-hez csatolják az ELTE gazdasági karát"
:C

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#13717) Makaó válasza JColee (#13712) üzenetére


Makaó
csendes újonc

Már az index is lehozta az MTI-re hivatkozva..

A végső szót a fenntartó, az Emberi Erőforrások Minisztériuma mondja ki.
..
Az oktatásért felelős államtitkárság december elején közölte, hogy fenntartóként kezdeményezi, hogy a kar 2017. augusztus 1-jétől tartozzon az ELTE-hez, amire az ELTE december 13-án közölte: szenátusa támogatja a fenntartó kezdeményezését a kar intézményükbe integrálásáról. Azt írták: november 29-én kaptak hivatalos tájékoztatást arról, a GTK már nem lát rá reményt, hogy tevékenységét a BME keretein belül folytassa, és ezért kezdeményezte a fenntartónál az áthelyezését az ELTE-re.

Ez így ebben a formájában szvsz. "ennyike"..

(#13718) Gergosz2 válasza Makaó (#13707) üzenetére


Gergosz2
veterán

nem tudom, de nem járnál jobban ha passzívra mennél? Így legalább 1 állami félévet mentenél, ami későbbiekben jöhet. Másik alternatíva lehet, hogy a megcélzott szak szabvál/ most felvehető tárgyit felveszed tavasszal és legalább később azokkal nem kell bajlódnod.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#13719) mekker válasza Makaó (#13704) üzenetére


mekker
őstag

Hát a kar aktívan használja a Q-I-et, a kisea-k egy részét, pár tantermet, emellett elvileg vannak laborok is a Q-ban. Ez alapján az lenne korrekt, ha továbbra is megosztottan használná a két kar.
Nekem az sem világos, hogy ki az épület tulajdonosa. Elvileg az egyetem is csak a fenntartótól bérli jelenleg (javítsatok ki, ha tévedek). Ez mondjuk nem tudom, mennyiben befolyásolná az ügyet.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#13720) tototos válasza mekker (#13719) üzenetére


tototos
őstag

Az I épület és BME és ELTE számára épült. Ezért van B és E szárny :)

(#13721) Makaó


Makaó
csendes újonc

Az EDU licences windows meddig használható ?

(#13722) cattus válasza Makaó (#13721) üzenetére


cattus
őstag

Hivatalosan addig, amíg van hallgatói jogviszonyod, de ezt nem szokták ellenőrizni.

Do the thing!

(#13723) Makaó válasza cattus (#13722) üzenetére


Makaó
csendes újonc

Szóval ez nem olyan mint az office, amit időközönként aktiválni kell ? Vagyis ez egy mennyiségi licences örök windows ?

[ Szerkesztve ]

(#13724) Cicero


Cicero
őstag

Valakinek van tapasztalata tantárgy újrafelvételben, javítási szándékkal?... Úgy rémlik, hogy van rá neptun kérvény, de hallottam olyat is, hogy be kell menni a tanszékre...

(#13725) Gergosz2 válasza Cicero (#13724) üzenetére


Gergosz2
veterán

Én csak annyit tudok erről, hogy kitüntetéses diploma esetén nem számít újrafelvételnek, ha valóban sikerül belőle javítanod.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#13726) concret_hp válasza Cicero (#13724) üzenetére


concret_hp
addikt

komplett tárgyat újra felvenni v a vizsgát? mindkettőt erősen átgondolnám, az előbbi az esetek 99.99%ában nem jó ötlet, utóbbi talán csak olyan 90%ban :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13727) Sleed válasza Cicero (#13724) üzenetére


Sleed
aktív tag

Én csináltam ilyet. Van rá kérvény, de meg kell indokolni. Ha elfogadják (nem tudok olyanról hogy ne fogadták volna el) akkor kapsz egy határozatot, amit a tárgyfelelősnek kell kitöltenie és lepecsételnie a vizsgád után. Én még a félév elején írtam neki, azt mondta hogy semmi teendőm nincs a vizsgáig, csak előtte való nap írjak neki egy e-mailt hogy hozzon egy plusz feladatlapot, mert a Neptunban ez nincs rögzítve.
A vizsga után kitöltötte, lepecsételte és bevittem a KTH-ba, ahol beírták a jegyet.

Két kérdés van, az egyik hogy mi történik ha esetleg elbukod.
Erre nem találtam egyértelmű választ, ne bukd el :DDD

A másik, hogy mi van a félévközi követelményekkel.
Erre bemásolnék egy részletet a levelezésemből a HK-val:

> - vizsgás tárgy esetén (ahol csak a vizsga eredménye számít) elég csak a
> vizsgát megírnom újból?
> (ez ugye a KTB döntése, de gondolom általában ugyanúgy döntenek a legtöbb
> esetnél)

[...]Az első kérdésedre a válasz igen - ez így is logikus.

> - ha beadom a kérvényt akkor a KTB hoz egy határozatot. ez automatikusan
> egyből érvénybe is lép, vagy nekem is rá kell bólintanom? (tehát pl. ha
> esetleg úgy döntenek hogy gyakorlatokra be kell járnom, meg ZH-t írnom,
> akkor dönthetek úgy hogy mégsem akarom felvenni ismét?)

A második kicsit bonyolultabb, mert azt írja, hogy a határozat maga szól
arról, hogy törlik a régi teljesítést. Vagyis nem csak simán lehetővé
teszik, hogy felvedd újra ha akarod, hanem rögtön fel is tesznek rá (és
törlik a régit). Viszont ha a kérvényben azt kéred, hogy csak a vizsga
kelljen, akkor nem fogják előírni a félévközi követelményeket anélkül, hogy
erről ne kérdeznének meg (pl. felhívnak bírálás közben).

Ez a VIK-en volt, de nem hiszem hogy ez karfüggő.

Így elsőre ennyi jutott eszembe ezzel kapcsolatban, ha érdekel még valami akkor kérdezz nyugodtan.

(#13728) FehérHolló válasza Sleed (#13727) üzenetére


FehérHolló
veterán

Egyik barátom csinált ilyet ZHs-vizsgás tárgynál. Minden számonkérést újból végig kellett csinálnia (házit is).
Nála megjelent neptunban is, ha bukja, újból fel kellett volna vennie.
Végül sikerült egy jegyet rontania, megérte. :D

Skynet is real. It's called Google.

(#13729) Cicero


Cicero
őstag

Köszi a válaszokat. Egy kötelező gazdasági tárgyról van szó MSc-n és mivel sikerült a legnehezebb és legutálatosabb tárgyat abszolválnom közepesre, így csak az előző félévből megmaradt, bénázásom és lustaságom miatt elégségesre teljesített tárgy rondít bele a kitüntetéses diploma feltételeibe - jelen állapot szerint. És eléggé zavar. Egyrészt, ha felveszem szívhatok vele megint, továbbá a felvétellel úgymond igazolom a tárgy szükségességét, amivel amúgy marhára nem értek egyet, viszont azt sem szeretném, hogy pont emiatt ne kapjak kitüntetést...

Amúgy a tárgy félévközi jegyes, tehát ha felveszem járhatok majd be zhzni... na mindegy, van még egy hetem ülni ezen.

Sleed & FehérHolló: konkrétan milyen tárgyakról van szó?

[ Szerkesztve ]

(#13730) Gergosz2 válasza Cicero (#13729) üzenetére


Gergosz2
veterán

A kitüntetéses diploma feltételeit a 2016-os TVSZ módosította. [link] Lsd. 161. §.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#13731) FehérHolló válasza Cicero (#13729) üzenetére


FehérHolló
veterán

valamelyik elektronika

Skynet is real. It's called Google.

(#13732) concret_hp válasza Cicero (#13729) üzenetére


concret_hp
addikt

nekem az ötös diplomához hiányzott volna annyi, hoyg az egyik szigorlatom 1 jeggyel jobb , (igen 5 éves képzésen még votl szigorlat :DDD ... ) vajon szartam-e rá? :D

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13733) JColee válasza concret_hp (#13732) üzenetére


JColee
őstag

Most is van szigó. ;)

Más: úgy néz ki maradni fog a GTK.

[ Szerkesztve ]

(#13734) Makaó válasza JColee (#13733) üzenetére


Makaó
csendes újonc

Jó hír, kell a pénz. :)

(#13735) concret_hp válasza JColee (#13733) üzenetére


concret_hp
addikt

közvetlen utánunk sztem nem volt... miből van most? formális nyelveket pl alapból nem látom az előtanulmányi rendben (3. féléves tárgy volt)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13736) Cicero


Cicero
őstag

concret_hp: GPK-n még mindig van szigorlat BSc-n, ott én is hasonlóképp jártam, bár - az akkor hatályos TVSZ szerint - a kettes megléte is kizáró ok volt, amiből az utolsó félévre sikerült beszednem hármat is. Sőt, egyik kötválból meg is húztak, nem volt időm foglalkozni vele a szakdoga mellett. Szerencsére anélkül is teljesült a kritérium, mert anno még második félévben csináltam önszorgalomból egy tárgyat, amiről csak később derült ki, hogy amúgy kötválok közé tartozik. Ha belegondolok, rohadt nagy szerencsém volt... :U

Gergosz2: Köszi az infót. :C

(#13737) cattus válasza concret_hp (#13735) üzenetére


cattus
őstag

Analízis 1-2, 2. félévben.

Do the thing!

(#13738) concret_hp válasza cattus (#13737) üzenetére


concret_hp
addikt

ja bocs :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13739) Sleed válasza Cicero (#13729) üzenetére


Sleed
aktív tag

Fizika 1-et javítottam kettesről ötösre. A szakirány besorolás miatt paráztam, de enélkül is meg lett volna simán. Viszont később jól jött, ez is közrejátszott abban hogy elég jó átlagom lett a KEUDOS programhoz amire a jelentkezés életem legjobb döntésének bizonyult.

(#13740) Cicero válasza Sleed (#13739) üzenetére


Cicero
őstag

Rakerestem. Meselnel rola roviden?

(#13741) Sleed válasza Cicero (#13740) üzenetére


Sleed
aktív tag

Ez egy kétdiplomás képzés volt amit az EU és Dél-Korea közötti szerződés tett lehetővé. Az ott eltöltött 2 félévért megkaptuk a kinti egyetem diplomáját is. Lényegében mindent fizetett az EU/BME/Korea/Samsung Hungary, a szállástól kezdve az étkezésen és a költőpénzen át a repjegyig. Nagyon sokat tanultam a keleti kultúráról, rengeteg barátot szereztem a világ minden tájáról. Gyakoroltam az angolt, tanultam koreaiul amit azóta is gyakorlok.
A CV-ben meg marha jól mutat :D (meg is lett az eredménye)
Röviden ennyi, hatalmas buli volt, nagyon sajnálom hogy vége van.

(#13742) Cicero


Cicero
őstag

Sleed: Jól hangzik. Kár hogy én elcsesztem az egyetemi pályafutásom elejét, és így már nem marad ilyenekre időm... kiöregszem a padból. :))

Más: valaki tudna ajánlani szabvál tárgyat?.. Bármi jöhet!

(#13743) FireKeeper válasza Cicero (#13742) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ingyen kredit kell vagy ami érdekes is? mennyit akarsz foglalkozni vele?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#13744) Cicero válasza FireKeeper (#13743) üzenetére


Cicero
őstag

Ingyen kredit inkább, de ha érdekes nem bánom ha foglalkozni is kell vele.

(#13745) FireKeeper válasza Cicero (#13744) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Űrtechnológia 4kr: az előadások között vegyesen van érdekes és unalmas is, heti 2 előadás, jelenlét nincs. Az előadásokat több oktató tartja, néha vendégelőadó is van. aláírásért egy zh van, egy pót és egy pótpót, de nagyon rugalmasak, volt, akit még a vizsgaidőszakban is engedtek pótolni az aláírásért. vizsga írásbeli, opcionális szóbelivel a jobb jegyért. a zh és vizsga kérdések az előadásokhoz tartozó diasorok végén lévő ellenőrző kérdésekből kerülnek ki. kell rá kicsit tanulni, de könnyen lehet jó jegyet szerezni, az osztályozásnál nagyon rendesek.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#13746) 426os


426os
őstag

Sziasztok,
azzal van valakinek tapasztalata, hogy milyen indokkal (vagyis mire érdemes hivatkozni, mert indokom az éppen lenne) lehet kijátszani azt a helyzetet, hogy adott tanszék nem engedi előre felvenni néhány szakirányos tárgyát? (GPK)
Megpingelem a HK-s illetékest is, de hátha van itt, aki járt már hasonló cipőben. Köszi előre is.

.

(#13747) wmarci


wmarci
senior tag

Kinek, hogy tetszik az uj fizetesi rendszer? :(((

(#13748) cattus válasza wmarci (#13747) üzenetére


cattus
őstag

Nekem a tárgyfelvételnél megjelenő captcha tetszett nagyon. ;]

Do the thing!

(#13749) Cicero


Cicero
őstag

Új fizetési rendszer? Én miért nem hallottam erről?

Az még hagyján, hogy captcha volt, de az órarendtervező nem működött, és voltak emberek, akiket tárgyfelvételnél kidobott miatta :DDD

426os: melyik tanszékről lenne szó?

[ Szerkesztve ]

(#13750) 426os válasza Cicero (#13749) üzenetére


426os
őstag

GT3

Fizetési rendszer: Gondolom a kolléga az újbóli tárgyfelvételnél történő fizetésre gondol. Annyira nem nézem, mert nem érint, de mintha most már kurzusonként (4500/db rémlik) kell fizetni adott tárgy után, nem kreditenként.

.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.