Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13851) Gergosz2 válasza thiclyoon (#13850) üzenetére


Gergosz2
veterán

akkor lesz ZH-d.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#13852) mekker válasza thiclyoon (#13850) üzenetére


mekker
őstag

Altalában a mintaterv úgy van kialakítva, hogy minden tárgy ugyanazon az 1-2 zárthelyi sávon osztozik. Szóval nektek 5-6. hétnél indul a roller, és minden csütörtökön (meg néha hétfőn) jön a móka.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#13853) thiclyoon válasza mekker (#13852) üzenetére


thiclyoon
aktív tag

+ (#13851) Gergosz2:
Gondoltam :P :D

Az a része nem volt tiszta, hogy "minden tárgy ugyanazon az 1-2 zárthelyi sávon osztozik", de így már értem :) köszi a választ!

(#13854) BTminishop válasza thiclyoon (#13853) üzenetére


BTminishop
aktív tag

Analízis 1 (6.hét)
BSZ1
PROG1
Fizika 1
Digitális Technika
BSZ1 2.zh
Analízis 1 2.zh
PROG 1 2.zh

2016/17 őszi félévben így mentek a zh-k.

(#13855) Dinter


Dinter
addikt

[link]

Fizika felmérőn milyen nehézségű feladatokra kell számítani? Mert szerintem arra kell készülnöm rendesen..

(#13856) 0xmilan válasza Dinter (#13855) üzenetére


0xmilan
addikt

Vedd fel a bevezető fizikát és nem kell a teszt miatt parázni. A tárgy teljesítése kiváltja az "egyest".

(#13857) cattus válasza Dinter (#13855) üzenetére


cattus
őstag

Középszintű érettségi, vagy még az se. Ha jól emlékszem lehet függvénytáblát is használni.

Do the thing!

(#13858) mekker válasza Dinter (#13855) üzenetére


mekker
őstag

Elvileg elég gányak szoktak lenni az eredmények, de simán hozható, ha rátanulsz. ABCD+levezetés, meg talán vonnak is le igaz-hamisnál. Függvénytáblát nem biztos, hogy lehet használni nulladikon.

https://vik.wiki/images/f/f6/Bevfiz_2010_zh_0I.pdf
https://vik.wiki/images/2/28/Bevfiz_2010_0V.pdf

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#13859) Dinter


Dinter
addikt

Kollégiumba jelentkezni mikor, hol kell, és az mikor derül ki, hogy elég lesz-e a tanulmányi pont vagy szociális alapon jelentkezzek?

(#13860) mekker válasza Dinter (#13859) üzenetére


mekker
őstag

https://vik.hk/hirek/felvetelizoknek

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#13861) Dinter válasza mekker (#13860) üzenetére


Dinter
addikt

Ezt megtaláltam, de ilyen BME-s fiókot hol tudok regisztrálni?

(#13862) Gergosz2 válasza Dinter (#13861) üzenetére


Gergosz2
veterán

omg írja is.

Ha már kaptál neptun kódot, vagy ha majd megkapod, akkor először is belépsz, jelszót cserélsz mivel a default a születési dátumod. Ezután ide ellátogatsz, belépsz, kapsz címtár azonosítót és készen is vagy.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#13863) FehérHolló válasza Gergosz2 (#13862) üzenetére


FehérHolló
veterán

felvételről értesítő levélben is minden le lesz írva.

Skynet is real. It's called Google.

(#13864) Dinter


Dinter
addikt

Fizikára hogyan készüljek? Megnéztem a mintafeladatsorokat, most kb. sztem egy 30%-ot tudnék elérni. Kezdjem el a középiskolai tankönyveket végigolvasgatni? Vagy csak teszteket töltsek és megjegyzem? Vagy minden tesztkérdéshez kikeresem az elméletet? Van valami tippetek?

Most beléptem az alfa.bme.hu-ra is, de itt is csak képletek vannak a teszthez.

[ Szerkesztve ]

(#13865) mekker válasza Dinter (#13864) üzenetére


mekker
őstag

Hát nem mondom, hogy nem lehet a teszteket betanulni, de sokkal értelmesebb dolog átismételni az alapokat.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#13866) Cicero


Cicero
őstag

Műanyaghulladék menedzsmentet (gépész mester) csinálta itt valaki?

(#13867) Gergosz2 válasza Cicero (#13866) üzenetére


Gergosz2
veterán

egyik barátom is most vette fel, de fogalma sincs mi ez :D És ő sem ismer embert aki hallgatta volna a tárgyat.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#13868) hargitomi válasza Dinter (#13864) üzenetére


hargitomi
tag

Első körben középiskolai tankönyvek, mintafeladatokkal, az alapoktól, aztán a tesztek. De mint írták felettem, a bevezető fizika is igen hasznos lehet. (én még fakt után is odakerültem...:) )

Xiaomi Redmi Note 5 - Whyred 4/64

(#13869) 426os válasza Cicero (#13866) üzenetére


426os
őstag

Tavaly csinaltam. A 3 zh-ra eleg bemenni, egy hosszabb este eleg a keszulesre. Gyakorlat nincs beleole, csak 2 kis zh van abban az idopontban. A zh-n kivul en nem voltam bent oran. Szerintem haszontalan, de ha valakit erdekelnek a muanyagok ujrahasznositasi technikai lehet, hogy elvezi majd.

.

(#13870) Livius válasza 426os (#13869) üzenetére


Livius
őstag

Szakmai barbárkodáshoz valóban haszontalan, de a mindennapi tájokozódást elősegíti a nagy környezetvédelemben, főleg akkor, amikor a buta jogász/bölcsész zöldek beszélnek hülyeségeket neked.

Amúgy mikor én csináltam, voltak az órákon rögtönzött feladatok, amikre pluszpontok jöttek. Persze csak azoknak, akik akkor bent voltak az órán.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#13871) 426os válasza Livius (#13870) üzenetére


426os
őstag

Engem nem fogott meg a téma, igaz az előadásra nem volt időm bejárni egyáltalán. Lehet elhangzott néhány érdekesség, persze, menjen be mindenki aztán majd látja, hogy érdekli-e. Inkább azért írtam amit írtam, hogy ha valakinek 3 ütközése van akkor, ne essen kétségbe, nem marad le semmiről, plusz a kiírt időpontok sem teljesen fedik a valóságot.
Megj.: Van egy egész napos gyárlátogatás is a félév során, ami opcionális.

.

(#13872) BTminishop válasza Dinter (#13864) üzenetére


BTminishop
aktív tag

Dér-Radnai Soós meg Hudsel Nelson könyvekből vannak a példák fiz 1 hez és bevfiz.hez is. Majdnem, hogy egy szinten van a 2 tárgy, én azt javaslom, hogy a Hudsel könyvet olvasgasd és a régi fizika 1 zh-kat oldogasd és nem lesznek meglepetések. (általában ismétlődnek a példák).

(#13873) Cicero


Cicero
őstag

Köszi a válaszokat! Meló meg diplomamunka mellett nem tudom, mennyire lesz kedvem és energiám megint egy levegőtlen nagyelőadóban ülni és küzdeni az alvás ellen! :))

(#13874) EQMontoya válasza Livius (#13870) üzenetére


EQMontoya
veterán

főleg akkor, amikor a buta jogász/bölcsész zöldek beszélnek hülyeségeket neked

Csak arra ügyeljünk, hogy a tények soha ne zavarják meg a szakmai sovinizmusunk által megalapozott tökéletes tisztánlátásunkat. :)

Same rules apply!

(#13875) Cornvelious


Cornvelious
újonc

Hihetetlen sracok, mekorra kamuzas megy a gtks felmondasokkal kapcsolatban. Tokmindegy, hogy index/444/Magyar idok, a teljes igazsagot senki nem irta le..

(#13876) JColee válasza Cornvelious (#13875) üzenetére


JColee
őstag

Mi a teljes igazság?
Amúgy én a korábbi "kiválik vs nem válik ki a GTK" témában sem tudom máig, hogy az miről szólt pontosan. Mindkét oldal (BME és GTK) csak maszatolt.

(#13877) FehérHolló válasza JColee (#13876) üzenetére


FehérHolló
veterán

Létezik teljes igazság?

Skynet is real. It's called Google.

(#13878) JColee válasza FehérHolló (#13877) üzenetére


JColee
őstag

Ha lenne metszete az állításoknak az számomra már elfogadható lenne. De ilyet sajnos nem találtam.

(#13879) mekker válasza Cornvelious (#13875) üzenetére


mekker
őstag

Én ezt most tökre nem értem. Múltkor az volt, hogy a kar legértékesebb szakjai átmennek, aztán hogy mégsem.
Erre azt olvasom, h az ELTE-n nyílik egy Gazdálkodástudományi Intézet, ami gondolom jobb szerződéssel hívogatja magához a (GTK-s) tanárokat. Szóval akkor megmarad minden a BME-n, viszont konkurens képzést állít fel az ELTE is?

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#13880) Feketelaszlo válasza mekker (#13879) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Hát ha a jobb szerződés alatt azt érted, hogy a rektor nem csinál segget a szájából, akkor ez jelenleg elég vonzó alternatíva lehet a kar oktatóinak. :D Nem hiszem, hogy a pénz motiváló tényező lenne most nekik - én úgy vettem ki, hogy januárra a GTK a BME által kijelölt "válságbizottsággal" már meg tudott egyezni arról, hogy mit szeretnének, s úgy tűnt, hogy az egyetem vezetése nagyjából komolyan is veszi a dolgot, ha már az EMMI nekik ítélte a kart. Aztán jött az első tétre menő esemény, a kari dékánválasztás, melynek végén a rektor virágnyelven közölte, hogy amúgy tojik rá, hogy kire szavaztak, úgyis ő dönt. Így is lett.
Az már csak katalizátora lehet a tömeges elvándorlásnak, hogy ha mondjuk egy jól működő kutatócsoport fele távozik, akkor a másik fele sem ül a babérjain, hanem mennek együtt, mert annak nincs értelme, hogy esetleg külön-külön szenvedjenek azzal a munkával, amit eddig közösen hatékonyan el tudtak végezni.

(#13881) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Erősen gondolkodtam a BME-s MBA-n, de most már egyre inkább azon gondolkodom, hogy nem kéne elkezdeni a jelen helyzetben.

Same rules apply!

(#13882) Livius


Livius
őstag

Egyelőre az ELTE-ének Szombathelyen indult el az a pár új gazdasági képzése. Egy vidéki kis valamiféle hozzájuk került. Ezzel viszont nem hiszem, hogy szakmailag bármi vonzó is lehetne oda "átigazolni".

Én amúgy jártam az ELTE-ére a TTK fizikus alapképzését csináltam meg ott, aztán az MSc-ét már BME mérnökin. Én már az elején nem értettem ezt az egész ELTE-hez átigazolást, mivel személyes tapasztalatok alapján csöbörből vödörbe kategória lenne az egész. Az ELTE-én legalább 3 vagy akár 4 szeres faktorral nagyobb a csóróság, és a csóróság miatt a mozgástér sokkal kisebb. Vannak ismertségeim TTK fizika szakon oktató tanárokkal, az egyik konkrétan kinevette pl azt az indokot a GTK-nak, hogy a BME vezetés nem tudja merre van az előre, és így az ELTE-re inkább átjönnének. Az ELTE-én kb 10 szeres szorzóval nem tudják merre van előre, a szokásos bekövesedett jogász és bölcsészféle egyetemi vezetéssel. (pl a fizika szaknak kb az 1970-80-as évek óta ugyan az a tanterve, és jelenleg mondhatni majdnem, hogy a diploma után egyből pénzre váltható ismerteket nem oktat.)

Maximum úgy lett volna biznisz a GTK-ás költözés, ha a Q épület is az ELTE-ére kerül, de így hogy ez nem megy, lemerem fogadni, hogy nagy pofára esés lesz Szombathelyen "kutatni", vagy valamelyik leglepusztultabb ELTE épületet megkapják majd Budapesten, valamely tanszék után örökölve.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#13883) Livius válasza EQMontoya (#13881) üzenetére


Livius
őstag

Jah, amúgy mérnöki diploma után szerintem a vezetői titkárnő képzős MBA-ak helyett jobban megéri esetleg egy MÉRNÖK-KÖZGAZDÁSZ a BCE-en vagy BGE-en. Nem sok infóm van erről, de azt látom, hogy rengetegen a BME-ről és egy az ELTE-éről látásból ismert arc komolyabb multicégnél dolgozva, munka mellett ezt csinálja, vagy már épp el is végezte, és lehet nem véletlen ezt.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#13884) M@trixfan válasza Livius (#13883) üzenetére


M@trixfan
addikt

Az MBA nem vezető titkárnő képzés, ez nem igaz.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#13885) Gergosz2 válasza M@trixfan (#13884) üzenetére


Gergosz2
veterán

valóban. Jellegét tekintve az egyik legjövedelmezőbb képzés, mivel a kontakt órák száma minimális, emellett meg csak fizetős formában érhető el. Lényege szerintem a kapcsolatépítés, ami nem feltétlenül rossz dolog.

Mérnöki képzésben is valami hasonló irányvonalat vehetnének, mert a végzősök elég nagy réseznek fogalma sincs milyen lehetőségei vannak a munkaerő piacon a specializációjának megfelelően, illetve az adott területen egyáltalán kik vannak, kik a nagy ászok idehaza.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#13886) FehérHolló válasza Gergosz2 (#13885) üzenetére


FehérHolló
veterán

Jellegét tekintve az egyik legjövedelmezőbb képzés, mivel a kontakt órák száma minimális, emellett meg csak fizetős formában érhető el.

Mint minden levelező képzés...

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#13887) Livius válasza FehérHolló (#13886) üzenetére


Livius
őstag

És akkor ez is mutatja azt, hogy gyakorlatilag önképzésben is megtudnád tanulni, csak rá kéne venni a fáradságot, annyira null skill kell hozzá :D :D

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#13888) Gergosz2 válasza Livius (#13887) üzenetére


Gergosz2
veterán

látom nem ment át. Igen, megtudná otthon is tanulni, de kapcsolatokat nem tud építeni a nappali kanapéján.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#13889) Livius válasza Gergosz2 (#13888) üzenetére


Livius
őstag

Ez a kapcsolat építés komolyan egy mérnöknek? Nah ne viccelj, ha szakmai tudásban highend vagy, akkor egy közönséges multinál dolgozva, mikor el mész az első szabadságra rá jössz, hogy nem kell ide semmilyen kapcsolatépítés, csak úgy jönnek a telefonok, és hirtelen mindenki ismer és te vagy a mindentudó szerintük.

Amúgy egy levelező képzésen, ahol nincsenek kontaktórák ott mégis miből lesznek kapcsolatok, levelező barátokból? :D
Kapcsolat építés azoknak kell, akik szakmailag bármikor nélkülözhetők, mert nincs olyan tudásuk, hogy ha eltűnnének 5 napra, akkor megállna minden fejlesztés vagy épp gyártás. Vagy mondjuk azoknak kellenek kapcsolatok, akik magánvállalkozóként, a korrupciós haverok alapján működő EU-s pénzek bűnözésére akarják karrierjüket fel tenni, kb 5-10 startup cég megalapításával 2 évente.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#13890) FehérHolló válasza Livius (#13889) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ha a fejlesztői/tervezői szinten akarsz maradni, akkor valóban nem kellenek kapcsolatok. Minden máshoz igen, nem csak a korrupcióhoz.
Semmi negatívum, mindenki másban leli örömét hosszútávon.

A másik dolog pedig amit egyik kedves mentorom szokott még anno mondani: ha van egy nélkülözhetetlen embered, meg kell tőle szabadulni. Nagyon sarkított, és körülbelül arra mutat rá, hogy osztott tudásra szabad csak építeni, különben kakiban vagy, ha a nagyon fontos szaki épp kritikus pillanatban betegszik le/megy el a cégtől.

Gergosz2: Én nem egy levelezőn építenék kapcsolatokat. :P
MBA pedig az egyik ékes példája, hogy sokszor csak a papír számít.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#13891) Gergosz2 válasza Livius (#13889) üzenetére


Gergosz2
veterán

Abszolút nem erre gondoltam kapcsolatok alatt, meg a felhozott példád is elég sarkított.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#13892) KMan válasza EQMontoya (#13881) üzenetére


KMan
őstag

Corvinuson is van MBA, igaz nem 625k egy felev hanem egymillio :U

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#13893) EQMontoya válasza KMan (#13892) üzenetére


EQMontoya
veterán

625 honnan jött?
BME-n 400, asszem.

Same rules apply!

(#13894) concret_hp válasza EQMontoya (#13881) üzenetére


concret_hp
addikt

ha nem akarsz manager lenni, sztem felesleges a jelen munkaerőpiaci helyzetben.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13895) KMan válasza EQMontoya (#13893) üzenetére


KMan
őstag

Amikor en kezdtem annyi volt

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#13896) thiclyoon


thiclyoon
aktív tag

A kicsit jártasabbaktól kérdezném, hol található az R4D (+ R4E)? Az R-ben ha felmegyek a negyedikre (a hátsó bejárat melletti lépcsőn), ott nem láttam folyosót, csak egy termet :F (ja és R4 A/B/C is kéne legyen valahol, de ez most nem lényeg) Vagy csak rossz helyen kerestem / nem láttam volna?

(#13897) 0xmilan válasza thiclyoon (#13896) üzenetére


0xmilan
addikt

Pedig ott van. Negyediken jobbra az abc elso betui, balra a folyoson a tobbi, egeszen O-ig asszem. Meg ket kijelzo is van, hogy melyik termek foglaltak.

[ Szerkesztve ]

(#13898) Cicero


Cicero
őstag

Önköltségesen van tanulmányi ösztöndíj? Ha jól rémlik, valami olyasmi szerepel az ösztöndíj szövegében, hogy minden egyetemi polgár alanyi jogon kapja. Ez alapján úgy gondolnám, hogy igen.

Amúgy láttátok, nem lesz Goldmann téri menza!

(#13899) Gergosz2 válasza Cicero (#13898) üzenetére


Gergosz2
veterán

Nem nem kapsz, mivel azt csak állami ösztöndíjasok kapnak.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#13900) Cicero válasza Gergosz2 (#13899) üzenetére


Cicero
őstag

Kár. Most egész jó összeg járna...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.