Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15601) the dealer válasza ST05 (#15600) üzenetére


the dealer
tag

Letöltöttem az ALL CPU Mater nevű progit. De ez csak az tudja, mint a win feladatkezelő.
Én azt szeretném, hogy lássam viszamenőleg, hogy melyik mag milyen szorzón volt.
Ez az Intel extrem tuning utility már közelít, ahhoz amit szeretnék, csak ez meg csak a legjobban terhelt magnak a szorzóját mutatja csak.
Arra szeretnék rájönni valahogy, hogy game közben vannak-e olyan szituk, ahol visszaveszi a szorzókat vagy sem. :U
A maongkénti kihasználtságot nem nagyon tudom, hogy váltsam át arra, hogy az adott mag milyen szorzón üzemel. Amúgy ebből a gadgetből az derült ki, hogy kb olyan 65-70%-on volt a mgaok kihasználtásga.
De ez gondolom nem egyenlő azzal, hogy mondjuk ha 40-es szorzóra van beállítva a proci BIOS-ban, akkor 40*0,70=28-as szorzóval mennek kb a magok. Vagy azt lehet tudni, hogy mondjuk ilyen kihasználtság mellett max szorzóra veszi-e a magokat?

Real life is just a hobby.

(#15602) xxSanchez válasza the dealer (#15601) üzenetére


xxSanchez
őstag

Biztosan maxon vannak.

Heyho.

(#15603) the dealer válasza xxSanchez (#15602) üzenetére


the dealer
tag

Értem, amúgy ettől függetlenül hasznos volt ez a kis monitorozás. Jó pár kérdésemre választ kaptam most.
:R

Real life is just a hobby.

(#15604) ST05 válasza xxSanchez (#15602) üzenetére


ST05
őstag

szerintem meg max akkor vannak maxon minden szorzó, ha már cpu limitig ki kivánja a durva vga,
egyéb esetben az a 70% reélisnak tünik ,függ ez persze játéktol is,

(#15605) xxSanchez válasza ST05 (#15604) üzenetére


xxSanchez
őstag

Ha terhelés alatt van a processzor akkor nem fogja visszavenni a maxról. Tehát ha mondjuk 4.2 a max akkor azon fog menni végig amíg terhelés alatt van.

Heyho.

(#15606) ST05 válasza xxSanchez (#15605) üzenetére


ST05
őstag

elhiszem ha mondod, :R azt gondoltam ha mondjuk egy progi-játék nem használja, akkor visszaveheti a maradék szálakat .. thx

(#15607) monosz


monosz
őstag

Üdv.

Sok kisérlet után,azt hiszem,hogy meg van a legalsó fesz ahol még stabilnak mondható a Cpu.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#15608) thomasvold válasza monosz (#15607) üzenetére


thomasvold
őstag

4 kör linx? Legalább 20 kör kell és még akkor sem biztos, hogy jó lesz. Az csak egy támpont. Inkább csak a hőfokok alakulásának megtekintéséhez jó ez a linx. Majd ha használod a géped és nem dobja el a böngészőt, meg a nagyobb játékokat kb. 2 hét után sem,akkor mondhatod, hogy azt hiszed, hogy megtaláltad a megfelelő feszt.

[ Szerkesztve ]

(#15609) monosz válasza thomasvold (#15608) üzenetére


monosz
őstag

Ez teljesen így igaz,de majd jönnek a gamek,meg egy pár hét,és kiderül.

Gyakorlatilag,már egy pár hete így van beállítva,Bf3,Crysis3,Farcry3,beton stabil.

Majd kiderül,hogy 4,6-on mit produkál.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#15610) thomasvold válasza monosz (#15609) üzenetére


thomasvold
őstag

Jó lesz az. Nekem 1,175V kell a 4,4 Ghz-hez, bár az enyém 3570K.

[ Szerkesztve ]

(#15611) csucsbicep válasza thomasvold (#15610) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

A 3770K-k átlagosan jobban mennek tuningban.

(#15612) thomasvold válasza csucsbicep (#15611) üzenetére


thomasvold
őstag

Igen, ez így van. :K

(#15613) monosz válasza thomasvold (#15610) üzenetére


monosz
őstag

Hát nagyon remélem,de ha netán behasal,akkor -1 szorzó.
Ezért nem fogok kupaktalanítani,számomra a garancia többet ér.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#15614) katt777 válasza ST05 (#15606) üzenetére


katt777
félisten

Beállítás kérdése. Ha valaki fixre felnyomja a tuningot, mert mondjuk nem ért hozzá, akkor annak fixen fog menni. Ha terhelés-vezéreltre állítod, akkor nem feltétlenül megy a legmagasabb órajelen, ha a VGA-nak nem kell. Pl. van, hogy betöltéseknél visszaveszi (VGA-t is), vagy igénytelenebb részeknél. Szerepjátékoknál előfordul, hogy "nyomulás" közben dolgozik, de ha éppen az inventory-ban pakolgatsz, visszavesz. Természetesen belejátszik az is, hogy Windowsban mire állítottad az energia-gazdálkodást.

thomasvold: 20 stabil kör sebességvesztés nélkül +min. fesz. emelés elég.

monosz: Tomb Raider? :F :P

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#15615) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Sziasztok !
Azon gondolkoztam , hogy a gyakorlatban mennyire lehet csökkenteni egy K-s processzor órajelét , hogy optimálisabb legyen a fogyasztás , és a melegedésnek is elejét lehessen venni , akár passzív kiépítésben is ?
Név szerint egy 3770k érdekelne , mondjuk egy 2,5-3 ghz teljesítmény mellett .

Tudom , hogy az S-es procik a takarékosak , de néha ki tudnám használni a 4 ghz körüli órajalet is .

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#15616) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Vásároltam egy Asrock Z77 Extreme 4 alaplapot I5 3570K Cpu-t.
Egy Samsung 830-as 128GB-os ssd-re telepítem a rendszert. (W7)

A kérdésem az lenne h milyen sorrendben kezdjem el a telepítést? (Szeretném kipróbálni a Virtut)

Először felrakom a Win7-et majd a drivereket és mehet a Virtu?
Kell a VGA driver ilyenkor?

THX a választ

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#15617) thomasvold válasza merkucyo (#15615) üzenetére


thomasvold
őstag

Miért csökkentenéd az órajelét? A feszültséget csökkentsd.

Igaz,nekem 3570K van, de alap órajelen, szinte a legkisebb feszültséggel stabilan használom,amit az alaplap felajánl, már több mint egy hónapja (0,856V)
3770K pedig még jobban feszelhető fölé és alá is. Szerintem a 4 Ghz-et viszi 0,9V-al stabilan.

(#15618) JoolsNOS válasza thomasvold (#15617) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Azért az elég jó példány, nem hiszem, hogy sok proci menne így, de egy átlagosat is elég jól lehet alulfeszelni.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#15619) thomasvold válasza JoolsNOS (#15618) üzenetére


thomasvold
őstag

Annyira azért nem jó példány: 4,4 Ghz-hez 1,175V-ot kér. Erős átlagosnak mondanám.

[ Szerkesztve ]

(#15620) katt777 válasza merkucyo (#15615) üzenetére


katt777
félisten

Honlapomon találsz leírást és táblázatot, igaz, 2500K-hoz, iránymutatónak biztosan jó. Hogy konkrétan a te procid mit tud, azt ki kell tesztelned, de simán le lehet vinni a feszt és az órajelet (FSB-re értem) is, de utóbbi ugyanolyan gázos, mint az emelés, értelmetlen vele foglalkozni. Inkább a szorzó. Lényegében turbo off, és a fesz 0,9V körül is elég lehet. 4-6W körül "zabál" idle, de terheléskor is kevesebbet mint alapon. Ehhez persze használni kell az Intel feature-öket, azaz fixen beállítani nem érdemes.

thomasvold: Gondolom azért, amiért én is tettem. Egy izmos VGA alá is fölösleges bármilyen i5-öt tuningolni, ergo megtakarítás érhető el pl. a turbo letiltásával. Ha meg izomerő kell, az is megvan. Én pl. az i5-öt mindig turbo nélkül használtam, ha meg kellett az izom pl. video kódoláshoz, aktiváltam a 4.6GHz-es profilt, és secperc megvoltam vele.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#15621) csucsbicep válasza katt777 (#15620) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Egy izmos VGA alá is fölösleges bármilyen i5-öt tuningolni - Azért ez nem egészen van így.

(#15622) Rexcor válasza csucsbicep (#15621) üzenetére


Rexcor
őstag

Ez tényleg nincs így. Én még az i7-el 4,4 és 4,7Ghz közt is láttam FPS különbséget a tuningolt 680-al.

(#15623) thomasvold válasza katt777 (#15620) üzenetére


thomasvold
őstag

Én is ezt tettem, ha figyelmesen olvastad volna el,amit írtam. Miért ne menne 3,4 Ghz-en a proci, ha 1,6 Ghz-en, vagy a köztes értékeken is fix 0,875V-al megy. Ezért kikapcsoltam a turbót és 3,4 Ghz-en 0,875V-al megy. Ha lejjebb veszed az órajelet, teljesítmény-energiamegtakarítás függvényében nem nyersz sokat. Azt hiszem 0,8V-ig lehet alulfeszelni a procit,legalábbis az én lapomnál. Pontosan ahogy írod, nekem is megvannak a profiljaim, ha akarok 4,4 Ghz-et vagy nagyobbat,akkor kapcsolom. Fix feszekkel operálok.

És ahogy csucsbicep írja, nem teljesen igaz az,hogy egy izmosabb VGA-hoz nem kell tuningolni az i5-öt

(#15624) =HG= válasza thomasvold (#15623) üzenetére


=HG=
addikt

Már egy 7850-hez sem árt, ha 4 Ghz fölött vagy, :K

(#15625) thomasvold válasza =HG= (#15624) üzenetére


thomasvold
őstag

Egyelőre nem kell 4 Ghz, mert jelenleg csak IGP-t használok :)

(#15626) eszakas


eszakas
senior tag

Hali.

Tegnap jött meg az új videokártyám. BF3 alatt a processzor alap órajelén egy párszor észre lehetett venni hogy lecsökken a kártya kihasználtsága, de ez nem volt jelentős kb.90-99°között mozgott. 4.4Ghz-en folyamatosan 99% volt a kártya kihasználtsága. Idő hiánya miatt egyenlőre csak a BF3 /multi/alatt tudtam megfigyelni, de kíváncsi leszek a többi játékra is.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#15627) katt777 válasza csucsbicep (#15621) üzenetére


katt777
félisten

De, egészen így van. Az már más kérdés, hogy ha a user igénytelen/régebbi programot használ, vagy egyszerűen nem érdekli a maximális minőségű grafika. De ha olyan játékot futtatsz, amely mindenben kihasználja a VGA képességeit, nem kell i5 v. i7 tuning.

Rexcor: Nyilván valamiféle U3 engine-es programmal. ;] Nem hiszem, hogy egy mindenben maxra állított Withcer 2-vel vagy Metro-val FullHD-ben lenne, olyan tesztet legalábbis még nem láttam. Amelyik progi meg nem terheli a VGA-t (sem), annak meg azért fölösleges a tuning, mert amúgy is magas FPS-szel fut, és hogy 70 v. 90, tök mindegy. Akik persze gerjednek a magas FPS-re, azoknak mindegy.

thomasvold: Pedig de. :P

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#15628) Howkeddlee


Howkeddlee
senior tag

Sziasztok!

Van itt valaki,aki esetleg egy asrock z77 extreme4 lapot használ egy sima i7 3770-es procival? Tuningban szeretnék kérni egy kis segítséget! :R
Privátban is megköszönném a segítséget!!

[ Szerkesztve ]

(#15629) Speed® válasza katt777 (#15627) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Egyszer próbálj ki valami komolyabb multit..BF3 alatt pl. 3-5GHz skálában mozogva az i5Kval még GTX480al is folyamatosan növekvő min/avg értékeket tapasztaltam, pedig nem 640en tolom, hanem 1080p@maxon /-AA-HBAO/.
Egyébként milyen nyelven képzed az "FPS-szel" kapcsolatot..?
Abban igazad van, hogy bizonyos szinten, megfelelő beállításokat erőltetve kifingatható a legkomolyabb VGA is annyira, hogy kvázi mindegy legyen neki a procituning..csak ugye ezen beállításokat épeszű ember nem erőlteti.

[ Szerkesztve ]

(#15630) katt777 válasza Speed® (#15629) üzenetére


katt777
félisten

Ennyiből Doom 3-mal is próbálhatnám. :DDD Aki olyan játékokkal játszik, amelyek nem terhelik a VGA-ját, teljesen fölöslegesen dobta ki a pénzt arra a VGA-ra. Ezt amúgy onnan is tudni, hogy ha az illető kihasználná a VGA-ját, nem mondaná, hogy tuningolni kell alá egy i5-öt. ;) (Leszámítva az olyan strat. játékokat, amelyek körök végén rengeteget számolnak, de annak semmi köze a VGA kihajtásához.)
Esetleg angol kiejtés, mert angol kifejezés, ugyebár... :U
Nem hiszem, hogy bolondság lenne "erőltetni" a grafikai igényességet, ezért rühellem pl. az AMD ún. "optimalizálásait", amelyek a képminőség rovására mennek (régen meg az nV csinálta).
Amíg látok különbséget két beállítás között, addig a jobb minőséget választom, ennyire egyszerű az egész, mert azért vettem jó VGA-t, hogy kihasználjam, nem azért, hogy dicsekedjek vele, aztán sírjak, mennyire kell tuningolni a procit, hogy kihajtsam egy olyan programban, amelynek egyáltalán nem kell az a VGA. :R Egy feljavított Oblivion-nal pl. simán megfektettem egy tuningolt 560-at is, pedig kellett a látvány, mert érezhető és élvezhető volt a javítás. Egy 680-nal talán már mindenhol meglenne a min. 25FPS. :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#15631) Speed® válasza katt777 (#15630) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

D3 hogy jött..te sem tudod. Olyan szitura céloztam, ahol igenis nem mindegy, van-e komoly proci a VGA alatt, még ha alapvetően nincs is VGAlimit..BF3 alatt elég nehéz előidézni, bár nem lehetetlen, de mégsem elég egy alap i5..2310el alapon gyakran beszakadt az FPS, 2500Kval széthajtva meg smooth lett az egész..persze feltúrhatnám a beállításokat üvegre, hogy lef0ssa a bokáját a 480OC is, de értelme..? Elhiszem, hogy látsz különbséget 1080P+4xAA vs. 8+xAA közt, de van értelme ezért 20-30-50% teljesítményt feláldozni..? Ez a kérdés, amire alapvetően rajtad kívül mindenki nemet mondana..ez van.
Framepersecond-szel..? Enyhén hülyén "hangzik"..efpéessel..azt jóvan' ;p

(#15632) katt777 válasza Speed® (#15631) üzenetére


katt777
félisten

Kétlem, hogy a tipped pl. Oblivion-topic fanatikusai között bejönne. :DDD
Igen, érdemes beáldozni, mert már rövid ideig játszva is bántja a szememet a recés kép. :R
Csak nem ártana nem a vakvilágba kiáltani, hogy tuningolni kell az amúgy is izmos procikat, miközben az is tudja, aki mondja, hogy valótlanságot állít, mert eleve nem használja ki a VGA-ját. Witcher 2 és a hasonlóan igényes progik egyébként AA nélkül is képesek rendesen leterhelni a VGA-t, ill. állítólag az új TR is.
Amúgy az erős, de kihasználatlan VGA relatíve gyenge proci mellett erősen kontraproduktív, így könnyen előfordulhat, hogy magas AA mellett sem veszít az ember sok FPS-t, miközben a játékélmény érezhetően javul. Ez tényleg egyéni igény kérdése, de lásd fent: nem jelenti azt, hogy tuningolni KELL egy amúgy is erős procit X VGA alá. Helyesebb azt állítani, hogy egy adott játék bizonyos beállításaihoz az adott VGA mellett emelni kell a CPU órajelén, mert ez az igazság, és így nem sejtetnék egyesek azt, hogy gyengék ezek a CPU-k. :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#15633) Speed® válasza katt777 (#15632) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Valóban, azt nem lehet állítani, hogy gyengék lennének..ahogy azt sem, hogy elég erősek mindenhez..szituációfüggő, és ebből fakadóan parttalan eszmecsere ez..mindig is az igényekről fog szólni :K
Hovatovább, amíg 23"on 1080Pben lestem a képet, nekem sem szúrt szemet a rece..ugyanez 32"on már felháborítóan tré és 4xAA a minimum..de köszönhetően a sokféle AA algoritmusnak, már az sem egyértelmű, a legjobb mód melyik is..mert néha a recétlen de kontúrtalan kép éppúgy zavaró lehet, mint az éles, de picit recés..szóval végszó: igények.

(#15634) Raidon


Raidon
őstag

Aki skalpolt annak hasznos lehet :)

[link]

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#15635) lowzor


lowzor
veterán

Pár óra BF3 után ez milyen?

4.5 GHZ, 1,26V

(#15636) daveoff válasza lowzor (#15635) üzenetére


daveoff
veterán

Teljesen jó, nálam kb. ugyanilyen értékeket mutat BF3 multi után. 3770k@4,5GHz 1,25v

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#15637) katt777 válasza Speed® (#15633) üzenetére


katt777
félisten

:K
Én csak annak az állításnak a valótlanságára kívántam felhívni a figyelmet, amely többször és több topicban is elhangzik, sajnos. :R
Ki kell válogatni, milyen beállítás jó. Én mondjuk mindenre rátoltam a 8XAA-t 24xEdge-Detect beállítással ;] (nV-n is maxra tettem mindent), na azzal nem volt minőségi probléma. AMD-nél MINDIG ki kell lőni az optimalizálásokat (driver hibák máris ugranak), mert azok tolják el a megjelenítést (a sebesség persze nő, és lehet szidni a procit), míg nV-nál az elmúlt években nem láttam ilyet, persze, biztos, ami biztos, ott sem gyakran bíztam a driverre a dolgokat. Ha AAA megy, az sem mindig rossz, de ez végképp játékfüggő.
Nekem a 20"-os monitoron is bántó volt a 4XAA.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#15638) lowzor válasza daveoff (#15636) üzenetére


lowzor
veterán

Az az 1-es mag ne melegedne ennyire a sz@r pasztázás miatt, akkor mernék neki többet is adni :O

[ Szerkesztve ]

(#15639) daveoff válasza lowzor (#15638) üzenetére


daveoff
veterán

Nálam is az 1. Mag a legmelegebb! :) Játék alatt ezek a hômérsékletek teljesen jók. Nem hinném, hogy kéne több 4,5GHz-nèl ....

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#15640) lowzor válasza daveoff (#15639) üzenetére


lowzor
veterán

Még nagyobb órajelen kicsit jobban meghajtaná a proci akkor a kártyát BF3-ban a zsúfoltabb helyeken. 3770K-nál gondolom a 8 szál miatt nincs ilyen gond. Mondjuk így is nagyjából elég, de azért na... :)

(#15641) daveoff válasza lowzor (#15640) üzenetére


daveoff
veterán

Egyes helyeken nálam is beesik a gpu kihasználtság, tesztek alapján a HT nem hoz semmit a konyhára. Egy óra karkand-on ès a lerombolt èpületek szètzabâlják a procit, a +2-300mhz ezen már nem segítene sokat.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#15642) lowzor válasza daveoff (#15641) üzenetére


lowzor
veterán

Én meg pont azt hallottam sok helyről, hogy a HT nagyon jól jön BF3-nál. Most akkor tényleg kíváncsi lennék, hogy akkor mi lehet az igazság :) De amúgy nálam is jópárszor leesik akár 80%-ra is a GPU kihasználtság és kicsit dühítő látni, ha már ennyi kipengettem a prociért. Mondjuk így is fényévekkel gyorsabb, mint az i5 2400-al, tehát megérte.

(#15643) daveoff válasza lowzor (#15642) üzenetére


daveoff
veterán

Hétvégén csinálok egy tesztet HT-val, és anélkül, majd privibe megírom az eredményt. Én is kiváncsi vagyok, mert mèg nem próbáltam HT nélkül.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#15644) lowzor válasza daveoff (#15643) üzenetére


lowzor
veterán

Rendben, majd én is a 3570K-val 4.5-ön :)

(#15645) kovsol válasza daveoff (#15643) üzenetére


kovsol
titán

miért privátban? szerintem ez mást is érdekelne itt a topicban.

May the Force be with you!

(#15646) daveoff válasza kovsol (#15645) üzenetére


daveoff
veterán

Akkor majd kiteszem ide is!

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#15647) ThodEE válasza daveoff (#15639) üzenetére


ThodEE
őstag

Igaz én csak 4.2GHz en de nálam az első a leghidegebb :C
Félre értettem, bocsánat, nálam is az 1. a legmelegebb és a 0adik a leghidegebb :B :B :B

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#15648) daveoff válasza ThodEE (#15647) üzenetére


daveoff
veterán

Pont most akartalak kijavítani, de látom észrevetted! :D

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#15649) ThodEE válasza daveoff (#15648) üzenetére


ThodEE
őstag

Javítottam volna hamarabb de a net visszatartott :W

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#15650) csucsbicep válasza Speed® (#15633) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Valóban, azt nem lehet állítani, hogy gyengék lennének..ahogy azt sem, hogy elég erősek mindenhez..szituációfüggő, és ebből fakadóan parttalan eszmecsere ez..mindig is az igényekről fog szólni - Erről van szó. Mellesleg, aki K-s procit vesz az nagy eséllyel, amúgy is tuningolni fogja, még, ha nem is azért, mert nem elég erős.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.