Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#983) JoinR válasza JoinR (#982) üzenetére


JoinR
senior tag

De objektívnek maradva, azért érdemes megemlíteni a valódi hátrányait is a Rift-nek (amiket részben Darin is említett):
- hosszú távon kényelmetlenebb a monitornál, főleg ha még van a fejen egy többszáz grammos fejhallgató
- a lencse könnyen koszolódik, nem lehet úgy levenni, hogy ne érjen hozzá valamihez, zsíros lesz, stb...törölgetni kell. aki ráfeszül a versenyekre, és izzadós, annak párásodási gondjai is lehetnek
- a buttonbox tényleg neccesen használható, bár én ki tudom tapogatni a G27 összes gombját (a H-váltón is), illetve a saját buttonbox-omat is tudom használni, megszokás kérdése
- mások nem nagyon látják élvezhetően, hogy mit csinálsz (OBS-sel ki lehet küldeni a képet monitorra, de azért nem az igazi)
- a grafika tényleg rossz, a távolságjelző táblák tényleg nehezebben látszódnak, de ezeket meg lehet szokni, és a SweetFX sokat segít az olvashatóságban, távolra látásban
- meg persze ott van a támogatás, ami kb. csak az iR-ben, LFS-ben és RBR-ben működik hibátlanul, mindenhol máshol egy szenvedés, az AC-vel az élen.
- chat-et olvasni se jó, de írni még rosszabb
- alapvetően a környezet átlátása nehezebb, hiszen a 110-es FOV-val azért kell mozgatni a fejet a rendes oldalra látáshoz...ahogy igaziban is (egy zártabb bukósisakkal pl.), ez egy jól elhelyezett 3 monitoros rendszernél nagyon felhasználóbarát, hogy perifériából is lehet sokmindent látni.

Nekem egyáltalán nincs ilyen véletlenszerű recenter, amitől félreorientálódik a kép...pontosabban 1x volt múlt héten, valszeg az 1500 Ft-os Ebay-es kamera volt a ludas, amit mikrofonnak használok, az tűnt fel néha meghajtóként, az aktív ablakot is inaktívvá tudja tenni :)
iRacing-ben nincs judder, csak ahhoz kell minimum 150 FPS, AC-ben van, akármennyi FPS-sel is, nekem LFS-ben sem volt emlékeim szerint (nem értem miről beszél Gangi), de el tudom képzelni, hogy nincs beállítva cap frame queue, és a túl sok FPS is tud ilyet okozni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.