Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36501) tvamos válasza D. Balazs (#36498) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ahogy en latom:

Az SGS2 mocsok gyors, es testreszabhato, a lehetosegek vegtelenek,
de egy nagy tepsi, es allandoan aramert kuncsorog!

Az iPhone... gordulekeny mukodes, es elfogadhato meret,
ellenben tobb kotottseg.

Ez utobbi nekem jobban hasonlit egy telefonhoz.
Hogy internetezzek, meg levelezzek, talan... a... Note.

A valasztas inkabb szemelyes preferencia.
En konnyebben megalkuszom a kotottsegekkel, ha amit a kezmbe kapok:
____ Ugy jo, ahogy van!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#36502) manchester85 válasza D. Balazs (#36498) üzenetére


manchester85
addikt

Az ilyen kérdéseknek semmi értelmük egy szakmai topikban. Mintha bemennél egy Adidas boltba, és megkérdeznéd, hogy adidas vagy nike. Egyrészt ebben a topikban mindenki azt fogja mondani, hogy iPhone 4, másrészt ha nem iPhone-os is jelen van, akkor azonnal flame-elésbe csaphat át a beszélgetés. Persze ha úgy tetted volna fel a kérdést, hogy mi szól az iPhone 4 mellett a GS2-vel szemben, akkor egyből több értelme van a kérdésnek.

i6 Silver

(#36503) eszgé100 válasza hemaka (#36493) üzenetére


eszgé100
őstag

Bocs, azt hittem ismered már, hetek óta volt róla szó. Ha esetleg van ipadod, akkor érdemes azzal nekiállni leszedni az appokat, akkor több pontot tudsz gyűjteni, és értékesebb appokat tudsz letölteni. Mint írták csak US accal megy, de amúgy sokan kipróbáltuk és nem kamu

Még annyi, hogy mobilos Safari alól kell megnyitni az oldalt, ott meg fogja jegyezni az eszközt valami azonosító alapján, nem kell megijedni mikor felteszi a kérdést

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#36504) D. Balazs válasza manchester85 (#36502) üzenetére


D. Balazs
tag

Csak azért akartam itt feltenni a kérdést, mert ebben a topicban vannak olyanok, akik használták már mind a két telefont, amíg egy készülék ajánlós topicban nem hiszem.

Ui.:köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#36505) eszgé100 válasza manchester85 (#36502) üzenetére


eszgé100
őstag

"mi szól az iPhone 4 mellett egy gs2-vel szemben?" erre mondjuk én is kiváncsi vagyok. Annak idején nem nagyon mérlegeltem, az i4 volt az első olyan telefon életemben, amiről egy tudtam, mikor a kezembe vettem, hogy veszek egyet. Gyönyörű éles ki jelzője volt, és a rendszer egyáltalán nem akadt, le voltam döbbenve rajta

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#36506) manchester85 válasza D. Balazs (#36504) üzenetére


manchester85
addikt

Nézd, ha erre a kérdésre ebben a topikban azt írja valaki, hogy Galaxy S 2, akkor itt elszabadul a pokol. :U Én azt ajánlanám neked, hogy inkább mindkét topikban tedd fel a kérdést abban az értelmezésben, hogy mi szól az adott telefon mellett a másikkal szemben. Ha meg csak az egyik topikban kérdezed meg, az kb. azt bizonyítja, hogy csak megerősítést vársz, amit nyilván meg is kapsz. :) (Viszont esélyt adsz rá, hogy flame induljon, így nem túl szerencsés...)

szerk:

eszgé100!

Egy kézben is kényelmesen tudod használni. Sokkal folyamatosabb a rendszer, természetesebben gördül, simább animációk. Az iOS az adott alkalmazás megnyitása előtt egy screen shot-ot lő be a képernyőre, ami egyfajta csalás, de ad egy visszajelzést, ami sokkal kényelmesebbé teszi a használatot. Androidon gyakran nem tudod, hogy most elindult-e az adott alkalmazás. Sokkal jobb alkalmazásbolt, szebb UI, jobb értesítési rendszer, egyszerűbb és a rendszer működését nem befolyásoló multitasking, (droidra task manager kell) a home gomb kényelmesebb, mint a 3 hardveres gomb, amit sokkal könnyebb véletlenül megnyomni. Aki az iPhone-t szokta meg, annak minden droid használata kínkeserves, mert egyszerűen egy más koncepciót képvisel, és a hardveres előnyök ellenére is korábban nem látott kényelmi nehézségekbe fog ütközni.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#36507) vadászcsiga válasza eszgé100 (#36503) üzenetére


vadászcsiga
félisten

De ha ipaddal letoltod az ipados appokat akkor nem azon az eszközön fog gyűlni a kredit? Én azt szeretnem hogy az én iPhone-omhoz adódjanak azok a pontok. Azt is lehet?

(#36508) mamboo


mamboo
tag

Sziasztok!
Samsunghoz S2-n van az APN On/Off, mobilnet ki-be kapcsoló application.
Iphonehoz van ingyenes app.? Neve?

Köszi

(#36509) manchester85 válasza mamboo (#36508) üzenetére


manchester85
addikt

Gyárilag kikapcsolható a mobilnet.

Elképzelésem sincs, hogy miért kéne mindig ki-bekapcsolgatni a mobilnetet. Még a wifit oké.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#36510) mamboo válasza manchester85 (#36509) üzenetére


mamboo
tag

Ezt én tudom!
Csak ne kelljen mindig bemenni a beállítás/hálózatba..

(#36511) Criton válasza manchester85 (#36509) üzenetére


Criton
veterán

Nálam mindig be van kapcsolva a Mobilnet, Wifit szoktam ki-be kapcsolgatni.
Mondjuk ha kimegyek Németországba, na, akkor viszont tuti kikapcsolom a mobilnetet.

(#36512) Criton válasza vadászcsiga (#36478) üzenetére


Criton
veterán

szóval ha 5x vagy 6x új simkártyát rakok be a telefonba, mert az élőfizetésem változik, és a T mindig új kártyát ad, akkor most ez igaz?

nekem most lett a 2. kártya berakva.

De ez most komoly?????

(#36513) manchester85 válasza Criton (#36511) üzenetére


manchester85
addikt

Igen, ezt írtam én is, hisz ez a logikus. Minek kapcsolod ki? Van egy olyan menüpont, hogy data roaming, ha az ki van kapcsolva, akkor nem fog külföldön mobilnetet használni. Egyébként az alapból "off"-on van.

Criton!

Poénkodott csak. :)

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#36514) eszgé100 válasza vadászcsiga (#36507) üzenetére


eszgé100
őstag

Nem hiszem, mert annak az eszköznek az id-ját jegyezte meg, amelyikkel felmentél az oldalra

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#36515) vadászcsiga válasza Criton (#36512) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Fszság ne hidd el. Olvasd el a válaszokat is ne csak a kérdést

eszgé100
Ezt tapasztaltam én is de akkor miért írjak itt néhányan hogy iPad nélkül csak telefonnal nem buli ez a fma. Helyesen úgy lenne hogy minél tobb ieszközünk van annál tobb fizetos appot tudunk begyűjteni.

[ Szerkesztve ]

(#36516) Criton válasza manchester85 (#36513) üzenetére


Criton
veterán

ok rendben :R

Szóval akkor a telefon eredeti beállításokkal külföldön nem fogja használni a mobilnetet :F
Az jó lenne, mert ott lehet számlát csinálni :DDD

iCase Leather Slim Fit Black Wired tokomba hordom most a telefont, sokkal jobb mint az iSkin Solo :R

Egyébként 1db van még nekem elfekvőben ha kell valakinek :)

Tegnap sikerült a fóliát is felraknom, tényleg nem olyan nehéz :K Felrakása előtt szemüvegtisztító sprayvel fújtam be, ami nem alkoholos.

(#36517) DanielK


DanielK
addikt

Van egy kis gondom. Úgy másfél hete csináltam egy restore-t, újként beállítva a telefont. Utána múlt héten szerdán feldobtam a beta3-at update-tel, így minden beállítás megmaradt a restore-ból. Eddig jól ment minden, az akksi is jól bírta. Semmi baja nem volt, sőt jobb volt mint 5.0.1-en.
Ma viszont reggel felraktam az Avalor nevű játékot reggel (lehet ez a gond, nem tudom), iPadre is felmegy és Cloudon keresztül lehet használni a mentésket. Na azóta esett 2-3 óra alatt 30%-ot az akksi szintem. Ez így nem jó. Volt Hálózati beállítások visszaállítás is, de azóta is így merül. Sőt még a 3G-t is levettem, de semmi változás. Esetleg aki használja ezt a játékot, annak is csinált ilyet? Vagy semmi köze a játékhoz?
Az akksim csinálta azt előtte is, hogy ha az éjszaka után levettem a töltőről a telefont, akkor leesett a szint 98-99%-ra, de ha újra töltőre raktam, akkor azt mutatta, hogy maxon van. Egy ki-be kapcsolás segített neki mindig. Most az sem...
Nem szeretnék megint úgy restore-olni, hogy újként állítsam be, mert nem akarok megint mindent beállítani. Esetleg valakinek valamilyen ötlet? Esetleg a whatsapp?! :F Vagy a ajáték csinálja? :F Mi lehet? :F
Idegesítő... :W

(#36518) StLui válasza Criton (#36516) üzenetére


StLui
veterán

Beállítások-Álltalános-Hálózat-Adat-roaming kikapcsolva.
Ha ez így van, akkor nem lesz meglepetésszámla a külföldi internethasználat miatt, viszont wifi-re kint is tudsz kapcsolódni, én is így használom.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#36519) eszgé100 válasza vadászcsiga (#36515) üzenetére


eszgé100
őstag

Létezik olyan, hogy iPhone only alkalmazás? Sajnos ezt nem tudom, de ha ipad-re is felmennek az iphone-os appok, akkor szerintem jobb, ha egy ipad-del állunk neki az oldal használatának.

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#36520) Rivaul


Rivaul
addikt

Üdv urak. Hogy tudok a gépemről úgy feltenni mp3-at hogy azt valami rendesen lejátszási lista alapján sorba le is játssza? Oplayer-el tettem fel számokat de azzal csak egyesével indítva tudok játszatni. A gyári lejátszó meg nem is látja a fent lévő számokat... THx

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#36521) kenny123


kenny123
addikt

Hali!

Érzem hogy kegyetlen egy amatőr kérdés, de az rss-t hogy kell kezelni? Intelliscreenx-be szeretnek par oldalt bedobalni, pl mobilarena, de nem tudom mit kell beírni. Valami XML cuccot másoltam be, de azt nem ismeri meg.

yo

(#36522) icecave válasza Rivaul (#36520) üzenetére


icecave
nagyúr

Csinálj iTunesban bal oldalon egy playlistet, tedd bele a számokat, és synceld a telefonra. Ezután a telefon gyári lejátszójával menj bele a playlistbe, és kezd el hallgatni az első számot :)

(#36523) Criton


Criton
veterán

Na, most velem történt meg, hogy hívtam valakit, nem hallottam hogy kicseng, csak annyi volt hogy beleszólt. :F :F
Másnak is volt akkor ilyen :F

(#36524) DanielK válasza DanielK (#36517) üzenetére


DanielK
addikt

Nem szeretném elkiabálni, de úgy tűnik, hogy a Helymeghatározás ki-be kapcsolásával rendbe jött a dolog. Úgy tűnik, hogy beakadt valami... :O
Azt hiszem a Find My Friends. :W

(#36525) Criton


Criton
veterán

Filmet csak az iTunes ról lehet? Vagy gépről is tudok felrakni filmet a telefonra?

(#36526) manchester85 válasza Criton (#36525) üzenetére


manchester85
addikt

Tudsz. Behúzod a kívánt alkalmazásba. (Oplayer, Aceplayer, stb)

i6 Silver

(#36527) Kommy válasza DanielK (#36524) üzenetére


Kommy
veterán

Ha a frisn my friends akkor az valószínűleg köszönd valamelyik ismerősödnek, mivel ha ő folyamatosan nézi, hol vagy akkor az nálad folyamatosan figyel.

(#36528) vans? válasza Criton (#36525) üzenetére


vans?
őstag

Geprol, iTunes-szal. AVPlayer, oPlayer, esetleg AcePlayer.

hábm bábm

(#36529) csokimikulas


csokimikulas
tag

Egy év iPhone 4 használat után úgy döntöttem, hogy kipróbálom milyen az élet jailbreakkel. Minden frankón sikerült is, már csak az a kérdésem, hogyan tudok olyan cuccot törölni, amit cydiaból telepítettem és nincs ikonja. A weather icon nevű alkalmazásról van szó.:)

[ Szerkesztve ]

(#36530) _ak_


_ak_
addikt

EVI-vel próbálkozott már valaki? Nem tudom most linkelni, de ez is olyan mint a Siri, csak multiplatform. Az "olyan mint"-et persze nem kell szó szerint venni, mert ez csak keresésre alkalmas. Viszont azt állítják, abban jobb is mint a Siri. Az app info szerint behaltak a szerverek, de dolgoznak rajta. Ja és nem csak US, hamen UK adatbázist is tud.

Criton: Vannak appok amikhez nincs szükség iTunes-ra sem. A fent említett lejátszókba lehet helyi hálózaton belül is küldeni fájlokat ill. pl. ftp elérést is tudnak.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#36531) tomcsi


tomcsi
senior tag

Olyan kérdésem volna, hogy a 3Gs-emen jellenleg 4.0 szoft van. Ha restoret nyomok akkor az adatok és egyebek eltűnnek de a szoftvert nem frissíti igaz? Az lenne a lényeg, hogy maradjon a jelenlegi szoftver és modem fw viszont minden személyes adat törlésre kerüljön. A telefon jb-s..

(#36532) icecave válasza csokimikulas (#36529) üzenetére


icecave
nagyúr

cydia-ban megkeresed, ráböksz, és uninstall.

tomcsi: ...de igen frissíti, a legújabbra, ami elérhető a készülékre (és igen, az adatokat, mindent töröl). Gyári beállítások visszaállítását pedig ne nyomj JB-s telefonra, mert az necces.

[ Szerkesztve ]

(#36533) Criton válasza manchester85 (#36526) üzenetére


Criton
veterán

melyik a legjobb lejátszó :F

(#36534) DanielK válasza Criton (#36533) üzenetére


DanielK
addikt

AVPlayer, de az AcePlayer most ingyenesen elérhető (általában 2,39€). Egy próbát megér...

(#36527) Kommy: csak 2 ismerősöm van ott. Órákig nem szokták nézni. Sőt. Szerintem megnézték és beragadt a GPS-em. Úgy mint az időzónánál az 5.0 alatt.
A helymeghatározás alatt le is tiltottam a Find my friendset. Csak a kamera, iránytű, Voda navigáció, térképek és whatsapp van engedélyezve. Többet nem engedek fel ezentúl. ;]

[ Szerkesztve ]

(#36535) snooze


snooze
veterán

sziasztok!
skype-t nem lehet kihangositani a telon?

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#36536) tomcsi válasza icecave (#36532) üzenetére


tomcsi
senior tag

Miként lehetne megoldani azt, hogy ne frissítsen?
Igen tudom, hogy nem éppen jó 5let ha visszaállítást nyomok..

(#36537) csokimikulas válasza icecave (#36532) üzenetére


csokimikulas
tag

köszi, siker.

(#36538) icecave válasza tomcsi (#36536) üzenetére


icecave
nagyúr

Ha a szofthoz tartozó SHSH le van mentve, vissza lehet tenni a mostanit.

(#36539) Criton válasza Criton (#36533) üzenetére


Criton
veterán

rendbe, köszi :R AV lett a nyertes nálam :C

(#36540) tomcsi válasza icecave (#36538) üzenetére


tomcsi
senior tag

Ezt még régebben kellett volna lementeni vagy le lehet most is?

(#36541) Blaise válasza Criton (#36533) üzenetére


Blaise
veterán

Én OPlayer-t használok, az ingyenes verziót.

Az a titka, hogy ki kell kapcsolni a netet amikor filmet nézel, és így nem jeleníti meg a reklámokat.

(#36542) eszgé100 válasza snooze (#36535) üzenetére


eszgé100
őstag

de igen, hívás közben megnyomod az alsó sorban a középső gombot és ott kiválasztod a Speakerphone-t. kikapcsolni ugyanígy, csak az Earpiece-re nyomni

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#36543) snooze válasza eszgé100 (#36542) üzenetére


snooze
veterán

oké,köszi..közben nekem is meg lett.. :) :)

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#36544) johnny_gold válasza manchester85 (#36506) üzenetére


johnny_gold
tag

2 nap Galaxy Nexus használat után ezeknek az előnyöknek a nagy részét nem nagyon mondanám... Persze az S 2 gondolom valamivel rosszabb telefon annál, de mivel a legtöbb érved magára az androidra irányul, így erre a telefonra is aktuális...

A rendszer ugyanolyan gördülékeny 4.0-ás androidon, mint a 4S-emen volt, ugyanolyan sima minden animáció!
Az alkalmazásbolt az eddigiek alapján szintén nem tűnik rosszabbnak, tele van jó kis programmal... Az egyetlen nagyobb különbség eddig amit ezzel kapcsolatban észrevettem, hogy nagyon sok ingyenes program van, több olyan programot ingyen le tudtam tölteni, aminek az iPhone-os verziójáért pénzt kérnek!
Az UI szintén jobban tetszik, futurisztikusabb, modernebb, iOS valahogy nekem kicsit unalmas volt...
Az értesítési rendszer is jobban tetszik, egy mozdulattal egyenként ki lehet szedni a megjelent értesítéseket, 4S-en ilyet szerintem nem lehetett...
A multitasking szerintem kényelmesebb, minden megnyitott programnál egy előnézeti képet is látsz a program állapotáról és innen egy mozdulattal be tudod zárni őket... 4S-en nagyon nem tetszett, hogy egyenként kell a kis piros x-ekkel bezárogatni a rakás megnyitott programot, elég fárasztó volt... És úgy hallottam, hogy pont semmi szükség task manager-re, a rendszer magától bezárja a régen használt dolgokat, ha elfogy a memória...
Ezen a telefonon pedig egyáltalán nincsenek hardveres gombok, ez mondjuk kicsit szokatlan még, de szerintem meg lehet szokni, így a gombok területén is kijelző van, ami jól tud jönni pl. teljes képernyős videóknál, stb, nagyobb lehet emiatt is a kijelző...
Összességében szerintem simán van olyan kényelmes az android 4.0, és azt vettem észre, hogy kevesebb mozdulattal, kevesebb idő alatt tudom megcsinálni ugyanazokat a dolgokat, mint annó a 4S-emen...

Nem tudom mi alapján írtad ezeket, talán valami jó régi, olcsó android telefon alapján, szóval azt tudom tanácsolni, hogy vegyél kézbe egy Galaxy Nexus-t, és nyomogasd meg kicsit, mert amiket felsoroltál, a 90%-a szerintem már rég nem aktuális...

Most pedig gondolom jöhet a fika hegy, mert túl objektív voltam...

(#36545) KZP válasza Stifler93 (#36434) üzenetére


KZP
őstag

Nekem a T-nél nem szó szerint cserélték a kártyát micro SIM-re, hanem megkaptam az újat, és pár perc múlva nem működött a régi, miután aktiválódott az új. De nem kellett visszaadni a régit. :)

(#36546) KZP válasza Csabee. (#36435) üzenetére


KZP
őstag

Hiába mondják többen, azért nem 100%-osak ezek a refurb példányok, mint a példád mutatja... Vagy a minőség ellenőrzés nem megfelelő. :U

(Nekem anno a 3GS-t cserélték kétszer refurbra, és az elsőnél nem működött egy sávon az érintő kijelző, az e helyett kapotton pedig kiállt kicsit a kijelző egyik sarka, amit lehetett visszanyomkodni, ezen kívül igencsak zörögtek a gombjai. Tehát hiába volt fóliás, azért...)

[ Szerkesztve ]

(#36550) Criton válasza Stifler93 (#36434) üzenetére


Criton
veterán

A régi kártyát tudomásom szerint nem kérik el, de nekem a SIM cserénél felszámoltak egy bizonyos összeget.
A második esetben meg is értettem, mert akkor az élőfizetésem és a számom is más lett, de első esetben mikor a normál SIM-et kértem, hogy cseréljék ki Micro SIM re akkor is fizetni kellett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.