Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #65675776


#65675776
törölt tag

iPhone használók szakmai topikja - archívum #1

Több kérés érkezett hozzánk azzal kapcsolatban, hogy a készüléknek végre legyen egy olyan topikja, ahol szakmai hozzászólások születhetnek felhasználóktól-felhasználóknak. Ez tehát nem az a topik, ahol kitárgyaljuk, hogy melyik készüléknél jobb, melyiknél rosszabb, nem szeretnénk semmilyen fikázást látni itt, ezért a topik kiemelt moderátori felügyelet alatt áll és minden egyes ilyen típusú hozzászólásért ban jár. Szeretnénk, ha ez a téma szakmai maradna és a valódi felhasználók oszthatnák meg egymás között a tapasztalataikat.

Polacheck

-- O --

ALAPSZABÁLY: A topicban a mai naptól fogva (2009. június 30.) tiltott téma a SIM unlock, valamint minden ezekkel kapcsolatos dolog említése, legyen szó linkekről vagy eljárásokról — programok említése megengedett, de azok felrakásának módjáról írni már tiltott.
A Jailbreak maga nem illegális, ezért 2011. január 27-től nem tilos erről a topikban beszélgetni, azonban ha azt tapasztaljuk, hogy mindezt arra használjátok, hogy utat nyissatok a Warezhez, azt a Prohardver! lapcsalád csapata már nem támogathatja. Az érdeklődőknek a szifon.com vagy az iphoneclub.hu weboldal megtekintését javasoljuk. Megértéseteket köszönjük!

Gubro

A topicban leggyakrabban felmerülő kérdések

Kérdés: A készülék kijelzője fölött látok a borítás alatt két kis “kivágást”, egy hosszúkásat, és egy kör alakút. Mik ezek?
Válasz:
Az egyik egy fénymérő, a másik pedig egy távolság-érzékelő. A fénymérő az Auto-Brightness funkció miatt van. Ha be van kapcsolva, akkor a készülék a kijelző fényerejét mindig a környezeti fényviszonyokhoz állítja. A távolságérzékelő pedig arra szolgál, hogy például telefonálás közben ha a fülünkhöz emeljük a telefont, akkor magától kikapcsol a kijelző, nehogy az arcunkkal, vagy a fülünkkel megnyomjunk valamit.

Kérdés: A Jailbreak és/vagy az Unlock garanciavesztéssel jár?
Válasz:
Elméletileg igen, hiszen megszeged a garanciális feltételeket. Az unlock témával a Prohardver! lapcsalád fórumain nem foglalkozunk.

Kérdés: Hogyan tudok minden adatot törölni a telefonról?
Válasz:
Settings/General/Reset/Erase All Content and Settings

Kérdés: Hogyan tudom a telefonkönyvet lementeni?
Válasz:
Az iTunes-ban az Info fülön lehet beállítani, hogy melyik alkalmazással szeretnéd szinkronizálni.

Kérdés: Van Copy/Paste funkció?
Válasz:
Igen, a 3.0 megjelenése óta alapfunkció a Cut/Copy/Paste. Az adott szövegrészt duplán megérintve előugrik egy menü, és itt állíthatjuk be a kijelölést is.

Kérdés: Van Magyar-nyelv támogatás?
Válasz:
Van.

Kérdés: Hogyan tudok fájlokat másolni a telefonra?
Válasz:
Az AppStore-ban több olyan program is található, ami arra alkalmas, hogy WiFi-n keresztül fájlokat másoljunk a telefonra. Az egyik legjobb talán a Discover. Telepítés után csatlakozzunk a WiFi hálózatunkhoz, majd indítsuk el a programot. Ezek után egy webböngészőbe írjuk be az iPhone IP-címét 8888-as porttal. Innentől egyértelmű.

Kérdés: Van lehetőség MMS küldésre/fogadásra?
Válasz:
A 3.0 óta alapfunkció az iPhone3G, és az iPhone3Gs készülékeken. Az első generációs készülékeken továbbra sem érhető el ez a funkció hivatalosan.

Kérdés: Lehet videót felvenni a kamerával?
Válasz:
Az iPhone3Gs gyárilag tud videót felvenni, és alapvető vágófunkciókat is tud. A korábbi modellek nem tudják ezeket hivatalosan.

Kérdés: Lefagyott a telefonom! Semmire nem reagál. Hogyan tudom újraindítani?
Válasz:
Lehet, hogy csak a futtatott alkalmazás fagyott le. Próbálkozz a Force Quit-tal: Nyomd a bekapcsoló gombot, amíg meg nem jelenik a csúszka, majd tartsd a Home gombot körülbelül 6 másodpercig. Ha nem segít, akkor Reset: Tartsd nyomva egyszerre a Home és a Power/Sleep gombot, amíg újra nem indul a telefon.

Kérdés: Mik azok a szervízmódok? (DFU, Restore)
Válasz:
A Restore-mód a Restore-hoz (Firmware-visszaállítás) használható. Ehhez kapcsoljuk ki a telefont, majd tartsuk nyomva a Home gombot, és csatlakoztassuk az adatkábelt. Egészen addig nyomjuk a gombot, míg az iTunes fel nem ismeri a telefont. Ezek után Windows alatt a SHIFT, OSX alatt az ALT gombot tartsuk nyomva, és kattintsunk a Restore-ra. Ekkor betallózhatjuk a kívánt firmware-fájlt.
A DFU (Deep Firmware Upgrade) mód hasonló, de itt több rendszerszintű ellenőrzés sem fut le, ha a készülék operációs rendszere valamilyen okból összeomlott, ez jól jöhet a javításhoz. DFU módba lépés:

-csatlakoztassuk az adatkábelt
-kapcsoljuk ki a telefont
-nyomjuk le egyszerre a HOME és a POWER gombot
-10 másodperc után engedjük fel a POWER gombot, és tartsuk a HOME-ot további 10 másodpercig.

Ha jól jártunk el, akkor a telefon képernyőjén semmi nem látszik, azonban az iTunes felismeri a telefont és a fentebb ismertetett módon betallózhatjuk a letöltött, eredeti firmware fájlt.

Kérdés: Honnan tudom letölteni az eredeti firmware-eket?
Válasz:
ITT megtalálod az eredeti, Apple által publikált fájlokat külön az iPhone-hoz, és az iPhone3G-hez.

Kérdés: Honnan tudom letölteni az eredeti firmware-eket?
Válasz:
ITT megtalálod az eredeti, Apple által publikált fájlokat külön az iPhone-hoz, iPhone3G-hez, iPhone3Gs-hez, és az iPod Touch 1G/2G-hez.

Használati útmutató
iPhone használat - bemutató videó

[ Gyűjtötte: C^^ ]

[ Módosította: Polacheck ]

(#2) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Üdvözlet az új topikban mindenkinek!

(#3) zack


zack
nagyúr

Akkor én is itt... :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#4) GALARDO


GALARDO
addikt

Üdv mindenkinek! :DDD

[ Szerkesztve ]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#5) ent


ent
őstag

Java kompatibilis oldalakat, hogy lehet megnyitni? (cib bank, átutalás)

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#6) BossBoss


BossBoss
őstag

Új hely, régi arcok! :DDD No akkor hajrá!

[ Szerkesztve ]

(#7) vadászcsiga válasza ent (#5) üzenetére


vadászcsiga
félisten

mobilCIB
Szifonnal nyisd meg!

Más!
ipswDownloader for Win
ipswDownloader for Mac

[ Szerkesztve ]

(#8) ent válasza vadászcsiga (#7) üzenetére


ent
őstag

:R

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#9) rolcsibácsi válasza vadászcsiga (#7) üzenetére


rolcsibácsi
őstag

na végre van winre is..

ha vki runkeeperezik/bringázik az bejelölhet:)

(#10) Totheground


Totheground
addikt

Finom, friss, ropogós új topic. :C

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#11) fazr válasza vadászcsiga (#7) üzenetére


fazr
senior tag

innen is elérhetőek az ipsw-k

[ Szerkesztve ]

(#12) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Megkérdezhetem miért jött létre ez az új topic a régi helyett?

Semmit sem írok alá!

(#13) rolcsibácsi válasza fazr (#11) üzenetére


rolcsibácsi
őstag

meg még kismillió más helyről is:)

(#14) vadászcsiga válasza fazr (#11) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Sőt innen is :)

[ Szerkesztve ]

(#15) C^^ válasza bmwk1200s (#12) üzenetére


C^^
őstag

Az előző elérte (sőt, átlépte) az 50.000 hozzászólást. Ilyenkor újat szoktak nyitni.

[ Szerkesztve ]

(#16) fazr válasza vadászcsiga (#14) üzenetére


fazr
senior tag

tudom sok helyről elérhető, csak azért írtam be, hogy megjelenjen a topic az oldalsávban :D

(#17) bmwk1200s válasza C^^ (#15) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Hm... értem. Vagyis nem, de elfogadom! :DDD

Semmit sem írok alá!

(#18) zack


zack
nagyúr

Egyébként nekem is sokat javult az akksi 4.3.2-vel, csak nekem nem volt időm rápörögni, hogy mennyire szar a 4.3.0 óta...Használtam, és amikor tölteni kellett, töltöttem.
Most viszont érezhetően sokat javult, ami feltünik. Ma felkeléskor 13h körül húztam le a töltőről, és volt bőven pofázás, sms, push, 3G-n, és jelenleg 79% van a töltöttség. Sztem lazán ki fog bírni 2 napot.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#19) bmwk1200s válasza zack (#18) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Én abban reménykedem, már megy a pletyka a 4.3.3ról, hogy lesz némi optimalizáció is a 3Gsre és végre nem laggolja szét a fejem a telefon használat közben... :(((

Semmit sem írok alá!

(#20) StLui


StLui
veterán

Kispéé köszi, de simán "XBMC" nevű progit nem találok.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#21) Totheground


Totheground
addikt

Mindjárt egy kérdés: mivel korábban nem JBztem, most szembesülök vele először. Még a 4.3.1 van fent. Erre simán iTunesban tudok updatelni 4.3.2-re (tudom, hogy utána újra kell JBzni) vagy figyelni kell valamire?

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#22) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Jorus
Én eleve úgy szinkronizálom iTunes-szal a zenéket, hogy az adott albumot a mappájával együtt tolom fel, és a mappa tartalmazza a borítót, így simán megjelenik CowerFlow-ban minden további varázslás nélkül.

Nekem ez a módszer nem működik bár most jut eszembe hogy én a zenéket csak úgy rá szoktam húzni a telefonomra. Gondolom így nem is fog.

Totheground
Semmire nem kell figyelni de ne update-et nyomj hanem restore-t.

[ Szerkesztve ]

(#23) hemaka


hemaka
nagyúr

hoppá, új topic:) :C

Oracle: ha a gépeden eleve mappákba rendezed és úgy töltöd fel a telefonra, akkor nem lesz káosz:)

[ Szerkesztve ]

(#24) Oracle


Oracle
senior tag

Nincs valami app amivel mappákba rendezhetem a képeimet? Kezd káosz lenni a képek közt...

(#25) zack


zack
nagyúr

Csináltam egy friss backup-ot a 4.3.2-ről és a beállításaimról biztos ami biztos, így nincs rizikója ha tovább próbálkozom a jailbreakkel, mert csak egy restore, majd backup vissza, és ott a jb nélküli elmentett rendszerem. :)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#26) rolcsibácsi válasza hemaka (#23) üzenetére


rolcsibácsi
őstag

nem mondta hogy azok között a képek között van káosz amiket az itunes-szal húzott be. a camera rollt meg sajnos nem lehet variálni sehogy..

(#27) Oracle válasza hemaka (#23) üzenetére


Oracle
senior tag

Próbáltam azt is, de akkor megvoltak a mappák de volt egy mappa amiben ömlesztve ott van minden, az meg úgy nem az igazi.

rolcsibácsi: azok között is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Twitter. Nem lét kérdés de hogy 3 programot kell használni miatta kicsit vicces. Boxcar a push miatt (meg a Fc, meg az rss miatt), gyári Twitter a rend kedvéért, és most bejött képbe az új Tweetdeck is, ebben többek közt látom az általam követettek tweetjeihez a hozzászólásokat is amit az első kettőnél nem bár lehet hogy csak én vagyok béna.

Zack
Nekem minden fasza a 4.3.2-vel de ezt az akksi javulást egyáltalán nem tapasztalom nekem ugyanúgy merül mint akár a 4.0.1-el amivel megkaptam.

[ Szerkesztve ]

(#29) fazr válasza vadászcsiga (#28) üzenetére


fazr
senior tag

4.3 és 4.3.1-hez képest javult, 4.2.1-el pl nem volt ilyen jellegű gond

[ Szerkesztve ]

(#30) vadászcsiga válasza fazr (#29) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Lehet, de én nem érzékelem. Mindegy.

(#31) zack


zack
nagyúr

Egy biztos. A jailbreaktől önmagában még smooth maradt.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32) trobi28 válasza vadászcsiga (#30) üzenetére


trobi28
addikt

Az előző topicpan kérdezted hogy a CallCounter mikor nullázza magát.
A beállításaiban te adhatod meg neki hogy mikor tegye :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#33) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Érdeklődnék, hogy a fényképező mappába, vissza lehet valahogy másolni a fényképeket? Tehát nem szinkronizálni, hanem magába a fényképező ahova rakja a képeket, oda bele másolni a képeket?

Mert iphone 3G-ről 2.2es szofverről nem backupolnék iphone4 4.3.2-re :DD

Üdv: Csabee.

(#34) vadászcsiga válasza trobi28 (#32) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Tényleg, köszi. Be is állítottam csak elfelejtettem.

Zack
Miért ne maradna az hiszen nem egy másik fw-t rak rá hanem irhatová teszi a rendszert, legalábbis nagy vonalakban.

(#35) zack válasza vadászcsiga (#34) üzenetére


zack
nagyúr

Azért ennyire nem egyszerű... :U
Ha csak ezt csinálná, nem lenne a némító gomb bug.
A fejlesztőkön kívül konkrétan sztem senki sem tudja mihez nyúl hozzá a jb. Valamihez biztos, mert akkor nem lenne bug.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#36) fazr


fazr
senior tag

Van arra lehetőség, hogy beállítsam iTunes miről csináljon backup-ot és miről ne?

pl OPlayer-be másolt filmekről nem szeretném, hogy csináljon

(#37) zack válasza fazr (#36) üzenetére


zack
nagyúr

Sztem ilyen lehetőség nincs. A backup-ot autómatikusan csinálja.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#38) persil válasza vadászcsiga (#22) üzenetére


persil
nagyúr

Advanced fülön, klikk a get album artwork-re és leszedi magától a borítókat, percig nem kell vele tökölni:)

Ha meg véletlen nem találná(nekem spec tech death albumborítókat is megtalált már), akkor le kell szedni magát a képet, a számokon jobb klikk, get info és szépen belehúzom a képet, ennyi.

Semmi voodoo, semmi third party program.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#39) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Most fedeztem fel az AppStore-ban a Push for Gmail appot hasonló mint a cydiás Mail Enhancer.

(#40) m4rk.89


m4rk.89
aktív tag

Valaki használ Google Latitude-t? i4-em van, background update on-on van, gps jel egyfolytában látszódik, viszont nem frissít soha, csak manuálisan... Valaki valami ötlet? Nincs jb a telefonon és nem is volt.

(#41) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Ránéztem az elérhető memoriára, 10 mb. Mindjárt megáll a szíve :)

(#42) fazr válasza vadászcsiga (#39) üzenetére


fazr
senior tag

és jól működik? nem szeretném potyára megvenni

mondjuk most látom van néhány ingyenes is

[ Szerkesztve ]

(#43) Totheground válasza persil (#38) üzenetére


Totheground
addikt

Sőt, még egyszerűbb (már ha nem találja meg magától). Kijelölöd az albumot és/vagy a számokat és drag&drop ráhúzod ide a képet

Egyébként ez a push for gmail mennyiben jobb, mintha simán exchangere berakod a gmail accot és azt pushra teszed?

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#44) hatesz


hatesz
tag

Üdv mindenki!

Sajnos van egy kis problémám, segítségre lenne szükségem.
Ami van: i4 iOS4.1 JB
ma este újra akartam indítani, erre beugrott safe módba. OK, akkor mondom ugyis gyalulni akartam a cydiában, csak a legszükségesebbeket hagyom meg.
De valami megsérülhetett a Cydiában, mert induláskor a következö hibaüzenet fohad:
Could not open lock file/var/lib/apt/lists/lock - open (13: Permission denied
utána ha leokézom és belépek a csomagokhoz, egy üres oldal fogad. A forrásoknál ugyanez fogad.
Mit csináljak? Légyszives segítsetek
Elöre is köszi

Hogy mire való a nyomtató? Lassítja a papír haladását a szemetes felé...

(#45) zack


zack
nagyúr

Aki csinált már backup-ot jailbrekelt telóval, mit tapasztalt ezzel kapcsolatosan? Arra vagyok kíváncsi, hogy lement e jb fájlokat a backup avagy sem. Mert folyamatosan menteném a progikat, és beállításokat, de ha visszarakom a jb mentes állapotot, nehogy bekavarjon valamit a jb alatt készített backup, mert akkor kezdhetek mindent az elejéről. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#46) trobi28 válasza zack (#45) üzenetére


trobi28
addikt

Én nem javaslom hogy vissza rakd a mentést jobb uj telefonként beállitani.

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#47) zack


zack
nagyúr

Kajak nem értem mi a gond. :( Kipróbáltam a Navigon 1.8 fullos EU térképes verzióval is, és az iGo 1.2.4 verziót is. Egyik progival sincs GPS jel.
Jelenleg semmivel sincs GPS jel, ahol eddig volt, még a Joggy progikkal se. Kissé gyanús. :U
Vagy itt van valami gond a 13.ker.-ben, vagy megdöglött a vevő. :( :(
Mindenesetre nagyot fogok csalódni az iPhone-ban, ha a vevő fosta össze magát 4 hónap alatt úgy, hogy lényegében alíg volt használva. :F

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#48) zack


zack
nagyúr

A csajom X10 Mini-je se talál jelet. :(
2 teló nehogy már egyszerre fossa össze magát. :U

trobi28:

Nem értem, megmondom őszintén. Most ezt a jb mentésre írod, vagy globálisan a backup-ra? Mert ha a jb telót ennyire gázos backupolni akkor tényleg ki fogom hagyni az életemből a jb-ket. Most tettem újra először a telót "új"-ként, de szívom a fogamat azóta megmondom őszintén. :U Minden játékmentés, és költségvetési adat, GPS statisztika elszállt az éterbe.
Nem akkora gáz, mert mindegyik idővel pótolható lesz, de a MoneyBook és a GPS adatok nem.
Szóval ez a lazán odamondott "telepítsd, de újként" nálam nem igazán nyerő, ezért tolok backup-ot, mert fontos a progik aktuális mentése. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#49) trobi28 válasza zack (#48) üzenetére


trobi28
addikt

A JB és a Backup nem szeretik egymást valamiért.Nem törvényszerü hogy gond lessz utána de sokan panaszkodtak hogy ha vissza tették akkor megmaradtak gondok.
Valahol logikus is hogy ha elkezd gond lenni a telóval akkor azokat a hibákat menti is ilyen vagy olyan formában és akkor az megy vissza az új rendszerre.

Tudomásul kell venni hogy a "szabadságnak" (JB-nek) ára van.Benne van a pakliba az hogy idővel lesznek problémák és újra kell húzni a készüléket,míg JB nélkül sokkal kissebb az esély az összeomlásra de előfordulhat úgy is.
Nekem ez az 5-dik Iphone-om és mindegyiket JB-eltem mert vannak fontos programok amik nekem nagyok fontosak (csak egyet említek: CallCounter,sok embert hívok ingyen és csak ez a program képes külön választani az ingyenes és a fizetős hívásaimat így nem lépem túl a keretemet de nem is marad bent pénzem,ezért ezt megvettem).Amikor előszőr JB-eltem akkor egy hónap sem kellett és megadta magát a rendszer mert mindent kipróbáltam,most azokat rakom fel a Cydiából amikre szükségem van és azóta nem kell újra húznom a készüléket ,megy ahogy kell.
Egyszóval ha valaki okosan bánik a JB-el akkor uygan olyan stabilan használhatja a készülékét mint anélkül :K

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#50) Kommy válasza zack (#48) üzenetére


Kommy
veterán

Mineybook-ban van online mentési lehetőség, így ujratelepités után csak importálni kell, és akár neten is nézhető az adatok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.