Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#951) N_A_S válasza 04ahgy (#950) üzenetére


N_A_S
veterán

Igaz, 40*120, sry, nem sokat aludtam...

Ezt a vissza skálázást kifejtenéd bővebben? Nálam a Strap az AUTO-n van, a BCLK pedig gyárilag 100, ezért nem teljesen értem a dolgot. Új még nekem ez a platform.

A "24/7 stabilitás szimbóluma" nálam a LINX, a SuperPi-t nem ezért tettem bele, de az 1M mellett egyébként ott van az összes többi, köztük a 32M is. Az AIDA bencheket sem a 24/7 stabilitás szemléltetésre tettem bele nyilván, és a Cinebench-et sem...

Megfelelő mérőműszer hiányában a műszeres mérés elmarad, csak egy gagyi 2500Ft-os multimeterem van. Ezen a lapon pedig gyári mérőpontok sincsenek. :( LLC High beállítás van alkalmazva egyébként, CPU-Z szerint nem számottevő a fesz ingadozás.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#952) radi8tor válasza N_A_S (#951) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Feszültség mérésre szerintem az is jó lesz.

⭐ Stella

(#953) 04ahgy válasza N_A_S (#951) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Feszmérésre még az 1000Ft-os mérőműszer is jobb, mint a szoftveres. Nagyságrendekkel. A lapon pedig én ott látom a mérőpontokat az ATX csati felett és a POST kijelző alatt. [link].

Van 100-125-166-250-es BCLK strap. Neked értelemszerűen a 125-ös strapre lőtte be magát a lap, és emellett állított be 96MHz valós BCLK órajelet (ezáltal 96MHz PCIe és DMI órajelet is). Jobban járnál 125MHz feletti BCLK-val és alacsonyabb szorzóval. Habár multi-GPU nélkül a következmények jótékony hatása nem egyértelműsíthető.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#954) N_A_S válasza 04ahgy (#953) üzenetére


N_A_S
veterán

:B :R

150-es BCLK-val próbálkoztam először de ott instabil volt, volt hogy be se akart bootolni. :(

Nem sokár csinálok multiméteres mérést. A multi GPU egyébként megvan, csak épp kölcsön adtam az egyik VGA-mat.

https://tinyurl.com/phnas

(#955) SimonYana válasza 04ahgy (#950) üzenetére


SimonYana
addikt

Atya ég! Ez olyan megfontolásból tetted , hogy ha kigyulladna akkor elfújja a tüzet? :))

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#956) 04ahgy válasza N_A_S (#954) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nagyon kevés esetben láttam 166-os strapen elindulni gépet eddig. (150-es BCLK az csak 166 strappel jó, és fizikailag 90MHz körüli BCLK lenne. Alsó határ.)

(#955) SimonYana: Nem zavar a zaj, és inkább hűtse le, mint nem. :DDD

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#957) N_A_S válasza 04ahgy (#953) üzenetére


N_A_S
veterán

BCLK: 120 STRAP: 100 ____ NEM OK
BCLK: 120 STRAP: 166 ____ NEM OK
BCLK: 133 STRAP: 166 ____ NEM OK
BCLK: 166 STRAP: 166 ____ NEM OK

A ramokat is vissza osztottam pedig 1333-ra, de mindig OC Failed lett. A szorzót pedig úgy állítottam hogy 4800 körül jöjjön ki a CPU órajel. :F

Még valami: 2000MHz-es ramórajel, illetve e felett instabillá válik a rendszer (LINX alatt hibázik), de ezt megfigyeltem már R4E + 3930K párosnál is. Mit kellene állítani hogy 2000 / 2133 -on is stabilak legyen a ramok?

R4E-ben 2133-as Dominator GT-k vannak

VTT, VCCSA: 1,2 - 1,25V
VMEM: 1,6V de néztem 1,65V-on is, sehogy nem volt jó

#956:
te mit javasonál optimális BCLK és STRAP beállításnak?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#958) 04ahgy válasza N_A_S (#957) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A beállított BCLK annyira kell, hogy a strap közelében legyen, mint sima Sandy-nél a 100MHz-től való eltérés. Tehát 125 strap esetén beállított 125MHz BCLK felel meg a 100MHz-nek.

A 166-os strap ettől függetlenül nem jó már általánosan a legtöbb esetben.

Látható, hogy a nem indul beállításaidnál eltértél a Sandy esetén megfelelő BCLK tartománytól. Ez a jól ismert 95-107MHz, ez a tartomány lefele-felfele szorozható a strap értékével, tehát 125-ön 119-134MHz, 166-os strapen meg 158-177. Jól látható, hogy vannak lukak (107-119MHz, 134-158MHz, stb.), ezért nem lehetséges a folyamatos BCLK állítási tartomány lefedése.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#959) N_A_S válasza 04ahgy (#958) üzenetére


N_A_S
veterán

Így már világos, köszönöm a felhomályosítást! :R Tehát jobban járok ha 125MHz-es BCLK-t és STRAP-et használok, ha pedig mondjuk 125 Strap mellett 126-127MHz a BCLK akkor az kb olyan mint a sima Sandynél ~101Mhz-es BCLK? Jól értem?

Megnéztem mérőműszerrel a VCore-t.
BIOS:1,4V LLC:High , IDLE 1420mV, LOAD 1425mV

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#960) 04ahgy válasza N_A_S (#959) üzenetére


04ahgy
nagyúr

LLC-t kicsit csökkentheted, mert emeli a feszt.

A BCLK - strap kérdéskört meg jól érted.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#961) KAMELOT válasza 04ahgy (#950) üzenetére


KAMELOT
titán

de tényleg az nekem is fura volt. 5000rpm-es venti??? Amúgy az milyen venti vagyis milyen fajta? Szerintem egy 700rpm-es elég lesz nekem oda. Főleg ,hogy nekem nem vízhátéses lesz a gépem. Szóval a levegő fog mozogni. VRM nem fog megsülni. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#962) N_A_S


N_A_S
veterán

39*125

[link]

https://tinyurl.com/phnas

(#963) i are robot


i are robot
senior tag

Sziasztok!

3930K alá keresnék lapot és tápot, és mivel azt hiszem nem túl gyakori a 2011, gondoltam azzal járok a legjobban, ha itt kérdezek. :)

Jól látom, hogy az Asus X79-es lapok lényegében csak felszereltségben különböznek, tehát mondjuk a tápellátás mindegyiken ugyanaz (Digi+ VRM) ? Nekem ilyen tekintetben pont elég lenne a legkisebb, a sima X79-es is, viszont húzás mindenképpen lenne.

A másik pedig, hogy most egy Corsair HX620-asom van, ugye jól gondolom, hogy nem ártana lecserléni egy 850-esre? Van 4 db HDD, 1 SSD, VGA-ból viszont egyelőre csak 1 GTX460, kettőre nem is lenne szükségem, max később egy kicsit izmosabbra cserélném, vagy egy valamilyen WS kártyára (Quadro, FirePro). (Merthogy munkára lenne a gép, nem játékra)

Ha valaki tudna építő jellegű hozzászólásokkal segíteni, azt megköszönném. :R

(#964) SimonYana válasza i are robot (#963) üzenetére


SimonYana
addikt

Szerintem a tápod egyenlőre még elbírja , de később ha veszel ajánlom a Corsair AX850-est!
Lappal kapcsolatosan majd mondják a többiek , mert én nem vagyok egy nagy guru! :R

® SimonYana ®

(#965) i are robot válasza SimonYana (#964) üzenetére


i are robot
senior tag

Azon agyalok, hogy mivel a mostani tápom még garis, azt el tudnám adni, és most kéne nagyobb tápra cserélni, nem pedig akkor amikor már gáz van. :DDD

Ezt az AX850-est én is néztem, viszont arra nem sikerült rájönnöm, hogy miben más/több, mint a HX850-es. Valamiben biztos jobb, mert drágább. :D

(#966) i are robot


i are robot
senior tag

Ja, még két dolog. Hűtőnek egy Noctua NH-D14-et néztem ki, viszont úgy láttam 1155-nél probléma, hogy a magasabb bordás RAM-ok nem férnek el. Itt ez probléma lehet, vagy több hely van a hűtő és a RAM slotok között?

Valamint a 4 csatornás RAM vezérlő mennyire ragaszkodik a 4 modulhoz? Első körben 16 GB kellene, viszont kérdés, hogy jó-e a 2×8, vagy jobb lenne a 4×4?

[ Szerkesztve ]

(#967) 04ahgy válasza i are robot (#966) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A HX620 jó lesz a rendszerhez, amit léggel tudsz húzni a procin, azt két GTX 460 VGA-val is leadja. A nagy Noctua borda lehet gond, ezért low-profile RAM-okat vegyél. Lehet kapni bőven. Ha neked a WS felhasználási irány a fő szempont, akkor valamelyik P9X79 lap is megfelelő lesz. VRM-ben a nagyobb kategóriás lapok, no meg a ROG széria természetesen egyre erősödik (a Digi+ megjelölés csak egy adott működésű VRM-et jelent, de ebből is lehet több teljesítményszintűt építeni). A VRM hűtésére azonban még a legdrágább lap esetén is fokozottan figyelj (itt a fórumban is olvass vissza, körüljártuk a témát).

WS felhasználás mellett a 2*8GB RAM nem lesz hátrány, max. 1-2%, de jobban bővíthető a rendszer cserébe később, a RAM mennyiség meg szintén WS felhasználásnál számottevően befolyásoló tényező lehet.

A HX850-ben CWT bél van, valamivel hangosabb a Seasonic X beles AX-nél, ami alacsony terhelésen a ventit megállítja (de amúgy magában nagyon halk). A HX-en az ATX 24pin és a CPU EPS 12V csatlakozók fixek, csak a többi moduláris, míg az AX full moduláris. A HX a Corsair szerint csak 80Plus Silver, az AX meg 80Plus Gold (igazából 20-25 fokon, ahol a PlugLoadSolutions - a 80Plus mögötti tanúsítványok kiadását végző cég - mér, mindkettő megfelelne a 80Plus Gold követelményeknek, de az AX 50°C fokos üzem esetén is meghaladja a hatásfok küszöböket).

A picit jobb hatásfok, drágább venti, félpasszív üzem, Seasonic bél, full modularitás járul az AX magasabb árához.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#968) KAMELOT válasza i are robot (#965) üzenetére


KAMELOT
titán

Talán azért drágább mert a AX850-es GOLD minősítésű. Azaz a táp hatásfoka 87-92% között mozog. HX850-es meg csak 80-85% között. :)
Továbbá Seasonic X-850 80Plus Gold 850W ami szintén ugyan olyan árban van mint a AX850.
Aztán van a ENERMAX Revolution87 + 850W Gold ami 10K -val drágább. :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#969) 04ahgy válasza KAMELOT (#968) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Azért ne beszélj butaságokat. Rád volt már tápos topikban moderátor által szólva, úgyhogy figyelj oda olyan téren. A HX850 hatásfoka nem csökken 85% alá full load alatt sem, különben nem kapott volna Silver plecsnit.

"GOLD minősítésű. Azaz a táp hatásfoka 87-92% között mozog" - téves. A 80Plus Gold azt jelenti, hogy 20% és 100% terhelésen a 87%, 50% terhelésen a 90% hatásfokot haladja meg a hatásfok. 92% a környéken sincs.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#970) SimonYana válasza KAMELOT (#968) üzenetére


SimonYana
addikt

A Seasonic Gold is drágább a Corsairnál.
Nem akartam rögtön a legdrágább tápot ajánlani , mert akkor a sajátomat futtattam volna , de nem ebben a topicban!
:DD

® SimonYana ®

(#971) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!
A jelenlegi gépem le tudnám cserélni minimális rafizetessel egy 2011 rendszerre. (lap ,3820 proci)
Kinéztem 3 lapot ami meg bele férne a keretbe.Tudnátok segíteni abban ,hogy a három lap közül melyiket érdemes választani egy 3820 alá?
[ASUS],MSI
AsROCK
De a későbbiekben szeretnem egy 3930K procira cserélni amit szeretnek tuningolgatni is.

(#972) radi8tor válasza tomic (#971) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Khm, ez nem az alaplapos topic. :B
De biztos fognak segíteni itt is.

⭐ Stella

(#973) i are robot válasza 04ahgy (#967) üzenetére


i are robot
senior tag

Köszi! Akkor jól értem, hogy a mostani HX620-asom akár húzással is elvinné a konfigot a felsorolt alkatrészekkel? Mondjuk ez lenne a legjobb, bár kissé furcsállom. Azért még körbejárom a témát, de ha cserélek tápot, akkor azt hiszem az AX850 lesz, azzal biztos nem lövök mellé, és csak pár ezressel drágább a HX-nél, de amiket mondtatok, azért megéri a felárat. :)

Ami a lapot illeti, tényleg csak annyit kell tudjon, hogy a 3930K-ból ki tudjam stabilan hozni a 20-30%-os többletet, semmi durva csúcsbeállítások meg SLI kombók, ezért is gondoltam, hogy nekem elég az alap P9X79, mert minek fizessek több tízezres felárat, ha ki sem használom. Az viszont fontos lenne, hogy mondjuk rendernél 24/7 ne olvadjon le semmi, úgyhogy lesz jó léghűtés, meg ha még kell, plusz házhűtés.

A 2×8 GB-os kitekkel csak az a gondom, hogy 8 GB-os modulból nem nagyon találtam még low profile-ost, ezért is dilemma, hogy melyik változat legyen. Szóval ha LP, akkor 4×4, ha 2×8, akkor meg nem LP.

A VRM hűtésnek meg utánaolvasok, köszi a tippet.

(#974) SimonYana válasza tomic (#971) üzenetére


SimonYana
addikt

Szia!
Jelenleg egy Asus Rampage IV formulám van és nagyon megvagyok elégedve vele!
Előtte egy Z68-as Asrock Extreme7-em volt és ha minden extreme lap olyan mint az volt akkor világbajnok lapok! De hozzá teszem nem ismerem az X79 Asrock Extremet , de én biztos azt venném meg a 3 általad lap közül!
A nagy mesterek meg kijavítanak ha most badarságot mondanék és rosszul döntenék! :R

® SimonYana ®

(#975) 04ahgy válasza tomic (#971) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én a 3 felsorolt közül az MSI-t venném, elég sok az extrája (feszültségmérőpontok, alaplapi gombok, POST kijelző) és jól felszerelt. Habár az ASROCK is, de a +1 év gari az MSI mellett szól.

A több PCI-e slot miatt a több GPU-s rendszerek esetén némileg rugalmasabban építkezhetsz.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#976) tomic válasza 04ahgy (#975) üzenetére


tomic
addikt

Én is ezt néztem ki magamnak.
A táp ellátása melyiknek a jobb szerinted? A későbbi tuning miatt.
A 3820 procinak van c2 verzioja mint a 3930K-nak? Vagy nincs.

SimonYana A Formula nekem is tetszik, de szerintem én soha nem tudnám kihasználni. Ez a csere is csak egy ötlet ,mivel ezt a jelenlegi gépem meg most jól el tudnám adni. Es ebbe nem igen van lehetőségég érdemleges fejlesztésre.

(#977) 04ahgy válasza tomic (#976) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A tápellátás igencsak hasonló. De a VRM hűtés mindegyiknél fontos, olvass vissza egy kicsit a topikban ez ügyben.

Az i7-3820-nak csak M1 steppingje van (és M0 az ES változatok között). De már nincsenek vele az M1 tekintetében virtualizációs (VT-d) problémák. Tehát az M1 megfeleltethető a C2-nek.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#978) tomic válasza 04ahgy (#977) üzenetére


tomic
addikt

Igen már végig olvastam a topicot. Legjobb ha rákötöm majd a vizes rendszerre, és akkor nincs vele gond.
Msi lapokhoz is lehet vizes blokkot kapni VRM-re?
Csak mert sosem volt MSI-m.

(#979) SimonYana válasza tomic (#976) üzenetére


SimonYana
addikt

Én sem azért vettem a gépem mert kitudnám használni , csak nekem is elvitték az előzőt ( amit szintén nem használtam ki) így ez a lap volt adott ezzel a procival! :R

® SimonYana ®

(#980) 04ahgy válasza tomic (#978) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Egy ventilátor, ami a NYÁK-ot és a FET-ek tetején levő bordát is légáramlással hűti, hatékonyabb, mint a vizesblokk, mert az csak a FET-ek tetején vezeti el a hőt.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#981) MPowerPH válasza N_A_S (#962) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezt mivel hűtötted? Jó nagy fesz, magas freki, ahhoz képest alacsony hőfokok.

Don't Tread On Me

(#982) 04ahgy válasza MPowerPH (#981) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Corsair H80. De ez csak 4 magos, az inaktív mag nem fűt annyit, mint a hatmagos esetén az aktív, mert nincs terhelve.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#983) N_A_S válasza MPowerPH (#981) üzenetére


N_A_S
veterán

H80 + klíma, klíma nélkül olyan 90-95 fok lenne magonként Linx alatt. Lehet megy kevesebb fesszel is, de most egyelőre így használom, eddig stabil. Lement egy 50 runos Linx is, ezt már csak a ramok miatt is lefutattam mert eddig sehogy nem akart stabil lenni 2000mhz-es ramokkal a rendszer, most viszont jónak tűnik.

https://tinyurl.com/phnas

(#984) 04ahgy válasza N_A_S (#983) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Jah, klímával könnyű. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#985) MPowerPH válasza 04ahgy (#982) üzenetére


MPowerPH
félisten

Még 4 maggal is jó az érték, 6 magos nyilván jobban fűt. Persze klímával érthető. :D

Don't Tread On Me

(#986) MPowerPH válasza 04ahgy (#982) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egyébként felvetődött bennem ezzel kapcsolatban egy kérdés. A 2 inaktív mag fizikailag van leválasztva gondolom. Milyen fogyasztással kell ilyenkor számolni, mert ezek szerint azért van egy minimális érték.

Don't Tread On Me

(#987) N_A_S válasza MPowerPH (#986) üzenetére


N_A_S
veterán

5ghz-en volt 165W-os fogyasztásom (Realtemp szerint)

https://tinyurl.com/phnas

(#988) 04ahgy válasza MPowerPH (#986) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az inaktív magok adott CPU feszültségen való idle fogyasztásával kell számolni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#989) MPowerPH válasza 04ahgy (#988) üzenetére


MPowerPH
félisten

Értem. :R

N_A_S: Core temp is mindig ír valamit, nem tudom mennyire hihető vagy nem hihető.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#990) N_A_S válasza MPowerPH (#989) üzenetére


N_A_S
veterán

szerintem ugyanonnan szedi ahonnan pl az AIDA64 is

https://tinyurl.com/phnas

(#991) MPowerPH válasza N_A_S (#990) üzenetére


MPowerPH
félisten

No, megnézem full energy saver módban, mit mutat.

mod: 145W, úgy hogy csak 3500MHz-ig engedi fel. :))

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#992) 04ahgy válasza MPowerPH (#991) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Jobban örülnék, ha normális fogyasztásmérővel készített eredményeket közölnétek, mert ez erősen félrevezető. Szoftveres mérés nem mérés.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#993) MPowerPH válasza 04ahgy (#992) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze, ez nyilvánvaló. De magát a processzor fogyasztását nem tudom lemérni külön, csak a teljes rendszerét. Ott meg az sem mind1, milyen alaplap van a cpu alatt, mert pl. az RIVE egy zabagép.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#994) 04ahgy válasza MPowerPH (#993) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Inkább mérd le a teljes rendszerét, mert az legalább mérés, nem szoftveres indikáció.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#995) MPowerPH válasza 04ahgy (#994) üzenetére


MPowerPH
félisten

Idle 97W, LinX -el 253W. Hogy ebből a növekményből mennyi az alaplap+memória, azt nem tudom. Jah, de ebből lejön a veszteség áram, kb. 90%-os a táp hatásfoka ebben a tartományban.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#996) 04ahgy válasza MPowerPH (#995) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az nem rossz. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#997) MPowerPH válasza 04ahgy (#996) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mondjuk ha belegondolok, hogy ugyan az a kombó, csak negyed ennyi memóval, 2500K és egy alap minimalista VRM-el ellátott Asrock lap esetén az idle érték 64W volt ugyan így energy saver módban, akkor ez még nem is olyan vészes. Terhelve persze átmegy katasztrófába. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#998) SimonYana válasza MPowerPH (#997) üzenetére


SimonYana
addikt

Ne aggódjatok Viktor Atyánk bővíti Paksot! Pontosabban az erőművet! Lesz áram dögivel! Csak tudjuk kifizetni! :W

® SimonYana ®

(#999) 04ahgy válasza SimonYana (#998) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Kérlek a politizálást mellőzd, nem a fórum fő profilja. A Paksi Atomerőművet már tervezéskor 6 blokk fogadására készítették fel, melyből az utóbbi kettő VVER1000 típusú lett volna.

Szóval ez már régóta aktuális, és amúgy sem a most hatalmon levő kormány fejéből pattant ki, hanem kb. egy évtizede van napirenden.

[link]

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.