Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#51) sniper elite


sniper elite
senior tag

Azt lehet tudni nagyjából mikor érkezik meg 3930k új steppinggel? Lehet érdemes lenne megvárnom és akkor beruházni rá.

(#52) jim_raynor70 válasza sniper elite (#51) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Jovo ev eleje: [link], [link].

(#53) sniper elite válasza jim_raynor70 (#52) üzenetére


sniper elite
senior tag

Köszi! Akkor megéri várni az a biztos.

(#54) gabipaci válasza jim_raynor70 (#52) üzenetére


gabipaci
addikt

Én összeraktam a gépem tegnap, és fel is ment a win, de nagyjából ennyi, nem volt több időm.
Csak egy 4,3 körüli prime-et futtattam, az új vízhűtésemmel nem ment 35fok fölé a proci, csak pár pillanatra, de a 40-et nem érte el.

Arról tudunk valamit, hogy a C1 végülis lesz-e gariban cserélve C2-re?

Logitech hardware tester

(#55) jim_raynor70 válasza gabipaci (#54) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Sajnos, ezt nem tudjak meg sokan. Ezert is varok, ha mar eddig vartam a C2-re. Sot, mi tobb, jovo ev elejen be leszek skalazva, ugyhogy nem is baj ebbol a szempontbol nekem, ha kesobb jon, de a 40 celsius alatti ertek nagyon biztato. :R

(#56) oriic válasza gabipaci (#54) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Végül milyen konfig lett?

Várom teszteket tőled is. :R

Live-Die-Respawn

(#57) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Hali!

Olyan kérdésem lenne, hogy az Intel LGA2011-es XEON alapú processzorai mikor fognak piacra kerülni?
Illetve az érdekelne, hogy a XEON alapu processzorok mennyivel fognak többet nyújtani a sima LGA2011-es processzoroknál? Nem a tuning érdekel.

Illetve olyan kérdésem lenne még, hogy a dual foglalatú alaplapok esetében ha a másodlagos processzor memóriafoglalatai ki vannak töltve memóriával de foglalatba nincsen processzor a rendszer érzékelni fogja a memóriákat?

ECC ramokat ki gyárt? Nem nagyon látni boltokba? Mennyibe kerülnek a dual channeles ramok? 8*4 GB-os modulok érdekelnének.

Segítséget előre is köszönöm.

(#58) gabipaci válasza oriic (#56) üzenetére


gabipaci
addikt

lap
proci
és a 8 db 4GB-os ram
A processzor és a vga vízhűtéssel, ha az alaplapra megjelenik, akkor az is kap.
A víz egy 2003-as opel corsa hűtőn megy át, ami fent van a padláson egy 200 literes víztárolóba mártva.
A vizem stabil 14 fokosan jön le a padlásról, úgyhogy van esélyem meghúzni a procit.
Már ha lesz rá időm is :(
De hétvégén összehozom.
Tesztek alatt mit értesz? Mire vagy pontosan kíváncsi?

Logitech hardware tester

(#59) oriic válasza gabipaci (#58) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hát szokásos. Vantage pl. :)

ami fent van a padláson egy 200 literes víztárolóba mártva.

Ezen visítva röhögtem. :) :DDD Nekem is ilyesmi lesz majd.

Live-Die-Respawn

(#60) peterm711 válasza gabipaci (#58) üzenetére


peterm711
aktív tag

3DMark 11 és Vantage érdekelne engem is, kiváncsi vagyok, hogy hogy teljesít a 990x- hez képest. Külföldi oldalakon olvastam, hogy párban vannak, illettve gyorsabb is egy hajszállal a 990x- től, kíváncssi vagyok, mennyi igaz ebből ;)

(#61) Stukker1987 válasza gabipaci (#58) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Szerintem sokak kérését tolmácsolom feléd,amikor azt kérem, hogy erről képeket valahová rajk fel lécci-lécci! :K :Y :D

("A víz egy 2003-as opel corsa hűtőn megy át, ami fent van a padláson egy 200 literes víztárolóba mártva.")

Gratula a cucchoz :R

[ Szerkesztve ]

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#62) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Valaki help az 57-es kommentre?

(#63) gabipaci válasza Stukker1987 (#61) üzenetére


gabipaci
addikt

Mindenképpen, csak összeszedem a gondolataimat, meg sajna időm az nem nagyon van, de hétvégére kanyarítok teszteket is, meg egy kis blogbejegyzést is csinálok.

Elmentem termosztátot cserélni a hétvégén, és a szerelő egy kiégett corsából adott egy hűtőt ajcsiba. (mondjuk a melót is ingyen csinálta, úgyhogy dupla öröm) Levágtam róla a tartóbakokat, és így fért be pont a tartályba csont nélkül.
Nagyon remek, nyáron sem lesz rá panasz :) Kicsit szívtam vele, mert extra erős epoxi gyantát vettem, annak meg 6 óra a száradási ideje. % réteggel vontam be a csonkot, ahol becsatlakozik az 1/4-es csatlakozó. Jó játék volt :)

Logitech hardware tester

(#64) oriic válasza Mexildos (#57) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ennyit lehet tudni elvileg.

Miben nyújt többet? Először is a megfelelő alaplapban akár két ilyen xeon procit is lehet tenni. Plusz ami nekem nagyon állat hogy nem egy procinak lesz 20MB L3 cache, plusz több memóriát is támogatnak. (na meg a 8C/16T se semmi szerintem)

Kíváncsi leszek a E5-2687W-nek pl mennyi lesz az ára. :) Jöhetne az SR2-es project. :DDD

"Illetve olyan kérdésem lenne még, hogy a dual foglalatú alaplapok esetében ha a másodlagos processzor memóriafoglalatai ki vannak töltve memóriával de foglalatba nincsen processzor a rendszer érzékelni fogja a memóriákat?"

Ezt passzolom, de tippre igen.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#65) Stukker1987 válasza gabipaci (#63) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Nem semmi meló egy ilyet összehozni!

Várom nagyon a tesztet :R

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#66) Mexildos válasza oriic (#64) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Köszi a választ!

Én az EVGA SR3-as alaplapját néztem ki. De ha a Supermicro kijön jobb lappal akkor nyilván majd azt.

Ami még nagy kérdésem, hogy mennyire számít itt egy 8 magos esetében a Mhz különbség? Vannak 2,4 ; 2,6 ; 2,8 ; 3,1 Ghz-es darabok a XEON-okból. Egyes processzoroknál mit jelent az L és a W végződés. Bár utóbbit sejtem. Hozzávetőleges ár tipp? :D

Ami még fontos, hogy egyáltalán ki gyárt ECC ramokat? Mert ehhez vagy ezekhez az alaplapokhoz javasolt lesz ilyen hogyha ki akarom használni a memóriafoglalatok adta lehetőséget. Én Például quad channel ECC ramokat sehol sem találtam. Se a Kingston, Kingmax, OCZ, Corsair kínálatában! Ezzel kapcsolatban valaki tudna adni információt?
Természetesen más ECC ramokat sem. Egyáltalán ki gyárt ilyet és honnan lehet majd beszerezni?

Utolsó sorban a Xeonok játékok alatt is jobban muzsikálnak? (meg ne kövezzetek nem miatt veszem, de azért ezt is szeretek)

[ Szerkesztve ]

(#67) oriic válasza Mexildos (#66) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

SR3-at akartam én is írni sorry. :(

Live-Die-Respawn

(#68) sniper elite


sniper elite
senior tag

Valakinek van tapasztalata vagy véleménye MSI X79A-GD65 (8D) lapról? Nézegetem lapokat ez elég jónak látszik, bár asus lapok között is vannak kedvezők.

[ Szerkesztve ]

(#69) Mexildos válasza oriic (#67) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Memóriákról nem tudsz véletlen semmit? :D

(#70) gabipaci válasza sniper elite (#68) üzenetére


gabipaci
addikt

Tapasztalatom nincs, véleményem van.
Nekem sajna kicsit szegényes az elrendezése, egy PCI csatlakozóra mindenképp szükségem van a műholdvevő kártya miatt. Egyébként, ha nem kellene PCI, akkor azt választottam volna :)

Logitech hardware tester

(#71) sniper elite válasza gabipaci (#70) üzenetére


sniper elite
senior tag

Értem köszi, nekem nincs szükségem PCI csatlakozóra szóval lehet azt választom. Tudnál esetleg olyan itthoni boltot mondani ahol vannak már elérhető négycsatornás ramok?

(#72) gabipaci válasza sniper elite (#71) üzenetére


gabipaci
addikt

Ebbe én is bele szaladtam... De nagynehezen utánaolvastam.
Olyan nincs, hogy 4 csatornás ram. Se 3 csatornás, se dual.
Az alaplap 4 csatornás!!!
Kell bele 4 egyforma ram.
Azokat a ramokat, amiket egy csomagban árulnak 4-et, azért hívják 4 csatornásnak, mert az ha 2 év múlva kerül eladásra, az akkor is 4 egyforma ram, mivel egy dobozban van. De ha rendelsz 4 egyforma ramot egyszerre, ami ugyanabból a szériából való, akkor az menni fog quad-ban, ez 99,99%
Én special 4 doboz 2x4GB-ost vettem, és szalad rendesen a quad.

Logitech hardware tester

(#73) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Itt olyan nincsen hogy 1,65V maximum?

(#74) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Lehetséges, hogy 1700 dollár lesz egy jobb 8 magos XEON proci???

LINK

Vagy ez csak kamu?

(#75) warcat válasza Mexildos (#74) üzenetére


warcat
veterán

Nem asztali megoldásoknál annyi nullát írnak mögé,amennyit csak akarnak,ha van mögötte teljesítmény,ez így müködik.

EA: It's in the crate!

(#76) shabbarulez válasza Mexildos (#57) üzenetére


shabbarulez
őstag

A C2 stepping január 20.-án jön, kérdés hogy Xeonba is vagy csak i7-be. Ha jön Xeonba is akkor szerintem ugyanúgy jan 20 lesz a start napja., ha még további validálásnak vetik alá a Xeonokat, akkor március a valószínűbb.

Az extreme desktop i7-hez képest többet nyújt a Xeon: +2 mag, +5MB L3, +2 QPI 1.1 (2, 4 utas rendszerekhez), RDIMM, LRDIMM támogatás így nagyobb kapacitású memória modulok is támogatottak: 16, 32GB, 12 slot/cpu kialakítás oda ahova a több memória a fontos. C600 déli hídban van egy 8 csatornás RAID SATA/SAS 6Gbps vezérlő PCIe 3.0 x4 uplinkkel, szerver lapoknál az onboard 10GE alap kellé válhat. PCIe 3.0 5-ször x8 csatlakozó i7-ben is van, de ennek szerepe elsősorban szerver környezetben érvényesül.

Dual foglalatnál, ha másik proci memó foglalatait kitöltöd, de procit nem raksz bele, akkor nem fog működni, mert a prociban van a memória vezérlő és a QPI link, amin keresztül a másik proci memóriáját, mint remote memory eléri az első proci.

Elvben készíthetnének olyan ASIC-ot amin van QPI és memória vezérlő és ami funkcionálisan ezt lehetővé teszi és amit másik proci helyére kellene a socketbe illeszteni, de gyakorlatban ennek nincs piaci realitása. LGA2011-et főleg 1 és 2 utas rendszereknél fogják használni és ezeknél nem szokták üresen hagyni a második socketet. 4 utas rendszernél már jobban értelme lehetne egy ilyen ASIC-os megoldásnak, de az elég kis piac, nem hiszem hogy bármely gyártónak megérné egy ilyen megoldásba invesztálni.

LGA1567 platformon a HP csinált ilyen ASIC-ot, de az 4, 8 vagy a fölötti socketes nagyvállalati rendszerekhez készült, így ott egy ilyen fejlesztés kifizetődő lehet, ráadásul még az Itaniumos megoldásukhoz is hasznosíthatták, mert a két rendszer alapja azonos. De pl. az IBM is csinált olyan saját megoldást: Max5, amivel 2 utas Xeon-EX rendszer 32 DIMM slotját ki lehet pótolni további 32 DIMM slottal, ha szükség van nagy memória kapacitásra.

LGA1366-on Cisco-nak volt olyan ASIC-ja ami a memória vezérlő és a memória közé ékelődött és így nyújtott nagyobb DIMM számosságot, 18 helyett 48-at, ezt a megoldásukat akár LGA2011-re is tovább vihetik némi fejlesztés árán.

Szerver memóriákat pl. Crucial, Elpida,Hynix, Micron, Samsung gyárt. Itt vannak az Intel által a Xeon E5-höz validált memóriák listája:
LRDIMM [link], UDIMM [link], RDIMM [link]

Árakat pl. a Crucial oldalán lehet nézni, oldalt a DIMM típust szelektálva lehet válogatni: [link]

(#77) shabbarulez válasza Mexildos (#74) üzenetére


shabbarulez
őstag

Nem kamu. Az elmúlt 3 évben a legdrágább LGA1366-os Xeon proci $1663 dollár volt. LGA2011 esetén a 2687W-nál lehetett olvasni $2000 feletti árazásról is. De az már elég régen szivárgott ki, azóta már a konkurens Opteron 6200 árazások is ismertek(ami a nem túl sikeres teljesítmény miatt erősen nyomott), így az Intel akár változtathat is az árazási politikáján, ha akar.

(#78) gabipaci


gabipaci
addikt

most 5GHz-en járatom, hátha stabil lesz. Az 5,1-et nem szerette :(

Logitech hardware tester

(#79) oriic válasza gabipaci (#78) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:Y :R

Live-Die-Respawn

(#80) gabipaci válasza oriic (#79) üzenetére


gabipaci
addikt

Az a baj, ha nem autón hagyom a feszültséget, akkor kifagy.
Autó fesszel stabilnak tünik az 5, de szeretnék 1,4v-nál, vagy a körül mozogni, nem 1,5 felett :(

Logitech hardware tester

(#81) oriic válasza gabipaci (#80) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hát pedig 24/7re sok lesz az 1.4v fölött nem?

Live-Die-Respawn

(#82) gabipaci válasza oriic (#81) üzenetére


gabipaci
addikt

Bizony, de mára abba is hagyom.
4,8GHz 1,44v és 10 perce stabil prime-al.
legmelegebb mag 48 fokos volt.
Maradok ennél, csak a feszt viszem lejjebb, amíg engedi.
Kipróbálom holnap játék alatt is, aztán lefuttatok pár tesztet, és megírom a bejegyzést a blogomba. Jó sok képpel :) Van mit fotózni...

jó éjt

Logitech hardware tester

(#83) jim_raynor70 válasza gabipaci (#82) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Pedig de szep az az 5 GHz leirva. De a 4.8 se semmi. En izgatottan varom azt a blogot a sok keppel egyutt!

Ui.: remelem, a 200 litykos tartalyrol, benne a radiatorrol is keszul kep, amire szerintem nem csak en vagyok itt kivancsi! :))

[ Szerkesztve ]

(#84) peterm711 válasza gabipaci (#82) üzenetére


peterm711
aktív tag

PH!-s tesztben is írták, hogy mindenféle erőfeszítés és finomhangolás nélkül elérhető a 4,7 GHz, és fölötte kezdődik a komolyabb munka. Majd meglátjuk, hogy fog viselkedni a C2 a C1- hez képest, remélhetőleg még jobban fogja szeretni a tuningot. :K

(#85) Mozsa


Mozsa
tag

Megvan a proci nekem is! (lap, ram, vga már megvolt)

Ausztriában sikerült beszerezni ;)

[link]

(#86) gabipaci válasza Mozsa (#85) üzenetére


gabipaci
addikt

Grat!
Alakul már a tulajok száma :)

Logitech hardware tester

(#87) sniper elite válasza gabipaci (#86) üzenetére


sniper elite
senior tag

Én megvárom még a javított kiadást, ha már kiadok 150k körül prociért akkor abban ne legyen semmi gyártási hiba.

(#88) Mozsa válasza sniper elite (#87) üzenetére


Mozsa
tag

Szerintem ha lesz különbség minimális lesz. Ideje volt már cserélni az "öreg" x58-as rendszert. :DDD

(#89) Mozsa válasza gabipaci (#86) üzenetére


Mozsa
tag

Köszi

Mikor írsz blogot róla? Beállítások amikre rájöttél érdekelnének..... :B én még majd a hétvégén rakom össze....

[ Szerkesztve ]

(#90) Mozsa válasza gabipaci (#86) üzenetére


Mozsa
tag

TPU switch? EPU switch? használod őket?

(#91) gabipaci válasza Mozsa (#89) üzenetére


gabipaci
addikt

Ma éjjel megírom a blogbejegyzést, csak még lövök pár képet. Én tulajdonképpen csak a szorzót vettem feljebb, a feszt 1,4-re, a memóriát meg 1600-ra. Ennyi a tunning. Az fsb-t ha piszkálom, nem indul el. De finomkodni nem volt időm. Talán ma este még nekifutok.

Logitech hardware tester

(#92) Mozsa válasza gabipaci (#91) üzenetére


Mozsa
tag

Többi beállítás auto? Ram fesz?

(#93) gabipaci válasza Mozsa (#92) üzenetére


gabipaci
addikt

ram fesz 1.5 minden más auto

Logitech hardware tester

(#94) Mozsa válasza gabipaci (#93) üzenetére


Mozsa
tag

Oké. Köszi.

(#95) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Hajrá, egyre többen vagytok. :)

Live-Die-Respawn

(#96) gabipaci


gabipaci
addikt

Elkezdtem a blogot írni, most tartok 4 oldalnál, de már többet ütök mellé a bill-en, mint amit jól leírok, így aludni megyek.
Holnap folytatom. Már csak a tuning van, meg az eredmények.

Logitech hardware tester

(#97) Stukker1987 válasza gabipaci (#96) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Várjuk :K

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#98) sniper elite válasza gabipaci (#96) üzenetére


sniper elite
senior tag

Én is nagyon kíváncsian várom az írásodat :) Egyenlőre eléggé kevés procitulaj van ahogy látom, persze ez az árnak tudható be az ár pedig annak köszönhető, hogy nincs rivális ami nyomhatná le az árát és lenne versenyhelyzet.

(#99) M^xx válasza sniper elite (#98) üzenetére


M^xx
aktív tag

Nem feltétlen az ár miatt, szerintem inkább a beszerezhetetlenség miatt van kevés tulaj még. Meg persze a jelenleg legyártott procik hibája miatt is ami tudom nem nagy dolog viszont január nincs mesze, jó páran inkább kivárják a javított procikat többek között én is.

Olyan brutál vizes rencert mint gabipacinak van egyenlőre nem akarok viszont kinéztem ezt a szépséget: Corsair H100 remélem tuningbarát lesz, valakinek esetleg tapasztalat ezekkel a kompakt vízhűtésekkel ?

[ Szerkesztve ]

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#100) sniper elite válasza M^xx (#99) üzenetére


sniper elite
senior tag

Igaz sokan kivárják, én is inkább megvárom mivel minimum 1-2 évre tervezem és nem akarok cserét közben, Addig meg még lehet válogatni addig megjelenő alaplapok és ramok közül is. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.