Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#601) Cybertrone válasza Mexildos (#600) üzenetére


Cybertrone
veterán

Mibol gondolod hogy ez idevalo hsz? ...:(

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#602) Mexildos válasza Cybertrone (#601) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Ez egy vegyes HSZ. Gondolom mindenki aki 2011-re szeretne építeni az itt kérdez mert itt nem csak a prociról ment a diskurzus hanem a húzástól kezdve mindenről. Gondoltam mivel ez is LGA 2011 felteszem itt. De ne haragudj ha téged ez érzékenyen érintett. Ugye nem baj?

Ettől függetlenül az alaplap topikban nem hiszem, hogy egy ilyesmi kérdést meg tudnak válaszolni, gondoltam aki itt fórumozik ebben a topikban az jobban benne van a témában. Ezért kértem a TI segítségeteket.
Így előre is köszönöm. Mellesleg más is aki ilyet szeretne tud majd pár infót. Amúgy meg procival kapcsolatos kérdés is volt benne. Örülök Cybertone hogy ennyire gondos vagy hogy pont az én hozzászólásomba sikerült belekötnöd.

(#603) Cybertrone válasza Mexildos (#602) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ez nem szerver... ez asztali cucc... ez nem xeon ez asztali proci... ;) Sajos topikot tévesztettél, még akkor is ha nem tetszik!
De pár kérdésedre válasz:
A xeonokhoz max doboz jár, semmilyen hűtés nincs!
Igen 2db egyforma xeon tud együtt müködni!
A hogy hogy kezeli a ramokat a Romely-nél még kérdéses, az előző gen xeonom szépen kezelte a ddr3-at is :K
Sima szerverlapban tuningolni multi gpu-ni nem fogsz... az nem arra való
EVGA sr-2, SR-X asztali dualprocis lap... csak xeonnal megy, és ddr3 memó megy bele :K
Hétköznapi használatban semmi értelme 2 procinak, gamelni még kevésbé sem kell, szerverbe meg ugye csak az való!

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#604) fgordon válasza Mexildos (#600) üzenetére


fgordon
senior tag

COM port az átlagos felhasználás miatt van rajta például, és USB 2 is. Ha mondjuk irodában, számlázásra használják, vagy valami ipari feladatra, jól jön a COM port is akár. Sok mindenre, nyomtatni, egérnek, billentyűzetnek az USB2 is elég.

Én csak azonos procival lévő duálos gépet láttam még a gyakorlatban, ilyen gépeket is komolyabb, megbízhatóbb, ECC-s RAM-okkal szokták szerelni, azonos beszerzésből. Sőt, ha fontos az üzembiztonság, egyből 2 ilyen gép lesz, vagy lesz tartalék proci/ram/hdd, ha cserélni kellene hirtelen. De tudom, az úgy nagyobb költség.

Érdekel, hogy milyen gépet fogsz összerakni, meg hogy mire fogod használni, ha összeállt és összeraktad, megírnád, hogy hogy vállt be, milyen lett, kb mennyiből? :R

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#605) Mexildos válasza Cybertrone (#603) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Én tudom, hogy az EVGA SR-X az dual procis lap. NEm fog bele menni sima DDR3. Ebbe ECC ramok kellenek.

Ne haragudj, de most nem tudom honnan vetted, hogy tuningolni akarok. Én használni szeretném. Egyébként pedig a multi GPU-s rendszert lehet építeni vele.

Én nem hétköznapi használatra veszem. Nekem munkára kell. Nem szervernek hanem Workstationnak. Nem menőzni szeretnék vele. Realflow, Zbrush és egyéb 3d tervezéshez kellene.

Kicsit ellentmondásba kerültél magaddal: "EVGA sr-2, SR-X asztali dualprocis lap... csak xeonnal megy, és ddr3 memó megy bele"
Az EVGA SR-X nem asztali procis lap és nem megy bele sima ddr3.

De igazad van elmegyek szerveres topikba mert látom nagyon nem tetszik, hogy kérdeztem egy High end platformról. Amúgy az Intel ezt a platformot high end asztalinak tervezte. Egyébként az egész LGA 2011 inkább szerver mint asztali ha már ebbe akarunk belemenni. Egyébként meg a topik elején is volt szó Xeonokról. Akkor senkit nem zavart? Most igen?

Légyszi írjátok már ki első hsz-be hogy xeonnal kapcsolatban koccoljatok és a topikcímhez hogy csak asztali mert válogatósak vagyunk. És akkor senki nem kérdez tőletek. Amúgy meg akkor megyek inkább külföldi fórumra. Mert ha bonyolultabbat kérdez valaki mint annál, hogy márkás táp vagy noname akkor már senki nem nyilatkozik, segítség helyett.

(#606) fgordon válasza Mexildos (#605) üzenetére


fgordon
senior tag

Szerintem azért nem nyilatkoznak, mert többségében ilyesmivel keveseknek van tapasztalata, akinek meg van, az nem fórumozik / nincs ideje válaszolni / nem akarja megosztani a tapasztalatát (megfelelő aláhúzandó :B ).

Én szívesen segítenék, de én csak P3-as és AMD-s rendszerekben kezeltem/használtam/építettem dual-os rendszert, de azok más felépítésűek voltak még. Engem is érdekel ez a téma. Ha esetleg találsz valami megfelelő fórumot máshol, örülnék, ha privátban megírnád a címét nekem, köszönöm... :R

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#607) Mexildos válasza fgordon (#604) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Szia. Bocs csak kicsit felidegelt az előző hozzászóló. (Cybertrone-ra gondolok)

Én WS-t szeretnék összetenni. Procit nagyjából tudom melyiket veszem. Alaplap kérdés.

Alaplap kérdéses. AZ EVGA csak azért mert abba csak 16x-os sin van. Videókártyán és I/O vezérlő kártyán kívül mást nem lehet beletenni. Asszem az 1x 4x pci-e bővítés nem megy. Illetve hiányolom a régi PCI sint. Viszont portokkal nagyon jól felszerelt az EVGA SR-X Szinte majdnem tökéletes. A Supermicro és az intel lapokba sokkal több memória fér de óriás modulokról nincs hír, itthon nem is kapható és ha bolt akkor az IPON a legnagyobb. Ez ezért necces. Viszont sínekben változatosabb mind az Intel lap mind a Supermicro.

ha lehet egy CPU-val is indítani akkor elsőnek csak 1-et vennék. Negyed év múlva megvenném a másikat is, hogy teljes legyen a rendszer. Ezért is kérdeztem, hogy egyel beindul-e a rendszer.

Memóriából itthon 16 és 32GB-osat nem találtam. Az EVGA lap csak 96GB-ot fogad ami maximum 8GB-os modulokat jelent. Ramok ára IPON-ban 20e egy 8GB-os modulnak. Kérdés, hogy ezzel menne-e a lap quad channelben. Elsőnek 32GB-al indulnék. Később + 32 és így tovább. Sajnos Zbrush és a Realflow zabálja a ramot.

Első körben:
Alaplap: 120e kb
CPU 1: 250-300e
memória: 100e
videókártya: Ati 7990 lesz mivel csere kártya lesz a 6990-es helyére. (szerviz mondta)

Második kör negyed évre rá:
CPU2: 250-300e
memória: 100e

harmadik kör negyed évre rá:
memória: 100e

Tapasztalatok később lesznek csak. De sok fekete folt van. Memóriák mikéntje, indul-e egy processzorral a rendszer és ha igen részlegesen kezeli le csak az alaplapot és ha csak részlegesen attól még stabil marad-e a rendszer.

Én 3D-s munkákkal foglalkozom. A core i7 1366 kinőtte magát. igaz azt 3 éve vettem. Ha fut egy Maya és pár program mellette már megérzi a vas és renderelésnél is jobb lenne 16 mag 4 helyett. HT-nélkül írom persze.

Egyelőre azért igyekszem it maradni, hátha társakra lelek :)

[ Szerkesztve ]

(#608) ZetorGumi válasza Mexildos (#607) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Régebben olvastam valamerre (emlékfoszlányok), hogy ezen procik mennek egyedül is egy ilyen lapban, és Dual-Tri és Quad Channel-képesek is. Tehát elviekben ha csak 2 modulod van, azzal is elindul.

Sorry a rövid válaszért, de legalább tömör.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#609) radi8tor válasza Mexildos (#607) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

EVGA fórumban azt írták támogatja a registered ECC RAM-okat, így működne vele. :K

⭐ Stella

(#610) fgordon válasza Mexildos (#607) üzenetére


fgordon
senior tag

Leírom, amit tudok/gondolok, hátha hasznos lesz:

Soha nem láttam még EVGA-s alaplapot, viszont nagyon sok Intel és még több Supermicro-t, amik igen megbízhatóan működnek, főleg az utóbbi. Desktop szinten több döglött Intel alaplapot láttam Supermicro-t még nem láttam elromlani, de abból főként szervert láttam.

Hány darab VGA-t akarsz a gépbe rakni? Ati 7990-eket?

Ebben a Supermicro-ban 4x 16-os PCI-E van:

http://www.supermicro.com/products/motherboard/Xeon/C600/X9DRG-HF.cfm

De nyilván a mérete miatt sem apró alaplap :)

Én jobban megbíznék ebben a 2 gyártóban, mint az EVGA-ban, de nem ismerem.

Tudni fogod, hogy megy-e 1 procival, ha megnézed majd a manual-ját, néztem, nem volt még fent amit linkeltél alaplapnak, de a régebbije 100%, hogy megy 1 procival is.

Úgy tudom az a gond a WS és a szerver alaplapokkal is, hogy kevéshez van normális driver desktop szintű operációs rendszerekhez.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#611) Mexildos válasza fgordon (#610) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

Megnéztem a manualt. Érdekes. Ha egy processzor van csak akkor például csak egy PCI-e 16 van és pár apróbb sin. Tehát nem 100%-os a rendszer. De elvileg el kell hogy induljon. Sok egyebet a másodlagos processzor kezel ami a síneket illeti.

Az előző generációs lapokhoz elég széles OS támogatás volt. Meglátjuk majd.

(#612) Martin2004 válasza Mexildos (#611) üzenetére


Martin2004
tag

Az utolsó kérdésedre a válasz az, hogy ne nagyon számíts egy éveken keresztül éjjel-nappal fullon dolgozó, ergo agyonhasznált gép jó eladhatóságára. Hiába vannak benne jó alkatrészek, egy idő után minden időzített bombává válik. Pont itt van jelentősége a garanciának: nem az a kérdés, hogy meddig cserélik az alkatrészt, hanem az, hogy meddig garantálják, hogy nem romlik el. Éppen ezért munkára, amire való, nem nagyon fogják megvenni 3-4 év múlva,. mert ezen a területen nem érdemes kockáztatni.
Gondolom, nem hobbira, hanem jövedelemtermelésre fogod/fogjátok használni, így azt tudom mondani, hogy ki kell belőle hajtani a pénzt.

Ja, és is inkább Supermicro-t, ill. Intelt javaslok, mert ez én szememben az EVGA egy játéklap-márka. Aki komolyan foglalkozik egy területtel a gyártás szintjén, az nemcsak egyféle lapot gyárt.

[ Szerkesztve ]

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#613) Djroberto válasza Mexildos (#611) üzenetére


Djroberto
tag

Speciel én pont ezzel foglalkozom.

2011 lap 100% hogy elfog indulni 1db procival is. Teljesen mindegy hogy melyik gyártóról beszélünk.Majd később ha lesz pénzed veszel bele másikat.
Én már láttam olyan lapot amiben két különböző proci ment,de öszintán szólva nem tudta normálisan lekezelni külön a

passzív hűtést a brand gépekbe raknak általában mint HP,DELL,IBM,de csak azért mert benne figyel 4-5-6 komolyabb 3-4-5.000-en pörgő ventillátor.

Egy gépbe amit te építesz van több alternatíva,de a passzívot nem javaslom.

Általában Reg .ECC ram megy bele,fölösleges venni 16-32gb-ot venni,de olyat is tudok neked eladni,csak pénz kérdése.

Hűtő pl: Dynatron, vagy Noctua.

Fontos,hogy a merevlemezed is jó legyen,valamilyen enterprise SAS pl..de sima is jó. vagy ssd,tökmindegy.

nem hinném hogy azzal kéne foglalkoznod,hogyha 1db proci van benne,hány pci-e vezérel le. AMúgy szerintem mindet

Brand gépben,ha 1db procival veszed a vrm modulod lehet többe fog kerülni mint egy 2. xeon. az szívás,de pénz kérdése.

:-)

(#614) Djroberto válasza Mexildos (#607) üzenetére


Djroberto
tag

ja és intel lapot ne vegyél... mint ahogy többen is írták.

Supermicro vagy Tyan.

:-)

(#615) d.beni


d.beni
aktív tag

sziasztok!
szeretnék érdeklődni 4magos i7 ről érdemes e váltani 6magos i7 procira?
Köszi előre is a válaszokat!

(#616) beteg válasza d.beni (#615) üzenetére


beteg
őstag

szerintem a te konfigod még mindig igencsak rendben van
persze az első kérdés, hogy mire használod, de ha csak észérveket keresel a váltáshoz, akkor ne gondolkozz, válts :)

Csak futni kell!

(#617) gabipaci válasza d.beni (#615) üzenetére


gabipaci
addikt

Én i7 920-ról váltottam 3930K-ra. Annyi lett, hogy most a videókari a szűk keresztmetszet...
Bízom a 7990-ben, remélem nem lesz csalódás - egyszer...

Logitech hardware tester

(#618) d.beni válasza beteg (#616) üzenetére


d.beni
aktív tag

köszi a választ!
még meglátom , de ugyis csak nyáron akarom a cserét megejteni addig talán lejjebb is mennek az árak:)

(#619) d.beni válasza gabipaci (#617) üzenetére


d.beni
aktív tag

akkor én is ugy vagyok mint te váltásban, majd ha eljutok a cseréig:)
de videokariban a geforce ot szeretem mondjuk egy 690 jó lenne de még meg is kellene jelennie:)

(#620) gabipaci válasza d.beni (#619) üzenetére


gabipaci
addikt

Engem nem nagyon érdekel a vga tipusa. Amelyik nagyot szól, az megy bele a gépbe. Sajna eddig nem találtam az 5970-nek méltó utódját. 10-15%-os teljesítmény miatt nem veszek új hardvert 6-700 euróért.

[ Szerkesztve ]

Logitech hardware tester

(#621) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Bárcsak ilyen bench padom lenne. :U :Y

2x E5-2687 vagy 2x E5-2660
64GB of Vengeance
2x H100
AX1200w

⭐ Stella

(#622) ZetorGumi válasza radi8tor (#621) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Szép, szép, de mire használnád? :) Mert ez már tényleg csak e-penis. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#623) M^xx


M^xx
aktív tag

Srácok i7-3930K mellé milyen memóriát érdemes venni, érdemes minél nagyobb MHz-est vagy elég az 1600MHz ? :R

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#624) gabipaci válasza M^xx (#623) üzenetére


gabipaci
addikt

Nekem 1600-as van, úgyhogy Neked valami komolyabbat kell beszerezned... ;] ;)

Logitech hardware tester

(#625) bandika0626


bandika0626
senior tag

Helló gabipaci.
Tudnál majd egy virtualdubos tesztet csinálni?
Majd küldök hozzá mindent ha van kedved megcsinálni.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#626) gabipaci válasza bandika0626 (#625) üzenetére


gabipaci
addikt

Mivel nem vagyok egy nagy tesztember, így csak akkor, ha tényleg elküldesz mindent hozzá, leírást a beállításokról, meddig kell futtatni, stb.
Megcsinálom szívesen.

Logitech hardware tester

(#627) bandika0626 válasza gabipaci (#626) üzenetére


bandika0626
senior tag

Szia.
Küldök néhány segítséget meg a progit.
A progit csak ki kell csomagolni és a virtualdub.exe-vel indul.
[link]
[link]
[link]

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#628) subaruwrc


subaruwrc
félisten

ki szeretné ma megnézni a prociját nitrogén alatt ?

(#629) tom_tol válasza subaruwrc (#628) üzenetére


tom_tol
addikt

én kíváncsi lennék, de nagyon messze vagy

(#630) subaruwrc válasza tom_tol (#629) üzenetére


subaruwrc
félisten

:))

(#631) subaruwrc válasza tom_tol (#629) üzenetére


subaruwrc
félisten

olyan opció kéne aki ma fél három körül 13. kerületben van, és ide is adja a procit egy rövid tesztre
van egy új radeonom amit ki kell próbálni, a bulldozer meg nem az igazi ...

(#632) radi8tor válasza tom_tol (#629) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Küld fény post. :D

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#633) subaruwrc válasza radi8tor (#632) üzenetére


subaruwrc
félisten

már nem kell,nincs nitro ..

(#634) Tidus válasza subaruwrc (#628) üzenetére


Tidus
addikt

Aktuális még, v. már a dolog?

(#635) ZetorGumi válasza Tidus (#634) üzenetére


ZetorGumi
addikt

[link] :B

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#636) Tidus válasza ZetorGumi (#635) üzenetére


Tidus
addikt

A "... v. már...", szerinted mit jelent?
Jelenleg nincs nitró, de ha van már akkor aktuális lehet a dolog, nem. :F
Amihez esetleg a procit tudnám biztosítani. :K

(#637) M^xx


M^xx
aktív tag

Tudnátok segíteni ?

Lenne ez a konfig:I

-Intel Core i7-3930K
-ASUS Rampage IV Extreme
-Corsair DDR3 1866MHz 16GB Vengeance
-Corsair H100

Ha van valakinek konkrét infója mit hogyan kéne beállítanom 4,4Ghz körülre 24/7-re, bios kép vagy pár adat ( fesz, szorzó, stb...) Előre is köszönöm !

:R

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#638) M^xx


M^xx
aktív tag

Bocsi a dupláért ez lemaradt FPO/Batch#: 3134B501 ahogy nézem az enyém régebbi kiadás, lehet tudni erről valamit tuning téren ? C2 egyáltalán ?

[ Szerkesztve ]

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#639) ZetorGumi válasza Tidus (#636) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Ha lenne, akkor szerintem irt volna egy sort, hogy újra van, vagy valami. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#640) subaruwrc válasza Tidus (#636) üzenetére


subaruwrc
félisten

proci fpo ?

(#641) Cybertrone válasza subaruwrc (#640) üzenetére


Cybertrone
veterán

Komoly a vita a semmirol:D

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#642) subaruwrc válasza Cybertrone (#641) üzenetére


subaruwrc
félisten

hát szerintem is nyilvánvalóan leírtam hogy aznap lett volna érdekes a sztori mert a 2 beígértből 1 proci sem érkezett meg, de később a nitro is storno lett úgyhogy storno az egész. következő alkalommal ha legalább egy nappal előtte meg tudom kapni akkor megnézhetem Tidusét is.

(#643) peterm711 válasza M^xx (#637) üzenetére


peterm711
aktív tag

Csak lapozz vissza egy oldalt, ott megtalálsz mindent amire szükséged van. 586-os hsz-től kezdj olvasni.

(#644) Tidus válasza M^xx (#637) üzenetére


Tidus
addikt

24/7 beállítás?

BY ALL CORES: 45
BCLK: 100
CPU CLOCK GEN FILTER: AUTO
XTREME TWEAKING: DISABLED
EPU POWER SAVING MODE: DISABLED
EXTREME OV: DISABLED
BCLK SKEW: AUTO
CPU VCORE MANUAL VOLTAGE: 1,325
VTT CPU VOLTAGE: 1,15000
2nd VTT CPU VOLTAGE: 1,15014
CPU VCCSA MANUAL VOLTAGE 1,000
DRAM VOLTAGE CHA, CHB: 1,50
DRAM VOLTAGE CHC, CHD: 1,50
CPU PLL VOLTAGE 1,7625
PCH 1,1 VOLTAGE 1,1000
VTTDDR VOLTAGE CHA, CHB: 0,7500
VTTDDR VOLTAGE CHC, CHD: 0,7500
CPU SPREAD SPECTRUM: DISABLED
PCIE SPREAD SPECTRUM: DISABLED
PCIE CLK SKEW: AUTO
CPU I/O SKEW: -63
CPU I/O DRIVE STRENGHT -63
PCH 1,5V VOLTAGE 1,5000
PCH 1,1vG VOLTAGE 1,0387
LOAD LINE CALIBRATION: HIGH
CPU CURRENT CAPABILITY: 150%
CPU VOLTAGE FREQUENCY: MANUAL
CPU FIXED FREQUENCY: 1000
LOAD LINE CALIBRATION: HIGH
CPU CURRENT CAPABILITY: 150%
CPU VOLTAGE FREQUENCY: MANUAL
CPU FIXED FREQUENCY: 1000
CPU I/O SKEW: AUTO
CPU I/O DRIVE STRENGHT: AUTO
VRM OVER TEMP. PROTECTION: ENABLE
CPU POWER DUTY CONTROL: EXTREME
VCORE MOS VOLTAGE CONTROL: 7V

Nálam ez a beállítás egész jó, tesztelve lett. de ezekkel a ramokkal.
A ram beállítást te végezd el a ramjaidnak megfelelően, késleltetések nagyon lényegesek.
Viszont már megjelent a 1202-es bios is, a linken még az előző van. ma este frissítés.
Ha kérdéses valami jelezd.

(#642) subaruwrc : Holnap megmondom, mert újra pasztázok.

(#639) ZetorGumi: Miért bonyolítod a dolgot, amúgy sem neked szólt a kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#645) subaruwrc válasza Tidus (#644) üzenetére


subaruwrc
félisten

VTT CPU VOLTAGE: 1,15000
2nd VTT CPU VOLTAGE: 1,15014
CPU VCCSA MANUAL VOLTAGE 1,000

a 2nd vtt minek 1.15v ? az maradjon csak 1,05v a vtt meg a vcsa meg legyen egyformán 1.15v

CPU I/O SKEW: -63
CPU I/O DRIVE STRENGHT -63
PCH 1,5V VOLTAGE 1,5000
PCH 1,1vG VOLTAGE 1,0387

ezeket teljesen felesleges auto-ról elállítani léghűtéssel

a pch 1,1v miért van alulfeszelve?

szerintem a vrm-et se nagyon szükséges 1000khz-en járatni mindennapra de végülis olyan durván nem melegszik , csak akkor legyen 10v a driver mos control

[ Szerkesztve ]

(#646) Tidus válasza subaruwrc (#645) üzenetére


Tidus
addikt

Végül is stabil volt a beállítás és mentve van a biosban.
Köszi az infókat, alkalmazom őket. :R
Az alulfeszelés tényleg tényszerű.

[ Szerkesztve ]

(#647) peterm711 válasza Tidus (#644) üzenetére


peterm711
aktív tag

Speed step működik ezzel a beállítással, vagy állandóan 45x100-on pörög?

(#648) subaruwrc válasza peterm711 (#647) üzenetére


subaruwrc
félisten

ha bekapcsolod akkor működik

Tidus

csak kérdeztem hogy mért van alulfeszelve

(#649) peterm711 válasza subaruwrc (#648) üzenetére


peterm711
aktív tag

Hát nekem nem, már fél napot ültem felette, és nem tudtam rájönni, hogy miért :((

(#650) subaruwrc válasza peterm711 (#649) üzenetére


subaruwrc
félisten

r4 formulába még nem voltam de ha a cpu configuration és az ai tweaker menüben bekapcsolva hagyod az opciókat akkor tuning alatt is vissza kell vegye minimum a szorzót

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.