Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#651) peterm711 válasza subaruwrc (#650) üzenetére


peterm711
aktív tag

Passz nem tudom, be van kapcsolva mindkét helyen, és ugyanúgy nem veszi vissza. Mi lehet hatással még rá, ami miatt ignorálhatja?

(#652) radi8tor válasza peterm711 (#651) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Windows.

⭐ Stella

(#653) Tidus válasza peterm711 (#647) üzenetére


Tidus
addikt

Működik, visszaáll 12x100-ra.
Egyébbként három helyen lehet kapcsolni, R4E-nél. A Formulát nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#654) peterm711 válasza radi8tor (#652) üzenetére


peterm711
aktív tag

Igazad volt, tényleg a win volt a ludas, maximális kraft-ra volt állitva a power options-ba :Y Most már szépen visszaveszi 12x100-ra ez is,de a fesz marad, gondolom az nem is fog lejjebb menni, mer be van manualisan állitva, hogy ennyi legyen. Vagy rosszul gondolom? :B
Kösz a segitséget!

(#655) Klikodesh


Klikodesh
senior tag

8 magos xeonokkal van valakinek tapasztalata ?

Az erdekelne meg lehet e csinalni, hogy a max turbon menjen az osszes mag full load alatt is.

Illetve a strap nem megy veluk ?

Koszi szepen.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#659) Tidus válasza subaruwrc (#645) üzenetére


Tidus
addikt

A pch gépelési hiba. A Biosomban is 1,1 V. A linkem szerint pedig 1,096V. :K

#655) Klikodesh: Szerintem arra a CPU-ra csak szerver szinten érdemes beruházni, v. annak a ki nem tuningol és bencsezik. De akkor minek az X79 konfig. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#660) Klikodesh válasza Tidus (#659) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Tuningolok de nem bencselek mert nem erdekel mar, jo volt amig az intel adta procit es lapot hozza de zsebbol nem csinalnam s nincs nagyon idom se ra.

Viszont melora kene, es inkabb egy huzott 8 magos mint egy 2P lap es 2 cpu ezert x79 amire esett a valasztasom, masreszt lattam mar 4G fole huzott 8 magos xeont ami rendesen otthagyna a 3960Xet, de lehet mindkettot kiprobalom.

[ Szerkesztve ]

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#661) M^xx válasza Tidus (#644) üzenetére


M^xx
aktív tag

Köszi az infót ! :R Holnap elvileg összerakom a gépet, biost mikor érdemes frissíteni még az op-rendszer felrakása előtt vagy utána is jó ?

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#662) Tidus válasza M^xx (#661) üzenetére


Tidus
addikt

A paramétereket amiket adtam, mint jeleztem teszteltek, de kombináld bele subaruwrc beállítás javaslatait is. Még finomabb lessz a beállítás.
Biost bármikor frissíthetsz, de javaslom az op-renszer, és a driverek telepítése után. Az egész 3 percet vesz igénybe. Ráadásul ha alkalmazod a megadott bios beállításokat akkor el is mentheted azt az új Biosban. :K

(#660) Klikodesh: Melóra a Xeont kell venni.
Milyen módon húznak egy 8 magos Xeont, ami rendesen otthagy egy 3960X-et?
Nem állítom azt hogy nem lehet, de szorzózáras. De erről már valahol máshol beszéltünk. A módjára lennék kíváncsi, mert a gyári paraméterei be vannak határolva. :F

[ Szerkesztve ]

(#663) Klikodesh válasza Tidus (#662) üzenetére


Klikodesh
senior tag

38 a legmagasabb szorzo + bclkbol mar 4 giga folott van, az boven eleg, hogy otthagyja a 3960-et.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#664) Tidus válasza Klikodesh (#663) üzenetére


Tidus
addikt

Nem vitázom, én nem próbáltam, te pedig csak állítod. Teszteket várok(unk), azokban benne lesznek a tények.
Elég ha csak a Xeont szerzed be, van itt olyan aki megoldja a Xeon és a 3960x tesztet R4E-vel. Budapesten.

(#665) Klikodesh válasza Tidus (#664) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Tekintettel arra mire tudtak a reviewkban a 3960X/3930K-t kihuzni a vegeredmeny nem ketseges 2 extra mag eseten. :K

[ Szerkesztve ]

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#666) Klikodesh


Klikodesh
senior tag

Coolaler mar kiprobalta, Xeon E5-2687W 3.57GHz en mar gyorsabb mint a 3960X 4.6Gn. [link]

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#667) Cybertrone válasza Klikodesh (#666) üzenetére


Cybertrone
veterán

Eljen... csak draga! Plusz aki gamel is nem csak melozik az megsutheti a 8 magot roston! Mert ugyan 6 mag se kell, de 4.5ghz vs 3.5ghz nem mind1 magonkent! Ezen kivul markokban se hozna sokat az alacsony orajel miatt...

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#668) Klikodesh válasza Cybertrone (#667) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Kit erdekelnek a markok... engem mar 5 eve teljesen hidegen hagynak.

Boven eleg jatekra is, hisz sok jatek van aminek nem eleg egy alap 3960X. :DDD
Ahol meg igazan szamit ott ez az ur. :K

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#669) subaruwrc válasza Klikodesh (#668) üzenetére


subaruwrc
félisten

hova ez a hatalmas 8 mag mánia hirtelen?
ahova a 3960x kevés ( merugye kit érdekelnek a markok ) oda ez mégkevesebb lesz, mert pl játékban szinte biztos hogy +2 mag sokkal kevesebbet ér mint + 1ghz órajel.

(#670) Klikodesh válasza subaruwrc (#669) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Nem mindenki jatekoknak es markoknak el, elmulik egy ido utan.
Meg se fordult a fejdeben hogy nem jatekra kell ?? :U

Emiatt nem lesz keves oda ahova ahova a 3960X nem eleg, masreszt mivel a max turboja 38 nincs akkora orajel differencia se mint amit irsz ha nem kell minden magot maxra hajtani.

Ezert eleg jatekokra is, de annyira nem vagyok motivalt ennek bizonyitasaban hogy meg egy cpu scaling eredmenyt is nezek hozza.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#671) Cybertrone válasza Klikodesh (#668) üzenetére


Cybertrone
veterán

Vegyed akkor, de game ala combos orajel kell nem mag...;) Melohoz meg nem minden a proci, kell oda mas is...
A Sandy-E 4.7ghz-t kitol magabol a xeon 18 magos is lehet ha 3.8ghz a plafon, mert mag vs mag megtapossa a 6 magos:D

Melohoz meg massziv vinyok sora kell amik birjak a strapat ha ez nincs megint csak disz a cucc... Arrol nem is szolva hogy ebben a topikban nem a xeon az etalon melldongetni nem itt kell:D

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#672) Tidus válasza subaruwrc (#669) üzenetére


Tidus
addikt

Mint jeleztem ma újra pasztázás volt, a proci FPO: L150B490
Egy tesztem már volt az itt felsorolt beállításokkal, ami CineBench 12,82 pts lett.
Most készítettem egy finomított beállítást az álltalad javasolt módosításokkal, és látványos javulás történt a CineBench pontozásban 13,06 pts.
A Biost még nem fríssítettem a 1101-ről a 1202-es biosra.

Egyedül a
VTTDDR VOLTAGE CHA, CHB: AUTO
VTTDDR VOLTAGE CHC, CHB: AUTO
beállításokat nem piszkáltam. Jelentőségük? Ramok 2133MHz-n 1,65 Volt beállításon vannak.

[ Szerkesztve ]

(#673) M^xx


M^xx
aktív tag

Sikerült összeraknom a gépet, beátitatott a biost így:
kép

nézzétek meg, ha van amit javítanom kéne írjátok meg legyetek szívesek.
A ramok nagyon nem jók úgy az tuti, 1866 van benne ami 1333-megy, ha van ötlet 1866 körül járatni akkor jöhetne pár tipp.

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#674) jones965 válasza M^xx (#673) üzenetére


jones965
Modder

Talán nem kellene auto-n hagyni, hanem beállítani manuálisan.
Más:
Azt megfigyeltem, hogy az extrém lap auton 1333mhz-re állítja a ramot, míg a formula 1600Mhz-re.

(#675) Gdfath3r válasza Klikodesh (#666) üzenetére


Gdfath3r
tag

Elméletileg a E-2687W alapon olyan mint a i7-3960X huzva 4.6Ghz-re.
A linken a Xeon huzva 13.82-öt ért el, alapon kb. ugyanazt hozza mint az extrém proci huzva.

Hivhato vagyok Viberen

(#676) subaruwrc válasza Tidus (#672) üzenetére


subaruwrc
félisten

a 4500 as eredményedből sokra nem tudok következetni, de az fpo az bíztató számomra
majd a hetekben meg kéne ejtenünk egy nitrozást vele

(#677) Cybertrone válasza Gdfath3r (#675) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ebben a tesztben mert itt stzámit a magok száma... viszont átlag felhasználásban gamekben benchekben az órajel dominál...!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#678) Gdfath3r válasza Cybertrone (#677) üzenetére


Gdfath3r
tag

Pontosan az jut eszembe amit a haverom regélt nekem anno a E8400-röl, hogy milyen faszán lehet huzni és a benchekben is jobban szerepel az én q6600-nál.... :DDD

Hivhato vagyok Viberen

(#679) Cybertrone válasza Gdfath3r (#678) üzenetére


Cybertrone
veterán

Próbálok, én és még egy pár fórumtárs rávilágítani arra hogy aki nem szervernek használja, ha nem asztali környezetben akkor semmi értelme! :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#680) Gdfath3r válasza Cybertrone (#679) üzenetére


Gdfath3r
tag

A legtöbb embernek fontosabb hogy alapban mennyi kraft és fogyasztás van, nem mindenki tunningolva használja odahaza.

Hivhato vagyok Viberen

(#681) Cybertrone válasza Gdfath3r (#680) üzenetére


Cybertrone
veterán

:DDD :DDD :DDD Vesz az ember egy lockmentes procit és nem fontos neki a tuning ahhhhha :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#682) Tidus válasza subaruwrc (#676) üzenetére


Tidus
addikt

Következtetni arra lehet, hogy az egyik legjobb beállítás 4,5Ghz-re 24/7-ben.
Most probálkozom 4,8GHz-re onair-ban, hasonló stabilitásban. :F
A nitrózás komoly, akkor meg kell beszélni.
Más.
Láttam Unigine Heaven-t is futtattok a tesztek során, nekem is van de ahány beállítást csinálok annyi az eredmény. Van valami átlag beállítás, v. full nehézségi szinten használjátok.

(#683) subaruwrc válasza Tidus (#682) üzenetére


subaruwrc
félisten

hwbot unigine heavent futtatunk ami egy beállítás és előre be van konfigurálva

(#684) Tidus válasza subaruwrc (#683) üzenetére


Tidus
addikt

Lehúztam, ez a hwbot verzió ugyan az, viszont tényleg nem kell piszkálni a beállításokat.
:R

(#685) M^xx


M^xx
aktív tag

Srácok az normális, hogy 2 perc kell a gépnek amíg feláll a rendszer ?

Videó

Amit még nem értek van pár led ami indítás alatt világit pirosan elsőnek a DRAM_led aztán a VGA_led és utána a BOOT_led majd ezek elalszanak és rendszer felállás után 2 sárgán világító led marad a "PCI-E x16 lane switch mögött" normális ez ?
Annyi lenne még, hogy nálam a 24-pines és a 8-pines táp van bedugva, van a 8-pines mellett egy 4-pines és a hangkimenet mögött egy 6-pines ugye azt csak extreme tuningnál kell csatlakoztatni ?

[ Szerkesztve ]

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#686) radi8tor válasza M^xx (#685) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Alaplapi leírást olvastad a debug LED-ekkel kapcsolatban?

Igen azokra a táp csatlakozókra csak tuningnál van szükség. (vagy még akkor se)

⭐ Stella

(#687) BL@CK válasza M^xx (#685) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Azért áll fel ilyen lassan a rendszer mert ellenőrzi a cuccokat amik rávannak rakva a lapra és a lapot is. A kis kijelző is azért váltogatja a kiírást. Ha valamivel gond lenne akkor megálna egy állásban mondjuk b1 és akkor kilehet keresni a könyvben hogy mi a gond. Egyébként ezt a funkciót ki lehet kapcsolni, bár én nem tettem meg eddig mert ezen már nemmúlik szerintem a bekapcsolás :)

Shatter your limits!

(#688) Lőre


Lőre
tag

Help!

Tisztelt 2011-es felhasználók, némi segítségre szorulnék!

Ma összerakott friss gépről van szó.

Asus P9X79 lap I7-3820 processzor Hd 6750 videókártya 4x4 GB G.Skill F3-12800CL9Q-16GBXL DDR-III memória ( szerepel a lap kompatibilitási listáján) Gép összerak, mindent beköt , indít, a ventillátorok felpörögnek és a gép kb 2 sec után leáll.
Kis várakozás ujra indítás és ugyanez. A memóriák a leírás által megadott slotokban.
A táp egy 600w-os chieftech szintén vadiúj.
Kérném azokat akiknek van már tapasztalata ezzel a platformmal, hogy segítsen néhány ötlettel,hátha más már találkozott hasonló hibával. előre is kösz.

[ Szerkesztve ]

Egyet mondok,ne szóóójj bee! Mer' végig megyek rajtad kerekes szatyorral!

(#689) Cybertrone válasza Lőre (#688) üzenetére


Cybertrone
veterán

Elsore olyan ez mint ha valami letestelne... a lap nem er a hazhoz? Vagy barmi mas...?

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#690) Lőre válasza Cybertrone (#689) üzenetére


Lőre
tag

olyan helyeken ahol nem szabad ott nem, legalábbis nem vettem észre.

még az alaplap lefogató csavarok alatt is ott vannak a szigetelő alátétek, pedíg jópár gépem volt amiben nem is volt olyan.

[ Szerkesztve ]

Egyet mondok,ne szóóójj bee! Mer' végig megyek rajtad kerekes szatyorral!

(#691) jones965 válasza Lőre (#688) üzenetére


jones965
Modder

Nézd meg a ramokat külön-külön, de legelőször nyomjál a lapon egy hard resetet.

(#692) Lőre válasza jones965 (#691) üzenetére


Lőre
tag

Már próbáltam egy rammal is , úgysem ment.
Ha a hard reseten a CMOS cleart érted akkor az is megvolt
.

Egyet mondok,ne szóóójj bee! Mer' végig megyek rajtad kerekes szatyorral!

(#693) jones965 válasza Lőre (#692) üzenetére


jones965
Modder

Vedd kia cpu-t, nézd meg az aljzatot.. Lehet hogy valamelyik lábbal lesz a bibi.

(#694) Lőre válasza jones965 (#693) üzenetére


Lőre
tag

Minden épnek tűnik

Egyet mondok,ne szóóójj bee! Mer' végig megyek rajtad kerekes szatyorral!

(#695) jones965 válasza Lőre (#694) üzenetére


jones965
Modder

vegyél le róla mindent: HDD-ODD, vga, és így nézd meg, elindul-e a lap

A további kérdésekkel ebben a topikban érdeklődj.

[ Szerkesztve ]

(#696) SimonYana válasza Lőre (#694) üzenetére


SimonYana
addikt

Ha nem fog változni , akkor BIOS gondod lesz. Vedd ki az elemet és hagyd úgy vagy 20 percre. Ha ez sem segít , akkor gariztatás lesz a vége.

® SimonYana ®

(#697) Tidus válasza Lőre (#694) üzenetére


Tidus
addikt

A Bios problémát kizárhatod ha letöltöd a legújabbat egy másik géppel, és kicsomagolva feltöltöd egy FAT32-es pendrive-ra, majd felrakod az X79-es Asusra így.
Menni fog a dolog mert nem kell hozzá bekapcsolni a gépet, csak legyen feszültség alatt az alaplap.
Az említett alaplap Bios-át egy hete adták ki, ráadásul stabilitási, és kompatibilitási frissítést tartalmaz. ami neked akár jól is jöhet.
Szóval ha a biosod-al volt a probléma akkor megoldódik, mert kapsz egy új resetelt 1010 Biost. Ha továbbra sem indul a gép akkor alaplapi, v. hardver problémád van.

(#698) SimonYana válasza Tidus (#697) üzenetére


SimonYana
addikt

Nem ismerem az X79-et , de látom már készültek erre , hogy biost kell cserélni , mert nem indul el! :DD
Maradok a jó kis 2600K-nál. Bevált és ennek is csak a 10%-át használom ki! :DD

® SimonYana ®

(#699) MegalodonS


MegalodonS
őstag

Sziasztok :) Segitenetek??

Miert olcsobb ez a proci : Intel Xeon E5-2620 2.0 Ghz mint ez Intel Core i7-3930K 3.20GHz ??
Most csak azert mert az eggyik 2.0ghz a masik meg 3.2 Ghz? Erdemes megvenni vagy jatekban a 2.0Ghz eleg keves??

Nem ertem :F Heelp :)

(#700) Ribi válasza MegalodonS (#699) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hát a 2 és 3.2 Ghz között igen sok a különbség szerintem.
Valamint a 3930k Szorzózármentes, ami megintcsak lehetővéteszi a további tuningot.
Nem sokkal olcsóbb viszont sokkal lassabb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.