Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#251) gabipaci válasza sniper elite (#248) üzenetére


gabipaci
addikt

Ha ez igaz, akkor nagyon nem jött be a kivárós taktikád :(

szerk: 7990-ről tud valaki valamit? Március közepét hallottam valahol. De hol?

[ Szerkesztve ]

Logitech hardware tester

(#252) beteg válasza peterm711 (#249) üzenetére


beteg
őstag

Annál is inkább, mert a win2008 elég szarúl érzi magát az x79-en. Lassan öszeáll egy pci-e -es hálókártyával, de közel sem ott tartok, hogy hiányozna a vt-d :(
Még várni kell normális driverekre, támogatottságra.

Csak futni kell!

(#253) sniper elite válasza gabipaci (#251) üzenetére


sniper elite
senior tag

Hát ez most nagyon pofáncsapott, PCIE 3.0 nekem azért lenne fontos nagyon, mert hosszabb távon gondolkodom és kövi kártyám 3.0-ás lesz. Jövőhéten kapok infót a proci érkezéséről addig eldöntöm megvegyem-e így... :W

(#254) Mozsa válasza sniper elite (#253) üzenetére


Mozsa
tag

Milyen pcie 3.0-s karit akarsz venni? Szerinted mekkora sebesség különbség lesz? Gondolom a 79xx radeonokra gondolsz, ha a teszteket nézed szerinted nem futják ki magukat pcie 2.0-val is?
Ha csak azt nézed hogy a pcie x16 és a x8 között sincs csak minimális különbség, semmi nem indokolja még a pcie 3.0-t.....
Én nagyon nem bántam meg hogy lecseréltem az 1366-os core i7-et, főleg hogy lecseréltem az 5970-et gtx 590-re. Nyugodtság az életem.

(#255) sniper elite válasza Mozsa (#254) üzenetére


sniper elite
senior tag

Az idegesít, hogy ehhez a procihoz vehetek egy gyárilag kompatibilis pcie 3.0 foglalattal ellátott alaplapot, de a proci nem támogatja 100%-osan ami eléggé érdekes, hogy még a javított kiadás se oldotta meg a dolgot. Amúgy még nem tudom milyen kártyát veszek, megvárom a zöldek kínálatát is.

(#256) Abu85 válasza sniper elite (#253) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A PCI Express 3.0-tól rendben van, hogy megkapod az elméletben elérhető dupla sávszélt. De a gyakorlatban ebből nem biztos, hogy profitálsz. Még mindig a késleltetés a legnagyobb problémája a külső buszoknak, amit a magas sávszél nem fog eltüntetni. A késleltetés miatt nagyon meg kell gondolnia a fejlesztőnek, hogy mennyire terheli a PCI Express buszt. Komolyabb büntetés nélkül tudsz csinálni egy CPU->GPU adatmozgatást, de többet nem igazán. Előrelépés a PCI Express 3.0, mert nyilván nyilván másodpercenként 16 GB-ot mozgat, míg az előző generáció 8-at, de ahhoz, hogy ez gyakorlati szinten is megmutatkozzon a programoknak több adatot kell mozgatni. A több adat azonban nem kifizetődő, mert a busz késleltetése nagyon magas, ami limitálja a lehetőségeket. Fantasztikusan jól optimalizált játékoknál (pl.: DiRT 3) jelenthet a PCI Express 3.0 1-2%-os előnyt, de ennyi. Ennél többre szerintem nem is érdemes számítani. Akár a következő csúcs-VGA-kat is kiszolgálja a PCI Express 2.0.
Ahol óriási jelentősége van a PCI Express 3.0-nak, az a HPC szerverek piaca, mert ott elég sok kommunikáció következik be a proci és a GPU között a különböző tudományos szimulációk futtatásánál. Itt még szűkös is, de egyelőre ennyi van. Nem tudom, hogy ez otthon mennyire általános. Szerintem semennyire. Esetleg a WinZip 16.5-tel lehet majd ennek enyhe jelentősége, mert az a program már GPU-val tömörít, és aránylag sok adatot mozgat a CPU és a GPU között, de ott nagyobb probléma lesz, hogy kevered a gyártókat, ami OpenCL-ben elméletben nem baj, de azt láttuk már a benchmarkokon, hogy a heterogén feldolgozás eltérő gyártókkal problémás lehet, mert eltérő OpenCL drivert raksz fel a CPU-hoz és a GPU-hoz. Ezeknek problémamentesen kell együtt dolgozniuk, ami nem könnyű feladat. Konkrétan a gyártók együttműködésére van szükség. Ha van valami hiba, akkor azt közösen kell javítani, ami akár hónapokig is elhúzódhat.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#257) Mozsa válasza sniper elite (#255) üzenetére


Mozsa
tag

Egyetértek Abu-val, már ami a gyártó keverést jelenti. Intel mellé nvidia, ez egyértelmű. :DDD

(#258) gabipaci válasza Abu85 (#256) üzenetére


gabipaci
addikt

Köszönöm a kimerítő választ, bár nem nekem írtad, a kérdésem nekem is ugyanaz volt, hogy van-e értelme a pci-e 3-nak.
Akkor nincs.
Arról lehet tudni valamit, hogy az új stepping akkor mi a fenétől új? Ha két ismert hibából - elvileg - semmi nincs kijavítva?

Logitech hardware tester

(#259) Abu85 válasza Mozsa (#257) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Heterogén szempontból ez mindegy. Ha keversz, akkor az már hátrány lesz a szoftveres oldalon. OpenCL esetében eléggé meg van keverve a helyzet. Egyrészt a gyártói fejlesztések nem azonos szinten történnek. Ez alapvetően nem baj, amíg teljes konfigurációd egy gyártótól származik, de amint kettőtől, akkor már két eltérő OpenCL drivered lesz a gépen. Az említett Intel és NVIDIA esetében például az Inteltől egy CPU driver és az NV-től egy GPU driver. Ez a szoftverfejlesztők oldaláról egy komoly probléma, mert nem elég a gyártók eltérő fejlesztési tervéhez igazodni, meg tökéletesre kell csiszolni azt is, ha a vásárló keveri a gyártókat. Ezen a ponton lehet persze dolgozni, de azzal már nem tudnak mit csinálni, ha nem a programban, hanem az egyik driverben van gond, és ez akadályozza a működést. Ilyenkor például az említett NV-nek és Intelnek össze kell dolgozni, kideríteni mi a gond, majd elvégezni a módosításokat a driverben, amit tesztelni kell, és ez két külön csapattal több hónap is lehet.
Egyébként Intel procihoz AMD VGA-val sem leszel előrébb. A hivatalos támogatás tekintetében ugyanúgy két gyártó driverét használod. Talán annyi előnyöd lesz, hogy ha az Intel drivere nem jó, akkor felmegy az AMD OpenCL CPU drivere is a procihoz, ami engem már sokszor segített ki, de ugyanakkor bosszúságot is okoz, hogy nem tesztelik az Intel procikon a működést, vagyis egy nem hivatalos támogatásról van szó, ami sokszor szintén gond.
Én úgy gondolom, hogy a szoftveres fejlesztéseknél főleg az APU-k élveznek majd előnyt. Ott az Intel az Ivy Bridge-hez ad CPU és GPU OpenCL drivert. Az AMD az APU-khoz szintén. Az NVIDIA a Windows 8-hoz érkező új Tegra platformhoz szintén készít ilyen támogatást. Ez egy jóval könnyebben járható út a fejlesztőknek. Valószínű persze, hogy a heterogén feldolgozást a gyártók keverésével nem fogják megtiltani, de egyrészt ezt eleve korlátozza a PCI Express busz, másrészt a működést nem biztos, hogy garantálják. Hasonlóan el lehet járni, mint a Viewdle Uploader. A fejlesztők minden kevert konfigurációra úgy tekintenek, hogy az nem támogatott. Ettől persze működik, csak, ha nem jó, akkor tud a program írója védekezni, hogy ez eleve nem is volt garantálva, hogy jó lesz. Ettől függetlenül persze az ügyfél az első, így a hibákat ahogy tudják javítják, csak be kell biztosítani magad a gyártói oldalon keletkező hibák ellen. Amit az adott gyártó házon belül megold napok alatt, az két gyártónak már több hónapos munkát jelent. Ez alapvetően logikus is. Teljesen más környezetben dolgozik két gyártó OpenCL-es csapata. Összefogni egy javításért nem a legjobb. Aztán ott van még az üzleti rész, ami sokszor sajnos kemény. User érdeke ide vagy oda. Az AMD és az NVIDIA simán fel fogja tenni a kérdést, hogy miért is jó nekik, ha az adott program jól megy Intel procin? Miért is segítsék az OpenCL-es tapasztalattal a konkurenciát? A hosszútávú cél minden gyártónál a platform. Ha nem veszel platformot nem kapsz teljes értékű szolgáltatáscsomagot. Ez egy brutális szemléletváltás lesz a PC-ben, és az alapfilozófiát fogja kiütni, de túl sok opció nincs. Például az NV az új GPU-architektúráját ARM-hoz tervezi. Világos, hogy x86-os APU-val ez hátrányos lesz, de az NV-nek nem az x86 erősítése a célja. Az felőlük, akár a süllyesztőbe is kerülhet.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#260) Abu85 válasza gabipaci (#258) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ki vannak javítva a hibák, csak funkcionalitás szintjén le lettek tiltva, hogy a C1-es procikat ne kelljen cserélni. Hallottam már, hogy a C2-es Xeonon működik a VT-d. Egy gyártó erősítette meg az infót, szóval abszolút megbízható adat. A Xeon is ugyanazt kapja, amit a Core, csak jelen esetben korlátok nélkül.
A PCI Express 3.0 egyelőre kérdéses. Az Intel a szerver útitervben is PCI Express 2.0-t jelez, úgy, hogy előfordulhat, hogy működik a PCI Express 3.0, de erre nem lesz garancia. Itt nem csak az Intelen múlik a dolog, hanem a többi gyártón is.
Bár azt valóban nem értem, hogy ha a PCI-SIG hitelesítette a vezérlőt 3.0-ra, akkor miért nem azt írják. Ha nem fog működni, akkor az nem az Intel hibája lesz, hanem a bővítőkártya gyártójáé, mivel az Intelnek meg van a hivatalos hitelesítés. Ha meg a bővítőkártya gyártójának is megvan, akkor nincs para. A szabvány pont azért van, hogy így ezeknek működniük kell. Ez egyelőre homályos. Esetleg még stratégiát lehet ebbe belevonni. Az Intelnek jó dolog a PCI Express 3.0, de még jobb dolog ez a HPC szerverek piacán az AMD-nek és az NV-nek. A CPU és a GPU közötti sávszél növelésével a heterogén módon programozható rendszerek teljesítménye is nő, ami egyre gazdaságosabbá teszi a GPU alkalmazását, és ez az Intelnek rossz. Akár az is elképzelhető, hogy az egész szándékos, kérdés, hogy a Knights Corner esetében garantálják-e a PCI Express 3.0-t. Ha igen, akkor ez egy stratégia húzás, amivel az AMD és az NV cGPU-k technológiai előnyét akarják megreszelni a HPC-piacon. Ebben a szegmensben azért tényleg számít, ha a CPU és a GPU dupla sávszéllel adja át az adatokat. 10-20%-os előnyben mérhető.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#261) Mozsa válasza sniper elite (#255) üzenetére


Mozsa
tag

Várd meg ezt: 10 magos ivy-bridge [link]

(#262) Coldearth


Coldearth
csendes tag

Csak ennyit fűznék a témához : [Sandy Bridge E & X79 PCIe 3.0: It Works] :C

De mint még tavaly novemberben hírül adták a Sandy Bridge E nem lesz PCIe 3.0 ra
hitelesítve :N ez nem HIBA mint a VT-d a C1 steppingben ,nem tudom hol olvastátok hogy a C2 steppingben majd a PCIe 3.0 hitelesítés is szerepel talán majd később de én ezt kétlem , a proci tudja a szabványt silicon szinten csak nem lett tesztelve nem volt hozza megfelelő kártya és teszt most már van a fenti tesztből is látszik ,hogy működik.

[link1]
One of the main features that Intel planned to introduce with its upcoming Sandy Bridge-E processors was the support for PCI Express 3.0, but now the Santa Clara chip maker has decided not to market this feature as it wasn't properly tested for compliancy with PCIe 3.0 devices.

PCIe Gen 3 is however supported by Sandy Bridge-E at the silicon level, so there is a strong chance that users will actually be able to acticvate this (unofficial) feature when installing the CPUs in an PCI Express 3.0 compliant motherboard.

[link2]
Although this processor is capable of PCI Express 3.0, but now it appears that Intel will it be safe than sorry and will skip the part of marketing. The reason is that there still is no standardized test to check if the implementation meets the specifications.

Tehát vagy még várni kell ha ezzel nem vagy elégedett de ki tudja meddig vagy egyáltalán megéri e vagy most megvenni és használni így.

[ Szerkesztve ]

(#263) Abu85 válasza Coldearth (#262) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem az a baj, hogy nem megy, hanem, hogy nem biztos, hogy megy. [link]
Ezért van csak 2.0-ra minősítve, és az Intel sem használja a 3.0-t, mert nem biztos, hogy hibátlanul működni fog. Ez ilyen működhet, de garancia nincs rá.
De mondom túl nagy jelentőséget tulajdonítotok ennek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#264) Mozsa válasza Abu85 (#263) üzenetére


Mozsa
tag

Amit linkeltél, ott a C1 steppingel kínlódtak. Ez valszeg a C2-vel megszűnt. Majd napokon belül kiderül, úgyis csinálnak komoly oldalak C1 vs C2 összehasonlítást.

(#265) Abu85 válasza Mozsa (#264) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen. Azt ellenőrizni kell. A C1 az bevallottan bugos.
Ettől függetlenül fenntartom, hogy a PCI Express 3.0-nak nagyobb a füstje mint a lángja. Nem értsetek félre, örülök a fejlődésnek, de ebből a játékosok most nem profitálnak. Ha nem megy a PCI Express 3.0, akkor nem megy. Semmit sem veszt egy átlag user. Ebből a szempontból a problémázást sem értem. Persze ha valaki éghajlatot szimulál OpenCL-ben, akkor sorry, oda valóban kell a nafta a kommunikációs busz oldalán, de egy gémernek nem kell.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#266) Mozsa válasza Abu85 (#265) üzenetére


Mozsa
tag

Amit Coldearth linkelt, ott írják is hogy játékban semmi jelentősége, csak amikor az "AES Encrypt/Decrypt sample application-t" futtaták, akkor láttak mérhető különbséget.

Annyi különbség sincs játékokban, mint amikor a x16 és x8 közti sebességet tesztelték.

(#267) sniper elite válasza Mozsa (#261) üzenetére


sniper elite
senior tag

Ezt feleslegesnek érzem mivel játékra használom a gépemet. Szóval marad az eddigi terv és megveszem a C2-es procit.Ha minden igaz jövőhéten már rendelhető lesz itt a ph-n is.

(#268) Mozsa válasza Abu85 (#265) üzenetére


Mozsa
tag

Kb annyi értelme van, mint a radeon 5xxx sorozat megjelenésekor a dx11-nek. ;]
De hagyjuk.

[ Szerkesztve ]

(#269) Abu85 válasza Mozsa (#268) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Arra volt játék azonnal. A BattleForge rögtön kapott DX11 patchet. Jött a STALKER: CoP és a Dirt 2, majd az AVP. A PCI Express 3.0-ra konkrétan nincs semmilyen játék, ami ebből profitál.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#270) Chiller


Chiller
őstag

Hello, az ES procikat még mindig nem lehet tuningolni?
Konkrétan pl ezt: Intel Sandy-E 8-Core 2.0GHz QA82 ES

(#271) agent11


agent11
tag

Valakinek sikerült már C2-est találnia itthon? :W :F

(#272) schwartz válasza Mozsa (#268) üzenetére


schwartz
addikt

Ahh, megfeledkeztel a DX10.1-rol. Ott meg egetrengetobb jatekok jottek, emlekezzunk csak vissza a Stormrise-ra peldaul. :DDD

If he dies, he dies.

(#273) agent11 válasza agent11 (#271) üzenetére


agent11
tag

Boldogan jelentem, hogy hosszú várakozás után (december óta) végre sikerült szereznem egy C2-es 3930K-s procit. Remélem hamarosan mindenki be tudja szerezni aki erre várt!

(#274) sniper elite válasza agent11 (#273) üzenetére


sniper elite
senior tag

Gratula hozzá! Érdekes akinél vetted azt ígérte, hogy egyből szól ahogy lesz nála kapható C2-es példány. De persze xart rá és nem írt privit, pedig nála vettem volna meg a lapot meg a többit is, de azt hiszem aki ilyen igerétszegő az bekaphatja most bukott pár százezret a dolgon...

(#275) gabipaci válasza sniper elite (#274) üzenetére


gabipaci
addikt

Igazad van, bár lehet hogy csak egyet kapott.
A pár száz ezer meg elég erős túlzás, ő sem hiszem hogy ingyen kapja. Bár ki tudja, lehet gyártja :)

Logitech hardware tester

(#276) agent11 válasza sniper elite (#274) üzenetére


agent11
tag

Köszönöm! Az igaz, hogy megígérhette pár embernek, nekem is (már december legelején) többek között, de csak ez az egy volt neki és arról sem tudta, hogy C2-es. Nekem sem szólt privátba, én hívtam fel és olvastattam be az SSpec számát a telefonba. Gondolom 1db-ra nehéz 5-6 embert értesíteni. Mindegy velem korrekt volt és 1-2 hét múlva elvileg lesz nála utánpótlás!

(#277) agent11 válasza gabipaci (#275) üzenetére


agent11
tag

Igen ez meg abszolút igaz, nem hiszem hogy olyan nagyot fogott rajta annyiért amennyiért árulta...

(#278) schwartz


schwartz
addikt

Abu, nem ugy volt, hogy a 3820 az uj stepping-el mar tamogatni fogja a VT-d-t? A nyomorult lap mar itt figyel a polcon, csak a procira vartam, erre meg tessek... :(((

If he dies, he dies.

(#279) Coldearth válasza schwartz (#278) üzenetére


Coldearth
csendes tag

Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) Yes
Mi a probléma ????

[ Szerkesztve ]

(#280) hugo chávez válasza Coldearth (#279) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

Reggel még "No" volt, most már "Yes". Úgy tűnik, hogy az ARK ismét hozta a formáját... :(

[ Szerkesztve ]

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#281) p87


p87
senior tag

Nem tudjátok mikortól lesz elérhető a most megjelent i7 3820 proci?
Ill. még olyan kérdésem lenne, hogy nem tudjátok hány miliméter az LGA2011 foglalat hűtő rögzítőlyének a lyuktávolsága? LGA1366 foglalatnál 80mm, de nem találok sehol infót a 2011-esről.

[ Szerkesztve ]

(#282) gabipaci válasza p87 (#281) üzenetére


gabipaci
addikt

Ugyan akkora mint a 1366-é annyi különbséggel, hogy nem lyuk van rajta, hanem menet, 4mm-es metrikus.

Logitech hardware tester

(#283) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Úgy néz ki jövő héttől én is a csatlakozok a klubhoz. Remélem minden időben meg fog jönni, igaz VGA még sehol nincs. Aztán beszélek subaruwrc -vel, hátha kedvet kap egy baráti összejövetelre. ;]

Don't Tread On Me

(#284) subaruwrc válasza MPowerPH (#283) üzenetére


subaruwrc
félisten

igen :DD

lesz pár aprócska kiegészítőm hozzá ;)

aláírásodhoz:

és 200k az átlag fizetés. szipiszupi kis ország ez :)

[ Szerkesztve ]

(#285) peterm711


peterm711
aktív tag

Na megérkezett a hathengeresem, és a formulám :K C2, még friss :))

(#286) MPowerPH válasza peterm711 (#285) üzenetére


MPowerPH
félisten

Sajnos az Extreme -re többet kell várni, nekem azért csúszik jelenleg minden. :( Aztán tessék vele eredményeket tolni, nem csak nézegetni. :D

subaruwrc: ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#287) peterm711 válasza MPowerPH (#286) üzenetére


peterm711
aktív tag

Sajnos csak jövőhéten fogon tudni beindítani, mert a ramom még nem jött meg :( , meg kell még valami átmeneti vga-t is szereznem a keplerig.

(#288) MPowerPH válasza peterm711 (#287) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor egy cipőben evezünk. :) VGA még nekem is a jövőben van, ram meg úgyis dual lesz, oc-t visszafogja a quad ch.

Don't Tread On Me

(#289) tom_tol válasza MPowerPH (#288) üzenetére


tom_tol
addikt

benchre nem hiszem hogy elég a dual, én az 1336-ból maradt tri kittet használom de néha kellene a quad

(#290) MPowerPH válasza tom_tol (#289) üzenetére


MPowerPH
félisten

Próbáltam még anno a 980X -el, hogy reagál a ramsávszél szűkítésre. És a tapasztalatom szerint mind1 volt neki, hogy triple vagy dual vagy single. Annyiban számított, hogy minél több csatorna volt aktív, ahhoz mérten több feszt kért a cpu az azonos frekvenciához. Memóriára biztosan nem költök többet, ezt X58-nál megfogadtam. Maximum veszek még egy dual kittet, de csak ha szükséges a plusz csatorna. 1600 CL9 most egyébként is bagóért van Kingston -ból. Egyébként továbbra sem látom értelmét, ez a 4 magos SB-E esetén be is bizonyosodott. 2600K dualban sem szenved hiányt.
IGP -nek lenne jó a quad ch, mivel ott az szűk kereszt metszettnek számít.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#291) peterm711 válasza MPowerPH (#288) üzenetére


peterm711
aktív tag

Ez van, de már lehet kezdeni összeszerelni a masinát, vizet rászerkeszteni. Apropó víz....hogyan fogattátok fel az 1366-os block-ot? Csak simán felülről 4 csavar és kész, vagy hátulról 4 hosszú és előről anyacsavarokkal?

(#292) peterm711


peterm711
aktív tag

Közben rájöttem, hogy valószinűleg ilyenre lesz szükségem.

(#293) tom_tol válasza MPowerPH (#290) üzenetére


tom_tol
addikt

ok. de nekem ez a saját tapasztalatom

(#294) MPowerPH válasza tom_tol (#293) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kiderült. :) Az biztos, hogy Gulfnál elég volt az egy modul.

Don't Tread On Me

(#295) subaruwrc válasza MPowerPH (#294) üzenetére


subaruwrc
félisten

te milyen procit vársz amúgy ?

mod : good
ha szerencséd van belenyúlsz valami 5600 asba :DD

[ Szerkesztve ]

(#296) MPowerPH válasza subaruwrc (#295) üzenetére


MPowerPH
félisten

3930K, csütörtökre a lappal együtt megjön. Nem láttam semmi értelmét a 60-asnak, mivel ugyan annyit, vagy kevesebbet tud.

Don't Tread On Me

(#297) jones965 válasza MPowerPH (#296) üzenetére


jones965
Modder

Úgy látom sokan gondolkodunk racionálisan. :D

(#298) MPowerPH válasza subaruwrc (#295) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én abban reménykedek, hogy cb terén ne legyen nagy gond. Utána már van esély a magas órajelre. -25 fokon az neheze jönne össze. :DDD

jones965: Ha racionálisan gondolkodnék, akkor még csak el se olvasnám az SB-E -s híreket, teszteket, nemhogy veszek egyet. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#299) subaruwrc válasza MPowerPH (#298) üzenetére


subaruwrc
félisten

lehet hogy -15-n lesz bugos :DDD

(#300) MPowerPH válasza subaruwrc (#299) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez a legnagyobb félelmem... Akkor valahogy megoldom, hogy jöjjön helyette egy másik. Megtanítom neki a harakirit. ;]

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.