Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#401) MPowerPH


MPowerPH
félisten

No, a proci végre megjött. Azt hogy mit tud, majd este elkezdem kideríteni. De először jön az ismerkedés. :D

FPO: 3149C354

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#403) p87 válasza Tidus (#399) üzenetére


p87
senior tag

Az nem pötty hanem lyuk és minden lga2011-es procin van.
Korábban a pentium procikon is voltak ilyen lyukak, az hogy most ezeken miért van és mi célt szolgál azt nem tudom, talán gyártás miatt.
Ezért én nem is raknék fémtartalmú pasztát rá mert bemegy a kupak alá.

(#404) Abu85 válasza p87 (#403) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pontosan, a gyártás miatt van rajta az a lyuk. A tokozás során megnövekedhet a nyomás a fémtok alatt, amit valamilyen formában el kell vezetni. Erre az egyik megoldás az a kis lyuk. Van persze más opció is, de úgy néz ki, hogy az Intel az SB-E-hez ezt a megoldást választotta. Annyira persze nem lényeges dolog, hogy milyen formában védekeznek a nyomás ellen, csak legyen elvezetve.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#405) Tidus válasza Abu85 (#404) üzenetére


Tidus
addikt

Én is megköszönöm, mert előzőleg én tettem fel a kérdést.
Végre egy ember aki csak akkor válaszol(ír) ha tudja a kimerítő választ.
Egyébként tényleg nem egy lényeges dolog. Bár jó ezt is tudni.

(#403) p87: Köszi a választ.

(#406) MPowerPH


MPowerPH
félisten

No, piszok fáradt lettem, mire végre odáig jutottam, hogy összeszerelhetem a gépet. De arra rávettem magam, hogy holnapra előkészítsem. BIOS-ig eljutottam, minden flottul ment. (nem semmi, van mit szöszölni. :DDD ) Szóval nyomtam egy reboot-ot, és vártam, hogy boot-oljon...de nem tette. Boot előtt megáll, 28-as post code-al. Próbáltam BIOS-ból azonnal boot-ra bírni, de ugyan az. Mára már nincs erőm ezzel szöszölni, de egyenlőre fogalmam sincs, mi a probléma. :o
Remélem a folytatás zökkenőmentesebb lesz. :U

Don't Tread On Me

(#407) Tidus válasza MPowerPH (#406) üzenetére


Tidus
addikt

Ez az összeszerelés mizéria még várat rám is. A G.Skill ramokra várok.
Ez a 28-as post code a felhasználói könyvben sem szerepel.
Szedd szét, majd rakd vissza újra az alkatrészeket, proci(lábak?), ram, vga, kábelek.
Én még AMD-vel jártam így, aztán az újbóli szerelés után jó lett.

(#408) Djroberto válasza Tidus (#407) üzenetére


Djroberto
tag

megkérdezhetem milyen ramokat vettél a rendszerhez?

:-)

(#409) radi8tor válasza MPowerPH (#406) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet 85 is ha fejjel lefelé nézted. ;]

⭐ Stella

(#410) Tidus válasza Djroberto (#408) üzenetére


Tidus
addikt

Erre a modulra esett a választásom.

(#409) radi8tor1: Annak sincs hibakódja.

[ Szerkesztve ]

(#411) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Szétkaptam, megnéztem nem e túl feszes a foglalat. De nem, azért lazítottam rajta. BIOS-ban minden rendben van, végigzongoráztam párszor. Már reggel 6 óra óta ezzel szívok. Hűtőn is lazítottam. Próbáltam a memókkal vacilálni, de úgysem. Kezdek kifogyni az ötletekből.
Biztosan 28, azért annyira nem vagyok ökör, hogy fordítva nézem a pc ledet. :DDD És tény, nincs benne a kézikönyvben.

Van két csati az i/o oldalán. Az egyik a VGA-nak a 6 pin, ezt ugye 4 kártyánál kell használni. A másik egy soros 4 pin-es, amire azt írják, hogy a memóriák tápellátásáért felel. Most én ezt nem tartottam fontosnak bekötni. :U Meg ugye ha ott lenne a gond, akkor nem is így reagálna.

mod: procilábak természetesen rendben vannak.

Egyéb ötlet?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#412) toyone válasza MPowerPH (#411) üzenetére


toyone
őstag

1 memória modul volt már?
Mely slotokba pakoltad?

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#413) Tidus válasza MPowerPH (#411) üzenetére


Tidus
addikt

Bakker, én sem tudtam volna nyugodtan aludni.
CPU alaplapi tápkábelek rendben?
BIOS-nak kezdésből Clear CMOS
Megpróbálnám indítás után a GO BUTTON-t, majd nyomák neki egy Q RESET-et.
Hasolítsd az összeszerelésedet a felhasználói könyvben írtakhoz.

Ha bejelentkezik olyan ember is akinek működik a gépe, az valószínűleg több ötletet tud adni, mást nem akkor megadja az ő alaplapi paramétereit

[ Szerkesztve ]

(#414) Djroberto válasza MPowerPH (#411) üzenetére


Djroberto
tag

mi van ha rossz a proci?

melegszik?

táppból 8 pin-t kötöttél be vagy csak 4 pin-t?? az esetleg?

[ Szerkesztve ]

:-)

(#415) Djroberto válasza Tidus (#410) üzenetére


Djroberto
tag

hm.

viszont pl miért nem egy DDR3-2400-at raktál bele?
Memókhoz full sügér vagyok,csak szerver rammal foglalkozok.

:-)

(#416) radi8tor válasza Djroberto (#415) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

5 percen belüli hozzászólásnál használd kérlek a Szerkesztés opciót. :R

⭐ Stella

(#417) Tidus válasza Djroberto (#415) üzenetére


Tidus
addikt

Mert abból ugyan az a 4x4 többe kerülne mint az alaplap.
Egyelőre megfelelnek de nem ezek lesznek a véglegesek.

(#418) MPowerPH válasza toyone (#412) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze, rápróbáltam arra is. A piros slotokban megy a quad és a dual, de még a single is. Feketét a kézikönyv is úgy írja, hogy csak 8 modulnál kell használni. Egyébként szépen látja az összes memóriát, órajelet, időzítést is belövi.

Tidus:Tápok bekötve, nem gondolnám, hogy ott a probléma. Persze rá van dugva a 8 és a 4 pin is. Volt cmos reset is indítás előtt. Igazából ezt az összerakást nem igazán lehet elrontani, legalábbis nem hiszem.

A gondom azzal van, amit a lap kiirkál. Szvsz, mi az hogy 28?! Még délután próbálkozok, aztán megkérem subarut, hogy teszteljünk le mindent egyenként, ő közel lakik.

Még megpróbálom, amit mondtál. :R

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#419) subaruwrc válasza MPowerPH (#418) üzenetére


subaruwrc
félisten

hozd a lapodat meg a procidat aztán megnézzük mivan

(#420) MPowerPH válasza subaruwrc (#419) üzenetére


MPowerPH
félisten

:K

Don't Tread On Me

(#421) subaruwrc válasza MPowerPH (#420) üzenetére


subaruwrc
félisten

ramokat is, jut eszembe

(#422) matteo_szg válasza MPowerPH (#418) üzenetére


matteo_szg
őstag

Code 28: CMOS power failure/checksum calculation in progress

Nem tuti, elvileg...de majd subaruval megnézitek

jupiiii

(#423) MPowerPH válasza matteo_szg (#422) üzenetére


MPowerPH
félisten

Megkérdezhetem, hogy honnan nézted ki? Mert a könyvben nem találtam, és a neten sem, bár az ideg elkapott a végére.

subaru: Persze. Így ahogy van bedobom a tatyóba, és viszem, még csak szét sem szedem.

Don't Tread On Me

(#424) matteo_szg válasza MPowerPH (#423) üzenetére


matteo_szg
őstag

Hmm, elnézést, azt hiszem ez téves.

Most újra rákerestem, és pl. az EFI alapú BIOS-szal rendelkező Intel alaplapoknál a 28-as kód a Testing Memory-t jelenti.

Ez sem 100 %-os válasz tehát. Ha nem sikerül megoldani a problémát, írjatok nekem hétfőn, és megkérdem a tajvani technikai kapcsolattartóm.

jupiiii

(#425) peterm711 válasza MPowerPH (#423) üzenetére


peterm711
aktív tag

Szerintem az 2B, nem pedig 28, Memory initialization a könyvecske szerint.

(#426) MPowerPH válasza matteo_szg (#424) üzenetére


MPowerPH
félisten

Köszi szépen, mindenképpen jelezni fogom, hogy mire jutottunk. :R

coonee: Mindjárt megnézem még egyszer. :R De most hogy mondod, itt a 8=B-vel. :W

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#427) MPowerPH válasza MPowerPH (#426) üzenetére


MPowerPH
félisten

Cáfolom. A B betű kis 'b' -nek van feltüntetve. Most benyomtam a gépet egy rammal a fekete slotban, és meg is kaptam ezt.

Don't Tread On Me

(#428) MPowerPH


MPowerPH
félisten

0901 -es BIOS van fent. Esetleg még azt megpróbálom frissíteni, hátha. Most nézem, azóta már van két újabb verziós is. Megnézem azokkal.

Don't Tread On Me

(#429) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Közben lehet megoldódik a dolog. Mielőtt elpasszoltam a régi gépet, tettem fel egy átmeneti win-t, amin kipróbálhatom majd az új rendszert, ezzel megspóroltam volna a telepítési időt. Próbaképpen lehúztam az SSD-t, és lám eljutott a boot-ig, kiírta, hogy nincs op telepítve. Ugye ilyenkor nincs soha itt a dvd rom-om... Most pendrive -ról megy a telepítés, kíváncsi leszek mi sül ki belőle. De igazából a problémát még most sem értem, mindig így csinálom, és eddig nem nyöszörgött e miatt egyik rendszerem sem.

Don't Tread On Me

(#430) radi8tor válasza MPowerPH (#429) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vannak olyan jól sikerült SSD-k, amiket nem szeretnek egyes lapok. :K

⭐ Stella

(#431) peterm711 válasza MPowerPH (#401) üzenetére


peterm711
aktív tag

Épp most nézem, hogy az én procim FPO-ja is 3149C354 :K

(#432) MPowerPH válasza radi8tor (#430) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igazából nem értem, hogy mi keverhette meg. De most már mind1, ebből is tanultam. Kellemes kis éjszakát okozott nekem. :(((

Don't Tread On Me

(#433) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Szóval, egyenlőre itt tartok.

Medium LLC-t használok, így terhelés alatt 1.468v-ra droppol. Nem tudom meg merjem e kockáztatni a high -ot?! :F BIOS -t még csak félig ismerem, memória részt érdemben meg sem néztem. CPU fesszt meddig ajánlatos ezeknél növelni? Konkrétumot sehol nem találtam. Néhol 1.5v-ot, néhol 1.55v-ot írnak.

Don't Tread On Me

(#434) radi8tor válasza MPowerPH (#433) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jól odavág a 4GHz-re húzott i7-980X-emnek. :Y :C

⭐ Stella

(#435) MPowerPH válasza radi8tor (#434) üzenetére


MPowerPH
félisten

Am, érdekes ez az SB. Nem úgy van mint anno a Gulf-nál, hogy nagyjából be lehetett határolni, mekkora fesz lépcsőkkel tudom emelni a szorzót. Itt ez egy kicsit felborult. Léggel nagyon nem is akarom kínozni, inkább majd mínuszban lesz érdekes.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#436) radi8tor válasza MPowerPH (#435) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én léggel gondolkodom rajta vagy max egy Corsair H100-al. Jövőre. :D

⭐ Stella

(#437) Tidus válasza radi8tor (#434) üzenetére


Tidus
addikt

Az sem rossz, de nem egy kategória a két platform.

(#433) BMW001: Néhány nap múlva beszállok a konzultációba.
Én simán kockáztatnám a high-ot, legrosszabb esetben fagyás lesz a vége! De a döntés joga téged illet.

(#438) Djroberto válasza radi8tor (#434) üzenetére


Djroberto
tag

ez a pont értéked a 4ghz-en elemzi? vagy alapon,mert az nincsen odaírva a proci mellé,csak a 3.36ghz

alapon mennyi volt ha emlékszel rá?

:-)

(#439) radi8tor válasza Djroberto (#438) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Értelemszerűen a jelenlegi állapotot tükrözi a teszt. Itt találod az alap eredményt: [link]

⭐ Stella

(#440) Djroberto válasza radi8tor (#439) üzenetére


Djroberto
tag

egy pillanatra fenn akadt a szemem hogy a program szerint hogy lehet az x5570 8 magos a te értéked fölött.

éppen 3db X5690 ES-t tesztelek és mind a 3x különböző eredmény jött ki 9.04 9.09 és 9.17.

véleményed szerint ez azt jelenti hogy az a proci jobb amivel magasabb eredmény születik?

mind a három alap természetesen.

:-)

(#441) radi8tor válasza Djroberto (#440) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem nincs ebben semmi meglepő. 8mag/16szál versus 6mag/12szál. Még szép, hogy jobb eredményt ad.
Az már csak részletkérdés, hogy 420e Ft-ba kerül a Xeon.
(az én 200e Ft-os CPU-hoz képest)

Az eltérés lehet mérési pontatlanság is. Mérj 5x egymás után majd átlagolj.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#442) Djroberto válasza radi8tor (#441) üzenetére


Djroberto
tag

az x5570-es 4 magos proci/ 8 szál.

ha meg ott Ht-ben nézte az értéket akkor miért nem indul el pl nekem is ht-ban a tesztprogi és írja is ki úgy hogy ergo 12mag..

lehet dual socketes érték.

:-)

(#443) MPowerPH válasza Djroberto (#442) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az dual socket akar lenni. :)

Don't Tread On Me

(#444) Djroberto válasza MPowerPH (#443) üzenetére


Djroberto
tag

igen közben rájöttem,gyorsan lefutattam egy tesztet,igaz nem 2011 hanem 1366 .

17.65pts - sry nem tudom hogyan kell normálisan berakni egy képet.

azért jövő héten kíváncsi leszek a 2011 tesztre tuninggal.

[ Szerkesztve ]

:-)

(#445) Tidus válasza Djroberto (#415) üzenetére


Tidus
addikt

Az utolsó pillanatban módosítottam és egy kategóriával jobb ramokat rendeltem, így 1600 helyett 2133MHz-sek lesznek. Amik a héten itt lesznek.
Viszont agybajt kapok mert a Ninjám LGA 2011-es felfogatására :F 2 hetet kell várnom.

[ Szerkesztve ]

(#446) jones965 válasza Tidus (#445) üzenetére


jones965
Modder

Jó választás volt, én is ilyeneket használok.

viszont a hűtőd lefogatásából ha ki lehet venni a csavarokat, akkor a jelenlegi M3-ast kell lecserélni M4-re.
A lefogatási méret teljesen megegyezik.

(#447) Tidus válasza jones965 (#446) üzenetére


Tidus
addikt

:C
Csak ilyen LGA1366-os felfogatásom van, amit semmi átalakítással és csavarral nem tudok rátenni a Rampage lapra. (Bár te lehet hogy megoldanád mint Modder.)
A Ninját rátettem az alaplap foglalatvédőjére és egy fél órát nézegettem, hogy mit tudnák csinálni vele, de nem jutottam semmire.
A lyukak jó helyen vannak, csak a lefogatás négy karja eléri a CPU lefogató fémtok négy sarkát.

Azt hiszem megoldom a kérdést, szerinted milyen hosszú M4-es csavart szerezzek be?

[ Szerkesztve ]

(#448) Djroberto válasza Tidus (#445) üzenetére


Djroberto
tag

király és mennyiért tudtad megvenni ezeket a ramokat ill hol?

nekem ne is mond,berendeltem mindent ehhez a 2011-hez, a formula IV-et is azért vettem meg,mert marhára reklámozzák hogy nem kell új hűtőt venni,mert a 1366 jó hozzá.
Nagy túróst 3db 1366 sem megy rá erre a szarra,és a alsó proci tálca menetének az átmérőjét is direkt pont 1mm-errel csinlták szélesebbre,nehogy használni tudja az ember a 1366 hűtőjét.

egy nagy átverés és direkt még több pénzt akarnak,így rendeltem egy zalmant a 2011-hez direkt. nem tudtam jobbat.

:-)

(#449) MPowerPH válasza Djroberto (#448) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem teljesen. Van az X Socket -nek is egy QVL listája, ami alapján megnézheted, a hűtőd felmegy e a lapra. Nekem Venomous X van, és rajta van a QVL-en. Ennek ellenére éppen csak felment a lapra. Foglalat a jobb alsó sarokban útban volt, alig tudtam meghúzni a tartó keretet miatta. De tény, fent van, és áldom érte az Asus-t, mivel elég ritka az LGA2011-re is jó léghűtés, lefogatót szerezni meg még majdnem lehetetlen. Bár most már megbántam, hogy nem vettem meg a H100-at.
No meg az se mind1, hogy e nélkül a POT se menne fel a lapra. Mert ugye a legfontosabb mégis az. :))

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#450) toyone


toyone
őstag

Lazítós SuperPI1M @ 07.625s
4900mhz+ 3960x ES
Msi BigBang Xpower II
Adata XPG+ 2200Mhz

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.